HOOR STUDIOKLANK ALS STUDIOKLANK keuze uit zes mogelijkheden met de veelzijdige DRAADOMROEP PTT IPSO EN DE TOVERRING J Misdaad om een Agenda voor Haarlem beroemde geneesmiddelen in 1 tablet doen wonderen! Subsidie voor Forum Gevangenisstraf voor etherpiraten 4 Het huwelijk van de Sjah Titulatuur De radio geeft donderdag Wff 13233 FEESTDAG Restaurant „TER BURG" Zweedse sopraan Birgit Nilsson grandioze Isolde Rntgen onderzoek voor huisdieren Toneelgroep Podium in Minerva Tv-toestel de hele dag bruikbaar voor radio-programma's! „Schrik van de bollen streek" pleegde 130 inbraken Examens ROMAN VAN JANE ENGLAND WOENSDAG 2 3 DECEMB ER 19 59 Tot halfnegen duurde het voor wij dins dagavond taal en teken van onze dierbare N.T.S. opvingen. De studio te Bussum was door een storing in het donker gezet. Ein delijk echter vermocht omroepster Karin Kraaikamp tot ons netvlies door te drin gen. Het programma werd toen vlot afge werkt. Een extra-jourmaal van het huwe lijk van de sjah en een fraaie Duitse docu mentaire over de kruisspin en haar web èn tenslotte een vriendelijke Amerikaanse kerstfilm „Het wonder van de 34e straat". Een echt wonderlijk avondje. De afdeling filmzaken van de Neder landse Televisie Stichting bereiken veel klachten van kijkers, die ontevreden zijn over de slecht leesbare onderschriften. Leden van de filmstaf trachten hierin verbeteringen aan te brengen. De ondui delijk leesbare onderschriften worden na melijk dikwijls veroorzaakt door het feit dat in tegenstelling tot in het buitenland het kostbare proces van nasynchronise ren der films in Nederland niet toegepast wordt. Een der technici heeft zich on langs drie maanden uitsluitend met het probleem der onduidelijke titels bezigge houden en is tot de conclusie gekomen dat het bijzonder moeilijk is hierin verbete ringen aan te brengen. Vele films zonder onderschriften worden sinds drie jaar door de N.T.S. via elektronische weg voor zien van titels, welke, zoals gisteravond tijdens de film „Het wonder van de 34ste straat" is gebleken, ook bij een lichte ■achtergrond uitstekend leesbaar zijn. Vooraf worden de titels op kaartjes ge drukt. Voor „Het wonder van de 34ste straat" waren 1128 kaartjes nodig, die op een bandje waren gebracht. Bij een uit zending met elektronisch onderschrift worden twee camera's gebruikt, waarvan een bestemd is voor de titels. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.—24.00 NCRV. 0.00-1.30 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overwe ging. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Land- en tuin- bouwmeded, 12.38 Kerstboodschap door Z.H. Paus Joannes XXIII. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.40 Amus.muz. NCRV: 14.00 Gram. 14.30 Avondrust, hoorsp. 15.00 Orgelconcert. 15.30 Kerstliederen. 16.00 Verken ningen in de Bijbel. 16.20 Strijkorkest en soliste. 1650 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Ork.muz. en zang. 18.15 Sportrubr. 18.30 Gewijde muz. 18.50 Sociaal perspectief. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Polit. praatje. 20.00 Volkskerstzang. 21.00 Gram. 21.15 Vocaal ens. 22.00 Periodiekenparade. 22.10 Koper-ens. en orgel. 22.30 Nieuws. 22.40 Zaalsportuitslagen. 22.45 Kerstnachtdienst 23.45 Gram. 23.55- 24.00 Nieuws. KRO: 0.001.30 Pontificale Nachtmis. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00 AVRO. 19.00 VPRO. 20.00—24.00 AVRO. 24.00—01.00 IKOR. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 De groen teman. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de vrouw. 11.15 Gram. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Uit het be drijfsleven. lezing. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole-ork. 13.55 Beursber. 14.00 Cello en piano. 14.30 Skieën zonder tranen, praat je. 14.50 Vrouwenkoor. 15.05 Logboek 1948. 15.50 Gram. 16.00 Van vier tot vijf. 17.00 Hammond orgelspel. 17.15 Voor de jeugd. 17.45 Hoom-ens. 18.00 Nieuws. 18.15 Voor de jeugd. 18.30 Lichte muz. 18.55 Voor de kinderen. VPRO: 19.00 Kerst feest voor de kinderen. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Kamerork. en soliste. 21.00 Taurus en Scylax (Hij die verscheurt), hoorspel. 21.55 Gram. 22.05 Jazz- ■muz. 22.30 Nieuws en beursber. van New York. 22.40 Journ. 23.00 Gram. 23.55 Nieuws 24.00—01.00 Kerstnachtdienst. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Amus.muz. 12.30 Weerbericht. 12.35 Gram. 12.52 Koersen. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. 14.00 Po pulaire muziek. 15.00 Muziek uit Joegoslavië. 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.05 Franse les. 16.21 Lie deren. 16.50 Gram. 17.00 Nieuws. 17.10 Gram. 17.15 Voor de kinderen. 18.15 Gram. 18.20 Voor de sol daten 18.50 Sportkron. 19.00 Nieuws. 19.30 Report. 19.40 Koorzang. 19.50 Lit. progr. 20.00 Klankbeeld. 20.30 Kerstoratorium. 21.00 Kerstprogr. 21.45 Kerst liederen. 22.00 Nieuws. 22.15 Gram. 23.00 Nieuws. 23.05 Gram. 23.30 Idem. 23.45 Idem. 24.00—1:00 Kerstnachtmis. TeleTisipfirnoramma VOOR DONDERDAG NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. VARA: 20.20 De wereld van vandaag, lezing. 20.30 Samenzang van kerstliederen. 20.50 De grasharp. TV-spel. NTS: 23.45—1.15 Eurovisie: Nachtmis in Eisen- stadt, Oostenrijk. Advertentie Laat uw er ook een ztjn voor uw vrouw 1 Reserveer uw tafel in 't eezellitre BEVERWIJK Tel. 02510 - 3001 - Stationsplein Met 28 tegen 6 stemmen heeft de ge meenteraad van Enschede besloten aan het operagezelschap Forum een subsidie toe te kennen van 22.000 0.18 per in woner), vermeerderd met een bedrag van f 100.000 omdat Enschede plaats van ves tiging is. Het operagezelschap Forum zal met in gang van het seizoen 1960-'61 een totale subsidie ontvangen van 800.000. De helft daarvan neemt het rijk voor zijn reke ning. Het resterende bedrag zal worden bijeengebracht door verschillende gemeen ten alsmede provinciale overheden. De provincie Overijsel heeft de subsidie ver hoogd tot I' 40.000; de stad Groningen tot 27.500. Ter gelegenheid van zijn vijfjarig be staan zal het operagezelschap Forum in mei van het komende jaar een serie voor stellingen geven in samenwerking met de Nederlandse Opera te Amsterdam. Opge voerd zal worden de opera „Philomelo" van Willem Andriessen. De première hier van zal worden gegeven in Den Haag. Daarna zullen verscheidene voorstellingen volgen in plaatsen in het westen van het land, waarna „Philomela" in het oosten des lands zal worden vertoond. Forum en de Nederlandsche Opera zullen samen werken wat betreft de artiesten, de koren, de decors en de directie. De Zweedse sopraan Birgit Nilsson heeft vorige week in het Metropolitan Opera House in New York een daar vrijwel on geëvenaard succesrijk Amerikaans debuut gemaakt als Isolde in Wagners opera „Tristan und Isolde" onder leiding van Karl Böhm. Het applaus hield een kwar tier aan en pas toen de lichten gedoofd werden kon het publiek er toe gebracht worden de zaal te verlaten. Critici prezen het grote gemak waarmee zij zong en ac teerde en vergeleken haar debuut met dat van Kirsten Flagstad in 1935. „Er man keert niets aan Wagner dat een vorstelijk zangeres als Birgit Nilsson niet goed kan maken", schreef Howard Taubman in The New York Times, die de bespreking zeer ongewoon op pagina 1 aanving. GILDA GRAY OVERLEDEN De actrice Gilda Gray die in de tijd van de stomme film bekendheid genoot, is dinsdag in Hollywood overleden. In het streekdierentehuis van de vereni ging Nationale Dierenzorg te Wassenaar is een Röntgenapparaat geïnstalleerd voor 'net onderzoek van kleine huisdieren. Dierenartsen in de kuststrook tussen Haarlem en Rotterdam kunnen hun pa tiënten daar laten doorlichten. Zij kunnen desgewenst ook gebruik maken van de behandelkamer en hun patiënten in het hospitaal ter verpleging geven. Het die rentehuis is met het oog op deze uitbrei ding verbouwd. NIEUWE FILM VAN BERGMAN De Zweedse regisseur Ingmar Bergman werkt momenteel aan een nieuwe film „Het oog van de duivel". De titel is ge baseerd op een oud Iers gezegde: de rein heid van een vrouw is de duivel een doorn in het oog. Bergman heeft ongeveer een jaar aan het scenario gewerkt. Het grootste deel schreef hij tijdens een vakantie van drie weken in Zuid-Duitsland. De toneelgroep „Podium", het eerste Nederlandse beroepstoneelgezelschap op protestants-christelijke grondslag, ver zorgt maandag 28 december twee voor stellingen in het Minerva theater. Des middags om twee uur wordt een kinder matinee gegeven met de opvoering van „Het Toverdoosje", een spx-opkjesspel in drie bedrijven door Flip Poort. In dit stuk treden op: Lien Groenemeijer, Gerry Man tel, Max-y Michon, Tom van Ek en Henk Bavin. De regie is van de auteur; kos tuums en decors zijn respectievelijk van Tom van Ek en Henk Hester. Des avonds volgt een opvoering van ,,'t Gaat om je leven" van Helmut Harun. De regie is van Han König. Aan deze voorstelling verleend door Hans Veerman, Gei-rie Man tel, Jelly de Jong, Dick van 't Sant, Henk Hester. Mary Michon en Jo Nobel. Decors en kostuums zijn van Henk Hester en Tom van Ek. Advertentie De veelzijdige, verrassende Draad omroep heeft wéér een nieuwe gebruiksmogelijkheid erbij. En wel een zeerbelangrijke! Draadomroep kan nu worden aangesloten op uw televisietoestel - zodat u de ge hele dag van uw waardevolle ap paraat kunt profiteren! Het is bekend dat het FM-geluid van de televisie-uitzendingen, gesteund door de grote klankkast, een bij- zonderezuiverheid en warmte heeft. Vaak hoort men dan ook de ven zuchting: 'Kon ik overdag mijn radioprogramma's ook maar zo ontvangen!' Deze wens kunt u zélf vervullen door Draadomroep op uwtv-toestel te laten aansluiten. Salzburger Festspiele smetteloos op de band opnemen zonder één storing! Een muziekliefhebber, die graag de 'Zauberflöte' op de band wil hebben, kan de uitzending uit Salz burg via Hilversum op volmaakte wijze vereeuwigen. Hij sluit Draad omroep aan op zijn bandrecorder en daardoor ontvangt hij deze ver rukkelijke opera alsof'hij er zélf bij zit. Want Draadomroep geeft hem het maximale toonbereik en daar is zijn bandrecorder op ge bouwd. Vooral bij een coloratuur sopraan moet je dat wel hebben- Gezellig avondje bij 17-jarigen: muziek van Draadomroep op de elektrische grammofoon! De fuif van 5 A was een daverend succes, ledereen sprak enthousiast over de nieuwe 'combo', die de dansmuziek had verzorgd. Een 'combo' bestaande uit Draadom roep, aangesloten op een elektri sche grammofoon - dé manier om grammofoon-luidsprekers zo vol ledig mogelijk te benutten! 'Anders hadden we het jazz-uurtje moeten missen', zei een van de jongelui. Met Draadomroep hoeft men nooit iets te missen - er zijn vier lijnen, er is nooit storing en de kosten zijn miniem! Wat is draadomroep? Draadomroep is een service van PTT, waardoor omroepprogram ma's rechtstreeks uitdestudio's via beschermde muziekkabels bij de abonnees worden ge bracht. Deze beschermde mu ziekkabels worden bediend door de modernste apparatuur - ze zijn de meest directe en vol maakt veilige weg van de studio naar uw oor. Draadomroep PTT geeft vier programma's, die u kunt beluisteren over uw tv-toe stel, radio, hi-fi-installatie, elek trische grammofoonversterker, bandrecorder en natuurlijk ook via de uitgekiende PTT Draad omroepluidspreker. Het geheim van de extra druk- toets op uw radio. Er zijn radio's die een extra toets voor Draadomroep hebben. Dat is ook heel begrijpelijk... Wie zijn radioprogramma's uit Nederland en een selectie uit België, Engeland en Duitsland volkomen storing- vrij wil ontvangen, die heeft belang bij een rechtstreekse lijnverbinding met de studio's (dan hoort hij de muziek even ongestoord en zuiver als daar de geluidstechnicus!). Die extra toets is eigenlijk de 'fijnproeverstoets'! In de hi-fi-kamer van een klank purist Bij een vraaggesprek dat wij on langs hadden met de heer P. W. Goemans, componist en hi-fi-ent housiast. stelden wij onder meer de volgende vraag: 'Waarom liet u Draadomroep PTT op uw hi-fi- installatie aansluiten?"lk ben hi-fi- enthousiast omdat deze apparatuur het geluid tot in de fijnste nuances weergeeft, ja zelfs volkomen na tuurgetrouwheid kan bereiken mits ...de klank ook natuurgetrouw wordt aangevoerd! Daarom heb ik voor radioprogramma's Draadom roep PTT op mijn installatie laten aansluiten. Draadomroep geeft pas het hóógste rendement aan mijn hi-fi-installatie.' Inlichtingen: De voorlicbtings-specialisten van PTT zullen 11 graag weer vertellen over deze zes mogelijkheden die uitsluitend gelden als u binnen het gebied van een modern Draadomroepnet met vier lijnen woont). Vraag inlichtingen aan de Voor lichtingsdienst PTT, Kortenatrkade 12, 's-Gravenhage. v,I 1 .759<hv. 'Thuis', waar de heer P. W. Goemans zijn eigen compositie hoort als in de studio via Draadomroep op zijn hi-fi-installatie. 6263. Ik ga zover met u mee, Meester, zei de paling. Dan kan ik u nog het een en ander laten zien van onze mooie wereld onder water. DoX vond Ipso prettig. In gezelschap van de paling voelde hij zich toch wel een beetje meer op z'n gemak in deze vreemde omgeving.... Zo verlieten ze het koninklijk paleis. Toen Ipso omkeek zag hij, hoe de vriendelijke Vissenkoning hem nog nawuifde. - Wat is hel hier mooi, zei Ipso, toen ze daar met een kalm gangetje voortgingen. Ja, antwoordde de paling. Er is altijd een gezellige drukte hier. De politierechter te Groningen heeft ge vangenisstraffen opgelegd aan enige etherpiraten, die in het oostelijk deel van de provincie Groningen hadden geope reerd. Een 26-jarige fabrieksarbeider uit Westerlee kreeg vier maanden gevange nisstraf. Twee mannen uit Oude Pekela wei-den wegens klandestiene uitzendingen tot respectievelijk vier en twee maanden gevangenisstraf veroordeeld. Een 23-jarige fabrieksarbeider uit Stads kanaal, die met een sterke zender gewerkt had in het huis van zijn zwager te Mussel- kanaal werd veroordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf. De zwager kreeg 100 boete, en twee maanden gevangenisstraf voorwaardelijk. Zijn echtgenote kreeg vier maanden gevangenisstraf voorwaar delijk. De politierechter wees er op dat vrijwel bij elke klandestiene uitzending een golf lengte wordt gestoord die op dat moment op zee of in de lucht voor zeer belangrijke zaken in gebruik is. Storing treedt niet al leen op bij gebruik van een geijkte golf- léngte, ook op andei-e golflengten door ne- vengolven. Hij haalde een recent voor beeld aan waarbij reddingspogingen op de Waddenzee zwaar bemoeilijkt werden door het optreden van klandestiene zen ders. De politierechter toonde zich zeer verbolgen dat er nog steeds zoveel lieden zijn die zich er niets van aantrekken als het gaat om leven of dood van anderen. Hij vonniste dan ook bijna steeds hoger dan de eis. Een 48-jarige Haagse classificeerder stond voor; de Haagse rechtbank ..terecht, omdat hij niet minder dan 13Ó inbraken had gepleegd. Zi'jn activiteiten dupeer den vooral de bewoners van de bollen streek. „De schrik van de bollenstreek", noemde de officier van Justitie hem. De man is reeds elf keer veroordeeld. Na zijn invri.jheidsstelling, in 1957, kwam hij on der reclasseringstoezicht. Een ambtenaar van de reclassering vertelde voor de rechtbank dat verdachte's toezichthouder helaas ten onrechte had geloofd, dat de man zijn leven beteren zou. Van werke lijk toezicht was daarom eigenlijk geen sprake geweest. De verdachte vroeg, ter beschikking van de regering te worden gesteld ten ein de psychiatrisch te kunnen worden behan deld. De officier van Justitie eiste twee jaar gevangenisstraf en terbeschikking stelling van de regering. Op 5 januari zal de rechtbank uitspraak doen. Utrecht Dierenartsexamen: G. Verhagen, Haar lem. Modernisering. De gemeenteraad van Den Haag heeft in beginsel zijn goed keuring .gehecht aan de modei-nisering van het openbaar slachthuis volgens een tien- jax-enplan. De uitvoering kost 8.825.000. 6. Erg vriendelijk van je om dat te zeggen, zei Rob met een hoge gekrenkte intonatie in zijn stem. Julie zei niets. Zij wei"d zich bewust van een vage ongerustheid. Maar het was alleen maar. hield zij zich zelf voor, dat Rob vermoeid was. Zij was zelf ook moe en licht geraakt. Het was een heel lange dag geweest en de mensen waren nu eenmaal geneigd om onredelijk en lichtgeraakt te zijn, wanneer zij moe waren. Baxter gaf geen antwoord. Hij gaf zijn paard weel de sporen en zij hoorrde de lange jachtgalop van de paardehoeven ver voor hen uitgaan, toen zij een soort van ingang indraaiden. Het blaffen van de hond hield nu lang aan en had een hysterische klank geki-egen. •Julie hoorde David met gebiedende stem iets i-oepen en toen het klappen van zijn zweep. Dat noem ik brutaal! zei Rob nijdig. Maar die hond hoort ook niet zo te doen, argu menteerde Julie, die zich opeens zenuwachtig en in het defensief gedrongen voelde. Hij hoort te weten dat een man te paard geen vijand is en dat hij het paai-d niet moet doen schrikken. Nou ja, zei Rob, misschien heb je wel gelijk. De muildieren hielden eigener beweging stil. Rob boog zich uit de wagen en schreeuwde: Stil, Bully, stil. Houd je kop, idioot. Stil! In korte tijd was de maan veel hoger gekomen. Julie zag een groep gebouwen en in het halfduister de mage re gestalte van een rondlopende hond. Hij was nu listi ger, maar gromde nog altijd diep in zijn keel. Het volgend ogenblik kwam uit het huis iemand met een lamp. Dicht daarbij zag Julie David Baxter staan. Hij hield zijn paard bij de teugel en zijn gezicht had een strakke en onvriendelijke uitdrukking. Rob sprong uit de wagen en kwam naar de kant, waar Julie zat, om haar er uit te helpen. Moeder, zei hij, dit is Julie. Julie keek naar de lichtbron, zag een lange, magere gestalte en hoorde een eigenaardig zachte stem. Hoe gaat het Julie? Kom binnen. Rob moet de muildieren op stal brengen. Baxter is met ons meegekomen, moeder, zei Rob. Dat zie ik. zei mevrouw Timball vriendelijk. Hij blijft vannacht zeker logeren. Hij kan beter even met jou naar de stal gaan. Goedenavond, meneer Baxter. Goedenavond, zei David. Hij begaf zich buiten de lichtkring en Julie hooi'de dat hij de wagen volgde. Kom binnen, zei mevrouw Timball met haar zach te stem. Het is 's avonds koud. Zij wuifde uitnodigend met de lamp. Graag, zei Julie en volgde haar naar een smalle veranda en daarna in een ronde benauwde kamer. De kamer was klein en witgekalkt en had geen zol dering. Het dak ging scherp omhoog in de schaduwen, waarin het zich verloor en stukjes riet dwarrelden om laag. Midden in de kamer brandde en gloeide een kachel, waarbij twee leren armstoelen, twee strand stoelen en een kleine houten tafel stonden. Mevrouw Timball zette de lamp op tafel. Zij spreidde een warme gloed langs de witgekalkte muren en ver leende haar vierkante, magere figuur een sterk reliëf. De vrouw leek ongelofelijk sterk op Rob. Of liever Rob leek op haar. Dezelfde dunne donkere wenkbrauwen, hetzelfde krullende donkere haar. Maar al de charme van Rob ontbrak geheel. In de plaats daarvan had deze vrouw een zekere strakheid. Haar ogen waren helder en doordringend, haar mond recht en dun. Zij glimlachte op een conventionele manier als welkom. De dunne lippen krulden zich een ogenblik en trokken toen weer recht. Het leek mij juist, Julie, zei zij bedaard, dat je zou zien, hoe je hier als Robs vrouw zult leven. Het zal misschien heel moeilijk voor je zijn en verschillen van datgene, waai-aan je gewend was. Een ogenblik welde er een gevoel van opstandigheid in Julie omhoog. Waarom zou zij als Robs vrouw zó leven. Het was gemakkelijk genoeg andere vertrekken te bouwen en ze anders te meubileren. Het trouwen met Rob moest een avontuur zijn. Zij zouden dan toch hun eigen woning kunnen hebben en hun eigen privé-leven. Maar zij glimlachte even en trok de hoed van het hoofd In het oranje licht zag zij er erg klein en teer uit. Maar in de lijnen van haar mond zag men zowel kracht als humor. Ik heb mijn hele leven gewoonlijk vrij krap ge zeten, zei zij, en ik weet mij gewoonlijk nogal te schikken. Dat is een goed iets, zei mevrouw Timball. Ga zitten, wil je? Julie ging in een van de leren stoelen zitten. De deur was gesloten en er heerste een verstikkende atsmosfeer. Instinctief wuifde zij zich met haar hoed een beetje koelte toe. Mevrouw Timball glimlachte. Als we de deur open laten, zei ze, komen alle insecten naar binnen. We moeten kiezen tussen twee kwaden, zoals altijd in het leven. Door Julies geest vloog een beeld van de huishouding van de Ferndales. De woonkamer daar had bescherm de gazen deuren tegen de muskieten. Ze dacht aan mevrouw Ferndale, als die rustig bij een houtvuur zat te breien, aan Ann, die vaak op de tinke lende piano speelde en aan John Ferndale, als hij een lange dunne sigaar rookte. Het leven was daar zo een voudig geweest; zo eenvoudig en toch zozo vol komen vervuld van tevredenheid! Eigenaax-dig genoeg kwam David Baxter nooit in het beeld van het leven bij de Ferndales, hoewel hij er vooi-dui-end aanwezig was. Hij had zijn eigen farm, maar was gewoonlijk bij zijn zuster en zwager. Op dit ogenblik wenste Julie, dat Rob de kamer bin nen zou komen en tegen haar zou glimlachen. Niets kon haar werkelijk kwetsen, zolang Rob er maar was. Zij hield van hem. Zij kon zich in alles schikken, zolang zij wist, dat het de moeite waard was en alles leek de moeite waard, wanneer zij bij Rob was. Zij wenste ook wel, dat David Baxter niet met hen meegekomen was. Zij voelde, dat zij in diens ogen kritiek op Rob zou le zen. Hij zou het dwaas vinden, dat Rob er in had toege stemd haar op die manier hierheen te laten komen en zij vond dat helemaal niet plezierig. Onze stallen, zei mevrouw Timball rustig, alsof zij wist wat Julie dacht, zijn op een nogal gx-ote afstand van het huis. Tot op zekere hoogte een beetje ongemak kelijk, maar wel noodzakelijk. Dicht bij het huis bete kent moeilijkheden met het water en ver van het huis een beetje lastig met het op stal bx-engen. Dus ook hier weer, zoals je ziet, de keus van twee kwaden. Julie gaf geen antwoord. Zij voelde een neiging er op te wijzen, dat het leven nog wel wat anders kan inhou den dan een keus tussen twee kwaden en er ook nog wel eens een keus te maken viel tussen goed en kwaad. (Wox-dt vervolgd) Advertentie Bij pijn, griep of „landerig" gevoel zorgt een enkel tablet dat U weer met plezier Uw werk kunt doen 20 tabl, f, 0.80.Voordelige gezinsverpakking 100 tabl, f. 3.60 Stadsschouwburg: Vandaag 20 uur: To- neelgroep Theater met „J.B.". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Song' of Sheherazade", alle leeftij den. Donderdag tot en met woensdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Kluchtig en luch tig", alle leeftijden. Iedere ochtend (be halve vrijdag en zondag) 10.30 uur: „Tom Jex-ry festival". Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Gangstervijand No. 1", 18 jaar. Donderdag 14, 19 en 21.15 uux-, vrijdag tot en met zondag 14, 16.30, 9 en 21.15 uur, maandag 14, 19 en 21.15 uur, dinsdag 14 en 20 uur en woensdag 14, 19 en 21.15 uur: „Het meisje zonder pyjama", alle leeftij den. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Het verbox-gen leven van Walter Mitty", 14 jaar. Donderdag tot en met woensdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „En dat we toffe jongens zijn!", alle leeftijden. Zaterdag en zondag 11 uur: „Vrijheren van het woud", alle leeftijden. Zaterdag 23.30 uur: „Moox'd in de morgue", 18 jaai\ Luxor Theater: Vandaag 20 uur: „In de macht van de vampier", 18 jaar. Donder dag 14 en 20 uur, vrijdag tot en met zon dag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „Op stand der gladiatoren", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag geen film, donderdag gesloten, vrijdag tot en met zon dag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Hier bin xch, hier bleib ich", alle leeftijden. Dins dag en woensdag 14.30 en 20.15 uur: „Even afrekenen heren", 14 jaar. Donderdag ge sloten. Rembrandt Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Helden", alle leeftijden. Donderdag tot en met woensdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De levensx-oman van Joseph Schmidt", alle leeftijden. Zaterdag en zon dag 11 uur: „Wen die Götter lieben", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „....en schiep de vrouw", 18 jaar. Don derdag 14.30, 19 en 21.15 uur, vrijdag en zaterdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Tot de revo'vers zwegen", 14 jaar. Zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met woensdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „De laatste vuurstoot", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: dondei'dag 14.15, 19 en 21.15 uur, vrijdag tot en met zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met woensdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Orfeu negro", 14 jaar. Zaterdag en zondag 11 uur: „La Traviata" 14 jaax-. Theater Monopole (Zandvoort): Van daag 20 uur: „Als de kraanvogels over vliegen", 14 jaar. Donderdag 20 uur: „De scherpschuttex-s", alle leeftijden. Vrijdag en zaterdag 20 uur en zondag 14.30 en 20 uur: „Het verbox*gen leven van Walter Mitty", alle leeftijden. Vrijdag en zaterdag 14.30 uur: „Houten koppen". Maandag tot en met woensdag 20 uur: „Incognito", 18 jaar. Donderdag gesloten. TENTOONSTELLINGEN Bisschoppelijk Museum (Jansstx-aat 79): Tot 11 januari dagelijks van 10 tot 17 uur (bovendien woensdag van 19 tot 21.30 u.) en zondags van 13 tot 16 uur: Expositie „Kex-kbouw nu". Frans Halsmuseum: Tot 11 januari da gelijks van 10 tot 15 en zondag van 13 tot 15 uur: Expositie „Kunst in het klein, de schoonheid van oude tegels". „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 januari dagelijks (ook zondags) van 10 tot 22 uur: Expositie van tekeningen van Georg Rueter. Kunstzaal „Oud Ambacht" (Omvals- pooi-t): Tot 11 januari dagelijks van 11-17 uur en zondags van 13-17 uur: Expositie van werk van Chris van Voorst. Museum „Het Huis Van Looy" (Kamper laan): Tot 18 januari dagelijks van 10- 12.30 en 13.30-17 uur, zondags 14-17 uur: Kerstexpositie van werken van leden van de Hollandse Aquarellistenkring. Chez Nous (Spaarnelaan 25): Tot 28 de cember dagelijks van 11 tot 17 uur: Ex positie van aquarellen van Frans Funke. DIVERSEN Vleeshal: Donderdag 12.25 uur: Laatste bezinningspauze: ds N. van Egmond over „Buiten verwachting". Nieuwe Kerk: Vandaag 19 uur: Kerst feest kinderkerk. Minerva Theater: Vandaag 19.30 uur- Kerstfeest voor bejaarden van Leger des Heils.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 4