In de vishal en op zee Vlotte verkoopster gevraagd Minimumprijzen in geding Fries toneel in Beverwijk Agenda voor IJmond en Haarlem DONDERDAG 25 FEBRUARI 1960 11 Twee scheepsbranden voor raad voor de Scheepvaart Kinheim speelt oefenmatch tegen plaatsgenoot WB Motor- en Autoclub her kiest voorzitter J. Esser A nti-Franse demonstratie Ouderavond BLO-school Opruimen scheepswrakken werd aanbesteed Bromfietser brak arm De „Eyo S" is vlot V elsen-IJ muiden Beverwijk Santpoort H aarlem Seewald provinciaal schaakkampioen De vergadering van hét Produktschap voor Vis en Visprodukten, die van middag in Den Haag wordt gehouden, zal grotendeels in het teken staan van de minimumprijzen. In een bestuursvergadering was al naar voren gekomen, dat het zeer belangrijk is dat bij een minimumprijsregeling geen knoeierijen kunnen voorkomen, hetgeen zou kunnen worden bereikt door een overbruggingsfonds. Voor volledige overbrugging zou alleen in aanmerking mogen komen een pro- dukt dat aan redelijke kwaliteitseisen voldoet, omdat anders de kans bestaat, dat de minimumprijsregeling een stimulans zou wegnemen voor de goede ver zorging van de kwaliteit van het produkt. tot 55, grote schelvis, kleinmiddel schel vis, grootmiddel schelvis 61 tot 68, grote tong 3,40 tot 3,60, grootmiddel tong 3,40 tot 3,60, kleinmiddel en tong I 3,90 tot 4,10, slips 3,60 tot 3,90. grote tarbot 3,60 tot 4. Binnenland: grote gul 40 tot 46, mid del gul 33 tot 41, torren 26 tot 35, koolvis kleine kabeljauwmaat43 tot 55. koolvis I 19 tot 22, koolvis II 19 tot 22, witte koolvis 82 tot 92, lengen 71 tot 79, schol II 46 tot 52, schol III 24 tot 34, pennen 70 tot 61, braad 52 tot 47, wijting 30 tot 38 bonken 27 tot 32, makreel 13 tot 17, haring 11 tot 15. Besommingen Een trawler 21.500, KW 108 4.760, KW 153 24.000. RO 27 f 8.500, IJM 62 1.350, IJM 61 1.220, HD 125 4.040 Van belang is ook de positie van de vis- conservenindustrie ten aanzien van het doorgedraaide produkt. De visconserven- industrie wijst erop dat zij een zware con currentie ondervindt in het buitenland, zo dat het een merkwaardige figuur zou zijn als de visconservenindustrie het doorge draaide produkt niet zou kunnen kopen tegen een prijs lager dan de minimum prijs, terwijl de vismeelindustrie daartoe wel in staat zou zijn. Er is nu een nota voor het bestuur van het produktschap in gediend. Gesteld wordt dat overbruggings fondsen inderdaad noodzakelijk zijn. Ook al om de positie van hen, die produkten zien doorgedraaid, niet nog slechter te maken. Wel stelt men voor om verschil te maken in het overbruggingsbedrag dat uit het fonds wordt betaald voor het door gedraaide produkt en dit verschil te bin den aan de kwaliteit. Men merkt op dat de conservenindustrie doorgaans koopt tegen prijzen die vaak zeer belangrijk liggen boven de minimum prijs, hetgeen met de vismeelindustrie als regel niet het geval is. De wens van de conservenindustrie zou betekenen, dat tegen de minimumprijs en daarboven iedere afnemer zou kunnen kopen, terwijl beneden de minimumprijs alleen de visconservenindustrie en de vis meelindustrie zouden kunnen kopen. Een mogelijkheid daartoe is aanwezig als men de conservenindustrie in staat stelt het doorgedraaide produkt tegen hoogstens de minimumprijs en minstens de prijs, die de vismeelindustrie in staat zou zijn te betalen, te kopen. De aanko pen zouden dan over de afslag moeten geschieden. In de nota acht men het echer niet juist de visconservenindustrie in staat te stel len alle doorgedraaide haring te kopen, omdat dit zou kunnen betekenen dat de animo van de conservenindustrie om te kopen tegen en boven de minimumprijs verloren zou gaan. Daarom wil men de hoeveelheid doorgedraaide haring, die ten behoeve van de visconservenindustrie zou kunnen worden verkocht, beperken. Hier toe zou bij voorbeeld kunnen bepaald dat van de doorgedraaide haring ten behoeve van de visconservenindustrie maximaal zou kunnen worden gekocht èn het per centage dat deze industrie in de overeen komstige maand van het voorgaande jaar van de totale aanvoer in die maand heeft verwerkt. „Uiteraard" stelt de nota „zouden waarborgen in het leven moeten worden geroepen dat de doorgedraaide haring, die door of ten behoeve van de visconserven industrie zou worden gekocht tegen een prijs beneden de minimumprijs ook in derdaad door de visconservenindustrie wordt verwerkt. Hiertoe zouden steekproeven kunnen worden genomen in de fabrieken terwijl voorts bij de fabrieken en bij de handel, die voor deze visconservenfabrieken zou kopen, een boekencontrole zou moeten plaatsvinden". Het dagelijks bestuur meent dat er, in dien de gedachte ten aanzien van de mo gelijkheid tot kopen voor de visconserven industrie beneden de minimumprijs wordt aanvaard, geen belemmering meer zou behoeven te zijn om de minimumprijzen te verhogen. Men wijst daarbij op het feit dat de minimumprijzen in het buitenland op een belangrijk hoger niveau liggen dan de minimumprijzen in Nederland. Aanvoer van woensdag De totale aanvoer van verse vis in IJmuiden bedroeg woensdag 6070 kisten, waarvan 161 tong en tarbot, 7 heilbot, 15 tongschar en schartong, 385 schol, 27 schar, 30 bot, 530 haring, 1265 makreel, 320 schel vis, 405 wijting, 275 kabeljauw en gul, 10 leng, 5 ham, 20 poon, 585 koolvis, 20 diver sen. Prjjzen van woensdag Per kilo: heilbot f 4,00-/ 2,80, grote tong f 3,50-./'3,30, grootmiddel tong 3,60-/ 3,20, kleinmiddel tong 4,60-.f 4.10, kleine tong 1 f 4,40-/ 3,90, kleine tong 2 f 4,40-f 3,80, tarbot 1 4,00-/ 3,50. Per 50 kilo: tarbot 4 65, schartong 34- 33, grote schol f 31-/ 26, grootmiddel schol 40-/ 31, kleinmiddel schol 61-40, kleine schol 1 f 60-f 39, kleine schol 2 50-/ 33, schar 38-/ 28, bot f 24-ƒ 16, verse haring 27-ƒ 11, makreel f 30-/ 6.80, Grote schelvis 68-ƒ 56, grootmiddel schel vis 68-.f 54, kleinmiddel schelvis 69- 55, kleine schelvis 1 66-./' 57, kleine schelvis 2 58-/ 38, wijting 38-.f 22, grote gul 57-/ 48, middel gul f 51-/ 44, kleine gul 40-/ 37, kleine haai 41, ham f 114- 94, kleine koolvis zwart f 23-/ 18, kleine koolvis wit 41-/ 34. Per 125 kilo: grote kabeljauw 312- f 126, grote koolvis zwart 57-./ 41, grote koolvis wit 96-/ 78, grote leng 72-/ 70. Besommingen van woensdag IJM 97 Toronto 24100, IJM 15 Emma 27410, KW 82 f 14400, KW 32 18600, KW 49 f 20600, KW 141 7840, KW 169 3640, KW 19 f 4610, IJM 154 9710, IJM 59 1720, IJM 45 1690, WR 58 4980. Aanvoer van donderdag Drie trawlers, vier loggers en 38 kotters zorgden donderdag te IJmuiden voor een aanvoer van 4805 kisten vis, waarvan 165 schelvis, 125 wijting, 100 gul en kabel jauw, 150 kotterharing, 500 koolvis, 1750 trawlharing, 675 makreel, 1150 schol, 190 varia, 535 stuks kabeljauw, 15.000 kilo tong. IJM 35 Postboy (15 februari) 20 wijting, 20 schelvis, 35 gul en kabeljauw, 250 kool vis, 515 haring, 185 makreel, 210 stuks kabeljauw. IJM 57 Medan (15 februari) 60 wijting, 35 schelvis, 35 gul en kabel jauw, 150 koolvis, 550 haring, 350 makreel 25 stuks stijve kabeljauw. KW 153 Fran- cina (13 februari) 40 wijting, 110 schelvis, 30 gul en kabeljauw, 100 koolvis, 650 ha ring, 140 makreel, 250 stijve kabeljauwen Prijzen van donderdag Export: grote regels kabeljauw 112 tot 120, kleine regels kabeljauw 48 tot 54, kisten grote kabeljauw 100 tot 130. kisten kleine kabeljauw 100 tot 120, grote schol 26 tot 30, middel schol f 37 tot 40, zetschol 45 tot 50, schol 1/48 Op zee Om de noord stond een harde bries met windkracht 6 die de trawlers echter niet belette te vissen. De vangst was redelijk maar de resultaten liepen wel sterk uit een, namelijk van 100 tot 350 manden. Er werden haring, koolvis, makreel en wijting gevangen. De Jacoba Geziena deed een trek van 160 manden wijting en koolvis, de Job Gouda een trek van twee pakjes, de Al batros een trek van 80 manden wijting en koolvis, de Deining boekte een dagvangst van 100 manden hoops, de Elie van 60 manden hoops. De loggers en kotters op de kust vingei 80 tot 120 kilo tong en 10 tot 20 mander schol per etmaal. De loggers en kotters bij de Pitboei vin gen 200 tot 350 kilo tong en 10 tot 15 man den schol per etmaal. Voor vrijdag Het is nu officieel dat vrijdag de SCH 171 Cornelis Vrolijk Fzn. komt met 20 scnelvis, 550 haring, 150 makreel, 30 vrij- ting, 20 gul en kabeljauw en ^50 kool .-is Walvisvangsten Het jaarboek van visserijstatistieken van de FAO publiceert nu ook een over zicht van de walvisvangsten 1957-1958. In die tijd werden 64.586 walvissen gedood. De voornaamste vanglanden waren: Ja pan 18.662 walvissen, Noorwegen 13.527, U.S.S.R. 8.412, Groot-Brittannië 7.080, Zuid- afrikaanse Unie 3.026, Peru 2.554, Chili 2.317, Nederland 2.226, Australië 2.095, Argentinië 1.860. Scheveningcn De totale aanvoer in Scheveningen be droeg donderdag 250 wijting, 100 schol en 1000 kilo wijting. De Raad voor de Scheepvaart heeft twee scheepsbranden behandeld. Het eerste ge val betrof een vrij hardnekkige brand in de lading chemicaliën van het motor vrachtschip „Alioth" op 19 maart 1959, terwijl het schip in de Atlantische Oceaan voer. De brand ging gepaard met een enorme rookontwikkeling en duurde elf dagen. Kapitein J. Kuiper had kort na het ontdekken van de brand koers gezet naar het 150 mijl verwijderde Salvador. Daar werden de passagiers aan wal gebracht, omdat alle levensmiddelen door de rook ontwikkeling bedorven waren. Toen het vuur op 31 maart gedoofd was, bleek het schip zelf weinig schade opgelopen te hebben. Ernstiger afloop had de brand, die op 19 augusjus 1959 ontstond in de lading van het motorschip „Schelde Lloyd". Het schip had op de Philippijnen een in zakken ver pakt afvalprodukt van mais geladen, waar van een ervaren Amerikaanse stuwadoor had gezegd: „Het is niets bijzonders". In de Chinese Zee op weg naar Bangkok is de lading gaan broeien. Kapitein H. G. van Broekhuisen besloot naar Singapore te va ren om daar de brand te laten blussen, na dat hij zelf eerst maatregelen had getrof fen. Bij de blussing in Singapore kwam een brandweerman om het leven. De hoofdinspecteur voor de Scheepvaart de heer J. Metz, sprak waarderende woor den aan het adres van beide kapiteins voor de maatregelen aan boord van hun sche pen. De heer Metz vroeg zich af of het misschien wenselijk is de voorgeschreven minimum hoeveelheid kooldioxyd te ver groten. Op beide schepen was de aanwezige hoeveelheid van dit brandbestrijdingsmid- del verbruikt voordat de brand geblust was. Speciaal ten aanzien van de chemica liën stelde de heer Metz voor te overwegen deze lading uitsluitend aan dek te ver voeren. De raad zal zijn oordeel later bekend maken. Advertentie Schriftelijke sollicitaties met verlangd salaris SCHOENHANDEL KENNEMERLAAN 63 Aangezien de eerste voetbalelftallen van VVB en Kinheim zondag vrij zijn van competitiewedstrijden spelen zij die dag om half drie op sportpark „Watervliet" een vriendschappelijke wedstrijd. Deze wedstrijd kan van grote betekenis zijn voor Kinheim, dat thans de leiding heeft in de vierde klasse KNVB en de compe titie in de komende weken gaat besluiten met nog twee lastige wedstrijden tegen OFC thuis en Terrasvogels uit. De opstellingen zijn: VVB: A. v. d. Boogaard; R. Luitjes en J. I-Ioogendijk; J. Kersbergen, A. Both en A. Effern; J. v. d. Velde, J. v. d. Linde, F. Kooimans, G. Koopmans en C. Luntz. Kinheim: J. Pigmans; A. Paap en W. Luntz; J. v. d. Griend, H. Brethouwer en H. v. d. Plas; F. Smit, F. Mosk, W. Dem- mers, Th. van Vuuren en H. Haan. In hotel „Parkzicht" te Beverwijk heb ben de leden van de Kennemer Motor- en Auto Club kunnen luisteren naar de uit gebreide jaarverslagen van de secretaris, de penningmeester en de verslagen van de verschillende commissies. Alle versla gen getuigden van een goede verenigings geest en van een actief medeleven. De penningmeester had zelfs kans gezien nog een batig saldo over te houden en als dank daarvoor werd hij weer herkozen. De heer H. Lagrand zal dus weer de financiën beheren en ook de voorzitter, de heer J. Esser blijft als voorzitter. Medegedeeld werd dat het aantal leden weer is toege nomen. Op 7 maart bestaat de gelegen heid om deel te nemen aan een wandel tocht en op 14 maart kunnen de leden hun mening zeggen over het rijdens volgens reglement. Onder aanvoering van Allal El Fassi (midden voorgrond), president van de Istiqlalpartij, hebben 20.000 Marokka nen in Casablanca een anti-Franse demonstratie gehouden. De demon stranten eisten de terugtrekking van alle Franse troepen uit Marokko en de Sahara. Het is hoogst opmerkelijk, dat bijna al le in een bepaalde streektaal geschreven toneelstukken, voor het overgrote deel be trekking hebben op het plattelandsleven. Men is daardoor geneigd te veronderstel len, dat de auteurs van zich in Friesland en Groningen afspelende stukken, om de een of andere reden met opzet het be staan van hun grote steden wensen te ont kennen en zich geheel bepalen tot het boe- renmilieu. Een dergelijke methode moet een zekere gelijkvormigheid van intrige ten gevolge hebben; hetzij de controverse tussen stad en land hetzij de verknocht heid aan eigen erf. De traditionele boe- renconflicten dus, die dan telkens met een geringe variatie worden uitgewerkt, doch waarvan de afloop steeds gemakkelijk is te voorspellen. Zulk een stuk is ook „Skaed en Sinne", het toneelspel in vier bedrijven van A. Siderius-Boonstra, dat woensdag door het Frysk selskip „Us Memmetael" uit Be verwijk in gebouw ,,'t Centrum" aan de Koningstraat werd opgevoerd. Om een niet bekend gemaakte reden werd dit stuk gespeeld, in plaats van het reeds aange kondigde „Skroeide Flerken" door W. Chr. Duba. „Skaed en Sinne" is weer zo'n tra ditioneel verhaal over boer Wouter Hai- ma, wiens tweede vrouw Tine in de ogen van zijn zuster Hinke geen genade kan vinden. Voornamelijk omdat zij van oor deel is, dat Tine nimmer een goede boerin zal worden en daardoor haar positie op de boerderij eigenlijk onwaardig is. Hinke laat geen gelegenheid voorbijgaan om aan haar misprijzen uitdrukking te geven en geboren intrigante als zij is, slaagt zij er uiteindelijk in een zekere tweedracht tus sen het echtpaar te bewerkstelligen. Dit is dan het hoofdmotief voor de handeling, waarbij voor een aantal bijfiguren nog een min of meer belangrijke rol is wegge legd, om aan het slot tot de gebruikelijke verzoening te geraken. „Us Memmetael" heeft met dit eenvoudig toneelspel een vrij gemakkelijke opdracht gekregen, want de daarin voorkomende figuren stel len aan het creatief vermogen der spelers geen onoverkomelijke eisen. Vandaar dat mevrouw G. Velink-Braak aan de bemoei zieke Hinke in alle opzichten de gewenste scherpe karaktertrekken kon verlenen, met als sprekend contrast de nobele Tine van mevrouw L. C. Doeven-Langerak. Ook Rocht, de dochter, werd door me vrouw J. Langerak-Beintema bijzonder aannemelijk gemaakt en de rondborstige dienstbode Fokje, van mevrouw J. Bouw huis-Visser mocht eveneens worden ge zien. Bij de heren wist A. E. Doeven na een enigszins aarzelend begin, het speci fieke karakter van boer Wouter Haima steeds vaster omlijhd aan te geven. Ver der werd een meer of minder belangrijk aandeel in het niet te onderkennen succes bijgedragen door mevrouw J. de Bie-Wen- nes en de heren J. Mous, G. de Jong en Th. E. Bouwhuis in kleinere rollen. Want de bijval was weer bijzonder groot, het geen begrijpelijk kan worden geacht bij een publiek, waarvoor alleen het beluis teren van hun Friese taal reeds een ge waarwording op zichzelf moet zijn. De opening, met het gezamelijk zingen van het Friese volkslied, was dan ook geheel in stijl. „Pelikaan Eiland" in Beverwyk De stichting „Abonhementsvoorstellin- gen" te Beverwijk, geeft voor dit seizoen ''haar-taatste.Toneelvoorstelling op vrijdag 8 april. Door de toneelgroep „Puck" zal dan in het Kennemer theater een opvoe ring worden gegeven van „Pelikaan Eiland" (Treasure on Pelican), blijspel in drie bedrijven door J. B Priestley. De regie is van Walter Kous; het voor dit stuk speciaal vervaardigd décor van Hep van Delft. De hierin optredende acteurs zijn Nell Koppen, Diny Sprock, Ellen de Thouars, Eric van Ingen, Wim van den Brink, Jan Grefe, Egbert van Paridon, Will van Seist en Theo Kling. N.V.V.-VROUWEN VERGADEREN De leden van de N.V.V.-vrouwengroep te Beverwijk hadden woensdagavond weer een leerzame avond. Haar werd nu het een en ander verteld over het werk van de Wijk aan Zeeër Reddingbrigade, door de heer J. van der Wel, een wex-kzaam lid van deze nuttige instelling. Het werd zelfs ten dele aanschouwelijk onderwijs, daar de heer Van der Wel een aantal voorwerpen had meegenomen, die worden gebruikt bij het reddingswerk. Vooraf vertelde de voorzitster het een en ander over de districtsvergadering van Noordholland-Zuid, die dinsdag te IJmui den in café Griffioen is gehouden. Het havenkantoor aan het IJ is nagenoeg voltooid. Vooraanzicht van het gebouw. In een der gebouwen van de b.l.o.-school te Beverwijk is woensdagavond een ouder avond gehouden, die druk bezocht was. hoofd van de school, de heer K. R. Groot, gaf een overzicht van de groei van het aantal leerlingen. Bij de oprichting in 1951 waren er 67 leerlingen en nu 153. De heer Groot gaf als zijn mening dat het voor het kind van het grootste belang is, als de ouders en onderwijzers het met elkander eens zijn wat de opvoeding betreft en gaf daarvan enkele voorbeelden. Men moest er echter wel op rekenen, zo stelde hij, dat een kind dat reeds zes jaar op een gewo ne school is geweest zonder resultaat, niet in twee maanden reeds goede vorderin gen maakt. Voor deze avond was uitgenodigd de heer Houtman, drs. in de psychologie, die met enkele voorbeelden uit de praktijk dui delijk maakte dat het met ieder kind vaak weer anders ligt. Hoofdzaak is, zo stelde hij, dat de ouders in het begin nagaan wat de oorzaak kan zijn van de kleine afwij king bij 't kind en daarna beiden éénzelfde richtlijn volgen in de opvoeding. Niet de moeder op het laatst toegeven en de vader voor boeman spelen. Dan is alle moeite vergeefs. De heer Houtman kreeg heel wat vragen van ouders te beantwoorden. Hedenmorgen heeft in de brandweer kazerne te Beverwijk de openbare aanbe steding plaats gehad van het opruimen van twee halfvergane scheepswrakken in de Ringvaart te Beverwijk. Het betreft hier twee gezonken bottertjes. Aannemers waren op deze besteding niet aanwezig, wel hun inschrijvingsbiljetten. De aanbe steding bestond uit twee gedeelten: a. het gesloopte materiaal is voor de gemeente en b. het materiaal is voor de aannemer. Er werden vier biljetten ingeleverd. De firma M. Hartog uit Beverwijk schreef op a. in voor een bedrag van 3500 en voor b. 3750; de n.v. De Wit uit Rotterdam a. 2895 en b. 2895; de firma C. Heij- lager uit Zaandam schreef voor a. in met 1500 en voor b. nihil; de firma J. J. Wie- ringa uit Amsterdam voor a. 1400 en voor b. nihil. De aannemer die de wrak ken gaat slopen, mag geen werkboot in de Ringvaart meren. De gemeente staat dit niet toe. Het opruimen zal derhalve voor de aannemer geen gemakkelijk werkje worden. In de De Noostraat te IJmuiden is IJmuiden is woensdagmorgen een 56-jarige bromfietser ten gevolge van de gladheid van het wegdek geslipt en gevallen. Hij brak zijn rechter bovenarm. Het slacht offer is in het Antoniusziekenhuis opge nomen. In de fabriek van de n.v. Neco te IJmuiden heeft een 39-jarige fileerder zich woensdag verwond aan een groot fileer mes. De arbeider kreeg een wond aan zijn hand. Na verbonden te zijn in het Anto niusziekenhuis, is het slachtoffer naar huis gebracht. Een vierjarig jongetje van een IJmui- dense familie is woensdagmiddag op het Marktplein bij het oversteken tegen een bromfiets aangelopen. Het kind viel en werd aan het hoofd, gewond. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Johannes W. G., z. van J. de Jong en M. C. J. Jansen; Marie A., d. van S. S. van Dieken en G. Hendriks; Jolande A. M., d. van J. C. Winder en A. Pirovano: Brigitte C. M., d. van L. W. Tegeler en C. F. W. M. Versteege; Steffen, z. van J. Pols en T. Hoekstra; Martina C., d. van J. A. M. Klein en M. van Schaik; Janni J. A., d. van K. den Hartog en K. A. van Vessem; Johannes N., z. van N. Schouten en M. Pannekeet; Leonie K., d. van J. J van Nieukerken en U. M. Brodka; Monica M. T., d. van T. J. van Son en T. W. Krab be; Alice, d. van B. B. Bruinenberg en A Heijligenberg; Milco, z. van C. S. de Vries en M. Klesser; Betsy, d. van J. Volkers en A. Veldkamp; Elizabeth C., d. van J. W Tegel en E. M. Prins. ONDERTROUWD: C. D. Hendrickx en P. van der Kolk; C. Roos en F. M. Haags- ma; J. van Son en J. C. M. van Balen; C. G. de Ruyter en M. A. Zwart; P. Tie- mersma en P. J. Schukking. GETROUWD: G. J. Polman en C. A. Durge; G. M. de Wit en H. Wijnberg; A. A. Schellevis en E. G. Brantjes; J. F. M. Kee en C. A. Vink; J. G. Bronshof f en E. M van Straalen. OVERLEDEN: A. V. R. Gerris, oud 79 j. wed. van A. B. Remmen; J. M. W. A. Tho- meer, oud 86 j., wedn. van J. M. L. Bres son; G. J. Ruurda, oud 55 j., ongehuwd A. G. Tromp, oud 85 j., wedn. van A. M. S. Meegdes; A. Prins, oud 71 j., gehuwd met K. Huisman; H. Steenvoorden, oud 62 j gehuwd met A. Wengelinski; A. Melker oud 67 j., gehuwd met J. Kalf; C. Groen oud 68 j., gehuwd met N. H. Geerling G. A. Bosma, oud 73 j., wed. van J. H Burghgraaff; H. M. Schipper, oud 87 j., wed. van L. Albers; C. Sistermans, oud 76 j., gehuwd met M. C. A. Koop; M. van der Pauwert. oud 92 j., wedn. "an M. Ver waal; D. Dijkhuizen, oud 80 j., gehuwd geweest met J. van der Pol; L. Henneman oud 76 j„ gehuwd met A. Selij. BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOREN: Johanna Petra Maria, d van S. J. Gaarthuis en A. G. Liefting; Rob Petrus Johannes Maria, z. van J. J. J. Ligthart en C. E. M. Nijsen; Anne Marina Carolina Johannes, d. van M. J. Jacobse en A. A. M. Rupert. GETROUWD: A. Sonntag en A. G. Duin. OVERLEDEN: C. Th. Dekker, oud 81 jaren, wed. van N. Vink, wonende te Castricum. De Nederlandse kustvaarder „Eijo S". die de vorige week zaterdag bij Berwick (Schotland) aan de grond liep, is woensdag vlotgekomen. Het schip, dat een lading gerst vervoert, heeft de reis naar Antwer pen voortgezet. OUD-ONDEROFFICIEREN GAAN FEESTVIEREN De Kon. Ned. Bond van Oud-Onderofficie ren afdeling „Kennemerland" gaat zaterdag 5 maart in „De Griffioen", Frans Naerebout- straat 9 te IJmuiden, feestvieren. Om 20.15 uur zal voorzitter A. Nederhand de avond openen. Verder treden op Luc Molenkamp, „The Fireflies" en amateur-voordrachtkun stenaars. Tussen de bedrijven door kan men dansen en is er een verloting Ter kennismaking zijn er nog een beperkt aantal plaatsen beschikbaar voor gewezen onderofficieren en hun dames. De (gratis) kaarten hiervoor kunnen 's avonds na zeven uru worden afgehaald bij de heer F. Ultzen, Rijnstraat 68, IJmuiden-Oost. DONDERDAG 25 FEBRUARI Rex, 20 uur: „Escapade in Japan". Thalia, 19.30 uur: „The Nun's Story". Wijkerstraatweg hoek Stratingplantsoen: in de avonduren expositie rijdend bijbel huis. Hervormd Jeugdgebouw, 20 uur: Jeugd koor „De Goede Herder". Zaal Ablenstraat, van 20 uur af spreek uur Alcoholics Anonymous. VRIJDAG 26 FEBRUARI Rex, 20 uur: „De naakte Maja". Thalia, 20 uur: „Some like it hot". Duinwijkkerk, 20 uur: Orgelconcert. Du Commerce, 20 uur: P.T.T.-avond met reddingsfilms. Cultureel Centrum, 20 uur: Vergadering fotokring. DONDERDAG 25 FEBRUARI Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: Filmavond Commissie Cultureel Beverwijk: „Een vrouw verdwijnt". K.S.A.-gebouw, 20 uur: IJmond-cabaret met „Alweer present met lachgassement". VRIJDAG 26 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Danny Kaye aan de Riviera". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Die Gitarre und das Meer". W. B.-Theater, 20 uur: „De zevende reis naar de Zuidpool". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: Alcoho lics Anonymus. DONDERDAG 25 FEBRUARI Badhuis, 20 uur: Bijeenkomst NVSH. Concertgebouw (tuinzaal): Vandaag 20 uur: Kamermuziekavond „Die Haerlem- sche Musyckcamer". Stadsschouwburg: Vandaag 20 uur: To neelgroep Theater met „J. B.". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Aan de Rivièra", 14 jaar. Vrijdag en za terdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur, maandag tot en met woens dag 14, 19 en 21.15 uur en donderdag 14 uur: „Zij kwamen naar Condura", 18 jaar. Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Operatie Petticoat", 14 jaar. Vrijdag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur, maandag 14, 19 en 21.15 uur, dinsdag 14 en 20 uur en woens dag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Slaapkamergeheimpjes", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag 19 en 2i.l5 uur: „De hel in de stad", 18 jaar. Vrijdag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 en maandag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Rififi onder de vrouwen", 18 jaar. Luxor Theater: Vandaag 20 uur: „Snows of Kilimanjaro", 18 jaar. Vrijdag 14 en 20 uur, zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met woensdagl4 en 20 uur: „Stranding" 14 jaar. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: „Aparte tafels", 18 jaar. Vrijdag 20.15 uur en zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur: „Room at the top", 18 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met zaterdag 14, 18.45 en 21.15 uur, zondag 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14, 18.45 en 21.15 uur: „De man die verdwijnen moest", 14 j. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „De scherpschutter", 14 jaar. Vrijdag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Het teken van Zorro", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met za terdag 14.15, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „De muis die brulde", alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort): Van daag 20 uur: „....en schiep de vrouw", 18 jaar. Vrijdag tot en met zondag 20 uur: „Heimatlos", 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heiligland 1 rd.): Tot 24 maart dagelijks van 9—17 uur: expositie van werken van Haarlemse schilders. „In 't Goed Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 maart dagelijks van 1022 uur: expositie van tekeningen v. Hans Mulder. Vishal: Tot 29 februari dagelijks van 10 tot 17 uur en zondags van 13—17 uur: expositie van leden-beeldende kunste naars van de Haarlemse Sociëteit Teis- terbant. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 19 februari.) De VVV-er P. Seewald uit Bergen is er in geslaagd voor de derde achtereenvol gende maal de Noordhollandse schaakti tel op zijn naam te brengen. Hij boekte dit succes door in de finale zijn rivalen K. Steijn uit Velsen en D. Brink uit Krom menie op eerbiedige afstand te houden. Beide laatste spelers zijn nog in duel ge wikkeld om de bezetting van de overigens totaal onbelangrijke tweede plaats. Heeft de strijd bij de senioren dus der traditie weer vele maanden in beslag ge nomen, bij de jeugd gaat de strijd heel wat vlotter. De spelers spelen trouw elke week hun partijen. Zo kon zaterdagavond laat bekend worden welke spelers zich voor de finale hebben geplaatst. In de hoofdklasse kwamen uit afdeling A de hui dige kampioen F. Vlugt (Volendam) en E. J. Petersma (Haarlem) in de finale. De B-afdeling leverde de spelers H. Bosscher (Santpoort) en D. G. Vonk (Haarlem). De vier finalisten zullen elkaar in een enkelrondige finale het kampioenschap betwisten. De winnaar die over drie weken in het Statenhuis in Beverwijk bekend wordt zal aan de nationale jeugdschaak- titelstrijd mogen deelnemen. OPENDEUR-DIENST IN HEEMSKERK. Zondagavond 28 februari vindt in de Nederlands Hervormde Kerk te Heems kerk een Open-Deurdienst plaats. Voor ganger is ds. J. H. W. Warners uit Utrecht met als onderwerp „Geloof en geluk". Voorts wordt medewerking verleend door het Hervormd Kerkkoor uit Velsen- Noord onder leiding van de heer B. Beyle- veld. Organiste is mejuffrouw B. Swalve.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 11