Raad keurt begroting van Beverwijk (tekort anderhalf miljoen) goed MOSA serviezen J. N. TROMP De groente- en bloemenveilingen „Vorming één gemeente is noodzakelijk" Veetransporten uit Ommen zijn goed ontvangen in Kennemerland WILDAV0ND Culturele Agenda voor Velsen en omgeving kerstkrans, kerstkransjes en taarten «S.ND£3^ Winterjassen Runner J. Visser te Egmond aan Zee begraven VERLOVINGSRINGEN CAFETARIA SCHAGEN 9 Betaling abonnementsgeld per giro Ook dit jaar weer voor de fijnste BURGEMEESTER BR UINSMA Rotterdams Toneel speelde Marivaux in Beverwijk P. DE GROOT VRIJDAG 18 DECEMBER 1959 MET UITZONDERING van het communistische raadslid, de heer W. Swart, dit heeft tegen gestemd, heeft de raad van de gemeente Beverwijk de begroting voor het jaar 1960 (tekort anderhalf miljoen) goedgekeurd. Niet eerder echter dan nadat langdurige discussies hadden plaats gevon den, die van 's middags drie uur tot 's avonds half twaalf hebben geduurd. Op deze tweede en laatste dag van de jaarlijkse begrotingsbehandeling hebben de wethouders geantwoord op vragen die in eerste instantie waren gesteld. En dat waren er vele. Maar meer nog dan woensdag, zijn er ge volgd op donderdag. De meest belangrijke vraagstukken waarover is ge sproken, zijn de huisvesting, het personeelsbeleid bij de dienst Openbare Werken en de daarmee onmiddellijk samenhangende taakvervulling van Beverwijk in het streekplan IJmond-Noord, de IJmond en de derde Tech nische Hogeschool, waarvoor het college van burgemeester en wethouders inmiddels al een adviescommissie op stapel hebben staan. De eerste wethouder die antwoord gaf op vragen en opmerkingen was de heer W. J. Vessies, wethouder van openbare werken. Hij zei, afgaande op het feit, dat Beverwijk voor 1960 geen premiewoningen mag bouwen, het te betreuren wanneer er een verslapping van de bouwactiviteit ontstaat. „Want die kunnen wij hier niet accepteren" Verder hebben de stede bouwkundigen in Beverwijk de toekomsti ge stad voor de IJmond-Noord ontworpen en dat betekent veel hoogbouw, iets wat door de meeste raadsleden wordt be treurd. Volgens de wethouder brengt hoog bouw wel een juiste bevolkingsstructuur in nieuwbouwwijken in gevaar. Voor eensge zinswoningen de meest gewilde is in Beverwijk bijna geen plaats meer. Van de nog te bouwen 32 woningen in het uitbrei dingsplan „Oosterwijk", 500 in het plan „Warande" en 1000 in „Meerestein" zul len de meeste woningen in hoogbouw wor den uitgevoerd. Sprekende over het personeelsbeleid bij Openbare Werken, zei de heer Vessies dat inderdaad het leeuwendeel van de salaris sen naar deze dienst gaat, hetgeen veroor zaakt wordt door de grote activiteit en de vermeerdering van de kapitaalswerken. Het gebouw van Openbare Werken zit vol. er kan niemand meer bij. maar zulk een omvangrijke dienst is nodig in ver band met de taakvervulling van Beverwijk ten aanzien van het streekplan. De wethouder geloofde dat Beverwijk die taak heeft begrepen. Dat bewijst de groot te van het kprps ambtenaren van genoem de dienst. „Den Haag begx-ijpt die taak van Beverwijk niet", aldus de heer Ves sies. Verder was hij van mening zulks in antwoord op een vraag van mevrouw Allan-Schilthuis (V.V.D.), namelijk of er niet bezuinigd kan worden dat bezuini gen inderdaad wel kon, maar dat betekent dan achterstand. Overigens was hij van mening, dat open bare werken „zeer efficiënt en econo misch werkt". Als bewijs noemde hij het voorbeeld, dat het ontwerpen van het nieu we Stationsplein door de dienst 18.000 heeft gekost en dat in geval er een ad viesbureau aan te pas had moeten komen, het 28.000 had gekost. Een reëel stuk „Verhoging van de uitkering uit het ge meentefonds is de enige oplossing om uit de financiële zorgen te geraken", aldus riep wethouder van Financiën, de heer E. Gerritse uit. Maar hij gaf toe, dat het niet voldoende zou zijn om tot sluitende begro tingen te komen. „Onze begroting is een reëel stuk. Andere gemeenten laten vaak mmmm Wethouder E. Gerritse CCOyxxXraXXXCCOCOCCCOOCOOCCCOOX)OCOOOOOCOOOCCCCOOCOOfYT. c 5 U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van De IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 7,65, post- abonnees f 8,15. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE een heel ander beleid zien Kost wat kost moet er een sluitende begroting komen", aldus de heer Gerritse, die dat laatste niet juist oordeelde. Een pluim op de hoed van het gemeentebestuur zag hij in de me dedeling van het ministerie, dat de reke ningen van Beverwijk nogal mee vallen.. De hogere uitgaven worden voor een groot deel veroorzaakt door de oplopende prij zen (bij voorbeeld verpleegprijzen). Daal de wethouder ook de portefeuille van de dienst sociale zaken onder zich heeft, gaf hij ook antwoorden op vragen die hier over waren gesteld. Een vraag luidde of er niet te veel „stille armen" zijn en of die mensen niet bereikt kunnen worden. „Het is uiteraard onmogelijk, dat Socia le Zaken bekend is met stille armoelij ders", antwoordde de wethouder, die ver der vermoedde, dat vooral onder tal van bejaarden sterk de vrees leeft om naar sociale zaken te gaan, omdat zij bang zijn dat verhaal volgt op hun kinderen. Maar dat komt slechts sporadisch voor, aldus de heer Gerritse nog. Hij suggereerde ten slotte een verande ring van de organisatie van genoemde dienst, zodat deze meer zelfstandigheid krijgt. De heer Gerritse deelde verder mede, dat zeer binnenkort de architect met plan nen komt over de bouw van een nieuw veilinggebouw te Beverwijk. Hierdoor zul len op den duur de groenteveiling van de Coöperatie Kennemerland alsmede de bloemenveiling „Het Centrum" uit het centrum van Beverwijk kunnen verdwij nen naar het oosten van de stad. De bouw van een nieuw slachthuis voor de IJmond verwacht hij niet. daar het te Beverwijk gevestigde slachthuis in de behoefte kan voorzien. Spoedig wordt de benoeming van een directeur van het IJmond-slacht- huis verwacht. Onderwijs Er bestaat volgens de wethouder van onderwijs en culturele zaken, de heer A. J. Hermes gerede kans dat nog deze week een bouwvergunning wordt verstrekt voor een nieuwe school in Beverwijk. In de toekomst moeten nog acht scholen worden gebouwd. Drie ervan zijn niet urgent en twee van de acht dienen op korte termijn gerealiseerd te worden. De wethouder hoopte dat de grootste achterstand in sep tember 1961 zal zijn ingelopen. Voorts moeten er nog twaalf kleuterscholen ko men en aangezien de wachttijd op een ver gunning ongeveer een jaar is, zal Bever wijk ze na twaalf jaar allemaal „binnen" hebben. Bouwvolume voor noodlokalen ten be hoeve van het kleuteronderwijs, kan niet verkregen worden. Wat het middelbaar onderwijs in Beverwijk betreft, deelde de heer Hermes mede, dat binnenkort de be slissing van de minister over het stichten van een gemeentelijk lyceum verwacht kan worden. Hierop vooruitlopende merk te de spreker wel op, dat dit onderwijs het voorlopig zonder rijksbijdrage zou moeten stellen. Besprekingen zijn gaande om in Bever wijk te komen tot de oprichting van een raad voor de sport. Aldus deelde de wet houder S. Coelingh de raad dondex-dag- avond mede. De goedkeuring van Gedepu teerde Staten over de financiële opzet voor het in Beverwijk zo hard nodige overdekte zwembad, kan op korte termijn verwacht worden. „Het bouwvolume zal moeilijker te verkrijgen zijn", zei de heer Coelingh. Mevrouw Allan-Schilthuis (VVD) stelde bij de replieken en duplieken wederom voor te bezuinigen („Maar hoe?", vroeg de voorzitter, de heer J. G. S. Bruinsma). Mevrouw Schmohl (P.v.d.A.) vond dat in Beverwijk een cultureel ambtenaar nodig is. De heer Swarts van de CPN. pleitte nogmaals voor het openbaar ondei-wijs, opdat dit niet ten achter wordt gesteld bij het bijzonder onderwijs. „Ik wil de puntjes op de i zetten en van mijn hart geen „Vos kuil" maken De heer Swarts (CPN) noemde de B.B. een waardeloze oi-ganisatie. „Meneei-, de Wethouder W. J. Vessies voorzitter, hoe kan de B.B. de atoombom bestrijden met twee emmertjes water ha len en twee emmertjes pompen?" Over het uitbreidingsplan voor Wijk aan Zee is ook lang gesproken. De heer T. M. Luijpen (KVP) was van mening dat een uitbreidingsplan een aan tasting van het eigendomsrecht is. Hij be pleitte de bespreking van een structuur plan in de raad. Het structuurplan moet volgens zijn inzicht aan het uitbreidings plan voorafgaan. „Wat moet het worden; een familiebadplaats of een vermaakcen- trum?", zo luidde een vraag. Het plan zal voor de tervisielegging, in januari, in de raad worden besproken. Over wat met betrekking tot de IJmond en de derde Technische Hogeschool is ge zegd, verwijzen wij naar een verslag el ders op de pagina. De begroting voor 1960 (met een tekort van ruim anderhalf miljoen) werd goedge keurd. Alleen de heer W. Swarts (CPN) stemde tegen. Advertentie Verantwoorde vormgeving Naarmate men het servies langer in bezit heeft en gebruikt, zal men er steeds meer van gaan houden. Omvat alle denkbare onderdelen. MARKTPLEIN 7 Advertentie BANKETBAKKERIJ PLANETENWEG 4 - TEL. 4008 Op de donderdag te Beverwijk gehou den schorsenerenveiling was de aanvoer beduidend kleiner dan een week tevoren. De veiling van gisteren was de laatste vei ling van dit jaar, de eerstvolgende veiling zal worden gehouden op donderdag 7 ja nuari. De prijzen die gisteren besteed werden lagen niet zo heel veel lager dan de voor gaande veilingen. De aanvoer van schor seneren bedroeg 10.000 kilo voor de eerste kwaliteit werd rond de 75 cent per kilo betaald, voor de 1 B kwaliteit betaalde men tot bijna 60 cent per kilo. Er was weer een grote belangstelling voor de (25.000 kilo) winterpeen; de 1 B sortering ging tot 29 cent, per kilo. Ook de overige sorteringen gingen voor een redelijke prijs van de hand. Voor de komende weken zullen de Bever- wijkse veilingen haar programma wijzi gen in verband met de kerstdagen en nieuwjaar. De groentenveiling oj maan dag 21 december en woensdag 23 decem ber. In de daarop volgende week zal men veilen op maandag 28 december en woens dag 30 december, om dan op maandag 4 januari weer door te gaan. De bloemenveiling veilt normaal op maandag- en woensdagmiddag, de vei ling op vrijdag komt te vervallen. Dan is de eerstvolgende veiling vastgesteld op maandag 28 december, waarna op woens dag 30 december geveild wordt. Op vrij dag 1 anuari, veilt men 's morgens om 10 uur. Castricum In verband met de feestdagen zal in Castricum door de coöperatieve Veiling- vereniging Ons Belang in de komende we ken slechts eenmaal exportveiling worden gehouden van peen en schorseneren en wel op 22 en 29 december aanstaande. Dondei'dag was op de veiling van Ons Belang geen grote aanvoer, namelijk slechts 64.000 kilo. Ook schorseneren was er veel minder dan anders, mogelijk houdt men voor de kerstdagen nog iets in reserve omdat dan, zo verwacht men, iets hogere prijzen ge noteerd zullen worden. De prijzen van donderdag logen er niet De burgemeester van Beverwijk, de heer J. G. S. Bruinsma, heeft tijdens de behandeling van de begroting, de raad zijn visie gegeven op de bestuurlijke indeling van de IJmond-Noord. „Voor een evenwichtige ontwikkeling is de vorming van één gemeente noodzakelijk. De praktijk leert dat de ontwikkeling van het streekplan voor de IJmond-Noord chaotisch kan worden genoemd", zo zei de burgemeester. De burgemeester wees erop dat vele jaren lang onzekerheid heeft bestaan over de definitieve bestuurlijke indeling van de IJmond. (De beslissing kan echter binnen kort verwacht worden, vermoedelijk omstreeks Pasen 1960). De „stad met een ziel" in de IJmond- Noord is, zoals het op de huidige wijze gaat niet. te verkrijgen, aldus de spreker. De burgémeester riep de leden op de Zelfbeheersing niet té verliezen. „Wij heb ben elkaar nodig, we moeten niet vei'bit- terd zijn, ook niet nadat in een Heems- kerks advex-tentieblaadje tegen onze be doelingen is geschreven", zo sprak hij. Met betrekking tot het gondelbaanpro- ject in Wijk aan Zee, merkte de burge meester op. dat de plannen van het actie comité geen kans van slagen hebben (zo als men weet, keert een aantal inwoners De leden van de stichting „Abonne mentsvoorstellingen" te Beverwijk kre gen donderdag niet Karl Wittlingers blij spel „Kent u de melkweg?" te zien. Dit stuk.telt namelijk slechts twee rollen en één der vertolkers daarvan, Lo van Hens- bergen is nog steeds niet hersteld. In het Kennemer theater speelde nu het Rotterdams Toneel, „Liefde van vier kan ten" (La double inconstance), komedie in drie bedrijven door Marivaux. Deze voor stelling is destijds in deze kolommen be- spi'oken. Wij kunnen dus volstaan met het vermelden van het warme onthaal, dat het Rotterdams Toneel met deze opvoering ook in Beverwijk mocht ondervinden. De x-olverdeling was gelijk gebleven aan die, waarmee het stuk in oktober in de Rotter damse schouwburg zijn première beleef de. De volgende toneelavond van deze vere niging is vastgesteld op vrijdag 12 februa ri. Opnieuw zal deze door de toneelgroep „Ensemble" worden verzorgd. middenstanders zich tegen het plan Red.). „Met het actiecomité zijn parti culiere belangen gemoeid. Ons plan dient het algemeen belang", aldus de heer Bruinsma. Met het kabelbaanplan woi-dt niet vooruitgelopen op het uitbreidings plan voor Wijk aan Zee. De kabelbaan kan hierin altijd passen. Over het door het Nederlands Econo misch Instituut uitgebracht rapport over de City in de IJmond-Noord, welk rap port nog steeds niet openbaar is gemaakt, zei de heer Bruinsma, dat de openbaar- making in januari van het volgende jaar zal volgen. T.H. is stimulans De heer Bruinsma en met hem tal van leden van de raad, zien graag dat Bever wijk de plaats van vestiging wordt voor de derde Technische Hogeschool. „Niet in het oosten van ons land, maar juist hier is de hogeschool op haar plaats", oordeelde de spreker. Nieuwe kansen voor de jeugd van Beverwijk, voor begaafde jonge arbeiders. Bovendien betekent een Technische Hoge school een stimulans voor de bloei van de gemeente, het culturele leven, aldus ging de heer Bruinsma verder. De minister heeft in een pei'soonlijke brief aan de burge meester dank gebracht voor het aanbod. Mocht dit doorgaan, dan zou de minister graag nader contact opnemen met het gemeentebestuur van Beverwijk. Overigens werd medegedeeld, dat een commissie van advies voor de T.H. zal worden ingesteld. Veisen heeft geen bijdrage geleverd voor de hertenkamp te Beverwijk. Dit deelde de heer Bruinsma ook nog mede in ant woord op een vraag daai-over. Destijds is verzocht om een bijdrage, maar Velsen motiveert de weigering door te zeggen dat het zelf genoeg recreatiegebied heeft. „En Velsen-Noord dan?", zo vroeg het na een ziekte weer in de raad teruggekeerde raadslid, de heer D. Koger (Prot. Chr.). Er zijn in Zwitserland wel 270 sekten en de meeste hebben christelijke ken tekenen, maar de politie heeft er nu een aan een grondig onderzoek onder worpen, die volgens een hoogleraar, die bij het onderzoek is betrokken een oudere basis had, namelijk die van vroeg-middeleeuwse magie. Het onder zoek begon naai aanleiding van de klacht van een fabrikant, wiens dertig jarige dochter in deze sekte was „ver dwenen" en door de leden van de sekte als een halfgodin werd vereerd. De foto linksboven toont de inval van de politie in het „geestelijk hoofdkwar tier" te Oberdies Bach, waaromheen drie meter hoog, onder stroom staand prikkeldraad gespannen is. De foto links onder toont het hoofdgebouiv, waarin zich allerlei merkwaardige taferelen moeten hebben afgespeeld, zoals het afstaan van bezittingen, (de politie gaat nog na of de sekteleider Paul Bauman daar soms beter van ge worden is) en het uitoefenen van zelf kastijding. zoals bij de op de rechtse foto getoonde „kettingoefeningen" Vast staat, dat een groot deel van de 68 volgelingen van Bauman, dusdanig onder diens hypnose geleefd heeft, dat psychiatrische inrichtingen handenvol werk aan hen zullen krijgen. Burgemeester Bruinsma om, beide artikelen zijn vooral in het bui tenland nog erg gewild. De noteringen wa ren: Peen B. 23,80-/ 29.50; peen C. 25.10 27.30; peen D. 22.00; peen O. 8,40- 25.00. Schorseneren noteerde de volgende prij zen: A. 68-77; B. 54-61; C. 28-31. De aan voer hiervan wa 6000 kilo. Sjalotten werden voor de prijs van 28-39 cent per kilo verhandeld. Advertentie w SERIE-PRIJZEN 65.— 75.— 85.— 95.— HERENJEKKERS 59.75 Breestraat 17 - Beverwijk Qi CO\»^ Donderdagmiddag is op de begraaf plaats te Egmond aan Zee het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de maan dag 7 december bij het zware stormweer om het leven gekomen runner-matroos Ja cob Visser. De belangstelling voor deze uitvaart was wel bijzonder groot. Behal ve de familie, bekenden en vertegenwoor digers van de n.v. Wijsmuller waarbij de overledene in dienst was volgden en kele honderden de droeve tocht naar de laatste rustplaats. De kist was bedolven onder een schat van bloemen en aan de groeve sprak pastoor De Rijk. Voor de n.v. Wijsmulle) zei een der di recteuren, de heer A. Wijsmuller, dat de heer Visser nog maar kort deel uitmaak te van het personeel, doch dat hij zich had doen kennen als iemand die zeer plichts getrouw was. Als een vader zorgde hij voor een der jongeren en dit moest hij zelf met de dood bekopen. Dat hij in vrede moge masten! Een broer van de overledene bedankte voor de overweldigende belangstelling en wel in het bijzonder was hij erkentelijk voor het meeleven van de n.v. Wijsmul ler, die er zorg voor gedragen had dat het stoffelijk overschot uit Engeland naar Eg mond was overgebracht. In de stromende regen keerde men huiswaarts, het droevig sterfgeval nog druk besprekende. Van het Bureau Wijsmuller was al het personeel dat gemist kon worden bij deze uitvaart aanwezig. Advertentie Sparen in je jeugd geeft je later vreugd STICHTING NUTSSPAARBANK in de gem. Velsen In een grote veewagen van een trans portbedrijf uit Ommen kwamen donder dagmiddag in de druilende regen de 20 pinken aan, die gedurende de wintermaan den in de warme stallen van een aantal veehouders in Kennemerland komen loge ren. De jonge koeien waren allen uit Ommen afkomstig en hun vex-schillende eigenaren hebben hen met een zekere weemoed weg zien gaan, want deze logeerpartij ge schiedt niet uit weelde, maar uit bittere noodzaak. Door de di'Oge zomer is daar in Ommen geen hap eten meer om de win ter door te komen. Dit vertelde ons de heer Kat, zelf veehouder, die met het vee- transpox-t was meegekomen in opdracht van de plaatselijk bux-eauhouder in Om men, de heer H. Petter. Na dit lange transport werd er even gerust in café Timmer en tijdens dit oponthoud hebben we even met de heer Kat kunnen spre- Advertentie GEWELDIGE SORTERING JUWELIER KENNEMERLAAN 30 TELEFOON 4127 Advertentie ZATERDAG 19 DECEMBER ENORME PRIJZEN - VELE ATTRACTIES Aanvang 20 uur Bik cn Arnoldkade 43-44 - Tel. 6564 ken, over de situatie in de oostelijke pro vincies. De koeien zijn nu op stal gehaald maar hebben nog geen hap hooi gekregen, want het beetje hooi dat men nog heeft bewaart men zo lang mogelijk. In de dro ge zomermaanden, toen de weilanden ver branden, was men genoodzaakt het oude hooi in het land op te voeren. Ook de knol len hebben het laten zitten, deze win ter- kost voor de veehouders is ook op een mis lukking uitgelopen. Op onze vraag hoe de situatie nu is, ant woordde de heer Kat, dat het nog niet veel beter is, want dagelijks gaan 4 tankwa gens bij de boeren langs om water te bren gen, voor het vee op stal. Men is nu weer bezig te ploegen om de rogge te zaaien, maar als de ploegsnede om is, dan komt er mul zand boven. Toch is er een klein lichtpuntje, al is dit dan voor het volgen de jaar. De meeste weilanden, die er lang als de verschroeide aarde uit zagen, krij gen nu weer een groen tintje. Dit is dan een bewijs dat het gras niet dood is. Het veetransport werd toen weer voort gezet, want men had een twintigtal boer derijen op te zoeken om de werkelijk in prima staat zijnde dieren aan hun kost huizen af te leveren. Dit verdere trans port werd meegemaakt door de plaatse lijk bureauhouder, de heer Van Beek, die met de ox-ganisatie in Kennemerland be last was. Ook de heer J. Korver van de Gezondheidsdienst voor dieren uit Alk maar ging mede. Want er is kerngezond vee verzonden en nu is 't noodzakelijk dat dit vee, het beste wat men meegaf, op goed gekeurde stallen komt. Men ging eerst naar Santpoort, vandaar naar Roos- wijk, waar veehouder J. Blad ook een logé kreeg. Boer Vessies in de Kerkstraat kreeg er twee en zo reed men rond door Heemskerk, Castricum, Akersloot, Lim- men, Uitgeest net zo lang tot men de bees ten kwijt was. Overal werd het vee met liefde ontvangen. Er kwamen deze dag vier veetransporten in Nooi'dholland aan, alle uit het oosten des lands. De Culturele Agepda voor Velsen en om geving luidt voor de week van 20 t.m. 26 december als volgt: 21 t.m. 24 december Pieter Vermeulen- museum, geopend van 1416.30 uur Cul tureel Gebouw IJmuiden. 21 t.m. 24 december Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Plein 1945 nr. 812, ge opend van: maandag: 14.3017.30 en van 1921.30 uur filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord geopend van 1417 uur. dinsdag 1012.30 uur en van 14.3017.30 uur, filiaal geopend van 1921 uur. woensdag 1012.30 uur, van 14.3017.30 uur en van 19—21.30 uur, filiaal geopend van 1417 uur (jeugd); donderdag 10—12.30 uur, filiaal geopend van 10—12 uur. 21 december Volièrevereniging „Fauna Fe- lisena". 20 uur Cultureel Gebouw IJmui den, kienavond. Openbare Ruilbeurs, van 19.3021.00 uur in clubhuis „De Brulboei" Kanaal straat 228. IJmuiden. Openlucht Kerstzang, om 19.30 uur op het Marktplein te IJmuiden. Vrouwenbond P.v.d.A., Midwinterbijeen komst 20 uur bij mevrouw Diemer, Sa- turnusstraat 20, IJmuiden. 22 december Chr. Oratoriumvereniging „Looft den Heer", 20 uur N.H. Kerk. Kanaalstraat IJmuiden, Weihnachts- oratorium. 23 december Concert door Piet van Eg mond, 20 uur Ichthuskerk IJmuiden.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 9