Misdaad om een Natu-raLax PANDA EN DE TROETELTROEP AVONTUREN VAN EEN HOND YDO EN DE DRAAK HAMEA Barletta's blad en te station „overgenomen" Boekjes over de bezetting op Amsterdamse scholen Tennisframes 1959 15% korting Reclame-racket GRETHA DE BRUIJN Drinken van zeewater kan gevaarlijk zijn V'c,fV Algemeen secretaris der omroepverenigingen 17 Pittig forum Rond Petrus stoel" De radio geeft vrijdag T elevisie pro gramma God aan de grens" Uitslag prijsvraag oclt ió liet zo r Ouderdom der wereld VJ Waarschuwing aan schipbreukelingen ROMAN VAN JANE ENGLAND DONDERDAG 25 FEBRUARI 1960 7. Zelfs des nachts kreeg Jolliepop geen rust, want het paard stond er op, niet al leen Jolliepops kamer, maar ook diens bed met hem te delen. Zonder zich te sto ren aan de protesten van de geplaagde knecht, vleide het zich tevreden op diens borst en sliep meteen. Bedrukt lag Jollie pop in het doorgezakte bed en staarde somber naar het plafond. Hij kon geen vin verroeren, want het paard lag hem nogal zwaar op de borst. Bovendien tvas het dier een luidruchtig slaper: het: snurk te, dat de ruiten trilden. Het is te begrij pen, dat de arme Jolliepop onder deze omstandigheden geen nachtrust kon vin den. „Dit is een nachtmerrie", mompel de hij verbitterd, „dit houd ik niet lang meer vol. Dit ene troeteldier van wijlen tante Petronella gaat mijn krachten reeds te boven, hoe zal het dan wel worden wan neer de andere verwende mormels aan komen?" Op dat ogenblik werd er luid en dringend gebeld. Jolliepop richtte zich op, zover als het gewicht van het paard dat toeliet. „Wie kan dat zijn?!" prevel de hij ontsteld, „wie belt er nog zo luid op dit uur van de nacht??" Nu wij de tweede aflevering hebben ge hoord en gezien van de rubriek „Welbeschouwd" in het VARA-programma van woensdagavond, kunnen wij niet an ders zeggen, dan dat. ze ons een succes lijkt. De vragen, die een vaak heel fel rea gerend forum, krijgt te beantwoorden, lokken niet alleep reacties uit bij dit fo rum, maar ook in de huiskamer. Men schrikt wel eens even op van de onele gante woorden, die de forumleden in de mond nemen, maar men schrikt ook op van de kernachtige behandeling der pro blemen, welke zij onder onze aandacht brengen. Zij sussen de gemoederen niet in slaap. Zij appelleren aan onze existentie. Hun onderlinge discussies leidden gister avond tot een alleszins zinrijke bewogen heid. Van een heel andere orde is het wed strijdspel voor militairen „Twee maal vier geeft acht" dat gisteravond zijn première beleefde. Thom Kelling sloeg er reeds ge baande paden mee in. Toch vonden wij zijn variaties op de bekende thema's niet onaardig. De soldaten zelf ook niet. Men kon zich natuurlijk afvragen of het Neder landse leger nu ook al als een soort ho gere klas van de lagere school behandeld moet worden. Kelling bleef aan de veilige kant door het intelligentie quotient niet te overschatten. Enfin, vooral de „Ram blers" hielpen mee er een soort goeie stem ming in te houden en de eerlijkheid ge biedt te zeggen, dat er geen hoera-sfeer werd gekweekt. Alles ging op de man (jongen) af. De „Spiegel der Kunsten" was weer eens een proeve van actuele en boeiende cul tuur-bedrijvigheid, waarin onder anderen Harry Mulisch optrad, die iets vertelde over zijn „Tanchelijn", dat zaterdag in première gaat. Beeldschermer De K.R.O. begint op 4 maart een veer tiendaagse rubriek, die de actualiteiten van Vaticaanstad zal behandelen. De ru briek voert de naam „Rond Petrus' stoel" en wordt verzorgd door pater H. v. d. Kroft S. J. van radio Vaticana en Fred La- denius. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 7.23 Gram. en reportages. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. en act. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. VPRO:"lO.OO Vrouwen in het Nederlandse zakenleven, lezing. 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Cello en piano. 11.40 Ham mondorgel en zang. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.00 Lichte muz. 12.20 Regeringsuitz.Landb.rubriek. 12.30 Land- en tuinb.meded.. 12.33 Sport en prog nose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. er. gram. 13.25 Lichte muziek. 13.55 Koersen. 14.00 Piano, hobo en althobo. 14.20 Voordr. 14.40 Mezzo- sopr. en piano. 15.00 Quizprogr. en Dagboek van een grootvader, hoorspel. VARA: 16.00 Muzikale lezing. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.55 Act. 18.00 Nieuws. 18.15 Polil. praatje. 18.25 Lichte muziek. 18.45 De puntjes op de i, praatje. 13.55 Olympische winterspelen 1960. 19.00 Voor de kleuters. 19.10 Geen tijd voor helden, klankbeeld. VPRO: 19.30 De stad nu, lezing. 19.45 VPRO-nws. 20.00 Overdracht van waarden, gesprek. 20.20 Zang. 20.35 Boekbespr. 20.45 Pilmpraatje. 20.50 Europa één, lezing. VARA: 21.00 Quizprogr. 21.50 Gram. 22.00 Buitenl. weekoverz. 22.15 Olympische winterspelen 1960 22.30 Nieuws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 12.00 Soc. nieuws in Esperanto. 23.10 Vergelijkenderwijs, muzikale discussie. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en S.O.S.-oer. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muziek. 8.00 Nieuws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 Voor ae zieken. 9.30 Gram. 9.40 Voor de vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Voor oudere luisteraars. 12.00 Sopraan en piano. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Musette-muz. 12.53 Gram of act. 13.00 Nieuws. 13.15 15 jaar geleden, praatje. 13.20 Fanfare-orkest. 13.45 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.25 Omr.orkest. 15.05 Gram. 15.15 Voordr. 15.35 Gram. 16.00 Wenken voor de tuin. 16.15 Pianokwart. 16.45 Gram. 17.00 Voordr. 17.20 Vocaal ensemble. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 17.55 Kerkkoor. 18.20 De hangmat. 18.50 Regeringsuitz.: Uitz. voor de middenstand. 19.00 Nieuws en weer- ber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Avondrust, hoorsp. 20.20 London Symphony Orch. en soliste. In de pauze: Kunst rubriek. 22.30 Nieuws. 22.40 Gram. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Kunstkron. 23.35 Gram. 23.55— 24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Gram. 12.30 Weerbericht. 12.35 Gram. 12.52 Koersen. 13 00 Nieuws. 13.15 Orgelrecital. 14.00 Schoolradio. '5.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.06 Kin derkoor. 16.30 Gram. 17.00 Nieuws en weerbericht. 17.10 Gram. 17.45 Duitse les. 18.00 Vlaamse muz. 18.10 Voordr. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Sport- kron. 19.00 Nieuws. 19.40 Gram. 20.00 Ork.conc. 21.45 Gram. 22.00 Nieuws en weerber. 22.15 Kunst kroniek. 22.45 Gram. 22.55—23.00 Nieuws. NTS: 19.00 Olympische winterspelen 1960. 20.00 Weekjourn. AVRO: 20.30 De toestand in de we reld. lezing. 20.40 Documentaire film. 21.10 Film- reportage. "21.45—22.20 Gevarieerd programma. Advert entie Geneest ruwheid en schraalheid De Katholieke Radio Omroep zal gedu rende de Vastentijd op zaterdagavonden, in plaats van het programma „Tierelan tijnen", een zesdelig luisterspel uitzenden den, dat getiteld is „God aan de grens". Dit spel heeft Manus van der Kamp ge schreven naar de Spaanse roman „La Frontara de Dios" van José Luis Martin Descaldo, een boek dat in Spanje tot de best-sellers behoort en de Spaanse littera- tuurprijs verwierf. De roman speelt zich af in een Spaans dorp, waar een hongersnood dreigt als ge volg van de langdurige droogte. De laag ste instincten van de dorpsbewoners wor den door deze bedreiging wakker geroe pen en de geloofsuitingen zijn nog slechts van materiële aard. De heer Willem Tol lenaar zal als regisseur van dit luisterspel optreden waarvan de eerste uitzending plaats heeft op 5 maart. De K.R.O.-televisiesectie presenteert vanavond een televisiespel van Gerd Ölschlegel, „Een van de zeven", in de vertaling van Frits Butzelaar. Het is een Duitse naoorlogse visie op het oorlogsleed. De foto toont Frits van Dijk als vader Schwedler en Frans Kokshoorn als Altmann. Eind vorig jaar is door het Henk van Laar-fonds, dat gesticht is ter nagedach tenis aan de radiospreker van die naam, een prijsvraag uitgeschreven voor het componeren van een melodie op een ge geven tekst van een Sinterklaasliedje. Er werden 189 melodieën ingezonden, waar van er zeven voor een nadere bespreking in aanmerking kwamen. De jury zag geen aanleiding aan één van deze zeven melo dieën een eerste prijs toe te kennen. De tweede prijs van honderd gulden is toege wezen aan de heer E. M. A. de Vries in Den Haag voor zijn inzending onder het motto „Ki-za TOEN ik een paar jaar geleden eens een radiopraatje hield over bepaalde geo logische perioden, die honderden miljoenen jaren achter de rug liggen, protesteerden enkele luisteraars tegen deze grote ge tallen. Volgens de Bijbel zo redeneerden zij werd de aarde ongeveer 6000 jaar geleden geschapen, zodat van een ouder dom van honderden miljoenen jaren van sommige aardlagen geen sprake kon zijn. Dit misver stand is begrijpelijk, want toen de eerste Christelijke we reldgeschiedenis door de kerk vader Eusebius in de 4de eeuw na Chr. werd samengesteld, was de voornaamste bron daarvoor de Bijbel. Zowel Eusebius als de grote exegeet Hieronymus (die een paar jaar na de dood van Euse bius geboren werd) bestudeerde de He breeuwse teksten en waren geneigd de ouderdom van de aarde en de mens op ongeveer 4000 jaar te stellen. Christelijke geleerden van vöör hun tijd, die uitsluitend de Griekse vertaling van het O.T. hadden geraadpleegd, waren tot de slotsom ge komen, dat de schepping opgeveer 6000 jaar achter de rug lag. Hoe dit ook zij, de getallen waren van dezelfde orde en in de eeuwen die volgden verkeerde de hele Christenheid in de overtuiging, dat tussen zes- en vierduizend jaar v. Chr. de aarde en de daarop levende mensen waren ge schapen. De geschiedenis van de mensheid was dus jong en betrekkelijk scherp in het verleden afgebakend. Op dit standpunt stond ook Luther, die in zijn tijd meende, dat de wereld geen hogere ouderdom had dan 6000 jaar. Me- lanchton gaf echter een nauwkeurig schep pingsjaar op, t.w. 3963 v. Chr. en Ussher, een Ierse geestelijke die in het midden van de 17de eeuw leefde berekende, dat de mens geschapen werd in 4004 v. Chr. Beide opvattingen weken dus heel weinig af van die van de kerkvader Hieronymus. Het is begrijpelijk, dat deze tiitspraken van algemeen er kende heiligen, geleerden en exegeten lange tijd voor on aantastbaar werden gehou den. Vooral omdat in som mige landen deze tijdreke ning als kanttekening op de Bijbelvertaling werd ge plaatst, waardoor er bijkans eenzelfde heilige onaantastbaarheid van uitging als van de tekst zelf. Bovendien stond de ge schiedvorsing in de 17de en 18de eeuw nog in de kinderschoenen en deden de meeste geschiedschrijvers weinig anders dan el kaar napraten. Voorts waren er weinig aanwijzingen die onomstotelijk aantoon den, dat de aarde van een veel hogere ouderdom was, dan men in de verste verte ook maar kon vermoeden. Althans, die aanwijzingen waren hier en daar wel aan wezig, maar niemand was nog in staat ze te interpreteren. Daarvoor moesten eerst de geologische en biologische wetenschap pen tot aanzienlijk hoger niveau stijgen. Daarover een volgende keer. H. PétiJlon (Nadruk verboden) HAVANA (UPI/Reuter) De revolutio naire regering van Cuba heeft het dag blad El Mundo en het televisiestation Telemundo „overgenomen", waarmee de laatste bezittingen van de Italiaanse za kenman Amadeo Barletta op Cubaans ge bied zijn geconfisqueerd. Zijn bezitting be liep in totaal veertig miljoen dollar. De topfunctionarissen van het dagblad en het televisiestation traden onmiddel lijk af en hun plaatsen werden ingenomen door regeringsfunctionarissen. De in be slagneming is door de Cubaanse regering gemotiveerd met de bewering dat Barlet ta op onrechtvaardige wijze zou hebben geprofiteerd van zijn betrekkingen met de ex-dictator van Cuba, Batista. Vorige maand werd om dezelfde reden het onafhankelijke dagblad „Advance" in beslag genomen. De „revolutionaire pers" van premier Fidel Castro beschikt nu over zeven bladen. Het communistische dagblad „Hoy" steunt de regering even eens. Er verschijnen nog slechts vier onafhan kelijke dagbladen in Havana. Twee hier van zijn in conservatieve handen, terwijl de directies der beide andere bladen uit liberalen bestaan. Advertentie SCHRIKKELJAAR 1960 Heb de moed eens met mij kennis te maken en u slaat miin huwelijksaanzoek niet af. RENAULT DAUPHINE (Kroonprinses) Garage „den hout", hoofdagente, wagenweg te haarlem - TELEFOON 12138 en 15056 B. en W. van Amsterdam hebben ge constateerd dat vele jongeren in onvol doende mate bekend blijken te zijn met de geschiedenis van ons land in de perio de 1940-1945 en daardoor te weinig begrip tonen voor de gezamenlijke krachtsinspan ning, die nodig was om Nederland zijn onafhankelijkheid te doen herkrijgen. Het college meent dat in dit tekort dient te worden voorzien. Het stelt daarom de ge meenteraad voor het onderwijzend perso neel en de leerlingen van alle scholen voor voortgezet onderwijs en de onderwijzers der lagere scholen het boekje „Volk in ver drukking en verzet" uit te reiken. Dit boek je, geschreven door J. W. Rengelink en I. Mug, wordt uitgegeven onder auspiciën van het Nationaal Comité Viering Bevrij dingsdag 1960. B. en W. stellen voor een krediet van 40.000 te verlenen voor het aanschaffen van 60.000 exemplaren en van enkele andere boekwerkjes over deze ge schiedenisperiode, bestemd voor het on derwijzend personeel. 'Advertentie SPECIALE AANBIEDING Zolang de voorraad strekt. met prima nylon besnaring ƒ19.75 SPORTMAGAZIJN Twijnderslaan 7-9, Haarlem, Tel. 15116 100»/. SERVICE De inspecteur-generaal voor de Scheep vaart, de heer C. Moolenburgh, heeft het drinken van zeewater door schipbreukelin gen onder alle omstandigheden ten sterk ste ontraden. Aan het drinken van zeewater zijn in het algemeen grote gevaren voor ernstige lichamelijke storingen verbonden, die de dood tengevolge kunnen hebben. Sedert enige tijd worden proeven genomen met het doel vast te stellen of zeewater ge durende een nader te bepalen periode en in een bepaalde dosering naar hoeveelheid en tijdsinterval zonder nadelige uitwer king kan worden gedronken door schip breukelingen als aanvulling van zoet water. Deze proeven zijn nog niet geëindigd en tot dusverre werd daarmede niet aange toond, dat het gebruik van zeewater vol gens een bepaald systeem, waarbij zowel nauwgezet werd gelet op de hoeveelheid als op de tijd, waarop deze hoveelheid werd gedronken, al dan niet schadelijk voor de gezondheid van betrokkenen is. Advertentie cêyelfnaal day, itx cLaq. uit de regelmaat van de klok Een uitkomst bij hardnekkige verstopping.60tabl. ƒ1.35 S081. Ja, de draak kwam vrolijk en gedwee aangelopen en voor de gracht staande, stak hij z'n lange nek vooruit, zodat z'n grote kop vlak bij Ydo kwam. Tot hun verbazing zagen de soldaten, hoe Ydo z'n hand ïdtstak en de draak op z'n snuit streeldehet beest begon zelfs hoorbaar te spinnen! Zien jullie nou wel, hoe mak-ie is? riep Ydo triomfantelijk. Hij zal geen mens kwaad doen! De soldaten konden bijna hun ogen niet geloven, ze hielden zich bibberend achteraf maar keken verbaasd naar Ydo en z'n getemde draak. Nu moesten ze toch wel aannemen, dat er geen gevaar dreigde; zoals Ydo met dat monster omging, dat was toch wel 'n wonder! 58) ZEVENENTWINTIGSTE HOOFDSTUK Mevrouw Timball is dood, zei Isabelle. Ja... daar ben ik blij om, zei Julie Ik bedoel, ik ben blij, dat zij nu overal uit is. Het maakt alles zoveel eenvoudiger. Doet het dat? zei Isabelle De zon was ondergegaan en het was' donker in de hut. De meisjes zaten tegenover elkaar en Julie herin nerde zich de eerste keer, dat zij in de hut gezeten had. De benauwde atmosfeer was haar maar al te goed bekend en zij verwachtte bijna mevrouw Tim ball te zien binnenkomen. Ja, zei Julie, dat doet het inderdaad. Zie je, als ze nog in leven was geweest, zou ze misschien naar de gevangenis zijn gegaan wegens bedrog. Bedrog te genover jou! Maar nu... is het allemaal voorbij. De boerderij is namelijk van jou... Zij poogde dat geheim te houden. Vandaar haar vreemde gedrag. Rob zal dus niets hebben, dacht Isabelle. En jij, zei zij geschokt, ga jij met Rob trouwen? Er volgde een lange stilte. David zal Rob nu wel alles verteld hebben, dacht Julie. Het is niet zeker, dat Rob niets zal hebben, zei ze. Misschien zal er toch nog iets voor hem blijken te zijn. Maar ik wou jou persoonlijk spreken en je uit leggen wat hier gebeurd is. Je moest het nu weten. Ga jij met Rob trouwen? vroeg Isabelle weer. Neen, dat ga ik niet, zei Julie plotseling. Dat ga ik niet. Hij houdt niet echt van mij en ik niet van hem. Niet op de manier, zoals jij bedoelt. Herinner jij je nog, wat je tegen mij zei, voor ik met David Baxter naar de Ferndales ging? Je zei, dat als je werkelijk van iemand houdt, het er niets op aankomt, wat ze doen... Nou, ik houd niet op die manier van Rob en hij niet van mij. En ik wil de farm niet zo hebben, zei Isabelle. Ik wil dat niet. Je zult wel moeten, zei Julie, want ze is van jou. Isabelle, het is voor mij heel moeilijk geworden. Ik moet nu mijn verloving met Rob verbreken op een ogenblik, dat dit een slechte indruk zal maken. Het lijkt immers net of ik hem de bons geef, omdat hij niets meer bezit. Dat is natuurlijk niet waar en dat weet jij ook. Ik geloof trouwens, dat Rob dat in zijn binnen ste ook wel weet. Ik geef hem niet zó maar de bons, maar verbreek mijn verloving eenvoudig omdat we tot de conclusie gekomen zijn, dat we niet bij elkaar horen. Jij zult intussen de farm moeten nemen, al zal ieder een zeggen, dat je een harteloos wezen bent. Rob zou het nooit goed vinden, dat je de farm met hem deelt. Hoe zou hij dat ook kunnen? Hij móét, zei Isabelle. Als hij het niet doet, laat ik de farm verlopen. Het kan me niets schelen, wat er gebeurt. Je móét zorgen, dat de zaak goed gaat, zei Julie. Dat is de reden dat ik jou alleen wou spreken. Ik wilde je alles zeggen, vóórdat David het aan Rob vertelde. Maar Rob... zei Isabelle. Het is jouw taak, zei Julie, Rob de dingen op de juiste manier te doen zien. Jij houdt van hem, is het niet? Als hij meer van jou houdt.... antwoordde Isa belle fe, dan weet ik niet, wat Zij zweeg en haar hand vloog naar haar mond, toen Rob zelf de hut binnenkwam. Ik denk, zei hij bedaard, dat je van Julie ge hoord hebt, hoe de zaken er eigenlijk voor staan, Isa belle. Ik heb een hoop onzin gehoord, zei Isabelle. Ik wil er niet naar luisteren. De farm behoort aan ons beiden Rob. O, neen, dat doet hij niet, zei Rob. Hij be hoort aan jou. Maar dat is niet het enige punt, waar het om draait. Julie, we gaan de verlovingskwestie oplos sen op de manier, die jij het beste vindt. Laten we het doen met wederzijdse instemming, antwoordde Julie, en laten de roddelaars het maar uitleggen, zoals ze willen. Je kunt mij beter de verloving laten verbreken, zei Rob, pijnlijk lachend. Het zal mij geen kwaad doen en het zal voor jou het beste zijn. Isabelle hield even haar adem in en glipte toen langs hen heen de hut uit. Ga je met Isabelle trouwen? vroeg Jule. Neendat ga ik niet, zei Rob. Ik zal de fram voor haar beheren, tot zij een behoorlijke bedrijfslei der heeft en dan ga ik weg. Maar je houdt van haar, is het niet? hield Julie aan. Ik houd van niemand, zei Rob. Ik ga mijn eigen leven maken. Ik ga weg.. Je hebt een soort idiote trots, Rob Timball, zei Julie. Ik heb toegegeven, dat ik me vergist heb. Waarom kun jij dat ook niet doen? Als jij een man was, zei Rob, zou jij dan een meisje vragen met je te trouwen, als je geen cent bezat en zij een farm had en alles, wat erop aankomt? Isabelle stak haar hoofd om de deur Haar ogen had den rode randen en haar gezicht zag bleek. Het is allemaal geregeld, zei ze hees. We gaan naar Kantani. Meneer Baxter zegt, dat we moeten zorgen daar te zijn voordat de regen losbarst. En dok ter Cope is het met hem eens. Rob, wil jij de jongens voor de volgende week orders geven? Jullie kunnen allemaal weggaan, zei Rob. Ik blij hier. Neen, dat doe je niet! riep Isabelle vinnig. Dit is mijn farm en ik zal zeggen, wat er hier gebeuren moet. David Baxter zegt dat en Julie Simpson ook. Ik zeg, Rob, dat je met ons naar Kantani gaat! Op dat moment kwam David de hut binnen. Julie en Isabelle, zei hij, je kunt beter met de wagen van Eddy naar Kantani gaan, Ann zit er al in. Hij kan het halen, als er niet meer regen valt en ik ge loof niet, dat er voor morgen meer regen komt. Dokter Cope zal je te paard narijden. Rob en ik zullen hier blijven om de boel te regelen. Maar.begon Julie. Dat is de beste regeling, viel David in. Denk je ook niet Rob? Als die vrouwen maar eenmaal weg zijn, kunnen wij tenminste de zaken voor elkaar brengen Ja, ik denk dat dit verreweg het beste zal zijn, zei Rob. Goed, zei Isabelle, maar ik doe niets voor ik met Rob onder vier ogen gesproken heb. Je kunt in Kantani met Rob praten, zei David met vermoeide stem. Ga met hun mee, Isabelle, zei Rob. Ik zal gaan, zei Isabelle, maar ik zeg je dit Rob, dat het me niets kan schelen, wat ze ook zeggen., ik wil niet meer dan de helft van de farm hebben. En ik zeg je, zei Rob nijdig. dat ik er geen stok, paal of stuk draad van hebben wil. ACHTENTWINTIGSTE HOOFDSTUK In de grote luchtige slaapkamer van het huis van de plaatselijke bestuurder in Kantani werd Isabelle wak ker en lag zij naar de weerspiegeling van het zonlicht op de zoldering te kijken toen mevrouw Fennel, de vrouw van de bestuurder, haar bruin verbrande hoofd om de deur stak en vrolijk zei: Thee op de achter veranda voor de vrouwelijke leden van dit gezelschap. Waarna Isabelle uit bed krabbelde, een huisjas aantrok en met mevrouw Fennel en Julie ging theedrinken. Zij voelde zich schuchter en verlegen, omdat het voor haar zo vreemd was bediend te worden. Het was een week geleden, dat zij Rob en David Bax ter op de farm hadden achtergelaten; een week, die vol was geweest van nieuwe en verwarde gebeurtenissen. Zij had gesproken met de advocaat uit Salisbury, die over alles en nog wat zo zakelijk was geweest, dat het volkomen onmogelijk was gebleken om tegen hem te zeggen, dat zij de farm, niet wilde hebben. Verder had den Julie en mevrouw Fennel er op gestaan uit Salis bury kleren voor haar te laten komen en waren haar lange haren geknipt. Er waren spiegels in alle kamers, zodat ze voortdurend een vreemde en toch ook weer haar bekende jonge vrouw zag, die haar aanstaarde en omtrent wie zij met een schok tot de conclusie kwam, dat zij het zelf was. (Wordt vervolgd) Advertentie - -s- 6ent u V/>/ v Naar de Federatie van Omroepvereni gingen mededeelt, zien de omroepvereni gingen zich, in deze tijd van snelle ont wikkeling der televisie en een aanpassing van de radio aan nieuwe luister- en kijk gewoonten, gesteld voor tal van proble men van algemene aard, welke een diep gaande studie vereisen. Van belang hier bij is ook in hoeverre en op welke wijze de samenwerking tussen de omroepver enigingen versterkt en uitgebreid kan wor den. Het bestuur van de Federatie van Omroepverenigingen heeft zich daarom van de hulp verzekerd van een algemeen secretaris, waartoe met ingang van 1 maart benoemd is de heer G. Sluizer, in de oorlog medewerker van „Radio Oran je" en daarna gedurende lange tijd pro gramma leider van „Radio Nederland We reldomroep". De laatste jaren vervulde hij een belangrijke functie bij de ontwik keling der culturele betrekkingen met het buitenland. Tot de problemen, welke de ze functionaris in studie zal nemen beho ren uiteraard alle actuele vraagstukken van de omroep, zoals schooltelevisie, de ontwikkeling van de radio en het televisie tijdperk, reclame in de televisie, scholing van radio- en televisiemedewerkers en dergelijke. Tevens zal hij over problemen van algemeen belang contact onderhou den met de pers, het parlement en de over heid.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 17