EN OM HE T OP BINNENHOF MEUBELSHOW v. DUIVENBODEN Regen van ontslagen in Zuid-Korea Kredietbeperkingen ingesteld in Groot-Brittannië Erhard ziet onrust in Duitsland ondanks welvaart Nederlander stuit op rassenkwestie in V.S. Historische optocht gewijd aan vier eeuwen bloembollen Jongeman van 19 bekent moord op Tijger-Annie VRIJDAG 29 APRIL 1960 WIE REKENT bezoekt vrijblijvend de permanente SPAARNE 11 t.o. de Damstraat De meest verwende cliënt slaagt bij onze „groep C 20" van iüabriek naar particulier SPAARNE 11 - HAARLEM Telefoon 13608 - 17165 - 34200 SEOEL (Reuter-AFP-UPI) De Zuid- koreaanse Nationale Vergadering heeft besloten het ontslag van dr. Syngman Rhee als president te aanvaarden. Ook het ontslag van de ambassadeurs In de Ver enigde Staten en Japan is aanvaard. De gouverneurs van de negen provincies, als ook de meeste politiechefs in de provin cies, zullen worden ontslagen. Luitenant-Generaal Song Jo Tsjan heeft een uitnodiging om minister van Defensie te worden in het zakenkabinet dat de waarnemende president Hoeh Tsjoeng heeft gevormd, afgewezen. Hij geeft er de voorkeur aan soldaat te blijven. Song heeft gewaarschuwd tegen „ongewone" militaire bedrijvigheid aan de grens van Noord-Korea. Advertentie Advertentie Als eerste politieke daad heeft de nieuwe Zuidkoreaanse regering een verklaring uit gegeven, waarin zij zegt dat het noodzake lijk is binnen de drie maanden van haar bestaan tot een grondwetswijziging te ko men om een „vreedzame wijziging van het bewind" mogelijk te maken. In de verklaring wordt geen melding ge maakt van de verkiezingskwestie. Wel wordt erin gezegd dat zij, die verantwoor delijk zijn geweest voor het „geknoei", snel berecht, zullen worden en dat de re gering de politie onafhankelijk zal maken van de politieke partijen". Medeleven TAIPEH (Reuter) Het onafhankelij ke, in het Engels op Formosa verschij nende dagblad „China News" schrijft: „Sir Winston Churchill moet in 1945 diep teleurgesteld zijn geweest, toen het Britse volk na alles, wat hij had gedaan, een socialistische regering in het zadel hielp. Dr. Syngman Rhee moet thans door over- eenkomsige gevoelens zijn bezield. Hij moet geloven zijn land lang en goed te hebben gediend. Na alles, wat hij voor Zuid-Korea heeft gedaan, moet hij wel de tegen hem gerichte beweging beschouwen als een uiting van grove ondankbaarheid van het Zuidkoreaanse volk, dat hij zo trouw heeft gediend". PEKING (Reuter) Honderdduizenden hebben in Peking blijk gegeven van hun vreugde over de omverwerping van het bewind van Syngman Rhee, de vertegen woordiger van „het Amerikaanse imperia lisme". in Zuid-Korea. TOKIO (Reuter) De Japanse minis ter van Buitenlandse Zaken Foedjijama heeft de hoop uitgesproken dat Zuid-Ko rea weer een vrij en democratisch land zal worden en dat de Japans-Zuidkoreaanse bedekkingen een normaal aanzien zullen krijgen. Franse bisschoppen blijven bezorgd over Algerije PARIJS (AFP) Het Franse episco paat, dat in Parijs' bijeen is geweest, heeft na afloop van de besprekingen een verkla ring uitgegeven, waarin het nogmaals ge tuigt van zijn grote bezorgdheid over Al gerije. Wij smeken God dat Hij onze ge beden verhoort en dat er spoedig een ein de zal komen aan het conflict, dat zoveel lijden veroorzaakt, aldus de Franse bis schoppen. Ook afbetalingsstelsel van heden af beperkt (Van onze correspondent in Londen) De kredietbeperkingen welke sinds okto ber 1958 in Groot-Brittannië vrijwel waren opgeheven zijn plotseling teruggekeerd. Er is weliswaar geen sprake van een cri sis maar de Britten zijn wat te hard van stapel gelopen. Bij de enkele weken gele den ingediende begroting werd men voor het eerst weer opgeschrikt door het knar sen van de remmen. Thans heeft Heath- coat Amorys de kanselier van de schat kist, zijn voet op het rempedaal gezet. Het afbetalingsparadijs waarin vaak met de grootste vrijgevigheid werd rondge sprongen behoort voorlopig tot het verle den. In het Lagerhuis heeft de kanselier nieuwe beperkingen op het gebied van de huurkoop aangekondigd, welke meteen vandaag ingaan en daarom een schok te weeg brachten. Sinds de terugkeer van zo groot, moge lijke economische vrijheid kon elke indus trie zijn eigen afbetalingssysteem regelen. Er waren uitwassen waarbij men zonder deposito Ie storten sommige artikelen in vijf jaar kon afbetalen. Nu heerst weer het wettelijke voorschrift dat onder meer voor auto's, radiotoestellen, tele visietoestellen, grammofoons, taperecor ders, wasmachines, koelkasten en came ra's 20 percent deposito moet worden ge stort en dat het volledige bedrag in twee jaar moet worden afbetaald. Voor andere artikelen, zoals meubelen, klokken, horlo ges, fietsen en pleziervaartuigen moet mi nimaal tien percent worden gestort. Ook de banken zullen niet zo gemakkelijk meer krediet verstrekken als de laatste tijd het geval was. De maatregelen beogen een nieuwe inflatie te voorkomen. Er is nog niets ernstigs aan de hand, want de Britse voorspoed is nog groot. Economische expansie blijft de leus van de Britse regering, maar het tempo ervan moet worden verminderd om te voorko men dat het spaak loopt: vooral ook met het oog op de bedreigde betalingsbalans. Het is kennelijk de bedoeling om de bin nenlandse vraag naar bepaalde artikelen te beperken om deze vrij te maken voor de export! Harold Wilson, Labour's schaduw-kanse- Iier, sprak van een laaghartige daad van de conservatieven die de verkiezingen heb ben gewonnen dank zij kunstmatige wel vaart, berustende op gemakkelijke beta lingsvoorwaarden, een toestand welke zij C.D.U.-PARTIJCONGRES (Van onze correspondent in Bonn) KARLSRUHE „Wat is er niet in orde, dat ondanks alle resultaten en de bijna grandioze zegetocht van de sociale markt economie niet alles aanwezig is om de mensen rustig te krijgen en de maatschap pij te bevredigen?" Deze vraag stelde vanmorgen op het partijcongres van de C.D.U. te Karlsruhe de Westduitse minis ter van Economische Zaken, prof. Erhard, in een volslagen onpolitieke redevoering. Erhard vroeg voorts in zijn psychologie van de sociale markteconomie hoe het toch mogelijk is dat de Westduitse burgers niet rustig en tevreden zijn, hoewel er van vol ledige werkgelegenheid, van een groei der produktiviteit en van een steeds stijgende conjunctuur sprake is. Volgens dc minister is het een ergerlijk feit, dal er thans al lerwegen gesproken kan worden over deze onrust in de Westduitse democratische maatschappij. Een onrust, die hij als „een zwakte nu de verkiezingsoogst binnen is op cy nische wijze ongedaan maken. Amory ant woordde dat Wilson's zienswijze volkomen in strijd is met de feiten. De kanselier had al lang gewaarschuwd dat hij zou in- gi-ijpen indien zulks nodig was voor het gezondhouden van de economie, welke al leen kan worden versterkt binnen de gren zen van de mogelijkheden. 1-Iet uitstaande bedrag aan afbetalingsschulden is op het ogenblik bijna drie maal zo groot als een jaar geleden. Over het inflatiegevaar kan nog worden opgemerkt, dat hoewel de afbetalings schulden in het afgelopen jaar een record hoogte bereikten, de kosten van levenson derhoud voor het eerst sind de oorlog sta- biel zijn gebleven, terwijl er tevens een recordbedrag werd gespaard. Vandaar dat de regering ook uit eigen kring te horen krijgt dat niet het publiek verantwoorde lijk is voor het inflatiegevaar maar de steeds toenemende regeringsuitgaven. De critici zeggen ook dat het beter was ge weest indien de regering bepaalde mis standen op afbetalingsgebied had bestre den dan het stompe wnpen van een ieder een treffende maatregel te hanteren. van de vrije klassenloze maatschappij" betitelde. Hier gaat het niet meer om stand of klasse, maar om de afzonder lijke burger, die niet tegen het geheel is opgewassen en zich onzeker voelt ondanks zijn auto en zijn televisietoestel. Erhard drong, om dit kritieke probleem van de Westduitse in welvaart zwelgende samen leving op te lossen, aan op een niet erg duidelijk gestelde vermenselijking van het economische leven. De tweede man in de C.D.U. werd door de congresbezoekers met luid applaus toe gejuicht, maar slaagde er niet in zijn toehoorders met zijn economische, psy chologische beschouwingen te boeien. In tegendeel, het college filosofie en sociolo gie dat Erhard vanmorgen weggaf, be vestigde in feite hoe ver hij staat naast de zuivere politieke werkelijkheid, waarin Adenauer zich gisteren als een vis in het water bewoog Wantrouwen Wel kon Erhard met trots vertellen, dat het inkomen van de gezinnen in de Bonds republiek tussen 1950 en 1958 met 122 per cent is gestegen en dat het aantal werken de mensen thans 20,1 miljoen (1949: 13,6 miljoen) is. Maar hij kwam er niet onder uit te constateren, dat in de Westduitse bevolking een zeker wanti'ouwen bestaat tegen zijn sociale markteconomie, die het land toch tot welvaart heeft gebracht. Hij kantte zich tegen een onbeheerste macht- honger van grote ondernemingen. Maar wijzen, dat zij hun wezenlijk aandeel bij de vergroting van het inkomen hebben ge had. Tenslotte verklaarde hij, dat het élan van de ontwikkeling van de Westduitse produktie nog versterkt zal worden. Strauss de „coming man?" Slechts heel kort stipte Erhard de ver houding Europese Economische Gemeen schap-Kleine Vrijhandelszone aan. Het was Erhard op dit congres tot dus verre dus niet beschoren uit te groeien boven de rol, die hij totnutoe in de C.D.U. steeds heeft gespeeld. Hij bleef ook hier de conjunctuur-optimist, de in het onpoli tieke vlak zwevende werkerGeen moment kreeg men de indruk, dat deze minister de rol van kroonprins van bonds kanselier Adenauer is toebedeeld! De vrij jonge (46 jaar), strijdvaardige en gisteren door Adenauer geprezen C.S.U.-leider, mi nister'van Defensie, Strauss, heeft bij het begin van dit congres in een welkomst- speech meer politiek in een half uur op de tafel gelegd dan de filosoferende Er hard vandaag in anderhalf uur. Een teken aan de wand voor de toekomst PEORIA (UPI) Aen een Amsterdams gezin, dat naar de V.S. was gekomen onder auspiciën van de kerk in Peoria in de staat Illenois is donderdag woonruimte gewei gerd, omdat de vrouw een Indonesische is. „Iemand heeft er verkeerd aan gedaan ons niet te vertellen dat niet alle leden van het gezin blank waren", verklaarde de verhuurster, mevrouw Ethel H. Oliver, „een blanke heeft de woning gehuurd. Als ik toen goed was ingelicht, had ik neen gezegd. U moet mijn positie begrijpen. Alle andere huurders, en velen wonen hier al jaren, zijn blank. Ik kan mij niet veroorloven mij hun vijandschap op de hals te halen". Binnen weinige uren echter, was een ge meentewoning gevonden voor het gezin. De commissie voor mensenrechten in Peo ria, heeft later verklaard dat zij het inci dent betreurde. ,.De verklaring van de eigenares is in flagrante tegenspraak me de traditionele Amerikaanse principes van vrijheid", zo werd van die zijde verklaard. „Het gezin is nu veel beter gehuisvest", zei dominee Howard van de „First church of the brethren", welke kerk de over komst van het gezin had geregeld, „de huur is lager en er is plaats voor de kin deren om te spelen. Het enige, dat fout zit is dat iemand hun heeft verteld dat zij ergens niet konden wonen omdat een van hen de verkeerde huidskleur had". Het betrokken gezin bestaat uit Johan nes van Mouwerik, 34, zijn vrouw Geer- tie. 33, en hun! kinderen Jane,'7. en Les ter, 3. Onderstaande wagen zal op 5 mei 's middags in Haarlem en Heemstede te zien zijn tijdens een historische optocht, gewijd aan vier eeuwen bloembollen. Met nog drie praalwagens brengt de wagen enkele belangrijke episoden uit de bloembollencultuur in beeld. De wa gens zullen op de bevrijdingsdag 's mid dags bij het Heemsteedse sportpark ver trekken en daarna een tocht door Heem stede en Haarlem maken. Het gemeente bestuur van Haarlem en het hoofdbe stuur van de Koninklijke Algemene Ver eniging voor Bloembollencultuur zullen van het bordes van het stadhuis af het voorbijtrekken van de historische praal wagens gadeslaan. De historische optocht vormt een on derdeel van de feestviering ter gelegen heid van het honderdjarig bestaan van „Bloembollencultuur" en ter gelegenheid van het feit dat vierhonderd jaar geleden de tulp in West-Europa werd ingevoerd. De vier praalwagens zijn samengesteld naar gegevens, welke onder meer te vin den zijn in de bibliotheek van de honderd jarige vereniging. Op het gebied van bloembollen is deze bibliotheek de groots te in de wereld. Zij bevat een uitzonder lijk rijke collectie vaklitteratuur, waartoe Een vreemde publicatie Op het Binnenhof en ook in de nabijheid daarvan heerst een serene rust. Dit kan ik de lezers met volstrekte stelligheid ver zekeren. Alsook, dat er niettemin zowel in parlementaire kring als elders nogal wat bevreemding gaande is geweest naar aan leiding van de wijze, waarop van rege ringszijde een en ander gepubliceerd is over wat er gaat gebeuren voor de mili taire beveiliging op en van Nieuw-Guinea. Reeds op 5 april was in de Tweede Ka mer duidelijk kenbaar gemaakt, dat er enige maatregelen zouden worden getrof fen. De manier, waarop van dit dus al een tijdlang gekoesterde voornemen „kond gedaan" is, heeft echter op en om het Binnenhof nogal verwondering gewekt en meer dan dat zelfs. Bij eerste lezing toch van het desbetreffende communiqué kon men, als men zich niet meteen voor de geest kon halen wat er op 5 april in 's lands vergaderzaal gezegd was, licht de indruk krijgen, dat er plots een speciaal dreigen de toestand was ingetreden en tevens, dat het voornemen bestond om misschien een vrij grote militaire macht naar Nieuw- Guinea te sturen. In werkelijkheid is dit alles helemaal niet het geval. En daarom juist ontmoette de door mij bedoelde pu- blikatie, niet in de laatste plaats omdat zij zo gemakkelijk in het buitenland tot ge heel verkeerde conclusies zou kunnen lei den, nogal wat kritiek. Zonder dat. ik hier verder namen kan noemen acht ik het toch wel vermeldenswaard, dat ik van ten minste één minister en van een staatsse cretaris weet, dat zij het communiqué in kwestie allesbehalve geslaagd achtten. En voorts dat ook op meer dan één departe ment de vraag is gerezen: „Moest dat nu zo?" Let wet, de hier bedoelde kritiek be treft helemaal niet het stuk zelf de uit zending doch welde regie! Den Haag of niet Den Haag dat is de kwestie Bij de behandeling van de begroting van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid in de Eerste Kamer heeft mr. baron de Vos van Steenwijk (V.V.D.) op ongetwijfeld frisse en fikse wijze een lans gebroken voor het denkbeeld om Den Haag als zetel van de regering te verlaten en in plaats daarvan de gouvernementele tenten natuurlijk louter keurige tenten op de Veluwe, b.v. in de buurt van Apeldoorn op te slaan. De liberale senator begreep heel wel, dat een dergelijk denkbeeld menigeen nogal revo lutionair zou aandoen. Daarom haastte hij zich op enige precedenten in den vreemde te wijzen, zoals Ankara en Brasilia. Nog daargelaten dat de vergelijking met eerst genoemd voorbeeld om meer dan één re den slecht opging, dient er mijns inziens ook op gewezen te worden, dat het nog ten zeerste in twijfel te trekken valt of een verhuizing van Den Haag naar de Veluwe, als door hem bedoeld, wel aanbeveling zou verdienen. Zo zou bij voorbeeld al ter stond een ernstig nadeel kunnen zijn, dat op die manier wederom een niet zo ge ring stuk natuurschoon te loor zou gaan. Uit het antwoord van minister Van Aart- sen bleek echter wel, dat zij, die ongaar ne zouden zien dat er aan Den Haag als zetel van regering en parlement een eind zou komen, voorshands nog niet behoeven te vrezen dat de denkbeelden van de heer De Vos van Steenwijk een goede kans op verwezenlijking hebben. Zeker, er is juist een commissie ingesteld onder voorzitter schap van oud-minister Drees om eens na te gaan of en in hoeverre het Haagje wat minder overbelast en overbevolkt kan wor den als middelount van rijksorganismen. Maar dit betekent allerminst, dat het ook de bedoeling zou zijn onder meer de rege ring en de Kamers naar elders te laten verhuizen. In hoofdzaak heeft men, met betrekking tot hetgeen de commissie- Drees zou hebben te onderzoeken, het oog op die instellingen en bureaus welke, zon der dat zulks moeilijkheden voor het cen trale apparaat zou meebrengen, de resi dentie zouden kunnen verlaten. Vandaar dat het er voorshands naar blijft uitzien, dat Den Haag in wezen Den Haag zal blij ven. Zelfs los van zekere gevoelsoverwe gingen, waarvan men overigens de bete kenis toch ook niet moet onderschatten, valt het uit een oogpunt van doeltreffend heid verkieslijk te achten, in elk geval de regering en de Staten-Generaal op en om het Binnenhof gehuisvest te laten. In het Vredespaleis Overigens geeft niet alleen het voor gaande, maar tevens het feit dat het In ternationale Gerechtshof deze week weer eens in openbare zitting bijeen is, gerede aanleiding er aan te herinneren, dat Den Haag behalve regeringscentrum boven dien de stad is van het Vredespaleis, dat wil zeggen van het gebouw waar het hoog ste rechterlijk college ter aarde zetelt en werkt. Van de betekenis en de waarde hiervan voor ons land zijn, naar het mij wil voorkomen, helaas nog steeds al te veel landgenoten soms ook lieden, welke tot de regeringskringen behoren niet vol doende doordrongen. Het uit vijftien leden bestaande Hof houdt zich met de rechtspraak tussen sta ten bezig en verder met het kenbaar ma ken van zijn juridische opvattingen dit dan in de vorm van een advies, dus niet van een bindende uitspraak omtrent rechtsvragen aan dat hoge rechtscollege voorgelegd door de instellingen welke daartoe bevoegd verklaard zijn. Zo zijn dan sinds jl. dinsdag de woordvoerders van een zevental staten, waaronder Ne derland, doende om, (nadat zulks eerst reeds in geschrifte is gebeurd) hun stand punt uiteen te zetten over de vraag of de Maritieme Veiligheidscommissie, een or gaan van de raadgevende intergouverne mentele organisatie die zich met de vraag stukken van de veiligheid ter zee bezig houdt, al dan niet overeenkomstig de voor schriften van dat verdrag is samenge steld. Uit een oogpunt van de grote inter nationale wereldpolitiek gaat het, dat is wel duidelijk, bij dit door het Hof uit te brengen advies niet bepaald om iets van zeer schokkende aard. "Toch" valt dé prak tische betekenis van de hier alleen maar even aangestipte kwestie niet te onder schatten. Hoofdzaak is overigens, dat er in de wereld een instelling gelijk het Inter nationale Gerechtshof bestaat. Daardoor doet zich immers de mogelijkheid voor om, onder meer bij onzekerheid omtrent de juiste of onjuiste uitleg van een ver drag, dankzij genoemd college bijdragen in het belang van de internationale rechts zekerheid geleverd te krijgen. Kortom, de wereld in het algemeen en voorts Neder land in het bijzonder kunnen er zich over verheugen, dat er nog (internationale) rechters in Den Haag zijn. Dr. E. van Raalte enkele unieke uitgaven behoren. De ontwerpen voor de wagens zijn ge maakt door Johan Greter voor de wagens, die een voorstelling uit de zestiende, ze ventiende en achttiende eeuw geven. De heer A. W. van Driel heeft het ontwerp voor de wagen uit de negentiende eeuw ge maakt. Op de wagens zullen figuranten de taferelen uit de geschiedenis van de bloembollencultuur uitbeelden. De costu- mering is uitgevoerd onder leiding van Cruys Voorbergh. Bij de versiering heeft onder meer de gemeentelijke dienst van Hout en Plantsoenen in Haarlem meege werkt. De eerste praalwagen (foto) toont een episode uit 1560, het jaar dat wordt aan gehouden als het begin van de West-Euro- pese bloembollencultuur. Ongeveer in die tijd verbleef ambassadeur Auger de Bus- becque aan het hof van sultan Suleiman de Geweldige. Op een reis naar Stamboel bezocht De Busbecque Adrianopel, waar hij werd ontvangen in een tulpenkiosk, welk bezoek op de wagen wordt voorge steld. Op de tweede wagen wordt de dwaze tulpenhandel rond 1637 uitgebeeld, tieze wagen is uitgevoerd naar een oude gra vure, waarop enkele floristen wordén af gebeeld in een gekskap op het hoofd van de godin Flora. Deze floristen verhandel den hun bloembollen tegen belachelijk ho ge prijzen. Dikwijls bestonden de te ver handelen bollen niet eens. Deze praalwa gen wordt aangeboden door de gemeente Haarlem. Honderd jaar na de tulpomanie deed zich een soortgelijke windhandel in hya cinten voor. Dit laat de derde praalwagen zien. De wagen toont een feest aan het Franse hof, waar de hyacinten tijdelijk zeer hoog geprijsd stonden. De vierde wagen laat zién, hoe door een verbetering van de waterhuishouding in Rijnland de mogelijkheden voor de bol lenteelt belangrijk werden uitgebreid. De stoet vertrekt 's middags om twee uur uit Heemstede. De volgende route wordt gereden: Valkenburgerlaan, Heem- steedse Dreef, Fonteinlaan, Dreef, Girote Houtstraat, Grote Markt, Jansweg, langs station, Kruisweg, Barteljorisstraat, Gro te Markt, Koningstraat, Gierstraat, Hout plein, Dreef, terug naar het Heemsteed se Sportpark. Een dag later wordt in het Krelagehuis 's middags het eeuwfeest officieel gevierd. De herdenkingsi-ede zal worden uitgespro ken door de minister van Landbouw en Visserij, mr. V. G. M. Marijnen. Op za terdag 7 mei zal de Floriade-postkoets 's middags op de Floriade in Rotterdam worden ontvangen. Ambassadeur De Bus becque zal dan enkele tulpebollen uit Tur kije aanbieden aan de voorzitter van ..Bloembollencultuur", jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden. De vier historische praalwagens zullen ook bij de ontvangst in Rotterdam te zien zijn. Na 2Yz maand ontkennen De 19-jarige Simon R. uit Rotterdam heeft bekend de 28-jarige Annie van der S., („Tijger-Annie"), op 11 februari in een hotel aan de Witte de Withstraat te Rot terdam te hebben vermoord. Hij heeft ver klaard onenigheid met haar te hebben ge kregen, waarbij hij zo driftig zou zijn ge worden dat hij haar heeft gewurgd. Reeds eind vorige week waren er teke nen die erop wezen, dat R. binnen enkele dagen wel tot een volledige bekentenis zou komen. Er waren zoveel aanwijzingen verzameld, dat ontkennen R. toch weinig meer zou baten. Een zeer belangrijke ge tuige in deze zaak is de taxichauffeur, die R. 's nachts naar het hotel heeft gereden. Een moeilijk punt is vooral geweest het feit, dat de plaatsvervangster van de ho telhouder de patroon was in Duitsland bij confrontatie zei, de jongeman niet te herkennen. Zij verklaarde dit door erop te wijzen dat het paar 's nachts om een uur of drie is gekomen en er slechts een klein lichtje in de gang van het hotel brandde. R. werd destijds niet voor de moord gearresteerd. Hij werd aangehouden om dat hij ervan werd verdacht, geld uit flats in het westelijk stadsdeel te hebben ont vreemd. Als de politie twee uur later had toegeslagen, was de vogel zeer waar schijn gevlogen geweest R. had namelijk gemonsterd op een schip dat in de haven van Antwerpen lag en dat op de morgen van de elfde februari zou vertrekken. Zijn papieren warén in orde.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 9