KERKDI Havenberichten Contant geld op het juiste moment De Twentsche Bank P. Lanser en Gordijn behouden hun kans bij schaakclub Kijk Uit IJmuider CourcrrU k mmmmam e Oeelz Aanmeldingsformulier ZATERDAG 19 DECEMBER 1959 Verkeersonveiligheid in Werf te Alphen krijgt „de Gilden" Canadese miljoenenorder Sita v. d. Outenaar blijft SSH-jeugdkampioen 0 ÉMÉ' 'i Y Y V: verantwoord en veilig verkregen door een Persoonlijke Lening Burgerlijke Stand van Velsen Babette Zuster Lac Al Capone Kerstmis nadert: dure bloemen Velsen's zakenleven Onderwijs te Velsen B. en W. van Velsen hebben de raad voorgesteld te benoemen tot leraren in tijdelijke dienst aan de gemeentelijke middelbare handelsavondschool met ingang van 1 september 1959 voor het cursusjaar 1959/1960, de heren J. F. H. Busking, voor het vak handelswetenschappen; W. M. Claassen, voor het vak Nederlandse taal; J. W. Hoogervorst, voor het vak handels wetenschappen; G. R. Kwekkeboom, voor het vak Nederlandse taal; J. H. Muller, voor het vak handelswetenschappen; A. J. S. Merhottein, voor het vak handels wetenschappen; S. Oosterhof, voor de vakken Nederlandse taal en Duitse taal; L. Sijtsma, voor het vak handelsweten schappen; voor het tijdvak 1 september, 1959 tot 1 oktober 1960: de heer W. van Huystee, voor het vak handelsweten schappen; voor het tijdvak van 1 oktober 1959 tot het einde van het cursusjaar! 1959/1960 de heren P. P. J. Bos, voor het vak handelswetenschappen; S. Boosman, voor het vak handelswetenschappen. Het meisje in de tijger kooi Vuur boven Azië Drie wedstrijden voor „Watervliet" Uitgevaren visserijvaartuigen Hoewel het programma bij de IJmuidense schaakclub donderdagavond beperkt bleef tot enkele partijen waren de resultaten vooral in de eerste groep belangrijk. In de wedloop om zich bij de eerste acht spelers te voegen die straks de kampioens- groep gaan vormen hebben P. Lanser en M. J. Warnez elkaar een betere klassering betwist. Het Koningsindische gevecht bracht bij het vorderen der partij duidelijk beter spel voor Lanser. Hij slaagde er door goed spel in uiteindelijk de winst te realiseren. Lanser zag op één avond zodoende zijn totaal met l'/s punt vermeerderd daar hij met Tj. de Jong overeenkwam de afge broken partij niet voort te zetten maar tot remise te besluiten. Een ander belangrijk treffen speelde zich af aan het bord van Kraayenoord en Gordijn. Beide spelers spelen nog een be langrijke rol en beschikken over serieuze kansen tot de kopgroep door te dringen. Het Franse duel scheen aanvankelijk Kraayenoord het begeerde punt te zullen opleveren. Maar het noodlot achterhaalde hem. Om onverklaarbare reden gaf hij zonder meer een stuk weg. Gordijn ont fermde er zich graag over, temeer daar dit meevallertje hem een winstpunt ople verde. In de derde groep kwamen J. v.d. Doel en J. Vis remise overeen. C. Donker en P. Kramer jr., beiden kampioenspretenden ten, zullen nog een tweede zitting nodig hebben om de partij uit te maken. De kansen bij hervatting staan voor Donker zeer gunstig. Het tweede tiental van Kijk Uit is op be zoek geweest bij het tweede tiental van Pat Mat in Beverwijk. Door het ontbre ken vanG. Maas, T. Langedijk, P. Heiden- reich en W. Deelder kwamen de IJmuide- naren erg verzwakt in het strijdperk. Toch mag men de uiteindelijke 5'/2-4Vs ne derlaag hieraan niet toeschrijven. Tijdens de wedstrijd hebben de Kijk- Uiters namelijk alle gelegenheid gehad de wedstrijd in hun voordeel te beslissen. En kele onverklaarbare manoeuvres van sommige spelers deden de kansen echter keren. Pat Mat boekte zodoende de derde achtereenvolgende overwinning en blijft dus gegadigde voor promotie. Kijkt Uit 2 daarentegen is in de hoek gekomen waar de klappen worden uitgedeeld en zal ter dege op haar tellen moeten passen. De volledige uitslag luidt: Pat Mat 2 Kijkt Uit 2: K. ComisG. L. de Haas 0-1, G. v.d. BergW. Huiser 0-1, P. HartM. J. Warnez 1-0, P. H. JanssenA. v.d. Plas remise, B. de HeerH. v.d. Plas 0-1, J. BeentjesH. v. Nieuwenhuizen 1-0, J. Ro denbergW. Doornenbal remise, H. Lu- bertH. Aarts 1-0, J. SchroderJ. Plug- boer 1-0, D. OortS. Kistemaker remise. Totaal 5,/ï-4'/ï. Bij regelmatig gehouden controles is Het contract voor de bouw van drie gebleken, dat de maximum-snelheid in trawlers voor de Canadese visserijmaat- „De Gilden" niet minder in acht wordt ge- schappij „Booth Fisheries" door de nomen dan in andere delen van de ge- scheepsbouwwerf „De Industrie" te Alphen meente. De betrekkelijk geringe lengte aan de Rijn is thans getekend. Het is een van de wegen in deze wijk en het vrij in- order van 3,5 miljoen gulden. De schepen tensieve karakter van het verkeer aldaar zullen echter op de zuster-werf „De Voor zijn op zichzelf reeds factoren, die een uitgang" in Alphen aan de Rijn worden remmende invloed op de snelheid uit- gebouwd, omdat „De Industrie" veel Ne- oefenen. Naar de mening van B. en W. derlandse opdrachten moet uitvoeren. De moet de verkeersonveiligheid in „De Gil- schepen moetein de loop van 1960 worden den" voornamelijk worden toegeschreven geleverd en zullen in convooi op eigen aan de omstandigheid, dat de daarin ge- kracht naar Canada varen, legen wegen ongeschikt zijn voor door- De trawlers worden 40,5 meter lang gaand verkeer. Zoals bekend zijn maat- over alles, 7,50 meter breed en krijgen een regelen dienaangaande in voorbereiding, holte van 3,80 meter. Zij zullen worden voorzien van een hoofdmotor van 700 pk en een hulpmotor van 225 pk voor de hy- De samenwerkende besturen van de draulische winch en stuurmachine. De speeltuinverenigingen „Schulpen" en „de winch en de stuurmachine zijn van Noors Meerweiden" houden dinsdag in het ge- fabrikaat. Een van de trawlers krijgt een meentelijk ontspanningslokaal aan de Van verstelbare liaanschroef. De schepen krij- Diepenstraat de grote jaarlijkse kienavond gen aluminium visruimen, die een capaci- om wildprijzen en talrijke andere waarde- teit hebben van 1800 kisten verse vis van en smaakvolle artikelen. 60 kilogram. Er komt accommodatie voor Evenals vorig jaar zullen de baten van 18 koppen aan boord. Het ontwerp van de deze avond ten goede komen aan de jeugd schepen is gebaseerd op de vorm van de van de speeltuinen. Advertentie j Met een opmerkelijk gemak en door voortreffelijke werken aan de verschil lende toestellen heeft de jeugdige Sita van den Outenaar vrijdagavond in de gymnas tiekzaal van de Watervlietschool en onder grote belangstelling van vele ouders haar vorig jaar veroverde jeugdkampioenschap van de gymnastiekvereniging SSH tijdens de voortgezette onderlinge wedstrijden, ge prolongeerd. De kampioene kreeg ernstige concurrentie van de meisjes C. Hagedoorn en I. Vinke (1011 jaar), doch de „tien voor uitvoering en afwerking van de sprong gaf de doorslag. Niet minder con currentie kreeg zij van haar leeftijdgeno ten E. Slatman en M. Stap, die ook een hoge gemiddelde waardering behaalden en van wie E. Slatman de kampioene het dichtst benaderde (51.7—50.9 punt). Overigens waren de wedstrijden van voortreffelijk gehalte. De laagste waarde ring op deze avond is een tweede prijs diploma geweest en niet minder dan elf erediploma's zijn verdiend. Onder luide bijval werd Sita van den Outenaar met 51.7 punt als kampioene van de SSH-jeugd uitgeroepen. Ir. W. Singer, voorzitter, reikte daarna de fraaie wisselbeker en aan de oud kampioenen mevr. M. Michel-Verkerk en Frits Tiemeyer even mooie herinnerings bekers uit. De uitslagen zijn: Meisjes 1011 jaar: le gelid: 1. en kam pioene S. v d. Outenaar 51.7 (ere); 2. C Hagedoorn 49.1 (ere); 3. I. Vinke 49 (ere) 2e gelid: 1. E. Slaman 50,9 (ere); 2. M Stap 49 (ere); 3. E. Paap 48,2 (ere); 4. L Eilerts 47,6 (1); 5. E. Stapper 47.3 (1); 6. I Koolbergen 47 1 (ere); 3e gelid: 1. T. de Pagter 49.3 (ere). 89 jaar: le gelid: 1. E. de Vries 40.4 (ere); 2. A. G. v. Wijnen 39,8 (1); 3. G. v Dijk (38,8 (1); 4. E. Hollander 38.3 (1); 5 M. J. C. Wiljouw 38,2 (1); 6. J. Zand 37,8 O); 2e gelid: 1. L. de Gans 38,8 (1); 2. J Goudswaard 39.5 (1); 3. P. Vosseberg 38,5 (1); 4. M. Wetterhahn 37.9 (1); 5. J. 't Hart 37.1 (2); jongens 10—11 jaar: le gelid: 1. T. Wee- nings 40,8 (ere); 2e gelid: 1. D. de Graaf en G. v. Wielink 40,3 (ere); 2. B. Bijtenhoorn 40,1 (ere); 3, G. Meyerhof 39,7 (1); 4. A. Eckhard en S. Kok 39,3 (1); 5. J. Wit 37,5 (1); 6. B. Mari- nus 36,2 punten (2). De tussen haakjes geplaatste cijfers ge ven het behalen van een ere-, eerste- of tweede prijs diploma aan. FULL SPEED I NAAR CONCORDIA. De Full Speed-dames spelen dit jaar nog éénmaal veldhandbal. Voor zondag is namelijk de wedstrijd tegen Concordia (Hillegom) vastgesteld, aanvang 12 uur. De thuiswedstrijd werd door Concordia gewonnen en nu zullen de Full Speed- dames dan ook alles proberen om een beter resultaat te behalen. Het tweede damesteam gaat naar IEV (Velsen-Noord), aanvang 13 uur. Ook dit keer zal IEV wel met de winst gaan strijken. Voor de junioren en aspiranten zijn geen wedstrijden vastgesteld. Opstellingen: dames I: C. v. Beek, B. Aggenbach, A. .röger, F. v. d. Nieuwen- dijk, L. Apeldoorn, W. de Boer, N. Bak ker, J. Orsel, A. Grootveld, N. Apeldoorn, L. Spanjaard. Dames II: S. Schuurman, T. Thomas, R. v. Veen, T. de Water, G. Apeldoorn, R. Hilbers, M. Asjes, T. Uylenbroek, G. Rong, A. Bijl, A. v. Gerven. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Kaluga van Klaipeda: Ciudad de Bucurqamanga, Bremen; Scheldestroom Londen: Eemstroom. Leith; Frey, Londen: Simara, Norfolk, kolen lossen Hoogovens; Corstream, Melilla, erts lossen Hoogovens: Tann- stein. Antwerpen; Globe, Swansea; Ligovo, Lipa- ja; Tank Monarcha, Rotterdam; Marie. Londen. Zaterdag kwamen Ln IJmuiden aan: Yarrow van Grangemouth, slabs voor Hoogovens; Aar- denburgh, Rotterdam. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Hugin naar Rotterdam; Rigel, Bremen; Swift, Harlingen; Sylt, Hamburg; Menje, Londen: Bencomo, Lon den: Stability. Londen; Stad Gouda, Melilla, ledig Hoogovens; Roelf, Aalborg; Jersbek Rotterdam; Bolt. Kristiansand; Aagtekerk, Lissabon: Elsa, Karskar, zout van IJmuiden: Kaluga, Klaipeda Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Sonja D naar Manchester; Alcetas, Rotterdam: Boreas. Gothenburg; Andros Eagle. Antwerpen, ledig Hoogovens. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). jij u HB s i mmm» - i iiiliBii! ai P a u 'V v V-: A'V>i- - - >.\VafcV Zelfs bij een goed vast inkomen is het nog lang niet altijd gemakkelijk om voldoende geld opzij te leggen voor de onverwachte of onverwacht hoge uitgaven die in ieder huisgezin toch kunnen voorkomen. Een „Persoonlijke Lening" bij De Twentsche Bank biedt U de mogelijkheid om over contant geld te beschikken in bedragen van f 500,- tot f4.000,-. Daarbij geldt de unieke regeling dat bij overlijden alle nog niet opeisbare aflossings-bedragen worden kwijtgescholden. Bij al onze kantoren zal men U gaarne alle inlichtingen verstrekken over Persoonlijke Leningen. U kunt ook de P.L.-folder aan vragen bij De Twentsche Bank, afdeling FL, Postbus 407, Amsterdam. trawlers KW 171 en SCH 261. Wanneer de schepen voldoen aan de eisen van de Cana dezen, die een omvangrijk plan tot moder nisering van hun vissersvloot willen uit- voeren, zullen er meer orders voor de bouw van trawlers volgen. BEVALLEN: R. Tromp-Zeeuw, d„ IJsel- straat 24, IJmuiden; P. G. C. van den Berghe-Harsveld, z., Willebrordstraat 17, IJmuiden-Oost; J. C. Lute-Baltus, z., Ken- nemerlaan 189, IJmuiden; W. H. Leijenaar- Houkes, z., Bestevaerstraat 19, IJmuiden- Oost; B. M. Duineveld-Wempe, d., Over- bildtweg 17, Santpoort; M. Schippers-Kos- ter, z., Vechtstraat 35, IJmuiden; M. J. Leurs-van Gooi, d., Uranusstr. 24, IJmui den; H. J. Beers-Boonstra, d., Linnaeus- straat 81, IJmuiden; W. Rijke-Voerman, d., Tesselschadeplantsoen 4. Driehuis. Ondertrouwd: L. Laban, Noorddammer- laan 60, Nieuwer-Amstel en J. L. Makkes, Wulverderlaan 8, Santpoort; S. Hafma, Hagelingerweg 184, Santpoort en S. C. J de Bliek Hagelingerweg 184, Santpoort: J. J. Rijs, IJmuiderstraatweg 133, IJmui den en J. J. Korbee, Wijk aan Zeeërweg 148, IJmuiden, t.a. Reggestraat 18, IJmui den; M. Broekhuizen, IJmuiderstraatweg 141, IJmuiden en A. C. Oorthuis, IJmuider straatweg 141, IJmuiden; E. van der Horst, Zevenhuizerlaan 13, Heiloo en C. Meijer, Velserduinweg 260, IJmuiden-Oost, t.a. Ir. A. H. Ingenhouszstraat 69, Heemskerk; J. Schol, Kennemerlaan 212, IJmuiden en N. C. Cupido, Kennemerlaan 212, IJmui den: J. A. Kraak. Marktplein 32, IJmuiden en M. Lubbers, Marktplein 32, IJmuiden. GETROUWD: H. Schavemaker en A. Reining, IJmuiden, Kanaalstraat 238; H. W. F. van den Ham en A. Vink, Bilthoven, Parklaan 47; W. Kroon en A. van Dijk, Den Helder, Vijsselstraat 40; D. de Feber en A. Maagdelijn, IJmuiden, IJselstraat 61; J. Zwanenburg en R. de Vries, IJmuiden- Oost, Stolstraat 11; P. Neumann en A. M. C. Coppens, Haarlem, Indischestraat 59; L. W. Bant en M. S. Brandwijk, IJmuiden- Oost, Dennenstraat 12; C. Zaalberg en R. Kruining, Amsterdam, Almstraat 61. OVERLEDEN: M. A. M. Portegies„ 3 jr., dochter van C. G. Portegies en A. Stoele, ValeiHUslaan 43, Driehuis; D. J. van Hou- welingen, 72 jr., echtgenoot van A. van Buuren, Rijnstraat 43, IJmuiden; J. A. H. M. Schaepman, 55 jr., echtgenoot van Chr. A. M. Eijkel, Nassau Zuilensteinstraat 14. 's-Gravenhage; G. Smit, 71 jr., weduwe van L. H. van Loon, Stratingplantsoen 33 zw., Velsen-Noord. (Thalia) Brigitte Bardot vervult toten met zondag een vrij ongewone rol in de film „Babette op het oorlogspad". Als con tra-spionne moet zij in bezet Frankrijk een Duitse generaal het hoofd op hol brengen en hem ont voeren naar Enge land. Er komt heel wat aan te pas voor ze het zover brengt en dan nog dreigt al les mis te lopen. In tussen wordt ze hals over kop verliefd op een Franse luitenant, die inmiddels haar tweede echtgenoot is geworden: Jacques Charrier. Wie avon tuur, romantiek en B.B. op zijn pad wil vinden, kan dus zijn hart ophalen. Zondagmiddag een film, waarin de mis daad welig tiert tot een dapper man er een eind aan maakt. „Ruiters van de nacht" luidt de titel. Van maandag tot en met woensdag „My gun is quick" naar Mickey Spillane. Dat betekent een detec tive. Hij ontmaskert de misdaad, maar kan het pas met goed gevolg doen, wan neer hij met vuist en revolver danig heeft huisgehouden. Schone vrouwen rijzen al tijd in zijn onmiddellijke omgeving op. Men kan dus van spanning en romantische afdwalingen verzekerd zijn. (Kennemer Theater). Tot en met woensdag draait de film, die bij de Nederlandse première reeds aan een uit voerige bespreking werd onderworpen „Zuster Luc" met Audrey Hepburn in de hoofdrol. Om haar spel zal men de film graag gaan zien. De situering in een kloostergemeenschap zal het best worden begrepen door wie daar niet geheel vreemd tegenover staat. Ons dunkt de film voor onze katholieke lezers het meest indrukwekkend. De creatie van Audrey Hepburn is van uitzonderlijk gaaf karak ter. (R e x). De verfilming van het leven van Capone door regisseur Richard Wil son kan geslaagd genoemd worden. Op de dwaze liefdesgeschiedenis na, waarin ech ter het walgelijke karakter van Capone nog eens extra naar voren komt, is er een historisch vrij juiste schets van zijn car rière gegeven. De film is vrij van vals sen timent, maar tekent ons Al Capone zonder enige verheerlijking. Deze man was niet geniaal, wel bezat hij een zekere intelli gentie die voornamelijk tot uitdrukking kwam in zijn organisatietalent. Verder was hij een klein mann'étje met een enor me dosis brutaliteit en gewetenloosheid. Deze eigenschappen in combinatie met een bepaald soort sluwheid maakte hem tot wat hij was: een uiterlijk keiharde, maar innerlijk zich minderwaardig voe lende immigrant zonder ontwikkeling. Rod Steiger is erin geslaagd deze bandiet met al zijn lugubeie trekken voor ons neer te zetten als symbool van de a-morele za- Brigitte Bardot en Jacques Charrier in „Babette op oorlogspad". 160 kantoren in Nederland De handel op de Beverwijkse bloemen veiling stond deze week in het teken van de kerstdagen. Steeds meer komen de bol- bloemen op de voorgrond en men ziet de aanvoer van chrysanten kleiner worden De markt had een vlot verloop en alles kon voor goede prijzen geruimd worden Er was aan de Beverwijkse veiling een groot aanbod van hyacinten en hiervoor bestond een grote belangstelling. De witte hyacinten spanden in prijs de kroon, er werd tot 62 cent per stuk voor betaald Ook de gemengde soorten kwamen tot 60 cent, per stuk. Rose en blauw brachten tot 50 cent per stuk op. Voor de tulpen varieerden de prijzen van 10 tot 20 cent per stuk. de korte kersttulpjes noteerden vrijdag van 17 tot 22 cent per stuk. Minder vlot ging het met de narcissen: deze liepen prijs terug. Golden Harvest kostte 90 cent per bos. Flower Record 60 cent. Helios 45 cent Chrysanten brachten van 60 tot 120 cent per bos op. Blauwe druifjes liepen erg in prijs uiteen (de kwaliteit was eveneens minder), er werd tot 40 cent per bosje voor betaald. Fresia lag iets lager in prijs ze kostte 65 tot 130 cent per bosje. Er was een levendige handel in kerststukjes, kerst- groen en, voor zover er was, hulst. De aanvoer van potplanten was heel klein De winkels in de gemeente Velsen mogen maandag 21. dinsdag 22 en woensdag 23 december geopend zijn tot 21 uur: de winkelsluiting on r aandag en dinsdag ver alt dus. Dnnderdag 24 dnrnmher zjin de winkels -n->on tot 18 uur fnnrmaal dus). Voor maandnp op dinsdag 29 decem ber is onthef fir»" yë'-ipend van de ver plichte halve-dngsluiting: de winkel® -nnwpn dus onen tnt 18 uur. DonderHag 31 december mogen bepaalde zaken, die er belang bij hebben, tot 21 uur geopend zijn. Zondag 20 december IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur ds. J. Dickhout; 17 uur: ds. G. van Doorn. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 en 19 uur: ds. J. van den Berg. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 10 uur: ds. W Diepersloot; 17 uur: ds. J. A. van Arkel Petrakerk, 10 uur: ds. J. van Leeuwen 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Chr. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. P Lok. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur: bijeenkomst. Geref. Gemeente, Cult. Geb., 10 en 17 uur: leesdienst Jehovah's Getuigen, Cult. Geb., 19 uur Wachttorenstudie. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen, Cult. Geb., 17 uur dienst. Volle Evangelie gemeente, 10 uur: Wijk aan Zeeërweg, „Bellevue", spreker G. R Mik. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat. 14.30 uur: kerstfeest voor 46 jarigen 10.30 uur: ds. P. J. van Schayck. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroegmis 10 uur: hoogmis; 19 uur: Vespers. Leger des Heils, 10 uur: Heiligingsdienst. 10.15 uur: openluchtsamenkomst Kenne merlaan; 20 uur: openbare samenkomst. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 uur: spreker Jac. Schouten; 11.15 uur: zondagsschool. I.TMUtDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. S. de Roest; 19 uur: ds. J. Dick hout. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 uur: ds. J. A. Tiemens; 17 uur: ds. Diepersloot. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op 7 65 per kwartaal of f 0.59 per week Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat, 10.30 uur: ds. G. Nijenhuis. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare- niusstraat, 10 uur: J. Kits; 19.30 uur: A. van Gent. Ned. Herv. Evang. op Geref. grondslag, Elonkapel, dinsdag 19.30 uur: voorgan ger M. de Vos. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, 9.45 uur: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. J. de Vries van Heemstede; 17 uur: kerstviering van de zondagsschool. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. L. Brink 19 uur: ds. S. de Roest. Vryc Evang. „Enianuël", gem. ontsp. lokaal Van Diepenstraat. 10 uur: samen komst, spreker J. van Gijs. BEVERWIJK: Maranatha, 10 uur: F. Niemeyer. Evang. Luth. Gem., 11 uur: ds. J. A. Ros kam. kenwereld, als de man die het zaken doen tot de uiterste consequentie voert, en dus ad absurdum. Hij heeft het weten te voor komen dat er met deze film een monu ment voor deze weinig gedenkwaardige fi guur wordt opgericht. (Tot en met zondag). Zondagmiddag gaat „De vuurdoop van een lafaard. „Maandag en dinsdag komt Caterina Valente ons vermaken in de pit tige showfilm „Liebe, Tanz und 1000 Schlaeger. (L u x o r). Tot en met maandag ro mantiek en avontuur in een film, die ook de fantasie graag de vrije loop laat. De film „Opstanding" die dinsdag en woens dag wordt ingezet, is van een ander, zeer serieus karakter. Zondagmiddag gaat „Schandaal in Sorento", een Italiaans werkstuk, dat een lichtelijk melodramati sche inslag heeft. (W. B. t h e a t e r). Het krijgsrumoer is niet van de lucht in deze harde, maar door zijn semidocumentair karakter boeiende film over de strijd van het wes ten tegen een Aziatische overmacht. „De stad waar iedereen wapens draagt" is al evenmin een rustige film. Het gaat er zondag en maandag even gewelddadig aan toe als in „De slag aan de bloedrivier", zondagmiddag. Handtekening: i noorhalen wat niet verlangd wordt. tii die zich met ingang van 1 januari I960 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 december 1959 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaal- abonné's, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen. Vrije Evang. Gemeente, 9 uur: ds. A. van Gent. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. M. A. van Rhijn von Oudorp Irenkapel, 10 uur: ds. G. van Schuppen De Opgang, 10 en 17 uur: ds. W. Oort huys. Oosterwijk, 10 uur: ds. G. W. IJzerman. Jeugdkapel „De Opgang", 10 uur: heer G. J. Offerhaus. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan 10 uur: Kerstfeest zondagsschool. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 uur ds. Joh. Knol van Heemskerk; 17 uur ds. C. Meyer. Leger des Heils, Jan Alsweg 31, 10 uur. Heiligingssamenkomst: 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst 20 uur: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur ds. J. A. Eekhof. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein. 10 uur: ds. M. Wendte. Geref. Morgensterkerk, Constantijn Huy- gensstraat, 9.30 uur: ds. C. Meyer van Beverwijk; 17 uur: ds. Joh. Knol. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 10.30 uur: ds. P. Salm. Duinenbosch, 9.00 uur: ds. P. Salm. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. Y. van der Zee. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 uur: ds. J. C. Remijn; 19 uur: Adventszangdienst. Adventskerk (Ziekenhuiskcrk), 10 uur: ds. A. G. van Wijk. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. M. J. W. C. de Kluis. Chr. Geref. Kerk. 10 uur: ds. J. C. Maris; 16 uur: ds. J. J. Rebel. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.). 10.15 uur: ds. E. L. Oosterhof; 15 uur: ds. P. Lok. HAARLEM: Church of England. Kinderhuissingel, Evening Service, 3 pm. De teleurstellende resultaten van de vo rige week voor de korfbalvereniging „Watervliet" kunnen zondag ten dele wor den goedgemaakt door het tweede twaalf tal, dat bezoek krijgt van Amsterdam- Zuid 2. Watervliet 2 verloor weliswaar slechts met 54 van Archipel 2, doch raakte hierdoor het ongeslagen record kwijt. Willen de Watervliet-reserves zich tegen de Amsterdammers handhaven en daarmede tevens de leiding in de afdeling behouden, dan zullen zij hard moeten werken. De Velsense club heeft haar kan sen nog volledig in eigen hand. Watervliet 3, dat van Oosthoek 2 won, moet het niet moeilijk vallen in de thuis wedstrijd tegen Aurora 3 uit Haarlem evenzeer te winnen. Voor de ontmoeting Watervliet 4Oost hoek 4 heeft de thuisclub de beste pa pieren. Voorlopig heeft Watervliet I enige weken competitierust. Voor zaterdagmiddag is vastgesteld de aspirantenwedstrijd Nieuw Flora A Watervliet B. De opstelling van Watervliet 2 is: Dames: W. Nijkamp, N. Bakker, I. Kolk, I. Bakke- nes, C. Zandbergen, S. Meyer-Sanders; Heren: T. van Ladestevn, A. Redeker, A. Verkerk, J. van Dijk, W. Berghuis, M. Veerbeek. Maandag 7 december: m.t. Golfstroom KW 4, Arie Ouwehand KW 122. Francina KW 153. Dinsdag 8 dec.: m.t. Cornells Vrolijk Fzn. SCH 171, Onderneming I SCH 261. Jan Senior VL 84. Woensdag 9 december: m.t. Brittenburg KW 121. Jan Senior KW 171. Donderdag 10 december: m.t. Ariadne IJM 18; m l. Willem Robert RO 27: m.k. Wim KW 103. Zaterdag 12 december: m.t. Maria van Hattem IJM 10; m.l. Excelsior III KW 76; m.k. Alida Ja- coba KW 165 met casco naar Denemarken. Maandag 14 december: s.t. Haarlem IJM 9: m.t. Emma IJM 15, Johannes Polderman IJM 20, Job Gouda IJM 79. Wiron IV IJM 209, Wiron II IJM 211. Antje KW 49, Dirk Maria KW 80. Albatros KW 87: m.l. Annie IJM 14. Adeodatus IJM 30, Verwachting IJPM 204 (17 dec. binnen), Wiron III IJM 221. Fierman Eduard KW 5 (17 dec. binnen), De Arend KW 7, Hu bertha Gerarda KW 9, Adria- nus KW 10. Arie Nico KW 17 (18 dec. binnen). Dirk KW 19, Orion KW 22, Volharding KW 23, Cornelis KW 24, Concordia KW 26 (18 dec. bin nen). De Verwachting KW 28, Nederland VI KW 37, Everard Christina KW 40, Neptunus KW 45, Cornelis Marinus KW 48, De Vrouw Anna KW 52, Elizabeth KW 64 (17 dec. binnen), Henk KW 66 (18 dec. binnen), Saturnus KW 69 (17 dec. bin nen), Hette Margaretha KW 74, Doggersbank KW 75. Huiberdina Gijsbertha KW 85, Molva KW 91, Toenadering KW 95. De Vrouw Dirkje KW 104 (18 dec binnen), Jacoba KW 107 (17 dec. binnen). Geertje KW 108 (17 dec. binnen). Avontuur KW 114 (17 dec. binnen), Astra KW 115 (17 dec. bin nen), Sursum Corda KW 124, Petronella KW 125, Voorwaarts KW 140, Willy KW 154, Gijsbert Bas- tiaan KW 161, De Vier Gezusters KW 162. Ge broeders KW 166, Eendracht KW 168, Aleida KW 169 (17 dec. binnen). Onderneming KW 175, Ge- zina Geertrui KW 176, Dolfijn RO 2 (17 dec. bin nen), Anna Suzanna WR 88 (17 dec. binnen); m.k. Klaas Junior IJM 60, Frank IJM 65, Paul IJM 66. Hans IJM 67, De Hoop III IJM 73. Wiron VI IJM 207 (eerste reis), Samenwerking HD 125, Vier Gebroeders TX 14, Maryanne WR 7, Okko Bosker WR 25, Petra WR 32. Jan Willem WR 34, Internos WR 49, Stella Maris WR 51, Spes Nostra WR 56. Bovendien vertrokken die dag 20 kotters van IJmuiden, 29 kotters van Katwijk aan Zee, 3 kotters van Wieringen en 1 kotter van Monnik- kendam van IJmuiden uit naar zee, die inmid dels binnen zijn gekomen vanwege het slechte weer. Dinsdag 15 december: m.t. Amsterdam IJM 28, Clacsje RO 46. Sakina Martine KW 32; m.l. Kees IJM 43, Vertrouwen KW 6, Willem Cornells KW 16. Bertha KW 38. Nelly Maria KW 70. Borneo KW 127, Onderneming III SCH 117; m.k. Leen- dert Jacoba KW 12. Alice KW 62 (17 dec. binnen). Woensdag 16 december: m.t. Post Boy IJM 35, Dirkje RO 53, Nicolaas Senior KW 42; m.l. Wil- lempje KW 89; m.k. Margrita IJM 42 (17 dec. binnen), Petronella KW 31 met casco naar Dene- marken, Albert MO 1 met casco naar Denemarken. J Donderdag 17 december: m.t. Thorina IJM 33, I Ada VL 7 naar Vlaardingen.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7