Voetbal in Kennemerland Vijftig jaar huwelijkstrouw aan Breesaapstraat Veel groenten voor matige prijzen Films in de kerstweek In de vishal en op zee IJmond-agenda Vrees onder de Russische emigrés in Duitsland Ontwapeningscommissie komt in maart bijeen 8 Echtpaar J. Plug-H. C. van Duivenvoorde „Opa" is onvermoeibaar Ook zijn zoons Uitgevaren visserijvaartuigen Twee botsingen Posities sleepboten bureau Wijsmuller Bloemenveilingen Betaling abonnementsgeld per giro Velsens culturele agenda Orgelconcert in de Ichthuskerk Witte kerst in New York Zwitsers leger wordt kleiner en mobieler Bondsvaderlijke adviezen Kies een doel en spaar er voor WEEKABONNEMENTEN DONDERDAG 24 DECEMBER 1959 Een bekend IJmuidens echtpaar viert op 6 januari het vijftigjarig huwelijks feest Het zijn de heer J. Plug een jeugdige 73-jarige, en zijn vrouw, H. C. Plug-Van Duivenvoorde. Zestig jaar ge leden woonden de jubilarissen (ofschoon zij toén nog in geen enkele relatie tot elkaar stonden) al in IJxnuiden, en wel in dat deel dat in de volksmond „De Heide" werd genoemd. De heer en mevrouw Plug zijn geen geboren IJmuidenaren, maar toch kennen de meeste van de oudere inwoners hen heel goed. In een grote buurt staat de jubilaris bekend als „Opa Plug", niet zo zeer omdat hij inderdaad grootvader is van tien kleinkinderen als wel om het feit, dat hij wil dat men familiair met hem omgaat. Hij is er volkomen de man naar: gezellig, een prater, bij de tijd. Hoewel de heer Plug op 24 december (vandaag) jarig is, viert hij het altijd op de eerste kerstdag. Dat was vroeger zo en zo is het nog. De jubilaris werd in Sche- veningen geboren. Hij was zeven jaar toen hij al werkte, op zijn elfde jaar was hij reefschieter op een bommetje (vissers vaartuig) te IJmuiden. Het was niet ver wonderlijk dat Plug ter visserij ging, daar zijn vader schipper was en het bovendien nogal eens voorkwam dat een zoon het zelfde beroep uitoefende als zijn vader. Die bom („De Vriendschap", IJm. 65) was het eerste schip waarop de heer Plug kennismaakte met de zee. Later kwam hij op een trawler, de „Walvis" en toen hij het leven aan boord hier goed leerde ken nen zei hij tot zichzelf: „Ik ga nooit meer". Maar Plug bleef en op zijn twee en twin tigste jaar was hij stuurman op de „Do nald". Er werd toen gevist in de omge ving van IJsland. In de eerste wereldoor log voer hij op de „Balder" en toen er geen steenkool meer was, gingen ze zei len („Zo kwamen we ook bij de zeven of acht en vijftig, hóór," verzekert „opa" Plug). Hij is tot 1933 blijven varen en toen er een staking uitbrak, zocht de heer Plug ander werk. Hij ging emmertjes haring verkopen, in Amsterdam, op het Gerard Douplein en omgeving. Dat ging goed en het echtpaar vestigde zich in de hoofdstad van ons land. Daar woonden zij elf jaar. In 1941 kwam het echtpaar weer in IJmuiden terug, maar de heer en mevrouw Plug moesten korte tijd later weer weg, daartoe gedwon gen door de bezetters, die Velsen lieten evacueren. In '47 keerden de jubilarissen echter terug in IJmuiden en sedertdien wonen zij aan de Breesaapstraat 37, in een klein, uitgewoond huisje. Als matroos werkte de heer Plug nog op de trawler De Hoop" en zijn laatste reis maakte hij op de „Bergen". Toen was hij 65 jaar. Plug heeft twee zoons, die als matroos ter visserij zijn. De band met de zee is er nog en niet alleen door zijn zoons. Wie de heer Plug kent weet dat hij niet stil kan zitten. Hij schijnt onvermoeibaar en zijn vrouw verbaast zich daarover. Van des morgens vroeg tot 's avonds laat kunt ge Plug op zolder aantreffen. Daar breit hij netten, bij wijze van bijverdienste. En hij luistert naar de radio, naar de stem men van honderden vissers. Maar daar over kan een apart verhaaltje geschreven worden en aangezien dit in ons blad al eens gedaan is, volstaan wij ermee hem op de ze plaats het „luistervinkje van de vis sers" te noemen. Hij is zeer vitaal, gerekend naar zijn leeftijd. Ook zijn zeventigjarige vrouw (geboren in Katwijk aan Zee) kan niet over haar gezondheidstoestand klagen. Reden te meer om te veronderstellen dat het er op de dag van het vijftigjarig hu welijksfeest, woensdag 6 januari, vrolijk zal toegaan in het huisje aan de Brees aapstraat. Maandag 14 december: m.t. Emma IJM 15, Jo hannes Polderman IJM 20, Job Gouda IJM 79, Wiron IV IJM 209, Wiron II IJM 211, Antje KW 49, Dirk Maria KW 80, Albatros KW 87; m.l. Everard Christina KW 40, Neptunus KW 45, Cor nells Marinus KW 48, Hette Margaretha KW 74, Huiberdina Gijsbertha KW 85, Eendracht KW 168, Onderneming KW 175. Dinsdag 15 december: m.t. Amsterdam IJM 28, Sakina Martine KW 82, Claesje RO 46; m.l. Ver trouwen KW 6, Willem Cornelis KW 16, Bertha KW 38, Nelly Maria KW 70, Borneo KW 127, On derneming in SCH 117. Woensdag 16 december: m.t. Post Boy IJM 35, Dirkje RO 53, Nicolaas Senior KW 42, Willempje KW 89. Donderdag 17 december, m.t. Thorina IJM 33. Vrijdag 18 december: m.t. Protinus IJm 154. Zaterdag 19 december: m.t. Elie Chenevière IJM 32. Medan IJM 57. Deining KW 8; m.l. Excelsior in KW 76: m.k. Swift IJM 54, Pietertje HD 87. Maandag 21 december: m.t. Onderneming I SCH 262; m.l. Adeodatus IJM 30, Kees IJM 43, Verwachting IJM 204, Wiron Hl IJM 221, Adria- nus KW 10, Cornelis KW 24, Concordia KW 26, Nederland VI KW 37, De Vrouw Anna KW 52, Elizabeth KW 64, Henk KW 66, Saturnus KW 69, De Vrouw Dirkje KW 104, Jacoba KW 107, Geer tje KW 108, Avontuur KW 114, Astra KW 115, Sursum Corda KW 124, Petionella KW 125 (23 dec. binnen), Borneo KW 127. Voorwaarts KW 140, Willy KW 154, Gijsbert Bastiaan KW 161, Aleida KW 169, Onderneming II SCH 27, Dolfijn RO 2 (23 dec. binnen), Willem Robert RO 27, An na Suzanne WR 88; m.k. Dageraad IJM 4, Maartje IJM 8, Poolster IJM 11 (23 dec. binnen), Bettie IJM 29 (22 dec. binnen), Emisel IJM 31 (23 dec binnen), Jannie IJM 38 (22 dec. binnen), Arend Willem IJM 40, Margrita IJM 42, De Hoop I IJM 45, Frederika Maria IJM! 52 (23 dec. binnen), De Hoop H IJM 59 (23 dec. binnen), Klaas Junior IJM 60 (23 dec. binnen), K. P. IJM 61 (23 dec. binnen). Jaap IJM 62, Michiel IJM 63, (23 dec binnen), Ronny IJM 64 (23 dec. binnen), Paul IJM 66, Hans IJM 67. De Hoop III IJM 73, Corrie IJM 78, Wiron VI IJM 207, Wiron I IJM 210 (23 dec. binnen), Neeltje IJM 240 (22dec. binnen) Magda IJM 272 (23 dec. binnen), Leendert Jacoba KW 12, Arendje Jacoba KW 21 (22dec. binnen) Anne Marie KW 27, Rein KW 30 (22 dec. binnen) Limanda KW 33, Tiny KW 34, Stern KW 36, Wil- helmina KW 46, Prinses Margriet KW 51, De Vijf Gezusters KW 53 (22 dec. binnen), Dinemarie KW 57, Cornelia Adriana KW 58 (23 dec. binnen), Gijs bertha KW 61 (22 dec. binnen), Alice KW 62 (22 dec. binnen). Arend Cornelis KW 68 (23 dec. bin nen), Marianne KW 71 (22 dec. binnen), Nico KW 72 (23 dec. binnen). Zeearend KW 79 (23 dec. binnen), Neeltje Johanna KW 84, Alnilam KW 90 Adriana Catharina KW 92 (22 dec. binnen), Jean nette KW 93, Willem KW 94 22 dec. binnen) Nico KW 96, Arendje KW 98 (23 dec. binnen) Karla Ellen KW 106, Mare Liberum KW 117, Cor nelis KW 118 (23 dec. binnen). Flamingo KW 120 Agatha Arie KW 126, Koningin Juliana KW 133 (23 dec. binnen). Dirk Taat KW 134 23 dec. bin r.en), Willy Alida KW 155, Peter Leonard KW 156 De Vrouw Alida KW 160, Alida Jacoba KW 165 Pieter Jacob KW 178, Jana KW 210, Vier Gebroe ders TX 14 (22 dec. binnen), Maryanne WR 7 (23 dec. binnen), Okko Bosker WR 25, Petra WR 32 Tiny Dieuw WR 33 (23 dec. binnen), Jan Willem WR 34, Internos WR 49 (23 dec. binnen), Flevo WR 50, Stella Maris WR 51 (23 dec. binnen), Spes Nostra WR 56 (23 dec. binnen). Bijtje WR 58. Truck zot twee uur vast Op het kruispunt LagerstraatZout manstraat te IJmuiden zijn een personen auto en een bromfietser met elkaar in botsing gekomen, doordat laatstgenoemde geen voorrang verleende. Met een gebro ken linker-onderbeen en diverse schaaf wonden is de bromfietser J. v. d. O. in het Antoniusziekenhuis opgenomen. Op de Planetenweg te IJmuiden zijn woensdagavond twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen. Een auto sloeg daarbij over de kop en een der inzittenden raakte bekneld. Met lichte verwondingen kon dit slachtoffer naar huis worden ge bracht. In Santpoort op de Hoofdstraat is woens dagmiddag een truck met oplegger beladen met twaalf ton ijzer in de berm weg gezakt. Het had heel wat wielen in aarde om de vrachtauto weer op het wegdek te krijgen. Men is er van twee tot vier uur mee bezig geweest, gedurende welke tijd het vex-keer moest worden omgelegd. De zeesleper „Noordholland" van n.v. Bureau Wijsmuller in IJmuiden was op 19 december 700 mijl ten westen van Honolulu. Het schip is met een vliegdek- schip onder weg naar Japan. De „Zeeland" is 23 december te Ant werpen aangekomen met op sleeptouw de tanker Dewdale van Portland. De „Cycloop" was op 23 december ter hoogte van Torquay, onderweg met een baggermolen van Southampton naar New port. De „Titan" is 23 december uit IJmui den naar de Noordzee vertrokken, de „Friesland" was 23 december 400 mijl ten noordoosten van Fayal, onderweg met twee bakken van Barbados naar IJmuiden. De „Stentor" is nog te Brunsbuttelkoog, de „Nestor", „Hector" en „Simson" zijn te IJmuiden. De „kersthandel" op de bloemenveiling te Beverwijk verliep in het begin der week beter dan in de laatste dagen, toen de prijzen iets lager waren. Er was ove rigens geen reden tot klagen, want alles ging vlot weg voor gunstige prijzen. Er waren woensdag niet zoveel tulpen als men had verwacht, de kwekers hadden zo veel mogelijk voor de kerstdagen gereser veerd. Tulpen varieerden van 10 tot 17 cent per stuk, de Brillant Star kwam tot 22 cent per stuk. Narcissen brachten van 45 tot 100 cent per bos op. Er was een ruim aan bod van hyacinten; de witte en de ge kleurde tulpen noteerden van 15 tot 48 cent per stuk. Blauwe druifjes waren er ook niet zoveel, er werd tot 45 cent per bosje betaald. Er kwamen voor de eerste maal Eup horbia's aan de markt van eigen kwekers, zoals van de „proeftuin"; er werd 1,40 per bos betaald. De verschillende „kerst artikelen" werden vlot verkocht, zodat de kerstveilingen over het algemeen goed ver liepen. De groenteveiling te Beverwijk was nu niet bepaald in kerststemming. De vrij grote aanvoer werd wel goed verkocht, maar de prijzen waren matig. Voor de glasandijvie wer.d iets meer betaald dan verwacht werd, er werd tot 57 cent per kilo betaald. Bloemkool, nog steeds van buiten aangevoerd, kwam tot 80 cent per stuk. Spruiten waren maar heel gewoon in prijs, er werd tot 90 cent per kilo voor de geschoonde partijen gegeven. Bospeen ziet men haast niet meer, ze brachten tot 50 cent per bos op. Waspeen kwam tot 33 U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van De IJmuider Courant. TJ bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 7,65, post- abonnees 8,15. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE. >DDCOCCOCOCOCOOOCOCC De Culturele Agenda voor Velsen en om geving voor de week van 27 december t.m. 2 januari luidt als volgt: 28 t.m. 30 december Pieter Vermeulen- museum geopend van 1416.30 uur Cul tureel Gebouw te IJmuiden. 28 t.m. 31 december Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Plein 1945 no. 812, IJmui den, geopend van: maandag: 14.3017.30 uur en van 19 21.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77 te Velsen-Noord geopend van 1417 uur. dinsdag: 1012.30 uur en 14.3017.30 uur; filiaal geopend van 1921 uur. woensdag 1012.30 uur en van 14.3017.30 en van 1921.30 uur; filiaal geopend van 1417 uur (jeugd), donderdag: 1012 uur; filiaal geopend van 10—12 uur. zaterdag 2 januari gesloten. VAN WIE ZIJN DEZE HANDSCHOENEN? Wie heeft zijn handschoenen verloren ter hoogte van de zelfbedieningswinkel van Albert Heyn aan de Lange Nieuw- straat? Zij zijn terug te halen bij de IJmui der Courant, Lange Nieuwstraat no. 427 IJmuiden. cent per kilo. Erg veel vraag naar de ver schillende koolsoorten was er niet, boe renkool kwam niet veel hoger dan 15 cent per kilo, terwijl ook de overige koolsoor ten niet vlot weg gingen. Een heel mooi partijtje tomaten kwam tot 1,38 per kilo, witlof noteerde nog 78 cent per kilo. De noteringen waren: an dijvie 1636, spruiten 3691, bloemkool 23—77, bospeen 2245, waspeen 1433, prei 1434, knollen 1538, witlof 4778, tomaten 20138, boerenkool 817, rode kool 820, groene kool 720. Castricum Spruiten, andijvie en boerenkool werden er in flinke hoeveelheden op de veiling van Ons Belang te Castricum aangevoerd. Ook van bloemkool en prei was er een flinke aanvoer en voor alle groenten gol den goede prijzen. Vooral de spruiten lie pen woensdag weer behoorlijk op in prijs en brachten, voor wat de geschoonde kwa liteit betreft, tot 1,25 per kilo op. De ongeschoonde spruiten noteerden prijzen van 3557 cent per kilo. De noteringen van woensdag waren: spruiten 70125, spruitkoppen 35, bloemkool 4075, andij vie 1035, boerenkool 1022, prei 3035. MüNCHEN (UPI) De na-oorlogse Rus sische emigranten in West-Duitsland vra gen zich af wanneer en waar de commu nisten opnieuw zullen toeslaan. De politie- onderzoekt de bomaanslagen op twee krantjes voor uitgeweken Russen een maal met stinkbommen, daarvoor met twee kleine zelfgemaakte bommen ge pleegd. Het departement van Justitie van Beieren, dat ook de „zoutvaatjeskwestie" nog in onderzoek heeft zal binnenkort rap port uitbrengen. Er zijn in het verleden meer van derge lijke aanslagen gepleegd. Een dader heeft men nooit kunnen vinden. De dood van Ste fan Bendera, de Oekrainse leider die door blauwzuur om het leven werd gebracht, is ook onopgelost. Enkele uitgeweken Russen hebben de gedachte geopperd dat de communisten erop uit zijn de verschillende groepen uit geweken Russen in West-Duitsland tegen elkaar op te zetten en verdacht te maken, omdat zij menen dat de mogelijkheden hen daarin schade aan te brengen het grootst zijn. PARIJS (Reuter) De ministers van Buitenlandse Zaken van Frankrijk, Ame rika, Engeland, Canada en Italië hebben in Parijs besloten voor te stellen de nieu we gemengde ontwapenings-commissie waarin ook de Sovjet-Unie, Tsjechoslowa- kije, Polen, Roemenië en Bulgarije zit ting hebben, op of omstreeks 15 maart in Genève voor het eerst te laten bijeenko men, nog voor de topconferentie dus. Voorts besloten zij dat vertegenwoordi gers van de vijf westelijke landen in de commissie in januari deze bijeenkomst in Washington zullen voorbereiden, rekening houdend met de standpunten die in de NAVO-raad over de ontwapeningskwestie naar voren zijn gebracht. De NAVO-raad zal op de hoogte worden gehouden van de stand van zaken. De commissie „Orgelbespelingen Ich thuskerk" heeft Piet van Egmond uit genodigd voor het traditionele kerstcon cert. Vele muziekliefhebbers waren daar toe woensdagavond in het kerkgebouw bijeengekomen. Met Henry Purcells Trumpet Tune be lichtte Van Egmond weer eens de fraaie mogelijkheden van dit nieuw-gebouwde orgel, dat een verrassend-gaaf trompet- register rijk is. Van Joh. Seb. Bach speelde de organist „Nun komm' der Heiden Heiland" en „Wohl mir" uit de cantate no. 147. Zij werden zangrijk voorgedragen met ge bruikmaking van smaakvolle soloregister- stemmen. In het bijzonder onderscheidde de organist zich in het „Wohl mir". Met de verklanking van de tweede orgel sonate van Mendelssohn toonde. Piet van Egmond begrip voor de principes, waarop de componist deze sonate bouwde; de expositie van de grote fuga in de finale was van een fascinerende technische be heersing. De „Suite Gothique" van Boëlmann is op orgelconcerten wegens de melodierijk dom een graag gehoorde compositie. Ook nu hebben de vele honderden bezoekers geboeid geluisterd naar de zoetvloeiende klanken van het koraal, menuet, gebed en de virtuoze toccata. Met een fantasie over bekende kerst liederen, vakkundig door Van Egmond getoonzet, besloot de organist zijn op treden. BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOREN: Jannetje, d. v. H. B. Schaap en J. H. Wolkers; Reina Christine, d. v. J. Graanstra en A. H. Kolijn; Hans Jakob, z. v. W. J. A. G. Dopheide en J. A. P. Hö- mann. ONDERTROUWD' Joh. J. Warmenho- ven en J. M. Louman. GETROUWD: D. Groesz en G. Dijkstra; G. Apon en G. A. van Laren; J. Knegt en J. Toornstra; A. W. Kerkvliet en M. van der Geer. OVERLEDEN: J. Hageman, oud 76 jr., ongehuwd, wonende te Zaandam. In Thalia kan men gedurende de kerstdagen te gast gaan aan de oerwoud belevenissen van Tarzan, die nog heeft af te rekenen met een stel diamantzoekers. Deze, elkaar ook niet vertrouwende, lieden staan onze held naar het leven, maar waar zouden we aan toe zijn als Tarzan om kwam? Hij wint dus. Zaterdag vermeldt het matinee „Zet je zorgen opzij", waarin Laurel en Hardy vele goede bedoelingen aan de dag leggen, die prompt verkeerd worden begrepen. Lachen dus, volop. Zon dagmiddag een avonturenfilm „Zarak, de roverhoofdman". Des avonds „Hey boy, hey girl", waarin Louis Prima al zijn vocale talenten ten toon spreidt en via de weg der liefdadigheid het hart steelt van de vrouw, die hij bemint ondanks de aan vankelijke dwarsbomerij van haar jonge broer. Maandag draait deze film eveneens. Dinsdag en woensdag zet de operateur opnieuw een nieuwe film in en wel „Opium". Het publiek lette op de aan vangstijden. Van zondag af is die voor de avondvoorstellingen 8 uur. Gedurende de kerstdagen draait in het Rex-theater de film „Hel van Noord- Afrika", een episode uit de strijd van het roemruchte Britse Afrika-leger tegen de niet minder vermaarde Duitse pantser eenheden, een film van oorlog en geweld dus, die de enorme worsteling tussen het nazisme en de vrije mens in beeld brengt. De matinees zijn gewijd aan „Abbot en Costello in stofzuigers", vrolijkheid bo venal. Zondag tot en met woensdag gaat de Duitse versie van het Nittribitt-schan- daal „Rosemarie, het meisje der zonde", achter welke titel zich dan wel geen ver heffend verhaal, maar wel een knap ge maakte film bevindt. Zondagmiddag kun nen de jeugdige bioscoopgangers bijten in „Het lokaas van Fort Bellow", onversne den western-romantiek. (Kennemer Theater) prolongeert „Zuster Luc", 14.30 en 19.30 uur. (W. B. - Theater) Vrijdag en zaterdag 20 uur: „Lebetanz und tausend Schlager vr. en za. 14.30 uur: „De jungletrommen van Afrika" en „De Slangenput"; zondag en maandag 20 uur: „De dodenval in Da cota" (Dacota-incident); zondag 14.30 uur: „De Koning der raketmannen" en „De leeuwenkuil". (Luxor Theater). Eerste kerstdag „Koningin Zeubia, de ontembare"; zaterdag tot en met woenslag „Buiten de wet". Kerstdagen, matinee „Dik Trom"; zondag ,De dodende raket". NEW YORK (Reuter) Miljoenen New- yorkers hebben zich gisteren met grote moeite een weg door de straten gebaand waar de sneeuw op vele plaatsen 25 cen timeter hoog lag. Behalve New York heeft ook een groot gebied, van de Canadese grens en de grote meren tot aan Maryland en West-Virginia toe, 'n „witte Kerstmis" in het vooruitzicht. In dit gebied heeft het in lange tijd niet zo hevig gesneeuwd. Bo vendien is de temperatuur sterk gedaald. In de staat New York vroor het gisteren 12 graden celsius en in de stad New York was het nog kouder. De sneeuw en de gladheid waren oorzaak van reusachtige verkeersstremmingen. In de laatste tachtig jaar heeft New York slechts negentien maal een „witte kerst" gehad. Aanvoer van woensdag De totale aanvoer van vis aan de IJmui der visveiling bedroeg 4720 kisten, waar van 743 tong en tarbot, 1 heilbot, 495 schol, 55 schar, 1360 haring, 320 makreel, 550 schelvis, 435 wijting, 345 kabeljauw en gul, 10 leng, 3 ham, 375 koolvis, 28 diversen. Prijzen van woensdag Per kilo: heilbot 4.404.00, grote tong 4.604.00, grootmiddel tong 4.003.50, kleinmiddel tong 3.60 2.80, kleine tong I 3.40—2.70, kleine tong II 3.002.20, tarbot I 6.00 4.50. Per 50 kilo: tarbot IV 44, grote schol 3731, grootmiddel schol 3632, kleine schol I 3827, kleine schol II 4126, schar 3218, verse haring 24.40—f 14.40, makreel 32—17.60, grote schelvis 5838, grootmiddel schel vis 49f 36, kleinmiddel schelvis 46 30, kleine schelvis I 4328, kleine schelvis II 4127, wijting 3416, grote gul 3631, middel gul 30f 27, kleine gul 27—/ 18, ham 144—142, kleine koolvis zwart f 2013.50, kleine koolvis wit 43. Per 125 kilo: grote kabeljauw 168 79, grote koolvis zwart 6542, grote koolvis wit 90, grote leng 71f 58. Besommingen van woensdag Twee trawlex-s met f 37.900, HD 108 16.400, HD 125 1190, KW 91 6620, KW 95 10300, KW 75 3240, KW 162 5810, KW 4 16890, KW 64 f 1560, KW 70 7950, KW 125 880, KW 94 1030, KW 30 420, KW 92 750, KW 21 500, KW 61 370, KW 53 380, KW 56 620, KW 60 450, KW 68 1480, KW 35 300, KW 112 630, KW 34 1910, KW 103 8340, KW 79 1230, KW 133 1300, KW 210 650, IJM 29 530, IJM 38 960, IJM 52 1290, IJM 31 1190, IJM 65 8970, IJM 59 1480, IJM 11 2210, IJM 61 1040, IJM 63 1330, IJM 60 1370, KW 98 1330, KW 118 1290, KW 63 4480, WR 56 750, WR 7 1600, WR 49 1810, WR 51 1980, RO 29 f 740, TX 14 1280, IJM 14 4570, RO 2 1700. Aanvoer van donderdag De totale aanvoer aan de IJmuider vis veiling was donderdag 2200 kisten vis, waarvan 40 schelvis, 200 wijting, 45 gul en kabeljauw, 240 koolvis, 770 haring, 165 makreel, 300 schol, 50 tarbot, 130 varia, 95 stuks stijve kabeljauw en 13000 kilo tong. KW 87 „Albatros" (14 december), 40 schelvis, 270 haring, 165 makreel, 180 wij ting, 45 gul en kabeljauw, 240 koolvis, 10 varia en 75 stuks stijve kabeljauw. SCH 171 „Cornelis Vrolijk Fzn" (8 dec.) 500 kisten westkustharing. De kleine vaart was er met 20 schepen. Prjjzen van donderdag Export: grote tongen 44.10, groot- middeltong 'f 3.70f 3.90, kleinmiddeltong 2.70—2.90, tong 1 2.60—2.70, slips 2.202.40, kleine regels kabeljauw 3235, grote regels kabeljauw 92, grote en middel schol 3337, zetschol en schol 1 3141. Binnenland: schol 2 3540, schol 3 BERN (Reuter) De Zwitserse minis ter Paul Chaudet heeft deze week in Bern vérstrekkende hervormingen in het Zwit serse leger aangekondigd. De legermacht zal van 900.000 tot 600.000 man ingekrom pen worden, maar anderzijds zal zij in een uiterste gemechaniseerde, hoogst mobiele macht met een geweldige vuurkracht om geschapen worden. Chaudet deelde op een persconferentie verder mee, dat voor het eerst in de Zwitserse militaire geschiedenis de leef tijdsgrens voor de verplichte militaire dienst met ingang van begin volgend jaar van 60 tot. 50 jaar verlaagd zal worden. De jaarlijkse uitgaven voor het leger voor de volgende zes jaar zullen stijgen van de huidige 800 miljoen frank tot 1200 miljoen. (UPI) Minister Chaudet verklaarde tijdens de uiteenzetting die hij maandag te Bern gaf, dat de modernisering een dringende eis des tijds is, omdat Zwitser land zijn neutraliteitspolitiek zal voort zetten en derhalve „zijn militaire plannen moet baseren op de veronderstelling, dat wij alleen zullen moeten strijden". KEULEN (UPI) Bondskanselier Ade nauer heeft zijn landgenoten in een arti kel „Wat ik van het leven leerde" in het blad van de Nationale Gezondheidsdienst, enkele vaderlijke adviezen gegeven. Wees niet te ambitieus, aldus de 83-ja- x-ige bondskanselier, vergaap u niet aan hoge posities en beschouw uw eigen werk niet als onbelangrijk in vergelijking daar mee. Zeg „Ik zal mijn werk doen omdat ik daarin belangrijk ben" en op deze wij ze komt u vanzelf hogerop. „In alle be scheidenheid gezegd: toen ik burgemees ter van Keulen was had ik het veel te druk daarmee om ervan te dromen dat mijn landgenoten me eens kanselier zou den maken... en toch kwam deze dag". „Als we trachten onze kindex-en goed op te voeden, als we trachten ons werk op een hoger niveau te brengen, of proberen onze stad tot een voorbeeld voor andere te maken, dan zal onze invloed zich uit breiden in steeds grotere kx-ingen. Ieder van ons is veel belangrijker dan hij denkt" aldus Adenauer. HAVENVERKEER AMSTERDAM In de week van 13 tot en met 19 decem ber zijn in de hoofdstedelijke haven aan gekomen 132 schepen (302.315 b.r.t.) en vei*- trokken 130 schepen (303.011 b.r.t). liet is maar een klein programma, dat voor de komende kerstdagen en de daarop volgende zondag voor de lagere Kennemer- landse amateurclubs is vastgesteld. Aan vankelijk prijkte voor de tweede klasse A zelfs geen enkele wedstrijd op het pro gramma, maar later is SchotenDEM toch nog ingelast. Vooral voor de DEM'ers is dit een belangrijke ontmoeting want momenteel deelt men met WFC de onder ste plaats. Ook Schoten kan overigens nog best een paar punten gebruiken, al kun nen deze Haarlemmers na de overwinning van de vorige week op HBC momenteel weer wat rustiger ademhalen. We ver wachten een spannende strijd met als resultaat een gelijk spel, hetgeen voor DEM één winstpunt minder zou betekenen dat zij op 18 oktober tegen Schoten wist te behalen (20). Voor 3 A zijn vastgesteld CSVADO, ZAPAlkm. Boys en EgmondiaAlcmaria Victrix. We tippen CSV en de Alkm. Boys als winnaars en verwachten verder, dat in de wedstrijd tussen de topclubs van 3 A de punten gedeeld zullen worden. In 4 C wordt alleen OFCTerrasvogels gespeeld, tenminste wanneer het Oost- zaanse terrein niet voor de zoveelste keer in dit seizoen wordt afgekeurd, waarop grote kans bestaat. Zou er echter gespeeld kunnen worden, dan vei~wachten we, dat de punten bij de thuisclub terecht komen. OFC—TERRASVOGELS. De Santpoor ters trekken met de volgende combinatie naar Oostzaan: Boeser; Disselköter en Car- dol; Van Eden, Otto en Vader; Prijs, Bos, Van Dillewyn, Grim en Rijke. 27—33, gi-ote en grootmiddel schelvis 3436, kleinmiddel schelvis ƒ27—ƒ28, pennen 2832, braad 2731, wij ting f 2227, zwarte koolvis 5643, koolvis 1 18—19, koolvis 2 17—18, kisten grote en kleine kabeljauw 78, grote gullen 3032, middel gullen 27, torren 23, makreel 1729, westkust haring 2123, trawlharing 1718. Besommingen van donderdag KW 169 f1170, KW 22 f5200, KW 89 f 5080, KW 168 f 6350, KW 40 f 11.700, KW 114 f1200, KW 87 f19.700, KW 126 f2000, KW 124 f2090, KW 108 f1460, IJM 204 f 1300, IJM 209 f 10.500, IJM 54 f2820, IJM 45 f 1250, IJM 78 f 1480, KW 66 f 1470, KW 58 f 1680, KW 142 f 1260, KW 27 f 1320, WR 25 f2350. Voor maandag Voor maandag is bekend de IJM 33 „Thorina" met 100 kisten schelvis, 340 haring, 115wijting, 50 gul en kabeljauw, 120 koolvis, 25 diversen, 75 stuks stijve kabeljauw, 85 radio, 300 kleine kisten ha ring. IJM 28 „Amsterdam" 170 kisten schelvis, 80 haring, 20 makreel, 190 wijting 100 gul en kabeljauw, 60 koolvis, 90 stuks stijve kabeljauw en 30 radio. Prijsindexen Het px-ijsindexcijfer voor visserijproduk- ten (1950/1952 100) bedroeg in septem ber 124 tegen 125 in augustus en 135 in september 1958. De sterke daling ten op zichte van vorig jaar is het gevolg van prijsdalingen in de groep platvis (tong) en bij de haringachtigen (verse haring). Het prijsindexcijfer van de kostenfacto- ren in augustus lag 1 punt lager dan dat van juli, namelijk 131 tegen 132. In ver gelijking met de overeenkomstige maand 1958 vertoont de index een stijging van 125 tot 131, hetgeen werd veroorzaakt door hogere prijzen van bunkerkolen en katoen en hogere lonen. Op zee Het was vandaag nog slecht weer, zodat de trawlers pas om zes uur gingen vissen. De Emma deed een trek van 20 manden schelvis, de Elie een trek van een pakje, de Onderneming 1 eveneens een trek van een pakje. De loggers en kotters op de kust hebben 's nachts niet gevist. Overdag vingen ze 70 tot 150 kilo tong en 8 tot 10 manden schol op een dag. Staking De officieren van Braziliaanse koop vaardij zijn in staking gegaan ter onder steuning van looneisen. Hierdoor kunnen schepen onder Braziliaanse vlag niet uit varen. (AFP) 'Advertentie STICHTING NUTSSPAARBANK in de gem. Velsen VELSEN-IJMUIDEN DONDERDAG 24 DECEMBER Thalia, 20 u.: „Tarzan en zijn vijanden"; Rex, 20 uur: „Hel van Noord-Afrika". Raadhuis, 9.3012 uur:J Spreekuur wet houder van Openbare Werken. Zaal Abelenstraai, van 20 uur af spreek uur Alcoholics Anonymous. Pieter V ermeulenmuseum^ 'Cultureel Centrum, 1416.30 uur. VRIJDAG 25 DECEMBER Thalia, 15, 19 en 21..5 uur; „Tarzan en zijn vijanden". Rex, 15 uur: „A en C in stofzuigers"; 20 uur: „Hel van Noord-Afrika". ZATERDAG 26 DECEMBER Thalia, 15 uur: Laurel en Hardy in „Zet je zoi-gen op zij"; 19 en 21.15 uur: „Tar zan en zijn vijanden". Rex, 15 uur: „A en C in stofzuigers"; 20 uur: „Hel van Noord-Afrika",; ZONDAG 27 DECEMBER Thalia, 15 uur: „Zarak, de roversHoofd- man"; 20 uur: „Hey Boy, Hey Girl". Rex, 15 uur: „Het lokaas van Fort Bel low"; 20 uur: „Rosemarie, het meisje der zonde". MAANDAG 28 DECEMBER Thalia, 20 uur: „Hey Boy, Hey Girl". Rex, 20 uur: „Rosemarie, het meisje der zonde". Pieter Vermeulenmuseum: Als donder dag. Raadhuis, 1517 uur: Spreekuur loco burgemeester. BEVERWIJK DONDERDAG 24 DECEMBER Kennemer Theater, 19.30 uur: „Zuster Luc". EERSTE KERSTDAG Kennemer Theater, 11.30 en 19.30 uur: „Zuster Luc". Luxor Theater, 14.30 uur: „Dik Trom"; 16.30 en 19 en 21.15 uur: „Koningin Zeubia, de ontembare". W.B. Theater, 14.30 uur: „De Jungletrom van Afrika"; 16.30 en 20 uur: „Liebe, Tanz und 1000 Schlager". TWEEDE KERSTDAG Kennemer Theater, 14.30 en 19.30 uur? „Zuster Luc". Luxor Theater, 14.30 uur: „Dik Trom"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Buiten de wet". W.B. Theater, 14.30 uur: „De slangen- put"; 16.30 en 20 uur: „Liebe Tanz und 1000 Schlager". ZONDAG 27 DECEMBER Kennemer Theater, 14.30 en 19.30 uur: „Zuster Luc". Luxor Theater, 14.30 uur: „De dodende raket"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Buiten de wet". W.B. Theater, 14.30 uur: „De koning van de raketmensen"; 16.30 en 20 uur: „De dodenval in de Dakota". MAANDAG 28 DECEMBER Kennemer Theater, 19.30 uur: „Zuster Luc". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Buiten de wet". W.B. Theater, 20 uur: „De dodenval in de Dakota". ccooo^ccccccoscoaMcosoooosco dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 8