PANDA EN DE MEESTER*VODDENRAPER Jonge Belgische televisiekijker kan 23 stations ontvangen KONING KARBON I Y I Britten vermoeden romance van hun populaire „Kerstprinses" tHLit öf SwIfIifii lijb Ezeltje uit Agadir herkrijgt de vrijheid MARTI 9 Een avondje thuis De radio geeft zaterdag 7 elevisieprogramma ALEXANDRA, TOONBEELD VAN TACT ONS VERVOLGVERHAAL DOOR RUTH ASPINALL U WINT DE PRACHTIGE WIEG Dat de V.A.R.A. niet altijd kieskeurig is, behoeft nog geen ondeugd te zijn. Wie niet graag de gebaande wegen bewandelt, opent menigmaal het uitzicht op een verrassend panorama. Wat echter regisseur Kees van lersel heeft bewogen om voor de uitzen ding van donderdagavond zo'n modern psychodramatisch onding te kiezen als ..Een avond uit." van Harold Pinter is ons een raadsel. Niet alleen dat het allesbe halve smakelijk is vanwege de would-be scrabeuze situaties, welke het schept onzinnig, zelfs al zou men ze met realiteit willen afdoen het geeft er ook een zwakke dramatische zin aan. Wij weten langzamerhand wel, dat moederbinding heel nare gevolgen heeft, maar de manier waarop de hoofdpersoon in dit spel erop reageert is niet om je anderhalf uur mee bezig te houden. Zijn reacties maken hem nergens dan alleen in het begin tot een figuur met wie wij te doen hebben. Dan houdt hij zo wild huis, dat wij niet langer met hem zijn begaan en ons ook niet over hem opwinden. Mensen zijn niet als wek kers. Ze lopen niet af op het tijdstip dat een auteur zulks veronderstelt. Zeker niet wanneer hij er zoveel bombarie, ge schreeuw en onwellevendheid voor nodig heeft als hij ons beliefde voor te zetten. Hij stalde daarmee tegelijk zijn tekort aan werkelijke inspiratie uit. De leden van de hoorspelkern troffen het niet op dit stuk hun krachten te moeten beproeven. Zeker, zij waren nu eens niet alleen te horen, men zag hen ook, maar daarmee is alles vrijwel gezegd. Hun gast,- Henk van Dlsen; moest voornamelijk de kastanjes uit het vuur halen wat hem op heel wat sombere en half krankzinnige blikken naar de kijkers kwam te staan. Hij ontzag zieh niet, zodat wij over hem niet te klagen hebben, zomin als over Wiesje Bouwmeester, die de irritante moe der al haar gefrustreerdheid meegaf. Fé Sciarone zorgde dat ook de grote derde rol naar beeld en gelijkenis van de werkelijk heid op het scherm kwam. Voor de rest moesten wij het doen met veel typetjes, die soms bepaaldelijk niet leuk waren. Ook de zogenaamde typerende situaties deden gezocht en gewrongen aan. Beslist geen tien met een griffel dus voor Kees van lersel, al weet hij wel hoe hij zo'n stuk in beeldvorm op zijn voordeligst moet uitspelen. Wij vragen ons af of zo vlak op Kerstmis niet iets fijnzinnigers te vinden ware geweest. O, geen ethisch ge murmel en gewriemel. Maar het avondje uit van Pinter is nu net een ander uiterste. Dan hebben wij meer waardering voor de levensschets van Jacob Cats, een mooi stukje litteratuurgeschiedenis dat wel tot de verbeelding sprak. De reportage van de kerstviering op Soestdijk bracht vooral verrassend Prinses Marijke in beeld, ver rassend om haar aandeel in het spel, dat er werd opgevoerd. Deze toegift van de iournaaldienst bevatte voorts fx-agmenten uit de toespraak van Pi-ins Bernhard en de voorlezing van het. kerstevangelie dooi de Koningin. Een mooi besluit van een maar gedeeltelijk, voldoening wekkende t.v.-avond. Beeldschermer De jongeman heeft ook met een box camera telkens het zogeheten testbeeld van de t.v.-zenders gefotografeerd en hij heeft, de foto's bijsluitend, aan de t.v.- maatschappijen inlichtingen gevraagd. Die hebben hem bevestigd dat hij inderdaad hun uitzendingen had ontvangen. Als 23ste „verovering" is er onlangs nog, gedurende vijf minuten, Japan bijgekomen. Hoe dat alles mogelijk is? In mei van dit jaai" kwam de jonge Herreman, die als grens arbeider in een weverij te Tourcoing werk te, in aanx-aking met een weefmachine en hij werd gewond aan zijn i-echterarm. Hij kreeg ziekteverlof tot en met 31 deceirxber van dit jaar. Thuis keek hij veel naar de televisie en uit pure verveling draaide hij op een keer, nadat de middaguitzendingen van Rijssel waren beëindigd, nog wat aan de knoppen van het t.v.-toestel van zijn ouders. Plotseling zag hij een onbekend testbeeld op het scherm verschijnen en dat was natuurlijk genoeg om zijn nieuwsgie- digheid op te wekken. Daarbij moet wor den vermeld dat zijn vader, zoals velen in de grensstreek, een t.v.-antenne van negen meter lengte op zijn dak had gemonteerd. Er bestaat namelijk in die streken een soort wedijver: men wil meer stations ont vangen dan zijn buurman. De vader van Jaques had plezier in de vondsten van zijn zoon en in de loop van de afgelopen maan den heeft hij in totaal negen antennes op de mast op zijn huis gemonteerd. Daarmee heeft de zoon, al draaiend aan de knoppen van zijn toestel en dankzij een vernuftig systeem, waardoor de antennes kunnen draaien aan de mast, nu al drieëntwintig stations ontvangen. Antenne van 25 meter De deskundigen begrijpen niet hoe het mogelijk is. Zij vermoeden dat zijn toeste door een gelukkig toeval uiterst selectief is, dat het huis van de familie zeer gunstig is gelegen en dat de antennemast juist de goede lengte heeft. Jaques Herreman moe op 2 januari weer aan het werk. Hij heef grootse plannen. Zodra hij genoeg zal heb ben overgespaard van zijn salaris, wil hi; naast het huis van zijn ouders een mast van 25 meter lengte laten oprichten. Daar aan wil hij al zijn antennes bevestigen in de hoop dan een ongestoorde ontvangst van 23 t.v.-stations te krijgen, hetgeen een unicum in Europa zou zijn. PARIJS Het ezeltje, dat tijdens de ramp van Agadir in Afrika geboren werd en waarover een Belgische verpleegster zich toen ontfermd had, heeft woensdag eindelijk de vrijheid en een waardig kost- xuis in Rijssel (Frankrijk) gevonden. Het dier, dat in zijn onschuld de Belgische douane toch niet kon vermurwen omdat de reglementen de invoer van ezels verbiedt, werd bij zijn aankomst in Brussel, eind november, door de autoriteiten vastgehou den tot zijn diep teleurgestelde eigenares hem ten einde raad naar de Parijse lucht- xaven besloot door te stux-en. Meer dan drie weken heeft het ezeltje, dat hier intussen de naam „Doedoe" had gekregen, daar doorgebracht in een goederenloods tussen kratten, kisten en koffers. Loodspersoneel zorgde er voor, dat Doedoe op tijd zijn natje en droogje kreeg, maar erg gelukkig zal hij zich, vastgebonden aan een stuk touw, hier toch niet hebben gevoeld. Het naderende kerstfeest heeft de directeur van de Franse douane tenslotte blijkbaar in de verlangde stemming van naasten liefde en barmhartigheid gebracht, die het hem mogelijk maakte een gaatje in het Franse reglement te vinden, waardoor Doedoe zich nu heeft kunnen bevrijden. Hij is nu bij een boer in Rijssel onderge bracht. OOSTDUITSE CINEAST NAAR HET WESTEN De cineast Hox-st Durban heeft via x-adio- Keulen bekendgemaakt dat hij zijn baan bij de Oostduitse televisie heeft opgegeven omdat zijn werkgevers hem opdi'achten gaven die hem dwongen Westduitse wetten te overtreden. Dui'ban had West-Duitsland en Frankrijk tot zijn werkterrein voor de Oostduitse televisie. Een andere klacht van Durban was dat het door hem geleverde materiaal verminkt wex-d uitgezonden. In da handigs kneepfitt De rtfzige blauwogige Prinses Alexandra van Kent, volle nicht van Koningin Eliza beth, wordt met Kerstmis 24 jaar en steeds meer komt zij bij staatsiegelegen heden op de voorgrond. Prinses Alexandra is een lieveling van bet Britse volk en in Australië, waar zij niet lang geleden rond gereisd heeft, maken alle mannen, die haar daar ontmoet hebben, het bekende gebaar met de duim in de hoogte om te tonen, toe populair zij bij hen is. Alexandra heeft de „vacature" vervuld die ontstond toen Prinses Margaret met de niet-adellijke Antony Armstrong-Jones trouwde waarna zij niet meer zo dikwijls in het openbaar verschenen is. Na Ko ningin Elizabeth is Prinses Alexandra de gene, die de meeste officiële uitnodigingen krijgt en al haar plichten als lid van de koninklijke familie vervult zij volgens ieders opinie met gratie en warmte. Prins Philip heeft van haar gezegd: „Alexandra gedraagt zich altijd op de juiste manier. Bij haar gaat dat als het ware instinctief". Zij had groot succes, toen zij onlangs het koninklijk huis vertegenwoordigde op de onafhankelijkheidsdag van Nigerië en daar verscheen in een avondjurk die precies de zelfde kleur had als het groen in de nieuwe Nigeriaanse vlag. Er ging toen in Lagos een storm van applaus op. Alexandra staat in Londen bekend als „de prinses, die van tien pond per week rondkomen moet". Dat zal wel niet hele maal waar zijn, maar een feit is, dat men haar heel dikwijls in volkswarenhuizen ziet, waar zij af en toe een goedkoop ja ponnetje oppikt. Daarnaast heeft zij echter een uitgebreide staatsiegarderobe en zij weet die als een koningin te.dragen. Voor officlële gê!egëhliedeh -ivorden haar Jrïerèn ontworpen door Norman Hartnell en Vic tor Stiebel, de mode-ontwerpers, die ook de Koningin kleden. Waneer Alexandra op eerste kerstdag haar 24 ste verjaardag viert, zal zij die dag naar gewoonte op het kasteel San- ringham doorbrengen. Zij is een uitstekend pianiste, zij danst^-voortreffelijk en speelt een goede partij tennis. Daarnaast is zij verzot op tuinieren en wanneer zij niet in het een of ander deel van het Britse gemenebest de koningin moet vertegen woordigen, werkt zij in de tuin van haar zomerhuis, „The Coppins" in Bucking hamshire, waar zij samenwoont met haar moeder, de hertogin van Kent. In de win ter woont de familie, inclusief Alexandra's twee broers in het paleis van Kensington Vertaling: Margot Bakker 54) „Ja, dat is waar", zei de heer Spencer en verschool zich onmiddellijk weer achter zijn pijp. Zij konden op het ondex-wex-p niet doóx-gaan, want Joe zelf kwam binnen. Hij zag er keurig verzorgd uit en in de hand droeg hij een klein koffertje. „Een mooi pak heb je aan," zei Valentine. Hij straalde. „Ja, maar het is nog niet betaald. Wat zal móeder straks wel zeggen?" Hij gi-innikte. „Zeg jij maar tegen je moeder, dat zij zich daarover niet bezorgd hoeft te maken", zei de heer Spencer. „Dat komt gauw genoeg in orde, let op mijn wooi-den". Joe ging naar hem toe en legde zijn hand op de schouder van zijn gastheer-. „Nog bedankt voor alles wat u voor me gedaan hebt", zei hij hees. „Kom, kom, jongen. We zullen blij zijn als je terug bent. Zeg dat ook maar tegen je moeder. En dan zou ik maar een kopje wanne thee drinken voor de tocht begint". Mevrouw Spencer nam de grote aarden theepot en begon de kopjes vol te schenken. „Ik ben bij die mensen van het reisbureau geweest", zei zij. „En 'dat is in orde. In april zal er wel plaats voor Joe zijn". „En in maart moet ik dan maar loopjongen bij de een of andex-e zaak zien te wox-den", zei Joe. Het theedrinken nam tamelijk veel tijd in beslag en daarna moest Joe uitvoerig afscheid nemen en handen drukken en nog eens voor alles bedanken. Valentine ging tenslotte maar naar buiten om de wagen vast te starten. Het was al na vier uur. Zij liep het achtertuintje door en ging naar haar wagen, die voor het huis stond. Zij hoopte vurig, dat mevrouw Trefusis zou begrijpen, hoe veel voorbereidingen er voor zo'n korte rit moesten worden getroffen. De zon was al een eind langs de hemel verschoven sedert zij voor het huis van de familie Spencer was uit gestapt. De straat lag inmiddels in de schaduw. Zij zag vluchtig, dat er een andex-e wagen achter de hare ge parkeerd stond. En toen keek zij beter. Naast de wagen stond Paul. Zij meende dat zij droomde. Zij knippex-de met haar ogen. Maar het visioen verdween niet. Roex-loos en zwijgend staarden zij elkaar aan. „Paulzei zij weifelend. Zij kreeg niet de kans er iets aan toe te voegen, want Joe kwam naar buiten. „Ha, meneer Cleeve. Gaat u ook mee? Fijn". „Ja. Ik ben op reis geweest, Joe. Ik ben pas terugge komen. Nannie vertelde me, dat dokter Manning je naar huis zou brengen en toen ben ik ook maar geko men". Paul leek een beetje achter adem te zijn. En Valentine kon in het geheel geen woord uitbrengen. „Hoe is het met uw been?" vroeg Joe. „Dat gaat best, jongen. Bijna beter. Jij ziet er trou wens ook prima uit, vergeleken bij de vorige keer dat ik je zag". „O, ja, ik ben genezen", zei Joe. „Nee, gaat u nou voorin zitten, meneer Cleeve". „Nee, Joe, jij voorin, daar was je anders ook gaan zitten". „Waarom gaan jullie samen niet achtexin zitten?" vroeg Valentine, die eindelijk haar stem terugvond. Het was maar een trillend stemmetje, hoox-de zijzelf, en veel hoger dan andex-s. Zij ging achter het stuur zitten en stai-tte met bevende vingers de motor. Als ik nu maar niet tegen een trottoix-band bots of door een rood stoplicht rijd, dacht zij. Paul en Joe hielden zich aan haar verzoek en gingen beiden achterin zitten. Valentine reed weg. Zij bepaal de haar aandacht hardnekkig bij de wagen. Half ach ter zich zag zij Joe tegen de familie Spencer wuiven. Zij reden de heuvel weer op en Joe praatte druk, zo dat Valentin* niets hoefde te zeggen. „Ik wist niet eens, dat u weggeweest was, meneer Cleeve". „Ja, ik ben naar Londen geweest". Pauls stem klonk tamelijk normaal, maar ook minder zelfverzekex*d dan anders. „O, wat fijn. Hebt u veel plezier gehad?" „Niet bijzonder veel". „Hoe kan dat nou?" zei Joe ontgoocheld. „Ach, ja, u woont natuux-lijk in Londen. U bent eraan gewend". „Dat is het. Ik vond het er van de week lang zo mooi niet als in Cornwall. Maar je hebt er natuurlijk wel mooie dingen". Paul begon Joe over Londen te ver tellen en Valentine hoorde overduidelijk, dat het hem moeite kostte. Joe had zijn stem zo mooi gevonden en het was een mooie stem. Hij had ook het echte schrijverstalent voor het afschilderen voor wat hij zelf gezien had. Maar Valentine luisterde meer naar de klank van zijn stem dan naar de inhoud van zijn woorden, terwijl zij zich tot het uitex-ste inspande om te vooi'komen, dat de man achter haar al haar aandacht van het x-ijden zou aflei den. Zij klommen over de heuvelkam en weer ontmoette zij Maurice en Elisabeth te paard, inmiddels op weg naar huis. „Ja, het Buckingham Paleis is wit aan de voorkant. Het achterste stuk is ouder en heeft een geelachtige tint. Er staan grote ijzeren hekken omheen, met ver gulde puntenZij bevonden zich op de hoofdweg naar Land's End en de weg naar de Hongerpunt.„In het midden heb je een fontein. Pall Mall is x-ood ge plaveid net een rode lopex-, die tot aan het paleis is uitgex-oldDat was de zijweg naar de Honger-- punt. Zou Paul het nog weten? „Hoe gaan ze eigenlijk naar binnen?" vroeg Joe. „Ik heb op de plaatjes nooit een voox-deur gezien". Zij hadden de zijweg bereikt, die na een gi'oot aantal kronkelingen tenslotte bij Breve uitkwam. Valentine dx-aaide het portierraam neer en gaf het teken dat zij linksaf wilde. Zij tuurde in de achteruitkijkspiegel. En daarin ontmoetten haar ogen die van Paul. Zij wendde haastig haar blik af. Haar gezicht begon te gloeien en de wagen vulde zich tot berstens toe met verx-ukking. Zij nam de bocht zonder nog te kijken of er iemand achter haar reed en het geluk was met haar. „Neem me niet kwalijk, Joe, wat zei je?" vroeg Paul. Het rijden viel haar nog moeilijker nu zij wist, dat Paul haar gezicht in het oog kon houden terwijl hij met Joe babbelde. Maar zij bedwong zich en keek niet meer in de spiegel. Eén handgreep zou het haar moge lijk gemaakt hebben de spiegel van stand te doen ver anderen, zodat haar gezicht er niet meer in werd weer kaatst, maar zelfs dat liet zij na. Zij klemde de tanden opeen en reed door. Achter zich hoorde zij Paul vrolijk lachen, waarschijnlijk om een opmex-king van Joe. De draad van hun gesprek was haar ontsnapt. Het gesprek werd trouwens minder levendig, merkte zij op, naarmate zij Breve naderden. Joe vroeg steeds minder en gaf steeds kortere antwoorden en Paul, die er niet voor voelde het gesprek alleen te voeren, staakte de strijd halverwege de Westminster Abdij en zweeg eveneens. Voor hen alle dx-ie nadei'de het beslissend moment. Joe zou zijn moeder terugzien en zij zou met Paul alleen gelaten worden. Zij voelde zich dwaas zenuwachtig worden bij het vooxuxitzicht. Zij had hem geschreven, zij zou naar Londen zijn gegaan en dan had zij mogelijk haar houding kunnen bepalen. Maar nu was hij tex-uggekomen, weer had hij haar overx-om- peid en weer voelde zij zich onzeker. Overigens was hij teruggekomen en eigenlijk was dat toch het belangrijk ste. Valentine glimlachte, keek nu toch in de spiegel en zag Paul, die teruglachte. Zij nam de laatste bocht en reed het plaatsje binnen. „Joe, zei zij, „je wilt natuurlijk liever alleen naar binnen gaan?" „Ja, eigenlijk wel. Is dat niet beter?" Valentine knikte en stopte voor het hek van de kleine woning, waar mevrouw Trefusis haar nieuwe bestaan was begonnen. Ze zei: „Blijf ons nu niet meer be danken, Joe. Pak je koffer en ga naar binnen. Je ziet ons gauw genoeg terug." (Wordt vervolgd) te London, waar ook px'inses Margaret en haar man 'n flat hebben. Er is veel ge babbeld over Alexandra's privé leven, maar de lastertongen hebben op dit toon beeld van tact nooit enige vat kunnen krij gen. Men neemt aan, dat haar moeder, de voormalige prinses Marina van Grie kenland en afstammelinge van de Russi sche tsaren, graag zou zien, dat zij huwde met een van Europa's kroonprinsen en zo misschien nog koningin zou worden. De enigen, die voor zulk een huwelijk in aanmerking zouden komen, zijn de Noorse prins Harald, die thans in Oxford studeert, en Alexandra's achterneef, de Griekse kroonprins Konstantijn. De prinses kent 'ncn beiden. Tb. Tb Meer dan „een goede vriend"? Maar reeds enige jaren lang is Alexan dra in gezelschap gezien van een rijke vrijgezel, Lord O.Neill, afstammeling van het oude koningshuis van Ierland. „Ray" O'Neill is de heer van het statige kasteel Shanes in Noord-Ierland. Hij heeft boven dien nog landgoederen in Engeland en hij drijft daarnaast een garagebedrijf, waar men hem dikwijls in overall ziet werken. Lord O'Neill verzamelt antieke auto's. Hij is lang, donker en knap. Hij is sa men met Alexandra's broer, de hertog van Kent, op school gegaan en was officier in het leger. O'Neill moge dan rijk en van aristocratische afkomst zijn, maar hij is geen prins. Daax-om zou Alexandra toe stemming van de koninging nodig hebben, indien zij, zoals men algemeen denkt, met hem trouwen wil. .Die toestemming, zou vrijwel zeker gegeven worden. Maar zo Alexandra al verliefd is op haar „garage houder", dan heeft zij dat toch goed ver borgen gehouden. Al wat de Londenaars weten is, dat zij het bijzonder goed kun nen vinden in eikaars gezelschap en bij hun veelvuldige uitgangetjes naar theaters en restaurants. advertentie: Vermits de bediening van Fransche SCHOOLMEES TER en MADEMOISELLE binnen de Stad Zierikzee, mitsgaders de VOORZAN GERSPLAATS in de Fx-an- sche Kerk aldaar, zyn ko men te vaceeren, op een Tractement van di'iehon- derd Guldens 's Jaars, en boven dien vrye Wooning in een zeer logeabel Huys, be- quaam om een goed Getal Kost Kinderen te logeeren mitsgaders een Last Turf Jaar- lyks en Vrydom van Stads-Exchynsen van Wyn en Bier, in gemelde School geconsu meerd wordende; zo worden mits deezen- alle en een ygelyk bequaam zyne, om de Jonge Lieden te onderwyzen in het leezen, schryven, cyfferen en in de Fransche Taal, en mits dat de Mademoiselle in staat zy de jonge Juffers allerley handwerken te leeren, geadverteerd dat, die genegen mo gen zyn hun Dienst daartoe te presentee ren ten spoedigsten, immers binnen dén Tyd van zes Weeken, in Persoon aan Hee- ren Burgemeesteren en Scholarchen der gemelde Stad zich kunnen addresseeren om van hunne Bequaamheden de nodige blyken te geeven. VRIJDAG 2 3 DECEMBER I96 0 56. Vroeg in de morgen belde de dochter van oude Sammy opgewonden bij opa's dochter aanHet is verschrikkelijk riep zijUw pa is weer bezig geweest! Hij heeft mijn arme oude pa meegenomen naar een spookhuis en daar raakt mijn arme oude pa natuurlijk helemaal van streek. Bovendien zal zijn rheumatiek. Komt U toch even binnenzei opa's dochter„en vertel dan eens rustig, wat er aan de hand is." Dat deed Sammy's dochter. Zij vertelde hoe opa en de oude Sammy naar een verlaten spookherberg waren gegaan en de hele nacht waren weg gebleven. Mijn broer Roel is er van ochtend heengegaan," vervolgde zij, „maar hij is ook niet teruggekomen. 0,o, ivat moeten we doen?!" „Er zelf op af gaan", antwoordde opa's dochter kordaat. „Alleen?" hijgde haar bezoekster. „Wel nee," antwoordde zij, „ik zal mijn buur man vragen of hij ons helpen wil. Hij is kolonel en heeft heel wat gevaarlijke ex pedities geleid." En zo kreeg even later haar krijgshaftige buurman een telefoon tje. „Een expeditie naar de onderwereld?!" riep hij uit, „jae, dat is juist iets voor mij!" HILVERSUM I. 402 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en over ging. 8.0 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 10 00 Voor de kleuters. 10.15 Kerstconcert. 10.35 Lichte muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklik - noodklok. 12.04 Metropole-ork. en bariton. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonne wijzer. 13.20 Lichte muz. 13.45 Rep. Milit. kerst bijeenkomst. 14.0 Mandoline-ork. 14.20 Kunstkron. 14.50 Lichte muz. *15.10 Prosper van Langendonck. klankb. 15.40 Dameskoor. 16.00 Gregoriaanse zang. 16.30 Kerstliederen met gitaarbegeleiding. 16.50 Sportperiscoop. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Meis jeskoor. 18.15 Journalistiek weekoverzicht. 18.25 Lichte muziek. 18.45 En nu mijn geval, vragen- beantw. 19.00 Nieuws. 19.10 Wij komen te samen, report, van de volkskerstzangbijeenkomst. 19.35 Chansons. 19.50 Lichtbaken, lezing. 20.00 Radio- filharm.ork. en sol. 21.05 Kerstprogr. door Vlaam se artisten. 21.55 Kerstliederen. 22.10 Voordracht. 22.30 Nieuws. 22.40 Er is altijd plaats, vluchtelin- genprogr. 23.20 Clavecimbelrecital. 23.55 Inleiding Nachtmis. 00.00—1.30 Plechtige Nachtmis. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor u en uw gezin, praatje. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Samen thuis, praatje. 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 Gevar. progr. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Nieuwe gram, met comm. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-va- ria 13.20 Sportuitz. 13.45 Lichte muz. 14.00 Voor de jeugd. 14.35 Dameskoor. 14.45 Op hoop van zegen, hoorsp. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Weekjournaal. 13.00 Nieuws en comm. 18.20 Jazzmuz. 18.35 Zi- geunermuziek. 19.00 Kunstact. VPRO: 19.30 Actie Toltèn. 19.55 Deze week, lezing. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Promenade-ork. en solist. 20.40 De klokken luiden luider en luider, documentaire. 21.00 Citherspel. 21.15 Soc. comm. 21.30 Dansmuz. 22.00 Scaramouche, hoorspel. 22.30 Nieuws. 22.40 Gram. 22.55 Kamerork. 23.55—24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. ioor 12.00 Nieuws. 12.03 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nieuws en weerber. 13.15 Gram. 14.30 Gevar. muziek. 16.00 Lichte muz. 16.10 Gram. 16.20 Lichte muz. (verv.). 16.30 Gram. 17.00 Nieuws en weerber. 17.10 Dag klapper en liturg, kal. 17.2 Liturg, gezangen. 17.30 Orgelrecital. 17.45 Engelse les. 18.00 Orgelrecital (vervolg). 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.40 Gram. 20.00 Gevar. muz. 21.00 Gram. 21.15 Amus.muz. 22.00 Nieuws. 22.15 Kerstprogr. 23.00 Nieuws. 23.30 Meisjeskoor. 23.50—1.20 Nachtmis. (Van onze correspondent) BRUSSEL Drieëntwintig stations te ontvangen met een gewoon t.v.-toestel, het is vermoedelijk een record voor West- Europa. Het staat op naam van een 18- jarige Belg, Jagues Her reman uit Rekkem aan de Belgisch-Franse grens. Hij heeft zorgvuldig de namen van de stations, welke hij heeft afgekeken", in een blauw gekaft schoolschrift geschreven: Brussel (Vlaams), Brussel (Waals), Frankrijk, Ne derland, Luxemburg, Engeland (2 zenders), West-Duitsland, Oost-Duitsland, Denemar ken, Zweden (4 verschillende stations), Spanje, Portugal, Italië, Tsjechoslawakije, Roemenië, Hongarije (2 stations) en de Sovjet-Unie Advertentie VOOR VRIJDAG NTS: 20.00 Weekoverzicht en weeroverz. KRO 20.30 Film over traditie van het Kindeke wiegen 20.45 Progr. over de kraamverpleging. 21.15 Kerst programma. 21.50 Voordracht. 22.10 Epiloog. VOOR ZATERDAG AVRO: 17.00—17.30 Voor de kinderen. NTS: 2.00 Journaal en weeroverz. AVRO: 20.20 Kerst liederen. 21.05 Film. 21.20 Het lange kerstdiner, TV-spel. Eurovisie: 23.55 Nachtmis uit Volendam. (Van onze correspondent) Advertentie ZXSXSR OUDE per hele liter 0e geheide gebeide van Wynand Focklnk Advertentie 1011. Hele dagen zat koning Barbonix terneergeslagen op zijn troon. Het werd zo ergdat hij er bijna niet door regeren kon! Ik wou dat iemand mé maar helpen kon! zuchtte hij. Ik zou er een héél grote beloning voor over hebben! Acher waren al zoveel geleerden bezig geweest met zoeken naar een middel, dat de koning een baard kon geven Heel knappe dokters en geleerden hadden er al jaren aan gewerkt; en soms dacht er één, dat hij wat gevonden had. Maar als het middel dan geprobeerd werd, bleek het weer vergeefs te zijn en het was niets waard... CHIPBREUK Advertentie die in onze etalage staat, als u raadt hoeveel stof voor de bekleding gebruikt is. Formulieren om mee te raden gratis in de winkel verkrijgbaar. BABY- EN KIEUTERKLEDING Gen. Cronjéstraat 133 - Tel. 57731 HAARLEM Oprechte Saturdagse Haerlemse Courant den 27 December 1760

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 9