Uw auto Vragen van Provinciale Staten over streekplan IJmond-Noord In de vishal en op zee SHOW 0NDINE RENAULT WILDAVON D Fa. W. Zwier Jr. Korter werken bij Papierfabriek Van Gelder Zonen in Velsen-N. Noren willen op tonijn gaan vissen bij Dakar Zelfbediening in Europa Brand maakte voor 800,- schade LAGERHUISLEDEN SLAAN ALARM OVER SITUATIE NYASSALAND Jongen door trein aangereden HARDEBELT Renault Automobielbedrijf 6 Herindeling gemeenten dient bevorderd te worden Geweldige groei Geroutineerde spelerijder door politie aangehouden Sergeant waagde zijn leven om explosie te voorkomen Burgemeester H. Nielen houdt nieuwjaarsreceptie Een jaar voor incasseerder die 60 mille verduisterde Gladheid werd vele weggebruikers noodlottig Kustvaarder „Mascotte" losgesleept Goede ideeën worden naar waarde beloond VRIJDAG 23 DECEMBER 1960 Bij de behandeling van de begroting van de provincie Noordholland in de afdelin gen van de Provinciale Staten van Noord holland zijn vele vragen gesteld over het streekplan-IJmond-Noord. Tal van leden hebben gevraagd, of Gedeputeerde Staten bereid zijn, nu het streekplan is goedge keurd, de conclusie te trekken dat zij de procedure inzake de herindeling van de betrokken gemeenten zoveel mogelijk die nen te bevorderen. De ongelukkige reper cussies van de tot nu plaats gevonden heb bende onevenwichtige ontwikkeling zou den beperkt blijven en worden bekort. Zijn Gedeputeerde Staten niet van me ning, dat het zeer wenselijk, ja zelfs nood zakelijk is, dat mogelijke concrete gege vens van de „Werkgroep Ontwikkeling Noordzeekanaal", bij voorbeeld in een in terimrapport, ten spoedigste worden gepu bliceerd, opdat kan worden voorkomen, dat in de naaste toekomst tengevolge van de ontwikkeling van het Noordzeekanaal ingrijpende veranderingen in het dan in uitvoering zijnde streekplan moeten wor den aangebracht, welke veranderingen de gemeenschap op veel geld, tijd en energie zouden komen te staan? Zijn Gedeputeerde Staten, nu in het streekplan voor de IJmond-Noord uitdruk kelijk wordt gesteld, dat de bij het plan behorende verordening, bevattende de be stemmingsvoorschriften, aangevuld dient te worden met een schadevergoedingsre geling, niet van mening, dat in de eerste plaats gedacht moet worden aan schade vergoeding aan de gedupeerde agrarische bevolking? Kunnen Gedeputeerde Staten medede len of de 75 hectaren woeste grond in het plan de Egmonden metterdaad voor de tuinbouw ter beschikking worden ge steld, zoals die onder meer blijkens de notulen van de tweede gewone zitting 1955 der Provinciale Staten van Noordholland de gedupeerde agrariërs als een moge lijke verlichting van hun moeilijkheden in het vooruitzicht zijn gesteld? Zijn Gedeputeerde Staten eventueel be reid bovendien de Boekelermeer toe te wijzen aan deze agrariërs, nu de 110 hec taren aan de binnenzijde van de duinen reeks ten westen van de Beverwijkse- straatweg tot op de hoogte van Castricum voor dit doel blijkbaar verloren zijn ge gaan? Kunnen Gedeputeerde Staten verklaren, waarom bij het beruchte nijpende gebrek aan zand in de provincie de laatste tijd de uitbreidingen van de Hoogovens niet op het eertijds aangehouden bodemniveau maar op een hoger niveau tot stand komen, waardoor een zeer gi-ote hoeveelheid zand verloren gaat, die uitstekend zou kunnen Het aantal zelf bedieningszaken is van 1948 tot 1957 in dertien Westeuropese lan den van minder dan 200 tot meer dan 15000 gestegen. In het jaar 1958 vond een toeneming van bijna 60 pet. plaats, waar door dit aantal tol ruim 24.000 opliep. In begin 1960 waren er reeds meer dan 36.000 winkels met deze bedrijfsvorm in West- Europa. Deze cijfers, waaruit de geweldige groei van het zelfbedieningssysteem in Europa blijkt, staan vermeld in een dezer dagen te Parijs verschenen rapport, van het Europese bureau voor de produktiviteit. Dit bureau werkt onder auspiciën van de O.E.E.S. Het rapport bundelt de gegevens over het zelfbedieningssysteem uit dertien West- Europese landen. De heer E. J. M. Traut- wein te Arnhem, heeft als nationaal rap porteur voor ons land de bijdragen van Nederland verzorgd. Per hoofd van de bevolking komen in Zweden en Noorwegen het grootste aan tal zelfbedieningsbedrijven voor: respectie velijk op iedere 1500 en 2000 inwoners vind men er één. Hierna volgen Duitsland, Zwitserland. Nederland, Denemarken en Engeland, met respectievelijk omstreeks 3000, 3500, 6000, 7000 en 7500 inwoners per zelfbedieningszaak. Voor Spanje, waar het systeem het minst ontwikkeld is, geldt het cijfer van omstreeks 200.000. Ter vergelijking moge verder dienen dat van de voedingsmiddelen in de Verenigde Staten 95 pet. in zaken met zelfbediening wordt verkocht. Voor Nederland is dit ge tal ongeveer 25 pet. De Beverwijkse politie heeft een jongen van zestien jaar aangehouden, omdat zij hem sterk verdenkt van een flink aantal diefstallen van auto's, waarmee de jongen ging spelerijden. Het onderzoek duurt nog voort, doch vast staat dat de jongen in de laatste maanden herhaaldelijk auto's weg nam en ermee ging toeren. Ook in de ge meente Velsen schijnt hij zich hiermee te hebben beziggehouden. De 30-jarige sergeant P. J. Francissen uit Meerveldhoven heeft van de comman dant van het commando tactische lucht strijdkrachten, commodore A. L. Cox, op de vliegbasis Eindhoven een tevredenheids betuiging ontvangen wegens het verrichten van een heldhaftige daad. De sergeant had op 22 november op de vliegbasis Eindho ven zijn leven gewaagd om te voorkomen dat een op een wagen gemonteerde in stallatie voor het vervaardigen van vloei bare zuurstof in de lucht zou vliegen. Er was een as van het vliegwiel van de mo tor gebroken, waardoor de kans bestond, dat de dieselolie in contact zou komen met de vloeibare zuurstof, hetgeen een enorme ontploffing tot gevolg zou hebben. Serge ant Francissen waagde zijn leven en zette de motor stop. Commodore Cox noemde zijn gedrag weergaloos moedig en zei, dat dank zij deze heldhaftige daad grote materiële schade en mogelijk ook persoonlijke ongelukken zijn voorkomen. worden gebruikt bij de aanleg van wegen en vele andere projecten in de IJmond? Zijn Gedeputeerde Staten om de te verwachten snelle toename van het ver keer in dit gebied niet van mening, dat een via een afsplitsing te realiseren recht streekse verbinding van Amsterdam (Coentunnel) en de Zaanstreek met. de toekomstige stadskern van Beverwijk en de badplaats Wijk aan Zee verre de voor keur verdient boven de geprojecteerde, die loodrecht op rijksweg 9 staat en het ver keer op deze belangrijke verkeersader over een bepaalde afstand bijzonder ern stig en bovendien volstrekt onnodig zal be lemmeren? Ten aanzien van het streekplan voor de IJmond-Noord vragen andere leden of Ge deputeerde Staten de provinciale schade vergoedingsregeling, tot welker vaststel ling de Kroon de provincie bij de goed keuring van dat streekplan heeft verplicht reeds kunnen formuleren. Omstreeks tien uur donderdagavond is brand ontstaan in een woning aan de Oranjestraat in Beverwijk. Er werd een enorme rookontwikkeling waargenomen, reden waarom de brandweer werd gealar meerd. Daar de bewoners niet thuis wa ren, moest een brandweerman zich met geweld toegang verschaffen. Daartoe werd de deur geforceerd. Met twee nevelstralen ging men het vuur te lijf. Een brandende stoel werd door een raam geworpen en op straat geblust. Deze stoel was de oorzaak van de brand. De bewoner had eerder op de avond een peukje op de stoel laten val len. Hij had het verwijderd, doch er moet vuur zijn achtergebleven. Tijdens de af wezigheid is de kapok gaan smeulen. De schade wordt geschat op ongeveer acht honderd gulden. De familie was niet tegen brand verzekerd. De burgemeester van Heemskerk, de heer H. Nielen, is voornemens op maandag 2 januari in het raadhuis een nieuwjaars receptie te houden. Gelegenheid hem en zijn echtgenote geluk te wensen bestaat er 's avonds van half acht af. De rechtbank in Groningen heeft de 55- jarige incasseerder uit Winschoten ver oordeeld tot een jaar gevangenisstraf. De officier van Justitie eiste veertien dagen geleden wegens verduistering van ruim f 60.000 ten nadele van een zeventien opdrachtgevers, anderhalf jaar gevangenis straf. De verdachte was in financiële moeilijk heden gekomen en had het ene gat met het andere gestopt door de ene opdrachtgever te betalen met geld geïncasseerd voor een ander. Vele weggebruikers zijn gistermorgen het slachtoffer geworden van de plotseling opgetreden gladheid van het wegdek. In Beverwijk slipte een personenauto en kwam op de kop in een sloot naast de Pa rallelweg terecht. De bestuurder kwam met de schrik vrij. Op dezelfde weg reed wat later een personenauto een lichtmast omver, omdat de bestuurder de macht over zijn stuur verloor. In de gemeente Velsen hebben zich gistermorgen ook al verschei dene slippartijen voorgedaan. Er ontstond hierbij veel schade aan voertuigen en rijkseigendommen doch niemand liep noe menswaardig letsel op. (Van onze correspondent LONDEN Dr. Hastings Banda, de na tionalistische leider van Nyassaland, heeft de berichten tegengesproken, dat zyn Malawiparty de Afrikanen tracht te intimideren. In Nyassaland is een campagne gaande tegen de blanken, welke onder andere geleid heeft tot weigering van de inheemsen, om zich tegen pokken tc laten inenten. Hierdoor verspreidt deze ziekte zich en heeft reeds een aantal slachtoffers geeist. Verder zou er sprake zijn van brand stichting en andere uitspattingen tegen in heemsen die weigeren de Malawi te steunen. Zes Lagerhuisleden, drie conservatieven en drie van Labour, die ter plaatse een on derzoek instelden, hebben door middel van alarmerende telegrammen uiting ge geven aan hun bezorgdheid over de toe stand. Inmiddels zijn vier hunner in Lon den teruggekeerd, zodat verdere bijzon derheden kunnen worden verwacht. De parlementariërs zijn in het bezit van do cumentatiemateriaal met inbegrip van fo to's. Hun felle beschuldigingen betreffen echter niet dr. Banda zelf, doch diens ex tremistische aanhangers. Dat dr. Banda de grootste moeite heeft deze in de hand te houden, blijkt uit zijn aankondiging dat hij hun een boodschap heeft gezonden, met het verzoek, hun kalmte te bewaren. SALISBURY (Reuter) Sir Malcolm Barrow, de plaatsvervangende premier van de Rhodesische statenbond, heeft in Salisbury verklaard dat het terro risme in Nyassaland dermate is toege nomen, dat slechts van een krachtige uit breiding der politiemacht te verwachten valt, dat hieraan een einde zal worden gemaakt en omstandigheden zullen worden geschapen, waarin de democratische vrij heden in stand blijven. Sir Malcolm Barrow merkte op dat de Britse regering op de krachtigst mogelijke In de donderdag verschenen bedrijfs- courant van de Koninklijke Papierfabrie ken Van Gelder Zonen n.v., „De Een- dragt", wordt melding gemaakt van het voornemen om ook bij deze Onder neming zó spoedig mogelijk te komen tot een verkorting van de normale werk tijd tot maximum 45 uur per week (en waar mogelijk en verantwoord) gepaard gaande met de invoering van een vijf daagse werkweek. Aangetekend wordt, dat hiertoe, wat het personeel op uur- en weekloon betreft, een aantal wijzigingen van de C.A.O. voor de Papierindustrie noodzakelijk zijn, welke wijzigingen nog de goedkeuring van het College van Rijksbemiddelaars behoe ven. Het zal van de aard en het tijdstip van de beslissing van dit College afhangen op welke wijze en wanneer bovengenoem de maatregelen, die dan gelijktijdig ook voor het personeel op maandsalaris zul len worden ingevoerd, doorgang kunnen vinden. Het lag aanvankelijk in de bedeo- ling de werktijdverkorting per 1 januari 1961 in te voeren, doch onvoorziene om standigheden hebben tot uitstel geleid. Vrijwel zeker is aan te nemen, dat per 1 juli 1961 de bedoelde wektijdverkorting, zo al niet vóór die tijd, invoering zal vinden. Sociale Voorzieningskas „De Eendragt" maakt ook melding van een nieuwe mogelijkheid tot toetreding als lid van de Sociale Voorzieningskas. die sedert 1 apirl 1952 bij Van Gelder Zonen n.v. bestaat. Het centraal bestuur van de S.V.K. heeft besloten zij het met enke le beperkingen ten aanzien van de ver strekkingen met ingang van 1 januari 1961 het lidmaatschap mogelijk te maken voor degenen, aan wie ouderdoms of tijdelijk invaliditeitspensioen is of wordt toegekend alsmede voor weduwen van werknemers. Een en ander onder bepaal de voorwaarden, die het aan te werven lidmaatschap niet in de weg zullen staan. Voorlopig zal wegens de nog onvoorziene financiële consequenties van de lidmaat schapsuitbreiding gedurende een jaar het gevolg hiervan worden gevolgd teneinde wellicht mogelijk of noodzakelijk bepaalde wijzigingen in de verstrekkingen aan te brengen. Nieuw havenkantoor Het nieuwe havenkantoor werd kortge leden officieel in gebruik genomen en het oude, kleine kantoortje is inmiddels we gens de verbreding van het Noordzeeka naal gelijktijdig met andere gebouwen van de havendienst verplaatst. Het nieuwe kantoor zal in de nabij toe komst, wanneer de huidige pontverbinding tussen de kanaaloevers zal zijn verlegd, naar de plaats van de voormalige spoor brug, ongeveer in het midden van de nieuwe loskade, waarvan het westelijke deel is voltooid, komen te liggen. Wanneer straks de ponten van vaarplaats veran- dei'd zijn, wordt de nieuwe kade verder naar het oosten uitgebreid. Het havenkan toor, dat onder architectuur van het eigen bouwbureau tot stand kwam heeft een zeer moderne inrichting met een groot maga zijn, een ruime eetzaal met buffet, cen trale verwarming, droogkamer voor natte kleding, douches en last but not least prachtige kantoorruimten. In één van deze kantoorruimten bevindt zich een door de bedrijfsleiding van de havendienst ontworpen planbureau, dat voor de toenemende toevoer en afzet van grondstoffen belangrijke diensten bewijst. Er zijn een aantal planborden ontwor pen, waarop de gehele te verwachten ont wikkeling van de grondstoffenaanvoer kan worden voorbereid, zodat gedurende een periode van bijna drie maanden onmiddel lijk kan worden gezien, welke zeeboten in lading gaan of zijn, zullen vertrekken of vertrokken zi.in. de vaartijd en de datum waarop het schip in Velsen, Amsterdam of Rotterdam zal aankomen. Bovendien staat op deze borden aangegeven, hoelang en voor welke steiger het schip zal worden gelost. Deze methode is mede met het nieuwe gebouw de trots van de afdeling grond- stoffenvoorziening; er is grote belangstel ling uit zeevaart- en andere kringen. Enerzijds is het jammer, dat men de markante loogtoren heeft moeten slopen, anderzijds geven de uitbreidingen en ver nieuwingen het bedi-ijf toch wel een nieuwe bekoring. wijze duidelijk te willen maken dat er thans alom in Nyassaland politieke terreur bestaat. Het zou volgens hem een klucht zijn daar onder de huidige omstandigheden verkiezingen te houden. Aanvoer van donderdag De totale aanvoer van donderdag in IJmuiden was 8750 kisten waarvan 705 tong en tarbot, 4 heilbot, 3 tongschar en schartong, 595 schol, 30 schar, 4895 haring, 575 makreel, 555 schelvis, 565 wijting, 280 kabeljauw en gul, 25 leng, 22 haai, 4 ham, 7 heek, 115 poon, 345 koolvis, 25 diversen. Prijzen van donderdag Per kilo: heilbot 4.20—f 2.70, grote tong 4—3.60. grootmiddel tong 3.70—3.10, kleinmiddel (ong 3—2.20, kleine tong I 3f 2.20, kleine tong II 1.301.20, tarbot I 3.702.70. Per 50 kilo: tarbot III 82—80, tarbot IV 67—31, schartong 30—27, grote schol 2319, grootmiddel schol 26 20, kleinmiddel schol 3732, kleine schol I 43—32, kleine schol II 48— 16, schar 43—15, verse haring 14— f 11, makreel 13.20—8.60, grote schelvis 4536, grootmiddel schelvis f 44—31, kleinmiddel schelvis 45—34, kleine In Noorse visserijkringen heerst op het ogenblik een levendige belangstelling voor de expeditie, die door de Noorse directie voor de visserij op stapel is gezet. Men gaat proeven nemen op het gebied van to nijnvangsten langs de kust van Dakar. De zending staat onder leiding van het Noorse oceanografische vaartuig „Johann- Hjort". Verder nemen de volgende sche pen nog aan de expeditie deel: „Sulöy", Een achttienjarige Haarlemse jongeman is gisteravond, omstreeks zeven uur, nabij het station Santpoort-Zuid door een per sonentrein aangereden en in zorgwekken de toestand naar het St. Antoniuszieken- huis in IJmuiden-Oost overgebracht. Het ongeluk gebeurde bij de overweg in de Wüstelaan te Santpoort-Zuid. De jonge man wilde de trein halen en daartoe stak hij de gesloten overweg over om langs de spoorlijn de voor vertrek gereedstaande trein te bereiken. De jongeman zag niet dat van de andere kant een trein met flinke snelheid nader de. Hij werd aangereden en bleef ernstig gewond liggen. Met grote spoed is het slachtoffer naar het ziekenhuis vervoerd, waar een been moest worden geamputeerd. Vanmorgen was de toestand nog zorgwek kend. Het treinverkeer ondervond enige tijd stagnatie. De Groninger kustvaarder „Mascotte" van de reder J. Boerma uit Groningen, die gisteren in een dichte mist in de Sogne- fjord nabij Bergen (Noorwegen) op de rót sen was vastgelopen, is losgesleept en naar Bergen gebracht. De reder heeft bericht gekregen van de kapitein, dat de „Mascotte" er ogenschijn lijk goed is afgekomen. Het schip zal in Bergen worden gecontroleerd. De „Mas cotte" kwam uit Hoogezand via Rotterdam en was leeg op weg naar Bergen om aldaar te laden. „Hindholmen", „Longva", „Severin-Roald" „Valderöy", „Trónder-Buen" en „Soboldi". Ook het diepvriesvaartuig „Curubia" zal deelnemen aan de expeditie. Dit 1200 ton metende schip zal zorgen voor het invrie zen van de vangsten. Het Belgische Visserijblad weet te mel den dat het totaalkwantum van de vang sten bestemd is voor verkoop aan een Amerikaanse firma, die zich vooraf als koper voorstelde en van de Noorse rege ring toestemming kreeg. De vis zal in zijn geheel worden inge vroren en het vervoer zal geschieden door middel van diepvriescargo's met als be stemming de haven van Porto-Rico. De duur van de expeditie is bepaald op drie maanden. Daarbij is inbegrepen de tijd van heen- en terugreis (samen een maand). De Noorse directie voor de vis serij heeft de verzekering gegeven dat in geval van mislukking of niet renderende resultaten de deelnemende vaartuigen een vergoeding zouden ontvangen voor de ge maakte exploitatiekosten. De directie vreest namelijk dat door 't feit dat deze gronden voor de eerste keer worden bevist en dus niet afdoende bekend zijn, dit tot een mogelijke mislukking zou kunnen leiden. De vergoeding zou tot een maximum van 75.000 Noorse kronen kun nen oplopen. De tonijnvangst is de enige vorm van visserij gedurende deze expedi tie. De reders hebben echter de toestem ming gekregen hun vaartuigen naar eigen goeddunken uit te rusten. Ook verneemt het Belgische visserijblad dat een Noorse rederij het initiatief heeft genomen twee tonijnvangers naar de vis- serijgronden bij Ghana te sturen. Dit is een particuliere expeditie. De regen van beloningen voor goede ideeën ten voordele van Hoogovens IJmui den en aangesloten bedrijven houdt aan. Thans zijn het de heren A. Duineveld en J. H. Terburg, beiden werkzaam bij Breed band. die respectievelijk 350 en 250 ont vingen voor de uitvindingen waardoor in de beitserij en bij de verpakking belang rijke verbeteringen zullen kunnen worden aangebracht. schelvis II 268. wijting 168, gro te gul 37I 28, middel gul f 3321, kleine gul 22—12.50, ham f 140124, kleine haai 1810, kleinmiddel heek 82, kleine heek IJ 33, kleine heek II 14, poontjes I 108, kleine koolvis zwart 3214, kleine koolvis wit 3328. Per 125 kilo: grote kabeljauw 140 80, grote koolvis zwart 90—70, grote koolvis wit 8276, grote leng 78— 74, grote heek 190. Besommingen van donderdag KW 4 3400, KW 49 6420, KW 144 13.910, KW 101 f 10.200, HD 79 4300, HD 108 8400, KW 59 3120, KW 146 7360, KW 48 3540, KW 64 4440, KW 74 11.280, KW 89 4400. KW 108 4920, IJM 63 1290, IJM 60 1440, IJM 62 1020. IJM 66 1275, IJM 64 1200, IJM 59 1490, IJM 45 1260, IJM 207 2440, IJM 61 1190, IJM 54 7590, IJM 154 11.100, KW 35 790, KW 30 4640. Aanvoer van vrijdag In IJmuiden werden vrijdag in totaal 2700 kisten vis aangevoerd, waarvan 80 schelvis, 30 radio, 365 wijting, 40 gul en kabeljauw, 20 haring, 300 kleine haring, 80 sardien, 275 makreel, 775 schol, 65 tarbot, 220 varia, 220 stuks kabeljauw, 40.000 kilo tong. IJM 34 Allanwater (12 december) 235 kis ten, waarvan 80 schelvis. 45 wijting, 40 gul en kabeljauw, 20 haring, 300 kleine haring, 20 varia. Prijzen van vrijdag Export: grote regels kabeljauw f 6070, kleine regels kabeljauw f 3037, kisten ka beljauw f80—84, grote en middel schol f 2224, zetschol en schol I f 2628, grote tong f3.50—4.00, grootmiddel tong f 3.10 3.40, kleihmiddel tong f 2.202.4Ö, tong I f 2.20—2.40, slips f 1.25—1.30, grote tarbot f 2.70—3.00. Binnenland: grote gul f 32—38, middel gul f2834, torren f 1822, zwarte koolvis f 80. witte koolvis f 84, lengen f 73, grote en grootmiddel schelvis f 45. kleinmiddel schelvis f46, pennen f4648, braad f 18 26. wijting f 1017, schol II f 26—34, schol III f 2028, trawlharing f 1415. makreel f 1016. spanharing f 1112, sprot f 1920. Besommingen van vrijdag Allanwater f9090, KW 74 f7400, KW 162 f 5080, KW 114 f 5770, KW 52 f 6750, KW 104 f1140, KW 156 f5320, KW 155 f2060, KW 171 f 1650, KW 85 f8680, KW 9 f4700, KW 19 f 1420, KW 166 f 1940, IJM 210 f4620, I.JM 206 f5170, IJM 221 f2600, IJM 67 f1700. IJM 208 f1680, KW 58 f 1450, KW 109 f 850, KW 92 f440, KW 21 f 1050, KW 33 f 6120, KW 136 f 2090, KW 68 f 1260, KW 134 f 1980, KW 115 f 1340, W*R 7 f 1670, WR 56 f 1460, WR 50 f2490. WR 51 f 2600, WR 34 f 1520, WR 49 f 1920, WR 33 f 1440, TX 51 f1370. Op zee Het was goed weer om de noord. De vis serij was even beter geworden, namelijk 80 tot 200 manden makreel, koolvis, haring en schelvis en wijting per etmaal. De Pol derman ving in twee trekken 100 manden makreel en koolvis, de Nely in een trek twee pakjes, de Franciena in twee trekken 70 manden hoops. De loggers en kotters op de kust hadden last van een bries. De vangsten liepen uit een van 80 tot 200 kilo tong en 8 tot 10 manden schol per etmaal. De loggers en kotters bij dé P-boeien vingen 150 tot 250 kilo tong en 10 tot 12 manden schol per etmaal. Voor morgen ,RO 46 Claesje met 40 schelvis, 150 ma kreel, 40 wijting, 40 gul en kabeljauw, 5 varia. KW 122 525 kisten, HD 87 i26 kis ten, SCH 27 950 kisten. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen was 4000 westkustharing. 5000 kilo tóng, 200 varia. Gezien de enorme enthousiaste ontvangst in geheel Europa en Amerika hebben wij gemeend ook u met deze van elegance, luxe en comfort stralende Automobiel te moeten laten kennismaken, waartoe wij een show houden in onze service-afdeling Spaarnrijkstraat 4 - Haarlem-Noord. ZATERDAG 24 december 1960 van 1420 uur 1 ste KERSTDAG van 14—18 uur 2 e KERSTDAG van 14—19 uur Uw bezoek zal door ons zeer op prijs worden gesteld. Rijksstraatweg 249 HAARLEM - Tel. 57455 vrijdag 23 december tot 2 uur Café „IJ M U ID E N' A. STRUIJS Een regelmatig onderhoud van op een serieuze manier en naar vaste richtlijnen uitgevoerd, zal u het meeste genot geven. Bovendien duizenden kilometers zonder pech Rijdt prettig en goedkoop Laten wij uw auto onderhouden, ze is in goede handen bij BLOEMSTRAAT 34 TEL. 4208 - HUIS 8153 Off. Ford Sub Dealer

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 6