London Combination als sparringpartner onvoldoende voor voorlopig Oranje-elftal Nederlanders wonnen met 2-0 door doelpunten van Groot I Nencini schreef derde etappe van Genua-Rome op zijn naam Duits voetbalelftal stelde teleur tegen de Chilenen Reserves van HBC kampioen Engelse aanvallers schoten slecht OSV kreeg protest toegewezen Sparta-legioen naar Londen De Roo eindigde op twaalfde plaats Overwinning kwam in de laatste fase tot stand Free Foresters tegen Nederland in Haarlem Geen test Breedtespel Fut gevraagd Engelse league versloeg Schotse league Voetballer Sal werd over de grens gezet Jeugd bracht Hilversum 4-1 nederlaag toe Nog twee centrale trainingen Hoofdprijs in toto wordt niet gedeeld Ook vergunning van Caritas verlengd Haarlemse basketballers in vertegenwoordigende teams Haarlem-ploeg verloor van Kroosduikers Ambassadeur van Thailand erelid van ,.Duinwijck" DAG 24 MAART i960 Het voorlopig Nederlands voetbalelftal heeft gisteravond in Amsterdam voor niet minder dan veertigduizend toeschouwers een aardige oefenwed strijd gespeeld tegen een Engelse formatie, uitkomend onder de naam London Combination. En die voorlopige samenstelling van het nationaal elftal won ook nog. Het werd 2-0, maar een krachtproef was het bepaald niet. Het Engelse team had een ervaren en sterke verdediging, maar aan vallend kwam men wel heel veel tekort. En dat was bepaald jammer, om dat juist in die achterlinie van de Nederlandse formatie enkele nieuwe pelers waren opgenomen, die men wel eens tegen ervaren voetballers aan het werk wilde zien. En wat dat betreft stelde de oefenmatch teleur, want de buitenspelers Paine en Sidenham - uit de derde divisieclub Southamp ton - noch de binnenspelers Woosnam en Dunmore (beiden West Ham l nited) kwamen tot een aanvaardbaar peil. Om nog maar niet te spreken van midvoor Tindall van Chelsea, die in zijn club back speelt. Voor niet verwende toeschouwers was er veel aardigs te zien, zeker, maar als sparringpartner voor het Nederlands elf tal dat zondag over een week tegen Bulga rije speelt, was de Engelse ploeg ten enen male onvoldoende. De Engelsen kregen even een prikkel tot beter spel toen al na tien minuten Henk Groot van Ajax de eer ste treffer deed noteren, maar de echte wil om te winnen bleef uit. Zo ook toen de zelfde speler een kwartier na de rust met een kopbal de stand op 2-0 bracht. Er werd ook toen wat feller op de man gespeeld en wat sneller gecombineerd, maar veel noe menswaardig gevaarlijk werk kregen Ker- kum (Feijenoord), Mijnals (Elinkwijk), Kuys (NAC) en Pieters Graafland (Feije noord) toch niet te verwerken. Heel wat moeilijker hadden de Neder landse aanvallers het. Die stonden tegen over een uiterst geroutineei'de verdedi ging, waarin spil Norman van Tottenham Hotspur en de backs Bond en Cantwell van West Ham United gedegen voetbal lieten zien. Zij werden terdege op de proef ge steld door vooral de beide binnenspelers Rijvers en Henk Groot (Feijenoord en Ajax). De kleine Rotterdammer deed veel belangrijk voorbereidend werk, terwijl Henk Groot liet zien dat hij niet ten on rechte aan het hoofd staat van de lijst van goalgetters in de eredivisie. Tussen dit tweetal verrichtte de DOS- speler Van der Linden weinig opvallende dingen. Dat deed Moulijn ook al niet. Die speelde uiterst voorzichtig en haast met een allure van ,.mij passeert men toch niet voor de nationale ploeg". Zijn collega op de rechtervleugel, Swart van Ajax, kwam voor rust aardig mee hij hield het spel af en toe alleen wat te veel op met treuze len maar in de tweede helft kwamen zijn tekortkomingen steeds duidelijker aan het (kunst)licht. Van de beide kant- halfs beviel ons de Ajacied Muller verre weg het best. Villerius de held uit de wedstrijd Glasgow Rangers-Sparta deed af en toe wel aardige dingen, maar ':on toch niet in de schaduw staan van Klaassens, die evenals De Munck door een blessure verhinderd was. Als test viel de wedstrijd dus niet mee "n het zal geen sinecure zijn tegen Bulga- üe een team op te stellen dat een rede- 'ike kans maakt op de overwinning. Voor- 1 niet als de PSV-spelers door het conflict (NVBPSV niet mee kunnen doen. .Vant Van der Kuil en Wiersma zijn och nog altijd spelers van de eer ste keus en het spel van hun vervan gers (Swart en Kerkum) was toch zeker niet zo dat men het PSV-tweetal zonder meer kan passeren zonder afbreuk te doen aan de ploeg als geheel. De wedstrijd zelf, wij zeiden het al, was soms aardig om te zien, maar veel hoog- 'cpunten telde hij niet. In de eerste helft was er een aardig evenwicht. Over en weer ontstonden er schietkansen, maar in beide .aanvalslinies liet het schieten veel te wen sen. Vooral de Engelsen stelden wat dat betreft teleur. Zij zochten het steeds maar Met een moedige duik belet doelman Reynolds de Nederlandse midvoor Van der Linden hel scoren. De Ajacied Henk Groot, die gister avond beide door Nederland gescoorde doelpunten voor zijn rekening nam en ook door zijn andere verrichtingen een beste kans maakt op een plaats in het Nederlands elftal. in boogballetjes, omdat Pieters Graafland af en toe enkele meters voor zijn doel stond opgesteld. Maar ook die boogjes waren niet zuiver en de doelman van Feijenoord had het dus vrij rustig. Zijn collega Reynolds van Southampton moest heel wat meer in actie komen, maar behalve bij de actie van Henk Groot (die was na een pass van Swart in vrije schiet positie alleen voor hem verschenen) die een goal opleverde, deed hij zijn werk naar behoren. Scheidsrechter Beltman zorgde er ver der nog voor dat Reynolds geen poging be hoefde te wagen een strafschop te stoppen, want toen spil Norman zeer duidelijk hands maakte liet de Nederlandse arbiter rustig doorspelen. Na rust kwamen de Engelsen even fel opzetten, maar lang duurde dat niet. Het duurde in de aanval allemaal te lang en door het aanhoudende breedtespel kreeg de Nederlandse defensie, waarin de debu terende Mijnals goed werk verrichtte, steeds weer gelegenheid zich te herstellen. En toen Henk Groot na een kwartier de stand op 2-0 bracht was het al spoedig he lemaal gedaan met de fut van de profspe lers. Alleen Dunmore kreeg alleen voor Pieters Graafland nog een droomkans (hij verknoeide die hopeloos door over te schie ten) waarna Woosnam nog een keer de lat raakte. Maar dat was dan ook alles. Aan de andere kant kreeg Moulijn er af en toe echt zin in wij hadden zo het idee dat hij een persoonlijke „vete" met Bond aan het uitvechten was waardoor Van De Engelse keeper is verslagen en Henk Groot (midden) kan de bal in het onbeschermde doel schieten. Rechts de Engelse back Bond. der Linden en Helk Groot nog al eens kansjes voorgeschoteld kregen. Groot maakte daarvan verreweg het beste ge bruik, ook al slaagde hij er dan ook niet meer in Reynolds te passeren. Niettemin lijkt het ons wel waarschijnlijk dat de ex- ii li i fini mm i if i in Voetbal Stormvogelsspeler een kans krijgt en een verdiende kans in het nationale elf tal. In de slo'tphase van de wedstrijd kreeg men nog het vreemde beeld te aanschou wen dat de Engelsen met vertoon van macht het spel gingen „bevriezen" een eigenaardige taktiek met een achterstand van 2-0. Bij een volgende gelegenheid lijkt het redelijk de F.A. te vragen een zo sterk mo gelijke formatie naar Nederland te sturen. Een formatie ook met spelers die bereid zijn en toestemming hebben van hun clubs! om zich wat meer te geven en dat ook kunnen dan die wij gisteravond zagen onder de lampen van het Olympisch stadion. Want nogmaals, het was allemaal aardig om te zien, maar een voldoende test voor de spelers was de wedstrijd be paald niet. De wedstrijd tussen de teams van de En gelse league en de Schotse league, die woensdagavond op „Highbury" in Londen werd gespeeld, is geëindigd met een 1-0 zege voor de ploeg van de Engelse league, die daarmee haar record (sedert 1932 on geslagen in de in Engeland gespeelde wed strijden tegen de Schotse league) hand haafde. Rechtsbuiten Harry Hooper scoorde zeven minuten voor tijd het enige doelpunt van deze kwalitatief teleurstel- lénde ontmóèting. De protestcommissie van de KNVB heeft woensdagavond in Amsterdam het protest, dat OSV op 14 februari had ingediend na .'•'loop van de thuiswedstrijd tegen Laak kwartier (amateurs, eerste klasse A), toe gewezen. De uitslag werd gewijzigd van 2-2 in 2-1 in het voordeel van OSV. OSV had geprotesteerd tegen het toe kennen van een hoekschop aan Laakkwar tier, waaruit een der Haagse doelpunten ontstond. Ook de protestcommissie was dus van mening, dat de beslissing ten on rechte genomen was. Door de toekenning van het protest kreeg OSV een belangrijk extra winstpunt. De Oostzaanse vereniging deelt nu de laat ste plaats met DWV, beide clubs hebben 15 punten uit 21 wedstrijden. Het Dordtse Emma is met 16 punten uit 21 wedstrijden eveneens nog in degradatiegevaar. In deze afdeling degradeert één club. OSV en DWV spelen zondag uitwed strijden tegen resp. DCG en Quick-Den Haag, Emma een thuiswedstrijd tegen Unitas. Tenminste 1500 Nederlandse voetbal liefhebbers zullen volgende week per boot en vliegtuig naar Londen reizen om daar woensdag op „Highbury", het terrein van Arsenal, de nationale kampioen Sparta aan te moedigen in de beslissingswedstrijd tegen de Glasgow Rangers. De verzoeken om toegangsbewijzen komen uit alle delen van het land. De meeste supporters ma ken de tocht per vliegtuig. Van het vlieg veld „Zestienhoven" bij Rotterdam zullen woensdag vele extra toestellen vertrekken. Het is uitgesloten, aldus werd van Spar- ta-zijde meegedeeld, dat er een recht streekse televisie-reportage komt van de wedstrijd. Wel zal er een directe radio reportage zijn. Deze derde wedstrijd tussen Sparta en de Rangers zal in ieder geval een beslis sing opleveren, ook bij een gelijk spel. In dat geval namelijk wordt de wedstrijd ver lengd met twee keer 15 minuten (deze extra tijd wordt geheel uitgespeeld, onge acht het feit of een der teams een doel punt scoort) en is de score dan nóg gelijk, dan beslist het lot. De eventuele loting geschiedt op het terrein, onmiddel lijk na de extra speeltijd. De Joegoslavische profvoetballer Wladi- mir Sal, die door de rechtbank in Den Haag wegens meineed betreffende een contract met de vereniging Ajax, door deze rechtbank veroordeeld werd tot zes maan den gevangenisstraf, is over de grens ge zet.' Sal kreeg onlangs één maand gratie en verbleef de laatste weken als passant in het huis van bewaring in Den Haag. Het Nederlands jeugdelftal (spelers 16- 18 jaar) heeft woensdag in het Hilversum- se sportpark een 4-1 zege behaald op de tweede-divisieclub Hilversum. Bij de rust was de stand 3-0, dank zij doelpunten (2) van de Ajacied Engelsma en een treffer van Ellens (ex-De Volewijckers), die als „gastspeler" van Hilversum de -bal in eigen doel schoot. In de tweede helft zorg de Engelsma voor een 4-0 stand. Het enige tegendoelpunt van Hilversum tenslotte werd gescoord door Van Wijk. De technische commissie van de KNVB heeft, in overleg met bondscoach Elek Schwartz, besloten de kandidaten voor het Nederlands elftal volgende week nog twee maal bijeen te brengen. De centrale trai ningen, die zoals gebruikelijk op het sport park De Vliert in Den Bosch worden ge houden, zijn vastgesteld op woensdag 30 maart en vrijdag 1 april. Advertentie Mevrouw L. M. v. d. Klauw te Den Haag is 126.695 gulden rijker geworden. Om 12 uur gistermiddag, toen de termijn van aanmelding voor winnaars van de KNVB- toto sloot, waren er namelijk geen mel dingen binnengekomen van deelnemers met 15 punten. Het aantal winnaars van de tweede prijs van 63.348 gulden is ge stegen van 8 tot 10. De derde prijs, die even groot is als de tweede, wordt gedeeld tussen 254 deelnemers met 13 punten. Jaarii tOtO; densi omzet van üe voetbal- rijen-wedden bij paar- windhondenrennen en imeten etc (Omgerekend i per hoofd der fëvolking) 160- •i, *S> Na de KNVB heeft ook de Stichting Ca ritas toestemming gekregen na 18 april de voetbalpool voort te zetten. De nieuwe ter mijn loopt, evenals bij de KNVB, 30 juni. tot In Florence speelden zich woensdag middag wilde tonelen a*f. Tot onbeschrijfe lijk enthousiasme van zyn eigen supporters werd daar namelijk de Italiaanse kampioen Gastone Nencini op bijzonder knappe wyze winnaar van de derde etappe van de weg wedstrijd GenuaRome, de 207 km lange rit, di, Reggio als startplaats had. Het was de tweede Italiaanse triomf in deze etappe- wedstrijd. Nencini ontsnapte even buiten Prato op 28 km van de finish uit de hoofd macht en zijn demarrage was zo fel, dat het furieuze peloton geen kans meer zag om hem „terug" te halen. De slagvaardige Fransman Gra'czyk deed nog wel een po ging, in gezelschap van de Italiaan Batte- stini, maar het enige resultaat was dat beiden met een moeizaam bevochten winst van slechts twee seconden op de hoofd macht in Florence finishten. Door de ver beten jachten bleef de voorsprong van Nencini overigens ook gering: 45 seconden. Vóór Prato, waar door een fout van een politieagent chaotische toestanden ontston den, was de etappe gekrarakteriseerd door een ontsnapping van de Belg Couvreur en de Italiaan Catalano. De grootste marge werd 2>/2 minuut. Dat het avontuur ten slotte op niets uitliep was overigens te De 65.000 toeschouwers, die woensdag middag in het Neckarstadion in Stuttgart de tribunes bevolkten waren teleurge steld. Teleurgesteld over het vertoonde spel van het Duitse elftal tegen Chili, dat een week eerder in Parijs door een opper machtig Frankrijk met een 0-6 nederlaag naar de kleedkamers was teruggestuurd. Wat Frankrijk kon, zou het Duitse team toch zeker kunnen en het publiek hoopte op doelpunten, die de sterke positie van Duitsland in het internationale voetbal zouden accentueren. Het liep echter allemaal anders. Waren het de Fransen die door hun hoge tempo de Chilenen naar eeen grote nederlaag speelden, de krappe 2-1 zege van de Duit se ploeg liet zien dat er te weinig stoot kracht, snelheid, en vooral te weinig op bouw in de aanvallen zat. De middenlinie van het Duitse elftal, be staande uit Sundermann, Erhardt en Bent- haus, kwam zelden tot een afgemeten pass in de vrije ruimte, waardoor Rahn, Seeler en Brülls hun snelheid niet konden uit spelen. Het scheen alsof de aanvalslinie van alle goede geesten verlaten scheen, terwijl de Chilenen daarentegen na 24 minuten door een kopbal van Juan Soto de leiding konden nemen. Tegen het einde van de wedstrijd wisten de Duitsers op het nippertje, namelijk in de 73ste en 77ste minuut door Halier en Seeler de zege naar zich toe te trekken, maar niemand in het stadion was erg te vreden met het bereikte resultaat. Reeds in het begin van de wedstrijd was duidelijk, dat Chili zou proberen de even tuele nederlaag zo klein mogelijk te hou den. Er was geen sprake van een Duitse meerderheid. Wel schoot Helmut Rahn reeds in de achtste minuut keihard vlak over de lat, maar direct daarop moest kee per Tilkowski uit zijn doel om een hoge bal van de links gezwenkte rechtsbinnen Fouilloux te onderscheppen. Hij stompte de bal voor de voeten van Musso, die in zijn haast de bal hoog overschoot. In de 24ste minuut nam Chili de leiding. Een door linksback Schnellinger veroor zaakte vrije schop werd door rechtsbin nen Moreno hoog voor het Duitse doel ge lepeld. Midvoor Juan Soto kopte de bal niet hard, maar geplaatst in de uiterste hoek (0-1). Hardnekkig verdedigden de Chilenen hun voorsprong, zij het, dat zij wel eens naar ongeoorloofde middelen grepen. De tijd verstreek en het was een machtelo ze Duitse voorhoede die het goede ritme en tempo niet kon vinden om de beslis sende doorstoot te forceren. Rechtsbinnen Halier was het, die ver naar voren getrokken een hoge bal scherp voor het doel trok, hoog zweefde de bal naar het doel. Over het hoofd van de kop pende linksback Navarro, over de handen van de te ver naar voren opgestelde doel man Coloma,-belandde het leer in het Chi leense net (1-1). Vier minuten later zorg de midvoor Uwe. Seeler voor het winnen de doelpunt. Door rechtsback Eyzaquirre en spil Sanchez op de huid gezeten schoot hij van 16 meter afstand onhoudbaar in (2-1). Er was afgesproken dat in beide ploegen behalve de doelman twee veldspelers ver vangen mochten worden. Voor de rust liet Ehrhardt zich door Wilde vervangen en later kwam Schütz de taak van Schmidt overnemen. Kort voor het eind stuurden de Chilenen twee andere spelers het veld op. wijten aan Catalano, die in Sasso Marconi lakoniek van zijn fiets stapte en rustig aan de voet van een fontijn de overige renners ging opwachten. Enkele tientallen kilo meters verder begon Massoceo nog aan een solo, die hem tot Prato tot de meest be- sprokèn man van de karavaan maakte. Toen werd hij vergeten door de beslissende demarrage van Nencini. Voor vandaag staan twee ritten op het programma: de „halve" etappes Florence— Poggibonsi (72 km) en Poggibonsi—Pe- rouze (169 km). De uitslag was: 1. Nencini (It.) 207 km in 5.14.07 (moyenne 39.539 km/u). 2. Grac- zyk (Fr.) 5.14.52, 3. Battestini (It.) z.t. 4. Brankart (België) 5.14.55, 5. Gilbert Desmet Belg.) z.t. 6. Padovan (It.) z.t. 7. Musone Wielrennen (It.) z.t. 12. De Roo (Ned.) z.t. 14. De Haan (Ned.) b.t. 28. (ex aequo): o.a. Darrigade (Fr.), Niesten (Ned.), Venturelli It.) en Gel dermans (Ned.), allen in dezelfde tijd als Brankart. Het algemeen klassement na de derde etappe is: 1. Gilbert Desmet (België) totaal tijd 13.59.38: 2. Simpson (G.B.) 13.59.41; 3. Mahé (Fr.) z.t. 4. Nencini (It.) 13.59.47; 5. Bonifassi (Fr.) 14.00.33; 6. Battestini (It.) 14.00.39; 7. Favero (It.) 14.00.42; 8. Bran kart (België) z.t., 9. Carlesi (It.) z.t., 10. Brugnami (It.) z.t. In de derde etappe staakten Vlayen (Belg.), Tezza (Ir.) en de Luxemburger Gaul en Ernzer de strijd. De posities van de Nederlandse renners in het algemeen klassement bleven vrijwel ongewijzigd. Ook in het puntenklassement leidt Gilbert Desmet voor de Brit Simpson. Gastone Nencini staat daarin op de derde plaats. Cricket Het Nederlandse cricketelftal zal in hel komende seizoen drie internationale wed strijden spelen. Woensdag 27 en donder dag 28 juli is een team van de R.A.F. uit Bremen tegenstander van de Nederlanders en zaterdag 30 en zondag 31 juli speelt het Nederlandse elftal in Kopenhagen de jaarlijkse wedstrijd tegen de Deense cric keters. Voor de laatste ontmoeting zijn zaterdag 27 en zondag 28 augustus gere serveerd. Op het terrein van Rood en Wit in Haarlem komt het Nederlandse elftal dan uit tegen de Free Foresters. Het team van de Free Foresters zal de laatste week van augustus een tournee augustus wordt op het VOC-terrein in Rot terdam een wedstrijd gespeeld tussen een KNCB-team en de Engelsen, een dag later komen de Free Foresters waarschijn lijk in Den Haag uit tegen een ander KNCB-elftal. De competitie van de Cricketbond begint zondag 8 mei. Aangezien op die datum nog lang niet alle crecketvelden beschik baar zijn zal die dag slechts een beperkt aantal wedstrijden kunnen worden ge speeld. Ook dit jaar heeft de KNCB voor een periode van vier weken een Engelse coach gecontracteerd. De Brit Fellows zal van 31 mei tot 28 juni ter beschikking van de clubs staan. Hij zal dan zich voornamelijk belasten met het trainen van de topjeugd. De Brit Crabtree zal voorts zaterdag 14 mei het examen afnemen van het „MCC youth coaching certificate". De algemene vergadering van de KNCB is vastgesteld op 23 april en zal in hotel „Central" in Den Haag worden gehouden. Basketbal In april zullen de nationale dames-, he ren- en jeugdteams diverse wedstrijden spelen tegen andere landenteams. Zo zal het Nederlands jongensteam van 6 tot en met 11 april deelnemen aan het Albert Schweitzer-toernooi in Mannheim. Eef Ha lewijn (Typhoons) is de Haarlemse verte genwoordiger in dit jeugdteam. De meis jes spelen 9 april tegen België als voor wedstrijd voor de hereninterland België- Joegoslavië. Truus Biesbrouck (Antilo pen) is gekozen in het meisjesteam. Tot slot zullen de nationale dames- en he- renploeg een trip maken naar Scandina vië. Het damesteam is nog niet samenge steld. De herenploeg is als volgt samenge steld: Braun (DED), Bruin (Punch) Drie huis (BI. Stars), De Jonge (DED), Lager- wey (Flamingo's), Perrier (BI. Stars), Si- beyn (US), Sleeswijk (Wolves), Smit (DED), Sterker (Landlust). De ploeg zal nog met twee spelers worden aangevuld. De waterpolocompetitie Met enige invallers heeft Haarlem voor de tweedeklasse heren van de waterpolo competitie district Noordholland in Zaan dam gespeeld tegen Kroosduikers. Het was een gelijk opgaande strijd. Siedenburg opende voor Kroosduikers de score waarna Wempe gelijk maakte. Met een prachtige doorslagbal bracht Siedenburg de rust stand op 21. Dezelfde speler vergrootte in de tweede helft de voorsprong. Met een boogbal van Wempe en een afgemeten treffer van Wansleben kwam de balans vervolgens in evenwicht. Maar in de slot fase maakte Siedenburg voor Kroosdui kers het winnende doelpunt. De stand luidt nu: Haarlem Neptunus VZV Nereus 2 Kroosduikers HVGB 2 12 10 9 6 6 3 27—20 31—12 19—24 19—21 16—29 17—23 Verder werden gespeeld: Dames tweede klasse: DAWDWT 3 34. Dames vierde klasse: DWT 5—VZV 3 3—2. Heren vierde klasse: HVGB 3—DWT 2 1—11. Afdeling AJ I: HPC—Haarlem 2—1. Afdeling AJ II: DWR—HVGB 1—2. Met een sterke bovenhandse opslag heeft MHBS stadgenote De Blinkert, niet op volle kracht, haar wil met ruime cijfers op kunnen dringen: 15-4, 15-10 en 15-6. Het technisch vaardige Alkmaarse Octo pus, ernstig titelkandidaat, had slechts -drie sets nodig om Santpoort te kloppen. Voor de afdelings-eersteklasse heeft Onze Gezellen weer enige verbetering in haar positie kunnen brengen door een ge lijkspel tegen de damesploeg van OVRA. De Gezellen namen zelfs een 2-0 voor sprong. Setstanden: 11-15, 7-15, 15-5 en 15-10. Velox gunde Eclecta geen set en won met driemaal 15-11 en eenmaal 15-10. De jeugdige Eclecta-spelers, waarbij wij vol doende aanleg onderkennen, spelen met te weinig overgave en beheersing om tot gro tere daden te komen. In de tweede klasse A versloeg HBC 2 dinsdag Santpoort 2 (15-6, 15-1 en 15-6) en gisteravond OVRA 2 met 15-9, 15-1 en 15-9. Twee fraaie, gedecideerde overwinningen die de HBC'ers het kampioenschap brach ten. De ploeg bestond uit de volgende spelers: Breeuwer, Van Leuven, Lembeck, Bunnink, Hilterman en Roosen. In de tweede klasse B zette Topscore haar zegetocht naar de titel voort met een overwinning op AVC 2 (15-10, 15-10 en 15- 13), ook DSS week in de derde klasse niet van het goede pad en klopte OVRA 3: 15-5, 15-2 en 16-14. De puntenverdeling van PSVH tegen HVS 3 bracht Gios in 2 B iets dichter bij de titel. In 3 B klopte Alliance tegenstander PWN 2 en ziet met vertrouwen het titelgevecht met rivaal Die Raeckse 3 tegemoet. Heren: OVRA 3—HBC 2 0-3 (HBC 2 kampioen), SantpoortOctopus 0-3, Velox De volleybalcompetitie —Eclecta 4-0, Gios 2—Set Up 2-2, HVS 4— VVCL 2-2, PWN 2—Alliance 0-4, PSVH— HVS 3 2-2, TopscoreVelox 2 3-0, Energie De Blinkert 3 0-3, HBC 2Santpoort 2 3-0. Dames: OVRAOnze Gezellen 2-2, AVC 2Topscore 0-3, MHBSDe Blinkert 3-0, HBC 5—Vesmia 3 0-3, THB—De Blinkert 5 1-3. FES—Set Up 2 0-3, De Blinkert 4— THB 2 3-0, OVRA 3—DSS 0-3, HBC 4— Set Up 2 3-0, Gios 4—OSS 3 1-3, SSO— Eclecta 2 0-3. Badminton De badmintonvereniging „Duinwijck heeft als ere-lid benoemd de ambassadeuï van Thailand in ons land, prins Vongsa- mahip Jayankura. De prins, die onlangs de internationale badmintonkampioenschap pen in het Krelagehuis in Haarlem bij woonde, is zelf een enthousiast badminton- beoefenaar.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 13