In het oude Velsen dreigt afbraak in nieuwe stad stagneert afbouw FRANS LIST TELEVISIE RADIO Felle debatten over Vader Cats en ijzeren gordijnen Havenberichten Begroting komt nu een dag later (vrijdag) gereed ïJmond-agenda Zeewijk niet voor bevoorrechte groep EEN GRIT BRIL A anmeldingsformulier Nog vijf sprekers voor tweede ronde PRISMA HORLOGES DCIJ in finale door winst op Oostzaan VRIJDAG 18 DECEMBER 1959 7 een creatie vol gratie MR.OPTICIEN v Weinig discussie over sociale zaken HORLOGERIE L. MEIJER Medische verzorging tijdens het weekeinde „Het oude Velsen wordt in ernstige mate bedreigd door de plannen, die omtrent het Noordzeekanaal worden gekoesterd" zei wethouder Ver beek donderdag in de Velsense gemeenteraad. „Als men tot de verbreding waar men hier en daar over denkt, overgaat, zal een flink stuk moeten worden gesloopt". De wethouder merkte bij zijn beantwoording van de vele gestelde vragen ook op, dat het vooruitzicht van de afbouw van Vel sen, met name de Lange Nieuwstraat, niet bemoedigend is. De heer Verbeek meende ook, dat het wenselijk zou zijn, als verschillende van de duizend gemeenten, die Nederland telt, zouden worden samengevoegd. „De taken van de gemeenten nemen toe. Bij combinatie zouden verschillende ge- meeriten kunnen werken met één dienst van openbare werken, één G.G.D. en één gas- en waterbedrijf". De heer Verbeek liet critiek horen ten opzichte van het V.V.D.-standpunt over belastingen. „U bent tegen belastingver hoging. U wilt schrappen. Maar na de be antwoording van de vragen hebt u gezegd in te.zien, dat het niet mogelijk is. Als u dat erkent, moet u ook voor de middelen zorgen. Maar u blijft tegen de straatbelas ting. Hoe moet het dan?" „Wie er bouwt is niet zo belangrijk", zei de wethouder tot de heer Hoorn, „maar wel wat er wordt gebouwd, of de huur te dragen is en of het haalbaar is". Hij ver klaarde naar aanleiding van een opmer king van de heer Nuyens (K.V.P.), dat het systeem van institutionele belegging hand over hand toeneemt. „De commer ciële sector kan geen stand houden, die brokkelt straks af. Maar ik ben wel voor het stichten van woningcomplexen door pensioenfondsen en dergelijke, die er niet op uit zijn om winst te maken, maar om een redelijke rente te maken". Dit is maatschappelijk een goed verschijnsel. Ik geloof, meneer Hoorn, dat we moeten zeggen, dat volkshuisvesting een politiek vraagstuk is, het bouwen van huizen niet. De wethouder zei, dat in de opzet van het uitbreidingsplan geen speciale terrei nen zijn aangewezen voor woningwet- of premiebouw. Het bouwen van premiewo ningen ontmoet wel eisen met betrekking tot de beschikbaarstelling. „Zijn de eisen van de supervisie te zwaar?" vroeg de heer Verbeek zich af. Advertentie GOUDA UMUIDEN wZWUNDRKHT KENNEMERLAAN 92 - TEL. 5072 Op de vierde dag van de begroting van Velsen heeft de heer Hoorn (C.P.N.) weer kritiek geuit op het verhaalsrecht, dat hij een vernedering voor de bejaarde men sen noemde. Wethouder Maas was het daarmee niet eens. Hij wees er op, dat veel ouders veel moeten ontberen door het hardvochtige standpunt van hun kin deren. Wethouder Maas Naar aanleiding van een vraag van de heer Kruisman (C.P.N.) over de melk prijs zei de wethouder, dat men zal kijken hoe het bij de schoolmelk zal gaan met het verbruik. Daalt dit dan kan men als nog de prijs nader bepalen. De heer Maas ging nog eens uitvoerig in op de zelfwasserij, waarvoor in ieder geval veel propaganda moet worden ge maakt want veel dokters en verpleegsters blijken nog niet van het bestaan op de hoogte te zijn. Een uitbreiding is niet zo'n eenvoudige zaak. De funderingen voor twee sets zijn er reeds, en als men die uitbreidingen in derdaad verwezenlijkt wordt de capaciteit 120.000 130.000 kilo. Prijsverlaging wordt dan bezwaarlijk als de zaak lonend wil blij ven draaien. Wethouder R. Verbeek „Er worden natuurlijk eisen gesteld aan de aard van de bouw en het architectoni sche aspect. Het geval van de Orionweg is wel wat uitzonderlijk. Daar was een bouwer voor de westkant, die de zaak niet rond kon krijgen. Wij hebben de zaak toen van deze premiebouwer overgeno men, en we konden toen niets meer aan de plannen doen. De woningwetwoningen aan de overkant vormen nu een dissonant, maar dat is geen kwestie van een goed kope oplossing geweest. We zaten nu een maal al met een plan, dat het tegenover het andere niet zou doen". Zeewijk De wethouder deelde mede, dat de plan nen voor Zeewijk, voorbereid door de he ren Dudok, Wissink, De Bruin en Kwan- tes, in de maak zijn. Het wordt geen uit gesproken buurt voor bepaalde mensen. Het moet juist een woongelegenheid wor den voor ieder. „Ik heb er persoonlijk veel bezwaar te gen", zei de wethouder, „dat de mooiste gedeelten van de gemeente bestemd zijn voor diegenen, die duurdere en grotere huizen kunnen bouwen. Iemand, die de hele dag in de hal of bij Breedband heeft gestaan, mag ook op een mooie plek wo nen, al is het dan misschien drie-hoog". We zijn zijn hier al te ver in gegaan, en daarom vind ik de opmerking van me vrouw Hoek over de rivierenbuurt zo ge rechtvaardigd, zei de heer Verbeek. Hij zei de heer Visser, dat het in de ge meente niet mogelijk is gronden voor spe culatie te kopen. Als men grond aankoopt, is er een termijn. Is men op de verval dag nog'niet begonnen, en is er geen re delijke verontschuldiging, dan is men 10 percent van de koopsom kwijt. „Maar wat er gebeurt als het huis klaar is, is natuur lijk wat anders, dat kunnen we niet bekij ken", zei de wethouder. Hij zei, hoe het Centraal Kantorenge bouw wat naar achteren is geprojecteerd, en dat het de bedoeling is, dat het Markt plein wat meer allure zal krijgen door en kele gebouwtjes. ER WAREN DONDERDAGAVOND op de vierde dag van de begrotings behandeling door de Velsense gemeenteraad soms pikante woordenwisselingen te beluisteren. Het begon heel kalm met de voortzetting van het debat over de christen in de Partij van de Arbeid door de heren Andrea (P.v.d.A.) en Visser (A.R.). De heer Andrea vond de opmerking van de heer Visser, dat de christen socialist een dwalende christen is, niet gelukkig. „Als Christen verwerp ik een maat pij, die het onrecht de hand boven het hoofd houdt. U kunt rustig zeggen, dat ik maatschappelijk verkeerd denk, als u dat vindt. Maar met Christen zijn heeft dat niets te maken". De heer Visser beklemtoonde nogmaals, dat de Parij van de Arbeid God's Woord niet als basis heeft. „Op het laatste con gres van uw Partij heeft men geheel nieu we normen aanvaard. U zult nog wel on dervinden, dat de idealen van de Protes tants-Christelijke Werkgemeenschap zich op den duur niet met die normen laten verenigen". Het zelfde Partij van de Arbeid-congres was voor de heer Hoorn (CPN) aanleiding om de heer Van Os van de Abeelen (PvdA) aan te vallen. „Men heeft op het congres gesproken over humaan kapitalisme. Maar beseft u wel, dat de actie „redt een kind" nodig is door het humane kapitalis me van de koloniale Fransen? Ook in Ne derland woedt nog klassenstrijd, ondanks het humane kapitalisme". Was de communist in dit geval de aan valler, fractievoorzitter Kruisman van de CPN werd daarna zelf de aangevallene. Al was dit een logisch gevolg van de felle aanval die hij zelf de vorige avond gelan ceerd had, onder andere tegen de voorzit ter. IJzeren gordijn De heer Kolkman (CHU) wierp zich op als de verdediger van de heer De Boer. „U moet beter leren luisteren" zei hij tot de heer Kruisman. „Hoe komt u er bij, dat de heer De Boer de koude oorlog wil? Ik heb geen reden om aan te nemen dat u geen fatsoenlijk mens bent, maar wat u gisteravond hebt gezegd, overschrijdt de norm van het politiek fatsoen. En wel om dat u iets hebt gezegd, wat u niet kunt waar maken. De voorzitter heeft over een ijzeren gordijn gesproken. Maar weet u wel, dat er duizenden ijzeren gordijnen bestaan om de gehele wereld? Duizenden scheidslijnen lopen dwars door alles heen, De heer Kolkman Ondergetekende: Naam».- Straat: 4 Plaats wenst zich met ingang van te abonneren op J J IT\ TJ i Cl C T COUrCH^ a 7.65 per kwartaal of 1 0.59 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. ZtJ die zich met ingang van 1 januari 1960 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 december 1959 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaal abonné's, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen. P. M. Hoorn door achterdocht en wanbegrip en gebrek aan liefde. Met uw opmerking hebt u weer zo'n gordijn opgetrokken. Meneer de voorzitter, ik hoop, dat u de heer Kruisman straks nog vijf minuten toe wilt staan. Opdat hij zijn bewerignen kan staven of zijn beschuldigingen intrekken." De voorzitter dacht daar echter niet over. „U ziet het helemaal verkeerd, het interesseert de heer Kruisman niet in het minst, of iemand zich beledigd voelt. Hij gelooft toch immers zelf niet wat hij zegt? De heer Kruisman is al lang bij ons, en we hebben persoonlijk nooit moeilijkheden, maar we weten nu eenmaal, dat hij van zijn partij propaganda moet maken. Ik weet zeker, dat ik geen reden heb gegeven voor zijn aanval. De heer Kroestsjev heeft zelf gezegd, dat we moeten proberen het ijzeren gordijn wat open te trekken. Er is dus een ijzeren gordijn. En wat heb ik nu helemaal gezegd? Dat de heer Kruisman niet consequent is. Als men zegt, dat B.B. zinloos is, omdat de atoomwapenen te ver schrikkelijk zijn, is dat een standpunt, en mevrouw Hoek past dat consequent toe. Maar men moet niet de B.B. aanvallen, als er achter het ijzeren gordijn ook een B.B. is". „Maar daar ging het niet over" inter rumpeerde de heer Kruisman, „het ging om de jeugdtocht naar Oost-Duitsland". „Juist, daar kom ik nu op," antwoordde de voorzitter. „Ik heb beslist niet gezegd dat ik niet wil. dat de jeugd naar Oost- Duitsland gaat. Weet u wel, dat ik haar juist de weg heb gewezen, hoe aan de no dige financiën te komen voor de reis? Al leen moet een eventueel subsidie alleen gegeven worden, als de zekerheid bestaat dat het geen show wordt, maar een vrij be zoek zoals wij dat in het westen ook ken nen. Ik hoop dat er veel jongeren uit het westen naar het oosten zullen gaan en om gekeerd. Maar dan ook bij elkaar op be zoek, in het gezin, in de fabriek, en niet op geleide excursie." De heer Kolkman had nog een terecht wijzing in petto. Ditmaal aan het adres van de heer Schotman (VVD), die op dat moment nog niet in de zaal was versche nen. Maar omdat de heer Schotman in het openbaar had gesproken, meende hij dat ook te moeten doen. „De heer Schotman heeft gezegd, dat het hem speet voor de heer Nuyens, toen die met zijn voorstel tot hulp aan de hon gerlijdenden kwam. Ik moet zeggen, dat het me vreselijk spijt, dat de heer Schot man de heer Nuyens op een dergelijke wijze als gisteren is gebeurd tegemoet is getreden. Een gedachte, geboren uit innerlijke be wogenheid, mag niet zo worden ontvan gen. Als de toon de muziek maakt, heb ik liever een ander plaatje. Opvallend was juist, dat de fractievoor zitster van de VVD hetzelfde standpunt heeft ingenomen, maar op geheel andere wijze. Zij worstelde duidelijk zichtbaar met het probleem, en benaderde het dan ook menselijk. De heer Van der Kolk kwam tegen de woorden van de heer Kolkman scherp op. „Elk vogeltje zingt, zoals het gebekt is, de een zoetgevooisd, de ander scherp. Ik heb geen behoefte aan moraliseren, ik heb Va der Cats altijd een nare man gevonden. Ik vond het gemoraliseer van de heer Kolk man helemaal niet grappig of leuk, het was echt iets voor Vader Cats". Advertentie Voordeliger en beter bij REESTRAAT 107 EVERNUK - TEL 3357 Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Melis- kerk van Rotterdam; Wilhelmina, Xpila, provian deren IJmuiden; Olandia, Delfzijl; Mascotte, El Buef; Regulus, Kristinehamn; Spaarnestroom, Fowey: Grebbestroom, Hull; Anna Elisabeth, Londen; Swift, Londen; Lingestroom, Londen; Ilse Feldtmann, Hamina, bijlegger IJmuiden; Wa terland, Hamburg; Cabinda, Le Havre; Jans, Lon den; Hinde, Londen. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Flensau van Le Havre: Hudson Sound. Pugas, props lossen IJ muiden; Daje Böhmer, Cadiz; Twee Gebroeders, Rotterdam. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Waal naar Rotterdam; Lucas Bols 1, Kristinehamn; Tove Maersk. Curacao; Neptun, U.S.A.; Autolycous, Londen; Oranje Nassau. Plymouth; Maas. Rotter dam; Fjorden, Londen, walsmateriaal IJmuiden; Kennemerland, Bremen; Hamina, Bremen, ledig Papierfabriek; Eemland, Las Palmas: Harkefjell, Hamburg; Strabo. Rotterdam; Nero, Bilbao; Hon- testroom. Manchester; Pygmalion. Hamburg: Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Sarpedon naar Barbados; Zaanstroom, Londen; Odin, Pe- pel: Ostertor, Casablanca. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). „IK GELOOF DAT WE EEN HEEL EIND op de goede weg zijn" vond loco-burgemeester H. de Boer donderdagavond, toen hij in de tweede ronde de sprekers ging beantwoorden, die in het kader van de behandeling van de begroting van Velsen het woord hadden gevoerd. „We hebben tijd gevonden om over enkele zeer belangrijke onderwerpen te spreken. In de tweede ronde is er iets misgegaan. Maar dat wil niet zeggen, dat de opzet geheel is mislukt, al komen we nu een dag later gereed. Het begin van een betere behandeling is in elk geval gemaakt De heer De Boer zei tot mevrouw Hoek dat hij alleen met zijn woorden in eerste instantie had bedoeld, dat haar betoog over de B.B. eigenlijk niet voor een ge meenteraad was bestemd, omdat die toch niets te beslissen heeft. „Als we de post schrappen, wordt hij er van hogerhand toch wel opgezet." De voorzitter zei, dat er een gevaar in zit, als men teveel na tionale politiek gaat bedrijven. Het raads werk wordt dan onmogelijk. Stel u voor, dat we de mammoetwet nu eens gingen bespreken. Heel nuttig, maar toch niet on ze taak". Bovendien, meende de voorzitter, zou op den duur een onderlinge verwijdering door het sterker beklemtonen der politie ke verschillen niet uit kunnen blijven. „Er zou op den duur een Babylonische spraak verwarring ontstaan". „Ik zou het ook liever voor de radio doen" zei de heer Hoorn (De C.P.N. krijgt geen zendtijd, Red.). IJmond-adviescollege De heer De Boer wees op de naderen de vergadering van het IJmond-adviescoI- lege. „We moeten die vergadering met belangstelling tegemoet zien. Laat ons maar eens princiële beschouwingen gaan houden over dit college. Als er dan moet worden begraven, dan liefst met ceremo nieel". De voorzitter vond, dat mevrouw Heij- koop principieel geen verandering in haar houding tegenover de onderwijsinspectie had gebracht. „Of u nu „duur" of „te duur" zegt, maakt eigenlijk geen verschil. De inspectie is niet duur. ze is van on schatbare waarde en bespaart veel." De heer Schotman (V.V.D.) had gezégd, dat bij hem de grens van het noodzake lijke bij de jeugduitwisseling lag, bij de wethouder van onderwijs bij de sporthal. „Dat scheelt meer, dan de heer Schotman denkt" zei de heer De Boer. „Want een sporthal kost een ton. de jeugduitwisse ling f 4000". Ter toelichting van zijn sporthal-stand punt zei de heer De Boer nog, dat men in het verleden niet voldoende aandacht be steed heeft aan de lichamelijke opvoeding die toen nog heel veelzeggend lichamelij ke oefening heette. Men is niet bij de jeugd begonnen en de ze achterstand moet worden ingehaald. „Daarom moet eerst de basis goed zijn, vandaar de keuze voor gymlokalen". „Misschien staat er over twee jaar wel een sporthal in Velsen, maar dan is die door particulieren gebouwd. Daar zijn wel methoden voor, maar de overheid kan dat niet doen." Tot de heer Visser zei de heer De Boer, ln de tweede ronde van de begrotings debatten van de Velsense raad heeft als eer ste de heer Hoorn (C.P.N.) het woord ge voerd. Hij noemde de woningbouw een po litieke taak. Het maakt wel degelijk uit wie er bouwt. Met de voorzitter erkende hij het grote belang van de onderwijsin spectie. De heer Pleyler verklaarde, dat hij met zijn voorstel tot instelling van een com missie voor het nazien van de gemeente rekening allerminst bedoelde, dat de be slissing niet meer bij de raad zou liggen. „Er is ook over gelijkvormige huizen blokken gepraat. Is dat ook geen gevolg van de nivellering, waar de P.v.d.A. in an dere vorm veel voor voelt?" vroeg hij on deugend. De heer De Groot (P.v.d.A.) verklaar de nogmaals, dat hij twijfelde aan de ze geningen van de vrije loonvorming, waar na de heer Visser (A.R.) de woningbouw geen politieke zaak maar een algemeen volksbelang noemde. „Zijn de eisen van de supervisie bij wo ningbouw te zwaar?" wilde hij weten. „In welke richting gaat het bij Zeewijk? Kan men hier in Velsen grond kopen om er mee te speculeren? Worden er geen plaat sen bestemd voor woningen? Want ik bewonder nu niet bepaald een straat waar de ene zijde uit mooie middenstandswo ningen en de overzijde uit vegl minder fraaie woningwetwoningen bestaat." De heer Visser wilde ook nog weten of er al iets bekend is over de plannen voor een interkerkelijk ziekenhuis. De heer Van der Kolk (VVD) ging in op het vraagstuk van de delegatie. Hij wees er op, dat iedei mens zoveel mogelijk ver antwoordelijkheid moet krijgen. Daarom is inschakeling van specialisten altijd ge vaarlijk, als die inschakeling niet voor zichtig geschiedt, zoals men in het be drijfsleven ook al heeft ondervonden. Een specialist hoort zich overbodig te maken. Hij moet zijn kennis overdragen, en niet alle werk aan zichzelf trekken, waardoor de verantwoordelijkheid van an deren wordt afgewenteld. „Probeer daar om zoveel mogelijk te delegeren" zei de spreker tot B en W., „dat heeft de maat schappij broodnodig". Loco-burgemeester H. de Boer dat binnenkort de grond, waarop het in terkerkelijk ziekenhuis zal komen, zal worden aangeboden. Met de delegatie-op vattingen van de heer Van der Kolk kon de voorzitter het wel eens zijn. Tot mevrouw Hoek zei de heer De Boer, dat er heus wel het een en ander gebeurt op het gebied van de onderwijsvernieu wing. Er worden cursussen gegeven en bijeenkomsten georganiseerd. Vaak zijn deze belangrijker dan de bepleite onder- wijsdagen. Juist de onderwijsinspectie verricht veel werk bij het stimuleren van de onderwijsvernieuwing. Advertentie bij ons verkrijgbaar Lange Nieuwstraal 8 Telefoon 7034 Door een 137 overwinning op Oostzaan is het DCIJ gelukt een plaats in de provin ciale dameindstrijd te veroveren. Met twee tientallen van Jozeph Blanke naar t-n Gezellig Samenzijn zal DCIJ spe len om het clubkampioenschap van Noord holland. Deze enkelrondige finale van vier clubs zal in januari plaats vinden. De uitslagen luiden: DCIJOostzaan 137. P. Roozenburg wint van P. Bloeis, H. Laros wint van W. Koning, B. Dukel remise met D. Koning, T. Tielrooy verliest van Abbing, T. Postma remise met v. Veen, P. v. d. Berg wint van D. v. Koogh, ir. M. Krijgsman wint van A. Kalle, H. Swier re mise met N. S. Papen, J. van Straten ver liest van v. d. Velde, L. Binkhorst wint van P. Bos. Totaal 137 voor DCIJ. De eerste uren zag het er niet naar uit dat DCIJ zo'n grote overwinning zou be halen. Aan alle borden hielden de Oost- zaners stand en er was van overwicht voor DCIJ geen sprake. Het eerst was Dukel klaar, en toen P. Roozenburg een tikkeltje geluk had door dat zijn tegenstander in een iets mindere stelling blunderde had DCIJ met 31 de leiding. Maar toen wonnen achtereenvol gens Leo Binkhorst, Krijgsman, Laros en v. d. Berg en was het DCIJ-tiental veilig voor de finale. De verliespartijen van Tielrooy en Van Straten vielen toen niet meer op. Een keurige prestatie leverde Leo Bink horst door uit de zeven voor het eerste tiental aan bord 10 gespeelde partijen elf punten te halen. Voor de onderlinge competitie eerste klasse won Piet Binkhorst van D. Woord. Jan Tijms verloor van D. Ott en J. de Boer. J. C. Apeldoorn die lange tijd ziek is ge weest won zeer overtuigend van W. v. Wort. C. Kaan en H. Leeuw deelden de punten. Woensdagavond is er een DCIJ-familie- feest voor alle leden, donateurs en hun dames. Dan kan men behalve dammen ook brid gen, klaverjassen, schaken, enzovoort. PAPIERMANDEN IN IJMUIDEN Bij wijze van proef is donderdag door B. en W. van Velsen besloten op drukke pun ten van IJmuiden papiermanden te laten plaatsen. Vooral daar waar veel patates frites worden gegeten. Advertentie IJMUIDEN Artsen: M. J. C. van RijFlury, Gra- hamstraat 202, tel. 7500; J. H. van Gin- kel, Kennemerlaan 141, tel. 4058; D. J. Boosman, Stationsweg 7, Velsen-zuid, telefoon 4340. Apotheken: Zondag- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door Apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 80, IJmuiden. Verloskundigen: Mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mejuffrouw A. C. van Saase, Rijnstr. 92, tel. 7945, IJmuiden; mejuffrouw E. W. Engelhart, Moerbergplantsoen 143, tel. no. 7949. SANTPOORT Arts: In spoedgevallen is de arts D. Mansholt, Vinkebaan 23, Santpoort- Station, tel. 8320, te raadplegen. Apotheek: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort-zuid, telefoon 02560—8249. VELSEN Wijkverpleging: Zuster Zw. Kuiper, J. P. Coenstraat 145, tel. 6504, Oud-IJmuiden, ten noorden van Kennemerlaan. Markt plein, L. Nieuwstraat, Plein 194045; zuster C. Nap, Rembrandtlaan 5, tel. 6195, ten zuiden van Havenkade, Kennemer laan, Marktplein, L. Nieuwstraat en Zee weg; zuster Sj. Koerse, Leeuweriklaan 21, tel. 7398, ten oosten Zeeweg, Velser- beek, Velsen-Zuid en Velsen-Noord; zuster K. Langejan, Brederoodscheweg 106. Santpoort, tel. 02560—7477, Driehuis, Santpoort-Dorp, Santpoort-Station. VELSEN-NOORD en BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: A. Verburg, t.h.v. dr. Rooyaards, dr. Schuitstraat 12, tel. 3636, b.g.g. 5551. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: R. W. Fierstra, Zee straat 88, telefoon 3737. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apo theek v. d. Kolk, Zeestraat 27, tel. 3820. HEEMSKERK—UITGEEST Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. F. Dikkenberg, Rijksstraatweg 16, Heemskerk, tel. 02512 240. Bovendien neemt dr. Tuinman de diensten waar voor de patiënten van dr. Kloppert. Apotheken: De Heemskerkse apotheek, Maerelaan 48, telefoon 490. Kraam- en wijkverpleging Beverwijk en Heemskerk. Wijkverpleging: zr. Ver- stegeren, Laan van Kanaan 107, tel. 4409; Kraamverpleging: zr. De Ruyter, Laan van Kanaan 107, telefoon 4409. CASTRICUM Arts: van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur arts De Jongh, Kon. Julianastraat 1, tel. 2534. Wijkverpleging: van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur zuster Meihuizen, Bakkummerstraat 41, tel. 2530. Verloskundige: mevrouw Scholten-Kloes Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Bur gemeester Lommenstraat 6, tel. 2500, is dagelijks van 86 uur en nadien en zondags voor spoedgevallen (ook des nachts) geopend. Advertentie Slijterij en Wijnhandel occorx^oc<xx3coc<»cococo(Nxx«c<yyy yyxxyyyx&xxxttxxxxo WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE COO©XOCCCOCC©3XC03300K>30COOO:OK>CCCCO:OCCOOCOOCOOOOOO Lange Nieuw straat 447 Telefoon 7281 VELSEN-IJMUIDEN VRIJDAG 18 DECEMBER Rex, 20 uur: „Al Capone, dictator van de onderwereld". Thalia, 20 uur: „Babette op het oorlogs pad". Voormalige leesza-al: Tentoonstelling Nederlands Fabrikaat. Pieter Vermeulenmuseum: Cultureel Centrum, 1416.30. Petrakerk, 20 uur: Kerstviering Neder landse Christen Vrouwenbond. Velserbad: Schoolzwemwedstrijden 8.15 —16.15. ZATERDAG 19 DECEMBER Thalia. 19 en 21.15 uur: „Babette op het oorlogspad". Rex, 20 uur: „Al Capone". Velserbad, 10.15 uur: Schoolzwemfinales. Pieter Vermeulenmuseum: Cultureel Centrum, als vrijdag. BEVERWIJK VRIJDAG 18 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Zuster Luc". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het meisje in de tijgerkooi". W. B. Theater, 20 uur: „Vuur boven Azië". Deken Waarestra«at 50a, 20 uur: Alcoho lics Anonymus". Het Centrum, 20 uur: Gezamenlijke Kerstavond Katholieke Arbeiders Vrou wen. Wijk aan Duinerweg 33, 20 uur. Ver gadering Handels- en Kantoorbedien- denbond „Mercurius". ZATERDAG 19 DECEMBER Bioscopen: als vrijdag. HEEMSKERK Marquette-theater: zaterdag en zondag 20 uur: „Monsters zonder gelaat" Zondag 14.30 uur: Annie get your gun".

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7