PRUIS LINCO rijwiel-, bromfiets-, motoronderdelen en -accessoires „Bodoro" blijft wegens deukje halve dag aan steiger Sets aparts PATENT L0ENDERSL00T Verkeerd Agenda voor IJmond en Haarlem MODE A anmeldingsfo rm ulier IJmuider Courant Kapitein van „Bonita" treft geen schuld V elsen-IJ muiden Beverwijk Haarlem Turnlust jubileert volgend jaar Faillissementen Lentefeest sport- colberts o, copantalons Filmmuziek onder aan dacht „Jeugd en muziek" Nieuw aardbeiras Betaling abonnementsgeld per giro Proeftuin „Duinstreek van Holland" had goed jaar Moderne coiffures Allernieuwste haarspoelingen Onderwijzers speelden „Taloelah" super convector f 420.- Geen doorberekening van loonsverhoging Uitspraak van Haags Gerechtshof Vier Castricumse kinderen konden naar tehuizen Biggetjes vielen uit rijdende veewagen Mevr. A. Plas overleden Compressor koelkasten 'v> - m A A iv i i v o O De hoofdinspecteur voor de Scheepvaart e heer J. Metz, heeft de Raad voor de heepvaart voorgesteld zowel kapitein J. B. uit Katwijk aan Zee als tweede stuur- in K. K. uit Den Dolder vrij van schuld verklaren inzake de aanvaring van •n schip, het 3830 brt. metende motor hip Bonita, met het Amerikaanse ber- igsvaartuig Indian Prince op 22 januari 58 op de Mississippi. Vier van de vijf varenden van het Amerikaanse vaartuig •amen bij deze scheepsramp door ver- 'nking om het leven. In een bocht bij Port Jackson werd het nerika'anse vaartuig midscheeps door Bonita getroffen. Het Amerikaanse 'vp brak in tweeën en verdween in de ^pte. De olieman van het schip slaagde - enige erin naar de wal te zwemmen. De heer Metz kwam aan de hand van afgelegde verklaringen tot de conclu- i, dat door de Bonita conform de regie enten is gehandeld. De schuld voor de mvaring zag hij in een onbegrijpelijke anoeuvre van de Indian Prince. De Raad voor de Scheepvaart zal in dc- e zaak schriftelijk uitspraak doen. INZAMELING LEGER DES HEILS Het Leger des Heils houdt op maandag 1 en dinsdag 29 maart de jaarlijkse na- onale inzameling in Heemskerk. Advertentie Voor al uw MARKTPLEIN 1 DONDERDAG 24 MAART Thalia, 20 uur: „Alexander de Grote". Rex, 20 uur: „Casino de Paris". VRIJDAG 25 MAART Thalia, 20 uur: „De man die verdwijnen moest". Rex, 20 uur: „Te jong voor liefde". DONDERDAG 24 MAART Kennemer Theater, 14.30, 19 en 21.15 uur: Modeshow A. K. Zwaanstraat 26 (Wijk'aan Zee): Tot 31 maart doorlopende schilderijenexpositie van Jan Albers en Lia Hoek-Hannesen. VRIJDAG 25 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Hé boy, hé girl". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Avon tuur in Hongkong". W. B. Theater, 20 uur: „De genadeloze wreker". Deken Waarestraat 50 a, 20 uur: „Alco holics Anonymus". Stadsschouwburg: Vandaag 19.45 uur: Operettegezelschap Diogé met „De huzaren van Villars". BIOSCOPEN Cinema Pa'Iace: Vandaag 19 en 21.45 uur: „Aparte tafels", 14 jaar. Vrijdag en zater dag 14. 18.45 en 21.15 uur, zondag 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14, 18.45 en 21.15 uur: „Rebecca", 18 jaar. Frans Halstheater: Vandaag tot en met zaterdag 14, 19 en 21.45 uur. zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur, maandag 14, 19 en 21.15 uur, dinsdag 14 en 20 uur en woens dag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Slaapkamergeheimpjes", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: .De roemrijke daden van Danny", alle leeftijden. Vrijdag en zaterdag 14 en 19.30 uur, zondag 13.30, 16.30 en 20 uur en maan dag tot en met donderdag 14 en 19.30 uur: „Analyse van een moord", 18 jaar. Luxor Theater: Vandaag 20 uur: „Ham let", 14 jaar. Vrijdag 14 en 20 uur, zater dag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „Lino Venture", 18 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Charmants gargons", 18 jaar. Vrijdag tot en met donderdag 14. 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen", 14 jaar. Zaterdag- en zondagmiddag óók een voor stelling om 16.15 uur. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „The Black Swan", 18 jaar. Vrijdag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Een kogel ge merkt „X", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „From here to eternity", 18 jaar. Vandaag en zaterdag 14 en 19.30 uur, zondag 13.30, 16.30 en 20 uur en maandag tot. en met donderdag 14 en 19.30 uur: „The nun's story", 14 jaar. Minerva Theater: Vrijdag 20.15 uur en zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur: „Notre dame de Paris", 18 jaar. Zaterdag 14.30 uur en zondag 14 en 16.15 uur: „Circusbloed", alle leeftijden. Theater Monopolc (Zandvoort): Vandaag 20 uur: „De man met de wassen beelden", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Bloemcnheuvel (Bloemendaal): Tot 4 -pril dagelijks van 1017 uur, zondags van '417 uur: expositie tekeningen van Dirc indeboom. Galerie „Uittenhout" (Kleine Houtstraal): "ot 4 april dagelijks van 1117 uur: ex- ositie van werken van Kini Keiler. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): 'ot 1 april dagelijks van 1022 uur: expo- rtie van grafieken van Henk Huig. DIVERSEN Vleeshal: Vrijdag 12.25 uur: pauzebijeen- omst: ds. J. P. Jacobszoon over „St. Nico- iaa's op Pasen". (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 18 maart.) De gehele middag en avond heef! woens dag de vrachtvaarder „Bodoro" uit Mon rovia aan de toeristensteiger gelegen. Po litiemannen moesten aan boord klimmen, zakken cement moesten worden aange voerd, en dat alles, omdat het schip een deuk had opgelopen bij ruim 4 in het ach terschip. Het was gebeurd bij de Hoog ovens toen de „Stentor" een rondje maak te alvorens vast te maken en toen even in aanraking kwam met de vrachtvaar der. De kapitein constateerde een deuk en legde zijn schip prompt bij de toeristen- steiger. Er werd over verzekeringen ge praat en bovendien moest eerst een be- tonbekisting worden gemaakt, voor de ka- Het bijna vijftigjarige Turnlust heeft in de dinsdagavond gehouden jaarvergade ring uitvoerig gesproken over de jubi leumviering in 1961. Het gouden jubileum zal op waardige wijze worden herdacht met enkele jubileumuitvoeringcn die men, evenals bij het zilveren jubileum, in revue- vorm zal gieten. Het afgelopen jaar is voor Turnlust nu niet bepaald erg rooskleurig geweest. Men heeft te kampen gehad met een groot „verloop" van de leden, een verschijnsel dat men meer aantreft bij de sportvereni gingen. Maar dit maakt het voor bestuur en leiding heel erg moeilijk een begroting op t.e zetten en plannen te beramen. De verschillende jaarverslagen wezen in die richting. Het ledental gaf een terug gang te zien, in sterke mate bij de jeugd. Penningmeester A. Schaap had aan ont vangsten en uitgaven een bedrag van t 8800 waaronder een nadelig-saldo. Dit was het laatste jaarverslag van de penningmeester daar deze wegens werkzaamheden deze taak neerlegde, na ruim 20 jaar de finan ciën te hebben beheerd. Zijn plaats in het bestuur blijft hij evenwel bezetten. Mevr. J. RcyndersVenus heeft het penning meesterschap overgenomen. Woorden van dank mocht de aftredende penningmees ter in ontvangst nemen van de voorzitter, de heer K. van Leeuwen. De aftredende bestuursleden K. van Leeuwen. H. Los. A. Schaap en K. Leguit werden bij acclama tie herkozen. De heer H. Oostdam heeft vervolgens het een en ander verteld over het tech nisch programma, waarbij hij naar voren bracht dat in verband met de jubileum viering Turnlust het komende jaar niet naar buiten op zal treden. Men zal in mei de vaardigheidsproeven houden en zo mogelijk meedoen aan de bondswandel- dag, die op 7 mei in Zandvoort wordt ge houden. Advertentie is onze sortering VITRAGE VALLEN Ruime keus in MODERNE CRETONNES Woninginrichting A. C. BORST PLANETENWEG 38 -42 - TEL. 5991 De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag in staat van faillissement verklaard: H. W. van den Braak, Bilderdijkstraat 9zw„ Haarlem, uitoefenende het metselbedrijf en dat van onderaannemer. Rechter-Commis- saris: mr. N. Reeling Brouwer. Curator: mr. J. H. van Wijk. Kenaupark 24, Haar lem: en C. H. F. M. Scholte, Gedempte Oude Gracht 117, Haarlem en aldaar zaak- doende onder de naam C. en S. Camping Sport. Rechter-Commissadis: mr. N. Reeling Brouwer. Curator: mr. J. Spreij, Gedempte Oude Gracht 65, Haarlem. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is geëindigd het fail lissement van G. Luyer, koopman, Spaarn- wouderstraat 124. Rechter-Commissaris: mr. N. Smits. Curator: mr. P. J. Prinsen Geerlings, Jansweg 52, Haarlem. FILMMIDDAG VOOR A.N.M.B.- KINDEREN Voor kinderen van leden van de afdeling Heemskerk van de Algemene Nederlandse Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid en Elektrotechnische Industrie (A.N.M.B.) is woensdag een filmmiddag georganiseerd. De belangstelling hiervoor was zo groot dat het bestuur zich genoodzaakt had ge zien om twee voorstellingen te doen hou den. Eerst waren de kinderen van 5 tot en met 8 jaar aan de beurt en hierna de jeugd tot veertien jaar. Tweemaal heeft een uit gelaten schare zaal Damgeheel bevolkt om te genieten van „De babysitters" met in de hoofdrol Spanky. Gezien het succes van deze voorstellin gen is dit initiatief zeker voor herhaling vatbaar. pitein uit wilde varen, daar hij geen en kel risico -wenste te nemen. Laat in de avond koos de Bodoro einde lijk zee, richting Emden. De betonbekis- ting was achteraf niet nodig bebleken, men had de deuk uitgeklopt Advertentie De nieuwste soorten *ÏCUALZWÏ' BREESTRAAT 17 BEVERWIJK In het veilinggebouw Het Centrum te Beverwijk hebben de leden van Jeugd en Muziek, afdeling Kennemerland, woens dagavond veel genoten en ook kunnen leren van een viertal films van Bert Haanstra, waarbij door Jan Mul, Pim Ja cobs en Max Vredenburg muziek was ge maakt. Deze laatste vertelde hoe men eerst de „stomme" film had en daar muziek bij ging maken om het lawaai dat deze films soms maakten te overtreffen. Het was on geveer 1930, dat de eerste geluidsfilm uit Amerika naar Europa overkwam. Later ging men toen van meer populaire muziek kleine fragmenten pasklaar maken voor een film. Nu zou dat weer heel anders gaan. De films die vertoond werden waren: „En de zee was niet meer", die de ver dwijnende folklore langs het IJselmeer behandelt, „Spiegel van Holland", een documentaire over het Hollandse land schap in spiegelbeeld (bekroond op het filmfestival in Cannes 1953), „Rembrandt" waarin men een schat van schilderstukken kon bewondere'n. bekroond in Venezuela met de eerste prijs als de beste documen taire en tot slot „Glas", een kleurenfilm over de glasfabricatie. Bij deze laatste film paste heel goed de jazzmuziek van Pim Jacobs, evenals de vaak ernstige mu ziek bij de portretten van Rembrandt. Een zeer leerzame avond voor Jeugd en Muziek. Bij de proeftuin in Beverwijk geeft men de moed nog niet op wat de aardbeien teelt in Kennemerland aangaat. Men heeft een nieuw aardbeienras op do kop weten te tikken, waarvoor men maar liefst. 2.Der plantje neertelde. Men vond dat 200 plantjes wel voldoende wa ren om eens te proberen of hier nog brood voor de streek Kennemerland in zat. De aardbei heet „Gorrella", men heeft deze planten gepoot on een proefveldje van de proeftuin in de Boekelermeer onder Heiloo! MARKTBERICHT BEVERWIJK. 23 maart.: spinazie 68100. prei 4897 wasneen 34—64. witlof 41—76. spruiten 44 89, rabarber 6195. boerenkool 3756, rode kool 34—57, radijs 21—27. ocroocooooc»ocoooconooc U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op ome postgirorekening no. 129288 ten name van De IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 7,65. post- abonnees f 8,15. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden Voor automatische girobetalingen het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be- schikkino In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE Onder leiding van de heer A. N. Aar denburg heeft de vereniging Proeftuiq. „De Duinstreek van Holland" in cafe Timmer aan de Meerstraat te Beverwijk woensdagmiddag de jaarvergadering ge houden. Het bedrijfsverlies over 1959 be droeg ƒ19.156,19. Maar de contributie over dat jaar en de subsidie van de provincie tesamen 10.661,50 zullen in mindering van het verlies worden gebracht. Het res tant zal door het rijk worden bijgedragen, dus een bedrag van 8.494,69. Het bedrijfs verlies in 1958 was 26.859.42, terwijl het voor 1960 geraamd is op 31.677,95. Het gunstige jaar 1959 heeft het verlies kleiner gemaakt dan in het voorgaande jaar. Er werd in 1959 voor een bedrag van 28.276 geveild tegen 13.754 in 1958. De heer G. J. Verhoef, chef van de proeftuin, heeft vervolgens enige bedrijfs- uitkomsten over 1959 gegeven en tevens iets verteld over het proefplan 1960. Voor het eerst heeft men ook proeven met bloe men op de proeftuin genomen, men heeft een kasje freesia gehad en een kas met chrysanten. De resultaten waren goed te noemen. De heer Verhoef besprak vervolgens de rassenproeven bij aardbeien, weeuwen- teelt bij bloemkool, rassenvergelijking stamslabonen. zomersla en tomaten. Ook de verschillende grondontsmeftin»sDroe- ven werden besnroken. terwijl de chemi sche onkruidbestri.idingsDroeven onder de aandacht werden gebracht. Een bemes- tingsproef en verschillende ziektebestrij- dingsproeven besloten deze interessante causerie. Er werd naar aanleiding van deze inleiding ruimschoots van gedachten gewisseld, waarbij de directeur van de proeftuin, ir. G. V'. van der Helm. nog enige waardevolle adviezen verstrekte. BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK GEBOREN: Maria G„ d. van P. J. Been tjes en M. M. Zonneveld; Marijke, d. van L. ter Horst en C. van Hofwegen; Adriana C. M., d. van C. N. van Dam.en P. Th. Elberse; Edward, z. van A. Geel en G. J. Ruvsenaars te Castricum; Albertus J. J-, z. van J. C. Vosse en C. A. Warmenhoven te Beverwijk; Willibrordus G., z. van F. Glorie en A. C. M. Pijnappel te Castricum; Hendrika M., d. van J. Groot en H. E. Por- tegies; Michiel, z. van A. M. Scholier en A Knaapen te Castricum. GETROUWD: J. Winter en M. S. Aarsen te Heemskerk. OVERLEDEN: Aafje Ooms, wed. van M. Bakker, 78 jaar. DE ELFTALLEN VAN „NOORD" VVBHolland ia (sportpark „Watervliet" 14.30 uur): VVB: A. v. d. Boogaard; R. Luitjes en J. Kersbergen; J. v. d. Velde, A. Both en A. Effern; B. Muskee, G. Koop- mans, F. Kooimans, C. Luntz en W. Wy- benga. Kinheim ZMCLisser Boys (KNVB- beker: sportpark „Tussenwijk", zaterdag- middeg 15.30 uur): Kinheim ZMC: E. de Boer; J. d Reus en A. van Tolie; A. Bax, J. Sparreboom en A. Geerlofs; J. Bax, R. Visscher, L. Nieuwenhuis, J. Folkerts en J. Boender. Advertentie Dameskapsalon J. H. HAGEDOORN REGGESTRAAT 86 hk. Rijnstraat - Tel. 4546 Midden in de Rivierenbuurt. Na eerst het hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan in Velsen met dit stuk te hebben bespeeld, gaf de onderwijzers toneelvereniging „Kennemerland" woens dagavond in zaal „Zomerlust" in Sant poort een reprise van „Taloelah" een ko mische thriller in drie bedrijven door Ar nold Ridley en Mary Cathcart Borer. Met beide voorstellingen werden feestavon den verzorgd voor de afdelingen Velsen van „Volksonderwijs", de Centrale Ouder raad en de Nederlandse Onderwijzersver eniging. Voor een avond van onderhou dend amusement bleek men met deze vro lijke thriller een gelukkige keuze te heb ben gemaakt, want het stuk is een origi nele combinatie van humor en spanning. De in de titel genoemde Taloelah is niet de een of andere exotische afgod, zoals men misschien zou vermoeden, maar een zachtaardig poesje, dat op zekere avond bij een derietal vereenzaamde oude da metjes is komen aanlopen en sindsdien haar troeteldiertje werd. De dames wor den echter door een serpent van een pen sionhoudster meedogenloos bestolen en uitgezogen, zonder dat zij zich tegen haar kunnen verweren. Wanneer deze megera nu ook de arme Taloelah nog stiekum ver giftigt, is de maat vol en besluiten de ge tergde oudjes haar kwelgeest met gelijke munt te betalen. Voor de verdere ontwik keling van deze intrige hebben de beide auteurs daarop een serie alleraardigste vondsten uitgewerkt. De spelers, die zich opnieuw onder lei ding van regisseur Bert Pijpers hebben geschaard, zorgden voor een bijzonder ver dienstelijke voorstelling. De dames E. Peet, A. Visser en A. van der Werf, die de drie hoofdrollen voor haar rekening ge nomen hadden, mogen in de eerste plaats met veel waardering worden genoemd. C. Peet typeerde een bijzonder grappig oud baasje, H. Doevedans gaf met een natuur lijke autoriteit zijn politieman aan. Me juffrouw Gr. Janssen speelde een f el-ge mene hospita en wel met zulk een boos aardige allure, dat men haar in vroeger jaren stellig bij de artiestenuitgang zou hebben opgewacht. P. Heyblom was vol doende als de jonge huisarts. Mejuffrouw Sj. Doevedans is zo gelukkig te mogen be schikken over de voor een ingénue vereis te charme. Wanneer er meer van haar werd verlangd, zoals in de grote scène met haar stiefmoeder, schoot zij echter nog in routine tekort. Jan can Dam CONTACT-AVOND „GEEL ZWART" De supportersvereniging „Geel Zwart" van de voetbalvereniging „Kinheim" te Velsen-Noord" houdt vrijdagavond 25 maart weer de maandelijkse contactavond voor de leden in het gemeentelijk wijkcen trum aan de Smidt van Gelderstraat. Voor de heren zal het klaverjassen en voor de dames het wedstrijdsjoelen de be langstelling hebben. Advertentie voor zeer grote vertrekken. Zeer zuinig. Modern breed gezellig vuur. Meer dan 50 jaar ervaring. Lange Nieuwstraat 433 - 435 Betaling is te regelen. IJmuiden Het gerechtshof in Den Haag heeft van morgen arrest gewezen in een procedure over de vraag of een beschikking van het College van Rijksbemiddelaars, waarin de voorwaarde een loonsverhoging niet door te berekenen in de prijzen is opgenomen, geldig is. Het hof concludeert in zijn arrest dat een dergelijke beschikking wel geldig is. Het Hof heeft dit arrest vervroegd ge wezen, omdat deze kwestie ths?ns actueel is. De n.v. Machinefabriek en Constructie werkplaats Hensen in Rotterdam had aan de n.v. Heinrich Hanno en Co. n.v. te Rot terdam twee havenwipkranen geleverd. Zij had de prijs naderhand verhoogd omdat het College van Rijksbemiddelaars in maart 1956 over 1955 een loonsverhoging van drie percent had toegestaan. Het Col lege had echter als voorwaarde gesteld dat deze verhoging niet in de prijzen mocht worden doorberekend. De n.v. Heinrich Hanno had bezwaar tegen deze hogere prijs gemaakt. Het Hof overwoog in zijn arrest dat het College van Rijksbemiddelaars geen ver bod tot doorberekening in zijn beschikking had opgelegd, maar slechts een voorwaar de had verbonden aan de toegestane loons verhoging. Er was geen plicht tot nako ming van deze voorwaarde gesteld. Niet- nakoming zou slechts de vergunning tot loonsverhoging doen vervallen. Deze voor waarde. aldus de overweging van het Hof, strekt ter bescherming van een belang dat in wezen identiek is, althans ten nauwste verband houdt met het belang, ter wille waarvan het College zijn bevoegdheden heeft verkregen. Het systeem van de loon- beheersing is om inflatie tegen te gaan. Het College van Ri.iksbemiddelaars heeft zijn bevoegdheid niet gebruikt voor een ander doel dan waarvoor het deze heeft gekregen. Het heeft juist beoogd hetzelfde helang te beschermen als waarop de over heidsbemoeienis is gericht. Het Hof con*- cludeert daarom dat de beschikking in haar geheel geldig is. Advertentie GELDEN BESCHIKBAAR op 1e hypotheek STICHTING NUTSSPAARBANK in de gem. Velsen In hotel Komman aan de Mient heeft de afdeling Castricum van het Centraal ge nootschap voor kinder-herstellingsoorden en gezondheidskolonies de jaarvergadering gehouden. Uit het jaarverslag van de secretaresse, mevrouw Keyzer, bleek dat de vier kinderen die in 1959 waren uit gezonden naar drie tehuizen, tezamen 570 verpleegdagen op hun naam hadden staan. In haar jaarverslag sprak de penning- meesteresse over de stabiliteit van het ledental, namelijk 298. Om echter wat gro tere financiële armslag te krijgen wil men dit jaar weer een grote ledenwerfactie op touw zetten zodat dan ook de uitzendingen in dit jaar, wanneer ze nodig zullen zijn, kunnen doorgaan. Dinsdagmiddag omstreeks drie uur zijn twee biggetjes uit een rijdende veewagen op straat gevallen. Dit gebeurde op het Brinioplein, dicht bij het hoofdbureau van politie te Velsen. De 'expediteur had in IJmuiden een kalf uitgeladen, maar daar na de deur van de veewagen niet goed af gesloten. De uit de auto gevallen biggetjes werden niet noemenswaardig verwond. Tegen de expediteur heeft de politie wel proces-verbaal opgemaakt. (Shows, snufjes en alles wat verder In het domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) De show, die modehuis Laila onlangs in de tuinzaal van het Concertgebouw pre senteerde, was wel echt op de zomer af gestemd. Het waren nu niet de voorjaars pakjes, die het hoofdthema vormden (het voorjaar is immers al twee dagen oud, en in de mode is men altijd één seizoen vóór) maar echt zomerse jurkjes in frisse katoentjes: De zo ideale stof, die door allerlei fi nishes een veredeld aanzien heeft gekre gen en door de mooie dessinering voor velerlei doeleinden geschikt is. Zelfs voor een gekleed en feestelijk japonnetje, iets wat vroeger niet denkbaar was van een gewoon katoentje. Voor de grote maten waren er veel slankafkledende modellen, die met veel in stemming ontvangen werden. Zelfs tery- lene plooi-rokken, die strak over de heu pen vielen, bleken zeer geschikt voor de wat zwaardere vrouw. Mooi daarin waren de minicare blouses met ajour of open kant garnering, en ze zijn heerlijk in het dragen, want ze vragen maar weinig zorg, zoals de naam zegt. Voor de jongemeisjes was het sportieve genre goed vertegenwoordigd; de rok met blouse geeft altijd prettige mogelijkheden tot variëren en kan eventueel afgewisseld worden met één van de zomerse panta lons in klein ruit of streepdessin of in het prettige gentleroy. De blouses werden meestal als vestblouse óver de pantalon gedragen. Er waren enkele mooie Scan dinavische rokken in warme kleurencom binaties en bedrukte linnen japonnen met een zonnig Spaans dessin. De mooiste bij drage aan deze show vormden echter de stijlvolle regenjassen, die qua model en verwerking de plaats van een zomerman tel konden innemen. Met een afknoopbare witte piqué kraag, koperen knopen en een imprimé voering vertegenwoordigden ze een mooi genre regenkleding. Het was jammer van deze show, dat men het einde niet kon vinden. Men kan nu eenmaal niet urenlang geboeid worden door het zien van kleding De mode moet nu ook weer niet een te belangrijk deel van ons be staan vormen. Katij Advertentie is het om huidverzorgings-preparaten te gebruiken zonder deskundig advies van een gediplomeerd schoonheids specialiste. Instituut voor huidverzorging JANNY VAN ROON Breestraat 106 - Beverwijk Te Hilversum is op 82-jarige leeftijd overleden mevrouw A. Plas. Mevrouw Plas, dié ridder in de orde van Oranje Nassau was, is verscheidene jaren direc trice geweest van het provinciaal zieken huis Duinenbosch te Bakkum, in welke functie zij zich een grote vriendenkring verwierf. De crematie van het stoffelijk overschot is vastgesteld op vrijdag te Westerveld na aankomst van trein 10.03 uur aldaar. VITESSE SPEELT TEGEN WFC Vitesse heeft het lot van het Beverwijkse DEM in handen, want winnen de Castri- cummers zondag van WFC en weten de Beverwijkers te winnen van HBC, hetgeen voor hen ook niet mee zal vallen, dan zal er een beslissingswedstrijd nodig zijn wel ke dan op het Vitesse-sportpark aan de Puikman wordt gespeeld. Zowel te Beverwijk als te Wormerveer zal het dus aan spanning niet ontbreken en we menen zo dat Vitesse haar sportieve plicht niet zal verzaken en dat de volgende opstelling de uitslag wel zal kunnen be- invloeden. Opstelling Vitesse: doel: N. Stuifbergen; achter: N. Lute, P. Beentjes; midden: A. Groot, H. Jonker, R. Res; voor: J. de Zeeuw, Th. Groot, Th. Baltus, H. Zonne veld, N. Jonker. Advertentie 140 liter 1.25 per week (dat is nog minder dan u aan levensmiddelen bederft) naast de Conscrvcnfabriek Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op 1 7.65 per kwartaal of 0.59 per week Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: ZU die zich met ingang van 1 april 1960 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 maart 1960 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonnees, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 7