Een kwarteeuw surprisedienst van Radio-Holland Twee broers sloegen na de kermis hotelhouders een „blauw" oog IJmuider Courant IJmond-agenda Wasmachines - Centrifuges Kort geding tegen speelgoed verkopende loodgieter Honorering medewerkers Ziekenfondsen Kapitein P. A. de Groote met pensioen Aanmeldingsformulier Werkgevers bewilligen in een hele dag vrij De VARA eist snelle beslissing inzake commerciële TV Voor miljoen gulden cadeaus per jaar 5 HAARLEMSE POLITIERECHTER Zij kregen zes weken ge va ngen isstraf LOENDERSLOOT Haarlemse rechtbank Uw beste wensen voor 1960 NIEUWJAARS ADVERTENTIES Nu in twee etappes verhoging Derde bevrijdingslustrum Nieuwe sleepboten voor Smit en Co Kerstgeschenken Y kennemerlaan 9 Kerkelijk Nieuws OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY „KERSTMAN" VAN DE ZEELIEDEN Betaling abonnementsgeld per giro WOENSDAG 23 DECEMBER 1959 In de nacht van 8 op 9 oktober mishan delden twee broers uit Krommenie, te weten een 26-jarige metselaar en een 32- jarige lasser, twee inwoners van Assen delft, die daar een hotel exploiteren. De slachtoffers zijn vader en zoon. De Haar lemse politierechter, mr. H. J. Ferwerda, veroordeelde maandag de broers tot zes weken gevangenisstraf en toewijzing van de civiele vordering van dokterskosten. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, had drie maanden cel en toewijzing van de civiele vordering tot maximaal 300 geëist. Op die oktoberdag was er kermis. In het hotel van de Assendelftenaren kon men van 's middags vier tot 's nachts twee uur dansen. De metselaar en de las ser waren ook in de hotelzaal. De metse laar zwaaide op een gegeven moment een stoel boven zijn hoofd en riep: „Ik ben de kampioensworstelaar en ik sla jullie alle maal de hersens in". De 68-jarige hotel houder wilde de broers buiten de deur zet ten. Hij struikelde en hij kreeg, zoals hij vertelde, in een minimum van tijd twee „blauwe" ogen. De hotelhouder zou ook zijn geschopt, maar dit stond niet vast. De 29-jarige zoon van de hotelhouder schoot zijn vader te hulp. Ook hij werd gestompt en bovendien over de straat ge sleurd, waarbij zijn kleding werd bescha digd. De zoon verklaarde als getuige dat de metselaar tevoren al met bier had ge morst op de kleding van een bezoekster. Toen een familielid van deze dame zich in het incident mengde sloeg de metselaar hem een „blauw" oog. Getuige legde twee doktersrekeningen van elk 35 over. Verder zei hij dat de schade aan zijn kle ding 75 bedroeg, maar daarvan had hij geen rekening bij zich. Bovendien zouden de hotelhouders, doordat de politie om halftwee 's nachts de zaal ontruimde, voor een half uur inkomsten hebben gederfd. De politierechter vond de opgegeven 300 gederfde nettowinst voor een half uur echter aan de hoge kant. De officier van Justitie zei dat de broers als ruziemakers bekend staan. Zij hebben zich bijzonder ernstig misdragen en hun reputatie bevestigd. Hij eiste drie maan den gevangenisstraf en toewijzing van 300 schade. Advertentie Miele - AEG - Edy - Bico - Ruton e.a. Eigen crediet-service LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 Centrum Galerij - IJmuiden Maandag heeft voor de president van de Haarlemse rechtbank, mr. F. P. E. Bloe- marts, een kort geding gediend tussen een loodgieter en een speelgoed- en kantoor boekhandelaarster in Heemskerk. De speelgoedhandelaarster heeft het geding aangespannen omdat zij meent dat de loodgieter behalve huishoudelijke arti kelen speelgoed verkoopt, waarvoor hij geen vergunning heeft. Zij zou van deze concurrentie schade ondervinden. De loodgieter heeft op grond van het vestigingsbesluit kleinhandel in huishou delijke artikelen, machines, apparaten en aanverwante bedrijven 1955 een vergun ning voor de eerste twee groepen en ge deeltelijk voor speelgoed. Hij verkoopt vol gens eiseres echter ook speelgoed, waar voor hij geen vergunning heeft. De lood gieter is geverbaliseerd, maar strafrech telijk nog niet veroordeeld. Eiseres vraagt een dwangsom van f 500 voor iedere dag dat de loodgieter het bewuste speelgoed verkoopt, etaleert of er voor adverteert. Voor de speelgoedhandelaarster pleitte mr. J. F. M. M. Brons uit Haarlem. Hij wees onder meer op een arrest van de Hoge Raad van 30 oktober 1959, waarin dit rechtscollege het als een onrechtmati ge daad beschouwt, indien door concurren tie van een onbevoegde aan een winkelier schade dreigt toegebracht te worden. Mr. A. A. M. Leesberg uit Beverwijk pleitte voor de loodgieter. Hij beriep zich op de historische rechten die de loodgie ter zou hebben om het bewuste speelgoed te verkopen. Pleiter stelde dat partij in fe bruari 1955, enige maanden voor het ves tigingsbesluit van kracht werd, een speel- goedhandel overnam van een winkelier die failliet was gegaan. Mr. Brons wierp tegen dat er geen con tinuïteit bestond, omdat de loodgieter van zijn historisch recht geen gebruik heeft gemaakt. De president van de rechtbank zei het voor de behandeling van de zaak een ge mis te vinden dat gedaagde strafrechte lijk nog niet is veroordeeld. Woensdagmiddag om twee uur zal mr. Bloemarts uitspraak doen. De raadsman, mr. J. O. Baron, meende dat men verdachten niet kan veroordelen naar hun reputatie, maar naar de feiten. Hij bepleitte voor de broers een voor waardelijke gevangenisstraf, gecombi neerd met een geldboete. Wat de civiele vordering betreft, vond mr. Baron het opgegeven bedrag van 300 aan gederfde inkomsten onaanne melijk. De politierechter deelde nog mee dat de metselaar twee keer is veroordeeld we gens feitelijke aanranding van de eerbaar heid en de lasser wegens mishandeling en weerspannigheid. De laatste liep tijdens de mishandeling in het hotel nog in de proeftijd van een voorwaardelijke straf. De politierechter achtte de mishandeling bewezen wat het stompen aangaat. Het schoppen oordeelde hij niet bewezen. Hij veroordeelde de broers tot zes weken ge vangenisstraf en toewijzing van de civiele vordering van de hotelhouders inzake de dokterskosten. De schade ten aanzien van de kleding en de gederfde inkomsten oor deelde mr. Ferwerda niet duidelijk genoeg aangetoond en daarom wees hij de vor deringen af. zult u ongetwijfeld ter kennis willen brengen van uw relaties. Welnu, in ons blad van DONDERDAG 31 DECEMBER is daartoe ruimte gereserveerd kosten 15 mm Iedere mm meer U kunt ze opgeven aan onze kantoren: ƒ0.75 ƒ0.15 Lange Nieuwstr. 427, llmuiden of aan onze bezorgers. De Ziekenfondsraad te Amsterdam deelt mee: „De minister van Sociale Za ken en Volksgezondheid heeft de organi saties van de medewerkers der zieken fondsen onlangs verzocht, tot een zekere temporisering bij invoering der nieuwe contracten te komen. De organisaties der ziekenfondsen en die der huisartsen, spe cialisten en tandartsen hebben in oktober goedgekeurde overeenkomsten thans in gewijzigde vorm opnieuw aan de Zieken fondsraad voorgelegd, die hieraan nu zijn goedkeuring gehecht heeft. De wijzigingen houden in, dat de verho ging der honoraria, die per 1 januari 1960 zou ingaan, zich in twee fasen zal voltrek ken. Per 1 januari 1960 zullen de honoraria van huisartsen, specialisten en tandart sen met onderscheidenlijk 6, 3'/2 en 3V2 pet. worden verhoogd en per 1 oktober 1960, nog eens met 6, 3J/i en 1,4 pet. van de thans geldende tarieven. De bijbetalingen, die de verzekerden voor tandheelkundige behandeling verschuldigd zijn, zullen ech ter pas op 1 oktober 1960 een verhoging ondergaan en wel met 4,9 pet. De temporisering der verhogingen be tekent naar raming voor de ziekenfondsen een mindere uitgave in 1960 van 4,6 mil joen gulden voor de wettelijke verzeke ring (verplichte en bejaardenverzekering tezamen) en 1,3 miljoen voor de vrijwilli ge verzekering. Ten aanzien van de verhoging der hono rering van apothekers en vroedvrouwen vindt geen temporisering plaats". De thuisreis van het m.s. „Johan van Oldenbarnevelt" van de stoomvaartmaat schappij Nederland, dat morgen de Am sterdamse haven zal binnenlopen, bete kent voor de gezagvoerder, kapitein P. A. de Groote, een afscheid. Kapitein De Groote, die thans zestig jaar is, zal dan na een diensttijd van veertig jaar de stoomvaartmaatschappij Nederland met pensioen gaan verlaten. In 1919 trad hij als stuurmansleerling in dienst van de maatschappij. Hij heeft op vracht- en pas sagiersschepen van de Nederland geva ren. In mei 1940 werd hij tot stuurman be vorderd. Als zodanig maakte hij de twee de wereldoorlog buitengaats mee. Na de oorlog volgde in 1947 zijn benoeming tot gezagvoerder. In 1956 kreeg hij het com mando over het emigrantenschip „Zuider kruis". In 1957 nam hij het commando van de „Johan van Oldenbarnevelt" over. Ka pitein P. J. Groenland zal het commando van de „Johan van Oldenbarnevelt" van hem overnemen. Ondergetekende: Naam: .v.v<-.-.v.v.-.v. .v.-. v. .w.wo-<v<r» imv.v. Straat: .•..-.-•v.v.v.vr.v.-<s>v. ...v.t»vo~.v< ..v.w. «w. r.vr..-.v. Plaats...i....... .v.... .v.Tf..Tf..v ivnonxtm ..V..V.V.V.v»'. rt-.vf.v..v.vf.v.v.v.v. wenst zich met ingang van •vf.'.vA.TA"<ï-9p<r«vni^Tircmvmw%rt'ov.w.v.v.-.v.wr«"o. te abonneren op i f 7.65 per kwartaal of f 0.59 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. £(1 die zich met ingang van 1 januari I960 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 december 1959 gratia. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaal- abonné's, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen. De voorzitter van het Centraal Sociaal Werkgeversverbond, mr. F. H. A. de Graaff, heeft namens de centrale werkge versorganisaties, samenwerkende in de Raad van bestuur in arbeidszaken, een brief gezonden aan de minister-president waarin het bezwaar van de werkgevers tegen een gehele vrye dag bij elk bevrij- dingsiustrum, dus om de vijf jaar, niet lan ger wordt gehandhaafd. Uitvoerig wordt in de brief herinnerd aan de vroegere regeling, waarbij de 30- ste april als nationale feestdag tevens bevrijdingsdag gold. De gedachte ech ter om in afwijking van deze regeling te komen tot een speciale viering van de be vrijdingsdag eenmaal in de vijf jaar, waarbij deze gehele dag aan de werkne mers in overheids- en particuliere dienst zoveel mogelijk vrij zou worden gege ven, ontmoette in de kringen der werkge vers het bezwaar, dat men geen voldoen de motieven zag om, juist in verband met de vroeger opgedane ervaringen, alsook met het oog op het produktieverlies, dat nu eenmaal met een vrije dag gepaard gaat, af te wijken van de eerdere af spraak. „Nu u echter een herhaald beroep op de werkgevers hebt gedaan," aldus de brief, „om de lustrumviering in 1960 op succes volle wijze het karakter van een passen de herdenking te geven, hetgeen naar het oordeel van het „Nationaal Comité Vie ring 5 mei 1960" alleen mogelijk is indien ook het particuliere bedrijfsleven op rui me schaal vrijaf geeft, willen de in de raad van bestuur samenwerkende centra le werkgeversorganisaties hun medewer king hieraan niet onthouden. Zij wensen daarmede tot uitdrukking te brengen, dat het in de kringen dezer organisaties niet ontbreekt aan besef voor de betekenis van deze dag en dat zij, nu de regering hier in voorgaat, aan de gedachte van de lustrumviering een kans willen geven. Zij zijn derhalve bereid te bevorderen, dat in de particuliere bedrijven vrijaf gegeven wordt overal daar, waar de werkomstan digheden (aard van het bedrijf, ploegen diensten en dergelijke) zich daartegen niet verzetten." De VARA heeft een brochure uitgegeven, getiteld „Commerciële televisie sprong in het duister" en geschreven door de heer J. W. Rengelink. In deze brochure zet de heer Rengelink nogmaals het standpunt van de VARA uiteen inzake mogelijke commerciële televisie. „De VARA wenst nog eens duidelijk uit te spreken", aldus de heer Rengeli «k. „dat zij bij voorkeur geen reclame in de televisie zou wensen. Indien de regering en volksvertegenwoor diging toch tot de toelating van reclame in de televisie zouden besluiten, dan is de VARA van oordeel, dat de verzorging der programma's n handen moet blijven van de N.T.S. en de omroeporganisaties, terwijl de reclame door een afzonderlijk orgaan zou moeten worden geëxploiteerd. Daarbij zou een goede samenwerking tussen de N.T.S. en dit reclameorgaan moeten wor den gewaarborgd". De heer Rengelink hoopt, dat er spoedig een periode van rust aanbreekt die de tele visie dringend nodig heeft. „De onzeker heid, die er nu al jaren heerst over de vraag, of er reclame in de televisie komt en zo ja, wie haar zal gaan exploiteren, heeft een troebele, bijna ondraaglijke situatie geschapen in en om de televisie. Die onzekerheid leidt tot perscampagnes van de OTEM betrokken bladen, die met een normale functionering van de pers niets meer te maken hebben. Zij schept bij medewerkers, onder wie er zijn die al direct of indirect door de O.T.E.M. zijn benaderd, een verkeerde sfeer. Zij ver mijdt het onenlijk ter discussie komen van bij de N.T.S. en de omroeporganisaties heersende opvattingen over de ontwikke ling van de televisie, omdat zelfs de klein ste verschillen in inzicht worden opge blazen tot een „wankelen der zuilen", al dus de brochure. „Het is een ongezonde, verstikkende atmosfeer, waarvan wij door snelle beslissingen bevrijd dienen te wor den. Opdat de N.T.S. en de omroeporga nisaties zich uitsluitend kunnen wijden aan de grote taken die zij hebben te ver vullen", aldus de heer Rengelink. WIJDINGSUUR IN GEREFORMEERDE KERK Voor de kerstwijding in de Gereformeer de Kerk aan de Koningsweg te Velsen- Noord bestond dinsdagavond een bijzonder grote belangstelling. Deze voorbereiding op het kerstfeest stond wederom in het teken van de zang, waaraan medewerkten het Gereformeerd Evangelisatie Zangkoor „Velsen-Beverwijk" en het Christelijk jeugdkoor „De Zangvogels", beide onder leiding van de heer H. Slings; de heer Th. G. Kohier bespeelde het orgel en de heer A. Kok las de liturgie. Machtig klonken de bekende kerstliede ren „Komt allen tezamen" en ten slotte het „Ere zij God", die door de beide koren met alle aanwezigen meerstemmig werden ge zongen. Dx-s. G. I-I. Homans mediteei-de over „Waarom toch die haast?" D. Smit en Co's internationale sleep dienst heeft aan een scheepswerf te Millin- gen opdracht gegeven twee havensleepbo ten te bouwen, die van een zwaarder type zullen zijn dan totnutoe gebruikelijk. Zij zullen twee roeren hebben en de motoren krijgen een vermogen van 1000 paarde- kracht. De sleepboten, die „Schouwenbank" en „Steenbank" zullen heten en in de tweede helft van 1960 in dienst worden gesteld, zijn bestemd voor het Europoort-haven- gebied, waar zij de te verwachten grotere schepen zullen gaan assisteren. Zij zullen geheel zeewaardig zijn en dus in voorko mende gevallen ook op zee assistentie kun nen verlenen. Kerstboom op Stratingplantsoen Velsen-Noord is dinsdagmiddag verrijkt met een grote, ongeveer 6 meter hoge kerstboom, die door de gemeentelijke plantsoendienst aan het begin van het Stratingplantsoen bij de Wijkerstraatweg in de grond is gezet. Dinsdagavond nog was men bezig met het aanbrengen van tientallen elektrische lampen, die tegen zeven uur gingen proef- branden, waardoor de boom een feeërieke aanblik in de duisternis geeft. Voor de eerste maal in de geschiedenis van Velsen-Noord prijkt thans een lichten de boom in het centrum. Het is maar goed, dat het gevaarte stevig is verankerd, want door de harde wind en de slagx-egens zwaaiden boom en lampen gevaarlijk. Zondag: VV H-IEV De voetbalsport in Velsen-Noord ligt met de kei-stdagen vrijwel geheel stil; alleen zal IEV op zondag 27 december een gewone competitiewedstrijd spelen tegen WH in Haarlem. IEV verschijnt met: J. Jansen; A. Hart veld en J. Kramer; H. de Reus, P. Persijn en W. Alkemade; A. Swinkels, W. Buur, J. Fijen, J. de Reus en P. Bakker. De „Willemstad" arriveerde in Am sterdam met een detachement mili tairen uit Suriname. Bepakt en bezakt verlaten de militairen het schip, in het prettige vooruitzicht de kerstdagen thuis te kunnen doorbrengen. Advertentie Ook voor uw TEL. 5271 Geref. Kerken Aangenomen naar Huizum (vac. G. Moi-sink): B. Berends te Beetsterzwaag. Bedankt voor Scheemda: R. Petersen te Oudemirdum. Geref. Gemeenten Tweetal te Werkendam: P. Honkoop te Yerseke en A. Vergunst te Rotterdam- Centrum. V ELS EN-IJM UI DEN WOENSDAG 23 DECEMBER Thalia, 20 uur: „My gun is quick". Ichtuskerk, 20 uur: Concert Piet van Egmond (orgel). Da Costaschool, 20 uur: Filmavond IJ- mond Dubbel Acht. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centx-um, 14 tot 16.30 uur. DONDERDAG 24 DECEMBER Thalia, 20 uur: „Tarzan en zijn vijan den". Rex, 20 uur: „Hel van Noox-d-Afrika". Abelenstraat, van 20 uur af: Spi-eekuur Alcoholics Anonymous. Raadhuis, 9.30 tot 12 uur: Spreekuur wethouder van Openbare Werken. Pieter Vermeulenmuseum, als woensdag. BEVERWIJK WOENSDAG 23 DECEMBER Kennemer Theater, 19.30 uur: „Zuster Luc". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Op stand". Gereformeerde Kerk, 20 uur: Kerstwij- dingsavond. HEEMSKERK Marquette-theatcr, le kerstdag 14.30 en 20 uur: De schrik van de Arizona; 2e kerstdag 14.30 en 20 uur: „De trotse re bel"; zondag 14.30 en 20 uur: „George wint op alle fronten". Advertentie KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 In Zaandam wordt een radersleepboot gesloopt, die eens de trots was van de Engelse oorlogshaven Portsmouth. Het vaartuig, dat 412 ton meet, werd in 1903 gebouwd. De stoommachine had een vermogen van 1250 paardekracht. (Van onze Amsterdamse redacteur) IN DE RADIOHUT van de „Willem Barendsz", ergens in het zuidpoolgebied, ligt het meest gelezen boek van het schip. Soms wachten de opvarenden in een rijtje om de plaatjes te bekijken. Ende prijzen! Want het boek heet „Winkelen aan booi'd" en de schepelingen van de „Willem Barendsz" en van zo'n 600 andere Neder landse schepen in volle zee kunnen hun kerstcadeautjes voor familie en kennissen kiezen uit deze catalogus met 1100 artikelen. Als zij hun keus hebben bepaald en bet geld hebben uitgeteld, seint de telegrafist de koop door naar Amsterdam. Binnen 24 uur wordt het cadeau afgeleverd bij moeder in Rotterdam, verloofde in Zwolle of opa -in- Delfzijl. Gf het nu een bos bloemen, een cassette tafelzilver, een kersttaart of een keukenuitzet is. Zo werkt de surprisedienst yan Radio-Holland n.v. Deze surprisedienst bestaat nu 25 jaar en is in deze periode uitgegroeid tot een gi-oot bemiddelingskantoor tussen beman ningen en passagiers van Nederlandse schepen, waar ook ter wei-eld, en de win kelbedrijven in Nedei'land. Ruim 50.000 cadeaus worden jaarlijks op deze wijze besteld en afgeleverd, met een piek van 13.000 opdrachten in de decembermaand, vooi-namelijk vlak voor de kerstdagen. In deze dagen voor Kerstmis wex-kt de chef van dienst, W. R. van der Eijk, met zijn 8 assistenten in het hoofdkantoor van Radio Holland aan de Amsterdamse Kei- zei-sgracht onder hoogspanning. „Het is bijzonder dankbaar werk," zegt hij. „Al le telegrammen komen via Scheveningen- Radio rechtstreeks hierheen en wij heb ben als goed dienstverleningsbedrijf te zorgen dat de opdrachten tot in de punt jes worden uitgevoerd. Wij hebben uitslui tend, eerste klas winkelbedrijven ingescha keld en wij stellen hoge eisen aan de le vering van de ax-tikelen. Dat mogen wij ook wel, want via onze dienst koopt de Ned.ei-landse zeeman voor een miljoen gulden per jaar aan cadeaus in eigen land." Radio Holland n.v. is destijds met een geheel ander doel door de gezamenlijke Nedei'landse reders opgericht. Ook thans nog is de levering van technische appara tuur en het uitlenen van ruim 600 telegra fisten aan de rederijen de hoofdwerk zaamheid. De surprisedienst is een ser vice-verlening, die in 1934 op kleine schaal is begonnen. Andex-half jaar heeft de heer Van der Eijk gewerkt aan de omvangrijke losbla dige geïllustreerde catalogus, die aan de telegrafisten is uitgereikt. De opvallen den kunnen hier voor moederdag, verjaax-- dagen en andere feestelijke gebeurtenis sen de bestellingen doen en voor een ge ring bedi-ag aan telegramkosten de op dracht naar NedeiTand doorgeven. Die la ge seinkosten zijn bei'eikt door een inge nieus coderingssysteem. Neem de twee de machinist van de tanker, die ex-gens in de buurt van Zuid-Amerika vaart. In de catalogus heeft hij het cadeau van zijn vrouw uitgezocht. Maar hoe maakt hij duidelijk dat het een tafelservies van wit pox-celein met een zilverrandje moet zijn, bestaande uit 6 diepe, 6 platte en 6 des sertbox-den, 2 dekschalen, 1 sauskom, 1 slaschaal en 1 kleine vleesschotel, alsme de een bijpassend theeservies, alles bijeen voor de prijs van 127,65? Het telegram met deze omschrijving zou tientallen gul dens kosten. Maar de telegrafist seint het adres van de machinistenvrouw met het codenummer 663 en de meisjes van de sur prisedienst in Amstei-dam weten pi-ecies welk servies wordt bedoeld. Eenzelfde systeem wordt toegepast bij de persoonlijke groeten. De machinist kan kiezen uit 225 teksten. Geef nr. 6256 maai-, kan hij zeggen en voor de seinkosten van deze vier cijfertjes krijgt zijn vrouw straks een telegram met de inhoud: „Lie ve vi-ouw, ik wens je prettige kerstdagen en een gelukkig Nieuwjaai-, Op het mo ment dat de klok twaalf slaat, zal ik al leen aan jou denken." En de matroos, die tijdens zijn verlof heeft kennisgemaakt met een allei-liefst meisje in IJmuiden, seint 482-6276 en op kerstavond wordt bij het meisje nr. 482 thuis bezorgd, te weten een flacon parfum Jean Patou in de geur „Moment Suprè me" en voor het tweede cijfer ontvangt zij het telegram: „Aanvaard zonder eni ge vei-plichting dit kleine eei'betoon aan je chai-mante persoontje. Beste wensen voor het nieuwe jaar". De catalogus biedt velerlei mogelijkhe den: sigai-en, lingerie, hoogtezonnen, hoi-- loges, kinderwagens, wijn en andere dran ken, wasmachines, wild en gevogelte, pa raplu's, om er maar enkele te noemen. „Het is opvallend, dat men er steeds meer toe overgaat, praktische gebruiks- vooi-werpen te geven", aldus de heer Van der Eijk. „Het grote voordeel is natuurlijk, dat wij tegen normale winkelprijzen leve ren en dat de communicatiekosten door de codering zo uiterst gering zijn". Het feit, dat de kerstdagen dit jaar op vrijdag en zaterdag vallen, heeft de sur prisedienst voor onverwachte problemen gesteld. Tal van gezinnen blijken drie da gen naar familieleden te gaan. De leve rancier van het kerstcadeau komt dan voor een gesloten deur. Radio Holland stx-eeft ernaar de cadeaus in die gevallen na te zenden. Dit geeft echter bei-gen ex tra werk in deze tijd, waarin de telex van Scheveningen-Radio niet stilstaat met het uittikken van de telegrammen. OPSTELLING ADO '20 Zondag 27 december komt de voetbalclub ADO '20 in de uitwedstrijd tegen CSV in de volgende opstelling uit: Burger, Sin- nige en v. Tunen; v. d. Kolk, Welboren en A. Dam; Bruins, T. Dam, Groot, De Wit en N. v. Tunen. oocccooocococoocccc©»3ce£cccecccco:<xxx©3co33cococooo3r U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van De IJmuider Courant. U bespoart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 7,65, post- abonnees f 8,15. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5