Sensatie-pers ontziet B.B. niet Zonder chauffeur Bel 55799 OFFICIAL FOBS SEALED ervaren verkoper Openbare emissies in 1959 300 miljoen lager Oorzaak van vliegramp bij Bombay niet opgehelderd Verkoop van drie regeringsschepen Kroesjtsjevs schoonzoon kocht fopartikelen „Elbe" weer gereed voor sleepreis Lawines in Alpen en overstromingen in Spanje Op oudejaarsdag s„v.p. tijdig bestellen zo mogelijk voor 2 uur 10 Sukarno laakt beheer in genationaliseerde zaken Smit voor beslissing: één of twee schepen Enige ontspanning inzake Perzisch-Iraaks geschil? Scheepvaart LUIDSPREKERS Fa. KUHLING WOENSDAG 30 DECEMBER 1959 (Van onze correspondent in Parijs) Het Franse filmechtpaar Jacques Char- rierBrigitte Bardot is in een nieuwe veldslag met de pers gewikkeld. Nadat enkele weken geleden Charrier in een dwangbuis moest worden geslagen omdat hij als recruut, dankzij de belangstelling van de pers, aan vervolgingswaanzin be gon te lijden, is nu zijn echtgenote, die dezer dagen haar eerste kind verwacht, het lijdende voorwerp van de belangstelling onzer „ambtsbroeders". Brigitte heeft zichzelf al wekenlang een kamerarrest op moeten leggen omdat ze haar neus niet buiten de deur kon steken of verslagge vers en fotograven stormden op haar af. Het echtpaar heeft al twee judo-kampioe nen als lijfwachten in dienst genomen. Bij een handgemeen in het trappenhuis moest de politie er zelfs aan te pas ko men. Gisteravond belde B.B. de commissa ris van politie weer op, nu met het ver zoek een clochard voor de lift te komen verwijderen, die daar zijn bivak had op geslagen. Men vermoedt dat een persfoto graaf van een groot geïllustreerd week blad onder de lompen van die zwerver schuil ging. Sommige kranten hebben de overburen in de luxueuze Avenue Dou- mer, waar B.B. woont, met succes een klein fortuintje geboden om tijdens deze laatste dagen voor het grootse gebeuren door verrekijkers en met ultra-scherpe lenzen de gangen van de toekomstige moeder te kunnen bespieden. Ook op de daken aan de overzijde houden zich dag en nacht perslieden verschanst. Toch zijn de filmster en haar man in het nachtelijk duister nog kunnen ontsnappen. Brigitte Het algemeen totaal van openbare emis sies van obligaties en aandelen (exclusief conversie) op de Nederlandse kapitaal markt was in 1959, blijkens het C.B.S., (in 1000 guldens) 1.830.011 (in 1958: 2.117.776). Hiervan was in de overheidssector 947.990 (245.000), Bank voor Nederlandse Gemeen ten 595.250 (706.336), en in de private sec tor 286.771 (1.166.440). Van het algemeen totaal was in aandelen 90.369 (899.938) en in obligaties 1.739.642 (1.217.838). De aan delen waren geheel in de private sector, de obligaties waren voor 947.990 in de overheidssector, voor 595.250 bij de ge- meentebank, en voor 196.402 in de private sector. Van het totaal werd door het rijk opgenomen 827.000 (v.j. 245.000), door pro vincies, gemeenten enz. 120.990, door han del en industrie 155.133 (120.784), scheep vaart S0.310 (nihil), luchtvaart 71.658 (nihil), banken 614.770 (864.048), petroleumindus trie nihil (869.614 te weten emissie Ko ninklijke Petroleum), kerkelijke instellin gen 10.150 (17.530). Het C.B.S. geeft hiervan weer een onderverdeling in aandelen en obligaties en merkt op dat zich onder laatstgenoemde bevond een door de staat der Nederlanden gegarandeerde lening van 38 miljoen van de Nederlandse An tillen. Uitlotingen en conversies in 1959 In 1959 was, blijkens het C.B.S., het al gemeen totaal van uitgelote obligaties c.q. pandbrieven als volgt: aflosbaar gesteld (volgens datum van betaalbaarstelling, in duizenden guldens) 259.577 (vorig jaar 180.112). Hiervan in de overheidssector 222.864 (150.311), Bank voor Nederlandse Gemeenten 1.932 (1.190), private sector 34.781 (28.611). Het rijk heeft aflosbaar ge steld 200.707 (127.892), provincies, gemeen ten enz. 22.157 (22.419). De voornaamste post was voorts bij „handel en industrie" ad 23.299 (19.209). Converteerbaar werd ge steld voor een algemeen totaal van 22.878 (20.621). Dit bedrag lag geheel in de pri vate sector. Staatssecretaris De Jong heeft een na dere uiteenzetting gegeven over het onge luk met een Martin Mariner vliegtuig van de marine, dat op 10 juni van dit jaar in Goa nabij Bombay is gebeurd en dat aan acht leden van het marinepersoneel het leven heeft gekost. Hoewel het onderzoek naar de oorzaak van het ongeval nog niet definitief is ge ëindigd laat het zich aanzien, dat verder onderzoek geen nieuw licht meer op het ongeval zal werpen, zegt de staatssecre taris. Als conclusie kan worden gesteld, dat het ongeval werd veroorzaakt door het de fect raken, en het stoppen van de stuur boordmotor en het niet werken van de af- werpinrichting van de benzinetanks in de bommenruimte, waardoor bij het vliegen op één motor geen hoogte kon worden ge houden. Door een snelle opeenvolging van gebeurtenissen werd de vlieger onvoldoen de tijd van handelen gelaten. Voorts droegen tot het ongeval bij de la ge vlieghoogte en de geringe afstand uit de kust op het ogenblik, dat het vliegtuig uit een regenbui kwam, als gevolg waar van de mogelijkheden voor een noodlan ding beperkt waren en het over de kop slaan van het vliegtuig, waardoor het in brand vloog. Aangezien het met de beschikbare mid delen niet mogelijk was de motoren te Goa grondig te onderzoeken, zijn deze voor een nader onderzoek naar Neder land gezonden. Wegens de ernstige be schadigingen van de stuurboordmotor is het niet waarschijnlijk, dat een definitie ve conclusie omtrent de technische oor zaak van het uitvallen van deze motor mo gelijk zal zijn. Een aanwijsbare oorzaak voor het feit, dat de afwerpbare benzine tanks in de bommenruimte niet werden afgeworpen ondanks de poging daartoe, is niet gevonden. Er bestaat een mogelijkheid dat de „Zuiderkruis", de „Groote Beer" en de „Waterman", die eigendom zijn van de regering, zullen worden verkocht. Er is een groep van geïnteresseerden in het buitenland, die alle drie schepen in één koop zou willen overnemen. Het vervoer van emigranten komt daar door niet in het gedrang. De Nederlandse Emigratiedienst zal, zoals onlangs is be richt, meer gebruik gaan maken van de diensten van de K.L.M. voor het vervoei van emigranten naar Australië en Nieuw- Zeeland. heeft haar intrek bij haar grootmoeder genomen. Niemand weet waar Tussen beide partijen wordt momen teel ook aan 'n gentlemen's agreement ge dokterd, waarbij de geneesheren van B.B. zich verplichten iedere twee uur een medisch bulletin uit te geven op voor waarde dat de heren journalisten de film ster voorlopig met rust laten. PARIJS (UPI) Zal premier Kroesjt- sjev volgend jaar bij de neus worden ge nomen? Zijn dochter Rada en haar echt genoot Alexei Adzjoebei keren vanoch tend per vliegtuig van een bezoek aan Parijs naar Moskou terug en gemeld is dat Adzjoebei een koffer vol fopartikelen meeneemt. Adzjoebei, hoofdredacteur van het regeringsorgaan Izvestia, heeft gisteren een bezoek gebracht aan een Pa- rijse winkel die zich specialiseert in klap- sigaren, smeltende theelepeltjes en an der goed dat zich leent tot grapjes ten koste van de medemens, zo beweert Pierre Rey, de schrijver van cursiefjes in „Paris Jour". Rada en haar man hebben de bekende nachtclubs bezocht. Rada verklaarde dat zij „niet geschokt, alleen maar verveeld" was. Haar man bewaarde het partij-de corum. ..Wij Russen geven er de voor keur aan de gezichten der mensen te zien, in plaats van de rest", zei hij, „maar de acrobaten en het ballet waren goed". Zij hebben voorts twee van de meest gekrui de films gezien die dit jaar in Frankrijk gemaakt zijn. Adzjoebei vond de eerste „erg slecht" en over de andere zweeg hij liever. Officieel was Adzjoebei naar Parijs ge komen om deel te nemen aan een ronde tafelgesprek van hoofdredacteuren, dat op de band is opgenomen en morgen door een Frans commercieel radiostation zal worden uitgezonden. Britse, Franse en Amerikaanse journalisten hebben er -ook aan deelgenomen. Adzjoebei was een en al Slavische charme. „Genoeg met de koude oorlog", riep hij uit, „laten we in warme vrede leven en alleen maar champagne hebben". De hoofdredacteur van Izvestia doet pogingen zijn blad te verlevendigen binnen zekere grenzen. DJAKARTA (AFP) In een toespraak tot ongeveer duizend beheerders en em ployees van genationaliseerde Nederland se ondernemingen in Indonesië, heeft pre sident Sukarno geklaagd over „onwetti ge praktijken" bij het beheer van deze bedrijven. De president zeide onder meer: „Er zijn bewijzen, dat er onder u amb tenaren zijn, die zich hebben schuldig ge maakt aan onwettige praktijken". Er waren bij hem inlichtingen ingekomen over betreurenswaardige en onverant woordelijke daden in het beheer van on dernemingen. die thans staatsbezit zijn. Hij deed een beroep op het belang van Het land en volk indachtïg' te zijn en geen daden te verrichten,, die alleen het.eigen- belahg moeten dienen. Sukarno wees er op, dat in het verle den de beheerders en employees van de thans genationaliseerde ondernemingen hebben gewerkt voor een zo hoog moge lijke winst ten behoeve van de aandeel houders in Nederland. De taak van het huidige personeel is, de nationale revolu tie te versterken en de economie van het land een stevige basis te verschaffen. In zijn toespraak laakte Sukarno ook de praktijken, die mensen in het zakenleven toepassen om zich bonussen bij het jaar einde te verzekeren. De sleepboot Elbe is dinsdag in Hono- loeloe aangekomen, onbeschadigd en di rect gereed om met de achtergebleven sleep van de Clyde de reis naar Japan voort te zetten. Of de Elbe beide vliegdek schepen op sleeptouw zal nemen of slechts met één op reis zal gaan, is nog niet be slist. Na de ervaringen van de laatste we ken, het breken van de tros van een van de sleepobjecten en het in de schroef ver ward raken van de Manilla- rekker waar door de Elbe hulpeloos werd, beraadt de directie van L. Smit en Co's Internatio nale Sleepdienst momenteel haar verdere tactiek. Kapitein Arie Poot van de Elbe ver klaarde dinsdag na aankomst te Honoloe- loe, dat zijn schip de recente moeilijkhe den onbeschadigd is doorgekomen en dat hij zo snel mogelijk weer wil uitvaren. In Honoloeloe wachten de vliegdekschepen Manilla Bay en Natoma Bay, die de Clyde daar heeft achtergelaten toen zij de Elbe te hulp kwam. Een zorgvuldige inspectie van de schroef heeft uitgewezen dat het niet nodig is dat de Elbe in dok gaat. De gezagvoerder van de Elbe verklaarde voorts, dat schip en bemanning geen ogen blik in gevaar hebben verkeerd. Geen van zijn mensen heeft letsel opgelopen hoewel de sleepboot in de ruwe zee als een kurk heen en weer werd gesmeten. Het ongeluk gebeurde op 15 december 's morgens om vijf uur bij harde wind en regenbuien. Er waren golven van vijf tot zeven meter hoogte. Op dat tijdstip is de metalen ring, die rekker en stalen voor loop verbindt, gebroken waardoor de Qua- dalcanal op drift sloeg. Een uur later is tijdens het inhalen van de tros op een ho ge golf de Elbe over de tros gegierd, waardoor de Manilla- rekker in de schroef raakte. De Elbe heeft toen, om een aan varing te voorkomen, de Mission Bay waarvan de tros nog vaststond, losge gooid. Kapitein Poot, die 42 jaar is, ver klaarde dat het de eerste maal in zijn 29- jarige zeemansloopbaan was dat hij hulp moest inroepen. BEKEURINGEN De Velsense politie heeft dinsdag niet minder dan vijfenveertig mensen bekeurd die het verbod om linksaf te slaan op de Broekbergerlaan te Santpoort hadden genegeerd. WENEN (UPI) Het aantal slachtof fers van de lawines in Oostenrijk deze win ter is dinsdag tot acht gestegen, toen twee Oostenrijkers bij Falkénstein in Tirol door een lawine gedood werden. Het waren boer Josef Wolfegger, 50, en zijn zoon Franz, 19, die door de sneeuwmassa ver rast werden toen zij op het land werkten. Zij waren niet de eerste slachtoffers dins dag. Eerder die dag werden een 19-jarige studente en een 20-jarige schoorsteenveger uit Rottenmann in Stiermarken door een lawine gedood nabij de Sontagskar-berg in de Alpen van Stiermarken. CRANS-SUR-SIERRE (UPI) Twee Zwitserse skiërs, die sedert maandagoch tend vermist werden en voor wier leven werd gevreesd, zijn terecht. De beroem de gletscher-piloot Hermann Geiger heeft hen op een beschutte plek in een kleine vallei bij Crans-sur-Sierre ontdekt. Het tweetal, de broers Pierre en Jean Mille- ret, waren kennelijk uitgeput, maar kon den nog naar Geiger wuiven. De piloot heeft, voedsel, dekens en brandstof uitge worpen. Geiger kon geen landing uitvoe ren met zijn helikopter. Een reddingsco- ionne is thans op weg naar de door Gei ger aangegeven plaats. In Zwitserland is een waarschuwing voor lawinegevaar in het gehele Alpenge bied uitgegeven en in Noord-Italië zijn verscheidene kleine lawines voorgekomen welke echter geen slachtoffers eisten. In Zuidwest-Frankrijk, waar grote stuk ken bouwland langs de Garonne en Lot on der water staan, is liet Chateau des Mi- landes, dat Josephines Bakers „interna tionale gezin" van geadopteerde kinderen herbergt, van het dichtstbijzijnde dorp af gesneden. LEON, SPANJE (UPI) Het aantal slachtoffers van de overstromingen in Spanje is dinsdag tot 12 gestegen toen nóg drie mensen verdronken. De 59-jarige Flo rentine Fernandez Riesco verdronk nadat hij enkele kilometers door de rivier Revil- le was meegesleurd. In de mijn bij Soto de Valderrueda verdronken twee mijn werkers toen de schacht, waarin zij werk ten, werd overstroomd en instortte. (Reuter) Het westen en midden-wes ten van de V.S. hebben te lijden gehad van sneeuwstormen waardoor ten minste tien mensen om het leven zijn gekomen. Aan de kust van Massachusetts en Con necticut zijn overstromingen voorgeko men, die voor miljoenen dollars aan scha de hebben aangericht. BAGDAD (Reuter) Irak heeft dins dag een beroep op de wereld gedaan om Perzië aan te klagen wegens het in ge vaar brengen van de vrede in het Nabije- Oosten. Het beroep was vervat in een verklaring, afgelegd door de Iraakse mi nister van Buitenlandse Zaken, Hasjem Jawad. De minister zei, dat Perzië troepen blijft samentrekken in het grensgebied rond Sjat El Arab. Jawad verklaarde nogmaals, dat Irak de internationale overeenkomsten zal eerbiedigen bij, de pogingen om geschillen uit d'e weg te rui men." TEHERAN Het Teheraanse avond blad „Ettelaat" meldde dinsdag dat Iraak se troepen, die eerst te Fakkeh, langs de rivier de Sjat-El-Arab waren gelegerd, naar het binnenland zijn teruggetrokken, waar zij zich ingraven. Volgens het blad hebben twee Iraakse verkenningsvlieg tuigen langs de Perzische grens gevlogen. De Sjah van Perzië en zijn jonge bruid Farah zijn uit Teheran per trein naar de Kaspische zee vertrokken om daar de wittebroodsweken door te brengen. Politieke waarnemers zijn van opvat ting, dat het vertrek van de sjah en zijn gemalin een aanwijzing is voor een ver betering in de Perzisch-Iraakse betrek kingen. Maar de sjah zal telefonisch met het Perzische kabinet en de militaire lei ders in Teheran in verbinding blijven. Aagtedijk 30 v. Hamburg n. Antwerpen. Aagtekerk 29 180 in. z. Dakar n. Kaapstad. Achilles 30 te Coquimbo. Acmaea 29 90 m. n.o. Surabaja n. Sydney. Adonis 29 v. Philadelphia n. New York. Aegis 30 te Miragoane. Alcor 29 430 m. z. Las Palmas n. Rio de Janeiro. A.lgenib 29 48 m. n.n.w. Ushant n. Jacksonville. Algol 29 v. Antwerpen n. Rotterdam. Alkmaar 29 265 m. w.n.w. Kp. Verde n. L. Palmas. Almkerk 30 v. Aden n. Suez. Amalie B 29 35 m. z.w. Hodeida n. Suez. Ameland 29 v. Oldkilpatrick n. Dublin. Amerskerk 29 60 m. z.o. Spartivento n. Pt. Said. Ammon 30 te New York. Ampenan 29 350 m. o. Socotra n. Pinang. Amstelkroon 29 335 m. z.w. Bombay n. Aden. Amstellaan 29 150 m. z.w. Panama n. Japan. Amstelmeer 29 dw. Terceira n. Aruba. Amstelsluis 29 te Cristobal. Angolakust 29 te Hamburg v. Bremen. Appingedijk 29 v. Londen n. Antwerpen. Argos pass. 29 Kp. De Gata n. Rotterdam. Asterope 29 570 m. n. Azoren n. Amsterdam. Astrid Naess 29 te Aruba. Averdijk 29 v. Aden n. Cochin. Bantam 29 te Barcelona. Batjan 29 50 m. w.n.w. Kp. Bone n. Halifax. Batu 29 70 m. z. Azoren n. Genua. Beninkust 29 112 m. z.w. Finisterre n. A'dam. Billiton 30 te Bombay. Bintang 29 180 m. o. Azoren n. Houston. Borneo 29 te Amsterdam. Boskoop 30 te Antwerpen. Calamares 29 v. Brem erha ven n. Rotterdam. Caltex Arnhem 29 150 m. o.z.o. Malta n. Pt. Said. Caltex Delfzijl 30 te Holtenau. Caltex Eindhoven 29 v. Innoshima n. Singapore. Caltex Leiden 29 16 m. z.z.o. Little Queen naar Rastanura. Caltex Nederland 29 360 m. n.o. L. Marques naar Rastanura. Call. The Hague 29 130 m. w.z.w. Kreta n. P. Said. Caltex Utrecht 30 v. Bombay n. Abadan. Camerounkust 29 op rede Accra. Carrillo 29 v. Tela n. Pto. Barrios. Castor 30 te Alexandrië. Ceres 29 te Buena Ventura. Charis 29 40 m. n.o. Ouessant n. Amsterdam. Congokust 30 te Amsterdam. Cradle of Lib. 29 150 m. z.z.w. Ouess. n. Pt. Said. Crania 29 250 m. o.z.o. Madras n Curagao. Dahomeykust 29 v. Lagos n. Port Harcourt. Eemdijk 29 420 m. n.w. Azoren n. Le Havre. Eos pass. 29 Kp. St. Vincent n. Antwerpen. Esso Nederland 29 35 m. z.z.w. Lisboa n. Fawley. Esso Rotterd. 29 27 m. n.n.w. R. Al Hadd n.R'dam. Gaasterland pass. 29 St. Vincent n. Amsterdam. Gabonkust 28 v. Santa Isabelle n. Freetown. Heemskerk 29 v. Suezkanaal n. Aden. Hector 29 80 m. o.z.o. Kp St. Vincent n. Breinen. Helena 29 te Bremen. Helicon 29 45 m. n.w. Ouessant n. Antwerpen. Hera 30 rede Georgetown. Hersilia 28 110 m w.z.w. Flores n. San Juan. Hoogkerk 29 te Manilla. Houtman 30 v. Auckland n. Napier. Ivoorkust 29 v. Takoradi te Abidjan. Jason 30 te Puerto Cabello. Johannes Frans 29 v. Cristobal n. Baltimore. Kabylia 29 80 m. zo. Recife n. Buenos Aires. Kalydon 29 v. Port Harcourt n. Fernando. Kara pass. 29 Aruba n. Maracaibo. Kerkedijk 29 v. Newport News, 30 te New York. Khasiella 30 te Saltend. Kloosterdijk 30 te Galveston. Kaap Hoorn 29 210 m. n. Darwin n. Wellington. Kamperdijk 30 te Baltimore. Karachi 29 te Hamburg. Karimata 29 v. Sorong n. Manokwari. Karimun 29 v. Bremen n. Amsterdam. Karsik 29 560 m. z. Ceylon n. Reunion. Katelysia 28 v. Hongkong n. Miri. Keizerswaard 31 te Hoek v. Holl. n. Rotterdam. Kelletia 29 v. Abadan n. Karachi. Kellia 29 v. Aruba n. Boston. Kieldrecht 29 te Antwerpen. Koningswaard 29 160 m. n. Mona P. n. P. Cardon. Koratia 29 v. Melbourne 31 te Newcastle verw. Korenia 29 te Stanlow. Kor-ovina 29 280 m. n.o. Paramaribo n. Buen. Aires. Kosicia 29 v. Pta. Cardon n. Pt. Fortin (Trinidad). Kreeft 29 v. Curuna n. Rotterdam. Kylix 30 te Gothenburg. Laarderkerk 29 70 m. h. Finisterre n. Duinkerken. Lemsterkerk 29 85 m. n.n.w. Perim n. Aden. Lindekerk 29 60 m. w.z.w. Kuria Muria n. P.Sudan. Loppersum 29 10 m. o.z.o. Beachyhead n. Houston. Maas 29 te Rhodos verwacht v. Lattakia. Maaskerk 29 v. Rangoon n. Chittagong. Maron 30 te La Guaira. Mataram 30 te Napels. Maureen 30 v. Hamburg n. Rotterdam. Meerkerk 29 v. Aden n. Port Sudan. Meliskerk 29 te Port Said. Memnon 29 te Cartagena. Merseylloyd 30 te Napels. Mississippilloyd 30 v. Tampico n. Vera Cruz. Mohammed Reza Shah 29 te Isle of Grain. Molenkerk 30 v. Port Said n. Akaba. Moordrecht 29 v. Abadan. 30 te Bandar Mashur. Munttoren 29 600 m. z.w. Flores n. Curagao. Musilloyd 29 120 m. o.z.o. Minicoy n. Singapore. Mylady 29 v. Abidjan n. Nyahga. Naess Tiger 30 te Banias. Neder-Waal 30 te Cheribon. Nestor 29 te Curagao. Noord wijk 30 te Ëmden. Nijkerk 29 v. Alexandrië n. Genua. Ommenkerk 30 te Dj.oouti. Ossendrecht 29 580 in. w.z.w. Flores n. Baltimore. Ouwerkerk 29 v. Amsterdam n. Bremen. Parkhaven 29 te Santos. P. G. Thulin pass. 29 St. Helenapoint n. Balboa. Philine 29 v. Mena n. Le Havre. Philippia 29 125 m. o. Massawa n. Mena. Pieter S 29 v. Rotterdam n. Swansea. Prinses Irene 29 450 m. n. Azoren n. Havana. Pr. der Nederl. 29 150 m. z.w. Flores n. Plymouth. Pr. Willem George Frederik 29 30 m. w. Ouessant naar Leixoes. Prins Alexander 29 v. Haifa n. Antwerpen. Pygmalion 29 30 m. n.w. Ostende n. Algiers. Radja 29 v. Napels n. Genua. Reza Shah The Great 29 v. Lavera n. Port Said. Riouw 29 v. Tandjong Priok n. Padang. Rotti 29 te Alleppey. Rijndam 29 75 m. z.w. Kp. Race n. Southampton. Ivijnkerk 29 40 m. n.w. Stromboli n. Genua. Saloum 29 v. Caen n. Duinkerken. Sarangan 29 75 m. w.z.w. Kp. Blanco n. Trinidad. Scherpendrecht. 30 te Napels. Schie 29 v. Hamburg n. Rotterdam. Sonegalkust"2ti te Wineba. Sigli 29 te Singapore. Sloterdijk 29 570 m. n.n.w. Azoren n. Antwerpen Stad Alkmaar 29 100 m. z. Freetown n. Abidjan. Stad Amsterdam 29 v. Las Palmas n. Pepel. Stad Maassluis 29 250 m. z.z.w. L. Palm. n. IJmuid. Stanvac Lirik 29 v. Bangkok n. Sungeigerong. Stanvac Pendopo 30 te Sungeigerong. Stanv. Talangakar 29 te Sungeigerong v. Buatan. Statendam 30 v. Southampton n. New York. Statensingel 29 500 m. n.w. Azoren n. Rotterdam. Statue of Liberty 29 210 m. n.n.w. Perim n. Mena. Stentor 29 v. Curagao n. Maracaibo. Steven 29 v. Amsterdam n. Rotterdam. Straat Bali 29 v. Penang 30 te Port Swettenham. Str. Clement 29 30 m. w. Malta n. Port Said. Str. Magelhaen 29 340 m. z.w. Sabang n. Mauritius. Straat Singapore 29 v. Fremantle n. Mauritius. Sumatra 29 v, Kohsichang n. Singapore. Tabinta 29 v. Marseille n. Genua. Tarakan 30 te Surabaja. Teiresias 29 te Hongkong. Tero 29 v. Antwerpen n. Rotterdam. Tjikampek 29 v. Lorenco Marques n. Penang. T.iipanas 29 v. Mahe n. Mombasa. Tjitarum 29 60 m. z. Finisterre n. Port Said. Thelidomus 30 v. Curagao n. Punta Cardon. Togokust 29 te Freetown v. Antwerpen. Tweelingen 29 v. Rotterdam n. Monrovia. Van Heemskerk 29 v. Rio de Janeiro n. Kaapstad. Vivipara 29 te Tirpolis. Vlieland 29 120 m. o. Malta n. Abadan. W. Alton Jones 29 385 m. o.n.o. Fort Aleza naar Newport News. Waingapoe 29 250 m. z. K. Guardafui n. Mukalla. Weltevreden 29 v. Rotterdam n. Hamburg. Westerdam 29 te New York. Westland 30 v. Las Palmas n. Amsterdam. Woensdrecht 29 100 m. o. L. Marques n. P. Noire. Woltersum 30 te Le Havre. Wonosobo 29 75 m. z.w. Ouessant n. Port Said. IJssel 29 v. Derince n. Izmir. Zeeland 29 200 m. n.w. Aden n. Djibouti. Zonnewijk 29 145 m. o. Flores n. Golf v. Mexico. Zuiderkerk 29 470 m. z.o. Socotra n. Aden. Zuiderkruis 30 te Amsterdam. SLEEPVAART Barentsz Zee 28 450 m. z.o. Halifax. Clyde 29 1100 m. z.o. Yokohama n. Japan. Cycloop 26 v. Plymouth n. Newport. Elbe 28 te Honolulu. Loire 29 t.h.v. Ferrol (Spanje) n. Antwerpen. Noordholland 27 400 m. n.o. Wake eil. n. Japan. Oostzee 28 500 m. w. Honolulu n. Japan. Poolzee pass. 23 Brunsbüttel n. Kopenhagen. Rode Zee 28 240 m. o. Malta n. Port Said. Tasmanzee 28 160 m. n.w. Kp. Finisterre n. Vliss. Tyne 28 900 m. z.w. Azoren n. Terneuzen. Witte Zee 28 300 m. z.z.w. Dakar n. Hamburg. Zeeland 28 v. IJmuiden n. Noordzee. Gevr. net MEISJE voor win kel en huish. H. J. de Goede, Kompasstraat 38, IJmuiden. K-C-l. Baanstraat 34, Bever wijk, vr. MACHINESTIK- STERS Stukloon, hoog loon. FLINK MEISJE gevr. voor de huish. Mevr. Jung, Kenne- merlaan 73, Telef. 5676. Gevr. SERVEERSTERS. Mel den dagelijks bij de Gérant van Ruteck's Cafétaria-Re- staurant, Kruisweg 22-24, Haarlem. SUPER - ANTRACIET IV, f 10.15. Prima voor convec- tors. De V.S. uw adres! Ken- nemerlaan 44, Telef. 4643. MOLTON DEKENS in alle maten. Zeeman, Bloemstraat 70, IJmuiden, Tel. 4235 MANCHESTER BROEKEN, vesten en jassen Zeeman, Bloemstraat 70, Telef 4235 NOORSE KOUSEN, sokken en wanten. Zeeman, Bloem straat 70, IJmuiden. Telefoon 4235- DEDRUKT FLANEL, 80 cm breed, per meter 1,40. Zee man, Bloemstraat 70, IJmui den, Tel. 4235. NAGELBIJTEN? U leert het binnen enkele dagen af met BITE-X. 1.35 bij apotheker en drogist. UW ADRES voor lompen, metalen en tijdschriften: J. de Weers, Stokmanplantsoen 3, IJmuiden, Telef. 7994. KIEN MET VAN MERRIëN- BOERVerhuur van kien spelen, vlotbruggen enz. Plein 1945 no. 60, IJmuiden, Telef. 8164. Bij Asiel WEGGELOPEN: cyperse poes, naam Puckie, gelieve te waarschuwen. Du- bel, Tel. 6611, IJmuiden. Voor de komende feestdagen LEKKERE DROGE SIGA REN, luxe dozen sigaretten, pijpen, aanstekers enz. Siga renmagazijn „De Sport". Wijk aan Zeeërweg 146. MEVR. BRAAM, Edisonstr. 5 goed gesorteerd in tabak, si garen en sigaretten. Wilt U op dit adres letten Beleefd aanbevelend VOOR GOEDE HAARVER ZORGING en modern kapsel. Mevr. Braam, Edisonstraat 5, VERHUUR 9-PERS. BUSJE, vanaf 20.— p. dag. C. J. Rademakei-s, Rijnstraat 91, Telef. 6285. LUXE VERHUUR met all- Risks verzekering. Pres. Kru- gerstraat 61, IJmuiden. Oudejaarsdaag van 2 uur af OLIEBOLLEN a 10 ct p. stuk. Automatiekhal Wilderom, Kennemerlaan 88, IJmuiden. „DE INDISCHE KEUKEN". De Noostraat 157, IJmuiden- O., Tel. 5996. Voor de feest dagen verkrijgb. loempias, bami- en nasi goreng spec, en nasi rames. Op best. ajam pangang (gebraden kip) en saté. „DE INDISCHE KEUKEN", De Noostraat 157, IJm.-O.. Tel. 5996. Dagelijks verkrijg baar: loempias, bami en nasi goreng spec. NASI GORENG, ook om mee te nemen. Het Verre Oosten, Ir. J. Dirksstraat 6, Tel. 4408, bij het Thalia Theater. LOMPEN, oud ijzer, oud papier worden tegen de hoog ste waarde gehaald door Fa. Max Gosschalk, Ampère straat 27. Telef. 5852. ZOUTE KOEKJES, kaas koekjes, luchtdicht verpakt Banketbakkerij Hazenberg LUXE VERHUUR zonder chauffeur. Opeis Rekord Volkswagens en Volkswagen busjes. Arie Beekhuis, Torri- cellistraat 32, IJmuiden, Tel 7179. Voor oudejaarsavond OLIE BOLLEN en APPELFLAP PEN van brood- en banket bakkerij P. Snoek, Marconi straat 40, Telef. 6259. LEKKER SMULLEN v. onze appelbeignets en appelbollen op oudejaarsavond. Brood- en Banketbakkerij P. Snoek. Marconistraat 40, Telef. 6259 T. k. gevr. WASMACH-. da mesfiets; wandelwagentje. Dolfijnstraat 190. Aangeb. te A'dam, goed on- derh. BOVENHUIS, 4 kam, en zolder. Gevr. woning te IJmuiden. Br. L 5354. Te koop Driehuis DUBB- VILLA's met garage 33.000. Vrijstaande villa met grote tuin, 44.500, inl. J. Bais, Driehuizerkerkweg 100, Drie huis, Tel. 5686. Te koop KINDERW. en wan delwagentje; kindermatras; box en petr. kachel. Graham- straat 220. Ik bestel nog heden een heer lijke OUDEJAARSAVOND SCHOTEL met diverse sala des. 4.bij Hazenberg, Telef. 6479. STUDENT GEEFT BIJLES in algebra, boekhouden. Br. met opg. v. klasse. L 7031. BIJLESSEN v. leerlingen v. d. L. school. Inl. Hunzestr. 24. Tel. 7859. WONINGRUIL. Agb. bened- huis, gr. kam., slaapk-, serre, kelder en gr. keuken- Gevr. gr. huis of 3- of 4-kamerflal. H. Aardenburg Jr., Kanaal straat 208 zw WONINGRUIL, 4-kamerflat. De Noostraat, voor 3-kamer- flat, Maasstr. of Ostadestr Br. L 5365. WIE WIL RUILEN: Flat, Orionweg, huur 14,85, tus- sen-etage, voor flat boven- etage, ook in IJmuiden. Br L 5364. WONINGRUIL. 3-kamerben- flat, Heerenduinweg, voor 4- kamerflat, omg. Orionweg. Br. L 5363. Gevr. ronde TAFEL, ook in ruil voor larigw. tafel. Rijn straat 47 bov. WEGGELOPEN, rode kater, luistert naar de naam Kees. Gaarne terug te bezorgen, Kortenaerstraat 34 rood Het adres voor GENAAIDE ZOLEN. Binkhorst Sehoen- reparatiebedriji, Tuinders straat 119, bij Velserduinweg. VOLKSWAGENS - OPEL REKORD VAUXHALL- VICTOR GARAGE 1. v. d. KLOOSTER Frans Halsstraat 33 - Haarlem Zaterdag 2 januari a.s. zijn onze bedrijven aan de Dansweg en de Zandvoortselaan GESLOTEN. N.V. HsarSemsch© Auto Centrale N.V. HAG AM Woninginrichting vraagt voor direct of later Alleen zij die actief, all-round verkoper en volko men met het vak bekend zijn gelieven hun uitvoe rige schr. sollicitaties te richten aan ANEGANG 27a - HAARLEM 13 J. VELDMAN geeft de hoog ste waarde voor uw ijzer en metalen. Torenstraat, Oud- Velsen, Telefoon 5609. Ome Arie bakt weer OLIE BOLLEN 10 voor 1,— met rozijnen, en 12 voor 1,— zonder rozijnen- 8 Appelbeig nets voor 1,Vroegtijdig bestellen. Telef 6348. Bloem straat 20, IJmuiden. Cafetaria. OLIEBOLLEN, appelbeignets Nasi ballen, bami fricandelle. loempia's, kip, slaatjes, enz Automatiek V. Buren, Lange Nieuwstraat 791. Te kp gevr. POPPEWAGEN. Pres. Krugerstr. 8, IJmuiden Te koop Inventum elektr. FORNUIS, 75; Vroling he- teluchtkachel, kan 2 kamers verwarmen voor halve prijs Br. L 7030. Aangeb. pracht grijze Kidleg BONTJAS, maat 44, z.g.a.n. f 175. Tel. 6248. T. k. z.g.a.n. merk JONGENS RIJWIEL. Zeeweg 271. TAUNUS 15 M '56, z.g.a.n. m. open dak, prima banden- Prijs 2900. Financ. en inruil mog. Zeeweg 273. T- k. of ruilen voor BROM FIETS, Spartamotor 200 c.c. in prima staat, v.- en a. ve ring. Willembeeksweg 7. Z.g.a.n. KINDERWAGEN te koop. Half-Engels. Wit met blauw. Na 6 uur. B. Bruin, Bloemendaalsestraatv eg 43, 2 x bellen. Santpoort-Zuid. le koop ZüNDAPP BELLA SCOOTER, in pr. st. Molen straat 12, Santpoort, Telef. 7039.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 10