Goud op sprint voor de Rus Grishin OLYMPISCH ALLERLEI Van der Grift met 41,2 sec. op gedeelde tiende plaats Oostenrijkers overheersten in enerverende slalom heren Verrassende nederlaag voor Velox en zege van O.G.-ers Conflict in de motorsport voorlopig niet opgelost Evgeny Grishin: steeds sneller Gouden medaille voor Hinterseer, de zilveren voor Hias Leitner OP EN TOP DROP iiiiiiiiiiiiii! Het ijshockeytoernooi Standen en cijfers Centrale training begint 9 maart WITTE TANDEN DROP teit van New York Ceremonie protocolaire Belgisch voetbalelftal zonder Rik Goppens •5. DONDERDAG 25 FEBRUARI 1960 Evgeny Grishin, een grimmige, donkere 28-jarige luitenant van het Rode leger, heeft, geheel volgens de verwachting', de eerste gouden medaille bij het hardrijden op de schaats bij de heren gewonnen, door als snelste man de 500 meter te rijden in 40.2 sec., met welke tijd hij zowel het Olympisch- als het wereldrecord egaliseerde. De Rus, die vier jaar geleden in Cortina d'Ampezzo beslag legde op de gouden medaille op de 500 meter, heeft echter het geluk aan zijn zijde gehad, want zonder dat was hij nergens geweestRoemloos zou de grote favoriet ten onder zijn gegaan in de grauwe massa van het leger der naamlozen. En dat door een „scheve schaats" die hij evenwel tijdig wist te corrigeren, waardoor een grote ver rassing uitbleef. Op de plaats, waar voor hem de Fin Jokinen wankelde en de Japanner Takemura en de Koreaan Chang onderuit gingen, scheen ook Grishin zijn „Waterloo" te vinden. Nu gaf dit voorval zijn overwin ning nog grotere glans. °*NiZ Met als tegenstander de Oostenrijker Offenberger reed Grishin in het vijftiende paar onder ogenschijnlijk ideale omstan digheden. In het schitterende dal, over koepeld door een strakblauwe hemel, stond geen vleugje wind en zo slap als vaatdoe ken hingen de vlaggen langs de stalen masten. De zon had reeds flinke kracht, maar had tevoren in de westelijke de laatste bocht een lange schaduw ge legd. Terwijl de rest van de baan bestond uit het beroemde „olie-ijs" van Davos, dat het meest ideale is voor snelle tijden, was de hardheid van het ijs in deze bocht groter en reeds in de eerste rit moest de Fin Jokinen dit bij na tot zijn grote leed ervaren. Hij bleef weliswaar op de been, maar voor hij zijn cadans weer had gevonden, hadden de chronometers kostbare seconden wegge tikt. en hem zonder pardon naar de ach terhoede verwezen. De Japanner Take mura, die de snelle Noor Gjestvang goed partij gaf, kon zich niet staande houden en de Koreaan Chang gleed vanuit deze bocht ruim veertig meter over het ijs tot bijna op de finish-lijn Dit plekje na de start of na het uit komen van de bocht, werd de schrik van de rijders en steeds weer klonk uit duizen den kelen een kreet van schrik, die van de bergwanden terug kaatste, wanneer hier een van de rijders zijn balans verloor. Een gewaarschuwd man telt voor twee en zo ook voor Grishin, maar toch De zeer snel gestarte Rus had na honderd Van der Grift, die op de 500 meter een zeer eervolle gedeelde tiende plaats bezette. meter, die hij aflegde in 9.8 sec., al een voorsprong van enkele meters genomen op zijn tegenstander, die hiermee al direct tot minder dan figurant was gedegradeerd. In volmaakte stijl, het bovenlichaam in per fecte balans, terwijl zijn machtige benen in hoog tempo met een enorme slag de afstand naar de finish inkortten, ging de Rus op weg naar een nieuwe triomf, ja mogelijk zelfs een nieuwe recordtijd. Door de sneeuw op het middenveld wer den de benen van Grishin, wanneer hij aan de overkant van de baan was, aan het oog onttrokken, tot opeens het ritme wei-d verstoord door het wegglijden van het af- zetbeen. Om zijn balans te herstellen kwam Grishin even overeind en zette daar na verbeten door op de laatste meters, die hem nog van de eindstreep scheidden. Niettemin kwam hij tot een tijd van 40,2 sec.: een grootse prestatie, gezien deze tegenslag, zonder welke de Rus zeker tot een nieuwe recordtijd was gekomen en misschien zelfs wel als eerste de 40 se conden-grens had doorbroken. Grishins humeur had er onder geleden en met een sombere blik wendde hij zich af van de arena om op de oefenbaan een beetje rond jes te gaan rijden in afwachting, tot wel ke prestaties zijn concurrenten zouden ko men, zoals zijn landgenoten Gratsj en Ma- listsjev. „Neuslengte" Van hen kwam Malitsjev in de 21ste rit tegen onze landgenoot Henk van der Grift de 24-jarige automonteur uit Breukelen. Het werd tussen dit tweetal een prachtig, gelijkopgaand duel, dat op de eindstreep ten voordele van de Rus met een neus lengte werd beslist. Bijna gelijk kwamen zij de laatste bocht uit, terwijl de chrono meters op dat moment nog beneden de dertig seconden stonden. Een fantastische tijd lag in het verschiet, maar wat tevo ren reeds zo menig ander was overkomen, overkwam ook Van der Grift, die even eens op het diamant harde ijs een mis slag maakte en daardoor uit balans ging. Even was de cadans zoek en terwijl Van der Grift zich zo snel mogelijk probeer de te herstellen, klauwde Malitsjev naar de eindstreep. Voor beiden werd dezelf de tijd afgedrukt: 41,2 sec., die hen met de Amerikaan Rudolph op de tiende plaats bracht. Ofschoon Van der Grift dan niet in de voorste linies had kunnen doordringen en de oorzaak is niet ver te zoeken: die ene, fatale misslag heeft hij zeker aan de verwachtingen voldaan, die zijn goede start van het seizoen wettigden. Mede doordat hij in Squaw Valley tijdens de trai ning niet goed op adem kon komen, het geen de mening deed post vatten, dat hij iets over zijn hoogtepunt heen zou zijn, of hinder had van de ijlere lucht hier, in dit hoog gelegen wintersportoord. Met 41.2 verbeterde hij zijn persoonlijke beste tijd met niet minder dan 1.2 seconde. Op de wereldranglijst schoof hij van de veertig ste naar een gedeelde twaalfde plaats..! Brons voor Gratsj De Rus Gratsj had het geluk, de bin nenbaan te loten, waardoor hy in de laat ste bocht met een ruimere buitenbaan minder risico behoefde te nemen. Even als Grishin had ook hij een snelle start 10 meter in 9.9 sec. maar doordat hij de laatste 200 meter niet meer voluit kon rijden, kwam hij niet verder dan 40.4 hetgeen overigens voldoende bleek voor een bronzen medaille. En nadat ook Malitsjev hem niet had kunnen onttronen, restte Grishin nog als enige serieuze rivaal de Amerikaan Bil Carown. Het geluk was nu met de Rus en daarmee beleefde Carown een van zijn grootste teleurstellingen uit zijn carrière want dadelijk na de start kwam de Amerikaan ten val en zag alle illusies in rook vervliegen. Grishin was Olympisch kampioen op de 500 meter en de handen, die hem nu ter felicitatie werden toege stoken, en die hij tevoren steeds had ge weigerd, wilde hij nu graag drukken. De spanning was gebroken. De aangekondig de aanval van de Amerikanen op de Rus sische sprinthegemonie was afgeslagen. De zilveren medaille, die Disney verover de, was voor de Amerikanen slechts een doekje voor het bloeden. Met de Amerikanen waren de Noren te leurgesteld, die meer van Gjestvang ge ëindigd op de zesde plaats hadden ver wacht. Voor de verrassing zorgde de Zweed Wilhelmsson, die met 40.5 sec. de vierde plaats bezette, waarmee de kunst ijsbaan in Goteborg zijn nut voor de schaatssport heeft bewezen. Als training Pesman reed dë 500 metef. met als te genstander de Fransman Gilloz slechts als training en met de valpartijen, die hij voor zijn ogen had gezien, deed hij het voorzichtig aan, waarbij hij niettemin nog tot de voor hem goede tijd van 43.4 sec. kwam. De Graaff, onze derde vertegen woordiger op deze afstand, kon moeilijk uit de voeten komen, getuige zijn tijd op de eerste honderd meter, 11 seconden. De streek van de Rotterdammer is te lang voor een goede sprint en hij kwam hier mee niet verder dan 42.9 sec., hetgeen een 28ste plaats betekende. Vandaag wordt de 5000 meter gereden waarvoor in afwachting van de weerbe richten, Pesman is geplaatst in groep twee, Broekman in groep 1 en Van den Berg in groep 3. Evgeny Grishin, die woensdag op de ijs- piste van Squaw Valley zijn Olympische titel hardrijden 500 meter prolongeerde, is een 28-jarige eerste-luitenant van het Rus sische leger, geboren in Moskou. Grishin begon zijn sportieve loopbaan als wielrenner, maar wijdde al spoedig al zijn aandacht en eerzucht aan de schaats sport, waarbij hij zich onderscheidde als specialist op korte afstanden. Reeds in 1952 reed hij op de fameuze baan van Alma Ata de 1000 meter in 1.26.4, twee seconden on der het toenmalige record van Clas Thun- berg, maar deze prestatie werd niet als een nieuw record erkend, omdat niet aan alle reglementaire bepa lingen was voldaan. Sedert 1953 was de Rus superieur op de korte afstanden. Hij won vrijwel iedere 500 meter-race be halve de wedstrijd voor het Russisch kampioenschap 1960, toen een misslag hem fataal werd. De grootste triomfen kwamen in 1956. Eerst won Grishin in Cortina d'Ampezzo de gouden Olympische medail les op de 500 en 1500 meter en enkele da gen later hij had zich inmiddels in de loop der jaren iets meer ontwikkeld als klassementsrijder bovendien in Helsinki het Europees kampioenschap (algemeen klassement), met minieme voorsprong op Knut Johannesen. In Cortina d'Ampezzo stelde Grishin het wereldremord 500 meter op 40,2 seconden, een tijd die nu in Sqxiaw Valley bijna werd verbeterd. Grishin zélf denkt aan een tijd van 39,8 seconden. Ze durven weer te lachen, de leden va*n de Oostenrijkse Olympische ski-ploeg. En daar hebben ze sinds woensdag alle reden voor, want na de te leurstellingen van dc afdaling en de reuze slalom kreeg Oosten rijk bij de spelen van Cortina d'Am pezzo door Toni Sai ler in de Alpine wedstrijden onge naakbaar dan woensdag eindelijk de eerste gouden medaille. Het is op de KT 22 zelfs een dubbele triomf voor de Oostenrijkers geworden. Behalve de gouden medaille van Hinter seer kreeg de equipe nog een zilveren pla'k dank zij de tweede uplaats van Hias Leit ner. Het is een enerverend gevecht gewor den, deze slalom, een gevecht waarin veelal alles moest worden gewaagd. En juist die risico's hebben de beslissing ge bracht. Willy Bogner als eerste geklas seerd na de eerste manche werd bij voorbeeld later door een val uitgescha keld. Ook Charles Bozon, die tweede stond trof dat lot. Toch zou het onbillijk zijn het succes van Hinterseer, of zelfs het succes van Oostenrijk, toe te schrijven aan het ge luk. Immers, ook Hinterseer en ook Leit ner hebben alles moeten riskeren. Juist door hun voortreffelijke techniek in het bijzonder bij de slalom van primair be lang kónden zij ook alles wagen. De talentvolle, maar jeugdige Willy Bogner mistte daarvoor kennelijk de routine. Hoe voortreffelijk Ernst Hinterseer, een 27-jarige landbouwer uit Kitzbühel, vooral die tweede manche heeft afgelegd blijkt overduidelijk uit de tijd: de elektronische tijdmeet-apparaten gaven 58,2 sec. aan, een tijd die geen van zijn concurrenten ook maar heeft kunnen benaderen. Zijn landgenoot Hias Leitner kwam daar met zijn 59.2 sec. nog het dichtst bij. In die tweede manche heeft Hinterseer zijn Olympische gouden medaille ver overd. Na het eerste parkoers immers stond Hinterseer nog heel bescheiden als vijfde geklasseerd. En ook voor de kansen van Hias Leitner negende na de eerste manche gaven zelfs de Oostenrijkers niet veel. Toen kwam dan de grote verrassing. Hin terseer begreep het: het was alles-of-niets. Razendsnel nam de Oostenrijker sprin gend de eerste poortjes. Direct al won hij tienden van seconden. Toen hij „schaat send" door de finish ging bleek hij tot ieders verbazing meer dan een seconde op zijn naaste concurrenten te hebben ge wonnen. Advertentie •••••maaatiiantM '••■■■••■■•■■aaaaaaa '■■■•■••■(•■•■•aaaa ••■•■•■■■••■■•■a» laaaaaaaaaaaa aaaaaauaa a „De fee van het ijs", Carol Heiss, denkt voorlopig nog niet aan een profconract of een filmcarrière, wèl aan fuifjes, trouwen en kinderen krijgen.... De gracieuze Amerikaanse vertelde dat woensdag heel dapper aan iedere journalist, die naar haar toekomstplannen informeerde. En d a t ge beurde nogal eens „Geen ijsrevue en geen filmloopbaan", zei Carol vriendelijk, „ik wil net zo blijven leven als ik tot nu ut A tv, t°e gedaan heb. Eerst <JV t moet ik nog twee i> jaar aan de universi- O studeren. Daarna zal ik wel verder zien. y jpWS Misschien krijg ik W «eP kans op een diploma- ■P/V/E* tieke carrière, daar werk ik hard voor. Ik geloof dat mijn kennis van het Duits en Frans en de ervaringen op mijn wereld reizen op dat punt belangrijke voordelen zijn". Veel tijd voor pretjes heeft Carol tot dusverre overigens niet gehad. Zij stu deerde namelijk bijzonder hard: van vijf tot acht uur 's morgens en van half vijf 's middags tot zes uur op het ijs, daar tus sendoor aan de universiteit. De grootste lekkernij in het Olympisch dorp is zonder twijfel de „hot dog". Vooral bij de Duitsers, Zwitsers, Italianen en.... Russen is dit typisch Amerikaanse broodje erg in trek. Per uur worden er minimaal 90 verkocht. In de eindronde van het ijshockey-toer- nooi zijn gisteren nog de volgende wed strijden gespeeld: CanadaTsjechoslowa- kije 4-0 (3-1, 1-0, 0-0); Rusland—Zweden 2-2 (0-0, 0-0, 2-2); AmerikaDuitsland 9-1 (2-0, 3-1, 4-0). De stand is thans: 1. Canada 2 2 0 0 4 16—0 2. Ver. Staten ..2 2 0 0 4 15—4 3. Rusland 2 1 1 0 3 10—7 4. Zweden 2 0 1 1 1 58 5. Tsj.Slowakije ..2 0 0 2 0 512 6. Duitsland 2 0 0 2 0 121 De totaaluitslag van de 500 meter luidde: 1. en Olympisch kampioen Gris hin (Rusland) 40,2 sec. 2. Disney (V.S.) 40,3. 3. Gratsj (Rusland) 40,4. 4. Wil helmsson (Zweden) 40,5. 5. Voronin (Rusland) 40,7. 6. Gjestvang (Noorwe gen) 40,8. 7-8. Richard Mc Dermott (V. S.) en Salonen (Finland) beiden 40,9. 9. Nagakubo (Japan) 41,1. 10-12. Rudolph (V.S.), Malitsjev (Rusland) en Van der Grift (Nederland) 41,2 sec. 13. Hickey (Australië) 41,3. 14. Elvenes (Noorwe gen) 41,4. 15. Kouprianoff (Frankrijk) 41,5. 16-17. Jaervinnen (Finland) en Hori (Japan) beiden 41,8. 18. Gilloz (Frankrijk) 42,0. 19. Tynkkynen (Fin land) 42,1. 20 t.m. 23. Kuhnert (Did.), Johannesen (Noorwegen), Tilch en Söll- ner (beiden Did.) allen 42,3. 24-25. Aaness (Noorwegen) en Schuier (Did.) beiden 42,5. 28. De Graaff (Nederland) 42,9. 33-34 Pesman (Ned.) Het eindklassement van de slalom was (lengte parkoers 590 meter, hoogte verschil 216 meter, aantal poortjes in de eerste manche 66, in de tweede manche 69): 1. en Olympisch kampioen Hinterseer (Oost.) totale tijd: 2 min. 8,9 sec. (1.10,7 58,2 sec.). 2. Hias Letner (Oost.) 2 min. 10,3 sec. (1.11,1 59,2 sec.). 3. Bo zon (Fr.) 2 min. 10,4 sec. (1.09,8 1.00,6). 4. Ludwig Leitner (Did.) 2 min. 10,5 sec. (1.10,9 59.6). 5. Stiegler (Oost.) 2 min. 11,1 sec. 1.11,5 59,6). De stand na de eerste dag van het kunstrijden (drie verplichte figuren) is: 1. Karol Divin (Tsj.) pl.cijfer 12, 415,7 pnt. 2. Alain Giletti (Fr.), pl.cijfer 25, 403,0 pnt. 3. David Jenkins (V.S.) 30,5, 400.2. 4. Donald Jackson (Can.) 49, 392,0. 5. Timothy Brown (V.S.) 57,5, 389,9. 6. Robert Brewer (V.S.) 68, 380,5. 7. Nor- bert Felsinger (Oostenrijk) 65, 382,7, 8. Tilo Gutzeit (Did.) 67, 382,0. 9. Schnell- dorfer (Did.) 76, 377,5. 10. Alain Calmet Fr.) 72,5, 378,7. Het ziet ernaar uit dat de moeilijkhe den, die zijn ontstaan tussen de Koninlij- ke Nederlandse Motorrijders Vereniging en de Vereniging van Organisatoren van Motorwedstrijden (V.O.M.), niet binnen afzienbare tijd zullen worden opgelost. Zowel van de heer Pollé, de voorzitter van de V.O.M., als van het bestuur van de K.N.M.V. vernamen wij dat de geno men beslissingen definitief zijn en dat geen van beide organisaties het initia tief zal nemen om tot een gesprek te ko men. Zoals eerder werd gemeld is de oorzaak van de impasse het besluit van het KNMV- bestuur de retributies (de gelden die de organisatoren van de wedstrijden aan de KNMV moeten afdragen) te verhogen van 5 tot 10 percent. De verenigingen die wed strijden organiseren kondigden daarna aan dat, indien het bestuursvoorstel zou worden aangenomen, de vei-enigingen geen wedstrijden zouden organiseren. Gezien het feit dat noch de VOM, noch de KNMV het initiatief wenst te nemen voor een gesprek, is de kans dat de ko mende maanden internationale motor crosswedstrijden en langebaanraces wor den gehouden uiterst klein geworden. Ook enkele wegraces zijn ernstig in gevaar. „Assen" gaat vergaderen Het bestuur van de stichting „circuit van Drenthe" de organisatrice van de T.T.-races in Assen zal zich vrijdag be i-aden over de consequenties die het besluit de retributies te verhogen heeft voor de Asser T.T. De damesploeg van Die Raeckse heeft het roemruchte Amsterdamse Boeme rang zeer verdienstelijk partij geboden. Spelend als gisteravond kunnen de rood- witten nog voor de paar resterende wed strijden „in de lift" stappen, al is de situatie op het ogenblik verre van rooskleurig en is het lot van de Haarlemse dames voor een goed deel afhankelijk van de prestaties van rivale AMVJ. We mogen de 31 zege van de hoofdstedelingen niet onverdiend, maar toch wel geflatteerd noemen. Die Raeckse speelde enthousiaster dan ge woonlijk, verdedigde bovendien prima en bezat in aanvoerster Corry v. d. Haar een voortreffelijke kracht. Boemerang vormde een minder homogene ploeg, steunend op de internationals Tilly de Boer en Hetty Kok, en in mindere mate op de dames Lu- sink en Frieswijk. Daarentegen kwamen de dames Kuin en Poggemeiel het hoofd klasse-niveau zelfs niet nabij. Die Raeckse ging goed van start, liep door toedoen van Tineke Andrea en Corry v. d. Haar uit tot 103, moest even later buigen voor serves van mej. Frieswijk, maar bleef „doorvechten" en won via 10— 10, 11—11, 13—11 en 13—13 de set met 1513. In de tweede set bleef een behoor lijk spelpeil bewaard. Boemerang bezat steeds een kleine voorsprong en nadat Die Raeckse na een 96 achterstand nog even op gelijke voet kwam (9—9) verloor Die Raeckse de set met 1511. Door eigen kracht verkreeg Die Raeckse in de derde set een 73 en 95 voorsprong en toen Mary v. Duffelen de Haarlemse dames naar 125 sloeg leek het pleit beslecht. Boemerang kwam terug, stuitte aanvanke lijk op een onvermurwbare Haarlemse de fensie, maar vond door handhaving van de druk toch gaten en toen men bij de roodwitten ook de richting van de pass en set up verloor, draafde Boemerang in een rush, slechts onderbroken door een time out, door naar een overwinning: 1513. Coach Tukker stuurde in de vierde set een onjuiste „opstelling" het veld in. Dit ging ten koste van de aanval. Tot 55 hield men de score in evenwicht, maar toen was het hek van de dam en behaalde Boemerang met 158 een ruime setzege MHBS won MHBS ondervond in de eerste sets met 157 en 154 geen tegenstand van stad genote AVC. Maar de derde set werd door AVC ruim gewonnen (156) en vormde een stimulans om in de laatste set nog even de tanden op elkaar te zetten. Toen moest MHBS na een langdurige achter- Ceremonie protocolaire van de kunst rijdsters. Vol trots laten Sjoukje Dijk stra, Carol Heiss en Barbara Roles (v.l.n.r.) de medailles zien die zij zo juist uit handen van de president van het IOC, de Amerikaan Avery Brun- dage, hebben ontvangen. (Telefoto) stand (3—0, 4—3, 8—5, 9—8 en 11—10) alles geven om tenslotte met 1511 de strijd tot een goed einde te brengen. In de eerste klasse vormden de neder laag van Velox (heren) en de overwinning van Onze Gezellen (dames) grote verras singen. De technische vaardigheid van de jeugdige, enthousiaste HBC'ers heeft in het treffen met titelkandidaat Velox de door slag gegeven. Nadat men de winst van de eerste sets broederlijk had gedeeld De volleybalcompetitie (V-H) 1015 en 158 maakte Rijnders in de derde set op een voordelige stand van Velox een aantal technische fouten, gevolgd door een paar blunders van J. Verheem, zodat HBC de aantrekkelijke voorsprong van 149 bereikte, voldoende voor een 1513 setzege. In de laatste set startte Velox weer met de beste kansen, maar werd medio de set in de score weer gepasseerd door de Berkenrode-combi natie, die na een 128 voorsprong met 1512 Velox een hard aankomende neder laag toebracht. Gé Verheem excelleerde in de Velox-ploeg maar ondervond te wei nig steun van zijn teamgenoten, die aan techniek nog veel te kort komen. De Blin- kert had te veel moeite met een verzwakt OSS, dat Akkerman miste, en won slechts met bescheiden cijfers: 152, 1513, 13 15 en 1511. Onze Gezellen leverde een bijzonder knappe prestatie door Ecleci-a, dat momenteel de derde plaats inneemt met vrij duidelijke cijfers te kloppen: lü 14, 915, 158 en 156. Het werk van trainer Verheem die onophoudelijk de op bouw van het spel in de belangstelling plaatst gaat vruchten afwerpen, dat bleeti al de laatste weken. Gios is de dupe van de onverwachte zege van de Gezellen en sluit nu de ranglijst af. In het Krelagehuis wordt de competitie voortgezet op maandag 14 maart. De uitslagen luidden: Heren: GiosHVS 3 31. OSSDe Blinkert 1—3. Velox—HBC 1—3. CIOS 4— PWN 2 1—3. Alliance—HVS 4 3—0. CIOS 3—Velox 2 3—1. CIOS 2—OVRA 2 0—3. TopscoreOSS 2 13. Dames: OGEclecta 31. Die Raeckse Boemerang 1—3. AVC—MHBS 1—3. SSO— Die Raeckse 4 30. SantpoortGios 2 30. THBDe Blinkert 5 13. Velox 3 PWN 2 1—3. JBS—OVRA 2 2—2. OSS 2— Topscore 03. V oetbal De centrale training van het Nederland se A-elftal, dat zondag 3 april in Amster dam zal uitkomen tegen Bulgarije, zal woensdag 9 maart beginnen. Onder leiding van bondscoach Elek Schwartz zullen de kandidaten voor het nationale team dan in het sportpark „De Vliert" in Den Bosch bijeenkomen. De tweede trainingsbijeen komst wordt op 17 maart gehouden en op 23 maart volgt in het Olympisch stadion te Amsterdam een oefenwedstrijd tegen de London combination. Waarschijnlijk komen de spelers van het Nederlands elftal woensdag 30 maar voor een derde maal in Den Bosch bijeen. Het staat nog niet vast of de centrale training na de wedstrijd tegen de Bulga ren op 24 april speelt het Nederlandse elftal in Antwerpen tegen België onmid dellijk zal worden voortgezet. Verleden jaar, toen het Nederlands elftal zijn eer ste wedstrijd op 19 april speelde, begon de centrale training al 18 februari. Rik Coppens is niet opgenomen in het Belgisch voetbalelftal, dat zondag in het Heysel-stadion in Brussel tegen Frankrijk speelt. Manager Vandestock koos namelijk Ritzen van Waterschei als middenvoor. Een verrassing was voorts de verkiezing van Letawe een debutant als rechtsbui ten. Ook opmerklijk is de plaats, die Jurion kreeg toegewezen, de linkshalfplaats. De opstelling is: doel: Seghers (La Gan- toise); achter: Wouters (Antwerp FC) en Raskin (Beerschot); midden: Mees (Ant werp FC), Saeyes (Daring en Jurion (An- derlecht); voor: Piters Standard), Delire (Olympic Charleroi), Ritzen (Waterschei), Van de Boer (Anderlecht) en Letawe (FC Luik).

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 20