Zwarte dag voor De Kennemers en ook VVB en DEM verloren VELO Wijk aan Zee gaf ADO klop en Vitesse won opnieuw Prachtig vaatwerk opgegraven bij het „Huys te Haerlem" are Schaken bij de IJmond-clubs tijdens de kerstdagen Havenberichten VOETBAL IN KENNEMERLAND Kasteel reeds rond 1350 geheel vernield C. Versteeg te Utrecht plotseling overleden Geef Katwijk een zeehaven" 5 VVB De Kennemers In januari damstrijd om de IJmond-titel Vitesse V eisen selesd' CSV DEM ADO-Wijk aan Zee Stormvogels 2 Een goede gewoonte NIEUWJAARS- ADVERTENTIES Wasmachines - Centrifuges Geslaagde duivenshow van „De Snelvlieger" NATUURPERMANENT Dameskapsalon JAN SUYK Kerstbomen te weinig Waar eens in Heemskerk een kasteel stond STOFZUIGERS dc^xlder Bekende Beverwijk er Burgemeester van Alphen: Maritime Beige verkoopt twee schepen oL».iO ii L) h U EM BKR 196U Voor het lagere voetbal was er gisteren al geen volledig programma vastgesteld en van deze ontmoetingen gingen de drie in de vierde klasse C èf niet door wegens terreinafkeuring öf werd de wedstrijd gestaakt Voor De Kennemers was het een zwarte dag: Zelf verloor het met 7—0 en WFC legde tegen VVB op beide punten beslag. Vitesse daarentegen leverde tegen Watergraafsmeer knap werk. In 3 A be haalden Wijk aan Zee, Alkmaarse Boys en DTS fikse overwinningen. DEM/moest zowaar de meerderheid van Meervogels erkennen. Voor De Kennemers gaat het er slecht uitzien, mede doordat WFC zich beter gaat weren. De roodzwarten verloren gisteren tegen Alcmaria Victrix met niet minder dan70 en zulk een uitslag zegt toch wel iets. VVB verloor met de oneven goal uit vijf doelpunten van WFC, waardoor De Kennemers nu vrij stevig op de onder ste plaats staat. Vitesse wint Vitesse blijft op de goede weg voort gaan: Nu moest gisteren in Amsterdam Watergraafsmeer er met 23 aan ge loven, hetgeen we van de Castricummers een knappe prestatie vinden. De stand is nu: 3SC 9 14 West-Frisia 9 9 Zandvoortm. 9 12 Watergraafsm. 9 9 Alcm. Victrix 10 12 WA 9 8 HRC 9 10 VVB 9 7 Vitesse 9 10 WFC 9 5 Durmersteyn 9 10 Kennemers 10 4 Flinke uitslagen in 3 A Wyk aan Zee nam in de uitwedstrijd tegen ADO geen halve maatregelen en klopte de Heemskerkers maar even met 14. DTS, in wie we nog steeds een ge vaarlijk mededinger naar de bovenste plaats zien, deed het nog beter en won met 50 van SEW. DEM stelde teleur door met 12 van Meervogels, dat zich de laat ste tijd aardig weert, te verliezen. De stand is hier: Velsen 9 15 Egmondia 9 8 CSV 9 13 Meervogels 9 8 DTS 9 12 SEW 9 7 Wijk aan Zee 9 12 Beverwijk 9 7 ADO 9 9 Alkm. Boys 10 7 DEM 9 9 ZAP 10 3 WB verloor in Wormerveer met 32. WFC was van meet af aan beter thuis op het zwaar te bespelen veld. Na tien mi nuten had WFC reeds succes, toen Teel hard langs doelman v. d. Boogaard kon schieten. De Wormerveerders kwamen spoedig terug, maar door snel ingrijpen kon de Velsense achterhoede het gevaar bezweren. VVB had geruime tijd nodig om aan het Zaanse veld te wennen, doch in de 41ste minuut kon Luitjes gelijk maken. Aangemoedigd door dit succes maakte Koppen er een minuut later 1—2 van. In de tweede helft drong WFC opnieuw snel op en Teel schoot via de paal raak (22). WFC kwam spoedig terug en Don ker liep door op een van rechts gespeelde bal. Met een listig tikje gaf hij de Wormer veerders de leiding. VVB ging niet bij de pakken neerzitten en verplaatste het spel. Daarom was het jammer dat de scheidsrechter niet zag dat Kooiman door de WFC-doelman werd vast gehouden en zo de bal niet in het doel kon schieten. De Velsenaren kregen nog enkele kansen, maar die werden alle om zeep ge bracht. In de laatste minuten, stond geheel VVB op de Wormerveerse helft. De thuis club liet de moeizaam verkregen overwin ning echter niet meer los. Het zag er in het begin van de wedstrijd tussen Alcmaria Victrix en de Kennemers niet naar uit dat de Beverwijkers met 7—0 verpletterd zouden worden. Het was een fatale dag voor de roodzwarten, temeer daar de „concurrent" voor de onderste plaats, WFC, won. De oorzaak van deze catastrofe is te vinden in de verdediging. De Kennemers begon goed en opereerde Advertentie Met PHIIJPS TELEVISIE gezellige winteravonden. Ook voor het allerlaatste sportnieuws 100 SERVICE PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 - Telefoon 5198 - 8191 In de maand januari zal als onderdeel van het damtoernooi Kennemerland de wedstrijd aanvangen van het IJmond- toernooi. Elke huisdammer wonende te Beverwijk, Heemskei-k en Velsen kan zich ipgeven voor deelname bij de secretaris van DCIJ, ir. M. Krijgsman, Urana- straat 5, IJmuiden. Er zal in de hoofdklasse ■erste klasse en tweede klasse worden ge speeld. Voor DCY hebben reeds veertien spelers ngeschreven. Voor de hoofdklasse Tom- ny Postma, ir. M. Krijgsman. Theo Tiel- •ooy, H. Laros. J. van Straten. Leen Vooys, H Swier, H. v. Gerrevink en Leo Bink- "ïorst. Verwacht wordt dat ook leden van dam- •lub Beverwijk, Sportief en Santpoort in de hoofdklasse zullen inschrijven. Er wordt bij de verschillende damclubs op club avonden gespeeld. vlot voor het Alkmaarse doel. Maar ook nu weer was er in de voorhoede geen schutter beschikbaar. De Alkmaarse de fensie wist ieder gevaar in de kiem te smoren. Na twintig minuten werden de rolletjes omgekéerd en trok Alcmaria ten aanval. Doelman Vos maakte dit keer een wat on betrouwbare indruk. Na 35 minuten spelen stonden de Wijkers dan ook al met 40 achter. De Kennemers gaf echter de moed niet op, maar verder dan enige zwakke schoten van Zwanenburg en Mosk op het Alkmaarse doel kwam het niet. Kort voor de rust werd het vonnis over de rood zwarten voltrokken, toen hun doel voor de vijfde keer werd doorboord. Ook de tweede helft gaf niet veel hoop op herstel, maar ook de Alkmaarders ge loofden het wel. Zij schoten nu „maar" twee keer raak en De Kennemers ging mis moedig met een. 7—0 nederlaag naar huis. Op een drassig v.eld heeft Vitesse in Am sterdam op het technisch betere Water graafsmeer, dank zij een groter enthou siasme, een overwinning kunnen bevech ten. Mertens gaf de Castricummers de lei ding toen hij met een fraaie boogbal doel man Schaap liet vissen. Voor de rust maakte de thuisclub gelijk door Schuyt, die een goede dieptepass vlak voor het straf schopgebied oppikte en met een gaaf doel punt afrondde (11). In de tweede helft nam Watergraafsmeer zelfs een voorsprong. Keeper Stuifbergen dook nu vergeefs naar een afstandschot van Kok. Vermolen, die uitstekend de ge blesseerde Groot verving, kon deze achter stand voor Vitesse wegwerken, nadat en kele keren achtereen een Castricums of fensief de bal voor het Amsterdamse doel had gebracht. Met de wind in de rug slaagde Vitesse er tenslotte in een voorsprong te nemen, toen Vermolen een magnifieke corner voor het doel bracht en De Zeeuw het leer in eens op zijn slof nam en achter Schaap in het net joeg. Met hand en tand konden de Castricum mers deze kostbare voorsprong tot het eind toe verdedigen en zij aanvaardden twee punten rijker de thuisreis. Veis enheeft de vrije zondag benut door naar Weesp te gaan en daar de derdeklas ser Rapiditas te ontmoeten. Er kwamen twee jonge, enthousiaste ploegen in het veld, die goed tegen elkaar waren opge wassen. In de tiende en 25ste minuut moest doel man Duin zwichten. Kort voor rust bracht Graman met een kogel de cijfers dichter naar elkaar. Na de hervatting liep Rapiditas verder uit, maar onverwacht verkleinde Hoogzaad de achterstand met een ver, hard schot. Velsen werkte hard voor de gelijkmaker en Graman had in de 40ste minuut succes. Beide ploegen vochten om de winnende goal en deze eer was voor Rapiditas weg- CSV heeft de vrije zondag benut om de reeds lang aangekondigde vriendschappe lijke wedstrijd te spelen tegen Foresters uit Heiloo. De Castricummers bleven met 31 de baas in eigen huis. Van Maarle- veld opende de score en in nog geen 20 mi nuten had CSV een 20 voorsprong, nadat v. d. Wal fraai had ingeschoten. Het koude weer inspireerde overigens de bezoekers evenmin als de thuisclub, maar Foresters kwam voor rust toch nog een keer tot daden. Na de hervatting wist Foresters nog maals het doel te vinden, maar de scheids rechter keurde de goal af. Toen dreef CSV nog een keer de aanval op de spits en drong v. d. Wal ver in de vijandelijke de fensie door. Hij liet de vrije schietkans niet liggen en daarmee was het vonnis over de Heiloërs geveld (3—1). Binnen veertien dagen tijd heeft Meer vogels vier punten uit Beverwijk weten weg te halen. Na het succes van vorige week tegen Beverwijk wonnen de Aker- sloters nu van DEM De Wijkers hadden in de eerste helft wel meer scoringskansen, maar het was Meervogels dat een 02 voorsprong nam. Het eerste doelpunt ont stond, toen linksback Beentjes voor buiten spel bleef staan en Zijp ongehinderd de bal langs doelman Aardenburg schoot (0—1). De tweeed treffer kwam van de voet van Verduin. Hij omspeelde enige DEM-spe- lers en sloeg ook Aardenburg. Na de rust wist doelman- Van Zutphen van Meervogels bij een Beverwijkse aan val de bal niet voldoende weg te werken en Jaap Aardenburg was er als de kippen bij (12). Nog enige malen kwam het doel van Meervogels in gevaar, waarbij de bal zelfs een keer langs het lege doel rolde. Doelman Aardenburg stopte een zeker schijnend doelpunt, toen Kersens een van de linkervleugel aangegeven bal keihard in de linkerbovenhoek schoot. Zo bleef het 1—2. De ploegen van ADO en Wijk aan Zee waren in het begin aardig tegen elkaa.i opgewassen. De Heemskerkers opereerden enige keren gevaarlijk voor het doel van de bezoekers Maar schoten van Van Tunen en Van Dam werden door De Blok gekeerd. Toen Wijk aan Zee wat van de schrik be komen was, trok- de ploeg snel ten aanval en na tien minuten passeerde E. Snijders doelman Burger met een schuiver. Wijk aan Zee kwam terug en Bol maakte er 02 van. Hierna moest Van Dam van ADO het veld verlaten, nadat hij bij een botsing waarschijnlijk een lichte hersen schudding had opgelopen. Wijk aan Zee was onbetwist de sterkste ploeg en nog voor rust vergrootten Seijse- ner en Anton Snijders de voorsprong tot 0—4. Na de hervatting boekte ADO na tien minuten succes. De Wit schoot hard raak en ADO kreeg nu verscheidene kansen. Maar de bezoekers zetten alles op de ver dediging en gaven hun voorsprong niet meer prijs. Stormvogels 2 en EDO 2 hebben elkaar de punten fel betwist. Over het geheel wogen de partijen aardig tegen elkaar op, maar de aanvallen van de IJmuidenaren, hoewel lang niet altijd groots, waren iets gevaarlijker. Aan beide kanten stonden echter twee uiterst parate verdedigingen die mogelijk in deze ontmoeting niet ge passeerd zouden zijn, als op het gladde terrein snel doorschietende ballen niet voor wonderlijke en onverwachte situaties hadden gezorgd. Visser en Walraven pro duceerden voor de rust twee IJmuidense goals, terwijl doelman Vrijhof slechts een maal gepasseerd werd. Deze 12 voorsprong hebben De Vries en zijn medeverdedigers na de rust vak kundig verdedigd. De knappe Haarlemse doelman zorgde er voor, dat Peters c.s. niet tot een derde doelpunt kwamen. is het bij de jaarwisseling ook uw relaties uw beste wensen aan te bieden. Welnu, in ons blad van ZATERDAG 31 DECEMBER is daartoe ruimte gereserveerd kosten 18 mm 1 20 Iedere mm meer ƒ015 U kunt ze opgeven aan onze kantoren Lange Nieuwstr. 427, Dmuiden of aan onze bezorgers Vóór de kerstdagen gaf de Belg maar weinig geld voor de kabeljauw. Kisten-ka- beljauw lag rond de 100.- per kist, ter wijl de regels nog aanzienlijk beneden de ze prijs lag. De grofste soorten schelvis bleven rond de 50.- per kist. West-Duitsland was de grote afnemer van de zwarte koolvis. De kisten grote zwarte koolvis brachten 90.-per kist op de kleine kabeljauwmaat rond de 80.-. Dat de kleinere soorten worden „meege trokken" is duidelijk. Engeland was bijzonder rustig. Grote en middel schol schommelden tussen de 30.- en 35.—, terwijl de zetschol en schol I enige rijksdaalders meer opbrachten. De kalkoen speelt hier een grote rol! Ook 't binnenland kon niet roemen over grote vraag. Er was wat meer schelvis- aanvoer dan de handel gewend was. Braad werd wel opgenomen, echter tegen een prijs die veel verschil vertoonde met voor gaande weken; een 20.-tot 25.- per kist. De haringaanvoer liet weer niets te wen sen over, behalve in de laatste dagen dei- week. De prijs was en bleef laag. Veel span- haring kon door de handel niet opgeno men worden, terwijl ook de Westkust-ha ring maar even boven de opvangprijs lag. De makreel is maar „zuinig van kwa liteit", vandaar dat de prijs ook niet hoog ligt. De tongprijs liet vrijdag een nogal be langrijke daling zien, doch zaterdag bij een aanvoer, die aanzienlijk lag onder die welke de handel gewend was, trokken de prijzen weer flink op. Er zal de komende twee weken door de handel gerekend moeten worden op 'n be langrijk kleinere aanvoer dan gewoonlijk. Veel kotters en ook grote loggers zijn voor de kerstdagen binnengekomen en blijven liggen tot 2 januari a.s. Er moest nog veel vakantie opgenomen worden door de bemanningen, terwijl de resultaten in 1960 van dien aard waren, dat dit laatste weekje „er wel af kan". Advertentie VERKOOP - REPARATIE De grootste keuze en de beste service Het aloude en bekende adres Velserduinweg 173 - Telefoon 4402 KOOPT BIJ DE VAKMAN PRESENTIEGELD OMHOOG. Als de gemeenteraad van Velsen er mee accoord gaat zal net presentiegeld voor het bijwonen van vergaderingen van de af delingen van de raad en van de raadscom missies op 10.- worden gebracht. Het is nu 5.- De kerstdrukte heeft niet kunnen ver hinderen, dat bij de IJmond-schaakclubs nog druk werd gespeeld. Zo werd bij het Beverwijkse Pat Mat in alle afdelingen flinke activiteit ten toon gesspreid. Het was daarbij jammer dal zoveel partijen moesten worden afgebroken, waardoor het rendement van deze avond slechts gering was. In de eerste afdeling bijv. werden twee ontmoetingen afgebroken, waarbij het belangrijke treffen tussen clubkam pioen M. P. Suiker en D. G. Huygen. De enige winstpunt kwam op naam van J. A. Rodenberg die met dit succes zijn fraaie positie in de kopgroep wist te behouden. De uitslagen zijn: Groep 1: Huygen Suiker afgebroken; RodenbergSlings 1-0; HartSonneveld afgebroken; Groep 2: Van Voorst Vader—v. d. Berg afgebroken; Schroder—Schepel 0-1; Groep 3: Moster- man—Alting 0-1; Verkooijen—Duin 0-1; Doets—Steeman 1-0; Groep 4: Wortelboer Burger 0-1; Van LeeuwenR. Cramer afgebroken; C. Cramer—Kruyer afgebro ken; Jeugdafd.: KuysJ. Hagen 1-0; Van LeeuwenDe Swart 0-1; Algemene comp.: WinkelaarKnake 1-0; De Reusv. d. Lely 0-1. Bij het Beverwijkse „Weenink" bepaal de de strijd zich tot gevechten in de eerste en vierde afdeling. Opvallend was dat de spelers van de eerste groep er in slaagden nu eens zonder onbesliste partijen het strijdgewoel te verlaten, waarmee het totaalverloop der competitie een flinke duw kreeg naar de overigens nog ver af gelegen finish. De favorieten P. Stet. A. Burgerhout en Ph. Bakker boekten allen winst, waardoor de rangschikking geen be langrijke wijziging onderging. De uitslagen zijn: Groep 1: De Bruyn Wortel 0-1; StetKoomen 1-0; De Koter— Brgerhout 0-1; Bakker—Wortel 1-0; Muyen —Slings 0-1; Groep 4: Schlukeber—Bos 0-1; v. d. Heijde—Natte 0-1; Van Wendel— Koster 0-1. Assendelft 2Weenink 3: bord 1: Heijne —Verduit 0-1; 2. De Graaf—R. Meijer 0-1; 3. v. d. OutenaarDe Lange 0-1; 4. Bijl De Wal 1-0 (n.o.); 5. Jongejan—Zweers Meijer 1-0: 6. De WinterFranck 1-0 (n.o.); 7. IJff—v. d. Veen 0-1: 8. Bersee— v. d. Outenaar 1-0; 9. P. KleijneVan Wendel 0-1; 10. C. Kleijne—De Jong 1-0 (n.o.). Totaal 5-5. In IJmuiden In het Cultureel Centrum in IJmuiden kwamen ondanks het drukke bondspro- gramma nog een aantal spelers bijeen om hun partijen voor de onderlinge competi tie te spelen. In de eerste afdeling bleven G. Maas en M. J. Warnez in de hoek waai de klappen worden uitgedeeld, nu zij resp. tegen P. Lanser en Tj. de Jong de vlag moesten strijken. De reeds ten top geste gen spanning in de tweede afdeling be reikte het kookpunt door de nederlaag van H. Aarts tegen W. Doornenbal waardoor 't aantal kanshebbers op promotie naar de eerste groep opnieuw is toegenomen. In de vierde afdeling nestelde de veelbelovende A. van Maanen zich stevig aan de kop door eerst zijn afgebroken partij tegen J. Slager te winnen en vervolgens de revanche partij eveneens met een positieve score af te sluiten. De uitslagen zijn: Groep 1: G. H. H. C. MaasP. Lanser 0-1; M. J. WarnezTj. de Jong 0-1; Groep 2: H. AartsW. Doornen bal 0-1; Groep 4: A. van MaanenJ. Sla ger 1-0; H. Wolthuizen—J. E. v.d. Wel 0-1; H. KosterC. Bakker remise; J. Slager A. van lyiaanen 0-1. De schakers in Driehuis hadden slechts een beperkt programma af te werken dat zonder verrassende gebeurtenissen tot een einde kwam. Weliswaar verspeelde A. Zeijlmans een halve punt, maar tegen L. Schouten lag dit wel enigszins in de lijn dei- verwachtingen. Ie de tweede groep is de positie van G. B. Velk vrijwel onaan tastbaar geworden met de fraaie score van 9 uit 9! De uitslagen zijn: Groep 1: D. v. d. Kooi J. Jonkman 1-0; A. Zeijlmans—L. Schou ten remise; Groep 2: G. B. ValkK. E. Willems 1-0; W. Philips—J. A. Berkhout 1-0; G. Kapitany—G. Schouten sr. 0-1; K. E. Willems—J. H. Kruyer 1-0. In hotel Kennemerhof aan de Kennemer- laan in IJmuiden heeft de postduivenhouders- vereniging „De Snelvlieger" tijdens de afge lopen kerstdagen een duivenshow gehouden Dit werd gedaan ter gelegenheid van het vijf- en twintigjarig bestaan van de IJmuidense vereniging. Het was een show, die voor de liefhebber1- zeer veel aantrekkelijks had Het ..neusje van de zalm" werd hier getoond. Ei waren prachtige zwartkrassen. lichtkrassen rode en vale duiven. Van elke klasse werd na een uitgebreide keurig door de heer A Unterhorst uit Rotterdam, de kampioen aan gewezen. Er waren door diverse firma's en bedrijven, alsmede van het gemeentebestuur van Velsen, mooie prijzen aanwezig. De ten toonstelling, die voor het publiek gratis toe gankelijk was, is zaterdagavond om zes uur geopend. Zaterdagavond is tevens een wild- avond gehouden, waarvan de baten bestemd zijn voor de vereniging „De Snelvlieger". Tij dens de heren C. Nipius, A. Pronk en J. v. Vlaanderen verkocht. Advertentie Heeft n ook al zo'n prettige moderne gehad bij Wjjkerstraatweg 259. Velsen-Noord. Tel. 3585 De aanvoer van de op de tweede kerst dag in Beverwijk gehouden bloemenveiling was niet zo groot, maar toch groot genoeg om de vele kopers die zich voor de kerst dagen totaal „los" verkocht hadden weer de nodige voorraad te verschaffen. De prijzen op deze dag waren niet lager dan die van vóór de feestdagen. De grootste belangstelling ging uit naar de tulpen, speciaal naar de lange tulpen. Soorten als Paul Richter en Rose Copland noteerden nog een prijs van 2,20 per bos, andere soorten waren lager in prijs, doch onder de gulden per bos was er niets te koop. Narcissen en hyacinten waren er weinig en deze bolgewassen gingen vlot weg. Zowel in Beverwijk, Heemskerk en IJmuiden waren kerstbomen en kerstgroen te kort. Velen die nog ter elfder 'ure een boom wilden kopen, moesten worden te leurgesteld. Tussen het vroegere kasteel „Oosterwijk" en het nog bestaande kasteel „Assum- burg" in Heemskerk, stond een paar honderd jaar geleden het „Huys te Haerlem". Er is niet zo bijster veel van dit kasteel uit de middeleeuwen bekend. Daarom hebben in dit bijna afgelopen jaar archeologen van de Rijksdienst voor Oud heidkundig Bodemonderzoek te Amersfoort een letterlijk en figuurlijk diepgaand ondrzoek ingesteld onder leiding van de heer J. G. N. Renaud, dezelfde die de fundamenten van kasteel „Oosterwijk" heeft blootgelegd. In het kerstnummer van het Hoogovenorgaan „Samen" onthult de archeoloog iets over de opgravingen. Er is niet veel, maar wel gaaf aarde werk gevonden, zoals een wijnkan van bij na dertig centimeter hoogte en een wat kleinere biei-pul. Voorts werd in de vroe gere gracht rond het kasteel prachtig bronzen vaatwerk aangetroffen. Vooral deze laatste voorwerpen worden weinig bij opgravingen gevonden. Een intensief onderzoek van het heuvel tje midden in het polderland tussen Bever wijk en Heemskerk, heeft ook de platte grond van het Huys te Haerlem aan het lucht gebracht. Hieruit blijkt, dat het kas teel een onregelmatig vierzijdig gebouw is geweest met twee ronde hoektorens. Van de binnenbebouwing is echter niets meer te bespeuren. Het lijkt een wat schamel resultaat, doch de heer Renaud is ermee tevreden. De opgraving heeft zeer veel moeite gekost. Medewerking heeft ook de Nederlandse Jeugdbond ter bestudering van de ge schiedenis gegeven. Er was namelijk in de afgelopen zomer een speciaal werk kamp ingericht. In maart van dit jaar is men met het werk begonnen. Waarom de archeoloog zoveel belang stelling voor het kasteel heeft? Omdat een onderzoek in dit geval wellicht een kans vood de plattegrond vast te stellen van een kasteel uit de veertiende eeuw. Dit laatste hangt weer samen met het feit, dat rond 1350 het kasteel als gevolg van de oorlogshandelingen tijdens de Hoekse en Kabeljauwse Twisten, is verwoest. Denkt men dan nog aan de vele verbouwingen en veranderingen aan vele van onze vader landse kastelen in de loop der tijden, dan begrijpt men de verhoogde belangstelling vóór „Oud Haerlem" (zoals het kasteel ook vaak genoemd wordt). Wanneer het kasteel is gebouwd is niet meer na te gaan. Het bestaan ervan gaat zeker terug naar de jaren rond 1160, waar de naam van de eerste heer van Haerlem in een oorkonde wordt genoemd. Geduren de honderdvijftig jaar heeft het geslacht van IJsbrand van Haerlem op het kasteel gewoond. In de veertiende eeuw vervielen, wegens uitsterving van genoemd' geslacht, de goederen aan de graaf van Holland, in dit geval Willem III Later werd het gekocht dóór de edelman Jan van Polanen. En de Polanens zijn het Advertentie Electrolux. Excelsior, Erres, Holland Electro, Ruton. AEG, Philips enz VERKOOP - REPARATIE Beta line in overleg VELSEKIHUNWEG 173 - TELEFOON 4492 Op 75-jarige leeftijd is in Utrecht,.waar hij tijdens de kerstdagen verbleef, plotse ling overleden de heer C. Versteeg. De overledene genoot in Beverwijk grote be kendheid als oud-bestuurslid van de nu bijna 50-jarige gymnastiek vereniging „Turnlust". De heer Versteeg is ruim 40 jaar se cretaris van deze oudste Beverwijkse sportvereniging geweest en was sinds 1912 lid van deze vereniging. Voor zijn vele werk is hij tot ere-lid benoemd. Maar niet alleen diende hij de belangen van de BGV Turnlust, hij was ook zestig jaar lid van het Haarlemse BATO waar hij in het afgelopen najaar nog op grootse wijze ge huldigd werd. In het openbare, leven nam hij een gro te plaats in. Zo was hij tot zijn dood secretaris van de chr. woningbouwvere niging „De Voorzorg". Voor de tweede wereldoorlog maakte hij een reeks van jaren deel uit van de ge meenteraad als lid van de C.H.U. Hij ge noot ook bekendheid als lid van het Be verwijkse brandweerkorps. Tot; voor enke le jaren werkte hij nog bij de firma Ho nig in'welk loodgietersbedrijf hij bijna zijn gehele leven heeft gewerkt. De heer Versteeg heeft vele jaren deel uitgemaakt van het bestuur der Kenne- mer Turnkring en ook hier werden zijn grote verdienste voor de turnsport onder scheiden door zijn benoeming van ere-lid dezer organisatie. Het Koninklijk Neder lands Gymnastiek Verbond had hem opge nomen in zijn veteranencorps en hem ook onderscheiden. De begrafenis zal donderdagmorgen op de begraafplaats „Duinrust" plaats vin den. laatst in bezit geweest van het kasteel. Het wérd omstreeks 1350 vernield. Of de plattegrond, die men heeft ver kregen aan de hand van puinstroken, er een is van een ongeschonden veertiende- eeuws kasteel, betwijfelt de archeoloog Renaud. Er is ongetwijfeld veel gewijzigd tijdens de bewoning door de verschillende families. 95 Burgemeester Bruins Slot van Alphen aan de Rijn heeft in de laatste raadsver gadering van het jaar gezegd, het te zullen toejuichen wanneer de plannen van de ver eniging van schipperseigenaren in Katwijk betreffende een eigen zeehaven zullen wor den verwezenlijkt. „De gehele Rijnstreek krijgt daardoor een rechtstreekse verbin ding met de zee. de stoutste dromen van de scheepswerven en de industrie in de Rijnstreek zullen dan verwerkelijkt wor den". zei hij. De burgemeester deed een bei-oep op alle autoriteiten en instanties die te maken hebben of te maken zullen krijgen met de vissershaven in Katwijk :„Geef Katwijk-, een vissershaven en koppel de Oude Rijn daaraan vast met een zeesluis. Het zal de oplossing zijn voor vele bestaande moei lijkheden en het zal de Rijnstreek open leggen voor nieuwe nooit gedroomde mo gelijkheden". (Van onze correspondent) BRUSSEL. In Antwerpen gaat het gerucht, dat de Compagnie Maritime Bei ge de beide passagiersschepen „Baudouin- ville" en „Jadotville" zou verkopen aan de Engelse P. en O.-maatschappij. De twee lijnschepen onderhielden tot nu toe het verkeer op Kongo, ze meten elk 13.800 ton, en hebben plaats voor 300 passagiers. Ze zouden van de hand gedaan worden voor een gezamenlijk bedrag dat circa 3 mil joen pond zou bedragen, en ze zouden in dienst worden gesteld voor het passagiers vervoer naar het Verre Oosten. Men kon in Antwerpen alleen maar vernemen dat er inderdaad onderhandelingen aan de gang zijn, doch naar het schijnt is er nog geen contract getekend. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Strabo, Rotterdam; Castor, Rotterdam; Spes Skive, ledig Hoogovens; Noren, Dor drecht; Hunzestroom. Dagenham; Twenthe, Ipswich; Amstelland. Buenos Aires: Die- vertje. Shoreham; Pirrko Nurminen, Delf zijl, cellulose Velsen; Henriette-b. Par; Arkadia Kemi, cellulose Velsen; Stad Maassluis. Pepel, erts Hoogovens; Flardin- ga. Rochester, ledig Hoogovens; Kars, Pa rijs. bijlegger; Jans. Londen; Tilly Skog- hall, hout. Zaandam; Togokust. Antwer pen; Lizard. Londen; Fiona Valdemarsvik. hout. Zaandam: Ponza, Waya, hout Zaan dam; Zaanstroom. Leith; Gouweborg, Ny- koeping, ledig; Kennemerland. Hamburg; Lydia. Teignemouth; St. Thomas, Le Havre Norroe. Kotka: Looiersgracht. Mantyluoto; Grebbestroom Huil. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Hele- mar. Antwerpen: Belinda. Dundee: Staten- laan. Londen; Antilla. Leith; Nordholm, Hamburg; Rijnstroom. Londen; Woltersum. Le Havre; Saltvik Hudiksvall, hout Zaan dam; Leliegracht. Hamina; Libertas, Ham burg: Ystroom. Swansea: Plato, Kopenha gen; Hennie-t, Kopenhagen Cluas Mich, Rostock. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Bra bant. Kramfors: Theano. Dublin; Chios. Norfolk steenkolen Hoogovens; Blanken- stein. Bremen: Reimar Edzard Fritzen. Gevle. erts Hoogovens: Vliestroom. Liver pool; Magas. Kopenhagen: Helios. Otter backen: Heike. Nantes, laden Hoogovens: Charis. Paramaribo. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Bie- rum. Kopenhagen: Transic. Gdynia ledig Hoogovens; Egret. Liverpool; Brouwers gracht. Stockholm: Aura, Kotka; Bewa. Ahus; Schippersgracht. Tolkiss Dotterel Liverpool; Anna Elisabeth. Par: Afghani stan. Antwerpen, ledig Hoogovens: Sitaka. Gothenburg: Tor. Malmö: Vechtstroom. Bristol; Cawi, Par: Marukla Bremen: Ka rachi Marseille: Cote du Nord Le Havre- Bulk Oil Ras Tanura: Ara, Gevle: Marin Karlshamn. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Corvus Sta vanger: Waverfstroom. Liverpool: Be- los. Stockholm: Amstelstroom. Bristol: Ysel Le Havre: Ardeas. Oran: Aeneas. Ham burg: Diosenes. Buenaventura. Ma*andag vertrokken uit IJmuiden: Sar- oedon Bremen: Strabo. Gibraltar: Linge- stroom. Hull; Zaanstroom Londen.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5