cocos Camus, hartstochtelijk strijder voor vrijheid Woensdag 6 Januari begint onze grote INLAID-LINOLEUM BALATUM VILTZEIL VAST TAPIJT OVERGORDIJN- STOFFEN VITRAGE SUN-ART JAP0NST0FFEN BIJ HET HEENGAAN VAN GEES LASEUR m\ gebreide kisitfer- TRUITJES en VESTJES baby- en klstiterjasjes 25°/o korting Havenberichten Agenda voor Haarlem en de IJmond Fa. DE VILDER Deel van verongelukte „Mariner" opgehaald DAVO-haarden Vorig jaar meer schepen in IJ muiden 5 Haarlem V elsen-IJ midden Beverwijk Tweede Kamerlid C. Egas voor P.v.d.A.-Heemskerk Grote groenteaanvoer Zeelui vernielen automaat DOOR ALBERT VAN DALSUM Eén stoffelijk overschot geborgen Padvinders vinden gevaarlijk oorlogstuig LOEMDEPSIOOT Fietser rijdt tegen boom Burgerlijke Stand van Velsen DINSDAG 5 JANUARI 1960 Advertentie Marmoleum, Holland-granité, Velvet Lino, Linofeit moiré, houtnerf voor woning, winkel of kantoor houtnerf, granito, granulé, confetti, voor slaapkamers en woonkamers Coupons loper, 70 en 100 cm breed, cocos tapijt 100 en 200 cm breed, forto tapijt flinke coupons Restanten 100 cm breed, zwaar haargaren lus bouclé tegen zeer speciale prijs Coupons dobby, druksloffen, Bra bants bont, damast en velours tegen halve prijs en minder. marquisette, terlenka, randvitrage, mystère, vallen, enz. Partij bedrukte flanellen stoffen van Wim van der Doeg, wollen Paap- stoffen, Ploegstoffen, Zweedse, Finse en Deense stoffen, tegen zeer speciale en ten dele halve prijs. STOUTEN BEEK WONINGINRICHTING (Van onze correspondent in Parijs) Gistermiddag om even over tweeën is vlak bij Sens op de grote nationale weg tussen Parys en de Rivièra de beroemde Franse schrijver Albert Camus, die in 1957 de Nobelprijs voor litteratuur ontving, by een auto-ongeluk om het leven gekomen. Camus kwam in de raceauto van Michel Gallimard, een neef van Gaston Gallimard, terug uit het zuiden, waar hy de feestdagen had doorgebracht. Michel Gallimard, wiens vrouw en achttienjarige dochter achterin zaten, chauffeerde. De andere in zittenden liepen meer of minder ernstige verwondingen op. Camus, die 46 jaar oud was en een vrouw en twee kinderen achterlaat, moet op slag zijn gedood toen Galli- mards auto, vermoedelijk door een gesprongen band, met zeer hoge snelheid tegen een boom te pletter reed. Met Camus verliest Frankrijk een van zijn grote zonen. Hij werd op 7 november 1913 te Mondooi geboren (nabij Bone in Al gerije) uit een Franse landarbeider, die in de eerste wereldoorlog sneuvelde, en een Spaanse moeder die maar een paar woor den Frans sprak. Albert Camus heeft een ongemeen zware jeugd gehad. Hij moest zelf met verscheidene obscure baantjes het geld voor zijn studie verdienen, een studie in de filosofie, die hij echter op moest geven, toen hij op zijn achttiende jaar aan tuberculose bleek te lijden. Pas kort voor de laatste oorlog kwam hij naar Parijs, waar hij ook al gauw zijn entree maakte in de journalistiek als redactiesecretaris Concertgebouw: Vandaag 20.15 uur: Con cert Noordhollands Philharmonisch Orkest. Stadsschouwburg: Vandaag 20 uur: Rot terdams Toneel met „Een hete zomer avond".- ïoov iZoldos bisrixtillid 9(1 jD BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 uur en woensdag en donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „White Christmas", alle leeftijden. Frans Halstheater: Vandaag 20 uur en woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Bittere rijst", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Hopla Conny", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag en woensdag 14 en 20 uur: „Opstand der gladiatoren", 18 jaar. Donderdag 14 en 20 uur: „Anna", 14 jaar. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: „De rode Pimpernel", 14 jaar. Woensdag 14.30 uur: „Robinson Crusoë Co", alle leeftijden. Woensdag en donderdag 20.15 uur: „De glorie van het moederschap", 18 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Op de plaat(s)rust", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Straaljager in nood", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Orfeu negro", 14 jaar. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag tot en met. donderdag 19.30 uur: „Het dag boek van Anne Frank", alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Tot 11 januari dagelijks van 10 tot 17 uur (bovendien donderdag van 19 tot 21.30 uur) en zondags van 13 tot 16 uur: Expositie „Kerkbouw nu". Frans Halsmuseum: Tot 11 januari da gelijks van 10 tot 15 en zondag van 13 tot 15 uur: Expositie „Kunst in het klein, de schoonheid van oude tegels". „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 februari dagelijks van 10 tot 22 uur: Expositie van tekeningen van Anneke Zijlstra. Kunstzaal „Oud Ambacht" (Omvals- poort: Tot 11 januari dagelijks van 11 tot 17 uur en zondags van 13 tot 17 uur: Ex positie van werk van Chris van Voorst. Museum „Het Huis Van Looy" (Kamper- laan): tot 18 januari dagelijks van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur, zondags 14 tot 17 uur: Kerstexpositie van werken van leden van de Hollandse Aquarellistenkring. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van donderdag 31 de cember). DINSDAG 5 JANUARI Thalia, 20 uur: „De Toen Hermansfilm". Cultureel Centrum, 19.45 uur: simultaan Baba Sv voor Sportief. Zaal Abelenstraat, van 20 uur af: spreek uur Alcoholics Anonymous. WOENSDAG 6 JANUARI Thalia, 20 uur: „De Toon Hermansfilm" Rex, 20 uur: „Opmars naar de galg". Raadhuis, 19.30 uur: Raad Velsen. Raadhuis, 10—12 uur: spreekuur wet houder van sociale zaken. DINSDAG 5 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Houseboat". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Mou- tarde van Sonansee". WOENSDAG 6 JANUARI Bioscopen: als dinsdag. van Paris Soir. Onder de bezetting redi geerde hij het ondergrondse blad Combat, waarvan hij na de bevrijding hoofdredac teur zou blijven. Zijn hoofdartikelen, ge schreven in een glasheldere stijl doch on der de drang van een felle militante over tuiging, waren iedere dag een litteraire en politieke openbaring. De grondslag van zijn enorme invloed op de jonge Franse intellectuelen werd in die dagen al gelegd. Nadat hij de leiding van Combat had over gedragen, werd Camus, die men in die tijd ten onrechte al te vaak in een adem noem de met Jean Paul Sartre, afwisselend dooi de litteratuur, de filosofie en het theater aangetrokken en op alle drie terreinen is zijn betekenis voor de Franse cultuur uit zonderlijk groot geweest. Zijn autobiografisch gestemde korte ro man of novelle „L'éfranger" in het Nederlands in de vertaling van Morriën als „De Vreemdeling" verschenen waar mee hij debuteerde, was een klein en puur meesterwerk, doch met La Peste zou hij enkele jaren later vooral toch wel de internationale aandacht op zich vestigen. Aan dit boek dankte hij het in 1957, in zijn 44sle jaar, tot de jongste schrijver die ooit de Nobelprijs verwierf, te worden uitge roepen. Als dramaturg herinneren wij ons vooral zijn Caligula, waarin Gerard Philip zich v.oor -het eerst- als begenadigd acteur deed kennen. De laatste jaren nam het toneel hem steeds-.meer .in beslag en zijn indrukwekkende bewerking van Dosto- jewski's „Bezetenen" is in zekere zin zijn zwanenzang geworden. Juist dezer dagen werd de naam van Camus, die in zijn jeugd ook zelf als acteur was opgetreden, veel genoemd als mogelijke nieuwe inten dant van de Comédie Frangaise, een post die hij een jaar geleden geweigerd had. Reeds eerder had de minister voor Cultuur Malraux de leiding van een nieuw staats theater in Parijs voor modern toneel aan Camus toebedeeld. Verlies voor Frankrijk André Malraux, schrijver van onder an dere „La Condition Humaine" en thans minister van Cultuur in de regering Debré, verklaarde dat het werk van Camus „langer dan twintig jaar onafscheidelijk is geweest van een hartstocht naar recht vaardigheid". „Wij groeten in Camus een van degenen die Frankrijk levend heeft gehouden in de harten der mensen". Francois Mauriac heeft de dood van Camus „een van de ergste verliezen die de Franse litteraire wereld en Frankrijk als een geheel kon lijden" genoemd. „Door Camus werd een hele generatie zichzelf en haar problemen bewust". „Als de jonge meester van de jonge Europese elite ont- Advertentie WASMACHINES - CENTRIFUGES VERKOOP - INRUIL De grootste keuze en de beste service. Het aloude en bekende adres VELSERDUINWEG 173 TELEFOON 4402 Koopt bil de vakman In het Hervormd jeugdgebouw heeft de Heemskerks® afdeling van de Partij van de Arbeid maandagavond een jaarwisse- lingsbiieenkomst gehouden. De nieuwjaarsrede werd uitgesproken door het Tweede Kamerlid de heer C. Egas. Hij sprak over de binnenlandse en de bui tenlandse politiek. De heer Egas zei onder meer wel te ver wachten dat de defensie-uitgaven zullen stijgen. Deze regering streeft ondanks de bezwaren van de Partij van de Arbeid en het N.V.V. naar een vrijere loonpolitiek, wat voorlopig heeft geresulteerd in een loonsverhoging voor vijftien percent van de werknemers, terwijl de anderen maar moeten afwachten. Wat het buitenland betreft constateerde de heer Egas dat Amerika en Rusland wa penen bezitten die in staat zijn alle leven op aarde te vernietigen. Om de communis ten de wind uit de zeilen te nemen is het nodig dat de mensen in de achtergebleven gebieden zo snel mogelijk een menswaar dig bestaan krijgen. De avond werd afgewisseld met zang van de plaatselijke afdeling van de Stem des Volks en het optreden van het echtpaar Diemer met declamatie en zang. AMATEURFOTOGRAFEN GAAN FEESTVIEREN Ter afwisseling van de clubavonden or ganiseert de fotokring „Heemskerk" woensdag 13 januari een feestavond. Het programma zal hoofdzakelijk verzorgd worden door de leden. Albert Camus ving hij de Nobelprijs, en de gehele jeugd betreurt zijn dood". André Chamson, eveneens een académi- cien, verklaarde dat „het verlies van Al- bert Camus niet alleen zal worden gevoeld door hen die van litteratuur houden, maar door allen die vrijheid en waardigheid als de hoogste menselijke waarden be schouwen". De Italiaanse auteur Alberto Moravia verklaarde dat Frankrijk „een van haar meest gezaghebbende litteraire vertegen woordigers heeft verloren". Men zou afgaande op de aanvoer van maandag niet zeggen dat dit de eerste groenteveiling van 1960 in Beverwijk was, want er waren een goede 2000 kisten an dijvie aan de markt Voorts was er een grote aanvoer van peen. Een duizend kis ten prei passeerde de veilingklok. Er was een zelfde aanbod van boerenkool. De prijzen waren vrij goed al werden zij wel even gedrukt door de grote aanvoer. De andijvie kwam ook nu weer tot de 75 cent per kilo. Boerenkool werd aanvanke lijk voor ruim 40 cent per kilo verkocht, maar liep later terug in prijs. Prei ging in een speciale veiling weg voor 58 cent per kilo, en werd later ook nog tot 63 cent per kilo verkocht. Er was veel vraag naar was- peen, die ruim 40 cent per kilo haalde. De prijzen waren: andijvie 0.280.78; boerenkool 0.220.46; spruiten 0.15 0.77; prei 0.22f 0.63; witlof 0.44 0.83; waspeen 0.180.47. De eerste veilingdag in 1960 was voor de tuinders in Castricum niet hoopgevend om dat voor de produkten geen al te beste prij zen werden betaald. Alleen de andijvie bracht nog 52 ct. per kilogram op. Bospeen, wel geen eerste kwaliteit, bracht slechts 5 ct. per bos op en spruiten zakten vergeleken bij vorige week ruim 50 cent per kilogram. Boerekool noteerde tot 22 ct. en groene kool kon niet hoger ko men dan 15 cent per kilogram. De prijzen die maandag gemaakt werden waren als volgt: spruiten 0.430.64, grove spruiten 0.17, kopspruiten f 0.20, boerekool 0.17%0.22, andijvie 0.47 f 0.52, groene kool 0.15, bospeen 0.05. Drie opvarenden van een bij Hoogovens in IJmuiden liggend Engels schip zijn in de afgelopen nacht door de Velsense poli tie aangehouden en ingesloten. Zij hadden een automaat bij een kapperszaak te Vel- sen-Noord opengebroken en vernield. Advertentie Wanneer de wijze van spelen van een bepaald gezelschap in het Nederlandse toneelgebeuren; tot een zo eigen stijl uitgroeit, dat hij niet alleen voor de stad, waar het gevestigd is (Den Haag), maar voor geheel Nederland een begrip wordt, dan is dit altijd te danken aan de persoonlijkheid van de kunstenaar, die er als leider zijn stempel op heeft gedrukt. Aan hem, en aan zijn gelukkige samenwerking met Paul Steenbergen, die andere uitzonderlijk begaafde, is het te danken, dat „De Haagsche Comedie" dit geheel eigene heeft verworven. AJs men zou vragen, wat was deze stijl van Gees Laseur, dan is het niet gemakkelijk daar een definitie van te geven, hij ligt te zeer besloten in Laseurs persoonlijkheid, om hem onder een etiket te vangen. Het is er een, die de achtergronden liever laat vermoeden, dan ze te nadrukkelijk uit te spreken - het is er een, die naar klare vormgeving streeft, die niet wil vermoeien door pathos, die gratie lijk het levensritme wil optekenen, zonder neer te drukken; evenwel zonder iels te willen overslaan, noch van de ontwrichting, de individuele een zaamheid en het gebrek aan geestelijk uitzicht van de personages, die het mo derne toneel bevolken, nóch te kort te doen aan de humor, de bevrijding van de glimlach, misschien het enige, dat ons nog samen weet te binden. Dit te kunnen is het geheim van de grote comédien, die Cees Laseur was. Van ane mogelijkheden, die het moderne toneel biedt, hebben vooral die hem aangetrokken, die een lichtvoetige, maar daarom niet minder levensechte speelstijl veroorloven Niet de zware stap van de tragedie, en niet de kluchtige of boertige karikatuur, maar het wijde veld, dat daartussen ligt het verbeelden van de „comédie humaine" met al haar facetten van menselijkheid, van groteskheid, van droefheid om het ver gankelijke en snel wisselende levensgeluk, het terrein van de wereld, en van de mens van nu. Het kunnen van Laseur als toneel speler en als regisseur heeft gestalte ge geven aan auteurs als Galsworthy („Loyal ties"!, O'Neill („Rouw past Electra") een meesterlijke regie, aan „De dag van Tala- vera" waarin hij de groteske maar diep aangrijpende „pipe-dreamer" speelde die Cees Laseur als de hopeloos in liefde verstrikte antiquair, die het blijspel „Luistert u niet, dames!" opent met een beurtelings ironisch en sarcastisch requisitoir tegen „de vrouw" in het algemeen en de zijne in het bijzonder. Dit stuk werd opgevoerd bij de viering van Laseurs vijfendertig jarige toneel carrière in 1953. de holheid van zijn bestaan nog alleen kan vullen met de herinnering aan zijn ver meend heroïsme; Shakespeare, zijn koste lijke regievondsten in „De Storm", in „Driekoningenavond", in de „Midzomer- nachtdroom", „in „Veel Leven om niets" in de vertalingen van Nijhoff, Werumeus Buning en Bert Voeten. Ik herinner mij nog levendig zijn creatie van de overste in Franz Wei-fels „Jaku- bowsky en de Overste" waarmee hij zijn 25-jarig jubileum vierde in het Centraal Theater in Amsterdam; zijn regie van stukken als „Venus Bespied", „Ornifle" en „de Leeuwerik". Welke levensechte ge stalten waren de pastoors in „Ornifle" en in „de Dolleman", beide figuren van een wereldse allure, maar met welk een char mant menselijke en toch diep religieuze achtergrond gespeeld. Zijn groteske ver beelding van de burgemeester in Gogols „Revisor", zijn prachtige Aartsbisschop in „Port Royal" van De Montherlant, om maar een greep te doen uit de grote ver scheidenheid van zijn toneelcreaties. Het is het repertoire van een groot comédien. die niet te zwaarwichtig, maar toch niet minder ernstig met zijn vak wil omgaan -- zijn aangeboren ontwapenende charme zal ons wel het meest bijblijven, maar ook zijn Frans-georiënteerde stijl van spelen, die de herinnering oproept aan Lucien en Sacha Guitry, zijn verwantschap aan de grote Cor Ruys, als wij ons tot Nederland willen beperken. Het is het geslacht der grote comédiens, dat in hem zijn moderne af stammeling heeft gevonden. Toneelkunstenaars als Cees Laseur be staan bij de gratie van zeer eigene per soonlijkheid, die wel verwantschap ver toont met de anderen, met zoveel talent ge- zegenden, maar die nimmer epigonen kun nen worden, krachtens het „einmalige". dat hun geheim en hun glorie was. Hun kunnen en hun grootmeesterschap ver hullen zij achter een wuivend gebaar, en het is wel of zij gewild hebben, dat wij hen daaruit zouden begrijpen. Zo ben ik vervuld van droefheid om zijn plotseling heengaan, maar dank hem voor zijn humor zijn warme menselijkheid, en eerbiedig zijn groot kunnen. Mij dunkt dat Melpomene hem zeer genegen was, dit zondagskind onder de toneelspelers. Nog na zijn heen gaan glimlacht zij hem toe van achter haar masker. Zij die al eerder van onze ..Koopjes van de week" kochten, weten uit ondervinding, dat prijsverschillen van 25 °/o of meer heel gewoon zijn. Woensdag a.s. zijn er weer honderden voor de leeftijden van VA tot en met 14 jaar in alle kleuren, waaronder ook met mooi ingebreide patronen en Woensdag, donderdag en vrijdag alleen verkopen wij deze met ruim DOET NU UW VOORDEEL. MAAKT DAT U ER BIJ BENT. ZO LANG DE VOORRAAD STREKT Lange Nieuwstraat - Marktplein -'ohiTelefoom520S">-J-"lJmutden Op 1 januari is het achterste gedeelte van de romp met de staart van het op 17 december in de Papipibaai in Neder- landsch Nieuw-Guinea verongelukte Mar tin Mariner-vliegtuig van de Koninklijke Marine opgehaald. Het stoffelijk overschot van één van de bemanningsleden, korporaal-vliegtuigma- ker-constabel A. T. G. van Baaien, werd in de wrakstukken aangetroffen. Het is inmiddels te Sorong begraven. In verband met de grote waterdiepte, namelijk 41 meter, de stroming, de modder en de op d:e diepte heersende duisternis, alsmede de beperkte hulpmiddelen, die in Neder- landsch Nieuw-Guinea beschikbaar zijn, bleek het helaas niet mogelijk het zwaar dere gedeelte van de romp ook te bergen. De commandant Zeemacht Nederlandsch Nieuw-Guinea heeft zich dan ook tot zijn leedwezen genoodzaakt gezien verdere bergingspogingen te doen staken. VOORZITTER FOTO-SMALFILMCLUB CASTRICUM NAM AFSCHEID De Foto-Smalfilmclub Castricum heeft in het jeugdhuis aan de Overtoom haar jaarvergadering gehouden. Tijdens deze bijeenkomst heeft men afscheid genomen van de voorzitter de heer A. M. Hollan ders. Tot zijn opvolger werd met algemene stemmen de heer N. Kuitems benoemd. Evenals de voorzitter in zijn openings woord sprak de secretaris, de heer H. de Kruyff, in zijn jaarverslag over de ge ringe activiteit van de leden in 1959. Over de samenwerking met verenigingen uit omliggende gemeenten had de secre taris niets dan lof. Twee padvinders, die zondag een wan deling langs het Bakkummer strand maak ten, hebben een intact zijnde mortiergra naat van ruim 20 centimerter lengte ge vonden. Zij staken het gevaarlijke projec tiel bij zich en wandelden er mee naar het groepsbureau van de rijkspolitie in Castri cum. Deze waarschuwde onmiddellijk de mijnopruimingsdienst die het projectiel zal komen halen om het onschadelijk te ma ken. Intussen ligt het oorlogstuig, dat al zwaar verroest is in een kast op het bu reau. Men hoopt dat het apparaat spoedig zal worden opgehaald. Overigens wijst men de bevolking er op dergelijke gevaarlijke projectielen niet mee te nemen, maar de politie te melden waar het oorlogstuig zich bevindt zodat voor opruiming kan worden gezorgd. Advertentie ALLE MODELLEN CENTRUM GALERIJ Lange Nieuwstraat 433 435 Maandag kwamen in IJmuiden aan: Isfonn van Londen: Greggeborg, Plymouth; Leo, Kotka, cel lulose voor Velsen; Annukka, Granvelle; Corona Boreale, Monrovia, erts voor Hoogovens; Clangu- la. Liverpool: Willemijn. Par: Westland, Las Pal- mas; Ostebotten, Abö, props voor Velsen; Lune- burg. Santiago de Cuba; Areas, Lissabon. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Vliestroom van Liverpool; Berend N, Rotterdam, laden Hoog ovens; Jakob Maersk, Londen. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Mosel naar Hamburg; Joost, Stettin, ledig Zaandam; Bella- trix. Great Yarmouth, kunstmest van IJmuiden; Minerva 2, Londen, walsmateriaal van Hoogovens; Bodoro. Rotterdam, ledig Hoogovens; Spaarne- borg. Heisingborg, kunstmest van Hoogovens; Marianne, Rotterdam, ledig Velsen; Rif An, Lim- hamn, ruw ijzer van Hoogovens; Yew Forest, Blyth, ledig Hoogovens; Kaluga, Klaipeda; Hele- ne, Maldon, paling van Spaarndam; Marie, Ant werpen; Oostkerk, Bremen; Neth. Coast, Rotter dam: Habicht, Kotka, ledig Velsen; Hirondelle, Harlingen; Leliegracht Gdynia; Duvelsbek, Kal- mar; Capri, Frederiksverk, ruw ijzer van Hoog ovens; Bele, Antwerpen. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Gardience naar Rotterdam; Swallow, Londen, walsmateriaal van Hoogovens. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Zoals wij zaterdag reeds meldden kwa men in 1959 ruim 500 schepen meer door de pieren van IJmuiden binnen dan een jaar tevoren. Thans zijn de officiële cijfers betreffende de scheepvaartbewegingen in het jaar 1959 bekend. In totaal voeren 8731 zeeschepen de IJmuider pieren binnen (in 1958 8220). Uitgaande zeeschepen 8770 (8178 in 1958). In 1959 werd aan 726 zee schepen ligplaats gegeven in binnen- en buitenhaven van IJmuiden (525 in 1958). Door onbekende oorzaak is maandag avond een 28-jarige man uit IJmuiden- Oost met zijn fiets tegen een boom langs het rijwielpad van de Waterloolaan in Driehuis gereden. Met een hersenschud ding en hoofdwonden is hij in het Anto- niusziekenhuis in IJmuiden opgenomen. Advertentie DEZE WEEK 4 VERRASSINGEN 1. Voor de baby: leuk wagenjasje, teddy ge voerd m/z capuch. 13.95 2. Voor wieg en wagen: mooi garnituurtje, pri ma kwal. geel en bleu gebord. 4.95. 3. Voor de kleuter: hes-pakje, div. kleuren broekje plastic gevoerd 3.48. - 4. Voor de a.s. Moeder: zuiver wollen positie-rok, perfecte coupe 15.95 Alleen in uw Speciaal zaak BEVALLEN: L. C. Handgraaf—Slote- maker, d„ Bakkerstraat 7, IJmuiden; J. de Ruijter—Pronk, d., Marktplein 28, IJmui- den-Oost; M. W. Heiliegersvan Bezu, d., Bloemendaalseweg 21, Bloemendaal; H. Maasland—Brouwer, d., Planciusstraat 43, IJmuiden; F. H. de Weijzevan Dort, d., van Dalenlaan 121, Santpoort; E. J. van DamKarssen, d., Hyacintenstraat 51, Santpoort; I. HuisingGeertsema, z., Lad derbeekstraat 15, Velsen-Noord; F. Tamis Majoor, d., de Wetstraat 10, IJmuiden. OVERLEDEN: J. H. Horsten, 91 jr., we duwe van A. Mommers, Molenstraat 7, Santpoort; A. Schippers, 82 jr., weduwnaar van T. Haasnoot, J. P. Coenstraat 73a, IJmuiden; J. A. Zwaan, 53 jr., echtgenoot van E. Visser, Kennemerlaan 133, IJmui den; D. Kesting, 81 jr., weduwe van J. P. M. Tabois, Rijnstraat 4, IJmuiden. GEHUWD: J. Oudshoorn—C. Griek- spoor, IJmuiden, Rijnstraat 143; P. Vonk— E. I. Koolman, IJmuiden, Schutterstraat 3; W. C. KoornJ. H. Pais, IJmuiden-Oost, Meidoornstraat 5; R. A. de VriesM. Moerbeek, Drachten, J. G. van Blomstraat 4; W. WinkelC. Haanschoten, IJmuiden, Eenhoornstraat 53; P. Th. A. MulderD. M. Lempers, Velsen-Noord, Noorderlaan 40; J. C. J. de LeeuwP. W. Heeremans, Santpoort, Bloemendaalsestraatweg 33; J. Chr. F. KnappY. E. Monsauret, Sant poort, Biallosterskilaan 11; W. Wakker A. Koeman, Velsen-Noord, Bornstraat 2; J. G. WesterhovenH. C. Rutte, Santpoort, Hofgeesterweg 16. ONDERTROUWD: W. M. J. Gigengack, van Diepenstraat 30, Velsen-Noord, en M. J. P. Melis, Bornstraat 14, Velsen-Noord, t.a.: Bornstraat 14, Velsen-Noord; C. Wet ting, Meidoornstraat 12, IJmuiden-Oost en M. C. P. Tuijnman, Sirtemastraat 244, 's-Gravenhage; D. Sanders, Corner Road 30, Stonehouse, G.B., en R. Verwaijen, M. K. Hofstedestraat 6, IJmuiden; A. W. A. Sprengers, Creutzberglaan 106, Beverwijk, en J. Th. Ph. Dekker, Doelmanstraat 11, Velsen-Noord.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5