I. KAN Minister Klompé wil 1200 Keiezen naar Nieuw Guinea laten gaan Verlovingsringen Nieuw verzekeringsstelsel voor ziektekosten niet eenvoudig TWEE FOTO-EXPOSITIES IN AMSTERDAM Succesrijke contactavond van Esperantocursisten Maar Papoea's hebben geprotesteerd Atoomcentrales niet alleen economisch bezien Minister Van Rooy heeft ook nog geen oplossing gevonden Vijf doden in het verkeer Winnaars Nationale AAFY-„Kerstsalon" Beslag op huizen in Bergen VRIJDAG 18 DECEMBER 1959 15 HOOGTEZON Jaarrede ir. Hupkes Salarissen van wethouders uit Noordholland omhoog „On the beach" te pessimistisch voor Rusland Uitslag van de affiche prijsvraag Anjer Actie Kon. Zout bouwt nieuw bedrijf in Botlekgebied treinen HO Wethouder van Bergen op Zoom treedt af Bij de bespreking van de begroting van Maatschappelijk Werk in de Tweede Ka mer heeft de heer Van de Wetering (C.H.U.) er gisteren bezwaar tegen ge maakt, dat minister Klompé ruchtbaar heid heeft gegeven aan het plan om 1200 Keiezen over te brengen naar Nieuw Gui nea. Daardoor hebben Papoea's reeds ge protesteerd tegen eventuele toelating. Is er al iets nader over het plan mee te de len?, vroeg de heer Van Dis (S.G.P.). De regering moet het parlement in ieder geval niet plotseling voor een voldongen feit plaatsen, waarschuwde de heer S c h e p s (P.v.d.A.) en er zal overleg moeten worden gepleegd met de inheem se bevolking. De Zuid-Molukkers in ons land moeten de overtuiging hebben, zei mej. Ten Broecke Hoekstra (V.V.D.), dat het beleid van.de regering niet is gericht op hun blijvende vestiging hier. Daarom Mr F. H. J. M. Daomi (P.v.d.A.) .J. Joh. Zwanikken (K.V.P.) zal men niet alle woonoorden van Ambo nezen moeten opheffen en hen onderbren gen in speciale woonwijken, want niet al le zijn daarvoor geschikt. „Pas op, vermaande de heer S c h e p s, „dat die woonwijken geen ghetto's worden". Tegen de „verzuiling" in het maat schappelijk werk protesteerde de heer D a a rris (P.v.d.A.). De jongeren be treuren de hokjesgeest van de oudere ge neratie. Het maatschappelijk werk, dat nu wordt opgebouwd, moet niet de kiem in zich dragen over enige tijd niet meer te leven in ons volk. De heer Smallen- broek (A.R.) vond het grievend wan neer religieuze overtuiging „verzuiling" wordt genoemd. „Als de VARA zichzelf opheft", zei de heer Zwanikken (K.V.P.), „zijn wij bereid eens over ver zuiling te praten". „De VARA is niet verantwoordelijk voor het huidige omroepbestel", interrum peerde de heer D a a m s. „Nee", ant woordde de heer Zwanikken, maar de VARA schraagt het wel". Op een spoedige wettelijke regeling, in beperkende zin, van het alimentatierecht drong mevrouw Heroma-Meilink A dvertentie VERKOOP - VERHUUR Nieuwe Groenmarkt 2 - Telefoon 15220 Gen. Cronjéstraat 18 - Telefoon 57900 Nassaustraat 5 - Tel. 15220 - Haarlem De president-directeur van de n.v. Ko ninklijke Maatschappij „De Schelde", de heer J. W. Hupkes, heeft zijn traditionele jaarrede gehouden. Hij deelde onder ande re mede dat zij ook zorg en aandacht heeft besteed aan de kernenergie. Er werd een aanbieding voor de bouw van een atoom centrale bij Geertruidenberg gedaan. He laas bleven deze pogingen en ook die van andere Nederlandse en buitenlandse be drijven, tot nu toe zonder succes. De gro te Nederlandse elektriciteitsbedrijven, die nauw samenwerken, zijn tot de conclusie gekomen, dat de kernenergie nog te kost baar is. Het moet mijns inziens, aldus de heer Hupkes, ernstig betwijfeld worden of het juist is, dat bij beslissingen van zo grote betekenis voor het gehele Nederlandse volk uitsluitend met economische maat staven gemeten wordt. Ook is het twijfel achtig of het wel juist is, dat het beslis singsrecht op dit gebied geheel in handen is van plaatselijke of provinciale overhe den. Spreker vond het voor Nederland van zeer groot belang om op dit gebied niet achter te blijven en het is wellicht een re- geringstaak om te zorgen, dat dit dan ook gebeurt. Sprekende over de scheepsbouwmoge- lijkheden in de toekomst merkte de heer Hupkes op, dat „De Schelde" dit jaar geen nieuwe bouworders heeft aangenomen. Een geheel ander beeld tonen de andere sectoren van het bedrijf. Grote activiteit werd ontwikkeld op het gebied van ketels. De scheepsreparaties waren drukker dan ooit tevoren. Tot de belangrijkste activi teiten moet ook de overeenkomst met de Israel Ship Yard te Haifa gerekend wor den. Er is een contract afgesloten voor de bouw van een werf in Haifa en daarnaast hoopt De Schelde opdrachten te verkrij gen, speciaal voor haar machinefabriek te Vlissingen. Tot slot maakte de heer Hupkes enkele opmerkingen over de plannen voor de van een werf in het zuid-Sloe. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben besloten de gemeenteraden uit de provincie hun mening te vragen over de verhoging van de salarissen van de wet houders. Het college heeft daarbij normen vastgesteld, waarbij rekening is gehouden met het aantal inwoners. In de donderdag gehouden vergadering van Bloemendaal is de aangelegenheid aan de orde geweest en besloten werd ak koord te gaan met de gedachte van Gede puteerde Staten de wethouderssalarissen te verhogen yan 3950 tot S 4800 per jaar. (P.v.d.A.) aan. Zij vroeg ook wanneer nu eindelijk de nieuwe Armenwet komt. In het algemeen was men nogal ongerust over het maatschappelijk werk in de ont wikkelingsgebieden. De heer Kikkert (C.H.U.) zou het onjuist vinden wanneer alle activiteit wordt gericht op de indus triekernen met verwaarlozing van de om liggende kleine gemeenten. Juist in de kleine gemeenten, betoogde de heer Z w a- nikken, zal men dorpshuizen moeten subsidiëren omdat men daar meer be hoefte heeft aan onderling contact. Voor het opheffen van de woonruimte- wet; op grond waarvan inwoning kan wor den gevorderd, pleitte mej. Ten Broecke Hoekstra, omdat de woonruimte niet meer zo schaars is als in de eerste jaren na de oorlog en inwoning de vrijheid inperkt. Van verschillende kanten werd er bij minister Klompé op aan gedrongen haar invloed aan te venden voor een ruimere toelating in Nederland van spijtoptanten uit Indonesië. Maandagmiddag antwoordt minister Klompé. Advertentie Meer dan 50 modellen. JUWELIER HORLOGER BARTELJORISSTRAAT 2 - TEL. 13004 Moskou behoorde tot de zeventien we reldsteden waar donderdagavond de film over wereldondergang door atoomsplit sing, „On the beach", in première is ge gaan. De film, door Stanley Kramer ge maakt naar de gelijknamige roman van Nevil Shute, speelt in 1964, als er na een atoomooi-log nog slechts enkele miljoenen mensen over zijn in Australië, die wachten op de radio-actieve wolken, die ook aan hun leven een eind zullen maken. Het blijft de vraag, of de film ook in de gewone roulatie zal komen in Rusland. „De film is te pessimistisch, te schokkend. Onze mensen zouden hem niet op prijs stellen", zei een functionaris van de Rus sische film-unie. (Van onze parlementaire redacteur) In de Tweede Kamer heeft minister Van Rooy verklaard dat ook hij de huidige wet geving op het gebied van het ziekenfonds wezen onbevredigend vindt. Een oplossing is echter zeer moeilijk en in de korte tijd van zijn ministerschap heeft hij nog geen voorontwerp van wet gereed kunnen ma ken. Kortgeleden heeft de Ziekenfonds raad een rapport uitgebracht, waarin wordt aangedrongen op invoering, respec tievelijk handhaving van de premie naar draagkracht. Bij een gemiddeld kosten- peil van bij voorbeeld tachtig gulden per persoon per jaar loopt de feitelijk betaal de premie per verzekerde in de verplichte verzekering uiteen van 50 tot 250 gulden per jaar, naar gelang van de hoogte van het loon. De werkgever betaalt de helft van de premie. De kardinale vraag is de gelijke behan deling van loontrekkenden en zelfstandi gen, maar de premieheffing is niet een voudig. Men kan het stelsel van de ver plichte verzekering uitbreiden en ook van de zelfstandigen een premie naar draag kracht heffen. Men kan als ander uiter ste ook van de loontrekkenden een premie naar kostenniveau gaan heffen, hetgeen betekent afschaffing van de heffing van de premie bij de werkgever op de huidige manier. Men kan ook beide stelsels laten bestaan. Voor een oplossing heeft de minister nog geen keuze gedaan. Het vragen van advies aan de Sociaal-Economische Raad wil hij overwegen, maar dan geeft hij de voor keur aan een advies over eigen denkbeel den. Afkerig staat de minister tegenover alle plannen, waarbij aan de thans be staande ziekenfondsen geen taak zou wor den toebedeeld. In Nederland is een derde deel van het drinkwater afkomstig van oppervlakte water (rivieren). Te verwachten is, dat dit in de toekomst nog meer zal worden. Het oppervlaktewater wordt nadelig beïnvloed door verzouting en verontreiniging. Ver wacht kan worden dat de uitvoering van het Deltaplan in het zuidwesten van het land paal en perk zal stellen aan de ver zouting, maar moeilijker is een oplossing voor de verontreiniging van de Rijn door de chemische industrieën langs deze ri vier. Hierover is thans internationaal overleg gaande, deelde minister Van Rooy mee. Er is een internationale commissie tot bescherming van de Rijn benoemd, die regels opstelt om te bereiken dat het Rijn water zuiverder wordt. De Kamer heeft de begroting van So ciale Zaken en Volksgezondheid goedge keurd. De wasbeertjes in Artis zijn niet schuw meer. Ze springen in het water om naar de omheining van hun bassin te zwemmen als men ze wil strelen. In juni kwamen ze. Nu zijn ze de beste maatjes van het publiek. Bij een verkeersongeluk in Utrecht is een verpleegster om het leven gekomen. Zij zat in een auto van een echtpaar, dat twee dagen geleden uit Pretoria (Zuid- Afrika) in ons land was aangekomen. De bestuurder, de 64-jarige heer C. S., gaf op een kruispunt geen voorrang aan een zandauto, bestuurd door de 19-jarige R. uit Hillegom. Er volgde een hevige botsing, waarbij de verpleegster, de 60-jarige mej. H. de S. uit Utrecht, uit de auto werd ge slingerd. Zij overleed korte tijd later. De autobestuurder, een broer van de verpleegster, en zijn 43-jarige echtgenote, werden ernstig gewond. Hedenmorgen om zes uur is op de Ven- neperweg in Nieuw-Vennep, tegenover de r.k. kerk, een auto tegen een langs de weg staande wagen met stro gebotst. De auto mobilist, de 50-jarige heer G. Tekelen- burg uit Bennebroek werd bij deze botsing zo ernstig gewond, dat. hij enkele ogen blikken later overleed. Op de autoweg UtrechtDen Haag is ter hoogte van Waarder de 28-jarige eer ste luitenant-arts P. H. van der Weduwe van het Centraal Militair Hospitaal in Utrecht met zijn auto door de scheidings haag tussen de twee rijstroken geschoten en in de sloot langs de andere zijde van de weg gereden. Toen men hem uit de auto had bevrijd, bleek hij reeds te zijn over leden. In Monster is het 6-jarige meisje E. J. M. Duindam, toen zij plotseling de weg overstak, door een auto overreden. Zij was op slag dood. In Arnhem is een 16-jarige jongen op een bromfiets tegen een stilstaande vracht auto gebotst. Hij werd zwaar gewond en is enige uren na het ongeluk overleden. Het Prins Bernhard Fonds en de Anjer fondsen hebben door tussenkomst van de directeuren van de middelbare kunstnij verheidscholen in Nederland een prijs vraag uitgeschreven, voor een affiche ter ondersteuning van de jaarlijkse Anjer Ac tie, onder de leerlingen van de twee hoog ste studiejaren (reclameopleidingen). De ruim honderd inzendingen zijn beoordeeld door een jury, bestaande uit de heren J. S. Sjollema namens het Prins Bernhard Fonds, J. A. W. van de Hulsbeek namens de Anjer-fondsen, H. J. M. Basart namens de Vereniging van Middelbare Scholen voor Kunst en Kunstnijverheid in Neder land en de ontwerpers K. Suyling en O. Treumann. De eerste prijs, groot 600.is toege kend aan de heer A. Bokslag te Bilthoven, de tweede prijs van 350 aan de heer K. Martens te Nijmegen en de derde prijs van 200 aan de heer M. L. Spelbos te Utrecht. Amsterdam herbergt met Kerstmis niet minder dan drie fototentoonstellingen. Daar is in de eerste plaats de „Kerstsa lon" van de A.A.F.V. („Bondssalon"), die zondag a.s. in Arti opent, en die geen rechtgeaard fotoliefhebber zal willen ver zuimen. In La Cave Internationale aan de Herengracht hoek Thorbeckeplein tonen de leden van de Fotografische Kring der Amsterdamse Politie de resultaten van hun jaarlijkse clubwedstrijd en ten slotte exposeert de jonge Amsterdamse vakfoto graaf Hans van den Busken in het kleine zaaltje aan de Leliegracht 17 een collec tie balletfoto's. De bespreking van de Kerstsalon zal uiteraard moeten wachten tot deze jaar lijkse tentoonstelling haar poorten ge opend heeft. De expositie van de politie- amateurs in de Cave omvat ongeveer veer tig bromides van negen dienaren der Am sterdamse Hermandad, die echter, op en kele uitzonderingen na, nog" in hun fotogra fische kinderschoenen staan. Hun werk is technisch wel knap, maar biedt over het algemeen weinig verrassingen. Het bestaat goeddeels uit de geijkte genre stukjes, schilderachtige landschapjes en dergelijke in de „romantische" trant, die ook op de meeste salons nog altijd hoogtij vieren. Een moderner visie en aanpak za gen wij eigenlijk alleen van clubvoorzit ter Th. van Aken, meervoudig prijswin naar in diverse nationale fotowedstrijden, die met een aantal „expressionistische" composities in felle zwart-witwerking (zie afbeelding) naar mijn smaak de beste man van de show is, en van F.K.A.P.- secretaris H. Kars, die eveneens al diver se gouden „plakken" heeft, veroverd met zijn tere .stemmingsfoto's van mist- en Foto links: Th. van Aken: Aandacht. Rechts „Ballet" van Hans van den Busken. strandmotieven. Een pikante bijzonder heid: hij is een lijnrecht familielid van Yousuf Karsh of Canada, de fotograaf der wereldberoemdheden, met wie hij regelma tig correspondeert, ongetwijfeld over len zen en ontwikkelaars. Hans van den Busken, jong. enthousiast en dynamisch, heeft zich geheel gespecia- Op de 21ste Kerstsalon („Bondssalon") van de Amsterdamse Amateur-Fotografen Vereeniging, die zondag in Arti et Amici- tiae (Rokin hoek Spui) te Amsterdam ge opend wordt, zijn de volgende bekronin gen toegekend: Voor zwart-wit: J. Bokma, Amsterdam zilveren A.A.F.V.-bokaal; J. Abbink (Am stelveen), G. A. Bothof, (IJmuiden) en S. Keesman (Haarlem): bronzen B.N.A.F.V.- medaille; G. van Middelkoop (Amsterdam) en W. M. Thiel (Zaandam): bronzen A.A. F.V.-plaquette. Voor kleurendia's: J. Abbink (Amstel veen) en J. G. Ferwerda (Zutphen): bron zen B.N.A.F.V.-medaille; dr. W. Kruyt (Haarlem), P. Nahon (Tilburg) en mej. To Rawi (Amsterdam): bronzen A.A.F.V.- plaquette. Op de tentoonstelling zelf komen wij na de opening van de „Bondssalon" terug. liseerd op de balletfotografie, een bijzon der précair terrein, dat in ons land slechts door weinigen betreden wordt. Amateurfotografen immers krijgen slechts bij hoge uitzondering de kans om vanuit de schouwburgzaal of tussen de cou lissen te fotograferen, en voor vakfotogra fen is het afzetgebied voor deze foto's te klein om zich er speciaal op toe te leggen. Het aantal beroepsfotografen, dat in ons land uitsluitend van ballet en toneel kan leven is dan ook op de vingers van een hand af te 'ellen. Daarbij heeft zich thans ook Hans van den Busken geschaard en zijn expositie aan de Leliegracht bewijst, dat hij liefde en feeling voor zijn exclusie ve onderwerp heeft. Van der Busken zocht en vond zijn motieven zowel op het ballet- podium als in de studio, doch zijn beste platen zijn naar onze smaak de werkfo- to's van repetities, close-ups van solisten en „ratjes" in trainings-maillots, gecon centreerd oefenend aan de „barre", of ont spannen, pratend en lachend. Er zijn „lappen" van vergrotingen bij op meer dan ware grootte, waaronder een prachti ge „high kev"-druk in tere witten en grij zen, die twee bij één meter wand bedekt. Er zijn ook en in meerderheid pla ten, van zeer bescheiden formaat met ka rakteristieke détails: koppen, torsen, ar men en voeten, maar in alle foto's is de essentie van het ballet: felle dynamiek en harmonie van beweging, gevangen op een wijze, zoals slechts zeer weinige foto grafen dat kunnen. Een kleine, maar exquise expositie, die geen liefhebber mis sen mag. Zij duurt tot en met 3 januari en is ook des zondags geopend. Herman Croesen De eerste contactavond, die de samen werkende Esperantoverenigingen van Haarlem en omgeving voor de 1500 Espe rantocursisten onder de lezers van het Haarlems Dagblad en de IJmuider Cou rant hadden georganiseerd was blijkens de opkomst en het tentoongespreide en thousiasme een groot succes. Wel niet al le 1500 cursisten waren donderdagavond aanwezig, maar de grote zaal van het con certgebouw was toch voor het grootste gedeelte gevuld. Het programma van deze contactavond was dan ook aantrekkelijk genoeg. Niet alleen konden de beginnende cursisten met meer ervaren Esperantis ten van gedachten wisselen met behulp van de wereldtaal, zij konden ook van eni ge prachtige liederen genieten, die de so praan mevrouw J. Koopman-Schotanus, op de vleugel begeleid door de heer W. Schippers, in het Esperanto ten gehore bracht. Dit optreden culmineerde in het gezamenlijk zingen van het Esperantis tenlied „La Espero", dat door alle aanwe zigen staande gezongen werd. De heer J. Blokker sprak namens de sa menwerkende Esperantoverenigingen uit Haarlem en omgeving een welkomst woord, waarbij hij zijn vreugde uitsprak over de goede resultaten, die tot dusverre met de cursus waren behaald. Behalve vele jongeren némen ook tal van ouderen aan de cursus deel. Onder hen bevond zich een 98-jarige heer, die in de zaal aanwezig was. Deze mededeling van de heer Blok ker ontlokte de aanwezigen een spontaan applaus. Vervolgens gaf de heer A. D. M. Korff, secretaris van het bureau „Esperanto bij het Onderwijs", een helder overzicht van wat men met Esperanto kan bereiken. Hij wees erop, dat ondanks het feit dat ruim een miljoen mensen de wereldtaal spre ken, de Esperantisten thans eigenlijk nog pioniers zijn. Hij bracht verder in herinne ring, hoe gemakkelijk het is om bij buiten landse reizen contact op te nemen met Es perantisten en wees op het grote belang van de internationale congressen en de verschillende werken op litterair gebied, die in het Esperanto verschijnen en waar door het lezen van buitenlandse boeken zo vergemakkelijkt wordt voor diegenen, die het Esperanto machtig zijn. Ook verschij nen vele uitgaven op het gebied van de vaklitteratuur in het Esperanto. Ook de economische voordelen van het Esperanto zijn legio, aldus de heer Korff. In dit ver band bracht hij in herinnering hoevele miljoenen dollars er jaarlijks door de U.N.E.S C.O. moeten worden uitgegeven ten behoeve van tolken en vertalingen. Daarom achtte hij het zo nuttig als op scholen begonnen, zou kunnen worden met het geven van Esperantolessen. Met het B. en W. van Bergen hebben op machti ging van de president der Alkmaarse rechtbank beslag gelegd op alle onroeren de goederen en eigendommen van Balke's bouwbedrijf uit Baarn in de gemeenten Bergen en Alkmaar. Dit bedrijf heeft in dertijd gronden gekocht in Bergen om daarop huizen te bouwen voor personeels leden van het Reactorcentrum Nederland in Petten. Als betaling droeg Balke het recht op de rijkspremie voor particuliere bouw over aan de gemeente Bergen. In tussen is het aantal woningen dat het Reactorcentrum behoefde, verminderd en is Balke overgegaan tot. verkoop van en kele der overgebleven woningen. Volgens B. en W. van Bergen zou die verkoop te gen zodanig hoge prijzen geschieden, dat de uitkering van de premies gevaar loopt. Mede om die reden hebben B. en W. te gen de heer B. een vordering ingesteld bij de rechtbank te Utrecht om de overeen komst van de cessie der premies te doen ontbinden. Balke's bouwbedrijf wil op zijn beurt een kort geding beginnen tegen het Ber gens gemeentebestuur met de eis, de be slaglegging ongedaan te maken. De directie van de n.v. Koninklijke Ne- derlandsche Zoutindustrie te Hengelo deelt mede, dat zij besloten heeft om in het Botlekgebied begin 1960 aan te vangen met de bouw van een zout-elektrolysebedrijf met 'n capaciteit van 30.000 ton chloor per jaar en de daarmede overeenkomende hoe veelheid natronloog. Het door dit bedrijf te produceren chloor is in hoofdzaak bestemd voor Shell Pernis chemische fabrieken n.v. De grondstof keukenzout zal aangevoerd worden van de K.N.Z.-bedrijven te Hengelo en Delfzijl. oog hierop wordt een petionnement voor bereid, dat aan de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zal worden overhandigd. Bovendien wensen de Espe rantoverenigingen gelijkstelling van Es- perantodiploma's met die voor buiten landse talen. Een aardig intermezzo vormde het op treden van twee kinderen, die een schetsje in de wereldtaal opvoerden en het lied „Toen onze Mop een Mopje was" in het Esperanto zongen. Na de pauze gaf mr. S. Pragano, do cent in Roemeens en Esperanto aan de Gemeentelijke Universiteit van Amster dam, een openbare les, waarbij de cursis ten gelegenheid kregen zich te bekwamen in de uitspraak. Mr. Pragano had daarbij de beschikking over een groot bord, waar op hij de woorden opschreef, die hij met veel humor van commentaar voorzag. Voorts konden de cursisten zich bekwa men in het beluisteren van de wereldtaal. Na afloop van deze lessen was er voor de aanwezigen gelegenheid antwoord te krij gen op van te voren ingediende vragen. Tot slot zij nog vermeld, dat de zaal fleurig was opgesierd met grote groen witte vlaggen, waarop de bekende vijfpun- tige Esperantoster, alsmede door een groot portret va^ dr. L. L. Zamenhof, van wie dit jaar het feit herdacht wordt, dat hij honderd jaar geleden geboren werd. In de pauze bestond gelegenheid kennis te maken met tal van uitgaven op Esperanto- gebied, waarvan een kleine tentoonstel ling was ingericht. Advertentie MODELTREINBOUW de ideale hobby voor de winteravonden! De Tri-ang treinen bieden veel uitbreidingsmogelijk heden met een prachtig assortiment. Voor beginners een aantrek kelijke aanvangsset ver krijgbaar. Tri-ang treinen, een produkt van de bekende Tri-ang fabrieken - Engeland. Verkrijgbaar in speelgoed winkels en warenhuizen Tijdens de begrotingsvergadering van de gemeenteraad van Bergen op Zoom heeft mr. H. P. M. Gerritse, wethouder van Financiën, Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, meegedeeld na de behan deling van de begroting zijn ontslag te zullen nemen als wethouder en als lid van de gemeenteraad. Mr. Gerritse werd op 2 september 1958 tot wethouder gekozen door minderheidsgroepen, die de mede werking hadden verkregen van vier leden van de K.V.P.-fractie. Deze vier leden werden door het plaat selijk bestuur van de K.V.P. als lid van de partij geroyeerd, welk royement door het landelijk bestuur van de K.V.P. werd bekrachtigd. Het voorstel om ook mr. Ger ritse te royeren werd door het landelijk bestuur niet overgenomen, omdat deze niet met andere partijen zou hebben on derhandeld. Het plaatselijk bestuur van de K.V.P. bleef echter van mr. Gerritse eisen dat hij zijn raadszetel ter beschik king zou stellen.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 15