Jos de Klerk onderscheiden Nieuwe uitvalswg Amsterdam-'t Gooi Haagse politieke kringen verrast door communiqué De Arabische boycot van schepen uit V.S. Woningwethuizen voor minder draagkrachtigen Britse marine gaat niet mee binnen 12 mijlszone In de vishal en op zee ROTAN MEUBELEN Fa.ü.Hooyberg Fa.J.Hooyberg Fa.D.Hoöyberg Fa.J.Hooyberg Fa.3 Hooyberg VRIJDAG 29 APRIL I960 Burgemeester Cremers speldt Jos. de Klerk de versierselen op. behorend bij de onderscheiding tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. De burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, heeft hedenmorgen de toonkunstenaar Jos. de Klerk in tegen woordigheid van diens echtgenote de versierselen opgespeld, behorende btï de onderscheiding tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Dit gebeurde in de hoofd redactionele kamer van Haarlems Dagblad- Oprechte Haarlemsche Courant, waar de niets vermoedende heer De Klerk ontbo den was. Het verrassingselement werd nog verhoogd omdat de burgemeester de in geving volgde, zich even achter een hoge stoel te verschuilen toen de heer De Klerk binnentrad. Burgemeester Cremers sprak de heer De Klerk zeer hartelijk toe. „Als ik u nu niet zo goed kende, zou ik een lesje kunnen opzeggen van uw staat van dienst; dat u in 1916 bij de Oprechte Haarlemsche Cou rant kwam, in 1935 docent werd bij Toon kunst, dat u componeert, dirigeert, or kestreert enzovoorts". „Ik doe dat echter niet, want die staat is voor mij één geheel geworden, een levend portret en het be langrijkste daarvan is dat u kunt terug zien op een heel gelukkig leven." „Uw faam is doorgedrongen tot Hare Majesteit de Koningin en, al weet ik niet of deze nu uit Zermatt komt of van Soestdijk, de on derscheiding tot ridder in de orde van Oranje Nassau mag ik u hierbij opspelden". Nadat de burgemeester de ontroerde kunstenaar de onderscheiding had opge speld. wenste hij de heer De Klerk geluk: ..Ik vind dit reusachtig prettig, dat zeg ik uit de grond van mijn hart." ..Dit is nou de grootste verrassing van alles", zei de heer De Klerk, „na alle fees telijkheden bij mijn vijfenzeventigste ver jaardag had ik dit niet durven verwach ten. Burgemeester, mijn dank is groot". ..Indertijd kon ik mijn dank vertolken met woorden van Carel van Mander, nu zal ik toch mijn eigen woorden moeten gebrui ken. Ik ben dankbaar voor alles wat me in mijn leven overkomen is, voorspoed èn tegenslag. Dank ook mijn lieve echtgenote. Ik ben vervuld van de vele sympathie die ik in Haarlem steeds van hoog tot laag heb mogen ontmoeten." „Burgemeester, wilt u mijn tolk zijn bij Hare Majesteit van mijn dank voor deze onderscheiding." De onderscheiding werd bijgewoond on der anderen door de hoofdredacteur, de heer S. Koster en de directeur de heer P. W. Peereboom. van Haarlems Dagblad- Oprechte Haarlemsche Courant. Na zijn Maandag krijgt Amsterdam een nieuwe schakel in de verbinding met Het Gooi. Ts Morgens om negen uur zal wethouder mr. G. van 't Huil de nieuwe weg in ge bruik stellen, die van het circuit bij het Amstelstation via vier viaducten naar Die- men het begin van Rijksweg no. 1 loopt. De nieuwe verbinding die drie km. lang is, is een onderdeel van het wegen plan rond de IJ-tunnel. Van Het Gooi ko mende, zullen automobilisten zonder tijd rovende omwegen dus naar een centraal punt, worden geleid vanwaar zij hun weg via Berlagebrug of via Wibautstraat naai de binnenstad kunnen vervolgen. „Waarom die forse taal?" In Haagse politieke kringen is men alge meen verrast door de scherpe toon van het regeringscommuniqué, waarin dc maatre gelen tot versterking van de defensie van Nederlands Nieuw-Guinea werden bekend gemaakt. Dat dergelijke maatregelen in voorbereiding waren, was reeds op 5 april door minister Toxopeus in de Tweede Ka mer verklaard. Het zenden van straalja gers en troepen lag dus in de lijn der ver wachtingen. Met haar motivering van dit besluit („de agressieve elementen in het buitenlands beleid van de Indonesische re gering") slaat de regering echter een ge heel andere toon aan dan tot nu toe ge bruikelijk was. Dit verschil in accent is te meer opmer kelijk, daar minister Toxopeus destijds bij zijn aankondiging in de Tweede Kamer van de thans genomen maatregelen verklaar de, dat wij ons „niet onnodig ongerust en bezorgd" behoeven te maken, wanneer „van bepaalde zijde wel eens dreigingen zijn geuit". Het feit, dat nu opeens wordt gesproken van „agressieve elementen" in het Indonesische beleid, zou de indruk kun nen wekken, dat de situatie in de afgelo pen weken dreigender is geworden. Van officiële zijde verzekerde men ons echter, dat er geen enkele grond is voor die ver onderstelling. De vraag rijst dan ook, of het gezien de te verwachten reacties in het buiten land niet verstandiger ware geweest de maatregelen in een meer sobere toon be kend te maken dan nu is geschied. De ver leiding mag groot zijn, eens met de vuist op tafel te slaan gezien de internatio nale aspecten van het probleem ware een meer diplomatieke aanpak volgens velen wenselijker geweest. In dit verband kan men zich ook afvragen of het moment voor deze forse taal wel juist gekozen is, nu Sukarno zijn oude vriend Nasser bezoekt en wij aan de vooravond van de topcon ferentie der grote mogendheden staan. Radio-boodschap Op een in Leiden gehouden bijeenkomst ter herdenking van het 10-jarig bestaan van de Republiek der Zuid-Molukken ver klaarde het hoofd van de politieke missie van de R.M.S. ir. J. A. Manusama, uit ge woonlijk betrouwbare bron vernomen te hebben, dat in de nacht van 24 op 25 april een zich op het vrije Ceram bevindende radio-zender tot tweemaal toe een bood schap heeft gericht aan de Nederlandse autoriteiten op Nieuw-Guinea, waarin ge zegd werd, dat er op het ogenblik in ge heel Indonesië troepen-concentraties plaatsvinden. De troepen zouden zich op maken om Nederlands Nieuw-Guinea bin nen te vallen. Spoedberaad gevraagd De K.V.P.-afdeling Nijmegen heeft het hoofdbestuur van de K.V.P. in Den Haag telegrafishc gevraagd op zeer korte termijn een spoedberaad te houden over de situa tie, die is ontstaan door de jongste maat regelen voor de verdediging van Nieuw- Guinea. In het telegram wordt bezorgdheid uitgesproken over de internationale conse quenties van deze „overigens zeer begrij pelijke" maatregel van de regering. onderscheiding werd de heer De Klerk voorts gelukgewenst door alle redactie leden. De burgemeester kon zijn onderschcidin- genrit vandaag naast de deur beginnen. Om ur trad hij in de Beelslaan de woning binnen van buurman dr. P. II. Schroder, waar de goede nabuurschap meer de sfeer bepaalde dan het officiële karakter van het uitreiken van de versierselen, behoren- ap u| Japijjo ioj Suipïsqosjopuo ap liq ap orde van Oranje-Nassau. Na de onder scheiding verlieten de huurlieden vrijwel gelijktijdig het huis: de burgemeester op onderschcidingsrit, dr. P. H. Schröder naar zijn bezigheden in Amsterdam als alge meen secretaris van dc Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Prinses Beatrix naar Jeugdappèl op de Dam Het ligt in 't voornemen van Prinses Bea trix. aanwezig te zijn op het Nationaal Jeugdappèl, dat op 5 mei als onderdeel van de bevrijdingsfeestelijkheden op de Dam te Amsterdam zal worden gehouden. Industrieën ontwricht door razzia's in het gebied van Kaapstad KAAPSTAD (Reuter) Politie en mi litairen hebben donderdag opnieuw een zui veringsactie gehouden in het negerwoon oord Nyanga bij Kaapstad. Er werden 30 naturellen gearresteerd, waardoor het totaal aantal gearresteerde negers in het gebied van Kaapstad 777 bedraagt. De voorzitter van de Kamer van Koop handel in Witwatersrand, Walter Essex- Clark, heeft in de haven East London ge zegd, dat enkele plaatselijke industrieën ontwricht zijn door de vele arrestaties in de negerwoonoorden. Tot de gearresteer den behoren enkele negers, die sleutelpo sities in de fabrieken innamen. Volgens de politie bestond het grootste deel dei- gearresteerden uit „werkloze straatslijpers". De rector magnifcus van de universi teit van Kaapstad. Jacobus Duminy, heeft zich geschaard achter een beroep van 116 burgers van Kaapstad op premier Ver woerd om een eind te maken aan de nood toestand en de oorzaken, die tol"deze toe stand geleid hebben, weg te nemen. Hij drong er op aan onverwijld besprekingen met de begeleiders" te houden. LONDEN (Reuter) Radio-Cairo heeft donderdagavond bekendgemaakt dat vrij dag te middernacht „een miljoen Arabi sche havenarbeiders hun boycot van Ame rikaanse en Canadese schepen in alle Ara bische havens zullen beginnen" uit vergel ding tegen het posten bij schepen van de V.A.R. in New York en Monrreal. Gezegd werd, dat de commissies, die verantwoordelijk zijn voor het toezicht op de uitvoering van de boycot, gereed zijn met het treffen van regelingen. In gezaghebbende kringen in de federa tie van Arabische arbeiders zou verklaard zijn dat „het besluit om Amerikaanse schepen te boycotten, zal worden toege past op de schepen van elke staat waar bij Arabische schepen wordt gepost." Een woordvoerder van de internationale bond van zeelieden in Montreal verklaar de vrijdag, dat dreigen met vergelding door het Arabische vakverbond tegen Ca nadese schepen zinloos was. Hij zei dat er geen Canadese vrachtschepen naar het Middellandse-Zeegebied varen. Brits schip bij Texel in moeilijkheden Gistermorgen is dwars van het eiland Texel op de Noordzee het Britse schip „Seaway-Discoverer" in moeilijkheden ge komen door een defect in de machineka mer. Het 8.147 ton metende schip, dat toe behoort aan de maatschappij Falaise SS Company Ltd. te Bermuda, vroeg om sleepbootassistentie. Het schip is aan het eind van de middag op sleeptouw geno men door de sleepboot „Gele Zee" van L. Smit en Co, die van het bergingsstation Hoek van Holland naar de „Seaway-Disco verer" was uitgevaren. Vlootbezoek In verband 'met de van 1 tot 14 mei te houden Nato-oefening „Hat trick-Wolf gris" zal de 21ste divisie Franse mijnen vegers bestaande uit „Berneval". „l'Alen- Qon" en „Colmar" (alle 700 ton) gedu rende die periode, een operationeel be zoek brengen aan Den Helder en Vlissin- gen. De Britse mijnenvegers „Chailey", „Brenchley" en „Brinkley" (alle 123 ton) zullen vanuit Den Helder opereren. Nieuwe aardschok in Perzië LAR (Reuter) De Zuidperzische stad Lar, die maandag door een zware aardbeving werd getroffen, heeft donder dag weer een krachtige aardschok te ver duren gehad. De gehele dag werden lich tere schokken waargenomen. Er deden zich echter geen persoonlijke ongelukken voor. Wel stortten enkele muren in. Inmid dels is de hoop om onder de puinhopen nog overlevenden van de aardbeving van maandag te vinden, opgegeven. Tot dus ver zijn vijfhonderd lijken geborgen. De commandant van de troepen die de puin hopen onderzoeken, was van oordeel dat er nog twee- tot driehonderd lijken onder het puin liggen. Eerste gewonde van de Naess in ons land terug Na veertien dagen in het Roosevelt-hos- pitaal in New York te zijn verpleegd is de 21-jarige assistent-werktuigkundige van de „Astrid Naess" Rob de Groot als eers te van de zeven door een explosie gewon de opvarenden op Nederlandse bodem te ruggekeerd. „Ik ben er bijzonder goed af gekomen," aldus De Groot, die op het re genachtige Schiphol zijn genezen maar nog duidelijk zichtbare brandwonden op het gelaat toonde. Zijn vader verzocht de journalisten geen vragen te stellen over de technische bijzonderheden van de ramp op de tanker. Hij deed dit na een apartje met de vertegenwoordiger van de Centrale van zeevarenden ter koopvaardij en visserij, die de belangen behartigt van de acht ontslagenen van de Astrid Naess, die inmiddels reeds in Nederland terug zijn. Volgens De Groot gaat het goed vooruit met de anderen. Van de Nederlandse „Norness Scheepvaartmaatschappij" was op Schiphol ter begroeting aanwezig de bedrijfsarts de heer W. Klokke. Selectiecommissie thans geïnstalleerd Vanmorgen heeft de minister van Volks huisvesting en Bouwnijverheid, in Den Haag de ..Keuzecommissie efficiënte woningbouw" geïnstalleerd, die op zijn verzoek is ingesteld en onder voorzitter schap staat van de heer W. Thomassen, burgemeester van Enschede. Zij heeft tot taak, bouwplannen te selecteren die wo ningen hebben opgeleverd welke een goede woonwaarde paren aan de mogelijkheid van lage bouwkosten door een doelmatig en beknopt bouwplan en een sobere uitvoe ring. Dit jaar zullen 5000 woningwetwonin gen volgens de geselecteerde plannen in aanbouw genomen kunnen worden ten be hoeve van gezinnen met een inkomen, dat beneden hel gemiddelde arbeidsinkomen ligt. Door de doelmatige opzet en ratione le uitvoering van de woningen benevens verhoging van de jaarlijkse bijdrage daar voor met 40 percent (d.i. gemiddeld 2, per week) zullen de huren laag kunnen zijn. De 5000 woningen komen ten laste van hel reeds aan de gemeenten toegewezen normale contingent woningwetwoningen. Driedaags drumbandfeest in Vijfhuizen begonnen De feestelijkheden in Vijfhuizen, georga niseerd door de jeugddrumband en die drie dagen zullen duren, zijn donderdagavond in het gymnastickgebomv door burgemees ter Van der Willigen van Haarlemmer meer officieel geopend. Namens het bestuur van de drumband sprak de heer M. Otger een woord van welkom. Hij momoreerde, dat de drum band. dank zij de steun van de burgerij en door hard studeren, heeft bereikt dat de jongelui dezer dagen voor het eerst kunnen optreden, hoewel de band pas ne gen maanden bestaat. Men heeft echter nog meer plannen en hoopt binnkort te kunnen verwezenlijken, dat het corps niet alleen door wat het laat horen, maar ook door zijn uniformen van zich zal laten spreken. Dan zal het binnen twee jaar na de oprichting een band zijn, die zich met andere kan meten. Burgemeester Van der WILLIGEN ROEMDE DE GEEST VAN SAMENWERKING. WAARDOOR DIT IN Vijfhuizen kon worden bereikt. De oprich ting van de drumband noemde de bur gemeester een succes van het gehele dorp. Hierna gingen de gordijnen van het po dium open en stelde de band zich aan het publiek voor. Plechtige roffels werden ge volgd door pittige marsen, die eerst wer den geleid door de instructeur, de heer Walker, waarna tamboer-maïtre Geertje Gaalswijk de leiding overnam. Een ent housiast applaus beloonde dit eerste optre den van de jongelui in het openbaar. De Voorzitter H. Beukelman ontving vervol gens uit handen van de heer Th. Lam- mers de blauw-witte clubvlag, waarop in het midden het wapen van Vijfhuizen is aangebracht. Na deze feestelijke en muzikale opening van de bazaar kwamen de eerste bezoe kers het Gymnastiekgebouw binnen. De bewondering voor wat de jongelui ook van deze bazaar hadden gemaakt, was alge meen. Het gebouw is onherkenbaar ver andert in een gezellige, oud-Hollandse winkelstraat met trapgeveltjes en voor pleintjes, die allerlei attracties herbergen. OP HETERDAAD BETRAPT In de nacht van woensdag op donderdag heeft, de Velsense politie twee schippers op heterdaad betrapt toen zij bezig waren op een terrein van de Hoogovens in IJmuiden, loodkabel weg te halen. Beide mannen wer den na verhoor vrijgelaten. DURE DAG VOOR DE OUDERS Drie jongetjes hebben donderdagmiddag met een steentje uit een katapult een ruit van een perceel aan de Van Ostadestraat in IJmuiden vernield. De schade bedraagt 125, waarvoor de ouders van de drie knaapjes verantwoordelijk zullen worden gesteld. ONGEVAL BIJ HOOGOVENS Twee arbeiders, die bezig waren met sloopwerkzaamheden van de ruwijzergiet- machine ten westen van hoogoven vier, zijn donderdagmorgen van drie meter hoogte op de grond gevallen. Door het plotseling afbreken van ma teriaal ontstond een schok die hen het evenwicht deed verliezen. Een arbeider brak zijn linkerdijbeen, de ander klaagde over pijn in de rug. Beiden zijn in het Rode-Kruisziekenhuis in - Beverwijk op genomen. Visserij hij IJsland LONDEN (UPI) De Engelse marine zal dc Britse vissers voor de kust van IJs land bijstand blijven bieden, maar voor lopig alleen patrouilleren buiten de terri toriale zone van 12 mijl, waarop IJsland aanspraak maakt. De bond van trawlvissers heeft, na het bekendworden van dit besluit, zijn leden gewaarschuwd voor de gevaarlijke conse quenties van het vissen in de IJslandse territoriale wateren, binnen de 12-mijls- zone. In het Lagerhuis verklaarde de Engelse minister van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening, John Hare, dat Engeland blijk wil geven van zijn goede wil en be reidheid tot onderhandelingen over het Engels-IJslands visserijgeschil. Aanvoer van donderdag Aan de IJmuider visafslag werden don derdagmorgen totaal 6310 kisten vis aan gevoerd. Hiervan waren 279 tong en tarbot, 1 heilbot, 640 schol, 60 schar, 725 haring. 4220 makreel, 35 schelvis, 125 wijting, 175 kabeljauw en gul, 7 leng, 10 poon, 18 kool- vis en 15 diversen. Pryzen van donderdag Per kilo: heilbot 33.60, grote tong 3.40f 2.90, grootmiddel tong 3.40— 2.90, kleinmiddel tong 3.50—2.40, kleine tong 1 3.402.90, kleine tong 2 2.9002.30, tarbot 1 4.60—3.90. Per 50 kilo: kleine schol 1/45 schol 2 5215, schar 32—14, verse haring f 20.80II, makreel 4734, grote schelvis 6648, grootmiddel schelvis 6748, kleinmiddel 6854, kleine schelvis 1 7257, kleine schelvis 2 68 46, wijting 4621, grote gul 61, poontjes 3111, witte koolvis 49— 47. Per 125 kilo: grote kabeljauw 232 120, grote koolvis zwart 10284. grote koolvis wit 112f 108, grote leng 108. Besommingen van donderdag IJM 28 f 17.700, KW 49 f 15.600, KW 87 14.500, KW 90 4620 KW 22 3750, KW 75 5330, RO 29 1450, IJM 54 f 4130, IJM 42 1460, IJM 38 1740, KW 53 660 Aanvoer van vrydag Vandaag werd enin IJmuiden totaal 5300 kisten vis aangevoerd, waarvan 450 schel vis, 180 wijting, 330 gul en kabeljauw, 65 koolvis, 400 haring, 2480 makreel, 700 schol, 400 varia, 870 stuks kabeljauw, 30.000 kilo tong. IJM 20 Polderman (16 april) 80 wijting, 300 schelvis, 20 koolvis, 100 haring, 350 makreel 10 varia, 105 stuks kabeljauw. KW 121 Brittenburg 20 wijting, 25 schel vis, 30 koolvis, 250 haring, 1470 makreel. 5 varia, 300 stuks kabeljauw. HD 79 Drie Gebroeders (16 april) 25 wijting, 30 schelvis, 15 gul en kabeljauw. 15 koolvis. 50 haring, 500 makreel, 400 stuks kabeljauw. KW 33 2 schol, 3 tarbot, 65 schelvis, 120 gul en kabeljauw, 15 varia, 50 stuks stijve kabeljauw. De kleine vaart was er met 62 schepen. Prijzen van vrijdag Export: grote tong 33.10 grootmid del tong 3.10f 3.20, kleinmiddel tong 2.80—/ 3.10, tong 1 2.80—3.20, slips 2.302.70, tarbot 33.50, grote regels kabeljauw 7690, kleine regels kabel jauw 3445, kisten grote kabeljauw 108—114, grote en middel schol 24— 36, zetschol en schol 1 3240, grote schelvis 4450, grootmiddel schelvis 41—51. Binnenland: kisten kleine kabeljauw 112—122, grote gul 37—41, middel gul 3539. lorren 2128, zwarte koolvis 8186. koolvis 1 en 2 32— 33, witte koolvis f 100, leng f 78f 80 schol 2 32—41, schol 3 13—24, kleinmiddelschelvis 3544, pennen 4044, braad 3136. wijting 31 27, haring f 13f 18. makreel f 9 17, bonken 37—40. Op zee Het was goed weer om de noord. De vangsten waren niet zo goed als de vorige dag, namelijk 150 tot 200 manden makreel, haring, schelvis en kabeljauw pei etmaal. De Claesje deed een trek van een pakje, de Deining een trek van twee pakjes, de Sakina ving in drie trekken vijf pakjes en de Stadt Enckhuysen in drie trekken vier pakjes. De loggers en kotters op de kust hadden last van een bries. De vangsten bedroegen 70 tot 150 kilo tong en 10 tot 15 manden schol en wijting per etmaal. De loggers en kotters op 55 graden noorderbreedte hadden goed weer. De vangsten waren 150 tot 250 kilo tong en 7 tot 10 manden schol en wijting per et maal. In Scheveningcn De aanvoer in Scheveningen was 5 schel vis, 100 wijting, ?50 haring, 2000 makreel. 150 schol, 100 varia. 1000 ijs- en stijve ka beljauwen, 4000 kilo tong. LUIDSPREKERS Voor uw AUTORIJLESSEN met de nieuwste Renault Dauphine. belt U 5050. Zee weg 275, IJmuiden: voor Be verwijk 4029 02510). Gedipl. instructeur. Frans Rootring. NETTE WERKSTER gevr. 2 ochtenden per week van 9- 12 uur, liefst maandags en donderdags. Aanmelden za terdagavond tussen 8 en 9 uur. Verloren van Themaat- laan 7. Velsen. K.C.I., Baanstraat 34, Bever wijk. vi MACHINESTIK- STERS. Stukloon, hoog loon. In één van onze Zelfbedie ningszaken wordt een NET MEISJE gevr. om opgeleid te worden voor de Vleeswa- renafdeling en Cassa. Aanm. Zwanenburg, Lange Nieuw- straat 507, IJmuiden. HUISH. HULP aangeb. voor de ochtenduren te IJmuiden. Adres: Willemsbeekweg 9. Wegens huw. der tegenw. kunnen 2 FL. MEISJES ge plaatst worden in de Wester burcht. Prettige werkkring. Goed loon. Liefst intern. Aanm. tussen 7-8 uur. Schey- beecklaan 5. Beverwijk, Tel. 02510-3451. FLINKE WERKSTER gevr. 2 ocht. per week. Mevr. Koopal, Orionweg 17. IJmui den. Gevr. flinke zelfst. WERK STER voor maandag- en donderdagmiddag. Aanmel den na half acht: Dr. Kuy- perlaan 35, Velserbeek. B.z.a. MEISJE voor halve dagen voor liuish., event, adm. Brieven L 7635. Gevr. ZIT-SLAAPKAMER door heer. Brieven L 7643. RUILEN van Beverwijk n. IJmuiden. Aangeb. kamel en suite, 2 slaapk. en zolder, 2 gr. schuren, vrije poort, tuin voor en achter. Huur 9.10. Brieven L 7640. RUILEN: hoekflaï in Vclsen- N., 2de et., voor huis in IJ muiden. Adres te vernemen bureau van dit blad. Gezocht: GEMF.UB. KAMER m. kookgel., gebr. badkam. Omg. Velsen-Zeeweg, per 1 juni. voor enkele maanden. Brieven L 7648. Te huur gestoff. KAMER, keuken, overl., w.c., voor al- leenst. dame op leeftijd. Br. L 7627. WONINGRUIL. 4-kam. flat voor vrije woning, omg. Zee weg. Brieven L 7622. PERMANENT VOOR 2.50. Nowa huispermanent geeft verbluffende resultaten. D.A. Drogisterij De Ceder. Ceder- straat 31. IJmuiden. Plane- tenweg 68. Telef. 8107. IJm. BEPLAK HET ZELF met D-C-Fix. Onbegrensde mo gelijkheden door 20 kleuren. „De Houthal". Kennemerlaan lo9. Telef. 777Ö. GROTE COLLECTIE PLAN TEN. Beatrix Bloemsierkunst, Kennemerlaan 56-58. Telef. 6083. LUXE VERHUUR zonder chauifeui: Opeis Rekord/25 per dag, onbeperkt rijden. Volkswagens en Renault Dauphine 20 per dag, on beperkt rijden. Werkdagen tarief 16 per dag tot 200 km. Volkswagenbusjes 25 per dag tot 100 km. 35 de 200 km. Arie Beekhuis, Tor- ricellistraat 32, IJmuiden. Telef. 7179. DAHLIA KNOLLEN, vaste planten, violen, rozen, klim planten, heesters, ligustrums enz. Kwekerij R. Haan, Ha- gelingerweg 178. DAMESKAPSALON MAI- SON „ANNY" voor elke ge wenste permanent. Perma nent met de modernste coupe knippen, natuurkrullen en watergolf voor 8.50. Maison „Anny", A. J. Waal-v. Op bergen. Lange Nieuwstraat 381-385, bij het Marktplein, IJmuiden. Telef. 5672. MURILLO. De beste sigaar'. Sigarenmagazijn Ben Cra mer, Velserduinweg 117. VAKSPECIALIST in meubel stofferen. Vraagt eens prijs en stalencollectie. Woning inrichting A. C. Borst, Pla- netenweg 38-42. Telef. 5991 UW BUDDY-SEAT kan bij ons opnieuw worden bekleed met origineel leer, dus onver slijtbaar! In kleuren zwart, bruin, rood, groen, grijs. Ook in combinatie is mogelijk. Lederen kledingbedrijf Veld huis, Breestraat 12, Bever wijk. Telef. 5629. KOELKASTEN. Indes, Bau- knecht, Bosch, Bahre. Reeds v.a. 298. Velo, Trompstraat 68, IJmuiden. Telef. 5198- 8191. HET NIEUWE HAARDMO- DEL oliestook „Texas" van dc Etna is de oliestook met de grootste frontstraling. Evt;. 14 dagen op proef. Velo.Afd Verwarming. Trompstraat 68. IJmuiden. Telef. 5198-8191. SPIJKERBROEKEN, alle he renmaten vanaf 7.95. Van Keulen, Kennemerlaan 61, IJmuiden. Aanv. 2e klas ZIEKENHUIS- VERZ. voor ziekenfondsver zekerden. Premie 25.— p. jaar. Vr. inl. Kroes, Ged. Oude Gracht 35, Haarlem. Telef. 17632. REPARATIE T.V., RADIO en BANDRECORDERS aan huis. Alle merken. Billijk. Telef. 14335. VOOR UW KEUKEN. Mo dern Brabants bont met bij passende val. Zeeman, Bloem- straat 70. IJmuiden, Telef. 4235. ZONNESCHERM- en TEN TENDOEK. 140 cm breed, effen oranje, p. meter 2.95; gestreept oranje per meter 2.25. Zeeman. Bloemstraat 70, IJmuiden, Telef. 4235. De beste JAVA KAPOK in pondszakken 2.60. Zeeman, Bloemstraat 70, IJmuiden. Telef. 4235. CINDERELLA LAKENS, slopen, theedoeken, baddoe ken. washandjes en stof doeken. Zeeman, Bloemstraat 70, IJmuiden. Telef. 4235. Neveda en Parley DIKKE SPORTWOL in 10 mode kleuren. Zeeman, Bloem straat 70, IJmuiden, Telef. 4235. De V.S. uw adres, ook voor VOORJAARSKOLEN. Ken nemerlaan 44. Telef. 4643. LUXE VERHUUR van Opeis Rekord z. chauff. E. Groen, Planetcnweg 206. Telef. 7244 VOOR STOFCEINTUREN, stofknopen en knoopsgaten. Tev. kousenreparatie. Eber- hard's Textielmode, Cepheus- straat 21, tussen Planeten- weg en Orionweg. LUXE VERHUUR zonder chauff. v. Opeis '59-*60 en Renault Dauphine 15 per dag, behalve zon- en feest dagen. Te bevr. Esdoornstr. 2, t/o ingang Ziekenhuis. Telef. 8108. LUXE VERHUUR V.W. '60, all-risks verzekerd. K. A. v. Doesburg, Planetenweg 20, Telef. 7320. Voor lekkere DROGE SIGA REN, luxe dozen sigaretten, aanstekers, pijpen enz. naar Sigarenmagazijn „De Sport". Wijk aan Zeeërweg 146. T.V. 1960 zonder vooruitbeta ling vanaf 6.p. w. 2 jr. verz. Garantie. Moderne T.V. tafel gratis. Heden bellen, morgen bij U thuis. Fa. Hajo, Da Costalaan 36. Driehuis. Telef. 7116. PERMANENT vanaf 6.—, m. watergolf 8.—. Tel. 4364. Toni Koper, Trompstraat 83 NIET SLEUTELEN maar rij den. Pracht Vauxhall. stuur- schak.. in- en uitwendig, mech., mot., accu, bnd., enz. in prachtige staat. Ook ge negen motor of bromfiets bij in te ruilen. Willems beekweg 7. Alle maten SPIJKERBROE KEN. Gerard van Praag, Kennemerlaan 100-106 en Plein 1945 no. 48. SUèDINE DAMESJASJES. 39.50. Gerard van Praag. Kennemerlaan 100-106. Onze bekende NO-IRON OVERHEMDEN (1 jaar ga rantie). Gerard van Praag. Kennemerlaan 100-106 en Plein 1945 no. 48. BEVA- cn KLM-WERKKLE DING. Gerard van Praag. Kennemerlaan 100-106. EéN DING STAAT VAST! Voor moeder een fijne ha zelnoottaart van Hazenberg. EXTRA AANBIEDING. Da- inesvesten 6.90. Bollen wol van 1.10 voor 0.98. Al- bers. Manufacturen, Velser duinweg 149. GROTE BITTERKOEKEN 15 ct. Roomboterrondjes 18 ct. IJstaavten 1.50, 3.—. 4.50. Heerlijk na de maal tijd. Van Brcukelen, le klas Banketbakkerij, Lagersstraat 13. Telef. 5362. M. F. BAKKERs AUTO HANDEL. Rozenstraat 51, achter no. 55. voorbij Rutex 20 meter. Aangeb. diverse occassions. Service, garantie, financiering. Telef. 21275. Na 20 uur 18979. Privé adres: L. Herenstraat 5. VOOR T.V. Inl. Winands, Alex. Bellstraat 45, IJmui den. Telef. 6035. ROOKSTOELKUSSENS, dubbel verend, 15 j. garantie, v.a. 22.50 per stel. Zaanen- straat 63, Haarlem-Noord. Laat nu uw MEUBELEN rep., overtrekken en moder niseren. Grote stalencollec tie van de nieuwste stoffen. Alles onder garantie. Eigen meu'oelstoffeerderij. Zaanen- straat 63, H'lem-N., Tel. 52365 WAAROM MEER BETALEN als U aan de fabriek veel en veel goedkoper bent. Benzo-rijwielen geheel com pleet met lamp 120.— netto. Vraagt prijscourant. Benzo Rijwielfabriek, Vlaardingen. Te koop gevr. ELEKTR. NAAIMACHINE. Br. L 7638 Te koop lange LEREN HE RENJAS m. 54. L. Nieuw straat 332. Te koop in pr. st. zijnde BROMFIETS II.M.W. 125. Spaarnestraat 29. Te koop D.K.W. 200 c.c., in staat v. nieuw. Km-stand 13.500. P. J. Troelstraweg 14 Te koop 2 HERENFIETSEN 25 en 10. 1 Meisjesfiets tot 12 jaar 10. 1 Haard kachel 40. Acaciastraat 32 Te koop GRASMACHINE z.g.a.n. Heerenduinweg 133. Te koop een LAMBRETTA SCOOTER met veel access. Na 6 uur. Wijk aan Zeeër weg 116. Te koop KAPT. MOB., bolle tank, in pr. st. Velserduin weg 278. Prima Magneet D. SPORT- RIJWIEL en H. Locomotief rijwiel te koop. Zeeweg 271. Te koop z.g.a.n. STAGEN KINDERSTOEL. Alex. Bell straat 59. Aangeb. KINDERWAGEN 7.50, en wandelwagen 7.50. Lierstraat 14. WEG TE HALEN: tegen ger verg. groot afdak. 7 konij nenhokken en 3 konijnen. Kastanjestraat 5. IJm.-O. Te koop z.g.a.n. half-Eng KINDERWAGEN met bij- behoren. Iepenstraat 22. Gen. Cronjéstraat 126 Telef. 51433 tH Alt£ MODELLEN en Mere eevze (MsrNievtvsr/t.m mdnouMuwên fok sortering UjJSI kinderstoelen Cyy K in de nieuwste a""*// uitvoering "7."r'"cy"'7 A 7 A' uitvoering f /finóemeuwsTft.vs TEI.OIH UMWDFN t-.'WW IN DE NIEUWSTE UITVOERINGEN f IDN61 NIHIWSTe.775 TEL .OHO UHUIDEN Oftvouwhoar en oft 2® GRÓÓT!S ONZE SORTERING IfiNCTNtfUWSTR,775 TEL,42!* UHUIDEN r f/K IRNSEN/ft/WSTR.775 TE1.42M UHUWEN Te koop wegens omstandigh. nieuwe zw. L. LED. HEREN JAS. Gekost 195 nu 100. Adres bureau v. d. blad. Te koop GOTISCH DRES SOIR, pick-up kast m. wis selaar en platen. Jawa Jr. 150 c.c. Ook ruilen voor brom mer. Vechtstraat 7. Te koop KAMER VOLIèRE met vogels. Lierstraat 30. MOOIE POPPEWAGEN te koop gevr. Brieven met prijs Te koop PLATEN WISSE LAAR met 70 platen, samen 75. Rijnstraat 119. HUISK. AMEUBLEMENT te koop. Ook afzonderlijk. Gra- hamstraat 24. Te koop JONGENS SI'ORT- FIETS, leeft. 12-14 jaar. Dol fijnstraat 4. IJmuiden. Te koop half-Eng. KIN DERWAGEN, wit, en kin- derledikantje. Boerhaave- straat 13. Te koop 1 groot SMYRNA- KLEED en klein kleedje, 1 klein Wilton kleedje 120 x 140, z. g. a. n. 1 gr. wortel doek. 1 kleine worteldoek L mespantalon. Mr. de Bock Klein, Rijnstraat 33. Tc koop FORD PREFECT. in goede staat. Dolfijnstraat 29. IJmuiden. Te koop mooie SNELBROM- MER, Typhoon Sport, in pr. st. en Kaptein Mobylette. Kortenaerstraat 25.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 4