Felta lusbouclé VTC-teams weren zich geducht IJmuiden 30 vangt zeldzame vis Duivenbode en Moleman koplopers in jeugdtoernooi van D.C.IJ. IJmond-dames verslaan St. Victor na een op hoog peil staande wedstrijd f 1390 Havenberichten COUPONS en WOLRESTANTEN DAVO-haarden Agenda voor IJmond en Haarlem Fa. DE VILDER N. Philharmonisch Orkest speelt in Beverwijk Engelse matrozen maakten ritje in gestolen auto DINSDAG 2 FEBRUARI 1960 5 LOENDERSIOOT V els en-IJ muiden Beverwijk Haarlem "^taatsen, verplaatsen, reparatie van T.V.-antenneF DES KAMPIOEN IN DERDE KLASSE „En zo begon het Horecabedrijven protes teren tegen huidige Drankwet J. Teer overleden Marineprogramma voor februari Haarlemse politierechter Nu sinds 1956 de Russen en Canadezen de Nederlandse dammeesters van de bovenste plaatsen hebben verdrongen doet het bestuur van de Koninklijke Nederlanclse Dambond hardnekkige pogingen om met jong talent in de toekomst het verloren terrein te heroveren. Bij de aangesloten damclubs in Neder land is er op aangedrongen overal in den lande jeugdtoernooien van jongens tussen 10 en 18 jaar te organiseren. DCIJ in IJmuiden heeft sinds enkele maanden een jeugdcompetitie die op zaterdagmiddag wordt gehouden. De deelnemers krijgen van de Kennemerland-kampioen Theo Tielrooy en ex-wereldkampioen Piet Roo- zenburg technische voorlichting en spelen daarna een onderlinge competitie. Het spelpeil stijgt en er zijn beslist onder de IJmuidense damjeugd spelers met aanleg en talent. Ze leren de partijen te noteren om later in zelfstudie de gemaakte fouten tijdens het. partiispel te verbeteren. Ook moet er bedachtzamer worden gespeeld onder het motto „eerst denken daarna dammen". Na negen partijen is de HBS- leerling Moleman de enige speler zonder verliespunten. Maar Kees Duivenbode uil de J. P. Coenstraat staat relatief het best De uitslagen luidden: Zwaan remise met Van Loon; Moleman wint van Veldhuizen: Houtgraaf wint van Theo Put; v. d. Linden wint van Donkersloot; Wijker wint van Blok: Wijker remise met Veldhuizen: Treffers wint van Siem Laros; v d. Does wint van Krab; Duivenbode wint van v Loon; Zwaan wint van Theo Put; K. Pip- pel wint van v. d. Linden; Wijker wint van Donkersloot; Laros remise met Krab: v. d. Does wint van Donkersloot; Pippel vei'liest van Treffers; v. Loon wint van Theo Put; Wijker wint van Veldhuizen: 'Advertentie ALLE MODELLEN CENTRUM GALERIJ Lanpe Nieuwstraat 433 435 DINSDAG 2 FEBRUARI Thalia, 20 uur: „Het beest in mensenge daante". Heidestraat 45, 1921 uur: Expositie Dirk en Jaap Oudes. Heidestraat 45, 20 uur: Lezing „Het naakt in de kunst". Hervormd Jeugdgebouw, 20 uur: Toneel avond Palvu. Zaal Abelenstraat, van 20 uur af spreek uur Alcoholics Anonymous. WOENSDAG 3 FEBRUARI0 Thalia, 20 uur: „Het beest in mensenge daante". Rex, 20 uur: „French Cancan". Heidestraat 45, 1921 uur: Expositie Dirk en Jaap Oudes. Cultureel Centrum, 20 uur: Jaarvex-gade- ring I.v.A.O. Hervormd Jeugdgebouw, 20 uur: Toneel avond Palvu. Raadhuis, 1012 uur spreekuur wethou der van sociale zaken. DINSDAG 2 FEBRUARI. Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ver raderlijke voetstappen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Trom melvuur op Monte Carino". Kennemer Theater, 20 uur: Lezing dooi de heer A. B. Wigman voor de Maatschap pij tot Nut van het Algemeen. Prinsessenlaankerk, 20 uur: Lezing voor Vx-ijzinnig Hervormden. WOENSDAG 3 FEBRUARI. Bioscopen, als dinsdag. Concertgebouw: Vandaag 19.30 uur: Con- cert Interscholair jeugdtoernooi. Stadsschouwburg: Vandaag 20 uur: To neelgroep Ensemble met: „Het Tuinfeest" BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag en woensdag 14, 19 en 21.15 uur en donderdag 14 uur: „In de greep der spionage". 18 jaar. Frans Halstheater: Vandaag 20 uur en woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Operatie Petticoat", 14 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met don- derdag 14, 19 en 21.15 uur: „Schwai-ze Ny lons, heisse Nachte", 18 jaar. Luxor Theater: Vandaag en woensdag 14 en 20 uur: „Rio Bravo". 14 jaar. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: „Aparte tafels", 18 jaar. Woensdag 14.30 en 20.15 uur en donderdag 20.15 uur: „Mou- tarde van Sonaansee", alle leeftijden. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14. 19 en 21.15 uur: „Salem Alei- kum", alle leeftijden. Roxy Theater: Maandag tot en met don derdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Razzia in de onderwereld". 18 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Les quatre cents coups". 18 jaar. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag en woensdag 20 uur: „Een vrouw wist te veel", 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN „Galerie Uittenhout" (KI. Houtstraat 41): Tot 8 februari dagelijks van 11 tot 17 uur: Expositie van werken van J. J. van Oost. „In t Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 maart dagelijks van 10 tot 22 uur: Exnositie van tekeningen van Hans Mulder (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 30 januari). Advertentie AFD. RADIO EN TELEVISIE VP B flk Trompstraat 68 - Tel. 5198 r" w VVyka.Zeeërweg 106. Tel. 8191 Zwaan remise met Postma; Duivenbode wint van Zwaan; Swenne wint van v. d. Does. De eerste tien plaatsen in de DCIJ- jeugdcompetitie worden bezet door: 1. Duivenbode 13 12 1 0 25 2. v. d. Does 18 10 2 6 22 3. Moleman 9 9 0 0 18 4. Wijker 13 8 1 4 17 Pippel 12 8 0 4 16 6. Goos 16 7 2 7 16 7. Blok 11 7 1 3 15 8. Laros 12 6 2 4 14 Veldhuizen 14 5 3 6 13 10. Treffers 9 6 0 3 12 Advertentie WASMACHINES - CENTRIFUGES VERKOOP - INRUIL De grootste keuze en de beste service. Het aloude en bekende adres VELSERDUINWEG 173 - TELEFOON 4402 Koopt by de vakman 1 NIEUWE ONDERWIJZER VOOR J. CAMPERTSCHOOL De raad van Velsen wordt voorgesteld een nieuw onderwijzer aan de openbare lagere Jan Campertschool te Driehuis te benoemen. Het college van B. en W. draagt voor de heer B. W. Vallenduuk te Scha- gerbrug. De oudercommissie van genoemde school houdt donderdag aanstaande een ouder avond. De heer J. Nelissen uit -Amstel veen zal een lezing houden over de pop penkast. Niettegenstaande veldhandbal het afge lopen weekeinde taboe was hebben de eer ste en twee damesteams van de handbal vereniging „IJmond" in de veilinghal te Alkmaar met wisselende resultaten ge speeld, voor de eerste keer ook zondag avond. De IJmond I-dames speelden slechts één wedstrijd, waarbij St. Victor tegenstander was. De Velsense dames startten met een flink offensief, dat na al enige minuten uit een snelle aanval met een onhoudbaar schot van W. v. d. Kuil resultaat had (10) IJmond bleef met snel aanvalsspel domi neren. Na tien minuten wist mevrouw A Wolters het tweede doelpunt te scoren (20). De Velsense dames achtten deze voorsprong blijkbaar voldoende, zodat St. Victor zich tegen de minder gevaarlijke aanvallen kon verzetten en zelfs een licht overwicht kreeg. Dank zij voortreffelijk werk van doelvei'dedigster L. Blom bleef het bij een pogen van het hai'd wei-kende St. Victor om de nul weg te werken. Toch gebeui-de dit vrij spoedig en nog onver wacht na de hervatting (21). St. Victor hoopte nu op een gelijk spel, maar het was opnieuw W.v d. Kuil van IJmond, die een opening vond en de stand op 31 bracht. Tot de laatste minuut zwoegden de St Victor-dames in een felle strijd om meer. maar de IJmond-dames behielden de voor- sprong in deze, op hoog spel staande strijd. De IJmond 2-dames moesten liefst drie wedstrijden spelen en dit vooruitzicht was blijkbaar te veel. Eerst ontmoetten zij koploper DES. die zij flink partij gaven, waardoor een gelijk opgaande strijd ont stond. Hierdoor bleef de eerste speelhelft doelpuntloos. Echter kort na de hervatting kon, na een verrassende uitval van DES. de IJmond-doelyerdgdjgsite}; J.,,dpH),B.Q?ï vissen (0—1). De Velsense dames onder namen .^verwoede pxogirtgep fmr'nog--gelijk te komen, maar DES wist dit te voor komen. Aangezien DES ook de tweede wedstrijd wond. werd deze ploeg ongesla gen kampioen van de derde klasse. De tweede wedstrijd tegen SV gaf de Velsense reserves niet. dezelfde aanvalsdrift als tegen DES, waardoor GSV met 31 kon winnen. Toch wisten de IJmond-dames nog winst te behalen in de derde en laat ste wedstrijd. Ondanks de kleine 10 over winning op A.O.G. 2 was het resultaat van drie vermoeiende wedstrijden twee pun ten en een grote dosis sportieve vechtlust De overige uitslagen zijn: A mateurtoneel De katholieke toneelstichting „Kunst Door Oefening" uit Beverwijk heeft maan dagavond in het Kennemer theater gron dig revanche genomen voor de opvoering van „De man met de bromfiets". Met de keuze van „En zo begon het....", de be kende klucht in drie bedrijven door Philip King, viel het beoogde succes weliswaar gemakkelijker te behalen, maar dit neemt toch niet weg, dat er maandag bijna spra ke was van een herboren ensemble. Geen spoor meer van de aarzeling en traagheid waarmee de openingsvoorstelling zich ken merkte. doch in plaats daarvan een leven dig tempo en een speelse allux-e, waardoor de vertoonde klucht in alle opzichten aan haar trekken kwam. „En zo begon hetis ook in de IJmond reeds door diverse vex-enigingen gespeeld, zodat er geen enkele aanleiding bestaat de zotte intrige nog eens in deze kolommen na te vertellen. Onder regie van de heer F. A. J Hünsche hebben de spelex-s van „K.D.O." deze klucht het volle pond gegeven, zowel wat tempo als typering be- ti-eft. Een ander punt in hun vooi-deel was het feit, dat de charge niet werd overdre ven en wij wel kluchtspelfiguren, doch geen caricaturen zagen. Bijzonder goed in dit. opzicht was mevrouw Berkhout-Snee- kes, die zich bij de uitbeelding van de ex cessief preutse juffrouw Skillon toch voor een storende overdrijving, wist te behoe den. Tot ons genoegen zagen wij ook Ineke Grosfeld weer in dit ensemble terug, voor wie een rol als de niet-conventionele Pene lope Toop door haar prettige routine en le vendige allure geen enkele moeilijkheid kan opleveren. Maar ditmaal werd zij toch terzijde gesti-eefd door Ineke de Swart, die als het gex-affineex-de dienstmeisje Ida zo veel temperament en charme demon streerde. dat zij zich eveneens tot de ex- cellerenden mocht rekenen Ook de heren Joop Koelman, Arie Bruin. G. Bonnema Frans Maenhout. André Monne en Jan van Riessen. hebben zich in hun diverse rollen allerminst onbetuigd gelaten, zodat het da- vex-en lachsucces in alle opzichten ver diend mag wox-den genoemd. Jan van Dam „KUNST NA ARBEID" MET MYSTERIESPEL De Beverwijkse toneelvereniging „Kunst Na Arbeid" geeft zaterdag 6 fe bruari in het Kennemer theater haar twee de toneelvoorstelling van dit seizoen. Op gevoerd wordt „De kat en de kanarie" een spel vol mysterie in drie bedrijven naar het Amerikaans van John Willard De regie is weer in handen van mevrouw Ruth Snel. Deze toneel avond wordt beslo ten met e<m bal, op muziek van het Kenne mer Kwintet, onder leiding van Dick Heemskerk. Meisjesjunioren: Foresters aIJmond a 6—4; Doska a—IJmond a 7—5; jongens- junioren: De Blinkert aIJmond a 194; meisjesaspiranten: Nwe. Niedorp aIJ mond a 44; GSV aIJmond a 02. „DE STRIJD OM DE ZUIDPOOL" oor personeel van de Hoogovens en aan verwante bedrijven wordt op donderdag 18 februari in het Luxor-theater te Bever wijk een filmavond gegeven. Vertoond wordt de rolprent: „De strijd om de Zuid pool". Maandag kwamen in IJmuiden aan: Minos van Kotka; Hirondelle, Dagenham; Yewdale, Swansea; Plato, Aarhus; Oranje Nassau. Plymouth: Vlie- stroom, Liverpool; Rigel, Gothenburg; Clangula, Liverpool; Alge, Swansea; Grebbestroom, Huil; Bomma, Oslo; Draka, Rotterdam, laden Haring haven IJmuiden; Artura, Kotka; Antha, Köge, Eemstroom, Grangemouth; Elisabeth Roorda, Gdynia: Camerounkust, Freetown; Mangarella, Rotterdam. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Janny van Rotterdam, laden Binnenhaven IJmuiden; Meri dian, Rotterdam; Lauwers, Gothenburg; Jupiter, Rotterdam. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Stanislas naar Napels, walsmateriaal geladen IJmuiden; Pcntland Firth, Dover, ledig van P.E.N.-Centrale; Heige, Rotterdam, ledig van Zaandam; Sira. Isle of Grain; Grohn, Hamburg, ledig van Zaandam; Navis. Hamburg; Porjus, Gothenburg, ledig van Wormerveer: Kiaora, Aruba; Spaarneborg. Alius, kunstm. geladen IJmuiden; Hirondelle, Southamp ton: Batavier. Rotterdam: Hado, Antwerpen; Nan cy Lee. Rotterdam; Delft, Bremen; Lcopoldskerk. Rotterdam; Gré, Delfzijl, ledig van Wormerveer; Aardenburg, Stockholm; Pavo Rotterdam, ledig van Zaandam: Netherl. Coast, Rotterdam; Hugo Hamhar, Mena A1 Ahmadi. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Dinkelstroom naar Londen: Swan (ex Noors Ernst A. Heden i, La Spezia: Frey, Malmö; Loke, Stockholm; Mar- chand Prince, Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie TEGEN STERK VERLAAGDE PRIJZEN I Marktplein 7 Advertentie WEER VOORRADIG: 't wel geïmiteerde, niet geëvenaarde 't mooie tapijt 't beste tapijt 't voordeligste tapijt p. m2 Bestel reeds nu voor 't voorjaar Alleenverkoop: MARKTPLEIN Hel Nooi-dhollands Philharmonisch Ox-- kest geeft woensdagavond 3 februari in het Kennemer Theater te Beverijk een concert, onder leiding van de gastdirigent Jerzy Katlewicz. Deze werd in 1927 te Bochnia in Polen geboi-en. Hij volgde de compositie- en directieklasse aan de Staats- hogeschool voor muziek te Krakow. In 1952 ontving hij het diploma met onder scheiding. waarna hij werd aangesteld aan de Philharmonic in Krakow. Tevens werd hij eerste dirigent van de opera al- daax\ In september 1955 behaalde hij de eerste prijs op het concours voor jonge di rigenten te Besancon. Sedert 1958 is Jerzy Katlewicz artistiek leider en eerste diri gent van het symfonie-oi-kest te Poznan. Aan het concert wordt meegewerkt door de jonge Nederlandse cellist Anner Bijls- ma. Hij werd in 1934 in Den Haag gebo ren en studeerde onder leiding van Ca- rel van Leeuwen Boomkamp. In 1957 werd Anner Bijlsma onderscheiden met de Elisabeth Evertsprijs. de Prix d'excel- lence. de Foch-medaille en de Vrienden- kx-ans van het Concertgebouw. In februa ri 1959 behaalde hij de eerste prijs op het concours Pablo Casals in Mexico. Op het programma staan de volgende werken: Ouvertux-e fantastique van Sta- nislaw Moniuszko (1819-1872), naast Cho pin de hoofdvertegenwoordiger van de Poolse muziek uit de 19e eeuw. Nog al tijd staat hij in Polen zeer hoog aange schreven. Rococo-variaties voor violoncel en ox-kest van Peter Iljitsj Tschaikowsky (1840-1893). Rapsodia van Jan Krenz (geb. 1926) een compositie voor strijkorkest, pauken, celesta en xylofoon, waarin thema's voor komen die karakteristiek zijn voor de Poolse volksmuziek. Na de pauze volgt de 5de Symfonie van Tschaikowsky De afdeling Velsen, Beverwijk en om streken van de Nederlandse Bond van Ho reca- en Aanverwante Bedrijven heeft evenals de 80 andex-e afdelingen van deze Bond dinsdag telegrafisch aangedrongen op het in behandeling nemen van het wets ontwerp tot wijziging van de Drankwet, dat al vanaf september 1958 op behande ling ligt te wachten De tegenwoordige Drankwet is een sterke belemmering voor de aanpassing van de horecabedrijven aan de eisen die het publiek van nu daaraan stelt en bevat bovendien vele bepalingen die het voortbestaan en een regelmatige exploitatie van het bedrijf zeer onzeker maakt. Hieruit zijn tal van ongewenste toestanden binnen de bedrijfstak ont staan. De toenmalige regering, die de ernst van de toestand ei'kende diende een wetsontwerp in dat belangrijke verbete ring kan brengen. De behandeling hiervan ondervindt ver traging door verschil van mening tussen de bewindslieden van Sociale Zaken en van Economische Zaken, waarvan de ho recabedrijven het slachtoffer dreigen te worden. De Nederlandse Bond en al zijn afdelingen hebben daartegen nu telegra fisch geprotesteerd. Voor het eex-st een cellosolist en dan nog wel de jonge, maar reeds bex'oemde An ner Bijlsma, die in enkele jaren een grote naam heeft gekregen, hetgeen voor een goed deel te danken is aan zijn enorm succes bii het concoux-s in Mexico. Voor het eerst dit seizoen een buitenlandse gast-dix-igent en eveneens nog zeer jong. Hij zal ons doen kennesmaken met twee, voor ons onbekende Poolse componisten uit verschillende tijdvakken. Het tweede herenteam van tafeltennis club VTC uit Velsen heeft ook de return match tegen Rapidity 4 tot een goed ein de gebracht. Noorman bracht met duide lijk spx-ekende cijfers drie mooie overwin ningen op zijn naam. Snelders, die zijn oude vorm weer gevonden schijnt te heb ben, boekte twee maal winst en moest slechts zijn partij tegen Winder verloren laten gaan. Opmerkelijk was het minder goede resultaat van de sterke speler Bos die na veel strijd slechts één partij in zijn voordeel kon beslissen. Het dubbelspel werd in twee games ten gunste van VTC beslist zodat een 7-3 eindstand bereikt werd. VTC 3 was op bezoek bij Rytelbi 1 en kon met groot machtsvertoon een 9-1 over winning behalen. Dekker en Koster speel den zich beiden met groot gemak naar drie winstpunten elk. De Waal scoorde twee maal en verloor zijn partij tegen Co- pini na drie games. VTC 5 heeft door een 8-2 overwinning op flotac 5 de bovenste plaats in de 4e klasse D heroverd Dijkhuizen, weer geheel her steld. begon onmiddellijk weer met maar liefst drie maal over zijn tegenstanders te zegevieren. Koningstein en Kok moes ten ieder een punt aan v. d. Berg van Ho- tac afstaan. VTC 6 kon met veel kunst en vliegwerk een gelijkspel uit de strijd tegen VGZ 3 slepen. M. Laman was hier de grote man door drie winstpunten op naam van VTC te brengen. Van Schadewijk scoorde twee maal terwijl V. Veen niet tot winst kon komen. DAMES De opmars naar de bovenste re gionen van het eerste damesteam in de 3e klasse A is door een fel spelend DSB tot stilstand gebracht. Letty Dijkhuizen en Aaf Koster konden beiden elk twee maal scoren maar in hun pax-tijen tegen mevr. Top moesten zij de eer aan laatst genoemde laten. Guus van Keulen, die met een behoorlijke inzinking te kampen heeft, kon niet tot winst komen. In haar partij tegen R. Donkel had zij het geluk bepaald niet erg op haar hand, getuige de gametelling van 21-13, 22-24 en 22-24. VTC 2 was op bezoek in Haarlem bij TOG 2 en heeft door een magnifiek dub belspel een gelijkspel kunnen bereiken Mary Goossens scoorde twee maal, Hen- ny Jonkman en Hanny Warners konden elk ook een punt binnenslepen zodat de 5-5 stand bereikt werd. VTC 3 heeft het zoet der overwinning ge proefd door met klinkende cijfers over het niet zwak spelend DSB 2 te zegevieren. Jos. v. d. Schalk bracht drie winstpunten op haar naam terwij] de dames Blinkhoff en V. d. Pol respectievelijk twee en één punt konden binnenhalen. Uitslag 7-3. JUNIOREN Het juninx-enteam heeft de uitwedstrijd tegen TOG 1 niet tot een goed einde kunnen brengen en moest met een 7-3 nedexdaag genoegen nemen. B. Lansen. F. Kliphuis en F. Mendrik konden elk een punt scoren waarmede zij dan ook al hun kruit vex-schoten hadden. In zijn woning aan het Schoutenbosch te Casti-icum is overleden de heer J. Teer, in leven gepensionneerd burgemeester van de gemeente Twisk (Noordholland). De heer Teer was van 1930 tot einde 1944 bux-gemeester van Twisk. Hij moest toen voor de bezetters onderduiken. Om gezondheidsredenen zag de heer Teer zich in 1946 genoodzaakt uit het bux- gemeestersambt terug te trekken en op zijn verzoek werd hem toen bij K.B. eervol ontslag verleend. In 1950 heeft de oud bux-gemeester zich in Castricum gevestigd met zijn gezin. Donderdag zal zijn stoffelijk overschot te Westerveld worden gecremeerd. Van smaldeel V bevinden zich thans de jager „Groningen" en de onderzeeboot „Walrus" in de Nedex-landse Antillen. Ge- durende deze maand zullen deze schepen .oefenen in de Caraïbische wateren. Het yliegkampsolxip „Karei Doorman" be vindt zich voor onderhoudswerkzaamhe den in Den Helder. De jager „Limburg" welk schip zijn oefenreis naar de Neder landse Antillen wegens -stormschade moest afbreken, bevindt zich eveneens in Neder land voor een korte reparatieperiode. Ook smaldeel I bestaande uit de kruiser „De Ruyter", de jager „Gelderland," de jager „Drenthe", het fregat „De Bitter" en de onderzeeboot „Zwaardvis", zal in de komende maanden een oefenx-eis maken naar het Middellandse Zeegebied. Van 9 tot 12 febx-uari zal het smaldeel oefenin gen houden bij Cadiz, waarna een niet-of- ficieel bezoek aan Casablanca zal worden gebracht. Op 15 februari wordt er ge oefend met Franse eenheden, waarna het smaldeel tot 19 februari zal oefenen in de zeegebieden rond Cadiz en Gibraltar. Daarop aansluitend brengen de schepen van 19 tot 22 februari een operationeel be zoek aan Gibraltar. In de laatste week van februari worden de oefeningen weer voortgezet in het westelijk gedeelte van de Middellandse Zee nabij Gibraltar. Daax-aan zal ook worden deelgenomen door vliegtuigsquadron II van de Marine luchtvaartdienst. Van 26 tot 29 februari zal het smaldeel opnieuw voor een operatio neel bezoek in Gibx-altar liggen. De jager „Overijssel," die pas uit Ne derlands Nieuw-Guinea is teruggekeerd, is sinds 1 februari belast met de zoge noemde niet-varende opleidingen. De onderzeeboot „Tijgerhaai" zal gedu rende deze maand van Rottei'dam uit oefe nen op de Noordzee,- deels gezamenlijk met het fregat „Hermelijn" en twee vliegtuigsquadx-ons. Het fregat „Herme lijn" houdt als visserij-politiekruiser toe zicht op de naleving van de internationale visserijbepalingen in de Noordzee. Het pa trouillevaartuig „Hadda" heeft een derge lijke visserij-politietaak inde Zeeuwse wa teren. Het fregat „Van Amstel bevindt zich in de Caraïbische wateren en is ter beschikking van de commandant der zee macht in de Nedex-landse Antillen. Drie mijnenveegsquadx-ons oefenen geregeld op de Noordzee. CABARET VOOR BUURTHUIS „KENNEMERSTATEN" De organisatoren van het Buurthuis „Kennemerstaten" aan de Noorderlaan in Velsen-Noord zullen zaterdag, 6 februari in hun jeugdhonk de eerste buurthuisavond van het seizoen houden. Deze avond wordt speciaal aangeboden aan de ouders van de kinderen, leden van de volwassenen-clubs en anderen. Voor jongeren is deze avond niet. bedoeld. Medewerking verlenen het ..Pipo-cabaret" uit Amsterdam en de band „Les notes modernes" uit de hoofdstad. „ST. CHRISTOPHORUS" IIAD SUCCES De Katholieke E.H.B.O. vereniging „St. Christophorus" uit Heemskerk heeft met succes deelgenomen aan wedstrijden in Heemstede. De ploeg van de heer H. Fa tels behaalde in de seniorenklasse de derde prijs. In de juniorenklasse was het de ploeg van de heer B. de Boer die de tweede prijs in de wacht sleepte. Door het bereiken van meer dan 80 procent van het te be halen punten, zullen deze junioren nu ook in de seniorenklasse uit mogen komen. „HOUTPOORT" WINT VAN „SCHEI JWIJCK" De Beverwijkse biljartvereniging „Scheij- wijck" heeft haar nederlaagtoernooi voort gezet met een wedstrijd tegen ..Houtpoort" uit Haarlem. De uitslag was 106 in het voordeel van laatstgenoemde vereniging. De motorlogger „Adeodatis", IJM. 30, onder schipper Dirk Kuyt, heeft bij het eiland Texel, ter hoogte van boei St-4, een in noordelijke wateren zeer zelden voorkomende vis, een Mylio- balis Aquila, gevangen. De Myliobatis Aquila behoort tot de familie van de pijlstaartroggen. Deze vis leeft vooral in de Middellandse Zee. Af en toe verdwaalt een exemplaar in het ka naal, maar het is waarschijnlijk de eerste keer dat een Myliobatis Aquila zo ver noordelijk is gevangen. De vis heeft twee giftige stekels en een bij zonder hard gebit, waarmee hij oester schalen kan kraken. Bij de oester kwekers is de rog daarom zeer ge vreesd. Het gefotografeerde exem plaar heeft zijn laatste rustplaats in het visserijlaboratorium in IJmuiden gevonden. Advertentie thans nog veiliger in onze nieuwe gepatenteei-de box. Geen scharniei-en en geen scherpe sluitingen meer, dus geen vingertjes meer knel en geen truitjes meer kapot. Uitvoering: blank, wit en gestoomd, in maten 80/100 en 100/100. Prijzen: 34.50, 36.50, 38.50 Alleen in uw Speciaal zaak Twee Engelse matrozen moesten zicb maandag voor de Haarlemse politierech ter mr. H. J. Ferwerda verantwoorden voor de gevolgen van verscheidene bezoe ken aan Beverwijkse cafés waarby zij meer geestrijk vocht tot zich namen dan goed voor hen was. De eerste verdachte, een 22-jarige matroos uit Newcastle on Tyne, werd veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf met aftrek van voor arrest. Zijn evenoude maat. afkomstig van Southampton, kwam er met tien dagen hechtenis met aftrek af. Beide zeelieden, opvarenden van een Engels schip dat in de haven van IJmuiden lag. waren op de avond van 20 januari in Beverwijk uit passagieren geweest. Beiden verklaarden dat ze tussen de twintig en dei-tig glazen bier, whisky en cognac had den gedx-onken. Ze hadden naar een taxi uitgekeken, maar konden er geen vinden. In de Breestraat zagen ze een auto staan en hoewel geen van beiden kon rijden, waren ze toch ingestapt. Ver waren ze niet gekomen, want na achtereenvolgens een hek en een lantaarnpaal te hebben geramd, waren ze door de politie aange houden. De auto, eigendom van een Bever wijkse caféhouder, liep zware „averij" op. Bij afwezigheid van een tolk ondervroeg mr. Ferwerda de verdachten in hun lands taal. Zij zeiden dat ze die avond zwaar di-onken waren. Ze hadden echter niet dfc bedoeling gehad om de wagen te «i»*en Na gebruik zouden ze de auto op de kade hebben achtergelaten. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, wees op de afschuwe lijke gevolgen welke uit dit soort „plezier- ritjes" kunnen voortvloeien. „Joy-riding is een veel te mooi woord voor dit soort misdrijven". Hij eiste tegen de matroos die de auto had bestuurd en die hij als de hoofdschuldige beschouwde vijf maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest Tegen de andere verdachte vorderde hij drie weken met aftrek. Mr. W. Broers en mr. J. Roggeveen, die als raadsman van de Engelsen optraden, bepleitten clementie. Volgens hen waren hun cliënten te zwaar onder de invloed van stex-kedrank geweest om te weten wat ze deden. Voorts wezen pleiters op het blanco strafblad van de verdachten.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5