BLEEKWATER dat bleekt pas Watersnood in Frankrijk over hoogste punt heen Een boekje Wereldnieuws SOEBANDRIO: ONS ANTWOORD OP ONDERMIJNING IS MACHT President Eisenhower ontvangt Soekarno 3 Frans-Westduits akkoord over oefenbases Lancering van Spoetnik I herdacht OEES wil modernisering van wiskunde-onderwijs Medisch congres van de Zes HERFSTMODELLEN Nieuwe regenval zou stuwdam doen bezwijken Nederland ontkent geweld in de zin te hebben Meer militaire hulp voor Indonesië Uw haar zit beter met Haarcreme! Alleen verkrijgbaar bij de kapper. Eep^oduct^an Indola. DONDERDAG 6 OKTOBER 1960 BONN (UPI) Het Westduitse minis terie van Buitenlandse Zaken te Bonn heeft bekend gemaakt, dat voor eind okto ber een overeenkomst getekend zal worden met Frankrijk waarbij de Bundeswehr militaire bases en oefenterrein in Frankrijk ter beschikking worden gesteld. Westduitse regeringsambtenaren zullen op 8 oktober naar Parijs vertrekken voor de laatste onderhandelingen. Het is de bedoeling dat de Westduitse strijdkrachten in het buitenland voorraden krijgen die voldoende zijn voor 75 dagen gevechtsactiviteit. In West-Duitsland aan wezige voorraden zullen voldoende zijn voor vijftien dagen strijd. Wanneer deze situatie is bereikt, zal voldaan zijn aan het NAVO-voorschrift. De Westduitse regering onderhandelt ook met België en Nederland over de stichting van militaire opslagplaatsen. Volgens welingelichte kringen zal West- Duitsland waarschijnlijk eerst ongeveer vier bataljons naar een oefenterrein in Champagne zenden. Meer troepen zullen volgen indien er zich geen moeilijkheden zullen voordoen. Te Bonn is men niet zo zeer beducht voor reacties van de Franse burgerbevolking als wel voor demonstra ties van communisten. MOSKOU (AFP) De Russiche Acade mie van Wetenschappen is in Moskou in speciale zitting bijeen geweest ter gelegen heid van het feit dat de eerste Spoetnik drie jaar geleden werd gelanceerd. Op deze zitting werd een en ander onthuld over de waarnemingen die men met Spoet nik vier gedaan heeft Zo vertelde Leonied Sedov dat men heeft kunnen vaststellen, dat maan en zon een grote invloed uit oefenen op de banen van kosmische raket ten en satellieten. Volgens hem is het daarom nodig, dat de geleidingssystemen voor vluchten naar Venus en Mars veel nauwkeuriger werken dan de bestaande. Wij zullen volkomen nieuwe geleidingssys temen moeten ontwerpen, zei hij. Pluimpje voor V.S. Het Sovjet-partijorgaan de „Pravda" herdacht de lancering van de eerste spoet nik met een artikel waarin wordt gezegd dat de Amerikaanse geleerden, de kleine raketten waarover zij beschikken in aan merking genomen, „veel prachtig werk" hebben gedaan. „Creatieve samenwerking en wetenschappelijke wedijver op het ter rein" van de ruimtevaart zijn begonnen", aldus de „Pravda". PARIJS. Een groep deskundigen uit een aantal landen van de Organisatie voor Europese Economische Samenwerking (O.E.E.S.) en de Verenigde Staten is op een conferentie te Zagreb (Joegoslavië) tot de slotsom gekomen dat het wiskunde-onder wijs hoog nodig gemoderniseerd moet worden. Niet alleen de methode en de in houd van de huidige algebra- en meet- klindeboékjes, doch ook de onderlinge sa menhang tussen de verschillende onder werpen dient verbeterd te worden om deze vakken voor de leerlingen aantrekkelijker te maken, aldus de deskundigen (hoog leraren en leraren van middelbare scho len). De conferentie was georganiseerd door het Bureau voor Wetenschappelijk en Technisch Personeel van de O.E.E.S., als onderdeel van een program voor het sti muleren van samenwerking tussen de O.E.E.S.-landen bij de opleiding van des kundigen, ingenieurs en technici, waar aan de moderne gemeenschap steeds meer behoefte heeft. STRAATSBURG (AFP) Vertegen woordigers van artsen en medische stu denten uit de zes landen van de Europese gemeenschappen (E.E.G., Euratom en E.G.K.S.) hebben op een conferentie in Straatsburg een eerste studie gemaakt van het vraagstuk van harmonisatie der be- roepsvoorwaarden van artsen in de zes landen (Nederland, België, Luxemburg, Frankrijk, West-Duitsland en Italië), zoals gelijkwaardigheid van diploma's, vesti- gingsrecht en het recht om het medische beroep uit te oefenen. Aan deze eerste con ferentie van deze aard hebben een 130 artsen en studenten uit de zes landen deel genomen. Bij de debatten, die drie dagen duurden, is voornamelijk de nadruk ge legd op het verlangen de rechten van de zieke en de waardigheid van het medische beroep hoog te houden. Advertentie Een van onze Nikker bruin calfs; zwart calfs; groen snow- calfs KRUISWEG 50 - HAARLEM Levenslang. Vijf negers van vijftien tot achttien jaar, die bekend hebben op 26 juli in een park van Chicago twee blanke vrouwen te hebben aangerand, zijn woensdag elk tot 65 jaar gevange nisstraf veroordeeld. De verdachten hadden twee gezinnen, die van en picknick terugkeerden, overvallen, de mannen bewusteloos geslagen en zich in het bijzijn van de kinderen aan de vrouwen vergrepen. (Van onze correspondent) De berichten uit de overstroomde gebieden van Midden- en Zuidoost-Frankrijk luidden gisteravond weer iets bemoedigender. Het water begint over het algemeen te dalen zodat het gevaar voor verdere overstromingen op het moment wel geweken is. De prefect van het departement van de Creuze heeft gisteren voor de radio eohtef ook verklaard, dat nieuwe regens een catastrofe onafwendbaar zouden maken. Mil joenen Fransen houden het oog nu dan ook in grote spanning op de wijzers van de barometer gericht. Er waren gisteren achttien doden of vermisten geregistreerd en het aantal daklozen loopt in de tienduizenden. De grote angst, die overal rondwaart, betreft een herhaling van de watersnood van Fréjus, waarbij vorig jaar honderden mensen zijn omgekomen. Eergisteren had men al barsten ontdekt in de barrage van Chantegrale en met dat dramatische voorbeeld van Fréjus voor ogen heeft men daarom een achttal dorpen ontruimd. Zo wel de stuwdam van Chantegrale, die een half miljoen kubieke meter water omvat, als drie andere barrages in deze zelfde streek hebben tot dusver de druk van het wassende water echter gelukkig kunnen \C REUSE CHARENT£ J HAUTE ^Aubu*so«n w-4-o Courtine LimogeVv V1ENNE ^..-r weerstaan. Mochten deze stuwdammen tengevolge van een nieuw offensief dei- elementen bezwijken dan zal een groot deel van Midden-Frankrijk tot aan de stad Bordeaux onmiddellijk gevaar lopen. De dreiging van het water heeft zich overi gens thans naar de grote rivieren ver plaatst. De Rhöne stond bij Avignon bij het gevaarlijk peil en ook elders zijn uit gebreide voorzorgsmaatregelen getroffen. Over de materiële schade die nu al is geleden, durven de autoriteiten op nog geen miljoenen franc na een schatting te wagen. Onder de fabrieken, die zwaar ge teisterd zijn, noemt men ook de Franse Philipsbedrijven, die in de buurt van Brive zijn gevestigd. De stad Brive zelf, die ge- isoleerd is en voor een deel onder water staat, maakt de indruk gebombardeerd te zijn geweest. De Franse radio heeft op nieuw het initiatief tot een nationale hulp actie genomen. Een andere zware zorg voor de autori teiten is het gevaar van besmetting en vergiftiging. In de overstroomde gebieden is de bevolking daarom met klem aange raden alleen nog maar mineraalwater te drinken. Naast de Franse hulptroepen van leger, politie en brandweer maken ook de Nederlandse militairen uit de kampen van La Courtine, zich bijzonder verdienstelijk. Onze soldaten helpen actief bij de voed selvoorziening en bij de evacuatie van Franse burgers, terwijl ook helikopters van het Nederlandse leger bij de hulp actie worden gebruikt. Advertentie ...èn veilig! Dit etiket op de fles Loda bleekwater is een garantie voor constante en uitnemende kwaliteit. LB 1 (Van onze correspondent) NEW YORK. „De Nederlandse publiciteit, die gegeven is aan de reis van de Karei Doorman, kon men terecht beschouwen als een halve oorlogsverklaring aan Indonesië", aldus luidde het oordeel van Soebandrio, de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, die gistermiddag in de UNO-Assemblee de rede beantwoordde, welke minister Luns een dag tevoren gehouden had. Nederland zou in de afgelopen periode getracht hebben Indonesië politiek en eco nomisch, ja gewelddadig te ondermijnen. Thans heeft Indonesië besloten tot een nieuwe koers: tegenover de politieke on dermijning zou politieke macht worden ge steld, tegenover economische ondermijning economische macht. Hij riep uit: „Passief afwachten? Dat zullen we niet doen! Nederlandse versterkingen zullen met ver sterkingen van onze kust worden beant woord". Mr. Schürmann, Nederlands permanente vertegenwoordiger bij de UNO, is een nuchtere Rotterdammer. Terstond na Soe- bandrio's rede beklom hij het katheder en de hoofdzaak van zijn pittig antwoord kan men aldus weergeven: Als Indonesië wer kelijk oprecht is, dan is er geen enkel ge vaar. Nederland, met zijn geringe strijd macht in Nieuw-Guinea, heeft noch de capaciteit, noch de bedoeling geweld te ge bruiken tegen Indonesië. Het Portugees regime in Angola en Mo zambique geeft enige reden tot misnoegen. Portugal schijnt daardoor weinig kans te maken op een zetel in de Veiligheidsraad. Nederland heeft destijds zijn beurt voorbij laten gaan ten behoeve van dit land, doch indien de Portugezen niet voldoende stem men halen zou Nederland weer een kans kunnen krijgen, vandaar dat het wel goed is dat Nederland, hoe opzettelijk vaag de belangrijkste passage in de rede van mi nister Luns ook gehouden is, nog eens laat merken dat ons regime in Nieuw-Guinea er op gericht is zo snel mogelijk de bevol king in dat- gebied te laten beslissen over haar lot. (Van onze correspondent) WASHINGTON Uit Indonesische bron komt het bericht dat de Verenigde Staten hun militaire hulpprogramma voor Indonesië zullen uitbreiden en bespoedigen Generaal Nasoetion zou daarvoor dezer dagen van Washington beloften hebben ge kregen. Minister Herter, die woensdag een beleefdheidsbezoek bracht aan presi dent Soekarno in diens hotel, zou deze ver zekeringen hebben herhaald. Vandaag zal Soekarno een bezoek brengen aan Eisen hower in hêt Witte Huis. Dit bezoek schijnt op korte termijn te zijn gearrangeerd. Advertentie Voor degene die niet precies weet hoe de wereldhuishou ding ineen zit en hoe de natio nale economie werkt, is er een handig en eenvoudig boekje uit de bus gekomen, dat in de trant van De Wolf en de Zeven Geitjes precies vertelt hoe alles in zijn werk gaat. De nationale samenleving wordt in dit leerzame boekje voor het gemak vergeleken met een groot en gezellig gezin, de familie De Hollander genaamd. Die familie speelt volgens de auteur van het boekje een be langrijke rol in de grote we reldhuishouding, en dat komt zó: „dat is te danken aan het feit dat de leden van de fami lie De Hollander een vlijtig volkje zijn". Men ziet, de stijl is geheel en al die van Sneeuwwitje en de Zeven Dwergen en dat is geen bezwaar, integendeel, want op die manier wordt het allemaal zo helder als glas. De schrijver gaat opgewekt verder: „Maar laat ik u eerst eens even voorstellen aan het gezin De Hollander. Om maar bij de oudjes te beginnen: daar heb ben wij allereerst Oma De Hollander. Zij is één van de tien leden van het gezin, waar mee wij maar willen zeggen, dat de mensen van 65 jaar en ouder l/10de gedeelte van de Nederlandse bevolking vor men". Het boekje ziet dus in Omaatje alle lieve Dreestrek- kertjes en bewonertjes van huisjes van oudjes van daagjes bij elkaar. Een intrigerend denkbeeld, dat zeer origineel moet worden genoemd. Wij ko men op Omaatje dan ook nog terug. Op de rij af krijgen alle ge zinsleden van de familie De Hollander een beurt om voor gesteld te worden. Eerst schudden wij de hand van vader De Hollander. „Een vriendelijk huisvader, die vroeger heel hard heeft moe ten werken om zijn gezin be hoorlijk te kunnen onderhou den, maar gelukkig werken er nu al een paar grotere kin deren mee om het gezinsin komen groter te maken", bab belt het boekje. Achter die vader vermoeden wij dus de heer De Quay en de grotere kinderen zijn dan Luns en Marga Klompé, of misschien Huub van Doorne van de DAF en ir. Frits Philips. Die zijn namelijk indertijd héél erg klein geweest. Verder is er dan nog Mien. Mien is een verzamelnaam van onze ambtenaren in over heidsdienst. „Mien is negentien jaar oud en houdt de admini stratie bij. Daardoor weet ze precies wat er allemaal in het gezin De Hollander omgaat, wat er gemaakt en gedaan wordt. Zij tekent aan wat er verbruikt wordt en daardoor weet vader De Hollander pre cies wat er moet gebeuren om het gezin van alles te voor zien". Dat Mien al een hele tijd om salarisverhoging vraagt en eindelijk iets erbij heeft ge kregen, verzwijgt het boekje, waarschijnlijk om de idylle van het gezellige gezinnetje niet te verstoren. Dan is er Piet „die alle zware karweitjes opknapt, voorzover vader ze niet zelf doet. Dat ligt Piet goed en hij doet het ook graag". Piet is dus de verzamelnaam van onze werknemers in de in dustrie of ander handvak werk. Inderdaad knappen die alle zware karweitjes op, maar de toevoeging „voorzover De Quay ze niet zelf doet" be grijpen we niet helemaal. Maar tenslotte gaat iedere ver gelijking ergens een beetje mank. O, dan is er nog Kees. Kees is een merkwaardige jongen. „Hij is niet zo sterk als Piet, maar dat wordt ruimschoots goedgemaakt door het feit dat hij een uitstekend stel hersens heeft". Dat kan Piet in zijn zak steken, zou men kunnen zeg gen. „Piet doet meestal zonder meer wat vader hem op draagt", zegt het boekje. Wie vermoed had dat Kees onze nationale intelligentia was, komt dus bedrogen uit. Men kan zich nu nimmers niet aan de indruk onttrekken, dat de schrijver de leden van de K.V.P. op het oog heeft gehad. „Zijn devies is: wie niet sterk is, moet slim zijn", zegt het boekje verder. Hier komen we dus toch weer in de richting van de nationale breinen en dat wordt bevestigd door de volgende uitleg: „Kees pakt de zaken anders aan. Wanneer er eens een zwaar karwei gedaan moet worden, waarvoor Vader of Piet geen tijd hebben, dan gaat Kees er eerst eens rustig voor zitten en denkt over het pro bleem na. Negen van de tien keer vindt hij dan wel een ma nier om het werk met minder moeite klaar te spelen". O zo! Aan die Kees hebben we wat! Maar laten we verder eens in het handzame boekje neu zen. Het zegt met een dierbaar glimlachje: „U hebt al begrepen, dat Va der, Mien, Piet en Kees de werkkracht van het gezin vor men. Die vier moeten ervoor zorgen, dat het het gezin aan niets mankeert. Ook is het hun taak ervoor te zorgen, dat de familie De Hollander de no dige pleziertjes en ontspan ning krijgt, die nu eenmaal voor de volksgezondheid ver eist zijn. Om het eens met een groot woord te zeggen: zij ver dienen met hun vieren het „nationale inkomen" van Ne derland". Het gezin De Hollander blijkt uit tien leden te bestaan. Omaatje hebben we al gehad. Een paar onmondige kinderen zijn er ook nog, maar die spelen verder geen rol. De be langrijkste figuur echter komt het laatst. Luister maar: „Wij stellen Moeder De Hol lander met opzet het laatst aan u voor. Lest best! Moeder is de band, die het gezin samen houdt. Zij deelt lief en leed van het gehele gezin en zij be heert het „nationale inkomen". Zij springt er zuinig mee om en zij past ook op, dat er niet meer uitgegeven wox-dt dan er binnenkomt. Zij doet dus be langrijk werk, waarmee ze het heel druk heeft. Men zou haar de econoom van de familie De Hollander kunnen noemen". En die lieve, hartelijke moe der is dus niemand anders dan minister Zijlstra met de boe zem van De Pous. Twee in een, doch daarom niet minder lief. Nu gaan we eens zien wat dat gezellige gezinnetje bezielt. Volgens het boekje is dat maar één ding: „méér geld, méér na tionaal inkomen!" Het klinkt een beetje materialistisch, maar de feiten zijn nu eenmaal zo. Het boekje zegt verder: „Dat betekent, dat de vier „verdieners" van het gezin De Hollander ervoor moeten zor gen, dat het inkomen langzaam maar zeker groter wordt en dat valt heus niet mee. Dat kan alleen, als er steeds meer geproduceerd wordt. Nu weet u net zo goed als wij, dat een dag maar 24 uren heeft en dat wij er van die 24 geen 24 kun nen werken. Integendeel, men is allang tot het inzicht ge komen, dat bij te lang werken niet alleen de kwaliteit, doch ook de kwantiteit van het werk, dus van het produkt, achteruitgaat. Of om het wat eenvoudiger te zeggen het werk wordt bij te lang werken niet alleen slechter gedaan, maar op den duur komt er ook minder uit de bus. Dat is dan ook de reden, dat het gros van het mensdom tegenwoordig 48 uren werkt". Men ziet het: dit dunne, in de zijzak mee te dragen schrif tuurtje vervangt alle werken van Marx en een deel van de folianten die Lenin daaraan nog toevoegde. Het leert ons in enkele eenvoudige woorden, wat er allemaal tussen de ge boorte van onze grootvaders en heden gebeurd is op de we reld. Kom, hebben de arbei dersmassa's (Piet!) en Kees op een gegeven moment gezegd. We werken veel te lang en daardoor werken we slechter dan we zouden kunnen. Boven dien komt er minder uit de bus. Dus laten we verstandig wezen en 48 uur gaan werken. Zo gezegd, zo gedaanEn ze leefden nog lang en ge lukkig. We hebben beloofd dat we nog even op Omaatje zouden terugkomen. Omaatje heeft ons al dadelijk gefascineerd en ergens in het boekje lazen we nog over haar, dat ze veel met de kinderen gaat wandelen (de kinderen waren Marga en Luns, maar het zullen de héle kleintjes wel zijn die nog met zich laten sjouwen) en dat ze „ongemoeid haar rustige oude dag moet genieten, die zij zo hard heeft verdiend. Zij heeft haar deel bijgedragen aan de welvaart, waarin we nu leven". Omaatjes lieve oortjes zullen wel een beetje tuiten, als ze dat allemaal hoort. Die wel vaart ziet ze wel, al zijn haar ogen een beetje zwak, en haar gehoor is nog goed genoeg om het getoeter en gebulder van brommers, radio, televisie en straaljagers te horen. En ze heeft haar hersens nog best bij elkaar zodat ze precies weet hoeveel staatspensioen ze krijgt en hoeveel de dingen kosten, die zij mee heeft helpen produ ceren. En ze weet dus, dat ze er in de familie De Hollander meer dan bekaaid afkomt en dat Mien en Kees en Piet en soms ook vader zelf hun mond eens een beetje moeten hou den, ook al zijn ze met elkaar aan het rollebollen over de 45- urige werkweek, de toeneming van de produktie en de stijging van de welvaart. Omaatje moet dit boekje (een voortbrengsel uit de Ideeënbus van een groot be drijf) maar niet lezen. Het is al te eenvoudig! 0p de raatótcel Mogen zij dat Het is misschien wel eens nuttig even de stem te verheffen tegen het te gemak kelijk aanvaarden van overigens onbe wezen constateringen. Te gemakkelijk, me nen wij, MENEN WIJ, neemt men be weringen aan van welke in het gehéél niet vas staat dat zij de waarheid bevat ten. Neem nu eens die, onlangs weer zo op vallend naar voren geschoven mededeling (ook tijdens het jongste UNO-debat): Leentje leerde Lotje lopen langs de lange lin del a an. Wel licht is het goed, alvorens tot het ontleden van het gestelde over te gaan, even na te gaan wat de oorsprong is van het feit dat zulke vaststellingen als voetstoots en zon der nadere controle in wijde kring aan vaard worden. Welnu: men heeft hier te maken met een spontaan-activerend Ur- sprungswesen; dat is wel duidelijk, nemen wij aan. Een Ursprungswesen dus dat ac tiverend optreedt, nietwaar. Een typisch Ursprungwesentje dus, klein maar fijn. Ineens rijst zo'n wezentje voor u op en dan zit men! Zo moet men het verschijnsel bezien. Jan komt binnen en zegt tegen Moe (om een klein voorbeeld te noemen): „Leentje leert Lotje lopen langs de lange lindelaan". Of Ot komt binnen en zegt tegen Sien (of tegen vader desnoods, met die pet op en die hangsnor, Vader): „Leent j e leert Lotje lopen langs de lange lindelaa n!" „Kalm aan, jongen", antwoordt Vader en zegt vervolgens: „Kijk eens aan!" en roept, door een gat in de schutting, tegen Buurman: „Zeg, hóór je dat, Leent je leert Lot lopen langs de lange lindelaan!" Gij kunt ons volgen, lezer. Vader met de pet op roept dat dus, ongecontroleerd, door de schutting; hij verbreidt het nieuws zonder éven na te gaan of het inderdaad waar is dat Leentje Lot leert lopen langs de lange lindelaan. Het kenmerk, van ons Ursprungswesen is dat het, zonder nader onderzoek, wordt aanvaard. En voortge dragen. Voort en voort. Mogen zij dat doen? Nee, dat mogen zij niet. Zij dienen eerst de jas aan te schieten, de laarsjes, de klompen en naar de bewuste lindelaan te lopen om het daar zélf te constateren. Dan eerst mogen zij naar de kier in de schut ting stappen en, met recht, roepen dat (dus) Leentje Lot leert lopen. Eerder mogen zij dat niet. Toch wordt het veel gedaan. „Mien is gek", leest men. „Wim Koppe loopt met Willy Bos" staat er op de schoolmuur. Is dat nu wel zo?, is onze eerste vraag. I s Mien gek? En hoe gek dan wel? En gaat Wim Koppe wérke lijk met WiUy Bos? Is dat bewezen? Tal loze vragen rijzen onmiddellijk op. Zo ziet gij eens, lezer, met uw roepen door de schutting tegen Buurman dat Leentje Lot leert lopen langs de lange lindelaan! Schaamt gij u niet! I s het Leentje wel? En weet gij zeker dat dat kleine onge lukkige Lotje, dat nog maar net uit de wieg is, nu reeds langs de lange lindelaan moet stappen, het stumpertje? Vindt gij dat mooi soms? Nog iets. Is het nu Lange.. Lindelaan, met h o o f dl e 11 e r s of lange lindelaan met kleine lettertjes? Daar zit, dunkt ons, nogal een verschil in: Lange Lindelaan kan een tegenstelling zijn met Korte Lindelaan en dan behoeft dat mar telen van het schao.p Lotje niet zo'n af beulende betekenis te hebben. Ja, nu wordt gij nerveus met uw Ot en Sien. Nu schaamt gij u. Weet gij wat u zijt, beste lezer? Een kinderbeul! Laat u dat voor gezegd zijn! Duif Dump. Franse kerngeleerden zullen in de nabije toekomst een grote hoeveelheid zwak radioactieve afval in de Middel landse Zee deponeren, zo verluidt in Parijs. Er zouden 6.600 luchtdichte va ten 2.500 meter onderwater, halverwe ge Antibes aan de Rivièra en Corsica, tot zinken worden gebracht. De plek zal worden aangegeven met een licht boei. Volgens de zegslieden heeft een commissie van Europese deskundigen van Euratoom het project goedgekeurd. Duel. De liberale Italiaanse senator Odo Spadazzi heeft de rooms-katholieke se nator Luis Sand, die in New York heeft gezegd dat de Oostenrijkse klachten in zake Zuid-Tirol gegrond zijn, tot een duel uitgedaagd. De senator heeft de uitdaging van de hand gewezen omdat zijn geloof het duelleren verbiedt. Spa dazzi had Sand uitgedaagd met hem op het pistool te duelleren op de Piazza Venezia in Rome voor het monument van de onbekende soldaat. Sand heeft in de Italiaanse Senaat zitting voor de Duitssprekende minderheid in Zuid- Tirol. Grieven. Teneinde een te snelle achteruit gang in de, stierenstapel van Jemen te voorkomen, heeft de Imam een wet in getrokken, die inhoudt, dat iedereen, die zich tot de regerende vorst wendt voor speciale gunsten of voor een vergoeding van aangedaan leed of ondergaan ver lies, eerst een stier dient te slachten voor het koninklijk paleis. Imam Ahme is hiermee tegemoet gekomen aan de wens van de veefokkers, die van me ning zijn dat de stierenstapel geen ge lijke tred houdt met het toenemend aan tal grieven dat aan de Imam wordt voor gelegd. Wanneer mensen nu een privé- audiëntie bij Imam Ahmed wensen, hoe ven zij alleen maar een of twee schoten in de lucht te lossen om zich aan te kondigen. Onafhankelijk. In de afgelopen drie we ken zijn ongeveer 3.500 vluchtelingen uit Tibet in Sikkim binnengekomen. Zij brachten 50.000 stuks vee mee. Sikkim is een onafhankelijk koninkrijk in de Himalya, dat door India beschermd wordt Beboet. Lady Dorothy Macmillan, de echtgenote van de Britse premier is te Londen beboet wegens te lang parkeren Zij zal een boete van twee pond (onge veer 20 gulden) moeten betalen, of zij zal de zaak moeten laten voorkomen. Het is nog niet bekend wat zij ver kiest. Onverzorgd. De internationale bond voor dierenbescherming heeft te Antwerpen besloten reddingsbrigaden naar Kongo te zenden om te zorgen voor huisdieren die daar door vluchtelingen onverzorgd zijn achtergelaten.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 27