2,46 BESPAREN Buchholz en Mackay professional Boksen wordt - zoals verwacht - niet verboden in Engeland Zwarte Kippen bewaren Jeugdelftal versloeg DOS Dames Die Raeckse boekten zege door beter aanvalsspel Edith Summerskill lijdt weer nederlaag in Britse Lagerhuis Cavicchi beëindigt boksloopbaan Heerenveen krijgt nieuw skütsje Als amateur moetje zaken doen onder tafel, daar heb ik genoeg van" Henk Scholte zes keer ereklasser Jeugdig tweetal naar Amerika Real Madrid won van selectie Rapid Wien naar kwartfinale Nieuwe pogingen tot compromis Moeizame overwinning van Haarlemse heren Rolland vergroot spanning in overgangsklasse DONDERDAG 22 DECEMBER 1960 17 „In verleden Vierde ontmoeting tussen Fullmer en Robinson Punten W eddenschap 1 P. B. van Binsbergen volgt J. H. W. Pasman op als voorzitter SNDR Typhoons spelen tegen Amerikanen Europa-beker De voetbalstaking Ploeg van FïIJC verloor van Black Watch Secretaris IJshockeybond bedankt Tweede testmatch India- Pakistan een draw Italië kandidaat voor wereldkampioenschap De bokssport zal in Engeland niet ver boden worden. Het Britse Lagerhuis heeft woensdag met 120 tegen 17 stemmen een wetsvoorstel verworpen om de noble art of self-defence te verbieden. Het voorstel was ingediend door mej Edith Summers kill, de oud-minister van arbeid, die zeer onder de indruk was gekomen van het ongeluk van Bobby Neil. Deze Britse bok ser bleef na een gevecht enige dagen bui ten kennis. Mej Summerskill had eveneens gewezen op het sadistische aspect van deze sport, dat door televisie-uitzendingen onder de ogen van een groot publiek wordt gebracht. Haar rede werd enkele malen onderbro ken door gelach en uitroepen als „hum bug". Boksen Dr. Summerskill, zelf een ai-ts, riep de hulp in van de medische wetenschap om haar te helpen in de strijd tegen de boks sport. „Tussen alle grote sporten neemt het boksen een speciale plaats in, doordat in die sport het doel is letsel te berokkenen en speciaal aan de hersenen", beweerde Edith Summerskill in een zeer emotionele redevoering. Zij verklaarde dat zij de me dici aan haar kant had en zeide dat al gemeen bekend was dat de „gewone bok ser", na ongeveer 50 partijen onmisken bare- tekenen van aftakeling beton te ver tonen. Zijn grote tragedie is dat hij zijn geestelijke gezondheid en zijn concentratie heeft verloren, dat hij zijn bewegingen niet kan coördineren en dat hem geen verant woordelijke taak meer kan worden opge dragen. Mevrouw Betty Braddock, Labour-lid voor Liverpool in het parlement en ere lid van de Boksbonds, probeerde driekeer tussenbeide tekomen, doch was niet in staat dr. Summerskill, die volop in het offensief was, te onderbreken. Dr. Summerskill vertelde dat IJsland het goede voorbeeld aan de wereld had gegeven door het boksen te verbieden dat Engeland dit voorbeeld diende te volgen. „Voor het parlement is het ogenblik geko men onze jongemensen te beschermen", riep ze uit. Door het gejoel en gefluit, ging de rest van haar speech verloren. Luit.-kol. Walter H. Bromley-Davenport, conservatief parlementslid, gaf als zijn mening dat dr. Summerskill in het ver leden leefde. Hij zeide dat zij toestanden had beschreven die misschien 40 jaar ge leden golden, doch stellig thans niet voor kwamen. Gejuich begroette de zijdelingse opmerking van kol. Bromley-Davenport dat hij lid van de Britse raad van in spectie voor de bokssport was. De kolonel betoogde ook: „onder de vele honderdduizenden boksers die in de afge lopen 14 jaar knock out zijn gegaan, was dat voor vier slechts fataal en draaide De Italiaanse bokser Franco Cavicchi, oud-Europees kampioen in het zwaarge wicht, zal maandag in het sportpaleis in Bologna zijn laatste wedstrijd boksen tegen zijn landgenoot Vittorio Stagni. De „reus van Pieve di Cento" heeft al gezegd dat zijn beslissing definitief is. Cavicchi werd op 28 mei 1928 in Pieve di Cento geboren en kwam in 1952 voor het eerst als prof in de ring. Twee jaar later was hij reeds kampioen van Italië en weer een jaar later veroverde hij het Europese kampioenschap door een punten- zege op de Duitser Heinz Neuhaus. Cavic chi verloor zijn titel in 1956 toen hij een k.o. nedeidaag in de dertiende ronde leed tegen Ingemar Johansson. Er zijn onderhandelingen gaande, voor de organisatie van een vierde ontmoeting tussen Gene Fullmer, wereldkampioen in het middengewicht (N.B.A.) en Sugar Ray Robinson. Gene Fullmer zou zich reeds in princi pe met een dergelijke wedstrijd akkoord hebben verklaard, die op 25 februari in Los Angelos of Las Vegas zou moeten plaatsvinden. De televisie-maatschappij, die de vorige maal de alleenrechten voor de uitzending van het gevecht had, was toen bijzonder tevreden over het bereikte resultaat, omdat de wedstrijd meer kij kers had getrokken dan alle andere tele visie-programma's, die op hetzelfde uur werden uitgezonden. De maatschappij is dan ook bereid om hetzelfde of zelfs een groter aandeel te dragen in de kos ten van een nieuwe ontmoeting Fullmer Robinson. Zeilen In Friesland blijft men ook in de winter- maandan actief voor het skütsje silen, de traditionele zeilwedstrijden met oude vracht- en beurtschepen die ieder jaar in augustus op verschillende Friese meren en het IJsselmeer worden gehouden. Het Heerenveense „skütsje" behoorde bij de diverse wedstrijden niet direct tot de snelste. De commissie „skütsje -silen" in Heerenveen heeft daarom besloten een ander schip aan te kopen. De keus is ge vallen op het 42-ton metende schip „Annig je" van de heer P. Visser in Heerenveen. Het schip is op de voormalige werf „De Pipe" in Drachten gebouwd. De „Annig- je" heeft nog nooit aan wedstrijden deel genomen en zal daarom verbouwd worden. Er zal in ieder geval een nieuwe mast op komen. Binnenkort zal de commissie in Heerenveen een beroep op de burgerij doen voor bijdragen in de verbouwings- kosten. het voor zes op oogblessures uit". De ko lonel daagde dr. Edith uit om met cijfers over het aantal hersenschuddingen te ko men. „Voor iedere tien waarmee zij komt aandragen, kan ik duizend gevallen noe men zonder hersenschudding" verklaarde de kolonel, terwijl geschreeuwd werd „en nou doorgaan sla haar uit meer je linkse gebruiken, oude jongen". Bromley-Davenport hield het hoofd koel, gokte niet op knock out en bleef punten scoren. Hij zeide dat het boksen de jon gelui van de straat hield, hun het steekmes uit de handen haalde en hen naar de gymnastiekzaal lokte. „Bij mijn laatste vriendelijk tikje voor het geachte vrouwe lijk lid, zou ik er haar aan willen herin neren dat op de jaarvergadering van de Britse Medische Vereniging begin van dit jaar, welke vergadering door de beste medici van het land werd bijgewoond, eenzelfde voorstel als thans door het ge achte lid naar voren is gebracht, met overweldigende meerderheid is verslagen". Toen kon dr. Edith Summerskill wor den uitgeteld, Evenals enige jaren gele den toen zij met hetzelfde voorstel een even ruime nederlaag leed. BOKSEN. De bokswedstrijden Sugar RayLajos Flesser (Hon.) en Henny van BerkumPekka Kokkonen (Finland), die op 30 december in Göteborg zouden worden gebokst, zijn uitgesteld tot 6 januari. Weddenschappen kunnen tot rare dingen leiden. Een voetbalenthousiast uit Mantua kan er over meepraten. Hij had in een overmoedige bui gewed, dat zijn club (Mantua) de wedstrijd tegen Verona zou winnen. „Als Mantua ver liest zal ik mijn restaurant in de kleu ren van Verona geel en blauw schilderen", voegde hij er nog gul aan toe. Verona, won de ontmoeting. Nu is de man bezig zijn restaurant een nieuw kleurtje te geven geel en blauw, de kleuren van de „vijand". Advertentie WIIN - ADVOKAAT LIMONADE TOTf t irferDss Mölcwicö; <Srt .«lade Vbör de habfie ■pi-ij». heeft darv'ëeif rèductie.van 2,46 en;.. 2 nieuwe kippen. Schaken Dc minister van Landbouw heeft met ingang van 1 .januari 1961 tot voorzitter van de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport nenoemd de heer P. B. van Bins bergen te Bilhoven, die dus de heer J. H. W. Pasman te Wassenaar, sinds de weder instelling van de totalisator voorzitter, op volgt. De benoeming van de heer Van Bins bergen komt wat onverwacht, omdat de voorzitter van de NDR tot dusverre niet gesalarieerd werd. Dit zal thans wel ge beuren. De enorme groei van de draf- sport in Nederland brengt mede, dat de voorzitter een wel haast meer dan vol ledige dagtaak bij het leiding geven heeft. En er is niemand gevonden die de capaci teiten heeft dit grote grote lichaam te lei den en die naarnaast voldoende inkomsten uit eigen middelen heeft. De heer Van Binsbergen is secretaris hoofdinspecteur van de Vereniging tot Be vordering van de Landbouwtuigpaardfok- kerij in Nederland. Hij is in deze functie zeer gezien. „De tennisofficials weten dat elke top- amateur op de écn of andere manier geld voor zijn prestaties ontvangt en zij doen niets om dat te beletten". Die beschuldi ging uitte Earl Buchholz, die evenals Bar ry Mackay dezer dagen prof is geworden. Hy voegde er aan toe: „In het amateur- tennis moet je zaken doen onder tafel en daar kreeg ik genoeg van". De beide Amerikanen hebben een con tract getekend met tennispromotor Jack Kramer, dat hen gedurende drie jaar een minimum-gage van 50.000 dollar waar borgt. Mackay had ook al geen spijt zijn amateurstatus vaarwel te hebben gezegd. Hij zei: „In theoriakun je als amateur niet T ennis de gehele dag tennissen, maar in praktijk is dat heel goed mogelijk en dat stuitte me tegen de borst. Als amateur heb ik spits roeden gelopen en nu verdien ik mijn geld tenminste op een eerlijke manier". Mackay en Buchholz speelden in de en kelspelen voor Amerika in de onlangs ge- B il jar ten De Eindhovenaar Henk Scholte is de enige Nederlandse biljarter, die in alle gangbare spelsoorten het predikaat „ere klasser" voert. Scholte, die zondag in Zwol le het Nederlands kampioenschap kader 71/2 veroverde, was reeds tot de hoogste regionen doorgedrongen in het libre, het bandstoten, kader 71/2, kader 47/2 en ka der 47/1. Daar is nu ook bijgekomen het ereklasserschap driebanden, dat Scholte met een gemiddelde van 0. 70 in de voor wedstrijden voor het hoofdklassekampi oenschap driebanden heeft bereikt. Met Scholte zijn nog drie biljarters uit deze voorwedstrijden naar de ereklasse gepromoveerd: M. J. Kok (Nijmegen) met 6.694, Piet de Leeuw jr (Amsterdam) met 0.678 en G. Bekers (Breda) met 0.672. De minimumgrens voor de ereklasse drieban den is 0.650. De basketbalcompetitie Vanavond speelt Typhoons tegen het team van de Amerikaanse Ambassade en de Haarlemmers zullen daar zeer zeker twee punten aan overhouden. Vrijdag avond komen de Antilopen-dames uit tegen het sterke AMVJ, dat met groot verschil gaat winnen. Het programma luidt: donderdag 22 de cember: Dames: Rapiditas 2HOC 3, An tilopen 2Exercitia. Pieren: RapiditasHOC 2, SC Haarlem 2 HCK 2, Antilopen 2SC Haarlem, Ty phoonsAm. Ambassade (Eerste kl. B, 21.15 uur). Vrijdag 23 december: dames: HOC 5 HOC 4, HOC 2—HCK, Antilopen—AMVJ (Eerste kl. B, 20 uui"). Heren: HOCTornado. HCKAntilo pen 3, Flamingo's 2Typhoons 2. Barry Mackay houden inter-zone finale in Perth tegen Italië, waar de Verenigde Staten een 23 nederlaag leed. na de eerste twee partijen te hebben gewonnen. Met zijn twintig jaar is Buchholz de jongste tennisser, die ooit in dienst trad van Jack Kramer. Ook in 1961 zullen, zo werd in de bonds raad van de K.N.L.T.B. in Amsterdam meegedeeld, twee jonge Nederlandse ten nisspelers gastvrijheid kunnen genieten in Amerika ten huize van de „Nederlandse Amerikaan" Albert Balink, die hiertoe ook in de vorige jaren de gelegenheid heeft geboden met. de bedoeling de Nederlandse spelers bij wijze van oefening te laten uit komen in de Amerikaanse jeugdtoer- nooien. In het voorjaar zal het zogenaamde Knickerbockertoernooi voor de jeugd wor den gehouden, waaraan 16 jongens en 16 meisjes zullen deelnemen. De winnaar, alsmede een tweede speler, zullen worden aangewezen voor uitzending naar Ameri ka voor een tijdsbestek van ongeveer zes weken. Het. aanbod van de heer Balink is door de K.N.L.T.B. dankbaar aanvaard. Voorts zal in 1961 het trainingszomer kamp voor de top van de Nederlandse ten- nisjeugd tot tien dagen worden uigebreid, terwijl onderhandelingen gaande zijn om dit kamp te besluiten met gemengde jeugd landenwedstrijden, vermoedelijk tegen een Engelse ploeg. Het kamp zal weer in Velp op het tennispark Beekhuizen worden ge houden. Het Nederlands jeugdelftal, samengesteld uit spelers van 16-18 jaar, heeft woens dagavond in het Utrechtse stadion een alleszins verdiende overwinning met 5-3 (rust 2-2) behaald op een met verscheide ne invallers, o.a. voor De Munck en Kraay, spelend DOS. Voetbal De jeugd, die zich vooral sneller toon de dan de Utrechters, gaf een alleszins verdienstelijke partij vo.etbal ten beste, waarin excelleerden de snelle midvoor Van de Graaf van Hermes DVS, de als ver bindingsspeler bijzonder nuttige linksbin nen Keizer van Ajax en het rechter ver- dedigingsblok, bestaande uit rechtsback Monster (Hermes DVS) en de halfspeler Pierre (Feijenoord). Veelvuldig paste het jeugdelftal de diep tepass toe, een taktiek, die met een snel le midvoor als v. d. Graaf niet zonder suc ces kon blijven. Niet minder dan drie van de vijf doelpunten schreef de Schie dammer op zijn naam. De overige twee kwamen van Keizer en rechtsbuiten H. Hainje (Heerenveen). Real Madrid heeft woensdagavond in het Barnabeustadion in Madrid de door dc Spaanse Voetbalbond georganiseerde ere- wedstryd tegen een Spaanse selectieploeg met 40 gewonnen. Onder dc ruim 80.000 toeschouwers die de wedstrijd bijwoonden bevond zich ook het Spaanse staatshoofd generaal Franco. In het Madrileense team. dat veruit su perieur was aan de selectieploeg, speelde de Fransman Raymond Kopa als gast middenvoor. Di Stefano was de beste speler van het veld. Puskas scoorde in de 21ste minuut het eerste doelpunt van Real met een strak schot vanaf de rand van het strafschopge bied. Linksbinnnen Del Sol bracht een kwartier later de stand op 20. Na de rust kon de voorhoede van de Spaanse selectie, die over het algemeen nogal traag speelde, niet tot doelpunten komen. Kort na de hervatting scoorde Di Stefa no een doelpunt en 13 minuten voor het einde bracht Canario, die voor Gento was ingevallen, de stand op 40. De opstellingen waren: Real Madrid: Dominguez (Vincente); Pachin en Marquitos; Zarraga (Santiste- ban), Santamaria, Vidal; Gento, Puskas, Kopa, Del Sol en Di Stefano. Spaanse selectie: Araquistain; Juan Ma nuel, Rija; Mauri, Garay, Maguregui; Odri- ozola, Evaristo, Jones, Kubala en Collarm. Dc Oostenrijkste kampioensplocg Rapid Wien heeft zich geplaatst voor de kwart finales van het toernooi om de Europese beker door de in Bazel gespeelde beslis singswedstrijd tegen 't Oostduitse Wismut (Karl Marxstadl) met 1-0 te winnen. De eindstand was reeds bij de rust bereikt. De resultaten van de eerste twee wed strijden voor de achtste finales waren: Rapid-Wismut 3-1 en Wismut-Rapid 2-0. De Oostenrijkers komen in de kwart-fina les uit tegen het Zweedse Malmö. Slechts 9000 toeschouwers waren er ge tuigen van de kleine overwinning met 1-0 van de Oostenrijkers, welke stand reeds na een kwartier was bereikt. Toen trok Halla naar voren en gaf de bal aan links half Flögel, die onfeilbaar inschoot (1-0). Reeds daarvoor waren de Oostenrijkers verscheidene keren onstuimig ten aanval getrokken, waarbij de verdediging de aan val goed steunde. Na het doelpunt ging de strijd meer gelijk op met wisselende kansen. In de tweede helft zakte het spel peil aanmerkelijk, waaraan niet vreemd was het door de regen doorweekte veld. De Oostenrijkers hadden wel een lichte veldmeerderheid, maar tot doelpunten kon den zij niet meer komen. Zelfs midvoor Dienst niet, toen hij een kwartier voor het einde alleen voor de Oostduitse doel man kwam te staan. De strijd werd in de eerste vijf minuten van de tweede helft beslist, toen to4 twee maal toe fouten in de Utrechtse defensie radicaal door de jeugd werden afgestraft en de stand word gewijzigd van 2-2 in 4-2. Voor DOS scoorden Theunissen, Van der Linden en Krommert. Om te voorkomen, dat de Engelse prof voetballers op 21 januari in staking gaan, zijn er woensdag op het ministerie van arbeid nieuwe besprekingen gehouden, waaraan werd deelgenomen door verte genwoordigers van de managers van de Football League-clubs en van de profvoet ballers, die nieuwe ontwerp-voorstellen ter tafel brachten over de salarissen en de contracten. De besprekingen duurden meer dan drie uur. Over de details van deze nieuwe ontwerp-voorstellen is niets bekend gemaakt. Sir Stanley Rous, een van de meest ge respecteerde mensen in het Britse voetbal, heeft een brief geschreven aan bemidde laar Tom Claro van het Britse ministerie van Arbeid, waarin hij als zijn mening gaf dat een staking van de Engelse voetballers een ramp van de eerste orde zou zijn voor het Britse voetbal. Sir Stanley gaf als zijn mening dat er nog ruimte is voor over eenstemming. Op 8 januari zal de leiding van de Lea gue vergaderen over de thans bereikte situatie en de volgende dag zullen de clubvoorzitters samenkomen. De indruk in sportkringen was dat beide partijen enige bereidheid hebben getoond nieuwe conces sies te doen. Welk succes Jimmy Hill, voorzitter van de Vereniging van beroepsvoetballers, mis schien ook heeft geboekt, in elk geval zal het gesprek met de League hem twee pond kosten. Tijdens de conferentie op het ministerie van Arbeid, stond de auto van Jimmy ge parkeerd bij een parkeermeter. Maar er werd langdurig gepraat (drie uur en een kwartier) en Hill vergat dat hij maar twee uur mocht parkeren. Prompt werd een bon achter zijn ruitenwisser gestopt en Hill zal een boete van twee pond moeten betalen, tenzij hij de moeite neemt op de zitting van de politierechter te verschijnen om te trachten zich er uit te praten. IJshockey De woensdagavond op de HOKIJ in Den Haag gespeelde ijshockeywedstrijd tussen HIJC en de uit West-Duitsland komende Canadese legerploeg Black Watch, is ge ëindigd in een nederlaag met 49 voor de Hagenaars. De tussenstanden waren: 0—2, 3—2, 1—5. De heer C. G. P. Bendien (Den Haag) heeft zijn functie van secretaris van de Nederlandse IJshockeybond neergelegd. De heer Bendien heeft bedankt, omdat hij het niet eens is met de gang van zaken in deze bond. Cricket De tweede testmatch tussen India en Pakistan in Kanpur is woensdag geëin digd in een draw. Umriger zorgde met een persoonlijk resultaat van 115 runs, dat India in de eerste innings een voorsprong nam van 69 runs. Pakistan kwam op 335 en 140 voor drie en India op 404. De eerste lestmatch eindigde eveneens in een draw. De damesploeg van Die Raeckse heeft gisteravond in het Krelagehuis in Haarlem het Rotterdamse ZVO/K. en V. met 31 verslagen en de vierde plaats op de hoofd klasse-ranglijst bereikt. Aanvankelyk ste vende Die Raeckse op een gedecideerde zege af. De opbouw van de aanvallen werd goed verzorgd, uit handen van Wil Spie- rings cn Lydia Baaij kregen Corry v. d. Haar, Hannie Witkamp, Thea v. Putten en Tineke Clay tal van smash-kansen en men talmden niet om hiervan te profiteren. De Rotterdamse tegenstandsters verkregen slechts enkele punten uit plaatsballen in het Haarlemse achterveld gespeeld. Met 157 en 15'6 kwam hel Haarlemse over wicht duidelijk tot uiting. Het is bij volleybal niets ongewoons dat na twee gewonnen seis het spel van de winnende partij in de derde set terugvalt. Die Raeckse week van deze „spelregel" niet af. ZVC/K. en V. kreeg meer invloed door blokkeren en goed opvangen en was bovendien zuinig met de opslag.. Via 74, 8—8 en 12—10 namen de gasten met 14—10 de leiding en ondanks verwoede pogingen van Die Raeckse om de strijd toch nog in drie sets te beslissen, gaven zij de derde set niet meer uit handen: 1511. Energiek werden in de vierde set de zaken door de gastvrouwen aangepakt: de dames Clay, v. d. Haar en v. Putten sloegen Die Raeckse naar 8—4, maar het krachtsverschil was na het herstel van ZVC/K. en V. niet groot en op 10—10 was het resultaat weer vol komen onzeker. De spanning bleef voortduren tot Tineke Clay aan serve kwam die met enkele hard geslagen serves na 1112 Die Raeckse in De volleybalcompetitie het voordeel bracht (1312), waarna Cor ry v. d. Haar er nog een punt aan toevoeg de en Hannie Witkamp ten slotte met. een ferme smash het pleit beslechtte: 1512. Overgangsklasse De hercnploeg van Die Raeckse, leider in de overgangsklasse, heeft slechts met grote moeite Rapide uit Egmond kunnen ver slaan. De mentaal zwakke en ongediscipli neerde gasten kwamen soms tot behoorlijk spel. maar profiteerden meer van het feit dat Die Raeckse niet het juiste ritme in zyn spel kon brengen. Nadat Die Raeckse de eerste set onbedreigd met 159 won en in de tweede set met 118 leidde, kwam er een kentering in de punten-produktie. Het Haarlemse achterveld faalde en Rapide scoorde een serie van zeven punten: 1511. In triomfstemming werd Die Raeckse in de derde set aanvankelijk door de gasten overspeeld en op 70 onderbrak De Nobel met een time-out, nadat men had getracht met forceren het tij te keren. Na de onder breking kreeg Die Raeckse weer vat op het spel; met een zekere opslag van De Nobel en smashes van Hans Wetterhahn en Ko per, en niet in het minst door fouten aan Rapide-zijde, werd de achterstand weer snel ingelopen en wonnen de Haarlemmers de set met 15—10. Ook in de laatste set keek Die Raeckse tegen een 7—0 achter stand op. om medio de set op 99 weer met gelijke kansen verder te strijden. De score bleef toen enerverend, via 9—11, 13—11, 13—12 en 14—13 wonnen de rood- witten de set met 15—13. VGW uit Wormerveer behaalde een vol komen verdiende zege op de damesploeg van De Blinkert: 215, 159, 157 en 15—8. De eerste set gaven de gasten cadeau, althans lieten zij De Blinkert het spel dic teren, na de eerste set bood het spel van De Blinkert nog weinig positiefs. De uitslagen luidden: Heren: Die RaeckseRapide 3—1, Top- score—DSS 2 3—0, WIK—GIOS 3 1—3, PWN-HBC 2 1—3; Gios 2—OVRA 3 3—1, VVCLPSVH 2 2—2, PSVH—Die Raeckse 2 03, Die Raeckse 4Energie 2 22. Dames: Set up—OVRA 0—3, Vesmia 3— DSS 2—2, Gios—OVRA 2 3—0. HBC 4—Die Raeckse 4 22. Eclecta 2JBS 30, DSS 3—Gios 3 3—1. HBC 5—De Blinkert 5 3—0, Die Raeckse—ZVC/K. en V. 3—1. De Blin kert—VGW 1—3, O.G. 2—Spaarnestad 1—3, Velox 2—O.G. 3 0—3. Italië heeft zich officieel kandidaat ge steld voor de organisatie van de wereld kampioenschappen wielrennen op de weg en op de baan in 1962. Het bestuur van de Italiaanse Wielrenunie denkt de wegwed strijd te houden in de omgeving van het Gardameer en de baankampioenschappen op de Vigorelli-baan in Milaan. De spanning in de overgangsklasse van de Noordhollandse Schaakbond is na de resultaten van de wedstrijden uit de vier de ronde nog aanzienlijk toegenomen. Ver antwoordelijk hiervoor is de schaakclub Rolland uit Overveen, die zich fraai her stelde van dc gevoelige 19 nederlaag tegen VVV en nu tegen het nog ongesla gen VHS 2 een 4V£214 voorsprong heeft genomen. Het staat vrijwel vast dat de VHS'ers uit de resterende partyen te wei nig punten zullen scoren om althans nog tot een gelijkspel te kunnen komen. In IJmuiden kwam het ongeslagen Heemstede bij Kijk Uit op bezoek en werd met oen voorlopige 4143% achterstand huiswaarts gezonden. De beide resterende partijen zijn ter arbitrage voorgelegd. Heemstede hoopt het nog tot een gelijk spel te kunnen brengen. Kijk Uit daaren tegen meent de wedstrijd wel te kunnen winnen. De vereniging welke door de ar biter in het gelijk zal worden gesteld kan nog een belangrijke rol spelen in het ver dere verloop van de competitie. Favoriet is ook nog steeds het Alkmaarse VVV, dat overeenkomstig de verwachtingen in Zaandam tgen de reserves van deze ver eniging geen vergissing maakte. Bij de eersteklassers zijn de kampioens illusies van het Beverwiiker Weenink wel in rook opgegaan nu het in Andijk bij Schaaklust op een ruime achterstand werd gezet met de zekerheid de ontmoeting te zullen verliezen. In de B-afdeling deelde Halfweg weer een niet mis te verstane klap uit aan VVV 2. Uit drie ontmoetingen scoorden de Halfweg-schakers nu reeds 23'A? bordpunten tegenover het verlies van slechts 614 bordpunt. Wel een bewijs van de grote kracht van Van Setten c.s. In de tweede klasse C zagen HWP en Bloemendaal 2 hun onderling treffen op 55 beslist. Santpoort 2 en Kijk Uit 2 kre gen daardoor de gelegenheid een voor sprong te nemen. Deze twee clubs hebben inmiddels maandagavond hun wedstrijd uit de derde ronde met duidelijk verschil gewonnen en gaan als gevolg daarvan broederlijk aan de leiding met evenveel match- en bordpunten. De belangrijke wedstrijd in afdeling D tussen Aalsmeer en Zandvoort eindigde in een gelijkspel waarmee de spanning tenvolle bewaard bleef. Rolland 2 weerde zich wel geducht tegen Aalsmeer, maar kon desondanks de nederlaag niet ontlo pen. De derdeklassers zagen in afdeling C Kijk Uit 3 een grote zege op Santpoort 3 behalen. De IJmuidenaren blijven aan de leiding, maar hebben nog geduchte con currentie van Witte Paard, dat ook de tweede wedstrijd won. Hoofddorp ging op het pad der overwinningen voort in afde ling D en schijnt van plan te zijn het ver loren terrein te heroveren. In de vierde klasse C heeft zich een kop groep gevormd welke bestaat uit de ver enigingen Driehuis, Kijk Uit 4 en Lasker. De IJmuidenaren, die tot nu toe een wed strijd meer -hebben-- g-e&peeldr- staan-metdc maximale winst aan de kop, maar zullen pas in het treffen met de concurrerende verenigingen kunnen tonen dat zij deze plaats verdienen. In 4D spitst de strijd zich toe tussen Rolland 3 en Heemstede 3. Het Oosten 4 ligt hier op de loer om van een eventuele misstap der leiders te profite ren. De uitslagen waren: Overgangsklasse: Zaandam 2—VVV 3% 6j/2; RollandVHS 2 4142V2 voorlo pig; Kijk UitHeemstede 4V23*4 voor lopig (1. K. Steijnmr. E. A. M. Santen 0—1; 2. J. Blok—K. J. Altena afg.; 3. P. LanserG. van Keulen 10; 4. G. H. H. C. MaasS. Bonkenburg 01; 5. F. J. Wal- daP. H. v. d. Bos remise; 6. A. Kistema- kerH. Vlam 10; 7. Tj. de JongH. v. d. Berge 10; 8. C. J. GordijnH. Muusze afg.; 9. ir. W. MeesB. Pieters remise; 10. J. L. WijdoogenC. van Langelaar remise. Totaal 4V23*4 voorlopig). Eerste klasse, afd. A: SchaaklustWee nink 42 voorl.; SchaakmatMSC 23 voorl.; afd. B: Halfweg—VVV 2 8-i/2—1%. Tweede klasse, afd. A: Purmerend 2 Zaanstreek N. 37; afd. B: Oppositie Purmerend 64; PurmerendSaende 73; afd. C: Bloemendaal 2HWP 55; Kijk Uit 2Bloemendaal 2 6V2312De TorensSantpoort 2 2'/2V/2; afd. D: ZandvoortAalsmeer 55; Aalsmeer Rolland 2 6—4. Derde klasse, afd. A: Wieringermeer KTV 2 5>/241/2; Caïssa 3—Schaakmat 2 55; Schaaklust 2DOS 46; Wieringer meerSchaakmat 2 41/?2V2 voorl.; afd. B: Oppositie 2Pat Mat 3 4,/24,/2 voorl.; afd. C: Kijk Uit 3Santpoort 3 82; Zaan dam 4V/itte Paard 46; Castricum 2 Bloemendaal 3 31/24J/2 voorl.; afd. D: Hoofddorp—HWP 2 6—4. Vierde klasse, afd. A: DEZ—VVV 6V2— 3'/2; Wieringermeer 2Magnus IV28!/2; Aardswoud—KTV 3 4—6; afd. B: Witte Paard 2De Pion 2 4!/231/2 voorl.; Pur merend 3Schoorl 2 73, afd. C: Castri cum 3—Lasker 21/2—7,/2; KSC 2—Kijk Uit 4 41/2—5%: SSCH—Driehuis 2%—7%; afd. D: Halfweg 3Heemstede 3 24 voorl.; HWP 3—Holland 3 31/2—6%. De rangschikkingen in enkele afdelingen zijn nu: Overgangsklasse: Tweede klasse D: VVV VHS 2 Rolland H'stede Kijk Uit Zaandam Pat Mat (1) (1) (1) (1) Eerste klasse B: Halfweg Bl'daal H'stede 2 Santpoort VHS 3 VVV 2 (1) (1) Aalsmeer Zandvoort Oosten 2 De Uil KSC Rolland 2 Vierde klasse A: Aartswoud Magnus DEZ KTV 3 VVV 4 W'meer 2 Vierde klasse B: Tweede klasse B: Oppositie (1) Purmerend Castricum (1) Saende Caïssa 2 Zaandam 3 Weenink 2 Saende 2 Witte Paard 2 Westzaan Purmerend 3 De Pion 2 Schoorl 2 Vierde klasse C: Tweede klasse C: Kijk Uit 2 Santpoort 2 HWP Bl'daal 2 De Torens VHS 4 Kijk Uit 4 Lasker Driehuis Castricum 3 Weenink 3 KSC 2 SSCH Assendelft 2 t

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 17