WIN f100.- Zeeland na 25.000 mijl thuis zonder aap, maar met Tommy W- 1 OLIEBOLLEN Fa. R. DE BOER Recordomzetten in Beverwijk op de veilingen LINGO L0ENDERSL00T a r j,?J e K Havenberichten 10 voor ƒ1- SPAANSE INVASIE OP KOMST super convector ƒ420.- fliis-foto-wedstrijd Omzet Ons Belang half miljoen hoger CAFETARIA S C H A G E N Jubileum feestconcert .De Eendracht" van Kerstbomen DONDERDAG 31 DECEMBER 1959 9 l;l - 40 Ë'M Posities sleepboten bureau Wijsmuller Gemeentebureaus dicht foto gUMElE) kino Kerstcross voor Lute VVB-jong tegen WB-oud Wacht-waai-huisje Robl nen ubllaris komen", aldus mevrouw 1 1 Veldheer. Nu onze lezers dus bij Hoogovens MOOI WERK! Dr. W. Drees komt naar IJmuiden SUCCESVOL INITIATIEF Medische diensten Kennemer Kruimels Een jaar van ongekende droogte, warmte en veel zon heeft met een forse slag? alle records op het gebied van omzetcijfers aan de Beverwqkse veilingen doen vallen. In de allereerste plaats werd dit jaar de zeven miljoen gulden ruimschoots overschreden, maar men veilde zelfs dit jaar voor byna twee miljoen gulden meer dan in het wel zeer slechte jaar 1958. 1959 liet het jaar 1957, dat als een recordjaar stond geboekstaafd met ruim een miljoen gulden achter zich. In de zomer zag het er nog wel even donker uit toen de aardbeien maar liefst drie kwart miljoen terug liepen. De groente echter maakte dit weer goed en hier werden ook weer records gebroken wat de prijzen betrof. Ook de bloemenveiling kwam heel goed voor de dag en zag haar omzet met ruim een ton vooruit gaan. Dit jaar werd voor een totaal bedrag van 7.296.947,36 geveild tegen 5.360.152,80 in 1958. Het recordjaar 1957 gaf een totaal omzet van ƒ6.231.804,15, in 1956 was dit 6.213.449,58, in 1955 5.553.738,—. In 1954 veilde men nog voor 6.018.342,73 en in 1953 voor 5.090.887,48. Oorzaken waren niet alleen de hoge prijzen, maar ook de grotere aanvoer. Dit moge in een droog jaar als 1959 tegenstrijdig klinken, maar toen men overal met grote tekorten kwam te zitten had de streek Kennemerland een grotere aanvoer. In de eerste plaats be schikten vele van 'e Kennemei'landse kwe kers over regen-installaties, maar ook gaat men hoe langer hoe meer Beverwijk als marktcentrum zien n waarderen. De aanvoeren komen uit een steeds wijdere omgeving terwijl ook de kopers Beverwijk als marktcentrum opzoeken. Nog meer glas, intensiever teelten en ook het naar voren brengen van nieuwere teelten hebben hun rol gespeeld. Aan de veiling Kennemerland „boerde" men dit jaar al heel goed, want men zag hier de omzet met ruim anderhalf miljoen gulden omhoog gaan tot een record. Met uitzondering van de aardbeien hebben de groenten het hier best gedaan. Er zijn dan ook fantastische prijzen gemaakt, men denke alleen maar aan de grote vraag naar sla, waarvoor nog tot 44 cent per krop werd betaald en dat midden in de zomer. Maar ook de schorseneren en win terpeen brachten uitstekende prijzen op, terwijl artikelen als bospeen, spinazie en ook bonen dit jaar vlot aan de man wer den gebracht. De aanvoer werd groter dan in het vorige jaar. Ruim 200.000 kisten groenten kwamen hier meer aan de markt. De doordraai was vanzelfsprekend niet groot, en als er zelfs in de duurste tijd wel eens wat zonder verkoop bleef, lag dat toch wel aan de kwaliteit. De BET-veiling profiteerde ook van het gunstige jaar voor de streek Kennemer land. De grote teruggang van 1958 werd volkomen opgevangen en dit spreekt hier des te meer als men weet dat een aantal inbrengers van deze veiling naar Kenne merland ging, zodat men nu met een klei ner aantal aanvoerders een veel groter bedrag veilde. Het is overigens het laatste jaar van deze toch altijd zo zeer gewaar deerde particuliere veiling. De totale omzet was aan de BET-veiling 1.178.861,42 tegen slechts 898.475.64 in 1958. Dat is maar liefst een vooruitgang van 280.385.—. In 1957 veilde de BET voor 1.192.087,50. in 1956 voor 1.336.001 in 1955 was dit 1.276.325, en in 1954 be droeg dit 1.490.280. De BET veilde dit jaar voor 996.846.64 aan groenten, vorig jaar was dit f 716.460.86. nu dus 280.385 meer; de aardbeienomzet liep hier iets terug. Er werd nu voor f 182.014 geveild. Het aantal kisten liep ook hier belang rijk op. Er werden eveneens goede prijzen betaald voor vele export-artikelen. De bloemenveiling boekte eveneens een recordomzet, de kwekers veilden voor 1.244.262,01 en de grossiers volgens over eenkomst voor een bedrag van 198.032.93. Dat is te zamen voor een bedrag van 1.442.294.94, een eindcijfer dat de bloe menveiling nog niet eerder bereikte. Heel wat opgewekter dan in 1958 kun nen de kwekers terugzien op 1959. men heeft goede omzetten gemaakt. Maar laat Advertentie wm, - mém voor zeer grote vertrekken. Zeer zuinig, modern breed gezellig vuur. Meer dan 50 jaar ervaring Lange Nieuwstraat 433 - 435 Betaling is te regelen. IJmuiden De zeesleepboot „Noord-Holland" van N.V. Bureau Wijsmuller te IJmuiden was op 29 december 250 mijl ten noorden van Wake Island. Het schip is met een vlieg kampschip onderweg naar Japan. De „Titan", „Simson", „Hector", „Zee land" was op 30 december te Devon- port, de „Cycloop" is op 26 december uit Plymouth naar zee gegaan. De „Fries land" was op 29 december 300 mijl WZW van Brest, onderweg met twee bakken van Barbados naar IJmuiden. „Stentor" en „Nestor" zijn in IJmuiden. De secretarie en de bureaus van de diensten en bedrijven in de gemeente Vel- sen zullen zaterdag voor het publiek zijn gesloten. Er zijn enkele uitzonderingen. De afdeling burgerlijke stand is van 9-9.30 uur geopend voor dringende aan giften van geboorten en overlijden. Op de zelfde tijd is het kantoor openbare wer ken geopend voor dringende aangele genheden betreffende de begraafplaat. Reinigings- en ontsmettingsdienst en plantsoenbedrijf werken wel, de bad-, was- en zweminrichtingen zijn geopend op de zelfwasserij na. Ook de vleeskeu ringsdienst zal normaal het werk doen. men vooral niet uit het oog verliezen dat men een grote achterstand had en dat de investeringen steeds groter worden. Beverwijk heeft zich in het afgelopen jaar niet alleen als consumptiegebied ge kenmerkt. Ook de export, zowel voor de groenten als voor de bloemen heeft hier heel veel gekocht en nog dagelijks worden er grote kwantums naar het buitenland verzonden. Men hoopt dit jaar weer een stap dichter bij de nieuwe veilingen te komen, want deze zijn nu urgenter dan ooit geworden. De huidige veiling-outil- lage is niet meer te gebruiken in deze tijd en daarom hoopt men meer dan ooit te voren dat de streefdatum van 1961 wer kelijkheid zal worden. Advertentie (Ie prijs) of 50.(2e prijs) T'm 9 januari 1960 inleveren van uw Hitsfoto's voor de Kennemerlaan 3 en 5 (bij de brug) („De witte fotowinkel) De omzet van de Coöperatieve Veiling vereniging Ons Belang te Castricum is dit jaar met bijna een half miljoen gestegen, hetgeen zijn oorzaak vond in de zeer hoge prijzen die voor de breekpeen werden ge noteerd. Vergelijkende cijfers van de laatste jaren over de maanden november en de cember tonen aan dat de omzet in deze laatste maanden var» 1959 die van 1957 en 1958 soms met 300 overschreden. De omzet van 1959 tot 24 december be droeg f934.240,97, hetgeen bij 1958 een om- zetvermeerdering is van f 493.234,56, omdat toen slechts f441.006.41 werd omgezet. Een grote omzetstijging, ook alweer ten gevolge van de hoge peen- en schorsene- renprijzen, geven de maanden november van '58 en '59 te zien, namelijk 1958: f44.712,73 en 1959 f209.593.02. De omzet van degeveilde produkten in de laatste drie jaren is als volgt: 1957: f 546.068,97; 1958: f441.006,41; 1959: f934.240,97. Vergelijkende cijfers van de laatste drie maanden van de laatste drie jaren zijn als volgt: 1957 1958 1959 oktober f44.438,78 f33.847,47 f 190.279,72 november f66.113,91 f44.712,73 f 209.593,02 december f49.954,39 f 56.783,96 f 143.903,39 GROENTEN BLIJVEN DUUR De laatste veilingdag van het jaar bracht voor Castricum nogmaals hoge noteringen voor spruiten en bloemkool. Daarnaast bleek woensdag ook de andijvie peperduur en was er voor petei selie grote belangstel ling zodat ook deze produkten goede prijs noteringen te zien gaven. Zelfs de zuur kool is thans een produkt dat de veiling knoppen sneller laai klikken. De prijzen van woensdag waren: bloem kool 38-38; andijvie 52-71; spruiten 68-121; spruitkoppen 27-36; prei 27-36; peterselie 115; boerekool 20-28. witte kool 11. Der traditiegetrouw heeft de rennersclub Kennemerland te Beverwijk haar jaarlijk se Kerstcross gehouden. Er kwamen 22 ren ners aan de start waarvan er 18 over de finishlijn kwamen. De uitslagen luidden- A-klasse: 1. C. Lute, 2. H. Twisk, 3. C. Dullemans, 4. B. de Reus, 5. J. Timmer 6. W. Zonneveld, 7. F. Klardie; B-klasse- 1. Chr. Duiker, 2. F. van Tongeren; C- klasse: 1. H. Wolken, 2. J. Zonneveld, 3. P. van der Bos; aspiranten: 1. N. Lute, 2. L Zonneveld. 3. H. Heijdt, 4. G. Bobeldijk 5. D. Dullemans; junioren: 1. G. van der Winden. Advertentie G. H. PEREE H. G. PEREE—DE HAAS Kennemerlaan 9 Wij wensen al onze cliëntèle, vrienden en bekenden een zeer voorspoedig 1960 Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Jushny Bug van Leningrad, hout voor Zaandam: Martha Ahrens Hamburg; Draco, Hamburg: Kassei, Ant werpen; Karina, Le Havre; A. Andereev, Pot; Ro bert Esoagne, Dakar; Sandenburgh, Antwerpen: Karitind, Hamburg, vis laden IJmuiden; Linge- stroom, Londen; Charis, Madeira; Plancius, Karl stad; Anichien Myotte, Le Havre; Helicon, Puerto Plato. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Jugum van Rotterdam; Delta. Rotterdam, zout laden IJ muiden; Egret, Liverpool; Basrah, Rotterdam, Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Amstel- stioom naar Londen; Anna Elisabeth, Londen, walsmateriaal van Hoogovens; Gaasterkerk, Rot terdam; Maasborg, Klintehamn, kunstmest van IJmuiden; Westraay, Duinkerken; Grane, New- port News: Masgen. Vanern; Mayfleet, Hamburg, ledig van Hoogovens; Sparta, Delfzijl; Willem Cornelis, Fowey; Gerd. Londen; Borneo. Londen; Zaanland. Las Palmas; Staffan, Antwerpen; Nore, Slockholm; Maria Schulte, Antwerpen; Jonan, Kasberg; Hecuba. Curacao: Niobe. Klaipeda. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Lueas Bols 2. Gent; Schippersgracht. Rotterdam: Swift, Harlingen; Wiebolt Böhmer, Rotterdam: Vecht- stioom. Portsmouth: Drente, Rotterdam, ledig van Zaandam; Eemstroom, Vlissingen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie HEDENAVOND Wij bezorgen ook aan huis. Bik en Arnoldkade 43-44 - Telefoon 6564 Wij wensen alle cliëntèle een voorspoedig nieuwjaar. De Harmoniekapel der Koninklijke Pa pierfabrieken „De Eendracht" te Velsen- noord viert het 60-jarig jubileum op 22 januari met een groots opgezette ontvangst in gebouw „Concordia" en op zaterdag 23 januari in hetzelfde gebouw met een jubi- leum-feestconcert, waarvoor een bijzonder programma is samengesteld. Dit feestpro gramma luidt: 1. Mars der Medici van Joh. Wichers; 2. „Der Waffenschmied", ouverture van A. Lortzing; 3. Largo en finale uit de 5e Sym phonic (Uit de nieuwe wereld) van A. Dvo rak; 4. Feestmuziek voor 4 koperinstrumen- ten en pauken. Solisten: Jac. Stadt, Nic. van Domselaar, G. Schouten, H. Hornstra en de componiste mej. Heidema; 5. La Favorte, duo voor 2 clarinetten van P. de Ville; solisten: M. Cligge en F. Bruinzeel; 6. 2 delen uit de London Suite van E. Coate; 7. Selectie uit „My fair Lady" van F. Loewe; 8. T.V. suite van H. Walters en 9. Banda Sacre van G. Orsomando. De leiding van dit concert berust bij de diri gent, de heer J. Schaap. De voetbalvereniging „Breesaap" hand haaft op nieuwjaarsdag de traditie van de wedstrijd tussen VVB-jong en WB-oud, waarbij het „oude" elftal zal bestaan uit spelers boven dertig jaar en de jongeren in hoofdzaak het eerste elftal vormen. De opstellingen zijn: Jong: A. v. d. Boogaard; A. v. d. Schans en R. Luitjes; J. Hogendijk, A. Both en A. Effern; J. v. d. Velde, J. Kersbergen, A. Luitjes, C. Koppen en R. Jagt. Oud: A. F. Nieuwenhuis; J. Roos en C. Luntz; C. Paay, M. Meyer en P. Helder; N. Michel, J. v. d. Linde, F. Kooimans, R. de Boer en W. Zand. De wedstrijd begint vrijdagmorgen om half elf op „Watervliet" en daarna is er in het paviljoen gelegenheid tot uitwisse ling van gelukwensen. FEEST VOOR „IJMOND" De handbalvereniging „IJmond" te Velsen—Noord gaat het nieuwe jaar uiter mate rustig, beginnen, aangezien noch voor veldhandbal, noch voor zaalhandbal wed strijden zijn vastgesteld. Wel zullen de IJmonders het jaar fees telijk inzetten met een variété-programma voor de jeugdleden op zaterdagmiddag, 2 januari in het „Centrum" te Beverwijk. Dit programma wordt verzorgd door het Haarlemse cabaretgezelschap van Frans Weber met akrobatiek, clownerie en de be faamde Kiki. - In het „Watervlief'-paviljoen is er voor de oudere leden een feestavond. Advertentie KENNEMERLAAN 60 optiek - horloges - goud - zilver wenst allen een gelukkig nieuwjaar BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Gerrit J., z. van H. Nieuwen- huizen en F. Brehler; Yvonne E. M., d. van H. J. van Leeuwen en C. C. van Baarsen; Joannes W. G., z. van J. J. L. Langendijk en W. T. Boots; Katinka K., d. van A. Maandag en G. Berkhout; Hermanus M. S., z. van H. J. Duiker en M. T. Molenaars; Rudolphus S. J., z. van H. J. Duiker en M. T. Molenaars; Willy J., d. van G. Romeijn en N. van Rijn; Hendrik V., z. van J. Die- penbroek en J. de Vries; Gezina, d. van H Claus en H. Westerhof; Elisabeth M. P.. d. van E. van Egmond en D. C. van Velzen; Catharina M., d. van J. Z. Bouma en M. M van de Winkel; Anita, d. van P. P. F. van Schooten en A. van de Kamp; Helena R d. van J. Muijs en A. de Vries; Johannes R. M., z. van J. F. W. M. Zwager en M. J. Schelvis; Ariaan H., z. van A. J. Schrijver en H. J. Pompert; Cornelia M., d. van C. F. Spruit en M. A. Twaalfhoven; Petronella, d. van P. J. Gorter en E. M. Appel; Yvonne M. T., d. van M. J. Pontman en C. M. van Blokland. ONDERTROUWD: L. M. Haemers en A. H. M. A. Braun; E. T. J. Hienkens en A. C. Duivenvoorde. GETROUWD: P. H. Bokelmann en G Ekhart; A. F. de Boer en E. C. Pirovano H. Leering en B. M. Staring; J. Zwaan en M. M. van Dijk; G. Reehorst en M. P. van Swoll; H. A. J. Alders en A. Dekker; G. F J. Verlinden en E. N. Schuchart; A. C. H. van Gooi en M. C. Groen; H. Zantman en H. B. Staring; A. Verhagen en D. J. K Davidson; J. L. van Herp en G. J. Hooge- werf; D. Nonhebei en J. F. C. van Winger den;'G. C. Meuldijk en A. C. Kuiper. OVERLEDEN: K. H. Wassink, oud 71 jaren. wed. van A. Oudshoorn: J. Scha- ger, oud 75 jaren, wed. van A. Vriesman- J. Jongejan, oud 55 jaren, echtg. van D Grapendaal. GEMEENTESECRETARIE GESLOTEN In Heemskerk zullen op zaterdag 2 janu ari alle afdelingen der gemeentesecretarie, kantoor gemeente-ontvanger en de dienst gemeentewerken voor het publiek gesloten zijn. Geboorte- en overlijdensaangiften zullen op dinsdag plaats kunnen vinden tussen negen en tien uur. OPSTELLING WIJK AAN ZEE De badplaatsbewoners komen in de uit wedstrijd tegen Beverwijk in de volgendp opstelling uit: De Blok; Schellevis en G. de Winter; Burger. A. Snijders en Bol; Seyse- ner, Scholten, Th. de Winter, J. Blok er v. d. Wel. Een gesprek met kapitein Folkert de Jong van de „Zee land" is een genoegen. Hij vertelt gemakkelijk en graag. Vooral als er inderdaad veel te vertellen is, zoals over de laatste reis van de Wijsmuller-sleper, die na indertijd door kapitein De Koe, die vandaag afscheid neemt, te zijn ge haald uit Hongkong, al vele goede prestaties heeft geleverd. Op zijn reis rond de wereld is de „Zeeland" onder meer in Hongkong geweest, waar men het schip haast niet herkende, zo was het verbouwd. De hoogtepunten van de reis van 25.000 sleepmijlen zijn gevallen op de terug reis. Eerst was er het geval van de Havprins. Geen suc cesstuk voor de Zeeland, maar toch een gebeurtenis, die de mannen niet snel zul len vergeten. De tanker Hav prins was in brand gevlogen en op de noodseinen snelde de Zeeland naar het schip, dat in de Indische Oceaan dreef, toe, terwijl juist het groetenprogramma voor de Zeeland doorkw'am. Het werd in allerijl op de band opgenomen en later rustig afgedraaid. Toen men des nachts bij de Havprins kwam had de bemanning de brand juist geblust. Een enorme prestatie van deze mannen, die met de moed der wan hoop hebben gestreden. De sloepen waren niet buiten boord gebracht. „Dat was niet nodig", zeiden de zwart geblakerde mannen, „als de benzine en gasolie waren ontploft, waren we er toch nooit meer afgekomen". Het was vreselijk geweest. De dagtank in de machine kamer lekte, zodat er steeds olie op het vuur druppelde. Men had de slangen in de kap gehangen, en het was gelukt Naderhand had men alle leidingen gesloopt om kabels te maken, want er was zelfs geen schakelbord meer. Zo kreeg men de hoofdmotor weer op gang. „Toen de eei-ste machinist en ik aan boord kwamen", vertelde kapitein De Jong, „draaide de hoofdmotor juist weer De Havprins maakte een ererondje om de Zee land en daarna sukkelde de tanker naar Bombay, gecon- voyeerd door de Zeeland. Daar hebben mensen van Verolme hem gerepareerd. Vervolgens sleepte men de halve Theodora van Port Oka naar Bombay. „Het was een vreemd gezicht, van de brug van het schip keek je zo op bet water. Het is niet te begrijpen, dat de haven meester kans heeft gezien dit halve schip op eigen kracht aan.de grond te zetten", zegt kapitein De Jong". Toen men dacht nu wel vlug thuis te zijn kwam het geval van de Liberstad, die bij Tunis aan de grond was gelopen De Tunesische ha vensleepboten kregen hem er niet af. en de Zeeland had er eerst ook moeite mee. Maar toen men de vierde poging In Velsen-Noord staat se dert veertien dagen een wacht-waai-huisje. Dit staat ter zijde van de viaductweg naar de Velsertunnel. Een stenen geval.zonder glas. Buspasagiers ziet men er dus niet en dat is jammer, want het wachthuisje is er juist geplaatst omdat de mensen daar altijd zo in weer en wind op de bus moesten wachten. Hopelijk krijgt men nog eens het (glas)heldere idee er inderdaad een be schutting gevend wachthuis je van te maken. Dat lijkt niet zo moeilijk, want het meeste is er al. waagde, bleek het schip in- aens vlot te zijn. De Kuwait was ook nog een vet karwei. Het 18.000 ton metende schip had een lekke ketel, zodat alles was uitgevallen. Men moest op accu's seinen. Het vastmaken bleek een moeilijke zaak. De Kuwait lag hoog, omdat het schip leeg was, en men moest ie sleepkabel met de hand omhoogtrekken. De laatste dag moest men van de Ku wait met een zaklantaarn seinen, omdat ook de accu was u'tgevallen. De Zeeland bracht de sleep zelf binnen. Men deed er ny lon tussen en ondanks Ita liaanse voorstellen hield men de Kuwait vast. De Kuwait ging achterstevoren de haven in en de Zeeland bleef er achter hangen. In Palermo had men nog last, omdat de politie het even los op de kade lopende scheepshondje Tommy wilde oppikken. Men slaagde er in de zwarte Tommy te ontzet ten, zodat men hem nu in IJmuiden kon begroeten, toen bet schip daar aan kwam. Voor een wachtsman was dat overigens niet zo geslaagd, want Tommy ruikt of iemand bij de Zeeland hoort. De wachtsman werd dan ook prompt gebeten. Het aapje van de kapitein was er niet. Hij heeft het aan een gezin in Curagao cadeau gedaan, daar was het beter af dan in een IJmuider flat. De aanvangsdatum van het 22ste Hoogovenschaak toernooi (7 jan. '60) nadert snel en de bedrijvigheid rondom dit jaarlijkse schaak evenement is groot. Wanneer de Spaanse toezeggingen ge stand worden gedaan, dan kan men een invasie van tenminste tien schaaktorea dors tegemoet zien. Met recht zal dan van een schaak arena kunnen worden ge sproken in het Kennemer Theater. De Spanjaarden zijn in Beverwijk zeer geziene gasten. Reeds ver voor het begin van het toernooi wordt er tussen enkele families in Beverwijk een verwoed „touwtrekken" ten beste ge geven. Men wil en zal een Spanjaard te gast hebben. „Die schat Gimeno komt toch weer bij ons?" moest mevrouw Veldheer onlangs telefonisch aanhoren! Me vrouw Veldheer, die alle deelnemers van nachtlogies moet voorzien, heeft dan ook beslist geen moeite de schaak „Di Stefano's" onder dak te brengen. De Span jaarden zijn altijd opgewekt en vrolijk. Hun leider, Roman Toran heeft onlangs al ge meld een speciale bus voor de reis naar Beverwijk te zullen charteren. De gehele Spaanse kolonie kan dan in eens meekomen onder het motto „Reis per bus „Fran co" Beverwijk". De jaarlijkse huisvesting vormt voor mevrouw Veld heer nogal wat problemen. Velen schijnen de mening te zijn toegedaan dat men als gastheer de schakers ook te dineren moet nemen. „Als de mensen wisten dat ge zamenlijk in het Kennemer Theater de maaltijden wor den gebruikt, zouden de toe zeggingen voor nachtlogies veel gemakkelijker binnen- I I vcci uiuiitw- De rij van jubilarissen met 40 dienstjaren bij Hoogovens werd op 23 juli 1957 geopend door ir. A. H. Ingen Housz, toen voorzitter van de directie. De tweede robijnen jubi laris dient zich thans aan. De heer J. L. de Jong (Teken kamer Mekog) hoopt op 1 januari 1960 de dag te her denken, waarop hij 40 jaar geleden in dienst trad.. Dinsdagmorgen 5 januari te halftien zal in het Restau rant Walserij-Oost van Hoog ovens de heer De Jong wor den gehuldigd. weten hoe de situatie er voor staat hopen wij dat in de Zeestraat 105 in Beverwijk de toezeggingen in een wel dadige stroom zullen binnen vloeien. De Russen komen naar Beverwijk. Dit in schakers termen sensationeel nieuws heeft al heel wat tongen in beweging gebracht. De zeer sterke Tigran Petrosian en zijn niet minder gevreesde voorganger Salo" Flohr. Bei den hebben hun echtgenotes meegenomen. Familie Flohr, die behalve Russisch ook enigszins met de Nederland se taal overweg kan, is in Nederland vooral bekend ge worden tijdens het vermaar de AVRO-schaaktoernooi in 1936. Petrosian zal in de conversatie aan zijn vrouw ongetwijfeld een nuttige tolk hebben. Zelf spreekt hij vrij wel uitsluitend zijn moeder taal maar zijn echtgenote be heerst de Engelse taal uit stekend. Nog enkele dagen en heel Beverwijk is weer in op schudding. Dan zullen pion nen voor betoonde moed als soldaten worden onderschei den. Paarden zullen galop perend de meest onverwach te manoeuvres maken. Raadsheren zullen hun vor sten met raad en daad ter zijde staan ofin de De winkeliers van de Cen trumgalerij IJmuiden hebben in de Kerstnacht een prach tige daad verricht. Ze hebben taarten gebracht bij vele mensen, die moesten werken. Bij de pont en de sluizen, de semafoor en de tunnel. De politie en de brandweer werden bedacht, de mannen van de waterleiding, het per soneel van Scheveningen Ra dio en het ziekenhuis, het havenkantoor van de vishal en de spoorwegen, de mare chaussee, de N.Z.H. en het postkantoor. Een prachtig ge baar! Maandagmorgen 4 januari na 7 uur zal de reinigings dienst Velsen op de drie traditionele plaatsen: tegen over het Marktplein, IJmui den, Smidt van Gelderstraat, Velsen-Noord, en Burge meester Weertsplantsoen, Santpoort beginnen met het verbranden van kerstbomen. Men wordt verzocht de te verbranden boompjes tijdig, maar niet eerder dan maan dagmorgen zeven uur op genoemde plaatsen te bren gen. Donderdag 7 januari houdt de afdeling IJmuiden van de Partij van de Arbeid haar traditionele jaarwisselings bijeenkomst in het Gemeen- tlijk Vergaderlokaal aan de Abeelenstraat. Oud-premier dr. W. Drees zal een rede uit spreken. Voorts zal optreden de heer C. Meyerink met zijn éénmansshow. De bijeen komst begint te 20 uur. Het initiatief van de win keliers rond Plein 1945, waarbij de schooljeugd werd betrokken is een eclatant succes geworden. Waardoor? Hoewel de scholen in onze gemeente huiverig zijn om leerlingen en leerkrachten voor een of ander reclame karretje te laten spannen, konden zij zich dit keer ver enigen met de wijze waarop de scholen bij deze actie werden betrokken. Allereerst de tekenwed strijd. Ieder, die de presta ties van de kinderen heeft bewonderd, zal moeten toe geven, dat de leerlingen onzer scholen over een benijdens waardig creatief vermogen beschikken. De leerkrachten weten, met hoeveel enthou siasme de jongens en meis jes zich op het in beeld bren gen van Plein 1945 hebben geworpen. Daarna mochten zij, die het gelukkigst geslaagd waren in de verbeelding van het nieu we Plein, een etalage maken. Ook dat is met enthousiasme aangepakt. Dat twee scho len de gelukkige winnaars geworden zijn is voor hen prettig, maar van minder be lang. Het IJmuidense publiek zal het winkeliersinitiatief met voldoening hebben gewaar deerd, ook al, omdat het, tonder enige tegenprestatie in de vorm van verplichte aan kopen, mede kon oordelen. K. Schermer, Hoofd o. 1. Theo Thyssenschool steek laten. Kastelen zullen worden verpletterd onder vijandelijk spervuur. Lief tallige dames zullen om al lerlei duistere redenen wor den opgeofferd Dat is het fascinerende mysterie van Caïssa VELSEN-NOORD—BEVERWIJK (Medische diensten van 1, 2 en 3 januari) Artsen: Van donderdagmiddag 12 uur tot nieuwjaarsdag 9 uur: A. Verburg, ten huize van dr. Rooyaards, dr. Schuit straat 12, tel. 3636, bij geen gehoor 5551. Van nieuwjaarsdag 9 uur tot 24 uur: C. Verselewel de Witt Hamer, Vondellaan 60, tel. 3969. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: G. K. Fierstra, Wijkerstraatweg 194, Velsen, tel. 02510 4987. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: J. G. Lange, Dreef 3, lel. 4234. Apotheken: nieuwjaarsdag: apotheek Donker, Breestraat 1, tel. 3150. Week- einddienst: apotheek Duinwijk, Popu lierenlaan 44, telefoon 3388. HEEMSKERK—UITGEEST Artsen: Van donderdagmiddag 12 uur tot vrijdagavond 24 uur en zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 24 uur: J. H. Schutte, Kerklaan 9, Heemskerk, telef. 02512266. Bovendien neemt dr. Klop- pert van donderdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur de diensten waar voor de patiënten van dr. Tuinman. Apotheken: De Heemskerkse apotheek. Maerelaan 48, tel. 02512—490. Kraam en Wijkverpleging Witte Kruis Beverwijk en Heemskerk. Wijkverpleging: 1 januari: zuster Ver- stegeren, Laan v. Kanaan 107, tel. 4409. Kraamverzorging: 1 januari: zuster C. DSK—IEV INGELAST Voor de voetbalcompetitie van 3 januari is nog ingelast de wedstrijd DSKIEV, die te Haarlem wordt gespeeld. IEV komt in het veld met: J. Jansen; A. Hartveld en J. Kramer; H. de Reus, P. Persijn en W. Alkemade: A. Swinkels, W. Bum-, J. Fijen, J. de Reus en P. Bakker. MARKT BEVERWIJK 30 december. Andijvie 67 tot 104, spruiten 46 tot 115, waspeen 19 tot 44, prei 22 tot 55, boerenkool 16 tot 44, tomaten 33 tot 123 Advertentie B VAN DER B LANGE NIEUWSTR. 491 VOORSPOEDIG NIEUWJAAR Boersma, Witte Kruisgeiouw, J. v. Sco- relstraat, Heemskerk, tel. 02512247. Wijkverpleging: 3 januari: zuster De Ruiter, Laan van Kanaan 107, tel. 4409. Kraamverzorging: 3 januari: zuster Ma joor, v. Oldenborghweg 33, Wijk aan Zee, tel. 02517—343. Advertentie M aatkle er makers Dames- en Herenmodes Kennemerlaan 36 - Tel. 4453 - IJmuiden VERZENDING ZEEPOST Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ss „Artillero" (4 jan.), Australië: ss „Ixion" (3 jan.), ss „Mosel- stein" (6 jan.), ms „Johan van Oldenbar- nevelt" (7 jan.), Brazilië: ss „Aldabi" (3 jan.); Canada: ss „American Ranger" (3 jan.), ms „Rijndam" (7 jan.); Chili: via New York (7 jan.), Indonesië: ms „Karimun" (3 jan.), Ned. Antillen: ms „Charis" (7 jan.), Ned. Nw Guinea, Nieuw Zeeland: ss „Ran- gitane" (7 jan.); Suriname: ms „Helicon" (7 jan.); Unie van Zuid-Afrika en Z.W. Afrika: ms „Capetown Castle" (3 jan.), Brits Oost-Afrika: ms „Helicon" (7 jan.). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. LENING VAN EEN MILJOEN De raad van Velsen wordt voorgesteld te besluiten tot het aangaan van een geld lening van een miljoen gulden.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 9