Langs de kloof van rassenhaat staan „zwartvoeten" en „meloenen" STAKINGEN IN BELGIË BREIDEN ZICH UIT Tweede Kamer dringt aan op meer goedkope woningen Ier McKeown volgt Von Horn bij UNO in Kongo op TWEE SCHEPEN VERGAAN: VELE MENSEN VERMIST Onherstelbare raciaal-nationale breuk groeide uit Algerije's sociale probleem Vijf doden in het verkeer NA DE DOLLE DAGEN VAN ALGIERS 11 Examens DONDERDAG 22 DECEMBER 1960 (Van onze reisredacteur W. L. Brugsma) ALGIERS. In het koude licht van de regenachtige morgen stond een groepje jongemannen te schuilen onder een afdak. Zij droegen stokken. Zij keken naar twee verbrande auto's en vier kapot geslagen winkels: de ravage-restanten van de drie dolle dagen van Algiers. Soms staarden zij naar boven, langs de trappen die de heuvel opgaan waar de mohammedanen wonen. Als men goed keek zag men ook die staan, schuilend onder een afdak, uitkijkend over de verbrande auto's en de in puin geslagen winkels, starend naar het groepje Europeanen be neden. En zij droegen ook stokken. Zo vond men in de arbeiderswijk Bab El Oued het nieuwe Algerije: het Algerije van de haat. Tussen de autowrakken, de glasscherven, het keukengerei in de modder van de straat, liggen de scherven van nog meer: de illusies van de blanken, de dromen van de verzoeners, de plannen van de samenzweerders. De wilde dagen waren voorbij, het traangas was op getrokken. Na het kille ontwaken in de werkelijkheid stonden twee groepen elkaar aan te staren over de diepste kloof die er bestaat, de rassenhaat. Vroeg men de „Pieds Noirs", de zwart voeten, zoals de in Algerije geboren en getogen Fransen zich noemen, waarom zij stokken droegen, dan zeiden zij: „Als die smeerlappen van Arabieren daarboven die „meloenen", naar beneden komen, slaan we ze regelrecht de hel in". Vroeg men het „die meloenen daarboven", en „meloenen" is het vriendelijkste scheldwoord dat men in Algiers voor de mohammedanen over heeft, dan zeiden die jonge mohammeda nen: „We laten ons niet meer door die fascisten, die onderdrukkers, die vuile blanken in een hoekje schuiven. Als de „Roumi's" (christenen) en hun Joodse handlangers ons willen uitmoorden, zullen we op zijn minst terugslaan". Zover is het dan eindelijk gekomen in Bab El Oued. Er is een tijd geweest, voor de oorlog, dat Bab El Oued, en alle arbeiderswijken van Algiers, rood stem den, even rood als de ring van voorste den om Parijs. De communistische en so cialistische arbeiders van Bab El Oued hadden het toen slecht, zij het niet zo slecht als hun mohammedaanse mede-ar beiders. Doctrinair gezien, hadden zij dus logischerwijze aan moeten dringen op de sociale en politieke verheffing van hun Algerijnse lotgenoten. Maar nauwelijks waren de eerste briesjes van het Algerijn se nationalisme opgestoken, of het in stinct won het al van de rede. In plaats van zich, sociaal gezien, solidair te ver klaren met hun mohammedaanse kamera den, verbonden de arbeiders van Algerije zich raciaal en nationaal met het handje vol grote „Colons", de machthebbers, de bezitters. De communist Jean Dubois schaarde zich aan de zijde van de Petainist Alain De Sérigny. Hij bracht, politiek ge zien, zijn "karige boedeltje onder op het landgoed van de grQOtgrondbezitter. Uit vrees en raciaal snobisme verliet de so ciaal-democraat -zijn Algerijnse lotgenoten en zocht schuil bij de grootindustrieel, wiens bedrijf hij eens had willen doen na tionaliseren. De rassenstrijd bleek sterker dan de klassenstrijd. Zo heeft een, ook naar liberaal-democra tische begrippen, ongelooflijk reactionaire minderheid van grote Colons, Petainisten en andere extreem rechtse obscurantisten jarenlang het Algex-ijnse probleem kun nen vervalsen. Steunend op het blanke electoraat van Algerije, in overgrote meer derheid „kleine blanken", arbeiders, boex-- tjes, middenstandex-s, ambtenax-en, hebben zij onder de vlag van het Franse patriot- time hun eigen privé-belangen verdedigd. Zij hebben stelselmatig iedere hervorming geblokkeerd, die het sociale probleem Al gerije binnen de Franse grenzen had kun nen oplossen. Wat die blanke toverleer- lingen, die met de Franse vlag zwaaien, hebben opgeroepen, heeft men in de dol le dagen van Algiers kunnen zien: een woud van groen-witte vlaggen met de wassende maan van de Islam er op. Tegen over het raciaal nationalisme van de „Pieds Noirs"., het religieus raciaal nationaal fa natisme van „die meloenen daar boven". Nu staan vandaag de „Pieds Noirs" met stokken in de handen door een ver woeste straat te staren naar de Algerijenen Eens hebben sommigen samen de Inter- Rassenhaat laait op: mohamme danen hebben de synagoge van de Kashba kort en klein geslagentwee jongens op het dak zwaaien de F.L.N.-vlag. „De Joden", zeggen de moslims, „hebben zich altijd met de Fransen geïdentificeerd. En nu hebben ze uit hun ramen op ons geschoten". nationale gezongen. Veel later, veel te laat al, in 1958, hebben ze hem „onze moham medaanse landgenoten" genoemd, hen naar het Fox-um gedreven en daar ten aanschou wen van de wereldpers de bittere kome die van de vex-broedering opgevoerd. Van daag zijn zij bang als katten, die in het nauw gedx-even zijn. En vandaag moet men medelijden hebben met al die klei ne „Pieds Noirs". Niet met de grote, die aan zes jaar ooi-log veel geld verdiend hebben en wier vei-mogens al lang naar Gnève of Buenos Aires gezonden zijn. Die staan dan ook niet met stokken op straat, maar met een vulpen in de hand aan de balies van de lucht- en scheepvaartkanto ren. Nee, het meedogen geldt de ax-beider in Bab El Oued, die geen geld heeft voor de terugreis naar Frankrijk, het land dat hij nauwelijks kent, de kleine boer uit de valkte van de Mitidja, die het stuk land, dat generaties vx-uchtbaar hebben gemaakt, niet mee kan nemen, het winkeliertje dat sti-aks een liquidatieuitverkoop in het voor uitzicht heeft. Niet omdat zij tot inzicht gekomen zijn, verdient hun lot meedogen, maar omdat zij het gelag moeten betalen voor degenen, die hen misleid hebben. Het is de tragedie van de menselijke dom heid, die in de overwinning van het in stinct op de rede ligt. Met de stok in de hand staan zij nu te gissen wie er verantwoox-delijk is voor de verbijsterende gebeurtenissen. Hun gis singen zijn niet zo intelligent: „De Gaulle is de schuld van alles, hij heeft ons ver raden.. Nee mijnheer, het is het intex-- nationale communismeAch wat, het zijn die idiote nieuwlichtex-s van de S.A.S.- officieren, U weet wel, die heiligen van de speciale administratieve secties, die zelf als Ax-abiei-en leven. Zij hebben de „meloenen" de straat opgestuui-d om voor De Gaulle te demonstreren.. De moorde naars van het F.L.N. hebben de Arabie ren opgestookt.. Je kan een Muzelman nooit vex-tx-ouwen, luie onbetx-ouwbare zwij nen zijn het.." Wat is de ooi-zaak van de dolle dagen? De Fi-anse regering geeft er een andei-e versie van, die het beleid van De Gaulle moet dekken: een komplot van ultra's om de mohammedanen te provocex-en en het leger tot ingi-ijpen te dwingen." Wat is de werkelijke aanleiding geweest? Sommige factoi-en, die genoemd zijn, heb ben index-daad gespeeld, een diabolisch toeval heeft ze tot de lont verwezen, die het kruitvat deed ontploffen. Maar het kruitvat stond klaar. Het kruitvat was een politiek sociaal-economische situatie en die situatie de uitkomst van de voorgaande. Wat eens een sociaal px-obleem was en er misschien een had kunnen blijven, is een nationale tegenstelling en nu zelfs een raciaal conflict geworden. De situatie is daarmee duidelijk maar vrijwel onoplos baar geworden. Met geen tien sociaal ge- inspireerde „plannen van Constantine", geen hooggestemde opi-oepen tot verbroe- dei-ing over radio en televisie kan De Gaulle de Frans-Algex-ijnse breuk nog lij men. Een blanke achter de wensdroom van een Franse plaatselijke krant: „De kalmte keert terug in Algiers". Als hij zijn ogen ophief zag hij dat die kalmte er nog niet was. En ook nu de kalmte ogenschijnlijk is her- steld, weet iedereen dat het morgen weer kan gebeuren. De Algerijnse lotgenoten, die het niet welvarende gezichten leest men zwijgen verbroken hebben. Van hun het sociale probleem af, dat in een rassenstrijd ontaardde. (Vervolg van pag. 1) De Antwerpse havenarbeiders zijn geen scherpslijpers en geen grote herrieschop pers, maar toch zijn er enige incidenten geweest. Aan de Scheldekade moest de po litie met gummistokken een groep werk willigen beschermen tegen de aanvallen van stakers. Later werd ook het aanwer vingslokaal van de havenarbeiders geram- pokt. De stakers sloegen er de kachels in stukken en de stukken wierpen zij dooi de ruiten. Ongeveer duizend man die in het wervingslokaal aanwezig waren ren den in paniek de straat op omdat zij een tegenactie van de politie verwachtten. Die liet zich echter wijselijk niet zien. Wel zijn in Antwerpen alle politievei-loven opge- schoi-t en zijn de agenten die met verlof waren teruggeroepen. Verder is het in de stad echter zo i-ustig als op een normale werkdag en wie als vi-eemdeling het Antwei-pse Centraal Sta tion vex-laat ziet niets bijzonders. Trams en bussen i-ijden normaal. Die zullen eer ste kex-stdag weer staken. In de winkels en warenhuizen was het druk als altijd voor Kerstmis. Vele havenarbeidex-s heb ben trouwens van de extra vrije dag ge bruikgemaakt om met vi-ouw en kinderen kerstinkopen te gaan doen en thuis de kerstboom op te tuigen. De berichten over de stakingen van het ovei-heidspersoneel, welke uit verscheidene delen van het land komen zijn nogal verward en ver anderen van uur tot uur. Vooi-al het onder wijzend pex-soneel schijnt met de kerstva kantie in het vooruitzicht het werk te heb ben neergelegd. Naar schatting staakt de helft van de leerkrachten. Hetzelfde geldt voor de ambtenaren van de openbare nuts bedrijven. Geen gas In Oost-Vlaanderen. zoals bij voorbeeld in het stadje Hasselt, .zat men gisteren zonder gas, maar dat schijnt een uitzon- dex-ing te zijn. In Namen heeft het nogal gespannen. Stakers van de spoorwegen en van de gx-ote x-angeex-tex-reinen hebben daar het station bezet en het verti-ek van de naar binnengelopen tx-einen belet. Een groep x-ijksveldwachters trachtte een tx-ein die uit Luxembux-g met bestemming Brus sel was binnengekomen en die door een over de sporen geplaatste lox-rie niet vei-- der kon, te ontzetten. Toen de lox-rie was weggehaald zijn de stakers zelf op de rails gaan liggen. Later bleek de aax-digheid er af te zijn en trokken zij naar de stad waar zij de warenhuizen dwongen een half uur te sluiten. Zo zijn er echter op vele plaatsen moeilijkheden op de stations. Dat van Bex-gen in Henegouwen is ook geslo ten. De tx-ein Bx-ussel-Parijs die gisteren te 14.30 uur het station moest passex-en heeft tot 5 uur 's middags moeten wach ten. In het algemeen is de toestand zodanig dat met uitzondering van de haven van Antwerpen de meeste moeilijkheden in Oost-België bestaan. Regering waarschuwt De Belgische regering heeft in een com muniqué stelling genomen tegen de sta kingsbeweging, die zij vexwijt de norma le werking der democx-atiscne instellingen te belemmeren. Zij wijst er verder op het gevaar dat de beweging en eventuele uit- breiding ervan voor de nationale economie en dus voor de wex-kgelegenheid en het loon van de arbeidex-s met zich kan bx-en- gen. Zij herinnert er de ambtenaren aan dat het loon over de verlette dagen zal worden ingehouden. Vex-der heeft zij het vaste plan de vrijheid van ai-beid met al le haar ten dienste staande middelen te verzekeren. Inmiddels heeft gistermiddag de Belgi sche Kamer de behandeling van de een- heidswet in een nogal stormachtige sfeer voortgezet. In het bijzonder de socialisten wilden het debat steeds op de staking brengen en zij zetten hun argumenten door geklap, geroep en geschx-eeuw kx-acht bij. Op een gegeven ogenblik maakte een van hen het zo bont dat de voorzitter hem toeriep: „U denkt zeker dat u Kroesjt- sjev bent." In ieder geval zou er vanmiddag om twee uur een socialistische interpellatie zijn over de staking. In een opzicht heeft de regering verder x-eeds bakzeil gehaald: zij zal het wetsontwerp tot verdaging van de volkstelling en de talentelling niet in trekken, maar zij zal binnen zes maanden een regeringsontwerp indienen met betrek king tot het taaistatuut. Het nieuwe programma van de regering, dat in de eenheidswetten is vervat, behelst, naast bezuinigingen ten bedrage van tien miljard frank en belastingverhogingen tot een bedrag van zes miljard frank, een uit voerig plan voor economische expansie. Meevaller De staking in de Antwerpse haven heeft tot gevolg, dat de Vlissingse haven op volle toeren moet draaien. Gezien de matige activiteit in het vrijwel voorbije jaar, is deze onverwachte drukte voor de haven van- Vlissingen zeer welkom. De scheepvaart op de Schelde wordt voortdurend minder, daar schepen bestemd voor Antwei-pen steeds op grotere afstand gewaarschuwd kunnen worden deze haven te mijden. In de Oosterstraat in Ter Apel is de 75-jarige Harm Smit, de jongste en enige nog in leven zijnde zoon van de oudste inwoonster van Nederland, de 107-jarige mevrouw Smit-Meijerink door een bestel wagen aangex-eden. Hij was op slag dood. De heer Smit die hax-dhorend was, heeft zich al hax-kende achtenxit op straat be geven en de wagen waarschijnlijk niet ge- hooi-d. Het ongeluk gebeurde onder de ogen van de politie die daar een snelheidscon trole hield. De heer Smit woonde bij zijn moeder in. In Oosthuizen (N.H.) botste de 28-jarige ongehuwde metselaar Th. van der Sluis uit Houwert met zijn motorfiets tegen een truck met aanhanger die zonder de motor voorrang te geven van een zijweg de Hoornse Jaagweg opzwenkte. De bestuur der van de truck heeft waarschijnlijk niets van het ongeluk gemei-kt; hij reed door. Onder Lochem kwam de 63-jax-ige me vrouw H. T. Bolte onder een personenauto, toen zij op weg naar huis de rijksweg Lochem-Goor overstak. Bij de steenfabriek aan de Leidsestx-aat in Hillegom stak de 54-jarige heer P. de Jong met zijn fiets de weg over, waarbij hij door een pex-sonenauto werd aangere den en op slag werd gedood. Op de hoek GroenekansewegBiltho- venseweg in De Bilt wilde de 67-jarige A. Koetsier uit De Bilt per fiets oversteken naar de Soestdijkseweg. Vermoedelijk hield hij geen rekening met de gewijzigde situatie, waarbij het fietspad is verlegd. De man werd geschept en tegen het weg dek gesmakt. Hij werd ernstig aan het hoofd gewond en overleed ter plaatse. Meisjes door tram aangereden In Voorschoten ter hoogte van de Rouw kooplaan werden twee meisjes door de blauwe tram aangereden. De 15-jarige E. M. R. uit Leiden moet een been missen. Haar 17-jarige vriendin werd minder ern stig gewond. Een derde meisje kon op het allerlaatste ogenblik nog wegspringen en ï-ende in paniek naar huis, waar de politie haar 's avonds nog totaal overstuur aan trof. De meisjes hadden juist een knopenfa- briek, waar zij werkzaam zijn, verlaten. Het ongeluk gebeurde, nadat zij hadden gesproken met een automobilist die de weg vroeg. Amsterdam (V.U.): Doctoraal examen Psychologie: R. ten Hagen, Haarlem. Delft: Geslaagd voor de postdoctorale opleiding organisatiekunde J. A. Neder- stigt, Haarlem. (Van onze parlementaire redacteur) Algemeen is er woensdag in de Tweede Kamer op aangedrongen het woning bouwprogramma te verhogen van 80.000 tot 85.000 woningen per jaar. Dat zijn 5.000 woningen meer. Die wil de P.v.d.A. bestemmen voor goedkope woningwet- bouw (overheidsexploitatie). De meerderheid van K.V.P., A.R., C.H.U. en V.V.D. wil van de 5000 extra woningen er 2.500 of 8.000 bestemmen voor woningwet- bouw en 2.500 of 2.000 voor extra goedkope particuliere bouw. Voor die ver deling voelde de P.v.d.A. niets. Men maakte dus al ruzie over de huid vóór de beer geschoten was, want men moet nog afwachten of de regering bereid is het aantal per jaar te bouwen woningen te vergroten. Het debat duurde vannacht te lang om minister Van Aartsen nog gelegenheid te geven te zeggen of, en in hoeverre, hij aan de verlangens van de Kamer tegemoet wil komen. NEW YORK (UPI) De secretaris-ge neraal van de UNO Dag Hammax-skjoeld, heeft gisteren officieel de benoeming van de 50-jarige Ierse generaal-majoor Sean McKeown, tot commandant van de UNO- troepen in Kongo bekend gemaakt. Mc Keown zal zijn commando op 1 januari aanvaax-den. Hij volgt de Zweedse gene raal-majoor Caii von Horn op, die zijn functie bij de commissie van toezicht op de wapenstilstand tussen Israel en Egypte, welke in Jeruzalem haar hoofdkwartier heeft, weer zal opvatten. De UNO-Assemblee heeft inmiddels zo wel een Afro-Aziatische als een Anglo- Amex-ikaanse resolutie inzake Kongo ver worpen en liet daax-door na ook maar eni ge stap te doen ter bevordex-ing van het optreden van de Volkenox-ganisatie in dat Afi'ikaanse land. De Afro-Aziatische reso lutie, bedoeld om ex-premier Loemoemba weer aan de macht te helpen, werd ver worpen met 42 tegen 28 stemmen, bij 27 onthoudingen. Daarna kwam de Anglo- Amerikaanse resolutie aan bod, welke be doeld was om secretaris-géneraal Dag Hammax-skjoeld meer armslag te geven. Deze resolutie kwam één stem aan de vereiste tweederde meerderheid te kort. Zij kreeg 43 tegen 22 stemmen, bij 32 onthoudingen. LEOPOLDSTAD (UPI) Gisteren wer den in de Kongolese hoofdstad berichten vernomen dat de UNO onderhandelingen zou voex-en met de regering van Antoine Gizenga, de leider van de Oost-provincie, om de daar vex-blijvende Europeanen te evacueren. Gizenga, voomxalig vice-pre- mier in de i'egering-Loemoemba, heeft ge dreigd hen te zullen vasthouden. In de af gelopen dagen heeft hij verschillende ke ren Europeanen die Stanleystad per vlieg tuig wilden verlaten uit het vliegtuig la ten halen. ELISABETHSTAD (AFP) De presi dent van Katanga Tsjombe heeft medege deeld dat tot het invoeren van een Katan ga fx-anc zal worden overgegaan. Op een nader door de nationale bank van Katan ga te bepalen datum zal de Kongolese franc in dat gebied niet meer geldig zijn. Met een nieuw subsidiebeleid heeft de regering ook de particuliere bouw gericht op de goedkope woningen (waaraan nog altijd de grootste behoefte bestaat). In verband daarmee heeft zij vorig jaar het aantal woningwetwoningen in het woning bouwprogramma verminderd van 40.000 tot 37.500. Voor 1961 wordt het aantal ver der verlaagd tot 32.500. Dat vond de heer Van der Peijl (C.H.U.) een te gefor ceerd tempo. En cmdat er vooral buiten het westen van het land nog ruimte is in de bouwcapaciteit en men ook mag aan nemen dat de produktiviteit in het bouw bedrijf is gestegen, bepleitte hij een ver hoging van het aantal per jaar te bouwen woningen van 80.000 tot 85.000, welke ver hoging ten goede zou moeten komen aan de sector van de goedkoopste woningen. Zo ongeveer sprak ook de - heer Van Eibergen (A.R.). Onder de te bouwen woningwetwoningen zijn er 5000 die extra worden gesubsidi eerd, zodat de betrekkelijk toch al lage huren nog ongeveer twee gulden per week lager worden. Dat aantal van 5000 wil den de heer Van Vliet (K.V.P.) en de heer Bommer (P.v.d.A.) verdubbe len. De heer Van der Peijl wilde dit aan tal verhogen met 3000 van de 5000 extra te bouwen woningen. Bovendien wenste hij dat in 1961 alsnog gebouwd zullen worden ongeveer 2500 extra gesub sidieerde woningwetwoningen (van de 5000) die in 1960 niet tot stand zijn gekomen. Het was voor de minister dus niet dui delijk wat men pi-ecies verlangde, maar onmiskenbaar was wel het verlangen naar meer en goedkopere woningen. De rege ring zal dus bereid moeten zijn haar wo ningbouwprogramma te wijzigen en meer subsidie ter beschikking te stellen. Mr. Schuitemaker (V.V.D. sprak de hoop uit dat een oplossing zal worden ge vonden die de mogelijkheid laat vredig kerstfeest te vieren. „Geen woningnóód" De heer Bommer wees ex-op dat het huidige woningtekort niets meer te maken heeft met de achterstand in de woningbouw als gevolg van de oor log. De woningbehoefte is vergroot doordat de toeneming van het aantal zelfstandige huishoudingen groter is geweest dan de toeneming van de wo ningbouw. Daarin kon mr. Schui temaker echter geen verschijnsel zien van woningnood. Er wordt wo ningnood en woningbehoefte dooreen- gemengd. En niet-betaalbare huren voor arbeiders van woningwetwoningen kwamen ook voor onder vx-oegere kabi netten. Er worden thans meer goedkope wonin gen gebouwd dan ooit tevoren, maar voor een bepaalde categorie mensen zijn die nog te duur. Op de bouw van woningen voor die categorie zal de woningwetbouw zich moeten richten, terwijl de particuliere ex ploitatie dan een deel van de vx-oegere wo ningwetbouw moet overnemen. Daartegen had de heer B om m e r juist bezwaar, omdat de goedkope particuliere woningen door de bijkomende servicekos ten veel meer te vergelijken zijn met klei ne middenstandswoningen. Hij wilde daar om het aantal te bouwen woningwetwonin gen op tenminste 37.500 per jaar stellen. Ook dan is dat aantal nog te weinig, zei hij. Het wachten is op het vex-lossende woord van minister Van Aartsen, wie mevrouw Kuiper-Struijk (V.V.D.) vannacht tenslotte ook nog heeft gevraagd een rui mer extra contingent woningen toe te wij zen aan de noordelijke provincies, langs de gehele oostgrens en in Limburg. (Vervolg van pag. 1) De Elorrio was op weg van Gijon in het noorden naar Santander, om daar te wor den gesloopt, toen het schip door zware zeeën en de sterke wind op de rotsige Can- tabrische kust wierp. Vanuit de haven van Santander vertrok- ken verscheidene schepen om hulp te bie den. Ook Amerikaanse vliegtuigen boden assistentie. Alle pogingen om hulp te bieden faalden evenwel. De ruwe zee belette dat men dicht bij de Elorrio kon komen. Kort na het invallen van de duisternis moesten de reddingsoperaties wox-den stopgezet. De Elon-io, geteisterd door het gebeuk van de golven, brak in stukken. De inwoners van het vissersdorp Galiza- no moesten toezien hoe de bemannings leden ongeveer twee kilometer uit de kust in zee werden geworpen. Een van hen moest een reddingspoging met de verdrin kingsdood bekopen. Een van de zeelieden kon het strand bereiken. Hij raakte bewus teloos en is nog steeds niet bijgkomen. De Spaanse rijkspolitie, de „Guardia Civil", heeft de gehele nacht langs de kust gepatrouilleerd. BREST (UPI) Het Britse tankschip „Clyde Sergeant", dat de 23 opvarenden van het brandende Russische tankschip „Egorevsk" (12000 ton) in de Golf van Bis kaje aan boord heeft genomen, zal de ge redden overgeven aan het Russiche tank schip Kahovska. Leden van de Spaanse civiele garde en de kustwacht hebben vandaag elf lijken gevonden. Negen bemanningsleden worden nog vermist. De havenautoriteiten van Brest hebben meegedeeld dat zich aan boord van de „Egorevsk" geen 43 zoals aanvankelijk was verklaard, doch 23 opvarenden had den bevonden. Het schip ligt met zware slagzij. Duitse en Franse sleepboten zijn naar het wrak onderweg, want wie het eei-st vastmaakt is eigenaar van het thans verlaten wrak dat een hoge schrootwaarde heeft. De „Egorevsk" is in 1959 in dienst gesteld.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 11