Beverwijker Niesten door ernstige val op de Aspin uitgeschakeld RONDE IN CIJFERS 9 Nencini verbeterde zijn positie door uitstekend klimmen en dalen ft Nederlands negental dwong de Darmstadt Raumers gelijkspel af Prachtige race op 200 meter tijdens strijd om N.-hollandse estatettetiteis Drakenzeilers hadden het moeilijk in strijd om de Dragon Cup RONDE VAN FRANKRIJK P 15 DWR-dames duidelijk te sterk voor DAW Tubantia leent 50.000,- voor aankoop van spelers Vijf arrestaties in doping- affaire in Engeland Delft-Leiden-prijs voor Gold Water Helmut Rahn naar Sportclub Enschede DONDERDAG 7 JULI 1960 Waterpolo De Tourmalet, de Aspin en de Peyresourde, de venij nige drietand in de tweede Pyreneeënetappe van Pau naar Luchon, hebben in het Nederlandse kamp naast uitbun dige vreugde ook leed gebracht. Want ver nadat Van den Borgh zijn klimmerscapaciteiten met een bijzonder fraaie vijfde plaats had bezegeld en Geldermans zijn goede vorm van dinsdag had onderstreept door nog geen minuut na specialisten als Junkermann, Battistini, Adriaenssens en Rivière beslag te leggen op de 17de De Italiaan Nencini is de eerste kandidaat voor de uiteindelijke Tourzege. Hij ver grootte in deze etappe zijn voorsprong op Rivicre en Adriaenssens met 1 minuut en zes seconden tot respectievelijk 1.38 en 2.25. Dat verschil is nog niet zo verschrikkelijk groot, maar de wijze waarop Nencini in de zwaarste Pyreneeënetappe zjjn superioriteit toonde, spreekt boekdelen. In de beklimming van de laatste col, de Peyresourde, liet Nencini zijn grootste concurrenten eenvoudig als beginnelingen achter en in de af daling voegde hy nog eens een halve minuut toe aan het verschil van 35 seconden op de top. De 24-jarige Zwitser Gimmi vertoefde deze dag lettcrlyk en figuurlijk in de wolken. De onbekende Heiveet kwam zowel op de in zonlicht badende top van de Tourmalet als op de in dichte wolkenflarden gehulde Aspin en Peyresourde als eerste door, heeft na woensdag samen met Nencini de leiding in de rangschikking voor de grote bergprjjs, maar is ook de eerste renner uit een ploeg van acht man, die een etappe won. plaats, kwam de Nederlandse liaisonwagen met Huls hof aan het stuur binnen met de trieste mededeling, dat Niesten bij een val in de afdaling van de Aspin een sleutelbeen had gebroken en in de ambulance zijn eerste Tour-avontuur had besloten. Jammer voor de Bever wijker, die woensdag in de eerste bergrit zo'n uitstekend figuur had geslagen en toen van de 60-ste naar de 36-ste plaats was opgerukt. In feite had deze zwaarste bergetappe voor de rustdag van zaterdag in Millau een teleurstellend verloop. Het was voor namelijk te wijten aan de tactiek van Nencini, die tot de top van de Peyresour de hardnekkig bij zijn grootste tegenstan ders Rivière en Adriaenssens bleef. Daar door konden Gimmi, Battistini en de Span jaard Karmany aanvankelijk gemakkelijk wegkomen. Op de lange klim naar de top van de Tourmalet schudde Gimmi zijn makkers van zich af en begon aan de zegetocht, die hem uit de onbekendheid rukte en zijn ploeg een aardige duit be zorgde. Die ontsnapping had na bijna 80 km. rijden pas enige opschudding in de kara vaan verwekt. Evenals dinsdag hadden de renners zich de tijd gegund om keuvelend in een kalm tempo de bijna 70 km. naar de voet van de bergen af te leggen en zelfs toen na Luz-St Sauveur de beklim ming van de Tourmalet begon bleef al les rustig bij elkaar zodat men zich ging afvragen of evenals een jaar geleden wel licht de rouleur André Darrigade de kans zou krijgen een bergetappe te winnen. De vlucht van Gimmi, Battistini en Karmany maakte aan die voorbarige spe culaties een einde. Door een dichte wol kendek was afschuwelijk. Gillend en kenmassa worstelde de karavaan zich om hoog naar de top, waar Gimmi als eerste doorkwam, op 45 seconden gevolgd door Battistini, terwijl een flink peloton met onder meer Anglade, Nencini, Rivière, Gel dermans, Van den Borgh, Junkermann en Adriaenssens ruim twee minuten was ach ter geraakt. De andere Nederlanders wa ren toen al meer dan vier minuten ach- WAT IS ER IN DE RONDE TE VERDIENEN? |De drager van de groenemji ont - ivangr400gld. per dog Een ploeg die succes heef! kan meer dan 100.000 gld. verdienen De premie voor de meest, strijdhistige renner werd toegekend aan de etappe winnaar, de Zwitser Kurt Gimmi. Op hem werden 901 stemmen uitgebracht. Gimmi ontvangt een bedrag van 1838 nieuwe francs en bovendien de premie voor de best-geklasseerde buitenlandse renner van de kleine teams. De over eenkomstige premie voor regionalen werd gewonnen door Rohrbach van de oloeg van Centraal-Midden Frankrijk. De onfortuinlijkste renner in de elfde etappe was, volgens de jury, de Italiaan Massignan, die door een val tijdens de afdaling van de Peyresourde enkele plaatsen in de algemene rang schikking verspeelde. De Belg Schoubben en de Brit Sheil iie beiden te laat in Luchon arriveer den, werden uit de strijd genomen. De Franse nationaal Rostollan en Sabbadini van de ploeg van Centraal- Midden Frankrijk kregen elk een boete ■tan 30 strafseconden en 25 nieuice 'rancs, omdat zij zich tijdens de beklim- ningen op eigen verzoek hadden laten luwen. 68 andere renners werden Hell er bestraft wegens afzetten op de volg- vagens en onvrijwillig laten duwen tij lens de beklimmingen. Volgens het medisch overzicht, wer- len Jos Hoevenaers en Christian, bei- len betrokken bij valpartijen, niet ern- ■tig gewond. r net algemeen gemiddelde na de ■Ifde etappe van dc Tour is 39,436 km/ lur. Het moyenne van Gastone Nencini '9,045 km/uur. ter, ook Piet van Est, die de eerste kilo meters van de klim aan de zijde van Geldermans en Van den Borgh had ge streden. De afdaling door het dichte wol- schreeuwend lieten de renners zich in het onbekende vallen. Elk ogenblik kon een gestrande auto een ramp betekenen voor de coureurs, die in de scherpe bochten de remmen zo stevig inknepen, dat de remblokjes bijna smolten. Maar er ge beurden geen ernstige ongelukken en toen wij in de korte klim naar de top van de Aspin de rekening opmaakten, bleek Gim mi zijn voorsprong aanmerkelijk te heb ben vergroot. Vier minuten voor Nenci ni en Van den Borgh, die het peloton aan voerden, veroverde de Zwitser weer kost bare punten voor het bergklassement. An glade was iets teruggevallen, maar had voor de ravitaillering in Arreau (115 km) het peloton weer ingehaald. In de bijna tien kilometer lange klim naar de laatste top, de Peyresourde, volg de de ontknoping van deze etappe. Achter elkaar demarreerden Pambianco, de tri colore Delberghe, Nencini en Van den Borgh. Op de top was de voorsprong van Gimmi geslonken (ot 2.40 op Pambianco 3.10 op Delberghe. 3.30 op Nencini, 3.40 op van Den Borgh, 4.00 op Massignan en 4.05 op de groep met Rivière en Andriaens- sens, waaruit Geldermans intussen had had moeten lossen. De Beverwijker kwam 4 minuten en 50 seconden na Gimmi op de Peyresourde door. De laatste afdaling naar Luchon was te kort om Gimmi zijn etappewinst te kun nen ontnemen. Met een brede armzwaai en een diepe zucht van verlichting leidde de Zwitser de intocht in van de langgerek te karavaan. Pambianco, Delberghe, Nen cini en Van den Borgh legden na Gim mi beslag op de ereplaatsen, waarna Bat tistini de spurt won van een groepje met De uitslag van de elfde etappe Pau— Luchon (161 km.) was: 1. Gimmi (Zwits/Lux) 5 uur 04 min. 10 sec. (met bonificatie 5.03.10); 2. Pambianco (Italië) 5.06.01 (met bonifi catie 5.05.31); 3. Delberghe (Frankrijk) 5.06.36; 4. Nencini (Italië) 5.06.37 5. Van den Borgh (Ned.) 5.07.23; 6. Battistini (It.) 5.07.43; 7. Junkermann (Duitsland); 8. Adriaenssens België); 9. Rohrbach (Centraal-Zuid); 10. Planckaert. (België); 13. Rlvère (Fr.), allen in dezelfde tijd als Battisstini: 17. Gelder- mans (Ned.) 5.08.38: 52. Damon (Ned.) 5.16.06; 57. Piet. van Est (Ned.) 5.18.31; 71 Dc Ron Ned.) 5.20.13; 72. Wim van Est (Ned.) x. t.; 78 Kersten (Ned.) 5.21.3. Het algemeen klassement na de elfde etappe luidt: 1. Nencini (It.) 57.23.40; 2. Riviere (Fr.) 57.25.18 op 1 min. 38 sec.; 3. Adriacnsens (België) 57.26.05 op 2 min 25 sec.; 4. Planckaert (België) 57.31.54 op 8 min. 14 sec.; 5. Junkermann (Duitsland) 57.32.05 op 8 min. 25 sec.; 6 Battistini (It.) 57.32.13 op 8 min. 3 sec.; 7. Pambianco (It.) 57.34.24 op 10 min. 44 sec.: 8. Rohrbach (Ccn- traal-Zuid) 57.34.56 op 11 min. 16 sec.; 9. Anglade (Frankrijk) 57.35.09 op 12 min. 29 sec.; 10. Mahe (Frankrijk) 57.38.03 op 14 min. 23 sec.; 11. Mastrotto (Fr-Nationaal) 57.38.47 op 15.07; 12. Geldermans 57.40.16 op 16.36; 13. Graczvk (Fr.-Nationaal) 57.40.46 op 17.06; 19. Van den Borgh (Ned.) 57.56.36 op 32.56: 28. Oamcn (Ned.) 57.56.36 op 32.56; 40. Wim van Est (Ned.) 58.00.53 op 37.13; 52. Plet van Est (Ned.) 58.09.46 op 46.06; 54. De Roo (Ned.) 58.11.00 op 47.20; 78. Kersten (Ned.) 58 26.08 op 1.02.28. Het dag-ploegenklasseinent van de elfde etappe is: 1. Italië (Pambianco Nencini en Battistini) 15.19.51; 2. Frankrijk-Nationaal 15.22.02; 3. Groot-Brittannië 15.26.44: 4. Bel gië 15.27.28: 5. Spanje 15.29.45; 6. Nederland (Van den Borgh. Geldermans en Damen) 15.32.07. Het algemeen ploegenklassement na de elfde ëtappe is: 1. Frankrijk-Nationaal 171.32.37; 2. Italië 171.49,59: 3. België 172.10.28; 4. Nederland 172.48.28; 5. Spanje 173.10.20. Het bergklassement na de elfde etappe luidt; 1/2. Nencini (Italië) en Gimmi (Zwit- serl/Luxemburg) beiden 26 pnt.; 3. Rohrbach (Fr. Centraal-Midden) 21 pnt.: 4. Battistini (Italië) 19 pnt.; 5. Van den Borgh (Ned.) 14 pnt.; 15. ex aequo o.m. Geldcrmans (Ned.) 3 pnt. Het algemeen puntenklassement na de elf de etappe is: 1. Graczyk (Frankrijk-Natio naal) 31 punten; 2. Rivière (Frankrijk-Na tionaal) 30 pnt.; 3. Nencini Italië) 25 pnt.; 4/5. Defilippis (Italië) en Battistini (Italië) elk 21 pnt.: 12. Van den Borgh Ned.) 8 pnt. 17. ex aequo De Roo (Ned.) 5 pnt. 19. ex aequo o.m. Wim van Est (Ned.) 4 pnt. De uitvallers van gisteren waren behalve Niesten, de regionaal André Geneste, Jans- sens (België) Donicke (Did.), Jaroszewicz (Did.) en Andrews (G.-Br.). De Brit Sheill en de Belg Schoubben arri veerden te laat in Luchon. HET WARMSTE GEBIED 13eET.- 8 JUL! - 224KM. T MILLAU T RUSTDAG 9 juli .Caussedu Larzac' :ac\ RoqueforrJ ShAffriqi RshTSh Jea r 149km- Belmonh' Sié?4-,e, Lacaune BassmeZi Cóle de Lafbntasse4- Brassac CasfresTlkm Sa-al Puylaurens <1001x37 km 'Vallesvilles TOULOUSE Ravitaillering A Berg Bassine8S5m Q,u5SeduL 872 m. Lafcntasse 675r Toulouse de verslagen Rivière aan de staart. Gel- derrnans kwam in zijn eentje als zeven tiende binnen. Damen bereikte de finish met een achterstand van bijna twaalf minuten in gezelschap van zijn oude ploeg- makker Bolzan, Picot en Desmet. Piet van Est kwam ook al alleen langs de tri bunes op bijna 141. minuut na de winnaar. Wim van Est, De Roo en Kersten tenslotte huisden in de achterhoede. Slachtoffer Niesten De Tour is zijn benjamin kwijt. De 21- jarige Bqyerwijker Coen Niesten heeft in de afdaling van de tweede berg van de Pyreneeën-etappe naar Luchon, de Col d'Aspin, zo'n ernstige val gemaakt, dat hij zijn linker sleutelbeen brak. Met de Belg Hoevenaers aan zijn wiel raakte Niesten de macht over het stuur kwijt, toen hij in een van de bochten op de losse steenslag slipte. Hij sloeg, terwijl zijn voeten vast zalen in dc toe-clips, over zijn stuur, waar na de Belg over hem heen kwam. Hoeve naers kon de weg naar beneden vervol gen, maar Niesten was minder gelukkig. Hij was bij een snelheid van zeker 70 km. per uur met zijn linkerschouder tegen het wegdek gesmakt en het sleutelbeen had het begeven. De mecanicien Jo Hulshof, die de liai sonwagen bestuurt, zag hem huilend van pijn en met een bloedende verwonding aan de linkerkant van de weg zitten. Onmid dellijk werd dokter Dumas per radio naar de ongelukkige oranjeman gecomman- In de zweminrichting aan de Houtvaart in Haarlem hebben de toeschouwers woensdagavond bij de waterpolowedstrij- den waar voor hun geld gehad. DWR-da- mes had DAW op bezoek dat in een span nend duel met 10-5 verslagen werd. Met de flinke wind mee begon DWR de strijd, Ali Drogtrop opende de score, Ans van Seggeren maakte gelijk waarna weer Ali Drogtrop raak schoot en Nonny Plomp een strafworp kreeg toegewezen die in een DAW-doelpunt werd omgezet. Toen kwa men de gezusters Drogtrop goed los en zij brachten in combinatie met Carla Dene kamp de DWR-voorsprong op 5-2 waarna Ineke Moermond er 5-3 van maakte. De zelfde speelster zorgde in de tweede helft voor 5-4. De DAW-verdediging werd latei- geheel voor het doel weggetrokken en de zusters Drogtrop maakten het tiental DWR-doelpunten vol waartegen Nonny Plomp één DAW-doelpunt stelde zodat DWR de strijd met 10-5 won. DWR-heren kwam voor de tweede klas se A in het water tegen DWT. DWR had Wisker in plaats van Wijnveld opgesteld, die zijn intrede maakte met de score voor DWR t.e openen. Hierna veronachtzaamde de DWR-verdediging Roozekrans die ge heel vrijliggend de ruststand op 1-1 kon brengen. Even later maakte deze speler er 2-1 van. Jonkhof bracht de partijen weer op gelijke voet maar Roozekrans zorgde toch weer voor 3-2. Kort voor tijd scoorde DWR de gelijkmaker (3-3). DWT bleef in de aanval en Westerman bracht de stand op 3-4 in het voordeel van DWT. In Stoop's bad verscheen Haarlem met een geheel gewijzigde opstelling voor het spelen van de derde klasse wedstrijd te gen DVZ uit Den Haag. DVZ dat in de thuiswedstrijd met 10-0 van Haarlem had gev/onnen kwam nu niet zo ver. Deze keer wonnen de Hagenaars met 52. DWR 2 is flink op schot geweest tegen De Zijl 4 daar de strijd resulteerde in een 12-4 overwinning voor DWR. De reserve dames van DWR kregen voor de eerste klasse dames van de Kring VZV 3 op be zoek, dat met 7-0 verslagen werd. Dc Zwitser Kurt Gimmi heeft de elfde etappe van de Ronde van Frankrijk, van Pau naar Luchon, gewonnen. Woensdagavond heeft het Nederlands negental zijn reeks oefenwedstrijden voortgezet door in het Haarlemse honkbal stadion tegen de storke Amerikaanse leger- ploeg Darmstadt Rammers te spelen. In een bijzonder onbehaaglijke temperatuur en met een hinderlijke sterke wind. die uit het rcchtsvcld over de thuisplaat blies, be haalden de volgelingen van coach Ron Eraser een verdienstelijk 33 gelijk spel na zeven innings. Over de Darmstadt Rammers zijn veel deerd. Hulshof nam de fiets van Niesten over en de dokter nam het zoveelste Ne derlandse slachtoffer van de Pyreneeën 1958: Van den Borgh, 1959; De Groot zelf in zijn wagen. In dezelfde helicopter van het Franse rode kruis, die vorig jaar De Groot naar het ziekenhuis van Bagner- res de Bigorre had vervoerd, werd nu Niesten naar het hospitaal in St. Gaudens gebracht. Na daar de eerste hulp te heb ben ontvangen, is Niesten later naar de etappeplaats Luchon gebracht, waar fo to's van de breuk werden genomen. Het nieuws over het ongeval sloeg bij de Nederlandse ploeg in als een bom. In eens was de stemming in de Nederlandse groep aan de finish gedrukt. Even tevo ren nog heerste er vreugde over het goe de rijden van Van den Borgh en Gelder mans. die beiden in de voorste gelederen met de grote heren hadden meegevochten. Hoewel de achterstand op de gele trui voor beide renners groter is geworden, zijn zij in het algemeen klassement om hoog gekomen. Geldermans klom van de vijftiende naar de twaalfde plaats en de Limburger van de 21ste naar dc 19de plaats. Bovendien heeft' Van den Borgh een goede vijfde plaats in het bergklasse ment veroverd. Op de sintelbaan aan de Kruislaan in Amsterdam-Oost werden gisteravond de Noordhollandse estafettekampioenschappen verwerkt. De stormachtige gure wind heeft de prestaties duidelijk ongunstig beïnvloed, doch de spanning, die er tijdens de diverse wedstrijden was, heeft ongetwijfeld veel goed gemaakt. Die spanning bereikte haar hoogtepunt tijdens de 4 x 200 m dames. Sagitta had al dadelijk een flinke voorsprong genomen op Blauw-Wit met Atmodes, die Lottie Plug- boer als eerste loopster had, in derde po sitie. Olga Beckhoff moest de derde plaats ondanks flink verweer echter prijsgeven en wisselde met Betty van Polen op de vijfde plaats. Deze laatste loopster vocht echter hard terug en wist vijftig meter voor haar wissel met Ellen Ort de vierde plaats te veroveren. Inmiddels waren ech ter Sagitta en Blauw-Wit zeker een dertig meter uitgelopen en dus practisch onbe- yo et bal Na een debat van ruim twee uur heeft de gemeenteraad van Hengelo met 21 stem men voor en 8 stemmen tegen besloten dc plaatselyke semi-profclub „Tubantia" een renteloze lening van I 25.000 te verstrekken ten behoeve van de sectie betaald voetbal. Het plaatselijk bedrijfsleven stelt een zelfde som aan de haar 60-jarig jubileum vierende vereniging ter beschikking. Een stichting, Hengelose voetbalbelangen, zal bemiddelen bij het besteden van de 50.000, die bedoeld zijn om nog voor het komende seizoen nieuwe spelers aan te kopen. Door deze steun denken gemeente en in dustrie een in het betaald voetbal spelende club voor Hengelo te behouden, hetgeen voor de gemeente des te aantrekkelijker is omdat „Tubantia" de bespeelster van het gemeentelijke stadion is. reikbaar voor Ellen Ort, de Olympische kandidate uit Haarlem. Deze dacht echter niet aan opgeven en met een prachtige vrij lange sprintpas passeerde zij eerst ADA, die in derde positie lag en zette toen de aanval op Sagitta en Blauw-Wit in. Vijf meter voor de finish passeerde zij Sagitta en gelijk met Blauw-Wit vloog zij Atletiek over de eindstreep. Blauw Wit werd eerste geplaatst in dezelfde tijd als Atmodes, 1 min. 52.9 sec. Sagitta kreeg 1 min. 53 sec. toegewezen. Sagitta won de 4 x 100 m in 51.3 sec Hier werd Atmodes derde in 52 sec. De 4 x 100 m meisjes was voor ADA in 53.1 sec. met Atmodes op de derde plaats in 53.9 sec. Bij de heren won AAC de 4 x 100 m in 43 sec. Hier werd helaas de „Haarlem"- ploeg wegens foutief wisselen gedisquali- ficeerd en dat ging ten koste van de twee de plaats. Ook de 4 x 400 m was voor AAC in 3 min. 26.8 sec. en ook nu ging een „Haarlem"-loper als tweede over de finish en ditmaal zonder dat tot disquali- ficatie behoefde te worden overgegaan. De „Haarlem"-ploeg noteerde 3 min. 32.5 sec. De 4 x 1500 m was voor Lycurgus uit Krommenie, vooral dankzij een voortref felijke 1500 m van de Marathon-loper Piet Bleeker. Lycurgus deed 17 min. 11.3 sec. over de afstand, AAC die de tweede plaats innam, noteerde 17 min. 34.3 sec. De 4 x 100 m jongens was ook al voor Lycurgus dat deze avond heel goed voor de dag kwam. „Haarlem" werd hier tweede in 46.9 sec. Lycurgus liet 46.5 sec. afdrukken Uitermate spannend was ook de strijd om de tweede plaats tijdens de 4 x 300 m AAC won dit nummer in 2 min. 32.4 sec. „Haarlem" passeerde vlak voor de eind streep de ploeg van Zaanland, doch werd op die eindstreep toch nog door Lycurgus Lycurgus als „Haarlem" werd een tijd van Lyargus als „Haarlem" werd een tijd van 2 min. 33.4 sec. genoteerd. sterke verhalen in omloop. Zelfs dc stelling, dat deze ploeg de sterkste uit Europa zou zijn, werd geponeerd. Woensdagavond was daar echter niet zo heel veel van te merken. Weliswaar waren de weersomstandigheden verre van ideaal, maar de 20 voorsprong, die het Nederlands negental in de eerste innings nam. was te danken aan fouten, die de Amerikaanse catcher maakte. Hout kamp kreeg 4 w. en Heemskerk werd ge hinderd door catcher Tomaro, waardoor Nederland twee honken bezette. Een doorgeschoten bal bracht de honk lopers een honk verder en Houtkamp scoorde op een stootslag van Leo Kops. Een korte tik van Geurts werd daarna fou tief verwerkt, waardoor ook Heemskerk kon scoren (20). In de tweede innings deed dc Amerikaan se slagploeg haar naam eer aan. Met tweë man aan boord sloeg Hayes een homerun! (32). Een innings later scoorde Houtkamp na een infieldhit, een korte slag van Heemskerk 4 w. voor Geurts en een mooie honkslag van Ben Tromp de gelijkmaker Honkbal (33). In de zevende innings kreeg Neder land nog een fraaie kans op de zege. Nico Tromp, pinchhitter voor Heemskerk, kreeg 4 w. en werd op de honken vervangen dooi de snelle Oosterbaan. Succes leverde dit echter niet meer op, want zowel Kops, Geurts als pinchhitter Hiele kregen en 3 sl., zonder ook maar eenmaal een poging tot een stootslag te wagen. Ondanks de sterke wind leverde het Nederlands team, vooral in het veld, een knappe prestatie. Houtkamp schakelde in de eerste innings met een prachtige aan gooi op het derde een Amerikaanse honk loper uit. In de vierde innings waren het Leo Kops en Keulemans, die de handen op elkaar brachten, respectievelijk door een prachtige stop en een magnifieke vangbal. Aan slag stelden de Barcelona-kandidaten enigszins teleur. Alleen Houtkamp, Ben Tromp en Jan Smidt slaagden erin een honkslag te geven. De opstelling van het Nederlandse team was; werpers: Beidschat (5 innings) en Smidt (2 innings); achtervanger: Geurts eerste honk; Heemskerk tweede honk; Keulemans derde honk; Wim Vrenegoor korte stop; Kops linksveld; Ben Tromp (Hiele); midveld Houtkamp (Vissers) en rechtsveld Fabrie. Paardesport De arrestatie van vijf personen, onder wie een jockey, die paarden reed welke waren getraind door de bekende Sir Gor don Richards, heeft dinsdag op de baan in Salisbury aanleiding gegeven tot een klein drama. Jockey Bert Woodage had namelijk juist een koers gereden met een paard van majoor Macdonald Buchanan, een bekend paardeneigenaar en lid van de jockeyclub, toen hem door twee detectives van Scot land Yard. die belast waren met het onder zoek naar doping van paarden in Engeland, verzocht werd mee te gaan naar het poli tiebureau. De vier andere aangehoudenen zijn een apotheker en staljongens van Newbury en Newmarket. Koersen op Duindigt De uitslagen van de woensdag op Duin digt gehouden rennen luiden: Kalibanprijs (2100 m): 1. Mister Benbow 2.20.9; 2. Early Sun; 3. Alofi. W. 3,60, P. 1,50, 2,60, 2,40, G. 10,20, C. 8,70. Delft-Leidenprys (1900 m): 1. Cold Water 2.10.9; 2. Leone; 3. Friar's Delight. W. 2,80, P. 2,50, 2,20, K. 5,70, C. 5,70. Blitzlichtprijs (2100 m): 1. Golden Arrow 2.17.8; 2. Full Measure. W. 1,40. Daar er te weinig paarden startten, geen verdere no tering. De uitslagen van de draverijen luiden: O McGregorprijs (1400 m): 1. Zampa van Papenhoef 1.34.9; 2. Zelma Dear; 3. Zato- peka B. W. 4,50, P. 2,10, 2,80, 10,70, K. 9,90, C. 19,20. O Brewerprys (2500 m): 1. Youngstar 1.34.2; 2. Woelwater; 3. Velocity Hollandia. W. 2,20, P. 1.80, 2,70, K. 8.60, C. 4,40. Or de Cacindraprijs (2040 m): 1. William Hanover K 1.27.5; 2. Woudsnip S; 3. Wilna Illustra. W. 2,50, P. 1,90, 2,50, K. 4,50, C. 3,80. Olga Axworthyprys (2100 mj: 1. Ville Fance 1.25: 2. Jandro; 3. Wilma Dear. W. 4,50, P. 1,50, 1,20, K. 3,30, C. 5,80. Octaviaprys (2100 m): 1. Vivant Hollan dia 1.25.4; 2. Sunny Williams; 3. Uranus Koff. W. 2,60, P. 1.50, 2,10, 3,50, K. 7,30, C. 6,10. Oosts!arprijs (2040 m): 1. Vita Kinley 1.23.3: 2. Vainqucur; 3. Victor Hanover. W. 3,90, P. 1.20. 1.10, 1,20, K. 9,10, C. 2,90. Totalisatoromzet: 67.388. Met windkracht zeven hadden de dra kenzeilers die deelnemen aan de wedstrij den om de Dragon Cup het woensdag zwaar te verduren. Vooral die zeilers, die de eigenaardige golfslag van dit water niet kenden. Desondanks werd het geen Nederlands succes, want wederom demon streerden de Denen hun goede techniek. Nu werd de race gewonnen door de Deen A. Birch, die ook de gehele race aan de kop lag met steeds in tweede positie zijn landgenoot Olie Bcrntsen. Wim van Duyl startte als hoogste aan het loefwaartse merkteken, nog boven Birch, maar hij was kennelijk iets te A'roeg. Van Duyl werd echter veel te laat teruggeroepen, zodat hij aan een verloren wedstrijd kon beginnen. Aanvankelijk lag onze landgenoot Groot op de derde plaats, voor de Italiaan Sor- rentino. Maar geleidelijk kwam Andersen (Denemarken) opzetten om in de tweede ronde de Deense voorhoede te gaan ver steken. Na het lange spinnakerrak was nog even Jensen (Denemarken) in vierde positie, maar in het laatste kruisrak kon Sorrentino zich herstellen. Hij werd zo doende vierde achter het Deense drieman schap. De beste Nederlander in dit stormweer was Groot, die als zesde werd afgeblazen. Van Duyl werd achtste, doordat hij nog juist op de finish over bakboord de Cana- deel Windeyer kon bedwingen. Prins Con- stanlijn van Griekenland, die zeker nooit onder dergelijke omstandigheden gevaren heeft, bracht het tot de twaalfde plaats. Op de ruime rakken ging zijn hele draak Zeilen zo af en toe bijna onder de golven door, waarbij zijn bemanning met de rug tegen de kajuitkap het instromende water terug drukte. Vijf jachten moesten opgeven wegens averij. Na twee races luidt het klassement: 1. Warrer (Denemarken) 2539 punten. 2. Berntsen (Denemarken) 2384. 3. Birch (Denemarken) 2208. 4. Holm (Denemar ken) 2083. 5. Andersen (Denemarken) en Van Duyl (Ned.) beiden 2004. 10. Groot (Ned). 16. Prins Constantijn van Grieken land 1050. De bekende 31-jarige Duitse voetballer Helmut Rahn heeft een voorlopig contract getekend met Sportclub Enschede. De over eenkomst moet deze week nog worden be krachtigd. Rahn die twee jaar geleden van Rot-W'eisz Essen naar F.C. Köln overging is al jarenlang rechtsbuiten van het Duitse nationale voetbalelftal.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 15