Feijenoord kon ook zonder Moulijn Rapid-ploeg wel de baas blijven Benauwde voorsprong van RCH op SHS kwam danig in gevaar s Hardnekkige defensies beheersten het topduel Haarlem-Hilversum AOSRAM Resultaten - standen - programma ZFC speelde iets minder zwak dan VSV en won met 0-2 DE COMPETITIE BETAALD VOETBAL „Als ik m'n zin niet krijg, dan verkopen ze me maar... Wanhopig gevecht in de laatste fase Niemand behaalde 15 punten in toto Spannende wedstrijd zonder doelpunten ii Nederlandse jeugdploeg tegen Luxemburg Argentijnse belangstelling voor Kopa en Kubala DINSDAG 27 DECEMBER 1960 V) „Ik heb hier thuis van te voren gezegd: de eerste zullen ze me uitfluiten, maar ik zet door. Ik heb de vaste overtuiging, dat ik als linksbinnen het beste tot mijn recht kom en daar brengt niemand me van af." Dat zei ons Coen Moulijn achter zijn ontbijt van cream-crackers-met-kaas ei - ba naan - melk. Hij heeft nu een vijf jaar lang opgekropt A gezegd en zal ook B zeggen. Ik blijf er bij, zei hij. als ik niet als linksbinnen word opgesteld, speel ik niet mee. Dat zal me erg aan het hart gaan, want ik speel graag, maar ik houd voet bij stuk. Ik ga weer met de tech nische commissie van Feijenoord praten. Ik hoop van harte dat we het eens wor den. En waarom kunnen ze me m'n zin niet geven? Ben ik al die jaren zo'n lastige jongen geweest? Maar goed. als ik per se linksbuiten móét blijven, dan verkopen ze me maar. Ik moet aan mijn eigen toekomst denken, dat doet niemand anders voor me. Ook Feijenoord niet. toen ik vorig jaar naar Spanje kon. De papieren van Barcelona heb ik nog thuis hier Vijf jaar geleden is Moulijn bij Feijenoord gekomen. En was ik het eerste jaar zo bijzonder, vraagt hij. „Helemaal niet." Dombi zei: je wordt linksbuiten, maar zo gauw het gaat mag je naar binnen. Als je 18 bent. neem je dat. maar als je wat ouder wordt (Coen is nu 23) ga je er anders over denken. Ik heb het hon derd keer gevraagd, zegt hij. En het maakt toch veel uit of je met overtuiging je spel speelt of met tegenzin op een linksbuitenplaats staat? Maar ik weet heel goed, dat dat niet in één keer gaat Na een stuk of vier vijf wedstrijden, mis schien nog wel langer, kun je zeggen óf ik goed op de binnenplaats ben. Ik weet, dat het goed zal zijn. want over de eerste keer ben ik helemaal niet onte vreden. Vergeet niet dat mijn medespe lers er ook aan moeten wennen. Nu kreeg ik een slechte pers. maar als we die 2-0 voorsprong, die we tot een kwartier voor het einde tegen MVV hadden gehouden was het goed gaweest. Maar nu vijf man in de verdediging drie man MVV's voor hoede niet kon houden, krijg ik de schuld Eerlijk, ik speel graag. Maar als je weet dat je beter kunt en je krijgt de kans niet. dan gaat het zich opkroppen. Dan worden futiliteiten zoals een rugnum mer een obstakel. Waarom moet ik nu weer wachten? Het is veel beter de zaak nu maar ineens op te lossen. Daarmee zijn alle partijen het beste gediend. Toen Bouwmeester werd gekocht, zeiden ze ook: „Coen, nu krijg jij je kans. Maar wat is er van terecht gekomen? Nee. de knoop moet nu wor den doorgehakt. Coen speelde tweede kerstdag niet mee. Hij houdt het gouden been stijf. RCH heeft eindelijk weer eens voor een overwinning gezorgd. In de strijd met Scheveningen Holland Sport namen de Haarlemmers voor de rust 'n 2-0 voor sprong, maar na de thee kwam deze score ernstig in gevaar, toen SHS kans zag een tegenpunt te maken. De Racing wist ver der onheil te voorkomen en gaf ditmaal de voorsprong niet meer prijs. Overigens was de 2-0 voorsprong van RCH bij de rust volop verdiend. De Racing speelde een veel gevaarlijker spelletje dan de Haagse tegenstanders die weliswaar in het veld aardig werk lieten zien maar toch niet productief genoeg waren. Hun- tink bijvoorbeeld bouwde uitstekende aan vallen op. In afwerking schoten de SHS'ers echter te kort. Vooral midvoor Heimans was een zwakke schakel on van de eens zo gevaarlijke Dahrs op de rechtervleugel ging ditmaal weinig kracht uit. Zo kon de Haarlemse defensie de situatie de baas blijven, in tegenstelling met de Haagse achterhoede die met het snelle open aan- valsspel van de RCH-voorhoede niet altijd goed raad wist. Vooral Hoonout was zijn tegenstanders De voetbaluitslagen van dit weekeinde vertoonden een grillig beeld. Geen van de 582.542 deelnemers aan de tot slaagde er dan ook in het maximum aantal punten (15) te behalen. Voor de eerste prijs van 113.200 gulden meldden zich 22 deelnemers met 14 punten. Het aantal gegadigden voor de tweede prijs even groot als de eer ste bedraagt ruim 200. Deze deelne mers brachten het tot 13 punten. Voor de voetbalwedstrijd Nederland Luxemburg jeugd (16—18 jaar) op woens dag 28 december in Luxemburg is het Ne derlandse team als volgt samengesteld: Doel: Zoghei (DOS). Achter: Veenstra (GVAV), Ter Horst (Leeuwarden). Midden: Pierre (Feijenoord), De Vries (Enschedese Boys) en Bunnig (Leeuwar den). Voor: Henk Hainje (Heerenveen), Kras (Volendam), Van der Graaf (Hermes DSV), Keizer (Ajax) en Adelaar (Velox). Reserves: Van Leeuwen' Sparta), Her mans (NAC), Van Buitenen (Hermes DVS) en Van Straalen (Elinkwijk). De rebellie van Coen Moulijn tegen het gehate nummer 11 is nog zonder ge volgen gebleven. Voor Feijenoord, dat ook zonder hem met 4—1 Rapid de baas bleef, voor Moulijn zelf omdat hard nekkige geruchten ten spijt maat regelen van het bestuur als schorsing en disciplinaire straffen zijn uitgebleven. Voorzitter Kieboom zei: „We moeten er maar eens rustig een nachtje over slapen". Schouten bezette thans de links- en de jonge, veelbelovende Verschoof de rechtsbuitenplaats. Deze opstelling bracht aan Feijenoord een ruime 4—1 zege, dank zij zeer verdienstelijk en pro- duktief spel van Cor van der Gijp, die voor drie doelpunten zorgde. Walhout nam het vierde (in werkelijkheid het tweede) uit een vrije schop voor zijn rekening. Rapid, heus niet zoveel minder in de aanval dan Feijenoord, kon slechts eenmaal het net vinden, door Haenen, twintig minuten na de rust, die voor Feijenoord met een 2—0 voorsprong was ingegaan. Op een tamelijk bruuske wijze is aan dc reeks overwinningen van NAC een ein de gekomen. VW was hiervoor verant woordelijk en bezorgde de Bredase ploeg een 6-1 nederlaag. Het begin van de strijd in Venlo deed er niet aan denken want Van Gastel had na een kwartier de Bredase meerderheid in 'n doelpunt uitge drukt en al maakte Teeuwen er voor VVV 2-1 van, gezien de krachtsverhouding werd toch algemeen aangenomen, dat NAC terug zou komen. De tweede helft leerde het tegendeel. Het was VVV. dat door Teeuwen en De Bruyn tot 4-1 uitliep en tenslotte door Schatorjé zelfs een 6-1 overwinning op het bord bracht. Vergeefs Ajax kreeg, nadat Henk Groot al na twee minuten voor een Amsterdamse voor sprong had gezorgd, van NOAD heel wat te verduren, vooral nadat Hoogerman bij een schot van Lammers zijn enige fout in de wedstrijd had gemaakt (1-1). De Tilbur- gers waren nadien geruime tijd sterker, maar Hoogerman was niet meer te ver murwen. Tegen de rust kreeg Ajax het initiatief weer in handen en via het been van Onderstal zorgde Feldmann voor een 2-1 voorsprong met de rust. In de tweede helft was Ajax weer zichzelf en door twee doelpunten van Westra en Feldmann kwamen de Amsterdammers tot een rusti ge 4-1 overwinning. Derby De betere techniek van DOS was toch niet voldoende om tegen het zich energiek verwerende Elinkwijk, waarin Humphrey Mijnals weer een goede stopperpartij weg gaf, een grotere zege te behalen dan 1-0. Het elftal van DOS staat sinds eind vorige week weer onder leiding van erevoorzitter Piet Mackaay. DOS trof het niet, dat Van der Linden na twintig minuten met een geblesseerde knie het veld moest verlaten. Invaller Klein smaakte de vreugde een kwartier voor 't einde het winnende doel punt te scoren. Alkmaar belette vooral in de eerste helft een sterker spelend ADO, waarin Schuur man opviel doch Rijnvis na een goed be gin sterk afzakte, een duidelijke voor sprong te nemen. Na tien minuten moest de zich als steeds kranig werende Alk- maarse verdediging voor een actie van Den Engelsen gewonnen geven, maar daarna hebben de Noordhollanders zich kranig verdedigd. Kort voor de rust maak te Engelsrna gelijk, een stand, die na de rust niet meer verdween. Geflatteerd DWSAWillem II was vooral in de eer ste helft een levendige wedstrijd, die in een ietwat geflatteerde 3-1 overwinning voor de Amsterdammers is geëindigd. In de zevende minuut maakte doelman Feyt een fout, toen hij bij een schot van Schen kel geen hand uitstak. (1-0). Willem II verzette de bakens en na ver schillende vergeefse pogingen .slaagde Koopal er tien minuten voor de rust in de gelijkmaker te scoren. Na de rust hadden de Tilburgers geen geluk toen Lambert en Senders, vrij voor Jongbloed, de doelman de bal in de handen schoten. Doorneveld en Den Oude deden het aan de andere kant beter en dat was de reden waarom DWSA met 3-1 de baas bleef. Machteloos Bij SpartaEnschede was het een droe vige vertoning Althans voor de Rotter dammers, die aan anderhalf uur meerder heid nog niet voldoende hadden om maar één doelpunt te scoren. Enschede profi teerde van twee „uitschieters". De eerste kwam al na vier minuten van Kerkhoffs, die later zou worden vervangen door Van der Hoek. Dat was evenmin een slechte ruil. Want twintig minuten na rust liet hij achter doelman Van Dijk de tweede neer ploffen. Weliswaar onder protest van iedereen behalve scheidsrechter Roomer, die geen buitenspel had gezien. Sparta zat al te broeien op een officieel protest doch Een aanval van Sparta op het doel van Enschede, dat door doelman Dijkman vakkundig wordt verdedigd. daar de spelers machteloos bleven, kon dit gevoeglijk achterwege blijven. Fortuna trok zonder Van der Hart naar Groningen, waar door Benen de spilplaats werd bezet. Hoewel de Groningers direct al sterker waren was het al gauw 0-1 door Kusters. Voordat de eerste helft voorbij was hadden de Groningers, door twee juweeltjes van Kuyper, al weer een 2-1 voorsprong Fortuna werkte na de rust hard voor de gelijkmaker, maar het geluk was bij GVAV, dat tenslotte met 3-1 won. Zonder glorie MVV heeft van het terrein aan de Bos poort geen afscheid kunnen nemen met een overwinning. Het werd een hgrde maar sportieve strijd tegen PSV. De Eind- hovenaren wisten door Heesakkers het eerst te scoren. Toen Brusselers na twin tig minuten de voorsprong had vergroot, slaagde Coenen erin de stand op 1-2 te brengen. Achtduizend toeschouwers gingen daarna zo te keer, dat MVV steeds strijd lustiger werd en Bergholz 2-2 kon scoren. Zeven minuten na de rust werd het door Coenen 3-2. Rutten trok zich daarna in de verdediging terug en daar Ummels wat doelloos rondhinkte, ging er van de aanval van MVV niet veel kracht meer uit. Tegen het einde was de druk van PSV zo groot, dat Van Wissen enkele minuten voor tijd de gelijkmaker kon scoren. Eerste divisie A DFC kon, doordat Hermes en Vitesse beide verloren, een punt uitlopen, doch Volendam en Volewijckers liepen op de Dordtenaren een punt in. Er heerste in Dordrecht bijzonder veel spanning, want DFC was wel veel sterker dan de ploeg uit Amersfoort doch HVC wist toch te beletten dat DFC de leiding nam. Na rust was DFC wederom in het offensief en toen Van Sluisdam in de dertiende minuut 1-0 scoorde, leek de weg naar de overwinning open. Maar nauwelijks twee minuten later was het door Houtveen 1-1 en toen deze een kwartier later een doelpunt maakte met een buitenspelluchtje, zag het er voor DFC niet best uit. De cornerverhouding liep op tot 15-1 voor DFC, maar HVC bleef zich kranig verdedigen. Pas drie minuten voor het einde kwam de gelijkmaker van Sluisdam. Door een fraaie 3-0 zege op Vitesse werkte Volendam zich op naar de tweede plaats. Eerste divisie B Het was in de eerste divisie B zowel voor Heracles als voor Blauw Wit een goe de dag. Beide behaalden een ruime over winning, terwijl de naaste concurrenten punten verspeelden. De staart roerde zich ook. Wageningen heeft nu de rode lantaarn, want zelf ver- loor het met 3-1 van Het Gooi, terwijl RCH met 2-1 van SHS won en Helmond in de lichtstad Eindhoven een punt afdwong. Ook EBOH leverde verdienstelijk werk door in Deventer Go Ahead met 3-3 een punt af te snoepen. Tweede divisie In dc tweede divisie heeft Hilversum niet kunnen profiteren van het verlies, dat NEC gisteren opnieuw leed. De Nijmege- naren speelden tegen Zeist veel te kort en moedigden daardoor de tegenpartij aan tot uitvallen. Dit had funeste gevolgen, want Maarschalkerweerd scoorde bij twee van deze acties. Na dc rust sloeg NEC een beleg voor het Zeisier doel en door Smulders en Kik kon het met heel veel moeite nog gelijk komen (2-2). Roda Sport kwam twee punten meer achter en Tubantia een, zodat het voorlo pig blijft gaan tussen NEC, Hilversum en Haarlem. De Valk smaakte voor de tweede maal in dit seizoen het genoegen van een over winning, maar de achterstand op PEC, dal in Valkenswaard het slachtoffer werd, be draagt nog twee punten Wij bekennen het grif: het is voor de toeschouwers aanzienlijk minder spectacu lair overheersende verdedigingen te zien dan overheersende aanvalslinies. Maar bij Haarlem Hilversum waar de achter hoedes inderdaad superieur waren was er toch wel veel te genieten voor wat be treft goed verdedigen. Daar was aan de ene kant de stevige en zeer goed afbre kende linie van de Hilversummers met spil Akkerman aan het hoofd, aan de an dere kant die van Haarlem, minder ste vig maar zeker niet minder in kwalitei ten. Een pluspunt voor de Haarlemse ver dedigingslinie was bovendien het leggen van een goede basis voor een goede aan valsopbouw. Rechtsback Maas vooral speel de zich dikwijls heel fraai vrij en cen terde dc bal dan naar plaatsen vanwaar de verdere opbouw het beste voortgezet kon worden. Bij Hilversum daarentegen trapte men nog te veel lukraak weg in de hoop dat de wind het leer wel op de goede plaats zou brengen. Een overeen komst in beide dominerende achterhoe des was evenwel het prima opstellen en de grote hardnekkigheid. En dat heeft uit eindelijk tot het resultaat van 0-0 geleid. Zoals gezegd, veel spectaculairs was er niet te genieten in deze voor de plaatsing aan de top van de tweede divisie zo be langrijke wedstrijd. Hilversums rechtsbui ten Leferink verknoeide voor rust dè kans van de match met een volkomen onbe schermd doel voor zich op twee meter afstand hij wilde de bal rustig neer leggen en daarna inschieten, maar dat kostte juist te veel tijd maar aan de andere zijde knalde midvoor Doornbos de door Vreeken voorgezette bal een keer in eens uit de lucht naar het doel, waar Het was maar een zwak spelletje dat VSV en ZFC gisteren op „Schoonenberg" „ten beste" gaven. Vooral de thuisclub kwam speciaal wat het aanvalsspel be treft, maar zeer povertjes voor de dag. De IJmuidenaren speelden door het falen van Brederveld en Uniken eigenlijk zon der linkervleugel met als gevolg dat de Zaanse verdedigers al hun aandacht kon den wijden aan de overige drie aanval lers. Die brachten er daardoor ook al niet veel van terecht. ZFC speelde iets min der zwak en had daarom het meeste recht op de punten. Gesteund door de wind was ZFC aan stonds in de aanval en weldra moest Geer- De ZFC-aanvallen werden opgezet en onschadelijk maken. De Zaankanters hiel den het spel echter te veel in het midden en daarop concentreerden de VSV-verde- digers al hun aandacht, zodat het voor Kat c.s. zeer lastig was om tot een schot te komen. De Velsense aanval kwam er vrijwel niet aan te pas. Meestal opereerden Faren- horst. en Van Dolder in hun eentje in de voorhoede en met dit duo wisten Crok c.s. doelman Schuurman versuft toekeek hoe de bal rakelings over ging. Duidelijk was ook dat Hilversum iets beter geplaatst op de ranglijst ook een gelijkspel al wel raad, zodat doelman Plekker werke loos kon toekijken. Kort voor de rust kwam de eerste ge vaarlijke VSV-aanval. Uniken kreeg de bal goed op zijn schoen, maar doelman Plekker verwerkte het harde schot des kundig corner. Rust 0-0. Na de rust draaide VSV, dat nu het voordeel van de wind had, eerst wat be ter. Met de rust van de Zaanse achter hoede was het gedaan. Na dit Velsense offensiefje kwam ZFC weer opzetten en twee keer moest Geer- lofs doelpuntplannen van Kat en De Graaf verijdelen. De ZFC-aanvallen werden beter opgezet en waren door het agressieve spel van het binnentrio der voorhoede gevaarlijker, maar de afwerking liet te wensen, tot vijf minuten voor tijd. Toen brachten Kat en Cornelisse de bal kundig op, een gemeten voorzet volgde en Agsteribbe zorgde voor de rest (0-1). Uniken kreeg hierna een kans op de gelijkmaker, maar Plekker wist erger te voorkomen. Ruim één minuut voor het einde zorgde De Graaf met een prachtig schot voor een 0-2 eindstand. nogal eens te vlug af en dank zij diens doorzetten ontstond na negen minuten het eerste Haarlemse doelpunt. De fraaie voor zet kwam voor de voeten van Peper die geen moeite had de bal langs doelman Eype te jagen (1-0). SHS pakte hierna stevig aan, maar wat Huntink, Yspelder en Dahrs ook probeer den, de RCH-defensie gaf geen kans weg. Aan de andere kant kreeg RCH enkele kansen, maar het duurde tot een klein half uur na 't begin voordat er profijt uit ge trokken werd. Ook nu weer maakte Hoon out de bal goed vrij voor Brouwer en diens schot was Eype te machtig (2-0). RCH hield daarna het beste van het spel, maar verder dan enkele goede kansen brachten de Haarlemmers het niet. Het was kort voor rust Hoonout die met een „geheide" kans geen raad wist RCH trachtte onmiddellijk na de hervat ting de zege veilig te stellen. Ondanks het gladde veld en de stormachtige wind werd er aardig gevoetbald en in de eerste minuten van de tweede helft verkeerde het Haagse doel in ernstig gevaar. Maar doelman Eype hield stand en langzaam maar zeker luwde het RCH-offensief SHS kon op adem komen en toen gingen de Hagenaars in de aanval. Vooral nadat rechtshalf Yspelder na goed opbrengen doelman Tukker met een ver schot had verrast (2-1), voelden de Hagenaars dat er nog van alles in zat. RCH moest het middenveld prijsgeven en onder aanvoering van .e uitstekend spe lende Huntink togen de bezoekers her haaldelijk ten aanval. De Racing kwam danig in 't nauw maar doordat de Haagse voorhoede geen stootkracht kon ontwik kelen, bleef het gevaar beperkt tot een aantal hoekschoppen die geen resultaat hadden. RCH vocht wanhopig en tenslotte met succes om de voorsprong te behouden, want toen het fluitje van de scheidsrech ter voor het laatst klonk, was de stand nog steeds 2-1. Voor de rust werd Liefhebber bij RCH wegens een blessure vervangen door Na- nai. De Argentijnse club River Plate (Bue nos Aires) zou zich willen verzekeren van de diensten van de Franse international Raymond Kopa (Reims) en van de Spaan se international Kubala, die speelt in F.C. Barcelona. Begin volgend jaar komt de president van de Argentijnse club, Anto nio Liberti, naar Europa, om met beide spelers contact op te nemen. Haarlems midvoor Doornbos springt boven Hilversums keeper Schuurman uit en kopt de (witte) bal in de rich ting van het doel. Maar de Haarlem mer maakt een duidelijke overtreding door zich op de hem belagende doel man af te zetten (zie pijl). Akkerman, Van Moorst en de Haarlem-speler Jon ker kijken hoe het allemaal afloopt. Een doelpunt werd het in ieder geval niet, want beide ploegen sloten het duel af op 0-0. een heel mooie prestatie vond, gezien ten minste het feit dat men niet zelden ze ven man voor en in eigen strafschopge bied terugtrok om goals te voorkomen. Na rust was er iets meer evenwicht en naarmate het einde in zicht kwam ver kreeg Hilversum zelfs een licht overwicht. In het laatste kwartier kreeg Van 't Kruys in het doel meer schoten dan hij het ge hele voorafgaande deel in totaal had ge had. Al moest een keer wel Maas op de doellijn redding brengen bij een schot van midvoor Pluim, een stevige doorzetter die evenwel in spil Berendregt een nooit af latende bewaker had. Ook in die slotfase kwamen er geen doelpunten meer en met het gelijke spel konden de bijna 4000 toeschouwers vrede hebben, ook al speelde dan de thuisclub degelijker voetbal met meer inzicht. Eén opmerking moet ons tenslotte van het hart: waarom speelt men toch rechts buiten Vreeken weer verreweg de ge vaarlijkste man in de Haarlemse voorhoe de de bal nog zo dikwijls in de vrije ruimte toe? Wil men een maximum rende ment hebben van deze capabele voetbal ler, speel hem de bal vóór de voeten, in negen van de tien gevallen staat hij vrij En het afgeven in de ruimte kan men hem zeker toevertrouwen. Advertentie De resultaten in de eredivisie wai'en: VVV—NAC 6-1; Rapid J.C.—Feijenoord 1-4; MVV—PSV 3-3; NOAD—Ajax 1-4; DOS—Elinkwijk 1-0; DWS/A—Willem II 3-1; GVAV—Fortuna 3-1; Sparta—Ensche de 0-2; ADOAlkmaar 1-1. De stand is nu: Feijenoord. 15 11 2 2 24 59- -26 Ajax 15 9 4 2 22 44—26 GVAV 15 9 4 2 22 30—18 PSV 14 8 3 3 19 33- -26 NAC 15 9 1 5 19 37—30 VVV 15 8 2 5 18 37- -24 Enschede 15 7 2 6 16 22—26 Rapid 15 6 3 6 15 23—23 MVV 15 5 5 5 15 21- -22 Sparta 14 6 2 6 14 28- -26 DOS 14 4 4 6 12 27- -28 DWS/A 15 3 6 6 12 23—22 Alkmaar 15 4 4 7 12 20—24 ADO 13 5 1 7 11 21—34 Willem II 15 4 3 8 11 24—39 Fortuna 15 3 3 9 9 19—33 NOAD 15 1 5 9 7 16—37 Elinkwijk 14 2 2 10 6 11 -31 Het programma voor zondag luidt: ADO —DOS; Elinkwijk—Sparta. De resultaten in de eerste divisie A wa ren: VolendamVitesse 3-0; Enschedese BoysBW 7-0; HelmondiaVeendam 5-1; DFC—HVC 2-2; KFC—Stormvogels 1-3; Volewijckers—HD VS 6-0; Leeuwarden— AGOVV 6-4; Fortuna (VI.)—Limburgia 1-0; RBC—EDO 1-1. 1-4; VSV—ZFC 0-2; Go Ahead—EBOH 3-3; EindhovenHelmond 0-0; ExcelsiorDHC 0-1; 't Gooi—Wageningen 3-1. De stand is nu: Blauw Wit.. 13 13 1 1 27 46—12 Heracles15 12 1 2 25 63—18 DHC14 7 4 3 18 27—15 Be Quick 15 6 6 3 18 2924 't Gooi 15 7 3 5 17 25—28 SVV 15 7 3 5 17 22—25 Excelsior ..13 6 4 3 16 31—20 Sittardia15 6 4 5 16 2024 ZFC 13 6 2 5 14 20—19 Eindhoven 15 4 6 5 14 1731 Heerenveen 14 5 2 7 12 2019 Go Ahead 15 4 4 7 12 23—29 VSV 15 4 3 8 11 15—32 RCH 15 3 4 8 10 28—35 SHS 15 3 4 8 10 21—28 EBOH 15 3 4 8 10 19—47 Helmond 15 3 3 9 9 11—24 Wageningen 15 3 2 10 8 2330 Zondag worden gespeeld: Excelsior— Heerenveen; DHCZFC. De uitslagen in de tweede divisie luid den: HaarlemHilversum 0-0; Rigters- bleek—LONGA 1-2; Zwolse Boys—UVS 1-1; TubantiaZwartemeer 3-3; Oldenzaal —Velox 2-3, (o. p. v. Oldenzaal); NEC— Zeist 2-2; De Valk—PEC 3-2; Wilhelmina —Roda Sport 5-4; BaronieDe Graafschap 1-0. De stand is nu: De stand is NEC 14 9 3 2 21 40—19 nu: Hilversum 15 8 5 2 21 39—26 DFC 15 9 5 1 23 33—12 Haarlem 15 8 4 3 20 46—23 Volendam 15 8 5 2 21 33—18 Roda Sport. 14 8 1 5 17 33—22 HDVS 15 10 1 4 21 28—28 Tubantia 14 7 3 4 17 38—27 Volewijckers 15 8 4 3 20 38—17 LONGA 12 7 1 4 15 33—23 Vitesse 15 9 2 4 20 34—29 Velox 14 6 3 5 15 28—28 Ensch. Boys 15 8 3 4 19 50—31 Wilhelmina 14 6 3 5 15 33—34 Limburgia 15 8 2 5 18 24—19 UVS 14 5 5 4 15 27—30 KFC 13 7 2 4 16 25—19 Baronie 15 6 3 6 15 23—21 Veendam 14 6 3 5 15 35—32 Zwartemeer 14 3 8 3 14 25—18 Fortuna (VI.) 14 5 2 7 12 24—23 Oldenzaal 13 5 3 5 13 22—26 Stormvogels 14 5 2 7 12 23—27 Rigtersbleek 15 6 1 8 13 26—35 Leeuwarden 15 4 4 7 12 34—43 De Graafschap 14 5 1 8 11 22—32 AGOVV 15 3 5 7 11 31—40 Zwolse Boys 14 2 5 7 9 18—27 BW 14 4 3 7 11 16—25 Zeist 15 3 3 9 9 25—44 EDO 15 3 3 9 9 24—43 PEC 14 3 2 9 8 24—40 HVC 15 2 5 8 9 15—29 De Valk 14 2 2 10 6 20—47 RBC 14 2 4 8 8 29—33 Helmondia. 14 1 3 10 5 22—50 Voor zondag zijn vastgesteld: Oldenzaal —Zwolse Boys; WilhelminaLONGA; Ro- Zondag worden gespeeld: Stormvogels— Fortuna (VI.); KFCHelmondia; RBC— Veendam. De uitslagen in eerste divisie B luidden: RCH—SHS 2-1: Heracles—Heerenveen 4-1; Sittardia—Be Quick 2-2; SVV—Blauw Wit da SportVelox; PECde Graafschap- Zwartemeer—De Valk. Voor de KNVB-Beker worden zondag «espeeld: VolendamAjax; UVSSchev Holl. Sport; Feijenoord—SVV; NOAD— Willem II; Eindhoven—PSV; Fortuna— VVV; MVV—WH '16.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 11