Morgen in Praag voor derde keer tegen de Tsjechen Verrassende zege van ZBVS op Flamingo's in spannende derby De opstellingen Tsjechen rekenen op zege tegen de Nederlanders Ook felle Dukel moest het afleggen tegen Tsjegolev Hij verzuimde de winstkansen Theo Messidor tegen Vrijdag Nederland tegen Denemarken SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE 19 Direct spel Verbetering Niet kansloos Vroegere elftallen Real Madrid-Rest van Europa gaat niet door De radioreportage Maandag in Haarlem ZATERDAG 29 OKTOBER 1960 Betrekkelijk kort na de wedstrijd tegen de Belgen staat het Nederlands voetbalelftal andermaal voor een inter nationale wedstrijd. Men weet het: zon dag in Praag tegen de Tsjechen, een tegenstander waarmee slechts twee keer contact is geweest. De eerste keer was dat in 1932, de tweede keer in 193S in een wedstrijddie gold. voor het wereld kampioenschap voetbal. Beicle wedstrij den gingen verloren. De eerste in Am sterdam met. 2-1, de tweede in Le Ha vre met, 1—0 in de toen noodzakelijk geworden verlenging. Na de tweede wereldoorlog hebben de Tsjechische voetballers veel contact gehad met het buitenland, maar nimmer met Ne derland. Zij zijn de laatste jaren bekend geworden door hun technisch zeer hoog staande spel, dat echter één groot manke ment heeft: het is niet produktief. Om een term uit het voetbaljargon te gebruiken: zij breien te veel. Dat heeft men nog niet zo heel lang geleden ook kunnen zien van de Bulgaren in het Olympisch stadion in Amsterdam. Daar speelde een technisch Bouwmeester, vervanger van Moulijn voortreffelijk elftal zich „dood" tegen een Nederlands team, dat verzot bleek te zijn en met succes, want het werd een over winning op zeer sterk doorgevoerd di rect voetbal. Direct spel zullen de Nederlanders ook morgen in Praag proberen te spelen. Wij zouden haast zeggen, van het al dan niet slagen daarvan is het resultaat afhanke lijk. Want vast staat dat als de Oranje hemden zich zullen laten intimideren door het ragfijne combinatiespel van de Tsje chen, zij reddeloos verloren zijn. Men weet het: Nederland treedt aan met een drietal invallers ten opzichte van het elftal dat deze maand in Antwerpen van de Belgen won. Moulijn, Van der Gijp en Muller zijn geblesseerd. Van Wissen keer de daardoor terug in het nationale elftal Van Wissen, invaller voor Muller eooooccooocooo«>oco30ccocx»30cocc«x»c©MCOoocoooaxaxxxcocoooa»xx>30cecxsooo(300CCOOoeococ TSJECHOSLOWAKIJE SCHROIF SAFRANEK MASOPUST POPLUHAR STIBRANYI SCHERER MOLNAR NOVAK BUBERNIK KACANI MASEK BOUWMEESTER PRINS KRUIVER GROOT v. d. KUIL KLAASSENS VAN DER HART VAN WISSEN KUYS WIERSMA PIETERS GRAAFLAND NEDERLAND 5^^^ccco^^ccccocoosccocococcoc»oa:ccoKKoo<xxx»^oo3-covC'^oax>:o3x>=or>r>oDc.c<»^cor.ccoscoDcccccoccocccccC"Ccc als rechtshalf en voorts ontstond er een nieuwe vleugel: Prins van Ajax met Bouw meester van Feijenoord. Prins maakt zijn debuut. Nog niet zo heel lang geleden was hij de aanvalsleider van de tweede klasse amateur OWO, maar na zijn overgang naar Ajax maakte hij snel furore en thans is hij een vast en gewaardeerd lid van de Amsterdamse eredivisieclub. Enkele scheidsrechters kunnen minder sympathie voor hem opbrengen aangezien hij nogal gauw zijn mondje roert tijdens een wed strijd en snel klaar staat met zijn critiék op de leiding. Bouwmeester speelde al eens in het nationale elftal. Dat was destijds in Keulen toen Nederland roemloos werd verslagen door de Duitsers, die aanvan kelijk zo benauwd waren geweest voor hun voetballende buren. Deze vleugel PrinsBouwmeester zal het vermoedelijk niet slechter doen dan het duo Van der GijpMoulijn. dat in Ant werpen een verre van grootse indruk maakte en het is zelfs niet onwaarschijn lijk dat Prins in tactisch opzicht een ver betering teweeg zal brengen. In de rest van het elftal kan men vertrouwen heb ben, al slaat het te bezien of Van Wissen het peil haalt van de zeer nuttige Muller. Gezien de resultaten, die de Tsjechische ploeg in het toernooi om het Europees kampioenschap voor landenteams behaal de, mag men een gelijkspel al een zeer redelijk resultaat noemen voor de Neder landers. De Tsjechen toch wei-den vorig jaar in het genoemde toernooi derde ach ter Rusland en Joegoslavië en wonnen onder andere de wedstrijd om die derde plaats in Marseille gespeeld met 20 van Frankrijk. Toonaangevend was het Tsjechische spel ook steeds in het toernooi om de dr. Gerö-beker, waaraan Zwitserland, Hongarije, Italië en Joego slavië deelnemen. Kansloos is de Nederlandse ploeg voor alsnog niet, maar men zal toch wel heel sterk moeten spelen om de Tsjechen in eigen omgeving (Praag) te verslaan. Wij voor ons voorzien een kleine nederlaag, maar houden ook nog rekening met een gelijkspel, dat dan zoals gezegd al een verrassend en zeer behoorlijk resul taat zou mogen heten. Zoals hierboven reeds geschreven speel de Nederland tot nu toe slechts twee keer tegen de Tsjechische voetballers. Wij geven hier de elftallen. In 1932 was het Neder lands elftal, dat in Amsterdam met 21 verloor, als volgt samengesteld: Van der Meulen; Weber en Van Run; Jaap Paauwe, Anderiesen en Van Heel; Wels, Bonsema, Lagendaal, Volkers en Van Nellen. De enige goal werd gemaakt door Bonsema. In 1938 verloor Nederland in Le Havre met 10 in de verlenging (het was een match in het toernooi om het wereld kampioenschap). Het elftal was toen als volgt: Van Male; Weber en Caldenhove; Bas Paauwe, Anderiesen en Van Heel; Wels, Van der Veen, Vente, Smit en De Harder. De voor 14 of 15 december vastgestelde wedstrijd tussen de Europese bekerhouder Real Madrid en de rest van Europa zal geen doorgang vinden. De FIFA heeft de organisatoren namelijk verzocht geen ver dere voorbereidingen meer te treffen. De internationale federatie is van mening dat er geen behoefte bestaat aan een dergelijke wedstrijd waarvoor bovendien overleg zou moeten worden geuleegd met de nationale bonden, verenigingen en natuurlijk met de FIFA zelf alvorens aan de organisatie kan worden gedacht. De Tsjechische voetballiefhebbers zijn ervan overtuigd dat hun ploeg zondag in Praag de strijd tegen hel Nederlands elf tal gaat winnen. Ook het jeugdteam, dat vandaag in Kosice tegen „Jong Oranje" aantreedt met louter eerste-divisie spelers achten zij favoriet. En dit alles is beslist geen ongerechtvaardigd optimisme. De heer Bacek, de sportredacteur van het bij de Tsjechische voetballiefhebbers populaire blad Mlada Fronta, vertelde ons: „Tsjechoslowakije voetbalt momenteel zeer goed, terwijl het Nederlands elftal kennelijk door invallers is verzwakt. Wij misten tenminste in de opstelling namen als Moulijn, Van der Linden en Muller. Daarentegen speelt het nog niet officieel samengestelde Tsjechische team naar al le waarschijnlijkheid volledig. Het vormt, doordat het hoofdzakelijk is samengesteld uit spelers van twee clubs, Rode Ster Bra tislava en Dukla Praag, een goed geheel, zoals de resultaten uitwijzen. In de strijd om de Europabeker voor landenteams werden fraaie overwinningen geboekt op Roemenië, dat in Boekarest en Presburg met 2-0 en 3-0 verslagen werd. Frankrijk verloor in Parijs met 2-0 en Oostenrijk werd in Praag met 4-0 ge klopt. Geen enkel doelpunt tegen dus in vier wedstrijden. Wij eindigden als derde in de competitie om de Europa-beker, om dat wij door de latere winnaar Rusland voor de finale werden uitgeschakeld met 3-0", aldus de heer Bacek. Het Tsjechische team heeft woensdag volgens het „Hongaarse systeem" ge traind tegen een zwakke clubploeg uit de tweede klas en uiteraard gewonnen. De willen bekronen. cijfers (7-0) zeggen minder dan het feit, dat trainer Vytlacil, zelf oud-international uiterst tevreden was. De bekendste spelers van het Tsjechische nationale team, zoals dat waarschijnlijk in het veld zal komen, zijn aanvoei'der No- vak, die zondag zijn vijftigste interland als back speelt, de vaak aanvallend ope rerende kanthalf Bubernik en zijn collega Masopust, die al 35 maal in het nationale team speelde. De gevaarlijkste lieden in de voorhoede zijn rechtsbinnen Scherer, die als de grootste scherpschutter geldt, en linksbinnen Kacani. De buitenspelers Stibranyi en Masek maken zondag op 19- jarige leeftijd, hun debuut in de Tsjechi sche ploeg. Bubernik, Kacani en Scherer spelen met keeper Schroiff en spil Popluhar in Rode Ster Bratislava, dat momenteel in de Tsjechische competitie bovenaan staat. Die competitie begint in maart en duurt met een korte onderbreking in de warmste zomermaanden tot november. Dan gaan verschillende teams een buitenlandse tour nee maken. Rode Ster Bratislava en Dukla Praag zijn legerploegen. De spelers van deze teams besteden meer tijd aan de training dan de leden van de andere Tsjechische topclubs, die een keer of drie in de week oefenen. De Tsjechen beschouwen de ont moeting tegen Nederland als een generale repetitie voor de wedstrijden in de voor ronde om het wereldkampioenschap tegen Schotland en Ierland. Een generale repe titie, die zij absoluut met een overwinning Prins, de debutant in Praag Een ooggetuigeverslag van de interland wedstrijd TsjechoslowakijeNederland wordt zondag gegeven door verslaggever Leo Pagano van de KRÖ. Hij begint zijn verlsag uit het Sokolovo-stadion in Praag om kwart over twee. De interessantste partij van de dertiende ronde om het wereldkampioenschap dam men, dit maal in Vlissingen gespeeld, was die tussen vechtjas Dukel en de Rus Tsje golev. Dukel speelde subliem, maar taxeer de de stand verkeerd op het kritieke ogen blik. Tsjegolev was er toen als de kippen bij om hem een nederlaag toe te brengen. Gordjjn wa's vol vuur en de Paryzenaar Dionis ondervond daarvan ondanks fraaie tegenstand de gevolgen. Ook hjj verloor. De duels tussen de overige deelnemers gaven geen spectaculaire bijzonderheden te zien. Integendeel, degenen die op de onderste helft van de ranglijst figureren hebben weer zwaar geblunderd. De partij tussen Dukel en Tsjegolev was voor kenners een prachtig staaltje van taktiek en strategie. Dukel kreeg zelfs winstkansen. Hij koos echter een verkeerde voortzetting en werd het slachtoffer van een listige combinatie, waardoor hij een nadelig eindspel kreeg. Helaas verzuimde hij hierin een remise variant en had Tsjegolev weer eens een meevallertje. Gordijn zette een forse aanvalspartij op, die in het gevorderde middenspel resul teerde in een afgedwongen schijfwinst. De remise-mogelijkheden, die Dionis zich hier mee dacht te scheppen, bleken onder de bekwame leiding van de witte aanvoerder slechts luchtkastelen te zijn. Verse, de geroutineerde meervoudige kampioen van Frankrijk, speelde goed, maar verknoeide later zijn kansen. De Dammen slimme Deslauriers, kampioen van Canada, profiteerde hiervan door hem in het nauw te brengen. Wat Verse daarna ook nog probeerde, de oud-wereldkampioen liet hem niet meer ontsnappen. De kampioen van Marokko, Graaf De Descallar, kreeg ditmaal Bom tegenover zich. Hij had geluk, want Bom had nog niet zijn oude vorm terug, als gevolg van de ongelukkige nederlaag, die hij donder dag leed tegen Koeperman. De Descallar hield zeer lang stand, kreeg zelfs goed houdbaar spel en kon toen remise berei ken. Hekkesluiter Agliardi speelde tegen de Belg Verpoest die vrijdag ook niet al te best speelde. Agliardi blunderde ditmaal en hij ging opnieuw kansloos ten onder. Baba Sy speelde een zeer mooie positie partij tegen Saint Fort. De man uit Haïti kreeg zelfs een gelijkwaardige stand, maar ook hij ontkwam door een foutzet waar van Baba Sy onmiddellijk profiteerde niet aan een nederlaag. De wereldkampioen Koeperman bleek .ook nog niet geheel te zijn hersteld van de emotionele verwikkelingen, die zich maan dagavond tegen Bom hadden voorgedaan. Toen won hij een eigenlijk verloren duel. Koeperman speelde zeer rustig. De Surina mer Sen a Kaw slaagde er dan ook in door voortdurend afruilen alle complicaties te voorkomen. Het resultaat was dat de titel houder geen vat kreeg op .het .spel van Sen a Kaw en een puntenverdeling tot stand kwam. De uitslagen van de partijen van de dertiende ronde luiden: KoepennanSen a Kaw 1-1, Baba Sy Saint Fort 2-0, VerseDeslauriers 0-2, De DescallarBom 1-1, Agliardi-Verpoest 0-2, GordijnDionis 2-0, DukelTsjegolev 0-2. De stand na de dertiende ronde z'et er als volgt uit: 1. Tsjegolev 23 uit 13, 2. Koeperman 20 uit 13, 3. Baba Sy 19 uit 13, 4. Deslauriers 15 uit 13, 5. Gordijn 14 uit 12, 6 en 7. Bom en Verpoest beiden 14 uit 13, 8. Sen a Kaw 13 uit 13, 9. Dukel 12 uit 13, 10. Dionis 10 uit 13, 11. Saint Fort 9 uit 12, 12. Verse 9 uit 13, 13. De Descaller 5 uit 13, 14. Agliardi 3 uit 13. Koersen op Mereveld De „Revanche der grote prijzen" is op de zondag te houden slotmeeting van de renbaan Mereveld de grote trekpleister, want opnieuw is een ongemeen scherp duel te verwachten tussen Theo Messidor (80 overwinningen) en Vrijdag. Het is de derde keer dat deze paarden elkaar ont moeten. De eerste keer werd Vrijdag's aanval afgeslagen, de tweede ontmoeting won hij, dank zij een voorgift van 40 m. Thans ontvangt hij slechts 25 m. De grote tacticus Nottelman zal met behulp van stalgenoot Pretty Boy ongetwijfeld weel een scherpe pace voorleggen, die Theo Messidor tot een uiterste krachtsinspan ning zal brengen; een inspanning, die hem waarschijnlijk ook de zege zal brengen. De overige paarden spelen geen rol. In de Twee Mijl van Mereveld staat Vico BS veel gunstiger dan in de kort ge leden getroffen 4 kilometer, zodat een ver rassing van zijn kant niet is uitgesloten. Meer vertrouwen geniet echter Seigneur Bascom, zij het dan ook dat dit snelle paard moet oppassen voor Tilda O en Qui Suit. De langdurige rust schijnt Wilster S goed te hebben gedaan, want zij verraste op Duindigt met een snelle tijd. Herhaalt zij deze dan kan zij de Amsterdam-prijs winnen van de in grote vorm lopende Victory Queen, die in haar laatste zes starts nimmer ongeplaatst eindigde. Xuthus Hollandia is het derde kanspaard en de wispelturige Xerophyt een mogelijk out sider. De bekwame amateur Korver gaat met Vulture S een vrij zekere zege tegemoet, daar William Z in snelheid voor deze mer rie onderdoet. Visuil S zou kunnen verras sen. De overige paarden staan te zwaar om tegen dit gezelschap succes te kunnen behalen. De Noordhollandse trainers, die op deze dag een belangrijke rol kunnen spelen, zullen de meeting al kunnen ope nen met een zege van Ydolius, die met eni ge vooruitgang Y Kievit en IJsloper de baas kan blijven. De snelle Y Norton heeft in de Lands- meerprijs de meeste deelnemers al bij voorbaat van deelneming doen afzien, zo dat hij zonder fouten gemakkelijk naar zijn derde achtereenvolgende zege kan Maandagavond speelt Nederland voor de tweede maal tegen Denemarken, dat even als Nederland internationaal niet meetelt. De Denen zijn technisch nog onvolkomen, maar kunnen voor een aantrekkelijke, snelle partij basketbal zorgen. Het Neder lands team begint zo langzamerhand tot een aardig peil op te klimmen en zal maandagavond, evenals in de eerste ont moeting, de overwinning behalen. In het voorjaar heeft het Nederlands basketbalteam een trip gemaakt en een van de tegenstanders op die trip was Denemarken. Tot tien minuten voor tijd ging de wedstrijd gelijk op, daarna liepen de Nederlanders uit tot 79-54. De Denen hebben een atletische, snelle ploeg, doch missen voldoende schutters. Alleen Henning Houmann heeft voldoende schutterskwaliteiten. Zo is er een snelle aantrekkelijke wedstrijd te verwachten met Nederland als favoriet. De Nederlandse ploeg bestaat uit de volgende spelers: Boot, Sleeswijk en v. d. Berg (allen Wolves), Braun, Driehuis en Perrier (allen Blue Stars), Schagen en Siberger (US), Sterker (Landlust), Pouw (Argus), Bruin (Punch) en De Jong (Ar rows). Coach is Janbroers. Veel zal afhangen van de produktiviteit van de reuzen Sleeswijk en De Jong. Ze kere troeven zijn Ton Boot, Driehuis er. Perrier; terwijl aanvoerder Sibeyn en Rob Sterker bijzonder sterk verdedigen. Een verrassing is het spel van de Punch-speler Bruin, die alle onderdelen van het spel volledig beheerst. De Denen verschijnen met Per Meilsoe. Flemming Wiek en Torben Starup (allen SISU), Bent Kofoef, Mogens Kyst, Helge Dam, Carsten Otto en Henning Houmann (allen EB), Arne Petersen. Per Nieloen en Lars Henriksen (allen GBK) en Hans Gra- verser (ESG). De wedstrijd, die om 21 uur begint, wordt voorafgegaan door een wedstrijd tussen een Haarlemse combinatie en het Amsterdams jeugdteam, dat bijzonder sterk speelt. Deze wedstrijd begint om 19.30 uur. De opstelling van het Haarlems team luidt: H. Argelo (Typhoons), K. Dingshoff (Antilopen), R. van Elk (Typhoons), C. en J. Hennis (ZBVS). J. Hollander (HOC), F. Kabs (Antilopen), F. Knapp (ZBVS), H. van Vooyen (ZBVS), J. Sunter (ZBVS) en E. Zwiers (Antilopen). snellen, dit ten koste van Yanette Parisien en Ynno Con Dios. Victor Alsvin blijft stug doorgaan met tweede en derde prijzen. In de autostartkoers bezet hij thans een uit stekende positie, die hem nu eens op zijn gevaarlijkste concurrenten Walnut Erebus, Walter Mitty en Wirna O beslissend voor deel zal kunnen verschaffen. Tenslotte start in de tweede autokoers Xeverius als de favoriet, gevolgd door Yolanda van Oranje en Winifred Hollandia. Voor het eerst sinds jaren heeft het Kre- lagehuis in Haarlem weer eens tijdens een basketbalwedstrijd op haar grondvesten getrild. Zo hield de eredivisie-derby Fla mingo'sZBVS het grote aantal toeschou wers in spanning. Tot negentien seconden voor afloop was de uitslag nog een vraag teken. De stand 5251 voor ZBVS bood voor de Santpoorters geen enkele houvast. Vooral niet toen de Flamingo's een drietal strafworpen mochten nemen, waarvan een VOETBAL In verband met de interlandwedstrijd TsjechoslowakijeNederland in Praag spelen veel semi-profclubs zondag beker wedstrijden. Zo speelt EDO zondag in eigen omgeving tegen de eredivisieclub ADO en dat kan dus een aardige partij opleveren. VSV heeft voor het bekertoernooi een uitwedstrijd tegen het vrij sterke ZFC, terwijl Haarlem de reis naar Delft (DHC) onderneemt. In de amateurcompetitie haalt HFC de zondag jongstleden afgelaste wedstrijd te gen OSV in Oostzaan in. Voor de derde klasse wordt nog gespeeld Egmondia DEM; voor de vierde klasse komt DIO thuis in het veld tegen Oranje Groen, Con cordia (H) tegen EHS en St. Martinus te gen THB. TAFELTENNIS Vanavond wacht een tweetal Kenne- mer-tafeltennisteams bijzonder moeilijke wedstrijden. TYBB trekt naar Nedlloyd 3, de enige ploeg zonder verlies en zal daar heel hard moeten vechten voor de winst. Dit is dringend nodig, wil men het con tact met de kopgroep niet verliezen. VTC ontvangt in de Rijks hbs om 7 uur Scylla 2, eveneens een van de sterkste teams uit deze klasse. We nemen aan, dat de Velsenaren met een dragelijke nederlaag al tevreden zijn. In groep F krijgt Hotac waarschijnlijk een te moeilijke opgave tegen Nedlloyd 4. GTTC krijgt VVGA op bezoek en zal even min kunnen winnen. Togido krijgt het heel wat gemakkelijker tegen staartteam KLM maar Rapidity zal zich over de wedstrijd tegen Victory '55 geen illusies maken. KORFBAL In Amsterdam vindt zondag de eerste- klasse wedstrijd D.T.V.-Watervliet de ontmoeting tussen de nummers 8 en 9 van de ranglijst plaats. In de tweede klasse hebben Haarlem en Oosterkwartier een goede kans twee winstpunten rijker te worden, nu resp. Landlust en ZKV op be zoek komen. Ook Aurora is zeker niet kansloos tegen DVD, al vindt deze wed strijd óp de Park in Amsterdam plaats. Derdeklasser Oosthoek krijgt bezoek van Oosterpark: als de thuisclub op schot is blijven de punten in Haarlem. Nieuw Flora brengt een bezoek aan de naaste concurrent, t.w. aan OKV in Oost zaan. Vooral op eigen veld is OKV een lastige tegenstander. Sport Vereent heeft het niet gemakkelijk, want om Biko in Bilthoven te verslaan, moet men van goe de huize komen. JUDO Als opening van het judo-wedstrijdsei zoen worden zondag de kampioenschap pen Kyu-graden gehouden in de dojo van J. Nauwelaerts de Agé in Bloemendaal. De wedstrijden beginnen 's morgens om 10 uur voor de gele en oranje banden, om half één wordt begonnen met de groe ne, blauwe en bruine banden. WA TERPOLO De wekelijkse waterpolo-avond in het Sportfondsenbad in Haarlem wordt van avond om acht uur geopend met de heren wedstrijd DWR-„Zwemmen Is Plicht" uit Den Haag. Deze wedstrijd wordt gevolgd door een treffen tussen HVGB en LZC uit Leiden. Vervolgens krijgen de reserves van DWT de reserves (dames) van Ne- reus uit Zaandijk tegenover zich, waarna DAW uit Alkmaar met de reserves (da mes) van Haarlem de krachten komt me ten. Het sluitstuk van de avond is een tref fen tussen de heren van Njord en de re serves van HPC. HANDBAL Zondag ontmoet om halftwec het dames team van De Blinkert in het Noordersport park het hoofdstedelijke Sagitta en heeft een redelijke kans om zich bij de „mid dengroep" te voegen. Rapiditas heeft in Utrecht zonder twijfel de handen vol aan UD. IJmond zal op „Watervliet" in Vel- sen-Noord niet te veel moeite hebben met Aalsmeer. Aan de Van Oosten de Bruijn- straat in Haarlem ontvangt Concordia om twee uur de Niloc-reserves. De tweede plaats op de ranglijst dit seizoen een promotieplaats vormt de belangrijke inzet van dit treffen. Zandvoortmeeuwen speelt op eigen veld om één uur tegen Lijnden, dat na een goede start totaal van slag is. In de afdeling gaat de belangstelling uit naar het damesduel tussen Concordia en Rapiditas, dat reeds om negen uur begint. Een nederlaag zal de Rap.-dames naar de tweede plan verwijzen. HOC behoeft het bezoekende TYBB niet te vrezen (12.40 uur) en HBC zal op eigen veld door het debuterende IEV verslagen worden (half drie). Spanning mag men verwachten in Hillegom, waar IJmond om twaalf uur Concordia ontmoet. Bij de heren bezoekt De Blinkert om twintig voor tien Concordia 2, een van de weinige concurrenten van de groenwitten. Weinig krachtsverschil mag men verwach ten bij HOC-Rapiditas 2, (twintig voor elf). Zandvoortmeeuwen 2 zal om kwart voor twaalf de punten aan het Alkmaarse AVA moeten laten. De elftallen uit Haarlem en omgeving zijn voor de bekerwedstrijden van mor gen als volgt samengesteld: EDO (thuis tegen ADO): Amama; Pet- terson en Berends; Belfroid, v. d. Oord en Koenen; Plaizier, Spiers, Duivenvoorden, Nijman en Leonhard. VSV (uit tegen ZFC): Geerlofs; Pieterse en Brom; Versluys, Kort en Breder- veld; Jager, Van Dolder, Farenhorst, Malesteijn en Heijmans. Haarlem (uit tegen DHC): Van 't Kruis; Maas en Sybrandi; Boom, Berendregt en Duyster; Vreeken, Goedhart, Doornbosch, Veen en Jonker. De amateurs spelen in de volgende formatie: HFC (uit tegen OSV): Van der Lee; Wijkhuizen en Winter; Molenaar, Molijn en Drijver; Koenders, Bouw man, Jansen, Honnef en Engelenberg HOCKEY BMHC is gastheer van de Delftse Stu denten, die nog geen wedstrijd verloren hebben. Voor de thuisclub moet er ten minste een gelijk spel inzitten; als BMHC net zo enthousiast speelt als tegen SCHC dan geloven we zelfs aan volle winst. De beide beste dames-hockeyploegen komen zondagmorgen in Bloemendaal tus sen de lijnen. BDHC moet het op Ael- bertsberg opnemen tegen de rivaal Kie viten. Geen gemakkelijke wedstrijd, maar we weten dat de Bloemendaalse hockey- sters alles op alles zullen zetten om haar record van nog ongeslagen ploeg te con tinueren. Gooi behoort niet tot de sterkste elftal len in de eerste klasse en dat mag voor Alliance een teken zijn om in het Heem- steedse Sportpark mede van het eigen ter reinvoordeel te profiteren en er een paar winstpunten bij te halen. Die winstpunten hebben de dames uit Heemstede hard no dig. Voorts geloven we, dat Be Fair thuis van RBC zal winnen en Laren uit tegen Groen Geel dit zelfde succes kan behalen. Overgangsklasser Alliance (heren) gaat op eigen terrein de stick kruisen met Hil versum II. VOETBAL Voor de bekercompetitie van de KNVB heeft NEC met 5—2 ge wonnen van Elinkwijk. zelfs twee keer. Maar de Flamingo's misten deze unieke kansen op een verlenging en uiteindelijk won ZBVS verdiend met 52 51. Verdiend, omdat de Santpoorters ver standiger speelden dan de Flamingo-ploeg, die op de beslissende momenten te agres sief was. Zo had Lagerwey na tien minuten al vier persoonlijke fouten en ook Jan van Wijk had er al snel drie. Ook het wisselen was bij Flamingo's niet al te best verzorgd. Waarom aanvoerder Meenhorst niet eens vijf minuten rust kreeg, was een raadsel. Nu leverden de vele schoten van de anders produktieve Flamingo-speler in de tweede helft slechts een punt op. ZBVS, dat in Henk van Nooyen, Cor Hennis en Fred Knapp de grootste troeven had, deed door deze zege de laatste plaats over aan Flamingo's. In de eerste helft van de derby Flamin go's—ZBVS zag het er niet naar uit, dat er van spanning spi-ake zou zijn. De Flamin go's speelden vlot en schoten zich vooral door Kurt Lagerwey en Eef Halewijn naar een 2112 voorsprong. Dat was de stand na 10 minuten, maar daarna kwam de grote verandering. Lagerwey kreeg ge heel onnodig zijn vierde persoonlijke fout achter zijn naam en werd gewisseld. Het vlotte niet meer in de aanval en ZBVS kwam terug. Vooral Henk van Nooyen was goed op schot en met rust was de stand 3127 in het voordeel van Flamingo's. Na de hervatting werd de wedstrijd aan trekkelijk. hoewel het spelpeil niet hoog De basketbalcompetitie lag. In de eerste minuten liep Flamingo's weer vlot uit tot 3931, maar Lagerwey kreeg zijn vijfde persoonlijke fout. ZBVS kwam weer terug en na acht minuten moest ook Jan van Wijk het veld verlaten. De vervangers Bakker en Dekker kwamen niet tot dezelfde hoogte en bovendien ver oorzaakten zij vele strafworpen. Met nog twee minuten te spelen nam ZBVS voor het eerst een voorsprong onder groot en thousiasme van het publiek. Dekker kreeg vijf persoonlijke fouten en Boudewijn Maat maakte zijn entree. Hans van Elk bracht Flamingo's met 5150 voor, waarna ZBVS-coach Snel een time-out nam met nog een minuut te spelen. Na die time-out scoorde Van Nooyen 5251 voor ZBVS en toen even later de jurytafel belde, sprong alles, wat ZBVS was op in de mening, dat hun ploeg ge wonnen had. Er was echter door Flamin go's een time-out gevraagd met nog 19 seconden te spelen. Na de hervatting kreeg Boudewijn Maat twee strafworpen toege wezen, maar de spanning was voor hem te groot. Zelfs de tweede strafworp die hij mocht overnemen, bleef onbenut ZBVS miste een kans en vijf seconden voor tijd miste Meenhorst een strafworp. Nadat ook Gé Hennis voor ZBVS nog een fraaie kans had gemist, kwam het einde met 5251 voor ZBVS, dat hiermee een bijzonder fraaie prestatie leverde. Scoreverloop: Flamingo's—ZBVS: 104, 21—12, 21—20, 31—24, 31—27 (rust), 39—31, 39—37, 48—48, 4850, 5150, 5152 (eind). Topscorers: Flamingo's: Lagerwey 9—2. Halewijn 10—2, Van Elk 6—7; ZBVS: Van Nooyen 12—9, Knapp 48 en G. Hennis 53. De overige uitslagen waren: Dames: Typhoons—HOC 3 8—26, White Stars 2—SC Haarlem 2 29—12, SC Haar lem—AMVJ 88—12. Heren: HOC 2—Rapiditas 30—26, HOC— SC Haarlem 4144.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 19