Geen hogere droogteschade steun voor de in de landbouw Van R. beschuldigt de politie van derdegraads methoden Plu een geborduurd bij Fa. B. ENGELENBERG Plannen voor dubbelstad Middelburg-Vlissingen Onbestendigmaar vrij zacht AP0LL0HAL kampeerwagens f 1.60 en 15 Radion- merkjes „Zij lieten mij 17 uur zonder eten" Verbetering accommoda tie op „Keukenhof" Amsterdam kan de IJtimnel desnoods zelf financieren Toekomstbeeld: stad met 200.000 inwoners DONDERDAG 25 FEBRUARI 1960 2 Geopend 10-17 uur en 19.30-22.30 uur zondagen 10-18 uur Toegang f. 2.50 Zijn bekenteniszou hem na urenlange pressie en bedreigingen afgeperst zijn Voor slechts krijgt U een smaakvol geborduurd kussensloop. Een aanwinst voor Uw linnenkast - een sieraad op Uw bed. ïmmm QFFICIëLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN MR. MARIJNEN IN EERSTE KAMER: K. V.P.-senator: Wassende melkstroom bedreigt de vooruitgang van ons land neem dan vlug... helpt snel en afdoende Wethouder verklaart: a c Advertentie BOSTON (UPI) De Nederlandse marconist W. van R. heeft woensdag voor de rechtbank van Boston zelf een verklaring afgelegd over zijn omgang met de Amerikaanse mevrouw Lynn Kauffman, die aan het eind van de zeereis van Singapore naar Amerika op de Utrecht om het leven kwam en voor wier dood hij verantwoordelijk is gesteld. De Nederlander sprak rustig, in goed Engels, dat echter af en toe een Nederlands idioom verried. De marconist maakte kennis met de Amerikaanse op de tweede dag na het vertrek van de „Utrecht" uit Singapore. Hij speelde verscheidene partijen schaak met haar, zo vertelde hij, en vroeg haar na verloop van tijd, enkele van zijn uniformen te persen. Zij kwam naar zijn hut en nam de uniformen mee en ook een blauw tropenkostuum. Hij kreeg de uniformen terug vóór Port Said en later ook de broek van hel tropen pak, maar de jas „moet in haar kast zijn blijven hangen", aldus Van R. Andere getuigen hebben vroeger gezegd, dat Van R. haar zijn jas geleend had, omdat zij het altijd koud had. Advertentie 5> sloop HAAL METEEN EEN SPAARKAART BIJ UW LEVERANCIER V:V«;ï |1§|| W,, '/Mm pP^fflF Op vragen van zijn verdediger gaf Van R. ook uitsluitsel over de vraag hoe hij ertoe gekomen is tijdens zijn verhoor door de New Yorkse politie een „bekentenis" die hij later herriep af te leggen. Volgens de verklaring die hij eind sep tember aflegde, zou hij op de avond van 18 september de datum waarop Lynn Kauffman stierf in de hut van mevrouw Kauffman zijn geweest. Van R. vertelde dat hij verhoord werd door zes rechercheurs op het politiebureau van Brooklyn, dat zijn ondervragers hem bedreigden en vleiden, voordat hij onder het voortdurend gehamer van zijn onder vragers bezweek en de verklaring afleg de. Het verhoor vond plaats op 29 en 30 september en duurde van 20.00 uur tot 9.30 uur. Daarvoor had hij vier uur alleen gewacht en was hij door een politieman berispt, omdat hij naar het toilet was ge gaan. Zijn „bekentenis" legde hij af na dat de politiemannen hem de verzekering hadden gegeven dat hij naar zijn schip mocht terugkeren. Volgens deze verkla ring was Van R. op de avond van 18 sep tember om zeven uur in de hut van me vrouw Kauffman geweest, had hij ge vraagd of zij zwanger was en had hij „ge lachen" toen zij hem vroeg wat hij in ver band daarmee zou doen. Hij zou haar per ongeluk hebben geslagen toen zij op hem toekwam en vervolgens de hut hebben ver laten. Van R. vertelde dat men hem onophou delijk zei „je was in haar hut". Ten slot te zei de „onvriendelijke" politieman die hem gewaarschuwd had, de wachtkamer niet te verlaten: „Waarom zeg je niet dat je in haar hut bent geweest. We weten dat het zo is. Ik zou hetzelfde doen als ik op een schip was. Ik zou niet alleen blijven. Je had ruzie. Zij werd gek en sprong over boord." Van R. vertelde ook dat hij 17 uur lang geen voedsel had gekregen voor en tijdens de politieverhoren. De kwestie van het alibi Zeer gedetailleerd werd Van R. onder vraagd over de periode van 6.30 af op de avond dat. mevrouw Kauffman omkwam, vermoedelijk tussen 7 en 7.20 uur. Van R. vertelde, dat hij om 6.30 uur naar de .loun ge kwam voor het avondeten, daar praat te met mevrouw Spector (de vrouw van Lynn Kauffman's chef) en met haar de lounge verliet. Volgens mevrouw Spector is dat geweest omstreeks 7 uur. Van R. ging toen naar de brug om het radar- en peilingsapparaat te controleren en vervol gens naar de kapitein in de stuurhut om te rapporteren dat de apparatuur in orde was. Kapitein De Bruijn heeft eerder ge tuigd, dat Van R. tussen 7 en 7.25 uur vier keer op de brug is geweest. Van de brug ging Van R. naar de ra diohut om het weerbericht op te vangen. Hij zei, dat hij om 5 uur getracht had het weerbericht op te vangen en alvast de tijd op het weerrapport getikt had, toen hij nog geen bericht ontvangen had. Om zeven uur slaagde hij wel daarin en toen heeft hij ook de tijd op het weerrapport veran derd van 5 in 7 uur. (deze wijziging van de tijdopgave op het weerrapport is door de aanklager uitgelegd als een poging een alibi te krijgen). Het veranderde weerbericht Van R. zei nu, dat hij om 7 uur begon met het opnemen van het weerbericht en ongeveer tien minuten nodig had voor het opnemen en uittikken. Hij deed hierop de originele kopie in een la en bracht de door slag naar de kapitein in de stuurhut. Op een vraag van zijn verdediger, of hij zich de precieze tijd herinnerde waarop hij het weerrapport inleverde, antwoordde Van R.: „Om 7 uur 15 of misschien 14." Hierna keek hij toe, hoe de loods het schip verliet (volgens het logboek was dat om 7.25) en om 7.30 keerde hij terug naar de radiohut om een bericht uit te zenden, dat de Utrecht op weg was naar New York via het kanaal van Kaap Cod. Dit bericht werd in het logboek opgenomen. Hij zei, dat hij om 7.33 en 7.34 uur de gewone radiocontacten gehad heeft en dat hij onmiddellijk daarna op de brug een praatje gemaakt heeft met de eerste stuur man J. van Brummelen. Daarna keerde hij terug naar de radiohut en bleef er tot 8.15 uur wachten op eventuele commer ciële berichten voor de Utrecht. Vervol gens ging hij nog twee keer naar de brug om iets met de kapitein te bespreken en om 9.30 of 9.35 uur bracht hij berichten over de koers van de dollar en vreemde valuta naar de hut van de purser. Daar na ging hij naar de lounge. Op een vraag of hij gedurende de lange reis ooit ruzie had gehad met mevrouw Kauffman antwoordde Van R.: „Onze ver houding was altijd vriendschappelijk, te vriendschappelijk." Het bestuur van de nationale bloemen tentoonstelling „Keukenhof" heeft plan nen in studie ter verbetering van de accom modatie op het tentoonstellingsterrein. Zo zijn er plannen om op „Keukenhof" een nieuw theehuis neer te zetten. Voorts wordt gedacht aan de bouw van een eigen ont vangstruimte en van een administratie gebouw. Deze plannen zullen echter dit jaar nog niet worden gerealiseerd maar daarna geleidelijk worden uitbevoerd. Dit heeft de voorzitter van „Keukenhof", mr. Th. M. J. de Graaf, woensdag op een pers conferentie meegedeeld. De bloemententoonstelling is van een liefhebberij van enkele kwekers, die elf jaar geleden naast de werkzaamheden in hun bollenzaak „eens wat anders wilden", gegroeid tot een internationaal evenement. Het werk is in de loop der jaren enorm toegenomen. Mr. De Graaf typeerde dit aldus: „Het werk is het bestuur uit han den gelopen". Daarom is de arrangeur W. van der Lee benoemd tot directeur en zal hij voor de zakelijke leiding worden bijge staan door de heer Van Manen. Zij zullen de taak van 't bestuur verlichten, dat zich dan voortaan meer met het algemene be leid kan bezighouden. Er zal naar gestreefd worden „Keuken hof" ieder jaar weer zo aantrekkelijk te maken, dat de geregelde bezoekers graag in de bloementuin terugkomen. Dit jaar is de klemtoon gelegd op de verfijning van het plantgoed en van de arrangementen der inzendingen. Gewerkt wordt aan de vernieuwing van de houtopstand en de heesterbeplantingen. Wat betreft de beel dententoonstelling zal in de toekomst ieder jaar één land aan bod komen. Uit prakti sche overwegingen levert dit de minste moeilijkheden op. Tevens komt dan de beeldhouwkunst van het betreffende land het meest tot haar recht. Advertentie Doclstraat 59 - Haariem - Tel. 15252 „TENCOUNEUM" GROEN VOOR SCHUUR EN SCHUTTING (Van onze parlementaire redacteur) Minister Marijnen heeft in de Eerste Kamer meegedeeld, dat hy het parlement op korte termyn in een afzonderlijke nota zo volledig mogelijk zal inlichten over voor zieningen in verband met de droogte in de landbouw. In deze nota zal zowel een beknopt overzicht worden gegeven van de uitwerking van de droogte in de ver schillende sectoren van de land- en tuinbouw, als van de verschillende vormen van hulpverlening aan de getroffen bedrijven. Een verhoging van het plafond van 27,5 miljoen gulden voor tegemoetkoming in verband met de droogte ten laste van het saldo van de egalisatieheffingen zou in wezen betekenen een verhoging ten laste van de schatkist. Het bedrag van 27,5 miljoen is gebaseerd op een vergoeding van de afwyking van de normale opbrengst van 15 tot 25 percent. De minister had zichzelf aanvankelijk een andere regeling ter gemoetkoming in de geleden schade voorgesteld, een rege ling die sterker het karakter zou dragen van medewerking van de overheid aan een hulpverleningsactie van dit georgani seerde bedrijfsleven. In het overleg met het Landbouwschap bleek een dergelijke opzet echter niet te verwerkelijken, zodat de regering ten slotte haar eigen weg heeft moeten gaan en een regeling voor financiële hulpverlening aan de zwaarst getroffen bedrijven heeft vastgesteld. De normen zullen juist bij bepaalde grensgevallen bezwaren kunnen opleve ren. Bij de uitvoering van de regeling, waarbij de organen van het Landbouw schap van advies zullen dienen, zal het mogelijk zijn om onbillijkheden te voor komen. De minister zei verder, dat onze land bouw in deze tijd voor een bijzonder snel le technische ontwikkeling staat, gepaard gaande met grote wijzigingen in de eco nomische verhoudingen. De ondernemers zullen ernaar moeten streven, door aan passing van de organisatie, de ontwikke ling van de arbeidsproduktiviteit in de landbouw zoveel mogelijk gelijke tred te doen houden met de ontwikkelingen bui ten de landbouw. Bij het voeren van een actieve markt en prijspolitiek zullen we, aldus de minis- Advertentie keel PHILIPS-DUPHAR NEDERLAND n.v. Verdediger: „Bent u in haar hut ge weest en hebt u haar gedood?" Van R.: „Neen." Gesprek door patrijspoort Over de dag dat mevrouw Kauffman omkwam, vertelde Van R., dat hij haar toen slechts 's morgens in de eetzaal ge zien had en later omstreeks het middag uur even met haar gepraat had door de patrijspoort aan stuurboordzijde. Vraag: „Hebt u haar nog gezien na het ogenblik dat zij 's morgens de eetzaal ver liet en u haar uit het oog verloor? Antwoord: „Neen." V.: „Hebt u nog met haar gepraat?" A.: „Ja". V.: „Wilt u nu vertellen, wanneer u met haar praatte." A.: „Omstreeks het middaguur.. Ik ging naar boven en zag dat de patrijspoort van haar hut open stond. Ik ging naar de patrijspoort aan stuurboordzijde en vroeg mevrouw Kauffman, hoe zij zich voelde. Ik vroeg haar of zij iets nodig had., zij had niets nodig." V.: „Werd er nog iets anders gezegd?" A.: „Neen, mijnheer". Op een vraag hoe mevrouw Kauffman er had uitgezien, toen hij haar 's morgens zag in de eetzaal, (het schip lag toen nog in Boston en de immigratie-ambtenaren waren in de eetzaal om de passagiers te ondervragen), antwoordde Van R.: „Zij had iets ziekelijks." „Zou u zeggen dat zij een opgewekt en levendig type was?" vroeg de verdediger. „Ja," antwoordde Van R. „Zou u zeggen, dat zij die morgen op gewekt en levendig was?" „Neen," zei Van R. en hij vertelde er bij, dat zij maar een minuut in de eetzaal was geweest, dat hij niet wist waar zij toen naar toe gegaan was en dat hij haar niet weer gezien had en alleen met haar gepraat door de patrijspoort van haar hut. De Chinese Japon Van R. ontkende, ooit met mevrouw Kauffman aan de wal te zijn geweest, voor het schip in Halifax in Canada aankwam. En daar was hij maar een honderd meter van het schip vandaan geweest om naar een voetbalwedstrijd te kijken, zei hij, zon der het havengebied te verlaten. Hij vertelde verder, dat het ook in Ha lifax was, dat mevrouw Kauffman bij een feestje aan boord in de lounge verschenen was in een nogal gewaagde Chinese kle dij. „Ze kwam naar binnen paraderen. „Mevrouw," zei ik, „u bent grappig ge kleed. U geeft me slechte gedachten." Het verhoor van Van R. duurde de hele dag. De Amsterdamse wethouder van finan ciën, mr. R. van den Bergh heeft tijdens de begrotingsbehandeling woensdagmid dag in de raad meegedeeld dat Amster dam de IJ-tunnel zelf kan financieren zon der het hoofdstedelijke begrotingsbeeld te verslechteren. Het investeringsvraagstuk weegt niet zwaar, aldus de wethouder. Al leen zullen andere werken getemporiseerd of een jaar verschoven moeten worden. Het totale investeringsniveau zal niet op lopen en ons beroep op de beschikbare middelen bij de Bank oor Nederlandse Gemeenten blijft hetzelfde. De wethouder zei dat ook het sluiten van zelfstandige leningen voor de IJ-tunnel bin nen de mogelijkheden ligt: bij voorbeeld een burgerzinlening of een speciale lening. Hij achtte deze maatregel echter niet nodig omdat ook zonder deze het huidige investeringsniveau op ongeveer 250 mil joen per jaar kan blijven. „Wij blijven er echter naar streven", verklaarde de wet houder, „om voor de tunnel, die immers een bovengemeentelijke betekenis heeft, een rijksbijdrage te krijgen, aangezien de zaak ernstiger zou worden wanneer de last ook in de toekomst op de gemeente zou blijven drukken". Een speciale rege ling met het rijk achtte hij „niet nodig, maar wel wenselijk". Desnoods kan het geld dat aan de IJ-tunnel wordt gespen deerd langs de omweg van een subjectie ve verhoging der rijksuitkeringen van de gemeente worden terugverkregen. Boven dien, zei de wethouder, schept een tunnel mogelijkheden tot opbrengsten. Dit kan echter pas in de toekomst bekeken worden. De wethouder besloot zijn verklaring met de woorden: „Ik durf de zekerheid te ge ven dat we de tunnel kunnen financieren en de lasten van de financiering kunnen dragen". Naar Amerika. Met het lijnschip „America" zijn 102 Indische Nederlanders aangekomen in New York. Het grootste deel van hen, ongeveer tweederde, gaat naar de staat Californië. Deze groep vormt de voorhoede van ongeveer 5.000 die naar Amerika kunnen gaan. ter, niet mogen vergeten dat het klimaat, dat wij daarmee scheppen, gezond moet zijn. We moeten trachten te voorkomen, dat via het garantiebeleid ontwikkelingen in een ongewenste richting worden gesti muleerd. Over de praktische uitwerking van het nieuwe garantiebeleid kon minis ter Marijnen geen mededelingen doen, in afwachting van de nadere uitwerking en van de resultaten van het overleg met het Landbouwschap. Loonbeleid Indien er in de landbouw geen harmo nie zou zijn tussen een op het handhaven van een redelijk bestaan gericht garantie beleid en het gedifferentieerde loonbeleid, dan is er altijd nog de mogelijkheid van een beroep op het coördinatie-aspect in de gedifferentieerde loonvorming. Het zou bij voorbeeld kunnen blijken, dat de produk- tiviteitsstijging in de landbouw niet toe reikend is om de belangrijke stijging van de arbeidskosten op te vangen. De minis ter vertrouwde dat dit wel het geval zou zijn, ook al omdat wij tot nu toe met de produktiviteitsontwikkeling in de kost prijzen in belangrijke mate achter de fei telijke ontwikkeling hebben aangelopen. De minister deelde de bezorgdheid over de gang van zaken in de zuivelsector. De minister had. graag een wat hoger niveau voor de inleveringsprijs voor bo ter en kaas aangehouden. Gelet echter op de ontwikkeling van de melkproduktie in ons land en een soortgelijke ontwikkeling in de meeste andere West-Europese lan den, was er onvoldoende aanleiding af te wijken van het advies van het produkt- schap voor zuivel, dat reeds een geringe verhoging ten opzichte van het vorige jaar inhield. „Melkstroom een gevaar" In antwoord op een betoog van de heer Louwes (V.V.D.), die critiek had op het garantiebeleid in de landbouw, zei prof. Thurlings (K.V.P.) dat de steeds wassen de melkstroom, waarop subsidie wordt verleend aan de boeren ten laste van het gehele volk, de vooruitgang van ons land bedreigt. Want het gevolg is dat minder kan worden gespaard, zodat er minder kapitaal beschikbaar is voor allerlei tech nische vernieuwingen die de modere tijd eist. Het kan nooit een juiste politiek zijn dat de schatkist maar moet opdraaien voor de steeds grotere melkproduktie. Daartegenover voerde de heer Louwes weer aan dat als de garantieprijs voor de melk wordt verlaagd, de boeren zich tot het uiterste inspannen om de produktie te vergroten teneinde het inkomen te be reiken dat zij nu eenmaal nodig hebben voor vrouw en kinderen en hun bedrijf. Dat is de praktijk tegenover de theorie van de wetenschapsman. Het is een zaak, concludeerde minister Marijnen, die zeer scherp moet worden bezien, ook door het bedrijfsleven zelf, om dat ten slotte ook in internationaal ver band de bedrijfstak zich zelfstandig moet kunnen doen gelden. Het is struisvogelpo litiek dat niet in te zien. De minister was gaarne bereid met het georganiseerde be drijfsleven na te gaan hoe dit probleem het beste in studie kan worden genomen. De gezamenlijke gemeentebesturen van Vlissingen en Middelburg hebben op het gemeentehuis van Vlissingen tijdens een conferentie voor de pers hun plannen tot vorming van een dubbelstad Middelburg- Vlissingen toegelicht. Aan deze dubbel stadgedachte werd reeds in januari 1959 uiting gegeven. De katalysator tot de samenwerking tus sen beide steden is het Sloe-plan. Dit plan stelt de ontsluiting in het vooruitzicht van ongeveer 400 hectare buitendijks en circa 800 hectare binnendijks gebied voor de vestiging van basisindustrieën. In samenhang met de ontwikkeling van het Sloeplan en het graven van een Spui- kanaal (tevens voor de binnenvaart ge schikt te maken) tussen het Zuid-Sloe en de Zandkreek, is de aanleg te verwachten van diverse aansluitende wegen. Te ver wachten is, dat zich nabij de dubbelstad tuinbouw zal ontwikkelen. Het plangebied omvat omstreeks 5.852 hectare. Rekening houdende met ontvolking als gevolg van saneringen en city-vorming, kunnen de toekomstige bevolkingscijfers van de bestaande kernen worden geschat op: Middelburg 20.000 inwoners, Vlissingen 25.000 inwoners, Oost- en West-Souburg 6.000 inwoners, totaal 51.000 inwoners. Middelburg-Vlissingen kan op de voorge stelde wijze uitgroeien tot een dubbelstad van bijna 200.000 inwoners, nagenoeg ge lijkelijk verdeeld. Het structuurplan, dat door Middelburg en Vlissingen is ontworpen, is gebaseerd op het voorontwerp van wet voor de herin deling van de gemeenten op Walcheren. Deze nieuw vast te stellen grenzen worden door het structuurplan niet overschreden. Drie arealen De dubbelstad is opgebouwd uit een drie tal arealen, als vanzelf voortvloeiende uit de situatie: de gebieden van het Zuid-Sloe, van de stad Vlissingen en van de stad Mid delburg. Het Zuid-Sloe dient voor de ves tiging van basisindustrieën, terwijl de ste delijke gebieden elk een sector bevatten, waar bedrijven van kleinere omvang een plaats kunnen krijgen. De meer stedelijke recreatie is in groen stroken tussen de woonwijken mogelijk. Elementen van grote omvang, zoals een stadion, een zwembad of een dierenpark kunnen een goede plaats krijgen in de zones tussen de steden Vlissingen en Mid delburg. Nieuwe wegen De belangrijkste wegen in het ontworpen structuurplan moeten nog worden aange legd. Het nieuwe tracé van Rijksweg 58 tussen Nieuwland en het veer bij Vlissin gen zal waarschijnlijk het eerste aan bod komen. Ook de grote stamweg van Vlis singen naar het Sloe komt in aanmerking voor spoedige verwezenlijking. Een derde hoofdader is de verbinding van de dam bij Veere ten Westen langs Middelburg naar Vlissingen. Het verst in de toekomst ver wijderd lijkt een weg benoorden Middel burg, die ter hoogte van Arnemuiden on der de spoorweg door Rijksweg 58 zou kun nen verlaten in de richting Domburg, met een aftakking naar Middelburg en Veere via de Veerseweg. Het K.N.M.I. deelt mede: Een hogedrukgebied, dat van de Oostzee naar Noord-Rusland trok, nam verder in betekenis toe en veroorzaakt in Noord- Europa bij voortduring strenge koude. De grens van de koude lucht kwam echter bo ven Noord-Duitsland tot stilstand. De rug van hoge druk, die gisteren over ons land trok, verplaatste zich naar Midden-Euro pa. Tegelijkertijd breidde de invloed van een gi-oot lagedrukgebied op de oceaan zich geleidelijk verder over West-Europa uit. De eerste depressiekern trok langs Ierland naar het noorden. Het bijbehoren de front kon ons land juist niet bereiken. De volgende kern bereikte vanmorgen de zuidwestpunt van Engeland. Deze sto ring komt dichter langs ons land. Het re- gengebied ervan bereikte vanmorgen Zee land en zal over het gehele land trekken. Na het passeren van de storing draait de wind naar zuidwest of west en volgt een zwakke rug van hoge druk met opklarin gen. Langs de Azoren trok vanmorgen echter alweer een volgende storing, die ook naar West-Europa koerst. Het weer behoudt tengevolge van deze ontwikkelingen een onbestendig karakter, maar blijft tamelijk zacht vanwege de aanvoer van oceanische lucht. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. I .3 11 Vrijdag 26 februari Zon op 7.35 uur, onder 18.12 uur. Maan op 7.16 uur, onder 18.09 uur. Maanstanden 26 februari 19.24 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 25 februari Hoog water 2.37 en 14.57 uur. Laag water 10.33 en 22.59 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome Ajaccio Lissabon zwaar bew. geheel bew. geheel bew. half bew. geheel bew. half bew. zwaar bew. zwaar bew. mist licht bew. mist zwaar bew. regen regen geheel bew. geheel bew. geheel bew. regen licht bew. regen geheel bew. geheel bew. half bew. geheel bew. mist regen half bew. geheel bew. half bew. licht bew. zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt ozo o o o o o o o no o nno o zo ozo O O O zo zzo nw nnw wnw no ozo nw zzw ozo zw w wnw z nno zw 7 6 5 5 7 5 7 6 -7 -0 -6 1 6 6 7 7 6 8 17 9 15 3 7 6 10 7 9 9 11 17 17 15 12 0 0 0,1 0 0 0 0 0 0 0 0 4 4 0 0 0 1 2 0,1 0 6 0 1 0 0,1 0 0 0 0,1 0 0 2 Squaw Valley: 24-2-1960 16 uur plaatselijke tijd. Onbewolkt, windstil, temp. +7 gra den, sneeuwhoogte: TOO cm; max. temp. 9, min. temp. -17 graden.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 2