DOE ER TOCH IETS TEGEN! 550 JARIGE IN DE PROVINCIE Vrijdagavond valt de vijftig meter hoge loogtoren Bordjes Herensandalen ƒ10.90 Lyceïst wegens weerspannigheid veroordeeld tot f 200.- boete LINGO L0ENDERSL00T mmm J. de Boer HAARLEMSE POLITIERECHTER Verdachte verzette zich tegen de politie tijdens relletjes na jazz-demonstratie Wilt u zuinig stoken Gaat u dan een „UNCO" kopen! PATEST super eeaveetsr ƒ425.- Examens Faillissementen Kinheim naar VVSV-toernooi Markante aanblik papierfabriek verdwijnt Vijfentwintig jongens krijgen dr. Ariëns-diploma „Door Korfbal Vriend schap" vergaderde Tunnel-wisselbeker ging naar Haarlem Gordijn Strandzesdaagse Een „glashelder" advies De Kennemers hield jaarvergadering Twee Britse trawlers door Deens korvet opgebracht Buitengewone predikants plaats in de IJmond Aard bei en aanvoer wordt snel kleiner DONDERDAG 7 JULI 196 0 5 De Haarlemse politierechter mr. N. Smits heeft gistermorgen 'n 19-jarige lyceïst uit Velsen die in de avond van 22 april be trokken was by ongeregeldheden op en om de Grote Markt in Haarlem na een jazz- demonstratie in het kader van het Intcr- scholaire jcugdtoernooi, veroordeeld tot 200 of 40 dagen. De officier van Justitie mr. Schilder had veertien dagen gevange nisstraf geëist. De jongeman stoncï terecht omdat hij zich tegen de politie had verzet. Al tegen stribbelend was hij naar het bureau ge bracht, waar de politie proces-verbaal tegen hem opmaakte wegens weerspannig heid. Verdachte vertelde ter zitting dat hij rustig aan de kant stond te kijken naar de relletjes. Een man in burger, die zich niet bekend maakte, maande hem door te lopen. Verdachte weigerde dit. De burger trok hem toen aan zijn mouw en er ontstond een handgemeen. Er kwam een politieman bij en in het strijdgewoel verloor de lyceïst zijn horloge. Een horloge van 250, zei hij. Hij werd tegen de grond gewerkt, scheurde zijn broek en werd gewond. Verdachte vertelde verder dat hij toen buiten zich zelf was geraakt. Pas later was hem gebleken dat de burger een inspecteur van politie was. Hij had ook enkele klap pen met een gummistok gekregen. En dat was gebeurd nadat hij zijn verzet al had opgegeven, zei hij. De officier van Justitie onderbrak het verhaal van de jongeman met de opmer king dat „hij deksels goed wist met een politieman te maken te hebben". „Lamlendig" Verdachte had later tegen over de politie gezegd dat hij zijn gedrag zelf lamlendig vond. De officier van Justitie zei dat de open bare orde en het gezag waren aangetast en dat dit min of meer was uitgelokt. De jongeman schrok zichtbaar van de eis: veertien dagen gevangenisstraf Hij had gemeend dat hij wel een geldboete zou krijgen. De politierechter sprak van zeer fors verzet tegen de politie en meende evenals de officier dat verdachte had moeten weten dat het een politieman was die hem maande tot doprlopen. Hij noemde het op treden van de lyceïst „allerdroevigst". Desgevraagd zei de jongeman dat hij in de vijfde klas zat en na het lyceum rech ten wilde gaan studeren. Mr. Smits zei dat verdachte dan een dissertatie zou kunnen schrijven over het wezen van de weder- spannigheid. De politierechter begreep wel dat verdachte met het oog op zijn even tuele juridische carrière geen gevangenis straf op zijn strafblad kan gebruiken. Hij veroordeelde de jongeman tot 200 of 40 dagen. De politierechter veroordeelde een 34- jarige Haarlemse orgeldraaier conform de eis tot veertien dagen gevangenisstraf. De man had op straat een kostbaar hor loge gevonden en het, in plaats van bij de politie aan te geven, zijn vrouw cadeau gedaan. Verdachte is reeds eerder veroor deeld en loopt nog in de proeftijd van een Advertentie V De nieuwste PATENT-SUPER-KOLENCON VECTOR met een totale warmtespreiding. Ideaal voor grote vertrekken. Wij geven u vrijblijvend advies, verzorgen vakkundige plaatsing en smidswerk. 1 H 'V Meer dan 50 jaar ervaring. Lange Nieuwstraat 433 - 435 - ï.ïmuiden Betaling is prettig te regelen. Den Haag. Aan het conservatorium is ge slaagd voor het diploma A viool mej. I. Miedema uit Haarlem. Haarlem. Voor het mulo-examen zijn ge slaagd voor het diploma A de dames A. T. Boonstra, G. E. de Gier, C. F. A. Groene- woud, M. Hogeveen, C. Bosch en H. J. Le- naarts, allen te Haarlem; M .H. van 't Hof, Beverwijk, M. L. S. Paap, J. v. d. Pol, J. A. Honing, allen te Haarlem, M. Hoogduin, Zwanenburg, W. M. Polak Haarlem. T. Vis ser, Velsen, R. v. Westering, Bloemendaal. J. H. W. Weijers en J. C. Roodbol te Haar lem en de heren: -J. A. v. d. Bos, Beverwijk, E. P. J. Huijbers en G. J. Mars, beiden te Haarlem en H. Wouters, Velsen-Noord. Af gewezen zeven kandidaten. NUmegen. Geslaagd voor het doctoraal examen geneeskunde deel II mej. A. H. A. M. Bolsius, Santpoort. De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag in staat van faillessement verklaard: E. L. Nieuwenhuizen, echtgenote van W. J. Haverman, confectiefabrikante, Van Ol- debarneveldtlaan 1, Haarlem en handelen de onder de naam Nihaco, Kleine Hout straat 106, Haarlem. Rechter-Commissaris mr. N. Smits. Curator: mr. S. Boekman, Nieuwe Gracht 51, Haarlem; en W. A. Kaagman, stoffeerder, Van Ostadestraat 5. Haarlem. Rechter-Commissaris: mr. N. Smits. Curator: mr. D. Rens, Jansweg 52. Haarlem. voorwaardelijke straf. De politierechter noemde de handelwijze van verdachte „on sportief". De vrouw die wegens opzetheling terecht stond zei dat haar man haar gezegd had, dat hij het horloge had gevonden. „Maar ik heb er niet bij nagedacht om het aan te geven", zei de vrouw. De politierechter veroordeelde haar, nadat de officier 75 had geëist, tot 25 boete. De voetbalvereniging „Kinheim" zal in de komende drie weken deelnemen aan een toernooi van VVSV te Bennebroek. Dit toernooi wordt, gehouden op de zaterdagen 16, 23 en 30 juli en hieraan nemen, be halve de organiserende vereniging, deel SIZO en Van Nispen. Op 16 juli zal Kin heim als tegenstander Van Nispen krij gen. In het kader van de stadsfeesten van „550 jaar Purmerend" wordt op zaterdag 16 juli op het terrein van Purmersteijn een wedstrijd gespeeld tussen het zater dagmiddagelftal van de afdeling Haarlem en het Noordhollands zaterdagelftal. In dit elftal spelen uit onze omgeving onder an deren J. de Reus (Kinheim), Post (IJmui- den), Bakker (Kinheim), De Boer (IJmui- den), Folkerts (Kinheim), v. d. Steen (IJmuiden), L. Nieuwenhuis (Kinheim), Koster (SVJ) en v. d. Plas (SIZO). De sloperswerkzaatriheclen, die de Rotterdamse firma P. R. Roosch Zn. sedert begin januari van dit jaar bij de papierfabriek Van Gelder Zonen n.v. beeft aangepakt voor de bijna volledige amotie van de gebouwen van de voor malige ceilulosefabrieken, zullen vrijdagavond tussen half zes en zes uur opnieuw een zeer markant gebouw van dit bedrijf treffen. Dan zal namelijk de befaamde vierpijpige, ruim vijftig meter hoge loogtoren, die wegens de plaatsing van de pijpen naar de vier windstreken een prachtige windwijzer is geweest, met één klap worden opgeblazen en omlaag storten, zoals op 21 juni ook de ruim 44 meter hoge schoorsteen van ketel 5 naar beneden is gekomen. Met dit al vorderen de sloopwerkzaam heden zeer snel, als men bedenkt, dat al de betrokken gebouwen meer dan vijf tig jaar hebben bestaan en metselwerk en het werk van gewapend beton al deze deze jaren slechts met normaal onderhoud niets van sterkte hebben ingeboet. De oud ste cellulosefabriek aan de kanaalzijde is al bijna geheel gesloopt op de lage ge bouwen na, die voorlopig althans nog zul len worden gespaard als opslagruimte. Torentje „schieten" De schoorsteen is neer en nu volgt de loogtoren, het meest opvallende bouwsel, van gewapend beton, dat met zijn vier pijpen en bordessen samen zo'n 1000 ton weegt. Net als bij de schoorsteen van ke tel 5 zijn er deze week de voorbereidingen getroffen om de toren te „schieten", dat wil zeggen, dat enige meters boven de voet van de toren gaten zijn geboord, waarin een kruitlading wordt aangebracht, die na ontsteking het gevaarte van zijn fundering zal losmaken en daarna zal doen omvallen. Met de schoorsteen lukte dit goed. Naar wij vernemen zal de toren tussen half zes en zes uur zijn einde vinden in een val, die, precies uitgerekend, wordt opgevangen door een puinbed en naar de zuidkant van het bedrijf, dus naar de ka naalzijde zal geschieden. Deze spectacu laire gebeurtenis zal dus te zien zijn van de Stationsweg. Er zal waarschijnlijk voor dit gebeuren grote belangstelling zijn. Als het neerstorten van de loogtoren is gebeurd, dan zal de firma Roosch na de fabrieksvakantieweek, die juist morgena vond, 8 juli, ingaat zich gaan bezighouden met het slopen van de nieuwe cellulose fabriek. een ook ruim veertig meter hoge gebouw, op de foto rechts van de loogtoren. Hiermee is trouwens allang een begin ge maakt, want ook dit gebouw is van bin nen vrijwel geheel ontmanteld en reeds kan men de daklaag alles van gewa pend beton als een los element beschou- Aan vijfentwintig jongens uit Alkmaar, Assendelft, Beverwyk, Heemskerk, Heiloo, Velsen en Uitgeest is woensdagmiddag in het gebouw van de Stichting katholieke Levensscholen „Dr.Ariëns, aan de Brink te Beverwijk, een getuigschrift uitgereikt aan het einde van een twee-jarige cursus van de levensschool. De directeur van deze school, de heer Ton van Herpen, gaf na een kort openingswoord de heer B. Vermeij uit Haarlem gelegenheid met de jongens een „laatste les" te houden. Wethouder A. Hermes reikte daarna de getuigschriften uit aan: Wim Beentjes, Uitgeest; Jan Beers, Beverwijk; Cor Groenland. Beverwijk; Arie Klaase. Heemskerk: Gerard Kraakman, Alkmaar; Jan van Noort, Heiloo; Cees Rietkerk, Beverwijk; Jan Schouten, Assendelft; Jan Smit, Assendelft: Piet Stam, Uitgeest; Thorn van Bugnum. Beverwijk; Hank van Bugnum. Beverwijk; Henk Denneman, Heemskerk; Jan Kleef, Beverwijk; Piet Stam, Beverwijk; Theo Alders, Bever wijk; Theo Baar, Velsen; Leo Dekker, Velsen; Jan van Gulik, Beverwijk; Rob Moesbergen, Heemskerk: Henk van de Nieuwendijk, Velsen; Nico de Ruyter, Beverwijk Ben Lammers, Heemskerk; Jan Weber, Velsen; Joop Wessel, Velsen. wen. De door de Duitsers op de hoogste top in de oorlogsjaren gebouwde betonnen bunker is al gesloopt en langzaam maar zeker volgen straks alle andere delen. Als dit alles gereed is moeten de terreinen waarop de gebouwen hebben gestaan schoon opgeleverd worden, zodat er voor lopig nog genoeg werk aan de winkel is alvorens de firma Roosch tegen het eind van dit jaar het gehele sloopwerk als ge daan kan opleveren. De foto toont de vierpijpige loogtoren bij avond in volle glorie. De christelijke korfbalvereniging „Door Korfbal Vriendschap" in IJmuiden-Oost heeft woensdag haar jaarlijkse competitie vergadering gehouden. Voorzitter H. de Boer gewaagde van de gestage groei van de vereniging, die nu met zes twaalftallen is ingeschreven. Volgens wedstrijdsecretaris A. J. Bax in zijn jaarverslag kwam vast te staan dat de uitgestippelde lijn „handhaven van het eerste team in de tweede klasse en conso lideren van het tweede en derde in de derde klasse", gerealiseerd kon worden. Het eerste eindigde op de derde plaats en het tweede en derde twaalftal rangschik ten zich als respectievelijk tweede en derde. Het aftredende lid van de twaalftalcom missie, de heer A. Haasnoot, werd vervan gen door dè heer K. Oldenburg. De club kampioenschappen zullen worden gehou den op 3 september. Besloten werd het anti-totoplan „Kred" met kracht te steunen. Over de nieuwe indeling van de compe titie zowel als die der twaalftallen, ont spon zich een levendige discussie. Het eerste twaalftal is nu alsvolgt samen gesteld: Dames: D. Bakkenes, A. Hartman, T. Pul, E. Winter, M. Zorgdrager. J. Zwaan; Heren: H. de Boer, A. de Graaff, K. Jas pers, K. Oldenburg, H. Pul, C. Smit. Tweede klasse Amstelland: BEO I. Baam- brugge; CSC A II, Amstelveen; DKV I, IJmuiden; DIOD I. Mijdrecht; ODI II, Aalsmeer: Oranje Nassau III, Amsterdam; Rapid I, Haarlem; SDO I. Hilegom; SV I, Wormerveer, en Wordt Kwiek III, Uit hoorn. Woensdagavond vond in het clubhuis van de Bevcrwijkse biljartvereniging „Excel sior" dc prijsuitreiking plaats van het door deze club georganiseerde tunneltoernooi. Voorzitter J. van der Maat sprak er zijn voldoening over uit dat dit toernooi, dat voor de tweede maal werd gehouden, reeds een grote bekendheid heeft gekregen. Er waren deelnemers uit Zaandam. Haarlem en zelfs uit Amsterdam. De wisselprijs ging dit jaar naar SVV uit Haarlem, dat als grootste overwinning „Excelsior" met 14-2 versloeg. SV-V nam de beker over van „Groenendaal" uit Heem stede. De tweede prijs ging naar „Excel sior" uit Alkmaar en de derde' was voor „De Vaart" uit Haarlem. Ook de spelers die de beste persoonlijke prestaties leverden ontvingen prijzen: 1. P. Overdijk (Excelsior, Alkmaar): 2. R. Bloe mendaal (Scheywijck, Beverwijk); 3. C. Rodenbui-g (IVO, Haarlem). De beste prestatie van de organiserende vereniging werd verricht door J. van Urk. Ook hij ontving een prijs. Op mooie zomerdagen ma ken honderden en op minder mooie toch nog altijd tiental len landgenoten kennis met IJmuiden. De laatste veer tien dagen is die kennisma king niet altijd even vrien delijk geweest. Dat het soms erg winderig en nogal koud was, daar kon IJmuiden niets aan doen. Aan de ondraag lijke stank, waarmee IJmui den op sommige dagen z'n gasten begroette, wèl. In de ze krant is er dikwijls op ge wezen, dat het een dwaas heid is als maar door te gaan met buitenlanders te lokken naar onze stranden, omdat Nederland nauwelijks vol doende recreatiegelegenheid biedt voor alle Nederlanders die geen zin of geen geld hebben om hun broodnodige vakantie door te brengen aan de Middellandse Zee of in Zwitserland. Strandbezoek afremmen door middel van een stankgordijn lijkt ons echter minder elegant. Dit zal dan ook wel niet in de bedoeling hebben gelegen. Zo langzamerhand krijgt het strandbezoekende publiek knap genoeg van beloften, dat eindelijk ook in IJmuiden de visverwerkende industrie, met name de vismeelproduk- tie, gebruik zal gaan maken van de resultaten der weten schap, waardoor het ver spreiden van stank wordt voorkomen of tot een uiterst minimum wordt beperkt. IJmuiden heeft het voor een belangrijk deel aan de indu strie te danken, dat het van een noodlijdende een welva rende gemeente is geworden; voornamelijk dan aan groot industrie, met name de Hoog ovens. Maar het zijn juist de Hoogovens, die geen middel onbeproefd laten, om „ver pesting" van de lucht tot het alleruiterste te beperken. De11 laatste tijd hoort men met hoe langer hoe meer klem het belang van recreatiegelegen heid voor het Nederlandse volk bepleiten en terecht het standpunt verdedigen, dat Ook dit jaar zal er weer een strandzesdaagse worden gehouden. In zes étappes gaat men een wandeling langs de kust maken van Den Helder naar Hoek van Holland. Er hebben zich al vijftig deel nemers gemeld voor dit wan delfestijn, dat zich zal afspe len van 8 tot en met 13 augustus. EEN PRIESTER KOMT Volgende week maandag komt Joop Ruiter uit Velsen- Noord in Merkelbeek tot priester gewijd. De katholie ken in Velsen-Noord zijn van plan de neomist zaterdag 23 juli feestelijk in te halen: de zondag daarop zal hij zijn eerste mis opdragen in de parochiekerk, waarna 's mid dags een receptie volgt. niet alles wijken moet voor de industrie. Er zijn grenzen, en op dagen als aan het einde van vorige en het begin van deze week heeft menigeen in IJmuiden zich afgevraagd, of die grens van toelaatbare stank niet ferm overschreden was. „Ik ga er nog eens de brand in steken, dan zijn we, evenals Beverwijk, die stank verwekkers kwijt!" en derge lijke woede-uitbarstingen, die de redactie bereikten, kan men natuurlijk laten voor wat ze zijn en naast zich neerleggen. Maar dat het de hoogste tijd is, dat er wette lijke bepalingen komen met betrekking tot luchtveront reiniging en stankversprei ding, daar zijn ook wij het gloeiend mee eens. Het is niet billijk „de in dustrie" of alleen maar een bepaalde industrie de schuld te geven van de stank die het leven in IJmuiden soms zo onaangenaam maakt. De vis sershaven, met name de oost zijde, is met laag water dik wijls een stankhaard van je welste. Door het Staatsvis- sershavenbedrijf is kennelijk niet op te roeien tegen de nonchalance waarmede blijk baar sommige vissers behept zijn: „opgeruimd staat netjes" schijnen deze heren tot de vies te hebben en na elke reis gaat alles wat aan boord niet langer bruikbaar is en op de wal niet is om te zetten in geld zonder meer het wa ter in. Bij tijden is de opeen stapeling van drijvende ka potte kisten zó groot, dat een dragline-eigenaar er een werkdag aan zou hebben. Laat iedereen die er iets aan verbeteren kan, dit toch doen! IJmuiden telt internatio naal mee (ook) als het op schaken of dammen aan komt. Onze Piet Roozenburg is wereldkampioen dammen geweest en, met onze eigen Baris Dukel, internationaal beslist nog in tel. En zijn tij dens het Hoogovenschaak toernooi de ogen van alle schakers, waar ter wereld ook, niet gericht op IJmui den? Onze Russische en Pool se en andere buitenlandse schaak- en damvrienden zijn hier altijd welkom geweest en zij hebben nooit enige moeilijkheid ondervonden om ons lan^ binnen te komen voor een partijtje schaak of dam. Daarom is men in IJmuiden wel verbaasd en zelfs onaangenaam getroffen, dat de Nederlandse damspe lers Keiler en Gordijn tijdens hun jongste tournee visum moeilijkheden door de auto riteiten achter het „IJzeren Gordijn" in de weg zijn ge legd. Purmerend viert in deze dagen (van 2 tot en met 16 juli!) zijn 550ste verjaardag als stad. Ook wij hebben een vriendelijke uitnodiging ont vangen van het Purmerendse gemeentebestuur voor de werkelijk groots opgezette feestelijkheden. Mogelijk hebben we dat te danken aan het feit, dat eeuwen geleden Purmerend, evenals IJmuiden thans, een visserijcentrum van grpte be tekenis was. De toenmalige bewoners waren in hoofdzaak vissers, wat niet is te ver wonderen door de gunstige ligging tussen drie meren. Deze leverden een grote voorraad vis op, die vooral naar Engeland werd verzon den en wel per speciaal voor dat doe] ingerichte schepen. Nog vindt men in Londen op de Vismarkt een bank met Wij houden niet van bor den, vooral niet als er „Ver boden" of „Ingang om de hoek" op staat. Maar soms kunnen borden nuttig zijn. Vooral wanneer men als vreemde in Velsen op zoek is naar een van de ontelbare heerlijke plekjes in deze ge meente. „Waar vind ik het openluchtbad Heerenduinen? „Waar is toch de ingang tot het bos, ik zou, eerlijk, een wandelkaart willen kopen", ziehier twee uit een lange reeks vragen die onze redac teuren elke zondag (met lief de) beantwoorden; en deze vragen, worden meestal ge steld door landgenoten die wat men noemt „warm" zijn, zich dicht in de buurt bevin den van dat wat ze zoeken. Borden in de buurt zouden heel nuttig zijn. Ook voor de betrokken exploitanten. „Venediën" aan de Purmerendse Where, die in de nabije toe komst gedempt zal worden, omdat er parkeerruimte moet komen voor de vele auto's het wapen van Purmerend. Met het droogleggen van de meren verdween de visserij als voornaamste bron van inkomen voor de bevolking. De vissersplaats van weleer is uitgegroeid tot een stad van de eerste orde onder de Hollandse marktsteden. In de zeventiende eeuw werd de basis gelegd.yoor.de verzorgingsfunctie, die tot op heden de belangrijkste be- staansbron van het stadje (dat in 1959 zijn tienduizend ste inwoner begroette) is ge bleven. In zekere zin was „IJmui den z'n brood Purmerends dood". De opening van het Noordzeekanaal in 1876 gaf een hevige terugslag voor Purmerend. Opnieuw voltrok zich een structuurwijziging, zij het. op minder grote schaal dan omstreeks 1620. De weg naar zee vanuit Amsterdam was nu aanmerkelijk korter geworden, waardoor het ge bruik van het Noordhollands kanaal afnam en dus de han del in Purmerend zeer ach teruit ging. De houthandel verplaatste zich naar Zaan dam en in 1880 werd de traankókerij stopgezet. Hier door was Purmerend hoofd zakelijk, weer aangewezen op de centrumfunctie. Tegen Amsterdam en nu ook Zaan dam viel voor Purmerend op handelsgebied niet meer te concurreren, daarom ging het zich des te meer toeleggen op de markt. In 1959 had men eigenlijk het 475-jarig be staan van de markt kunnen vieren. Nu in 1960 tevens het 550-jarig bestaan van Pur merend als stad wordt her dacht, kan men dit jaar dus eigenlijk beschouwen als een lubbel feestjaar, een reden te meer om met dankbaarheid op het verleden terug te zien en in stilte een poosje te ver toeven bij al diegenen, die Purmerend hebben gemaakt wat het nu is: een welvaren de en bloeiende stad, waar het prettig is te wonen. Tot slot zij nog vermeld, dat in 1883 zonder officieel besluit de e achter de naam is vervallen. Ze werd toch niet meer uitgesproken. Advertentie voor het juiste montuur kan u de opticien geven, die als raads man u het beste „voorspiegelt". Mr OPTICIEN Lange Nieuwstraat 789 Tel. 7119 Voorzitter Lindner gehuldigd De Beverwijkse voetbalvereniging De Kennemers heeft woensdagavond haar jaarvergadering gehouden. Men heeft voor zitter Max Lindner op hartelijke wijze gehuldigd in verband met zijn 25-jarige vooi'zittersloopbaan. Dit geschiedde bij monde van de heer W. J. Schipper die in een historisch overzicht de kwarteeuw van voorzitter Lindner naar voren bracht. De heer Lindner heeft veel voor de rood zwarten gedaan maar vooral heeft hij de •jeugd bijeen weten te houden op een ma nier die navolging verdient. Als aanden ken werd hem een polshorloge geschon ken. Verder sprak de voorzitter van de supportersvereniging Rood Zwart, de heer M. Metselaar, nog waarderende woorden. Uit de jaarverslagen van secretaris en penningmeester bleek wel dat De Kenne mers weer een moeilijk jaar achter de rug heeft. Dank zij de voetbaltoto kon men financieel rond komen. Het ledental is met 59 toegenomen en bedraagt nu 584. De aftredende bestuursleden W. J. Schip per, J. Edel en Chr. Fernee werden her kozen. Er was een voorstel binnengekomen de elftalcommissie te wijzigen, men wilde de eerste drie elftallen door een commissie van drie en de trainer laten samenstellen en voor de overigen een aparte commissie benoemen. Dit voorstel kon nog geen genade vinden 'bij de vergadering en werd aangehouden tot een volgende vergade ring. De elftalcommissie werd herkozen. THORSHAVN, FAROER-eilanden (UPI) Het Deense korvet „Bellona" heeft dins dagavond twee Britse trawlers opgebracht die aan het vissen waren binnen de on langs vastgestelde zesmijlszone ter hoog te van de Faroer-eilanden. De beide Britse vaartuigen, de „Sum- merlee" uit Leith en de „Belnagask" uit Aberdeen, zijn in Thorshavn aan de ket ting gelegd. De kapiteins en eigenaars zul len worden vervolgd. De kapiteins ver klaarden niet te hebben geweten zich bin nen de zesmijlszone te hebben bevonden. Zij zullen vanmiddag voorkomen. In „Hervormd Beverwijk Heemskerk" wordt melding gemaakt van het feit dat de Regionaal-Kerkciyke Commissie met vreugde mededeelt dat dezer da*gen een beroep zal worden uitgebracht op ds. N. O. Steenbeek te Amersfoort, voor de bui tengewone predikantsplaats, welke door de Provinciale Kerkvergadering in het IJmond-gebied werd ingesteld. De regionale commissie ontving inder tijd van de centrale kerkeraden van de gemeenten Beverwijk-Heemskerk, IJmond en Santpoort de opdracht zich te bezinnen op het apostolaire, het pastorale en het diakonale werk in deze streek, zoals dat door de gezamenlijke gemeenten kan wor den voorbereid en ten uitvoer worden ge bracht. Besloten werd aan 'dit werk een buitengewone predikantsplaats te verbin den. Ds. Steenbeek, landelijk secretaris van de Hervormde jeugdraad, met wie na over leg met het Moderamen van de Synode, de situatie in de IJmond werd besproken, verklaarde zich in principe bereid deze nieuwe taak op zich te nemen. KERKERAADS VERKIEZING Zondag 10 juli zal er na de kerkdienst een vergadering van stemgerechtigden zijn tot verkiezing van ambtsdragers van de Ned. Hervormde gemeente te Heemskerk. De kerkeraad heeft de volgende voor dracht opgemaakt: Als ouderling: J. T. Boontje, A. Krotje, G. Tjepkema en J. de Ruyter. Als ouderling-kerkvoogd: G. J. Lassee en J. Strijker. Als diaken: B. Keyser. Advertentie Toonaangevend is onze sortering Prijzen vanaf SCHOENH ANDEL KENNEMERLAAN 63 Telefoon 4781 - IJmuiden Het beeld op de Beverwijkse aardbeien veiling verschilde Woensdag niet zo heel veel met dat van een dag tevoren. De aanvoeren worden wel zienderogen kleiner. Toch zal men nog geruime tijd aardbeien aan de markt krijgen, want met de huidige prijzen worden zij tot de laatste geplukt. De export toonde voor de eerste kwali teit weer de meeste belangstelling en be taalde hiervoor een prijs van rond 5,- per mand, met, een notering van 5,70 •als de hoogste. De tweede kwaliteit van de Talisman, waarvan er nu steeds meer gaan komen draaide rond 3,50 per mand. Voor de Moulin Rouge betaalde men van ƒ2,20 tot ƒ3,40 per mand. Ymondjes gin gen tot 4,70 per mand. Doosjes waren goed te verkopen en kwamen tot 65 cent per stuk.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5