Vetgehalte van de melk wordt verhoogd tot drie percent Seê£ctapè 3. Belastingen losmaken van juridische ondernemingsvorm AGENDA Ontwerp belastingherziening beter dan ontwerp-Hofstra Na opklaringen bewolking herenmode-tip SHAWLS en bondig Prijsverhoging met een cent per liter gaat 1 januari in Subsidie theologische faculteiten 2 HOUD DIT MERK IN 'T OOG deze zaterdag multicolours Doubie-face Ifsil Gemeentegarantie voor de jubileum voorstelling van „Alberdingk Thijnm" Motie-Bruins Slot opent mogelijkheid daartoe KATHOLIEKE WERKGEVERS: Haarlem Velsen-IJmuideti Beverwijk Heemskerk Draadbreuk veroorzaakte stagnatie in treinverkeer Kerkelijk nieuws Raad voor Midden- en Kleinbedrijf Staking in Oss geëindigd Ledental CNV groeit Service van de notaris t 48 P VKÏJDAG 28 OKTOBER 1960 Het vetgehalte van de melk zal met ingang van 7 november met een half per cent worden verhoogd tot drie percent. Maar pas op 1 januari zal de melk voor de consument een cent per liter duurder worden, gelijktijdig met de eerste uit betaling van de verhoogde kinderbijslagen. P.v.d.A.-motie verworpen In de Tweede Kamer heeft mevrouw De Roos-Oudegeest (P.v.d.A.) gistermid dag over de verhoging van het vetgehalte van de melk een interpellatie gehouden. Zij zei onder meer, dat door de verhoging van het vetgehalte ons volk gedwongen wordt tien miljoen kilo botervet meer te consumeren. Mevrouw De Roos vond, dat de ministers hierbij zeer eenzijdige belangen in het oog houden. De belangen van de grootste groep belanghebbenden, die der consumenten, worden niet ge vraagd. Waarom worden deze belangen genegeerd en die van het bedrijfsleven niet? vroeg zij. Zij was van oordeel dat het vetgebruik in ons land te hoog en het eiwitgebruik te klein is. Melk is een belangrijke eiwit bron, die door hoger vetgehalte minder waardevol wordt. Zij verklaarde deze ma nier om een zuivelcrisis af te leiden niet te kunnen waarderen. Het belangrijke voedingsmiddel melk dient zo goedkoop mogelijk ter beschik king van de consument te komen. Een prijsverhoging is ongewenst. Zij vreesde een verdere daling van het melkverbruik als gevolg van de prijsverhoging. Minister Marijnen antwoordde dat in 1958 de Voedingsraad geen onoverkome lijke bezwaren tegen verhoging van het 'Advertentie Verwacht u 1100% profijt van transparant kleefband? Let er dan op, dat u het merk Sellotape, (het échte Sellotape krijgt. KLEEFBAND .Haal 'tbij uw kantoorboekhandel vetgehalte van de melk heeft gehad uit een oogpunt van volksgezondheid. Het vet gebruik via de consumptiemelk zal stij gen van 12,5 gram tot 14.5 gram per persoon per dag, tegenover een vooroor logs verbruik van 14 gram. Daartegenover staat, dat het vetverbruik in de vorm van margarine, spijsvetten en olie is gestegen van 32 gram in de vooroorlogse jaren tot 57,5 gram in 1958. Er wordt naar gestreefd de prijs van de melk zo laag mogelijk te houden ten einde het melkverbruik zoveel mogelijk te bevorderen. Daarom is de prijsverhoging beperkt tot één cent per liter. Het bestuur van het Produktschap voor Zuivel is al gemeen vóór een verhoging van het vet gehalte tot 3 percent. Het stuit op distri butie-technische bezwaren de consument keuze-vrijheid te laten met betrekking tot het vetgehalte van de melk. Uit een oog punt van volksgezondheid is een dergelijke maatregel niet noodzakelijk. Indien het vetgehalte niet zou worden verhoogd, is het niet mogelijk de melk prijs te verlagen, zei minister Marijnen. Een lagere boterprijs (door grotere melk overschotten) zou het gevolg zijn, zodat de subsidielast voor de overheid even zwaar zou blijven. De nieuwe maatregel is van alle kan ten bezien. Daarom zag de minister geen aanleiding tot uitstel voor nieuw overleg. Vorige week heeft hij nog een gesprek ge had met de vertegenwoordigers van het Consumenten-Contactorgaan en de Huis- houdraad. bij welke gesprekken geen nieu we gezichtspunten naar voren kwamen. De minister herinnerde eraan dat het de volgende maand twintig jaar geleden is, dat de standaardisatie van de melk op 2,5 percent werd ingevoerd. Later zakte dit percentage, maar na de oorlog werd het vetgehalte op 2,5 percent teruggebracht om de melk goedkoop te houden en de uitvoer van boter (50.000 ton) te verho gen ten behoeve van de deviezenpositie. De ze argumenten verloren allengs hun bete kenis en gelden thans niet meer, zodat er geen reden is het vetgehalte nog langer op een zo laag kunstmatig peil te houden. Na dit antwoord van de minister diende mevrouw De Roos-Oudegeest een motie in, waarin de verhoging van het vetgehalte van de melk niet in het belang van de consument werd genoemd en de regering werd uitgenodigd de maatregel in nadere overweging te nemen. Deze motie werd met 81 tegen 47 stemmen verworpen. Vóór de motie stemden de P.v.d.A., de P.S.P. en de communisten. Advertentie "zuiver wol" uni en sportieve strepen :::i beide kanten aparte modekleuren De R.K. Rederijkerskamer Alberdingk Thijm" viert dit jaar haar zeventigjarig bestaan, terwijl twee van haar leden het feit herdenken dat zij vijftig jaar lid zijn van deze kamer. Dit drievoudig jubileum zal onder meer worden gevierd met de opvoering van een jubileumstuk „UAn nonce faite a Marie" onder regie van de heer Albert van Dalsum. Hoewel reeds enige jaren overschotten werden gereserveerd voor de financiering van dit jubileum en ook een jubileum fonds is gesticht, blijkt de viering van het jubileum en in het bijzonder de opvoering van genoemd toneelstuk, welke bijzonder hoge uitgaven met zich brengt, niet zon der tekorten te kunnen plaatsvinden. Het bestuur van de Rederijkerskamer heeft de gemeente daarom verzocht te willen bevorderen, dat ten behoeve van de vie ring van het jubileum een eenmalige sub sidie van l.ÓOO wordt toegekend. B. en W. van Haarlem menen dat een zeventigjarig jubileum van deze amateur toneelvereniging een financiële steun van de gemeente rechtvaardigt. Gezien echter de onzekere factoren welke zowel ten aan zien van de uitgaven als van de inkoms ten bestaan zijn B. en W. met de subcom missie van advies voor de toneelkunst en met de commissie van bijstand voor de toekenning van subsidies uit de gemeen tekas van oordeel, dat deze steun slechts kan worden verleend in de vorm van een garantie voor de opvoering van het jubi leumstuk en wel tot maximaal 1.000. B. en W. stellen de raad aldus voor. (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft met bijna al gemene stemmen de motie aangenomen van dr. Bruins Slot (A.R.), waarin wordt aanvaard, dat subsidiëring van bijzonde re theologische faculteiten mogelijk be hoort te zijn en waarin de minister wordt uitgenodigd zo spoedig mogelijk een wet telijke regeling voor te bereiden. Alleen de communisten en enkele leden van de Pv.d.A waren tegen. De K.V.P. is dus bereid geweest geduld te hebben met de A.R. en zij heeft niet de steun gekozen van de P.v.d.A., waardoor direct een beslissing zou kunnen zijn ge vallen ten gunste van de rooms-katholie- ke universiteit te Nijmegen. Pater Stokman trok zijn amendement in. Tevoren was de motie-Tilanus tot het instellen van een studiecommissie verwor pen. Kolendamp. Buren van de 75-jarige heer H. J. Averink hebben de man in zijn woning in Delden dood aangetroffen. Hij was overleden aan kolendampvergiftiging. Zijn echtgenote was bewusteloos. Zij is overgebracht naar het ziekenhuis in bel den. Voor haar leven wordt gevreesd. Naar aanleiding van het feit dat de re gering in haar nota over de nieuwe be lastingvoorstellen het door de belasting studiegroep van het Katholiek Verbond van Werkgeversvakverenigingen aanbe volen systeem: een proportionele belasting heffing over de ondernemingswinst gevolgd door een progressieve belastingheffing over de uitgedeelde winst onder verrekening van de reeds over die winstuitdeling- betaalde proportionele heffing, heeft verworpen heeft deze belastingstudie- Concertgebouw: Vandaag 20 u.: Concert „Zang en Vriendschap". Stadsschouwburg: Vandaag 20 u.: To neelgroep Puck met „Met voorbedachten rade". BIOSCOPEN Cinema Palace: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u., zondag-tevens 16.15 u.: „Makkers staakt uw wild geraas", 14 j. Frans Halstheater: Dagelijks 19 en 21.15 u., echter zondag 14, 16.30. 19 en 21.15 u. en dinsdag 14 en 20 u.: „De rode kaperkapi tein", 14 j. Lido Theater: Dagelijks'14, 19 en 21.15 u., zondag tevens 16.15 u.: „Met muziek meer mans", a.l. Luxor Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u., zondag tevens 16.15 u.: „Wapens voor Mexico", 14 j. Minerva Theater: Vandaag, maandag en dinsdag 20.15 u., zaterdag en zondag 19 en 21.15 u.: „Faja Lobbi", a.l. (Vooraf „Prijs de zee"). Zaterdag en maandag 14.30 en zondag 14 en 16.15 u.: „Strijd om de olie van Oklahoma", a.l. Rembrandt Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u., zondag tevens 16.15 u.: „Kirmes", 18 j. Roxy Theater: Vandaag en zaterdag 14.30 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De onoverwinnelijken", 14 j. Studio Theater: Dagelijks 14.15, 19 en 21.15 u., echter zondag 14. 16.15, 19 en 21.15 u.: „Wilde aardbeien", 18 j. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag tot en met zondag 20 u.: „Am Tag als der Regen kam", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Bloemenheuvel (Overveen): Tot 2 nov. expositie van werken van de beeldhouwer Mari Andriessen. Dagelijks 1017 u. Zon dag 1417 u. Kunsthandel Bier (Groot Heiligland): Tot 15 dec. expositie van werken van Hol landse 17de-eeuwse meesters. Dagelijks 1017 u. Zondags 1318 u. Het Huis Van Looy (Kamperlaan): Tot 6 nov. expositie van kunstnaald-, naald-, weef- en kantwerk. Dagelijks 1017 u., zondag 1417 u. In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 nov. expositie van tekeningen en aquarellen van Poppe Damave, dagelijks 10—22 u. Vishal: Tot 31 okt. expositie „Open oog voor de natuur" met werken van Jan Voerman. Dagelijks 1417 en 2022 u., zondags 1317 u. VRIJDAG 28 OKTOBER Thalia, 20 u.: „Tussen sex en misdaad". Rex, 20 u.: „Teenó'fer-schlagerparade". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.30—12 en 1416.30 u. ZATERDAG 29 OKTOBER Thalia, 19 en 21.15 u.: „Tussen sex en misdaad". Rex, 20 u.: „Teenager-schlagerparade". Ichthuskerk, 20 u.: Orgelconcert Sander van Marion. Heidestraat 45,'l6 u.: Opening expositie Jaap Kaal. Hervormd Jeugdgebouw, 20 u.: Toneel „Liefde is geen speelgoed". Pieter Vermeulenmuseuift als vrijdag. VRIJDAG 28 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ko lonel Hyde contra Scotland Yard". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De on zichtbare spion slaat toe". W.B. Theater, 20 u.: „Zwarte Zara, de koningin der bandieten". ZATERDAG 29 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ko lonel Hyde contra Scotland Yard". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De on zichtbare spion slaat toe". W.B. Theater, 20 u.: „Zwarte Zara, de koningin der bandieten". Marquctte-theater, vrijdag en zaterdag 20 u.: Zuster Luc; zondagmiddag 14.20 u.: De banneling van Ballantraye; zondag 20 u.: Zuster Luc. Tussen Amersfoort en de splitsing in de spoorlijn Amersfoort—Zwolle en Amers foortApeldoorn is gisteravond omstreeks halfacht een draad van de elektrische bo venleiding gebroken. Het spoorwegverkeer werd hierdoor ernstig gestagneerd. De diensten in de richting Zwolle en Apel doorn werden onderhouden met bussen. Omstreeks elf uur gisteravond was de draadbreuk in de spoorlijn bij Amersfoort hersteld. groep thans haar zienswijze op de door de regering aangevoerde argumenten ken baar gemaakt in een nieuw rapport „De grondslagen van een belastingheffing \an ondernemingen". De belastingstudiegroep keert zich daar in tegen de mening van de bewindslieden dat een belastingheffing verdedigbaar is welke gebaseerd is op de rechtsvorm, waarin de onderneming wordt gedreven. De bewindslieden bouwen hun betoog op de stelling „dat de n.v. de verschijnings vorm is van een juridisch en economisch zelfstandige onderneming, welke haar be staan in het maatschappelijke verkeer leidt los van de persoon van de indivi duele kapitaalverschaffer". De belastingstudiegroep meent dat de winst van de particuliere ondernemer niet zonder meer in de progressieve inkomsten belasting mag worden betrokken. Voor de ondernemer komt als bestedingsmogelijk heid in aanmerking de uitkeerbare winst, dit is winst welke, zonder het niveau van de onderneming te schaden, onttrokken kan worden. De regering miskent de be tekenis van de winst in de bestedingsmo gelijkheid voor zelffinanciering. Naar de mening van de belastingstudiegroep dient men de volkomen vrije besteding van be spaarde gelden uit loon of andere inkom sten niet op één lijn te stellen met de geforceerde, eenzijdige belegging in de eigen onderneming. De belastingstudie groep is van oordeel dat een proportioneel tarief over de gereserveerde winst aan de bedoelde winstfuncties recht doet weder varen. Baseert men een systeem op juridische elementen dan is het mogelijk door ver andering van juridische positie een ver schil in belastingdruk te verkrijgen, aldus het rapport. Men ziet nu dat de regering in de nota constateert dat de grote per soonlijke ondernemingen een zwaarder be lastingregime hebben dan de ondernemin gen in n.v.-vorm. Voor deze gevallen wijst de nota op de mogelijkheid van een ge ruisloze overgang, hetgeen betekent dat ingestemd wordt met het algemeen ge bruik de n.v.-vorm te kiezen indien dit fisèaal voordeliger is. Hier ziet men, aldus het rapport, dat de fiscus zich niet aansluit bij de maatschappelijke ver houdingen, doch juist tengevolge van zijn wetgeving andere maatschappelijke ver schijnselen in de hand werkt. De belas tingstudiegroep pleit dan wederom voor een omvorming van het belastingsysteem voor ondernemingen. Ned. Ilerv. Kerk Beroepen te Groot-Ammers (toez.) C. Vos te Bennekom. Aangenomen naar Parama ribo (Suriname) (Evang. Luth. Kerk) dr. A. Weiland te Meeden (Gron.); aangenomen het beroep van de Gen. Synode als pred. voor buitengewone werkzaamheden (gees telijk verzorger (Oost-Flevoland) A. J. Hoorn, kand. te Hulshorst (Geld.). Bedankt voor Oldenkeppel (toez.) A. M. Arntzenius te Grootegast. In de op 15 november in het gebouw van de Sociaal-Economische Raad in Den Haag te houden openbare vergadering van de Raad voor het Midden- en Kleinbedrijf zal aan de orde komen een ontwerp-advies over de wetsontwerpen tot herziening der belastingen. Dit ontwerp-advies is voorbe reid door de in 1957 ingestelde vaste com missie belastingen van de raad, welke commissie onder voorzitterschap staat van de heer Th. S. J. Hooij uit Haarlem, vice- voorzitter van de Nederlandse Rooms-Ka- tholieke Middenstandsbond en lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal. De algemene beoordeling van het wets ontwerp is voor het midden- en kleinbe drijf aanmerkelijk gunstiger dan die van het ontwerp-Hofstra. Wat de hervorming van de heffing van belasting van ondernemingen betreft heeft de minister in zijn toelichting uitvoerige aandacht besteed aan de door de Raad voor het Midden- en Kleinbedrijf gestelde vraag naar een verandering van die be lastingheffing, in die zin dat de gereser veerde winst slechts naar een proportio neel tarief zou worden belast. De argu menten van de minister zijn naar de me ning der commissie geenszins overtui gend. In het algemeen geldt tegen het betoog van de minister als bezwaar dat de onderneming onvoldoende geobjecti veerd gedacht is. Slechts de uitkeerbare winst als opbrengst der onderneming kan naar het oordeel van de commissie als bron van inkomen van de ondernemer in aanmerking komen. Een belangrijk voorbeeld waarbij met de bestemming reeds thans rekening wordt gehouden is, naar haar mening, de vrij stelling van de aanspraken op pensioen. Zonder zich nu te verenigen met de con crete uitwerking van het rapport daarover van het Katholiek Verbond van Werkge versvakverenigingen, sluit de commissie zich aan bij de in dat rapport gestelde uitgangspunten: a. Belastingheffing van ondernemingen ongeacht hun -rechtsvorm: b. geen progressieve belastingenheffing over de winst van particuliere onderne mers; c. geen dubbele belasting over de winst van ondernemingen van rechtsper sonen. Het bezwaar van 'de minister te gen het aanvaarden van deze uitgangspun ten komt de commissie niet juist voor. De commissie is van oordeel dat de re geling van de belastingheffing bij het sta ken van een onderneming dient te geschie den als volgt: a. De erfgenamen van een ondernemer zijn van rechtswege onderne mers in de zin van de inkomstenbelasting en zij zijn gebonden aan de fiscale ba lans van hun rechts voorganger; b. over- drachts- en licjuidatiewinst worden belast naar een tarief van maximaal twintig per cent; c. de overdrachts- of liquidatie winst kan worden verminderd met een stamrechtsvrijstelling tot een maximale kapitaalwaarde van honderdvijftigduizend gulden, of met een vrijstelling van vijf enzeventighonderd gulden; d. bij ver vreemding van het geheel of van een ge deelte van een onderneming van vader aan zoon, of van erfgenaam aan mede erfgenaam, blijft de belastingheffing over de overdrachtswinst op verzoek van par- De wilde staking bij de n.v. Hartog in Oss. die van vorige week vrijdag af heeft geduurd en waarbij sinds maandag 1500 werknemers betrokken zijn geweest, is vanmorgen definitief gebroken. Sinds half acht vanmorgen stromen grote groepen ex-stakers de fabriekspoort binnen. Om negen uur hadden reeds circa 1000 stakers het werk hervat. Het herstel van de nor male verhoudingen verliep in alle rust. De politie had bij de fabrieksingang slechts één enkele patrouille behoeven te plaatsen. Het Christelijk Nationaal Vakverbond, dat in 1957 wat het ledental van de aan gesloten organisaties betreft, de 218.000 leden had bereikt, is de twee daaraan vol gende jaren niet boven de 219.000 uit kun nen komen. In het eerste kwartaal van dit jaar was dit echter wèl het geval en in het tweede kwartaal is het aantal van 220.000 zelfs ruim overschreden, zodat op 1 juli bij de 24 aangesloten organisaties 221.305 leden stonden ingeschreven. Nog altijd zijn er enkele organisaties, die een achteruitgang boekten (in het eer ste kwartaal een tiental, in het tweede 8), daarentegen heeft zich bij andere die van hout en bouw, metaal bedrijfsgroepen centrale en vervoerspersoneel een ste vige groei ingezet, die het verliescijfer van de andere overtreft, in het eerste kwartaal met 815, in het tweede kwartaal met 1498. tijen achterwege indien de verkrijgende partij zich verbindt de fiscale boekwaar den van zijn rechtsvoorganger aan te hou den; e. de kosten voor het verkrijgen en het betrekken van een nieuwe woning na de overdracht van het winkelwoonhuis moet tot de aftrekbare kosten worden ge rekend. De commissie meent dat de regeling van de investeringsaftrek onbevredigend is: Ten onrechte ontstaat dat recht op af trek eerst op het moment van betaling, verder is de uitschakeling van de „good will" niet te verdedigen, zij leidt tot prak tische moeilijkheden, en ten slotte is de grens van tweeduizend gulden een onno dige discriminatie jegens de kleine onder neming. De commissie is verder van oordeel dat de regeling ten gunste van de werkende gehuwde vrouw moet worden uitgebreid tot de weduwe en de weduwnaar. De com missie acht het van groot belang dat de ontworpen regeling soepel wordt toege past. Namens de Raad hebben de voorzitter van die raad, dr. mr. A. F. H. C. Schrij vers, en de secretaris, dr. J. P. I. van der Wilde, een brief gezonden aan de le den van de vaste commissie voor Finan ciën en van de vaste commissie voor de Middenstand van de Twèede Kamer. De brief handelt over de voorstellen tot ver laging der tarieven van een aantal belas tingen. De raad voor het Midden- en Klein bedrijf heeft op korte termijn overwogen tot welke opmerkingen deze voorstellen aanleiding geven; hij juicht de verminde ring van de inkomstenbelasting toe. Wel dient, aldus de raad, te worden vastge steld dat de thans voorgestelde belasting vermindering niet voldoende i§ om de se dert 1953 opgetreden geldontwaai-ding te compenseren. In de nacht van woensdag op donder dag is op drie plaatsen in Heerenveen ingebroken. Uit een schoenenhandel aan de Dracht werd 60 kasgeld ont vreemd. In het huis van een notaris was eenzelfde bedrag aan kasgeld de buit. Bij het nakijken van de bureauladen van de notaris vonden de inbrekers echter ook een enveloppe, waarop stond: „Reservesleutels van de Heerenveense Onderlinge Brandwaarborgmaatschap pij". De heren maakten er een dank baar gebruik van en gingen naar het kantoor waar zij met de reservesleutels de brandkastdeur en de binnenkastdeur ontsloten. Ze verdwenen met ruim 1100. Verder werd niets overhoop ge haald. De sleutels vond de boekhouder 's morgens naast de kluis. Paardenstaarten. Dc landelijke vereni ging „Vrienden van het paard" heeft beslo ten een telegram te sturen aan de leden van de Eerste Kamer naar aanleiding van het wetsontwerp betreffende het couperen van paardenstaarten. Dc vereniging verzoekt hier in het door de Tweede Kamer aangenomen wetsontwerp, waarbij het couperen van paar denstaarten wettelijk verboden wordt, te ver werpen. Fluoride. Het bestuur van het Algemeen Ziekenfonds voor Zwolle heeft het gemeente, bestuur gevraagd te bevorderen dat aan het drinkwater fluoride woi-dt toegevoegd als middel tegen het voortschrijdende tandbederf. Blijkens cijfers van de stichting schooltand- verzorging ligt het aantal vullingen dat moet worden aangebracht in gebitten van de Zwol se jeugd boven het landelijk gemiddelde. Waarnemende burgemeesters. De Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland heeft de heer C. Nieuwen- huijzen, hoofdcommies ter secretarie der gemeente Sommelsdijk, belast met de tij delijke waaiTieming van het burgemees terschap der gemeenten Nieuwe Tonge en Stad aan 't Haringvliet. De burgemeester der gemeente Ter Aar, de heer B. J. Ho^- genboom, is belast met de waarneming van deze functie in de gemeente Zeven hoven. Zeeleeuwin cadeau. In diergaarde Blij- dopr te Rotterdam is een jonge zee leeuwin aangekomen die door de school jeugd van Los Angeles (V.S.) geschonken is aan de Rotterdamse schooljeugd. Een vex-tegenwooi-diger van de K.L.M., die het dier had vervoei'd, droeg de zeeleeuwin met een korte toespraak over. Boos op minister. De Vlissingse ge- meentei-aad is boos op de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, die burgemeester en wethouders van Vlissin- gen heeft bericht dat de bouw van een nieuw stadhuis wel zeer urgent is, maar dat hij toch geen goedkeuring kan ver- lenen voor spoedige bouw. In een motie heeft de x-aad van zijn teleurstelling en verontrusting hierover blijk gegeven. Het gemeentebestuur van Vlissingen zetelt in een zeer oud gebouw dat bovendien bui ten het centrum van de stad ligt. Royement gehandhaafd. De heer C. W. Vervest, lid van de gemeenteraad van Goes voor de K.V.P.blijft geroyeerd als lid van deze partij. Enkele maanden geleden schrapte de afdeling Goes hem omdat hij onbehoorlijk zou zijn opgetreden in de ge meenteraad en de belangen van de K.V.P. zou hebben geschaad. De heer Vervest ging daarop in beroep bij het bestuur van de kring Middelburg, die dit beroep heeft verworpen. Het ï-aadslid Vervest maakt deel uit van de commissie uit de gemeen teraad, die het beleid van het college van B. en W. heeft onderzocht en scherpe kri tiek heeft gelevex-d op het optreden van wethouder Roose (K.V P.) en op de inmid dels van zijn bevoegdheden ontheven bur- gemeestex-. In een der raadvergadex-ingen noemde de heer Vervest zijn fractiegenoot Roose „een politieke moordenaai'". Geen speelautomaten. Het is in Re- tranchement (Zeeuwsch-Vlaanderen) voort aan verboden speelautomaten te exploi teren. Er zijn, zo heeft de rijkspolitie in een rapport aan de gemeenteraad geschx-e- ven, excessen voortgekomen. Daarom be sloot de x-aad woensdagavond met algeme ne stemmen het exploitex-en van gokauto maten te vex-bieden op grond van de alge mene politieverordening. Advertentie DAMES MOHAIR ROKKEN in prach tige ruiten en strepen, v.a. maat 34 19-75 KAMGAREN DAMESROKKEN, recht model met „Dior-plooitje", in anthraciet - grijs - bruin, t/m maat 48 9.50 RUITEN DAMESMANTELS, 7/8 model, geheel met zware teddy gevoerd en prachtige teddy kraag 67 50 UW MODEHUIS Gen. Cronjéstr. Telefoon 61790 Het KNMI deelt mede: Tussen een de pressie boven Engeland en een storing die over de Oostzee naar Rusland is getrok ken ontwikkelde zich een rug van hogere luchtdruk die ook het weer in ons land de ochtend dreven alweer wolkenvelden van Frankrijk uit het land binnen. Deze wolkenvelden hangen samen met een vrij krachtige zuid-westelijke bovenstroming, die zich van Spanje tot onze streken uit strekt. Een storing, die zich in deze stx-o- ming boven Spanje bevindt, zal waar schijnlijk naar Frankrijk trekken, waax-bij de wind in ons land toeneemt. Regen zal er de komende 24 uur slechts plaatselijk vallen. WERKRAPPORTEN Ma >nmum-tempera turen Duiten- en Dtnnenlana van gisteren Neersxag laatste IA uur 06 S t> U Zaterdag 29 oktober Zon op 7.29 uur, onder 17.18 uur. Maan op 15.24 uur, onder 1.10 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Vr(jdag 28 oktober Hoog water 9.42 en 22.22 uur. Laag water 4.50 en 17.24 uux\ Zaterdag 29 oktober Hoog water 11.13 en 23.54 uur. Laag water 6.22 en 18.58 uur. Den Helder zwaar bew. z 12 3 Ypenburg half bew. zzo 13 1 Vlissingen zwaar bew zzo 14 0 Eelde onbewolkt zo 10 11 De Bilt zwaar new. zo 13 0 Twente zwaar bew. zo 12 0 Eindhoven licht bew. ozo 15 0 Zd-Limburg zwaar bew. zzo 14 0 Helsinki geheel bew. nno 0 0 Stockholm licht bew. nnw 4 0 Oslo geheel oew. wzw 4 0 Kopenhagen geheel bew. wnw 6 1 Aberdeen regen O 9 0,1 Londen licht bew. ZO 15 2 Amsterdam zwaar bew. ZO 13 0 Brussel zwaar bew. z 14 0 Luxemburg zwaar bew. zzo 13 o.l Parijs regen windst. 16 o,: Bordeaux half bew. zzo 19 0 Grenoble regen O 19 o,: Nice regen nnw 18 6 Berlijn mist z 10 10 Frankfort zwaar bew. ono 14 0 München geheel bew. z 15 0 Zürich mist n 16 0 Genève regen windst. 15 o,: Locarno regen zo 13 25 Wenen half bew. windst. 17 2 Innsbruck geheel hew w 15 0 Athene licht bew no 0 Rome zwaar bew. windst. 21 1 Ajaccio zwaar bew 0 22 o,: Madrid regen windst. 12 Mallorca zwaar bew. no 21 Lissabon regenbui nw 18 2 Belgrado licht bew. windst. 22 0

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 2