Velsense Gemeente-bibliotheek een paradepaardje EXAMEN Havenberichten 59.- TELEVISIE Fa. DE VILDER V olksontwikkelingsinstelling van grote betekenis AGENDA Vakantie Tip No. 3 KiNDERRIJWIELEN Gerard van Praag van Praag BROEKEN Haarlem GOUDA UMUIDEN w ZWUNDRKHT De lezers spreken Inlichtingenbureau COR OLY Jeugdherbergen zitten vol in Castricum Medische verzorging tijdens het weekeinde BROEKENHUIS R. Kofman gecremeerd Velsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk VRIJDAG 15 JULI 1960 .5 SINDS DE INGEBRUIKNEMING van het nieuwe gebouw aan het Plein 1945 in IJmuiden is de Velsense Gemeente Bibliotheek het paradepaardje van de Nederlandse openbare bibliotheken. Onlangs bijvoorbeeld bezocht een ge zelschap van vijftig personen van de Raad van Europa de Velsense Bibliotheek. Alle leden van de groep. TJsIanders zowel als Grieken, waren vol lof voor dit fraaie voorbeeld van een volksontwikkelings instelling. Het waren niet de enige buitenlanders die de gemeente bibliotheek de laatste tijd hebben bezocht. Enige tijd terug mocht directeur Tj. Meijer een groep sociale werkers uit Berlijn ont vangen en rondleiden en er is eveneens grote belangstelling uit landelijke vak kringen. „Och. nu zijn wij het paradepaardje, tot er weer een modernere bibliotheek gereed komt," zegt de heer Meyer. „Dan worden wij weer gedegradeerd.' JA, DIE OPENING van het nieuwe ge bouw was wel voor de hartstochtelijke Velsense lezers de belangrijkste gebeurte nis van 1959. Wethouder H. de Boer stelde in zijn openingsrede niet voor niets, dat de gemeente-bibliotheek in haar korte be- sta-ansperiodc een instelling is geworden die in Velsen een belangrijke plaats heeft ingenomen. Hij zei ook, dat de bibliotheek in de cijfers van de bedrijfsresultaten ver scheidene bibliotheken met een langere ge schiedenis is voorbijgestreefd. Het nieuwe onderdak van de bibliotheek in vijf winkelpanden is een succes. De huisvesting voldoet uitstekend. Uit de grote toeloop van het publiek kan worden geconstateerd, dat men er graag komt, con cludeert het jaarverslag over 1959. De bibliotheek wordt door vierentwintig personen „gedreven", een directeur, een adunct-directrice, vier hoofdassistentes, twee assistentes, vier hunlpassistentes, zes leerlingen, twee leerling hulpassistentes, drie administratieve krachten en last but not least een binder. Zij zorgen dat alles in de bibliotheek prettig en soepel verloopt onder leiding van directeur Meyer, die bij zijn personeel zeer gezien is. OOK DE DRIEDUIZEND kinderen, die eind 1959 bij de bibliotheek stonden inge schreven, hebben hun bijdrage tot de in richting van het gebouw geleverd: een grote muurschildering. Velen zien in de gemeente-bibliotheek een dankbare expositieruimte. Vooral de kelders lenen zich uitstekend voor het in richten van tentoonstellingen. Dat bleek wel tijdens de enkele maanden geleden gehouden oorlogstentoonstelling. De bibliotheek levert zelf ook geregeld materiaal voor tentoonstellingen. Voor „De natuur thuis" bijvoorbeeld. Met het organiseren van lezingen door schrijvers is de bibliotheek tot nu niet zo gelukkig. Niet wat betreft de keuze van de sprekers of de onderwerpen, maar wel wat betreft de belangstelling van het publiek. De Velsenaren lezen liever dan dat zij luisteren. Bijna 7500 leden Het totaal aantal ingeschreven lezers bedroeg op 31 december 1959 7330. Dat was 1479 meer dan in 1958! En nog steeds groeit dit aantal. Ook het boekenbezit is in 1959 aanmerkelijk vergroot; van 20.817 banden in 1958 tot 24.526 banden in 1959. De ver deling was als volgt: afdeling volwassenen: 10.217 studieboeken en 4656 romans. Totaal 14.873, waarvan 11.168 in de centrale en 3705 in het filiaal. Jeugdafdeling: 4963 Advertentie Gewapend met een optisch verant woorde zonnebril kunt U er tegen op Alle vooraanstaande merken zoals Zeiss Umbral, Rodenstoek-Rodex en Polaroid, uit voorraad leverbaar. Bij Zeiss Umbral (65°/o) treden geen kleurveranderingen op, terwijl dit glas, bij een zeer lichte tint, toch 150/o meer effect geeft. In IJmuiden gevestigd: KENNEMERLAAN 92 TEL. 5072 Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Plato van Rotterdam; Zaanstroom, Londen; Guineekust, Dakar: Steady, Stocka; Helena, Londen, laden Haringhaven IJmuiden; Yalta, Kingslyn: Inge Leonhardt, Wismar; Swift Londen; Chios. Nor folk, kolen lossen Buitenhaven IJmuiden; Posei don, Paramaribo; Wexford, Londen, laden Koog aan de Zaan; Gretchen Müller. Ventspils; Hinde, Londen; Elsa, Vestervik: Jans. Londen; Ambionx, Shoreham; Reliable, Par; Grebbestroom, Hull; Storfors. Tubron;; Gronitas. Londen: Zero. Gdy nia, lossen Haringhaven IJmuiden; Nascenee, Poole, cokesgruis lossen Binnenhaven IJmuiden; Fresfield, Swansea; Egret. Rotterdam; Dzersjinsk. Novorossisk; Marinus V. Newcastle, laden Zaan dam; Pacific, Basse Indre, walsmateriaal laden IJmuiden. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Kajsa Chris- tensen. Otterbaecken, erts lossen Buitenhaven IJmuiden. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Militence nr.ar Rotterdam; Vivi, Fawley; Hong-Kong. Mena Al Ahmadi: Brinda. Swansea, walsmateriaal ge laden IJmuiden; Dona Chatarina, Hampton Roads, ledig van Buitenhaven IJmuiden; Energie. Rot terdam; Nordhav, Rotterdam; Ingeborg Rlnde, Rotterdam; Myfem, Vlaardingen; Zafra, Mena Al Ahmadi; Noorderlicht. Rotterdam: Pregel. Lon den; Delta, Kotka, zout geladen IJmuiden: Vogel sand. Harstad; Tarus, Londen, walsmateriaal ge laden IJmuiden Roerdomp, Boston; Surte, Aar- hus. soyabonen van Wormerveer; Ilorin-Palm, Hamburg; Senegalkust. Antwerpen: Wiebold Böh- mer, Hamburg; Frans Böhmer, Rotterdam; Roelof Jan. Kaskoe; Kaupanger, Batumi; Nordholm, Antwerpen; Hontestroom, Manchester; Raunala, Rotterdam, ledig van Buitenhaven IJmuiden. Vrijdag vertrokken van IJmuiden: Plata naar Le Havre: Swift, Harlingen; Kythnos. Rotterdam; Inge Leonhardt, Emden: Ahoy, Karlskrona, kunst mest geladen IJmuiden; Saldara, Hamma; Bom- ma. Delfzijl. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). De foto toont de heer Tj. Meijer, een lezer helpend. Deze jonge directeur, hij is zesendertig jaar, kreeg op zijn achtentwintigste jaar zijn eerste direc- teurspost in Veendam. Daarvoor werk te hij in Groningen. Hij is Fries van afkomst. Hij is getrouwd en heeft drie kinderen. De heer Meijer is een zeer beminnelijk man. Ook een ijverig man. Dat viel een Amsterdammer, die de Veendamse bibliotheek frequenteerde al op. Hij had directeur Meijer al een paar maal bedrijvig heen en weer zien lopen. „Waarom loop je zo hard, de baas ziet het toch niet", zei hij ten slotte. Sinds viereneenhalf jaar is de heer Meijer nu directeur van de Vel sense Gemeente Bibliotheek, die onder zijn leiding een bloeiende instelling is geworden. studieboeken en 4690 jeugdverhalen. Totaal 9653, waarvan 7117 in de centrale en 2536 in het filiaal. In 1959 werden in het totaal 198.911 boe ken uitgeleend. In 1958 193.888. Deze cijfers gelden voor de centrale bibliotheek in IJmuiden en voor het filiaal in Velsen- Noord samen. De romans (Nederlandse en buitenlandse) en de algemene werken vormden weer het leeuwenaandeel van de uitgeleende boeken, n.l. 105.167. Boeken over wijsbegeerte wer den het minst uitgeleend, namelijk slechts 764. Hoewel er in Velsen veel verschillen de godsdienstige richtingen zijn, vonden ook de boeken over godsdienstige onder werpen weinig aftrek: 1766 werden er uit geleend. Voor behoorlijke cijfers zorgden nog de werken over taal en letterkunde met. 14.731 en de aardrijkskundige boeken met 14.037. Misschien spreekt bij dit laat ste de internationale georiënteerdheid van de Velsenaren een woordje mee. De belangstelling voor boeken over wijs begeerte is zelfs vergeleken met 1958 tot minder dan de helft teruggelopen. Een belangrijke toename valt te constateren bij de natuurwetenschappen, van 2 tot 3,75 percent. De heer Meyer is niet tevreden over het bezoek aa<n de leeszaal. Onvoldoende, zegt hij zelfs. Toch is het aantal bezoekers in 1959 gestegen tot 11.532 tegen 9669 in 1.958. De helft van deze aantallen werd gevormd door de jeugd. Het bezoek aan de leeszaal van het filiaal liep iets terug, van 1602 in 1958 tot 1353 in 1959. Onlangs heeft de gemeente-bibliotheek een enquête gehouden. Er kwamen geen schokkende, maar wel interessante gege vens uit de bus. Honderd lezers hebben het formulier ingevuld ingeleverd. Een vol komen betrouwbaar beeld geeft de uit komst dus niet. Het betreft hier immers de elite van de leden: zij die de meeste in teresse voor de gang van zaken in de gemeente-bibliotheek hebben. De meeste lezers komen naar de biblio theek, doordat zij op deze instelling door kennissen en familie attent zijn gemaakt en niet in het minst door publikaties in de pers. Vooral mannen zijn uit de krant het bestaan van de gemeente-bibliotheek aan de weet gekomen. Het grootste deel van de geënqueteerden is lid van de bibliotheek voor ontspan- nings- en studiedoeleinden. De uitgestrektheid van de gemeente Velsen heeft ook voor de gemeente-biblio theek zijn bezwaren. Veel ondervraagden uit Santpoort vinden de afstand van hun huis naar de bibliotheek te ver. Pogingen om een filiaal in Santpoort (broodnodig, zei een persoon) te stichten, zijn tot nu toe afgestuit op het bouwvolume. Er wordt echter aan gewerkt. Ook een enkeling uit IJmuiden-West zou de bibliotheek graag wat dichter bij hebben. Door het onder brengen van een collectie boeken in „De Brulboei" zal hierin verbetering komen. Niet eerlijk DE SFEER IN DE nieuwe bibliotheek bevalt bijna iedereen. Eén ondervraagde Weinig bekend is het feit, dat de Vel sense Gemeentebibliotheek beschikt over een uitstekend gedocumenteerd in lichtingenbureau, waarin men allerlei gegevens over plaatselijke en landelijke persoonlijkheden, instellingen en bedrij ven kan vinden. Verder kan men er een schat van gegevens te weten komen over de meest uiteenlopende onderwer pen. Er is maar weinig waarop het in lichtingenbureau geen antwoord weet. Deze vraagbaak is een resultaat van jarenlang krantenknippen, speuren en plakken. De kaartenbakken staan opge steld in. de leeszaal en men mag er naar hartehist in grasduinen. gaf de voorkeur aan het oude gebouw. Drie personen vinden het nieuwe gebouw „maar matig". Enkele vrouwelijke bezoekers vinden het huidige gebouw niet intiem genoeg. Zij zouden graag een gezellig zitje willen hebben, hier en daar. Een soort sociëteits idee dus. De heer Meijer streeft echter bewust naar strakheid en zakelijkheid van de in richting. Hij vindt het niet „eerlijk" een bibliotheek in een club te herscheppen. Niet eerlijk tegenover het boek. Over de houding van het personeel niets dan lof. Sommigen zouden de assistenten graag iets „vrijer" hebben. Eén persoon waarschuwt voor een „tè opvoedende" houding. Een andere opmerking was: „Ge duld en vakkennis zijn hier een prettige gewaarwording." Over de accommodatie van het gebouw heeft men zich over het algemeen uitge drukt in lofwaardige bewoordingen. Velen zouden graag een zitje willen hebben bij de kast met nieuwe aanwinsten. De heer Meijer is dan ook vast van plan deze kast te doen verplaatsen en er gelegenheid tot zitten bij te geven. Het doel van de en quête was tenslotte om er iets van te leren en suggesties zomogelijk te verwezenlijken. Een enkeling vindt de leestijd van drie weken te kort. Vooral als het studieboeken betreft. Deze kunnen echter ook voor zes weken worden geleend zonder extra kos ten. Enige bejaarden vinden de contributie te hoog. Opmerkelijk is dat bijna allen zelf zoe ken. Slechts sporadisch vraagt men om hulp. Voor een groot deel van de lezers blijkt de kaartcatalogus moeilijk te han teren. „Het duizelt mij van al die kaartjes", schreef een lezer. „Ik ben bang dat ik de boel door elkaar gooi", zegt een ander. Meer puur-realisme EN NU DE BOEKEN. Over de actuali teit van de boeken is men tevreden. Som migen vinden dat zij te lang op een best seller moeten wachten en menen dat er meer exemplaren van een bepaald boek moeten worden aangeschaft. Omdat nie mand deze modeboeken na een jaar nog leest en ook de gemeente-bibliotheek niet baadt in het geld, acht de heer Meijer het niet verantwoord bestsellers in grote aan tallen aan te schaffen. Het. bezwaar van de lange wachttijd kan worden ondervan gen door het boek te bespreken. „Meer puur-realistische romans", vraagt êen lezer. „Het riekt naar cen suur, als een openbare bibliotheek dit soort lectuur niet de plaats geeft die zij toekomt. Of wil men daar niet aan?" Het antwoord van de heer Meijers is kort: „Nee, daar willen wij inderdaad niet aan." Hij begrijpt overigens ook niet waarom een „openbare" biblio theek juist pornografische lectuur zou moeten bieden. Algemeen is de vraag naar meer ontspan ningslectuur en meer technische boeken. Hierin zal worden voorzien. De teenagers zijn best te spreken over hun bibliotheek. Er zijn twaalfhonderd teenagers lid van de gemeente-bibliotheek. Zo heeft ieder ziin kleine of srote wen sen. De een wil bordjes met stilte of ver boden te roken, de ander vindt de bovenste plank te hoog en de onderste te laag. „Er wordt al zoveel verboden," meent de heer Advertentie vanaf BREESTRAAT 108 BEVERWIJK Ook de zeer jeugdige lezertjes vinden in de Velsense Gemeente Bibliotheek genoeg van hun gading. Meijer, „laten wij daar nu niet aan be ginnen. En wat die planken betreft, ja, ook wij moeten woekeren met de ruimte." VOOR DE GEMEENTE-BIBLIOTHEEK is ook de komkommertijd aangebroken. Vakanties zijn begonnen en de eindexa mens achter de rug. Het weer is van veel invloed op het bezoek. „Wij zouden eigen lijk ons rooster in samenwerking met De Bilt moeten samenstellen," zegt de heer Meijer. Er zullen deze zomer nog wel meer regenachtige dagen komen, zodat velen de vertrouwde route van hun huis naar de bibliotheek zullen blijven gaan. Advertentie PHILIPS ERRES SIEMENS e. a. 43 cm v.a695. 53 cm volautomatisch v.a. 895. Eigen moderne service-inrichting. Betaling in overleg. VelserduinweK 173 Tel. 4402 Hoewel de verhuur van gemeubileerde woonhuizen of gedeelten daarvan in Castri cum en Bakkum maar slecht verloopt, hebben de drie Castricumse jeugdherber gen niet over gebrek aan belangstelling te klagen. Eind vorige week waren ze name lijk alle volgeboekt en dit gold dan niet alleen deze lopende week, want ondanks de onheilspellende berichten over het ver gaan van de wereld hadden en hebben ook thans nog velen geboekt voor de maand augustus en vooral wat betreft de tweede en de derde week daarvan. Zij zijn het dan ook die thans de grootste drukte geven in de overigens nog rustige gemeente. Niet alleen buiten weten zij zich overi gens te vermaken, want ook binnenshuis is er voor hen wel vertier. Eéns per week is er namelijk een bonte avond. Zo trad gisteravond voor de jeugdige gasten de Castricumse toneelgroep de „Meer Vreug de-kern" op. Met tal van komische en humoristische schetsen heeft men de trek kers weten te vermaken en toen tenslotte op populaire muziek van „The Rockin Bro thers" ook nog even de benen van de vloer konden, kwam daarmede een dave rend slot aan deze bonte avond. Haarlem. Voor het examen M.U.L.O. zijn in Haarlem geslaagd voor het diploma A de dames:.L. N. Wijtsma en J. M. Knape, Haarlem; G. Korringa, Hoofddorp; J. de Lange, Aalsmeer; D. Bel en I. v. Dongen, Haarlem; C. J. v. Ginhoven, Lisse; J. B. Wijkstra en J. R. van Es, Santpoort-Z.; M. J. C. Wabeke, M. C. Warmerdam, B. v. Puffelen, G. M. Schraa, allen Haar lem; A. J. Willinge, Heemstede; en de heren: E. v. d. Oever, Hoofddorp; J. Schoe- maker. A. P. Dijkshoorn, R. C. Brasser, allen Haarlem; H. C. v. Pelt, Hoofddorp; K. J. Vermeulen, Halfweg; H. H. Huizin- ga, Lisse; J. Elting, Sassenheim; P. Taag, E. J. Souverein, E. K. Krab, N. Hofkamp, allen Haarlem; H. Geschiere, Spaarndam; A. Arnaud de Callavon, J. v. Andel, W. Strijbos, allen Haarlem; G. R. Groot en C. Wiersma, Heemstede; F. G. A. Offer- haus en T. J. A. v. Slooten, Velsen. De met gemerkte kandidaten behaal den tevens het Middenstandsdiploma. HAARLEM Bij de eindexamens van het Triniteitslyceum te Haarlem slaagden de volgende heren voor 't diploma HBS-b: R. M. Assendelft te Bennebroek: P. J. Berg te Noordwijkerhout; R. P. M. Bosma te Halfweg; A. P. M. van Dam te Haarlem; H. J. M. Dieben te Haarlem; J. Dorresteijn te Hillegom; P. J. W. Hokkeling te Over- veen; J. B. M. Hummeling te Haarlem; J. S. Kiewiet. te Zandvoort; W. Klein Schip horst te Haarlem; W. P. A. de Kort te Haarlem: A. E. J. L. Kramer te Heemstede; J. D. Kroon te Hillegom; F. J. Levelt te Amsterdam; W. F. Nak te Haarlem: A. A. Olsthoorn te Haarlem; J. G. M. Prins te Noordwijkerhout; J. W. A. Somers te Haarlem; M. A. A. Sonnemans te Haar lem; C. A. J. Stokman te Hillegom; W. H. A. Vehmeyer te Overveen; G. A. Vogel te Haarlem; A. C. A. van Wees te Haarlem en R. Wiggers te Haarlem. Afgewezen wer den drie kandidaten. De examens op het Triniteitslyceum zijn geëindigd. Delft. Geslaagd voor propaedeutisch examen werktuigkundig ingenieur: H. de Haan, H. W. Kockx, P. C. J. Montfoort, S. J. Veenstra, allen te Haarlem; J. Smit te Heemstede en J. J. Wezenaar te Bloemen- daal; voor het propaedeutisch examen scheepsbouwkundig ingenieur W. P. Tim- mers te Velsen. Den Haag. Geslaagd voor het examen boekhouden m.o. H. Bakker. Haarlem. Arnhem. De volgende personen hebben met. succes een PBNA-examen afgelegd' C. P. Kortekaas, Lisse, adspirant-construc- teur; J. C. Mes. Haarlem, idem; W. van Galen, Haarlem, assistent-bedrijfstechni- cus; C. O. Koek, Haarlem, idem; C. Meyer Zandvoort, handelstechnicus. Aan het Koninklijk Technicum PBNA te Arnhem zijn geslaagd de heren G. Fr Veldhuizen, Haarlem, machineconstructeur (lste deel); W. J. de Ligt, Heemskerk, ma chineconstructeur (vakged. C); K. A, Segers Lisse, bedrijfstechnicus; J. C. de Groot Hillegom werkbaas; A. M. B. V. Baak Haarlem, nachinetekenaar; J. Westerman. scheepstekenaar; W. J. de Groot, Hillegom. scheepstekenakr; W. J. de Groot, Hillegom werkplaatstechniek. Advertentie KLEIN SPAAROFFER GROOT VAKANTIEGENOT STICHTING NUTSSPAARBANK In de gemeente Velsen (Alle verzoeken zo mogelijk voor 10 uur zondagmorgen) IJMUIDEN: Artsen: J. Noorda, M. K. Hofstedestraat 48, tel. 5652; P. H. J. de Weerd jr., Ooster- duinweg 8, tel. 6158. Apotheken: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403. Verloskundigen: Mejuffrouw J. Winter Evertsentsraat 3, tel. 5259; mevrouw M Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mejuf frouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel 7945, mejuffrouw E. W. Engelhart, Moer- bergplantsoen 143, tel. 7949. SANTPOORT: Artsen: M. M. C. Trooster, W. Daniëls- laan 14, Santpoort-Station, tel. 8410. Apotheken: Santpóortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort-Zuid tel. 8249. VELSEN: Wijkverpleging: Zuster Zw. Kuiper, J.P Coenstraat 145, IJmuiden, tel. 6504, IJmui- den-IJmuiden Oost. Zuster C. Gomes, Leeu weriklaan 39, IJmuiden, IJmuiden-IJmui- den-Oost. Zuster Sj. Kroese, Leeuwerik laan 21, IJmuiden. tel. 7398, Velsen Zuid- Velsen Noord. Zuster C. Kist de Ruyter Wijk aan Zeeërweg 114, IJmuiden, tel K 2550-5083. Driehuis, Santpoort-Noord Santpoort Zuid. VELSEN (N.)—BEVERWIJK: Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: M. H. A. Melchior. Noorderwijkweg 1, tel. 3340. Van zondag morgen tot 's avonds 12 uur: L. J. Vree- ling. Vondellaan 29, tel. 3364. Apotheken: Apotheek v. d. Kolk, Zee straat 27, tel. 3820. HEEMSKERK—UITGEEST: Artsen: H. Kloppert, G. v. Assendelft- straat 25B, Heemskerk, tel. 02512-2476. Apotheken: De Heemskerkse apotheek Maerelaan 48, tel. 2490. Kraam- en wijkverpleging Witte Kruis Beverwijk en Heemskerk: Wijkverpleging: Zuster Verstegeren Laan van Kanaan 107, Beverwijk, tel. 4409. Kraamverzorging: Zuster de Ruyter, Laan van Kanaan 107, Beverwijk, tel. 4409. CASTRICUM Arts: H. Wieringa, Schelgeest 31, tel. 2289. Wijkverpleging: Zuster Boots, Kon. Ju- lianastraat 14, tel. 2544. Verloskundige: Mevrouw Scholten-Kloes Vinkenbaan 8. tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Burg. Lommenstraat 6, tel. 2500, is dagelijks van 818 uur en nadien en zondags voor spoedgevallen (ook des nachts) geopend. Advertentie TIJDELIJKE AANBIEDING IN ONS De nieuwste BLOUSONS (moderne streepdessins) yafy Moderne WEEKEND SH'RTS m QA (niet strijken) 4iHU Polyester anthraciet lange lONGENS BROEKEN kreukvrij - plooihoudend 6 jr. 5.90 7 jr. 6.45 8 jr. 6.90 enz. Bezichtigt onze etalages Kennemerlaan 100-106 Tel. 5501 PLEIN 1945 no. 48 TELEFOON 7549 729.— VOOR DE BLINDEN De collecte voor de Christelijke Blinden- stichting te Amsterdam heeft in IJmuiden- West 729 opgebracht. Te Driehuis-Westerveld is donderdag middag het stoffelijk overschot gecre meerd van de heer R. Kofman, dirigent van de Velser Accordeon Vereniging. Velen, onder wie oud-leearlingen en leer lingen, gaven blijk van belangstelling. Namens het bestuur van de Velser Ac cordeon Vereniging sprak de heer J. H. van Someren. Hij schetste de overledene als een kindervriend, die altijd voor zijn werk klaar stond en er zich geheel voor inzette. Een zwager van de heer Kofman herin nerde aan de moeilijkheden die de gelief de dirigent heeft ondervonden om zijn roe ping, de muziek, te kunnen volgen en over te dragen aan zijn leerlingen. Ook de heer D. Wijker, dirigent van „IJmuidens Roem" sprak woorden van waardering over zijn overleden collega. Verder werd er gesproken namens de vakgroep van accordeondirigenten. De heer Kofman bekleedde in deze bond de functie van tweede secretaris. Als mens en be stuurslid werd hij zeer hoog aangeslagen. Onder de klanken van „Wenn ich ein- mal soil scheiden" uit de de Matthaus Pas sion van J. S. Bach daalde de met bloemen bedekte kist. De broer van de overledene dankte voor de belangstelling. Advertentie OPGEMAAKTE PLANTSCHAALTJES 3.50 Béatrix Bloemsierkunst Kennemerlaan 56-58 - Telefoon 6083 VRIJDAG 15 JULI Rex, 20 uur: „Operatie Petticoat". Thalia, 20 uur: „Goliath en de barbaren". ZATERDAG 16 JULI Rex, 20 uur: „Operatie Petticoat". Thalia, 19 en 21.15 uur: „Goliath en de barbaren". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 14—16.30 uur. ZONDAG 17 JULI Thalia, 15 uur: „Abbott en Costello bij de kannibalen"; 20 uur: „Goliath en de barbaren". Rex, 15 uur en 20 uur: „Operatie Petti coat". VRIJDAG 15 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Alle lieben Peter". W.B. Theater, 20 uur: „Song of India". ZATERDAG 16 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Alle lieben Peter". W.B. Theater, 20 uur: „Song of India". Marquette-theater, zaterdag en zondag 20 uur: „Achterdocht". Zondagmiddag 14.30 uur: „Onder kruisvuur". Openluchttheater: Zaterdag 20.15 uur: Operette „Die Fledermaus". Vleeshal: Zaterdag 14 uur: Poppentheater Merlijn met „De fluit van Bozewol". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „The geisha boy", a.l. Elke ochtend (behalve zondags) 10.30 uur: „Vakantie-jeugd programma. Frans Halstheater: Vandaag, zaterdag, maandag, woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur en dinsdag 14 en 20 uur: „The Glenn Miller Story", alle leeftijden. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „De koe en de gevangene", alle leeftijden. Zaterdagnachtvoorstelling 23.30 uur: „Blanke lading uit Parijs", 18 jaar. Zondagochtend 11 uur: „Vrijheren van het woud", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „De wraak der geuzen", 14 jaar. Donderdag „Gaslight", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur: „Hij, zij en de petticoat", a.l. Zaterdag 14.30 uur en zondag 14 en 16.15 uur: „Circusparade", a.l. Maandag en dinsdag 20.15 uur: „Le diable au corps", 18 jaar. Woensdag 14.30 en 20.15 uur en donderdag 20.15 uur: „It happened to Jane", alle leeftijden. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Zet 'm op. Tommy", alle leeftijden. Elke och tend 10.30 uur (behalve zondags): Montag- nes Jeugdvariété. Zondag 11 uur: „De wereld der stilte", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Fort. Yuma", 14 jaar. Van maandag tot en met donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „In de catatomben van de onder wereld", 14 jaar Studio Theater: Vandaag, zaterdag, maandag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „I'm all right Jack", 14 jaar. Elke ochtend (behalve zondag) 10.30 uur: Vakan tieprogramma met Donald Duck e.a. Zon dagochtend 11 uur: „Lassie's grote avon tuur", alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort) Vrijdag tot en met zondag 14.30 uur: „Walt Disney's fabelland", a.l. Vrijdag tot en met zondag 19 en 21.15 uur: „Some like it hot", 18 jaar. Maandag tot en met donderdag 14.30 uur: „Walt Disney's fabelland", a.l. Maandag tot en met donderdag 19 en 21.15 uur: „Münchhausen in Afrika", a.l. Donderdag 19 en 21.15 uur: „Als mijn grote broer dat wist", alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Museum „Het Huis Van Looy" (Kam perlaan): Tot 1 augustus dagelijks van 10—12.30 en van 13.30—17 uur, zondags van 1417 uur: Reizende Unesco-expositie „Stad en landschap". ,In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 augustus dagelijks van 1022 uur: Expositie van tekeningen van Helga Schussheim. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1—3): Tot 8 augustus dagelijks van 917 uur: Expositie van werken van Haarlemse beeldende kunstenaars. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" elders in dit blad).

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5