Rapport over Vissershaven IJmuiden is waardeloos, meent C. v. Kuilenborg Vakbondshestuurvis niet gestolen maar weggegeven COROLY VOORLICHTING OVER VOEDING MARINEGRAVEN MEI 1940 Beloond idee Biljartfestijn Gevonden voorwerpen TANDEM-TWEELING IJmond volleybal uit impasse Zondag: Muiier-veldlopen in park Velserbeek BROMFIETS KOOPJES TYPHOON, sportmodel AVADA Oud-Storm vogelsspeler Piet Sint was een uitstekend voetballer Wijkertorentocht van de Kennemer Jagers Gouden huwelijksfeest te Heemskerk Faillissementen DONDERDAG 6 OKTOBER 1960 ,5 „Het rapport van de Commissie Vissershaven IJmuiden is totaal waardeloos". Dat is de mening van de heer C. van Kuilenburg, bestuurder van de Nederlandse Bond van Vervoerspersoneel, die in IJmuiden de belangen van de vislossers behartigt. Hij grondt de uitspraak voornamelijk op deze punten: „Grote be langengroepen zijn niet gekend in de samenstelling van het rapport; in het rap port wordt niet gesproken over een van de belangrijkste manieren waarop vis verdwijnt, namelijk het „overwicht"; de cijfers over de zovis zeggen niets, om dat een groot deel van de kottervloot geen C.A.O. heeft; bij het verdwijnen van vis spelen de reders zelf een belangrijke rol; de rapporteurs bepleiten een n.v., terwijl ze hun eigen bedrijf niet kunnen leiden; het praten over een „niemands land" waar op allerlei listige wijzen vis verdwijnt is onzin, want het gaat hier slechts om enkele gepensioneerden, die met veel moeite wel eens een visje krijgen". De heer Van Kuilenburg is het volkomen eens met de verschillende aanbevelingen van de commissie. Hij is ook voor uitbreiding van politie en personeel en voor ver hoging van de salarissen van dit personeel. Dat geldt ook voor de uitbreiding van controles, de centrale weging door beëdigd personeel van het veilingwezen, ver betering van de hygiëne, verbod van betalingen in natura' en aan- en verkoop van zovis. Mechanisatie en centralisatie vinden warme voorstanders bij de bond van vervoerspersoneel, instelling van doelmatige sancties bij overtreding van voor schriften eveneens. Ditzelfde geldt voor invoering van meldingsplicht en centrale regeling van de aanvoeren. „De mechanisatie van de afvoer via een palletsystcem met heftrucks, vervoersco- lonnes of transportbanden is ons idee ge weest" zegt de heer Van Kuilenburg, „en het plan ligt nu bij professor Haccoü, de voorzitter van het produktiviteitscentrum. De handel was het er wel mee eens, maar hun voorstel moet nog steeds komen." ..De instelling van doelmatige sancties bij overtreding van voorschriften is best, maar dan ook naar alle kanten, ook naar de kant van reders en handel". Is de heer Van Kuilenburg wel akkoord met de meeste suggesties, die volgens hem overigens ook zouden kunnen zijn ge maakt zonder de voorgaande beschuldi gingen, zeer fel keert hij zich tegen het voorstel om van het Veilingbedrijf een N.V. te maken. „Het havenbedrijf onder Verkeer en Waterstaat, het veilingbedrijf onder Visserij is wel een juist idee, maar om van het veilingbedrijf een particulie re N.V. te maken is een streven waar voor men ons nooit zal kunnen vinden." De heer Van Kuilenburg acht reders en groothandel niet in staat tot een dergelij ke taakvervulling, omdat zij nooit onder ling tot overeenstemming hebben kunnen komen en ook blijk geven hun eigen be drijven niet eens goed te leiden. Een bun deling van werkkrachten zoals wordt voor gesteld, kan ook zonder N.V.-vorm. Werknemers in de lift „Waar zouden we blijven als die mensen een N.V. gingen vormen? Ze hebben mensen in dienst die zelf niet 'Advertentie van 745.— voor dubbele achtervering, 3 versn., pracht model, speciaal dübbelzit van 765.voor Tevens koopjes In diverse andere merken en modellen BREESTRAAT 108 BEVERWIJK In ons blad van gisteren heeft men kun nen lezen, dat de oud-WFC- en Stormvo gelsspeler Piet Sint op 66-jarige leeftijd te Amsterdam is overleden. De oudere Wormerveerse en IJmuider voetballiefheb bers zullen zich ongetwijfeld deze sympa thieke, uitstekende voetballer herinneren, de lJmuidenaren zelfs in dubbel opzicht, nl. eerst als tegenstander van Stormvo gels en later als steunpilaar der blauw- witten. En in beide „kwaliteiten" heeft men hem leren waarderen. Zo tegen de twintiger jaren was WFC een sterke tweede klasser. Met spelers als Göbel, Dietz, De Vries, Koerse, Kouden- burg, Bockelaar en Sint vormde de Wor- merveerders een ploeg, die voor elke te genstander een bedreiging vormde. En daar de toenmalige tweede klasser Storm vogels ook van behoorlijke kracht was, ligt het voor de hand, dat de ontmoetingen tussen beide clubs steeds met spanning werden tegemoet gezien. De technicus tacticus en schutter van formaat Piet Sint kreeg in deze wedstrij den van Storm vogelszij de altijd een extra bewaking, maar slaagde er niettemin in meermalen de Stormvogels-doelman te verschalken. In het seizoen 1923-1924 trad Piet Sint toe als lid van Stormvogels, hetgeen gro te vreugde bewerkstelligde in het IJmui der kamp, want men wist, dat met Sint een uitstekend voetballer zijn intrede deed. In de Stormvogels-voorhoede stonden toen o.m. ook Blinkhof sr. („Witte Jan") en Gerrit Visser opgesteld en met hen vormdeSint toen een trio, dat menig doelpunt voor zijn rekening nam. Zo pro- duktief was dit drietal, dat Stormovgels in het eerste jaar van haar verblijf in de eerste klas met tegenstanders als HFC, Haarlem, HBS, Sparta, UW en Ajax direct op het kampioenschap be slag legde met 31 punten uit 18 wedstrij den. In dit kampioenschap had de even bescheiden als schotvaardige Sint een voornaam aandeel. We zijn er van overtuigd, dat in Wor merveerse en IJmuider voetbalkringen de tijding van het verscheiden van deze sym pathieke sportman met weemoed zal zijn ontvangen. brandschoon zijn, denk maar aan wachtslieden. die ook regelmatig vis ontvangen. Bij een der ondertekenaars werden onlangs jonge werknemers die nog geen overwerk mogen verrichten toch aan het overwerk gezet. Toen de arbeidsinspectie controle hield, werden de jonge arbeiders in een lift verstopt. Wat moet er met zulke werk gevers van een N.V. terechtkomen?" De heer Van Kuilenburg is het niet ge heel eens met het rapport, dat is wel dui delijk. „Ieder in de hal waagt zich toch af of de ondertekenaars zelf wel helemaal brandschoon zijn? Er zouden wellicht heel wat getuigen te vinden zijn (compleet met de leeftijd er achter), die zo iets wel zouden willen verklaren." De heer Van Kuilenburg wijst daarbij op de zoviskwestie. Als er boven de C.A.O. hoeveelheden worden verstrekt, zijn daar meestal de reders mede debet aan. Ten slotte weten ze dat anders hun vloot wordt ontvolkt. „Men heeft de ge hele berekening opgehangen aan een po litiecontrole op één schip, waar 55 kilo tongen en 50 kilo andere vis werd mee genomen door zeven personen. Het ging hier om een Vlaardings schip en het is in feite zo, dat de reder opdracht had gege ven. Waar blijft dan de rest van de re denering? Bovendien wordt in het rapport de klei ne aanvoerder grotendeels de schuld ge geven" aldus de heer Van Kuilenburg. „Niet alleen heeft deze groep geen plaats in de commissie gehad, maar er speelt bovendien nog iets anders. Een grote groep als de Urker vloot heeft geen C.A.O. maar een maatschapscontract. De venno ten dragen samen risico en verdienen sa men. Het zootje kan daar gemakkelijk op 10 of 20 kilo bepaald zijn, daar is men vrij in. Maar in dat geval wordt de be rekening van de commissie al bijna vol ledig getorpedeerd, want dan is er geen sprake meer van illegale onttrekking." Overwichtkwestie Het punt, dat de heer Van Kuilenburg zeer hoog zit, is het „overwicht". Op iede re kist in de vishal komt een „kop", die vaak 5 kilo bedraagt boven het gebruike lijke overwicht van 2 kilo voor het ver lies. „Dit is lijnrechte chantage van de han del," zegt hij. „Als de reders het niet doen, laat de handel de kisten staan. Maar over dit geval zwijgt men in het rapport. En toch gaat het hier om zeker zes miljoen." De groothandel krijgt dus 55 kilo, waar van er 50 weer regelmatig worden ver kocht. Maar waar blijven de andere vijf? In elk geval zal de fiscus er moeilijk van kunnen trekken." De heer Van Kuilenburg stelt, dat de vissers hier niets van zien, en dat boven dien de lossers erdoor worden benadeeld, want beide groepen worden betaald op ba sis van 50 kilo per kist en niet 55 of 60. Hij wijst er in dit verband op, dat in de commissie het groothandelselement over wegend is geweest, want er zit maar één echte reder in, namelijk E. de Groot, en één reder-handelaar, namelijk D. Gouda, tegen vier handelaren. De heer Van Kuilenburg zegt, dat hij nog iets in de aanbevelingen heeft ge mist: een afsluiting van de vishal. „Dit is iets, waar wij in 1956-1957 al voor heb ben gevochten. De leiding van het Staats- vissershavenbedrijf gaf ons (we waren samen met de werkgevers bij de minis ter geweest) de tip, dat we maar eens naar de arbeidsinspectie moesten gaan. Deze wilde er wel aan, maar dan moes ten de werkgevers de zaak aanhangig ma ken. Maar toen deed de handel het niet." „Weet u waarom niet? Ze waren beslist bang geen beunhazen meer aan te kun nen trekken, als de arbeidsinspectie er in werd gemengd. Maar de leiding van het Staatsvissershavenbedrijf behoeven we in deze kwestie beslist niet vrij te pleiten." De heer Van Kuilenburg herinnert aan de periode vlak voor en in de oorlog, toen ieder een speldje had. Dat zou althans iets zijn. Bonnensysteem „En om nog eens op de zootjes terug te komen. We hebben de reders voorge steld een bonnensysteem in te voeren. In plaats van een zootje zou dan een bon van 4 beschikbaar worden gesteld. De vis zou dan normaal bij de handel kun nen worden betrokken, en de man in kwestie zou een week kunnen sparen om daardoor ook eens fijne vis te kunnen ko pen," zegt de heer Van Kuilenburg. „Maar de reders, die eerst zeiden enthou siast te zijn hebben de zaak daarna on der tafel geschoven. En nu koopt meneer Pronk, de voorzitter van de redersvereni ging op de afslag de vis weer op, die als zovis beschikbaar wordt gesteld. Waarom toch zo moeilijk met zo veel meer kans op misbruik?" De heer Van Kuilenburg wijst er ook op, dat de reder-handelaren zelf vis uit de markt nemen, zowel voor als tijdens de afslag (in het laatste geval door op houden). „Wordt dit nu wel goed gere gistreerd? Ik betwijfel het ten zeerste." Hij vecht ook ten zeerste aan, dat de lossers per man gemiddeld eenmaal per week 2.50 boven de zo vis verstrekking bemachtigen. „Drie kwart neemt nooit wat mee. In de hal zijn ze als de dood om zelfs maar een vis voor de kat mee te nemen. Het risico is veel te groot. Het is dan ook een sprookje, dal half IJmuiden voor niets vis eet." Bovendien is die kwestie van het uitgebreide niemandsland ook maar raar. Wie zijn die lieden, die hand- en spandiensten verrichten, of alleen maar op vis uit zijn? Zeker die enkele gepen sioneerde, die met veel bidden en sme ken nog wel eens een visje krijgt." „Nee, laten we het nu even duidelijk stellen. Er wordt geen vis gestolen. Er wordt door de reders vis weggegeven om de mensen in dienst te houden." De Noordhollandse Wandelsportbond houdt in samenwerking met de IJmond- wandelsportvereniging „De Kennemer Jagers" op zaterdag en zondag 15 en 16 oktober te Beverwijk de Wijkertorentocht over afstanden van 10, 15 en 25 km. Het door de organisatoren uitgezette par koers voert door de mooiste gedeelten van Beverwijk, Heemskerk en Wijk aan Zee, zodat men een indruk van de grote uit breidingen op bouwgebied krijgt en bovendien van de prachtige herfsttinten in de bosrijke gedeelten van het parkoers kan genieten. Alle deelnemers, die de tochten volbren gen, ontvangen een fraaie medaille met de afbeelding van de Wijkertoren. Inlichtingen en inschrijvingen voor deze tochten bij de heren G. Krom, Creutzberg- laan 37 A, tel. 3422 en H. G. Scholts, Aca cialaan 82 te Beverwijk en H. C. Smit, Lange Nieuwstraat 408 te IJmuiden. Dinsdag heeft het echtpaar Hendrik Lammers (77) en Petronella Beentjes (70) het gouden huwelijksfeest gevierd. Het bruidspaar heeft negen kinderen en zes endertig kleinkinderen in leven. De bruidegom is een bekende in het dorp en ondanks zijn hoge leeftijd is hij nog bij zonder actief Hij is reeds veertig jaar be stuurder van de plaatselijke afdeling van de r.-k. bouwvakarbeidersbond. Voorts vist hij bijzonder graag en is hij een steunpilaar van de hengelaarsvereni ging ,,'t Snoekje". Hij haalt nog steeds de contributie van de club op. Aanvankelijk oefende de heer Lammers het bakkersvak uit. Hij had een broodwin kel annex kruidenierszaak. De gezondheidstoestand van de bruid is de laatste jaren niet zo goed meer. In zaal Kloes, waar het feest werd gevierd, was het de gehele dag een drukte van belang. 's Avonds bracht het fanfarekorps het gouden bruidspaar een serenade, wat heel wat drukte in het dorp veroorzaakte. GROENTEPRIJZEN. Aan de' veiling te Beverwijk werden woensdag de volgende groenteprijzen ge noteerd: andijvie 1835, bloemkool 14 43, sla 412, bospeen 1227, waspeen 10 18. snijbonen 78115, sperziebonen 4376, prei 1018, knollen 1124, tomaten 46 105. Advies over voeding is voor velen bepaald niet overbodig. Daarom verheugt het ons hier te kunnen mede delen, dat op de komende Beurs voor Industrie en Mid denstand in de IJmond te IJmuiden, het Voorlichtings bureau voor de Voeding ver tegenwoordigd zal zijn. De voeding is weliswaar niet het begin en einde van alle dingen, maar zij kan een belangrijke bijdrage zijn tot gezondheid en levensvreug de. Daarom werd in 1941, toen het met die voeding in ons land niet al te best ge steld was, het Voorlichtings bureau van de Voedingsraad opgericht. En daarom bestaat dat bureau nü, in 1960 nog, zij het onder een andere naam: Voorlichtingsbureau voor de Voeding. Wat er dan nu nog te wen sen is? De voedingsproblemen, die wij in de periode 19401945 en een aantal jaren daarna kenden, zijn voorbij. Er zijn echter andere voor in de plaats gekomen. Wij kunnen te veel eten en wij doen het ook. Verschillende ziekten kunnen er het gevolg van zijn. Wijzelf, maar wat erger is ook onze kinderen lij den aan een slecht gebit voor een goed deel te voor komen als vooral onze kin dervoeding maar beter was. Hoewel het voor de meeste Nederlanders financieel geen De heer P. Heystek te Haarlem, afdelingsmachinist bij de Mekog in IJmuiden, deed op 17 april een idee in de bus. Het betrof het maken van een omloopleiding. Toe passing van dit zeer goede idee heeft tot een kwaliteits verbetering van het produkt en tot produktieverhoging geleid. Ir. W. van Monsjou, de be- drijfschef van de Mekog, overhandigde, in aanwezig heid van de algemeen be drijfsleider ir. W. H. Schoen maker en een aantal direct betrokkenen, aan de heer Heystek een beloning van 750 als bewijs van erkente lijkheid voor zijn lumineus idee. bezwaar is, zijn er toch nog te velen, die geen goede, lees gezonde, voeding gebruiken. Daarbij komt. dat de huis vrouw in de winkel zo'n gro te sortering levensmiddelen vindt, dat het een heksentoer voor haar is daaruit een wer kelijk goede keuze te maken. Het bureau geeft goede raad ten aanzien van de sa menstelling van de maaltij den, maar ook over de be reiding. Want al kiest u het leste voor uw gezin, als u het eten niet goed bereidt, gaat er veel van de waarde verloren. Het bureau geeft op velerlei manieren voor lichting. In de stand van genoemd voorlichtingsbureau op de BIMIJ mag men vragen wat men wil en er het juiste ant woord op verwachten! In café De Posthoorn te Schagen zal weer drie dagen biljartspel van de eerste orde te zien zijn. Op 14, 15 en 16 oktober zullen zes mata- doren van het kleine biljart daar strijden om de Zilveren Posthoorn. Elk jaar opnieuw trekt dit toernooi een grote schare belangstellenden. De deelnemerslijst is nog imposanter dan anders, want behalve vijf al bekende deel nemers treft men er van het jaar ook op aan de naam van A. Mol, de Nederlandse kam pioen klein biljart 1959-1960. De andere vijf deelnemers zijn allen spelers, die elk iaar plegen mee te spelen: J. Broerse, Zaandam, kam- oioen van Nederland hoofd klasse 1957-1958, J. A. La sers. Beverwijk, kampioen van Nederland eerste klasse 1952-1953 en 1954-1955, Ph. Schmidt, Amsterdam, win naar Posthoorntoernooi 1959, P. Zondervan. kampioen van Friesland en kampioen eer ste klasse van Nederland 1950-1951, J. Peetoom, win naar Posthoorntoernooi 1958. Ze hebben allen het toer nooi al eens gewonnen, het geen overigens steeds moei lijker wordt, want het toer- nooigemiddelde stijgt elk jaar. Men kan er dan ook regelmatig series boven de 200 of zelfs 300 zien. Er wordt gespeeld vrijdag om half acht, zaterdag om twee uur en zeven uur en zondag om 16 uur en 19 uur. Door de stichting Algemeen Nederlands Comité „Onze Marine" werden in mei 1941 over het gehele land een groot aantal graven van de in de meidagen 1940 gesneu velde marinemannen ver zorgt en aan de nabestaan den overgedragen. Sinds enige tijd is „Onze Marine" bezig een onderzoek in te stellen naar de toestand van die graven en waar nodig deze te restaureren en even tueel de grafrechten te ver lengen. Omdat de tegenwoordige adressen van nabestaanden niet allen meer bekend zijn vraagt de stichting langs deze weg naam en adressen van bedoelde nabestaanden, ook indien, onverhoopt, het graf van hun dierbare eventueel reeds zou zijn geruimd. Men kan deze gegevens zenden aan: Stichting „Onze Ma rine", Postbus 120 te Hilver sum. Op het hoofdbureau van politie te Velsen kunnen de volgende onbeheerd aange troffen voorwerpen door de rechtmatige eigenaren terug worden gehaald: zaklantaarn, portemonnee, autoped, duim stok, legertas, aandrijfwiel van brommer, wandelwagen tje, damesrijwiel, zangbundel, damesrijwiel, bankbiljet, fo tolensje, hondje, 1 paar leren wanten, motorwant, zilveren kettinkje met kruisje, kin- derbril, huissleutel, beugel voor gebit, speelgoedbeertje, bankbiljet, medaille avond vierdaagse, heren portemon nee, hondje, kinderporte monnee, pak griesmeel, jon gensrijwiel, meisjesrijwiel, herenrijwiel, autoped, ha ringvat, 3 kleurenpotlood, 2 rollen viltzeil, dameshand schoen, 1 paar lederen hand schoenen, regenjas, autoped, gouden ring, portemonnee, damesrijwiel, kinderfietsje, fietstas, autoped, dameshand schoen, kinderjasje, ver lovingsring, herenhoed, mat tenklopper en een grijs kin derschoentje. Men kan hiervoor elke dinsdag van 17.00 tot 18.00 uur en elke zaterdag van 12.00 tot 13.00 aan het hoofd bureau van politie terecht. Altijd op de tandem, een in deze gemotoriseerde tijd zo langzamerhand zeldzaam geworden vervoermiddel. Het zag er naar uit dat de twee LJmuidense jongens Johan Amsing uit de Spilbergen straat 18 en Aad Hermans uit de Dirk Hartogstraat 15, er hun hele leven op zouden slijten, maar de tandem is stuk. Zodat de jongens nu elk afzonderlijk op hun eigen fiets naar hun werk gaan. De jongelui, allebei zestien jaar oud, zijn vanaf hun heel jonge jaren tot nu toe steeds mét elkaar opgetrok ken. Samen gingen zij op de tandem naar de Lagere Tech nische School in Velsen, sa men zaten zij in dezelfde klas en thans werken zij bij lood gieters, die ook al vlak bij elkaar zitten, namelijk in de Tuinderstraat. De wegen, die de beide IJmuidense jon gens bewandelen zijn voor lopig nog niet gescheiden, want zij volgen nu weer voor twee jaar een avond cursus aan de Technische School in IJmuiden-Oost. Dat is de verdere opleiding tot loodgieter. Maar daarna, daarna zal de minister van Defensie er figuurlijk gespro- scen de bijl wel in zetten. Ongetwijfeld zal de militaire 3ienst de jongens in ver van ïlkaar liggende oorden in ins land doen belanden. Dan :ullen de twee vrienden nog ;ens terugdenken aan hun xnbezorgde school- en tan- iemjaren in Velsen. De atletiekvereniging „Suomi" zal zondag 9 oktober haar traditie voortzetten met het houden van de negentiende nationale Mulier-veldlopen in het park „Velserbeek", Aan de uitvoering van dit sportevenement zal een aantal wedstrijden worden toege voegd, zodat het in „Velserbeek" niet alleen blijft bij de ruim. veertig deelnemers aan de Mulierloop, maar bovendien een groot aantal jeugdige atleten de gelegenheid krijgt om op een langere afstanloop zijn kunnen te demonstreren. Teneinde de Mulier-veldlopen, die reeds een grote bekendheid bij de Nederlandse afstandlopers hebben, nog meer ingang te doen vinden, heeft het Suomi-bestuur het gewaagd een dergelijke veldloop, uiteraard veel lichter dan voor de heren, voor dames in te lassen. De Mulier-veldlopen zijn een stuk histo rie, die in Velsen is begonnen in het jaar 1878, toen op bet toenmalige prachtige landgoed „Rooswijk" de bezitter jonkheer DelCourt van Krimpen de eerste wedstrijd liet houden; een wedstrijd met slechts twee nummers, namelijk de honderd- en de tweeduizend meterloop. In beide wedstrijden werd de oud beschermheer van Suomi Pirn (W. J. H.) Muiier de winnaar, naar wiens naam de latere veldlopen in Velsen zijn genoemd en waarvan „Suomi" in 1942 de traditie voortzette in het toen. nog bestaande park „Rooswijk". Sedertdien heeft deze veldlooptraditie met de naam van Nederlands oudste en eerste sportpionier grote opgang gemaakt in de vaderlandse atletiekwereld. De komende zondag zal het aantal deel nemende atleten, zowel heren als dames, groter zijn dan ooit, want behalve de damesveldloop is er ook nog de bosestafette voor dames, die het sluitstuk wordt van deze atletiekdag. Deelnemers Aan deze bosestafette over 170-120-100- 100-120 en 170 meter zullen deelnemen de damesploegen van Atmodes uit Haarlem, Blauw Wit uit Amsterdam en R.K. Holland uit Haarlem. Er zijn voor de eerste maal ook wed strijden voor scholieren; met afstanden van 1000 meter voor jongens van 14—15 jaar en van 1925 meter voor jongens van 1617 jaar, waardoor getracht wordt on der de schooljeugd evenzeer belangstelling te trekken voor de „moeder der sporten", de atletiek. Daarnaast worden wedstrijden gehouden voor junioren-atleten in drie afdelingen. De junioren C, van wie elf jongens deel nemen. Met evenveel atleten zal het par cours over 1925 meter voor de junioren B worden gelopen en met twee ronden door het park ofwel 3650 meter zullen vijftien junioren A elkaar de eerste plaatsen be twisten. Onder hen zijn Keizer en Orde man van Atletika, J. van Gooi van DEM (Beverwijk) en R. Andringa en W. Boender van Suomi, die met enige prominente jon geren in de strijd komen. De hoofdschotel is steedv de „grote" wed strijd voor de A, B, C en D-klassers. Zij moeten over een afstand van 5375 meter drie ronden afleggen. Niet minder dan 12 D-klassers, 25 C- klassers en 1 B-klasser zullen proberen om het de vier deelnemende, tot nu toe ingeschreven A-klassers lastig te maken. Er is echter te verwachten, dat deze strijd voor de bekende Jan W. Keesom van AV '23, die de Mulierloop al enige keren heeft gewonnen, geen of weinig moeite zal geven en dus voor hem de kansen zeer groot zijn. Toch zal er genoeg strijd zijn om de vol gende plaatsen, waarvoor onder anderen B. Droog van Estafette, B. Giling en C. Meester (voorheen Suomi) van Olympus, maar evenzeer de MFC'er Wit uit Medem- blik en verschillende C-klassers hun best zullen doen. In de C-klasse starten voor Suomi: H. Keizer, W. Kok, J. Roemer, E. Schik. L. Schol en in de D-klasse A. Lan- gendijk. Prijsuitreiking Wegens de ver doorgevoerde uitbreiding van dit atletiek-evenement zullen deze wedstrijden gedurende een paar uur de belangstelling opvragen. Om één uur precies wordt gestart door de scholieren, vervolgens komen om half twee de junioren C, om kwart voor twee de junioren B en om twee uur de junioren A „onder het schot". De Mulier-veldloop begint om 2.20 uur. De bosestafette voor de dames sluit de wedstrijden om kwart voor drie. De start plaats is bij de hoofdingang van Velser beek. De finish van alle wedstrijden is halverwege de Lindelaan. Direct na afloop van de wedstrijden is er de prijsuitreiking in de Orangerie van het park. De beschermheer mr. J. W. H. van Limburg Stirum, heeft opnieuw voor een zeer fraaie collectie prijzen gezorgd. Tevens zal, evenzeer traditie, een schilderij van wijlen Pim Muiier, worden geschonken aan het lid van Suomi, dat zich in het afge lopen jaar voor de vereniging het meest verdienstelijk heeft gemaakt. De Haarlemse rechtbank heeft op dins dag geen faillissementen uitgesproken. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is geëindigd het fail lissement van L. J. Heessels, administra teur, Essenlaan 46, Zwanenburg, thans Blinkertlaan 32, Haarlem. Rechter-com- missaris: mr. N. Smits en curator mr. J. Jansonius. Wegens het verbindend worden van de tweede- tevens slotuitdelingslijst is geëin digd het faillissement van A. J. M. Ever- aardt, vrachtrijder, Sperwerstraat 27, Bad hoevedorp. Rechter-commissaris mr. H. J. M. Cokart en curator mr. J. Jansonius. Zondag oriëntatierit De Kennemer Motor Club (K.M.C.) te Beverwijk heeft voor zondagmiddag weel een oriënteringsrit uitgeschreven, waaraan ook niet-leden kunnen deelnemen. Zowel voor auto's, motoren, scooters en brom fietsen is een parcours uitgestippeld over wegen, die van zeer goede hoedanigheid zijn. De lengte van de ritten, die gaan door Beverwijk, Castricum en omgeving, is voor auto's, motoren en scooters zeven tig kilometer en voor bromfietsen vijf en dertig. Er zal worden gereden met een gemiddelde snelheid van zes en dertig ki lometer voor de auto's, motoren en scoo ters en voor de bromfietsen is deze twin tig kilometer. De aanmelding is zondag middag vanaf half twee bij café „De Groentenbeurs" aan de Meerstraat, waar om twee uur de eerste deelnemer zal ver trekken. Natuurlijk zijn er weer fraaie prijzen uitgeloofd door hef bestuur, die dadelijk zullen worden uitgereikt na aan komst van de laatste deelnemer (ster). OPENBARE WERKEN BEVERWIJK KRIJGT NIEUWE AUTO De bij de dienst openbare werken te Be verwijk in gebruik zijnde stationcar Ford- Taunus M15 vertdont duidelijke kenmerken van veroudering en slijtage. De wagen is begin 1955 aangeschaft en heeft ruim 110.000 km gereden. De kosten van onder houd hebben gedurende het eerste gedeelte van 1960 1.150 bedragen. De stationcar wordt dit jaar geheel afgeschreven. Gezien het vorenstaande zijn B. en W. van mening, dat de Ford-Taunus moet worden vervangen. Daar de dienst een wagen nodig heeft, die- alleen voor per sonenvervoer kan worden gebruikt, is de keuze gevallen op een Volkswagen. Na in ruil van de Taunus M15 zullen de kosten van de afschaffing van een Volkswagen 4.300 bedragen. Nadat aanvankelijk de jaarvergadering van de afdeling IJmond van de Nederlandse Volleybal Bond moest worden geschorst wegens een diepgaand verschil van mening omtrent het agendapunt „speelgelegenheid", bij welke gelegenheid een viertal be stuursvoorstellen niet de vereiste meerderheid kon behalen, zyn de verenigings afgevaardigden in de vervolgvergadering akkoord gegaan met een tussenvoorstel, waardoor thans de regelmatige afwikkeling van de competitie is verzekerd. Enkele reglementswijzigingen, alsmede de verhoging van de teambijdrage gingen er daarna vlot door. In de samenstelling van het bestuur zijn ingrijpende wijzigingen aangebracht. Door dat zowel voorzitter Dekker (PSV) als se cretaris Steeman (Tyfoon) aftredend en niet herkiesbaar was, moest in deze functies worden voorzien. Als nieuwe voor zitter werd verkozen A. J. Krijgsman (OS) tevens districtsbestuurslid, terwijl als se cretaris zal fungeren P. S. M. Nicolaes (DEM). De overige bestuursleden zijn J. de Ruiter (OS), N. Versluis (VCK), J. Kracht (ODIN), W. Schaap (Tyfoon) en C. C. Poppe (VVIJ). De vorming van de af delingscommissies leverde meer moeilijk heden op, doch inmiddels is hierin groten deels voorzien. Verandering competitiesysteem Gezien de toetreding van een drietal nieuwe verenigingen: ADO en ODIN (Heemskerk) en OS (IJmuiden), alsmede de krachtsverhouding van de teams in het algemeen, is besloten om gedurende de eerste helft van het seizoen volgens het Groninger-systeem te spelen. Dit houdt in, dat alle teams in één klasse worden onder gebracht, waarna door loting wordt vast gesteld wie in de eerste ronde tegen el kaar zullen spelen. Daarna wordt de rang orde opgemaakt en de volgende ronde vast gesteld. Na een achttal ronden zal op deze wijze een splitsing kunnen worden ge maakt in een 1ste en 2de klasse, waarna gedurende de tweede helft een normale competitie wordt gedraaid. De wedstrijden zullen voor Velsen plaats vinden in het Gymnasium en voor Beverwijk in de Plan tage- en de Margrietschool. Drie verenigingen uit de afdeling IJmond nemen thans deel aan de overgangsklasse competitie van district West I NeVoBo, na melijk De Kennemers en VCK (dames) en VCIJ (heren). Alle drie hebben hun eerste wedstrijd gespeeld, VCK kreeg TOG (Hoorn) op bezoek en moest met 13 de eer aan de bezoeksters laten (1614, 14 16, 515, 615). Een kans op gelijk spel in de tweede set was bij een voorsprong van 1411 ruimschoots aanwezig, doch enkele foutieve netserves deden de balans omslaan. De Kennemers debuteerde na een af wezigheid van een jaar met een uitwed strijd tegen De Blinkert (Haarlem) en erd na een soms gelijk opgaande strijd even eens met een 31 nederlaag naar huis ge stuurd (15—11, 15—7, 10—15, 15—5). VCIJ, sterk gehandicapt door enkele spelers in militaire dienst, die door de weeks niet kunnen spelen, moest met vier reserves aantreden in Hoorn tegen debutant HVC. Het is verklaarbaar dat het team in min der dan een half uur met 30 werd ge klopt (15—3, 15—6, 15—5). Vrijdagavond ontvangen De Kennemers het Enkhuizense Flevo, waartegen een ge lijk spel mogelijk moet zijn, terwijl VCK op bezoek gaat bij HBC (Heemstede) en een harde dobber zal krijgen om een winst punt binnen te slepen. VCIJ tenslotte treedt zaterdagavond in het gymnasium aan tegen Die Raeckse (Haarlem), dat versterkt is met de hoofd klassespeler Wetterhahn.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 29