Stormvogels hield Fortuna (VI.) in harde wedstrijd eronder (2-1) Tottenham luidde oude jaar uit met „vuurwerk" Feijenoord weigert Moulijn verder uit te betalen Oudjaar in de Keulse zesdaagse Wedstrijd eindigde zes minuten te vroeg Blackburn Rovers werd met 5-2 overspeeld Charleville versloeg Casablanca met 55-53 Jan Derksen werd tweede in Bazel Profs als ploegleiders in Olympia's Toer Regen was spelbreker bij Australië-West-Indië Waarom mag ik niet bewijzen dat ik een linksbinnen ben Keres niet naar Beverwijk j Bonaco-prijs voor Jour de Java Rus Zakadse was beste skispringer in Garmisch SPORTPRIJZEN Herman Mulder mmm mmmwm MAANDAG 2 JANUARI 1961 13 HAARLEMS MEDAILLEHUIS Yuri Vlasov Europees sportman van het jaar Om de Europese beker Mogelijk ook Rik van Looy India bleef ver achter bij Pakistan „Chuck" McKinley over weegt professional te worden Terlouw en Beeke leiden in Amsterdam Ingevreten hekel És- li 'S Zuidamerikaanse afvaar diging voor interzonaal toernooi De Keulse zesdaagse In de wedstrijd tussen Stormvogels en Fortuna Vlaardingen heeft de overigens zwak leidende scheidsrechter Godding heel wat vrije trappen uitgedeeld en mees tal tegen de wel wat erg fanatiek spelen de Vlaardingers die meer aandacht be steedden aan het afbreken van het spel der tegenpartij dan aan de opbouw van de eigen aanvallen. Ook Stormvogels speelde niet steeds hogeschoolvoetbal, maar toch was het opbouwen van het aanvalsspel der blauwwitten zeker beter van kwaliteit. Ongetwijfeld heeft de niet-sterke leiding van de scheidsrechter er toe bijgedragen dat er aan beide kanten vaak hard werd gespeeld en de wedstrijd een rommelig verloop had. Dit laatste bereikte zijn hoog tepunt, toen de scheidsrechter de wedstrijd 7,es minuten te vroeg liet eindigen. De spe Iers verlieten het veld, maar het publiek bleef. Het kreeg nog gelijk ook, want eni ge minuten later werd het spel hervat, doch er werd niet meer gescoord. Het bleef 2-1 voor de Vogels. Al spoedig na het begin maakten de Vlaardingers het de Vogels duidelijk dat zij geenszins van plan waren de punten aan hun tegenstanders cadeau te doen. En daarom was het maar goed dat de IJmui- der verdediging, waarin De Vries de ge blesseerde Freriks goed verving, onder leiding van Jansen er aanstonds uitste kend het oog in had. Toch kregen Blankenstein en zijn mede- aanvallers in de eerste helft wel enkele doelrijpe kansen, maar hun schieten was niet beter. Onder leiding van Snoeks en De Graaf trachtte Stormvogels zijn aanvallen dege lijker op te bouwen, hetgeen echter door het fanatiek ingrijpen van Swaneveld c.s. niet meeviel. Toen Van der Waal echter in de 21ste minuut Snoeks een bekeken pass gaf, pas seerde deze handig keeper Kramer (1-0). pit gaf de Vogels moed en na een half uur spelen doelpuntte Doorneveld na goed voorbereidend werk van Snoeks (2-0). Advertentie VOOR Kampervest 33 Tel. 21101 Vraagt gratis prospectus Nog gaf het opportuniteitsvoetbal van Fortuna geen zekerheid dat deze voor sprong reeds voldoende zou zijn en zeven minuten voor de rust maakte Van den Borden dit de Vogels duidelijk. Rust 2-1.. Na de rust zijn de liefhebbers van in telligent voetbal door het steeds harder worden van het spel nog minder aan hun trek gekomen dan voor de thee. Slechts af en toe, en dan meestal nog van Stormvo gels, kregen de aanwezigen beheerster spel te zien, welke pogingen echter in het strafschopgebied door fors ingrijpen der respectieve verdedigers meestentijds wreed werd verstoord. Zo nu en dan werden ook de keepers aan het werk gezet, maar Kramer noch De Graaf liet zich meer passeren, zodat Stormvogels tenslotte met 2-1 verdiend won. Vijftien persbureaus menen: Het Poolse persbureau PAP heeft tra ditiegetrouw ook ditmaal een aantal Euro pese persbureaus gevraagd wie huns in' ziens het meeste aanspraak maakte op de titel: Europese sportman-sportvrouw van het jaar. Vijftien persbureaus beantwoordden deze vraag. De eerste plaats viel toe aan de Russische gewichtheffer Yuri Vlasov, die op de drie Olympische oefeningen in de zwaargewichtklasse met 537.5 kg een fan tastisch wereldrecord vestigde. De uitslag was verder: 2. Armin Hary (West-Duitsland) atle' tiek, 3. Pjotr Bolotnikov (Rusland) atle tiek, 4. Yolanda Balas (Roemenië) atle tiek, 5. Josef Schmidt (Polen) atletiek, 6. Boris Shaklin (Rusland) turnen, 7. Helmut Recknagel (Oost-Duitsland) ski, 8. Stanis- lav Krz Szkowiak (Polen) atletiek, 9. Li vio Berutti (Italië) atletiek, 10. Ingrid Kraemer (Oost-Duitsland) sehoonspringen. Cricket Basketbal De Franse ploeg van Charleville heeft op nieuwjaarsdag de sportclub van Casa blanca met 55-53 verslagen in een re vanche-wedstrijd, geldend voor het toer nooi om de Europese basketbalbeker. Daardoor heeft de Franse ploeg zich voor de tweede ronde geplaatst. Bij rust ston den de Fransen met 25-19 voor. In de eerste wedstrijd tussen de beide ploegen versloeg Charleville Casablanca met zeven punten. De Fransen zullen in de tweede ronde in Moskou tegen plóeg van het rode leger uitkomen. Wielrerr Onze landgenoot Jan Derksen is op nieuwjaarsdag tijdens wielerwedstrijden in Bazel op de tweede plaats geëindigd ach ter de Zwitser Plattner, maar vóór de Zwitser Suter en de Westduitser Werner Potzernheim. De Duitse stayer Karl Heinz Marsell, won de finale om de grote prijs achter mo toren in 22 min 36.1 sec, hetgeen een ge middelde betekende van 53.092 km. per uur. Op de tweede plaats eindigde de Belg Verschueren, derde werd De Pae- pe (Belg) en vierde de Nederlander Wout Wagtmans. Noppi Koch, voor de finale uitgescha keld, eindigde in een troost wedstrijd op de tweede plaats achter de Duitser Valen tin Petr. Als alle onderhandelingen tot een goed einde komen, zullen befaamde professio nals als ploegleider fungeren in Olympia's Toer 1961 die van 9 tot en met 14 juni wordt verreden. Het staat reeds vast, dat Peter Post en de oud wereld-kampioen der achtervolgers, Piet van Heusden, ama- teurploegen onder hun leiding zullen krij gen. De onderhandelingen met Gerrit Schut te en Arie van Vliet zijn in een verge vorderd stadium. En ten slotte bestaat zelfs de mogelijkheid, dat de Belgische wereldkampioen op de weg, Rik van Looy, met zijn kennis een amateurequipe zal bijstaan. In het schema van Olympia's Toer is een kleine wijziging aangebracht. Op 10 juni zal na de halve etappe van Roosen daal naar Veldhoven niet een individuele tijdrit, maar een ploegentijdrit over 30 km. op een circuit in de omgeving van Veldhoven worden gehouden. Tottenham Hotspur heeft zaterdag het oude jaar uitgeluid met een spectaculair vuurwerk, waarvan Blackburn Rovers het slachtoffer werd. Ondanks het gemis van Cliff Jones and Dave Mackay, twee van de sterkste spelers, zegevierden de spurs in hun eigen White Hart Lane stadion zonder moeite met 5—2. Ook de voornaam ste concurrenten maakten geen fouten. Wolverhampton Wanderers verpletterde Chelsea dat momenteel volkomen van slag is, met 6—1 en Burnley was ook al in een produktieve bui, waarvan Newcastle Uni ted het slachtoffer werd: 5—3. Sheffield Wednesday bleef volgens de verwachtin gen Birmingham City de baas: 2—0. Blackburn was in de eerste helft zeker niet de mindere in de wedstrijd tegen Tot tenham en na 45 minuten was de stand dan ook gelijk: 11. In de eerste twee mi nuten van de tweede helft beslisten de Noord-Londenaren echter door twee tref fers de strijd. Bobby Smith en Les Allen scoorden tweemaal voor de Spurs, Danny Blanchflower schoot eenmaal raak. Hattricks waren deze zaterdag aan de orde van de dag. Alex Dawson van Man chester United presteerde het voor de tweede maal in een week om driemaal te scoren, waarmee hij het grootste aandeel had in de 51 zege van zijn club tegen stadgenoot Manchester City. Jimmy Mur- ra, de produktieve aanvalsleider van de Wolves, vond driemaal het net in de ont moeting tegen Chelsea, dat evenals op tweede kerstdag tegen Manchester United zes doelpunten tegen kreeg. Arsenal's middenvoor David Herd ten slotte doelpuntte driemaal tegen Not tingham Forest dat met 53 verloor na uit de voorgaande acht wedstrijden veer tien punten behaald te hebben. De clubs onderaan de ranglijst roerden zich geducht. Preston North en Blackpool speelden gelijk tegen respectievelijk Car diff City (1—1) en Aston Villa (2—2), Bol ton Wanderers versloeg West Ham United met 31 en West Bromwich behaalde een benauwde zege op Fulham: 2—1. Aangezien Ipswich Town, de leider van de tweede divisie, niet in het veld kwam, kon Sheffield United, via een 32 score tegen Charlton Athletic, de eerste plaats heroveren. Runner-up Liverpool verloor opnieuw terrein, ditmaal door een 43 ne derlaag op eigen veld tegen Middles brough. Bob Appleby, doelman van de be zoekers, brak zijn neusbeentje, toen hij bij een uitval in onzachte aanraking kwam met een doelpaal. Het dit jaar tot de League toegelaten Peterborough United doet het nog steeds Voetbal in Engeland goed in de vierde divisie. Na de 50 over winning op Carlisle United drie goals van middenvoor Terry Bly prijkt de club op de derde plaats met een achterstand van drie punten op leider Chrystao Palace. De uitslagen luiden: Eerste divisie: Aston VillaBlackpool 22, Bolton WanderersWest Ham Uni ted 31, BurnleyNewcastle United 53, FulhamWest Bromwich Albion 12, Lei- cester CityEverton 41, Manchester United—Manchester City 5—1, Notting ham Forest—Arsenal 35, Preston North End—Cardiff City 1—1, Sheffield Wednes day—Birmingham City 2—0, Tottenham Hotspur—Blackburn Rovers 5—2, Wolver hampton WanderersChelsea 6—1. Tweede divisie: Bristol RoversBrigh ton and Hove Albion 0—1, Charlton Ath letic—Shelfield United 2—3, Huddersfield Town—Lincoln City 4—1, Leyton Orient— Scunthorpe United 2—1, Liverpool—Midd lesbrough 3—4, Norwich City—Stoke City 1—0, Plymouth Argyle—Swansea Town 10, PortsmouthSouthampton 11, Rotherham United—Le°ds United 1—3, SunderlandLuton Town 7—1. De regen is op de tweede dag van de tweede testmatch tussen Australië en West-Indië als spelbreker geweest, Slechts 2 uur en 21 minuten kon er wor den gespeeld, in welke periode de West' indiërs een dappere strijd leverden. Het totaal van 348 van de Australiërs in de eerste innings lokte een antwoord van West-Indië uit dat bestond in het ver lies van twee wickets voor 1 run. Rohan Kanhai en Seynour Nurse voerden de score op tot 108 voor 2 in een ongebroken derde wicketstand, tot de regen de strijd afbrak. West-Indië was toen 240 runs ach ter met acht wickets in handen. Scores: Australië 348 (R. Mackay 74, J. Martin 55, L. Favell 51, Hall 4 voor 51). West-Indië 108 voor 2 (R. Kanhai 70 n.o. 5. Nurse 35 n.o.). Pakistan was voor 301 all out en India had hierop geantwoord met 83 voor 2, toen de tweede dag van de derde test match tussen India en Pakistan was af gesloten. De twintigjarige Amerikaanse DavisCup- speler Chuck McKinley uit St. Louis zou er over denken prof te worden, als het voor hem niet meer mogelijk zou zijn in ama teurwedstrijden uit te komen. McKinley is dezer dagen door de Ameri kaanse tennisbond geschorst wegens zijn aedrag in de wedstrijd tegen Italië, waar door hij de naam van het Amerikaanse tennis schade heeft berokkend. McKinley heeft toen uit woede zijn racket in het publiek geworpen. De schorsing werd donderdag in New York bekend gemaakt door George Barnes president van de Amerikaanse tennisbond McKinley zei. dat hij nog steeds tennis wil spelen. „Ik zou graag naar Wimbledon gaan en naar andere toernooien in 1961 Ik hoop dat de situatie spoedig opgehel derd zal worden", voegde de tennisspeler er aan toe. Internationaal damtoernooi Op oudejaarsdag is de tiende ronde ge speeld van het internationaal damtoernooi in Amsterdam. De uitslagen waren: Internationale groep: Terlouw—Slaby 11, FanelliBeeke 02, Okrogelnik Kinnegen 20, Van LeeuwenMulder 1—1. Stand na tien ronden: 1. en 2. Terlouw en Beeke 15 pnt. 3. en 4. Kinnegen en Okrogelnik 11 pnt.,5. v. Leeuwen 10 pnt., 6. en 7»-Mulder en Slaby 8 pnt., 8. Fanelli 2 Pnt. „Uithuilen en opnieuw beginnen", was de titel van Wim Kan's oudejaarsconference. Wel om het op Coen Moulijn van toe passing te brengen hij heeft de oude jaarsavond niet gebruikt om uit te huilen en van een nieuw begin is al evenmin sprake. Alles blijft bij het oude, zelfs na ontvangst van de aangetekende brief van Feijenoord, dat zijn inkomsten uit de club ophouden en het bestuur zich nog beraadt over verder te nemen discipli naire maatregelen Het communiqué, dat Feijenoord aan de pers heeft verstrekt vanmorgen, praat nog niet eens over „financiële sancties". Het luidt als volgt: „Moulijn, die zoals bekend is, een dag of tien weigert de linksbuitenplaats te bezetten, heeft van ochtend schriftelijk van het bestuur van Feijenoord de mededeling ontvangen, dat het zijn standpunt handhaaft, dat zijn spel op die plaats het best tot zijn recht komt. Indien Moulijn in zijn weigering volhardt, komt hij buiten het elftal te staan. Over disciplinaire straf zal het bestuur zich nog beraden". Uit dit communiqué blijkt dat Feijenoord voor Moulijn de deur nog op een kier openhoudt, dat men hem zelf de kans geeft om met een „alles vergeten en ver geven" terug te komen. MaarMou lijn komt niet terug bij Feijenoord, althans niet op de linksbuitenplaats. Dat wisten wij al eerder, dat weten we nu na vanmorgen met Moulijn te hebben gesproken, definitief. „Hier is geen terug meer mogelijk Men kan zich als voorstellen wat buitenstaander niet voor een ingevreten hekel Moulijn heeft aan de linksbuiten plaats. Hij haat deze plaats en zegt: „Ik ben dikwijls het veld ingegaan met de angst, dat ik op die plaats zou falen en zo wil ik niet verder leven. Die plaats is voor mij een obsessie geworden. Ik ben nooit een linksbuiten gaaveest ook niet toen Feijenoord me kochten ik zal het nooit worden. Er zijn spelers die luch tig over een slechte wedstrijd heen kun nen stappen, ik behoor niet tot dat type. Ik zou kunnen zeggen: „Geef me mijn geld maar niet. ik heb het niet ver diend..,." Dat Feijenoord dit nu maar niet kan begrijpen." .Brengt die brief, dat je geen geld meer ontvangt, je niet tot andere gedachten?" Nee, zei Moulijn, ik had dit wel ver wacht. De inhoud was voor mij geen verrassing Tussen haakjes: ze was me gisteren al bekend, want ik heb gisteren de brief al afgehaald. Ik was dat be grijpt u nieuwsgierig enook een beetje zenuwachtig*'. - - - —SBrt wat nu. Er trok een langzaam brede grijns over het asgrauwe gezicht van de Ne derlandse wielrenner Peter Post. Hij zette zijn linkervoet op het stuur van zijn racefietsje, peddelde met zijn rechterbeen langzaam verder en ge bruikte zijn beide vrije fmnden om links en rechts schouderklapjes uit te delen. Ook voor Peter Post en de 21 andere deelnemers aan de negende Keulse zesdaagse was het nieuwjaar geworden. Ze beseften het nauwelijks, geloven we. Amper een kwartier voor de klok van twaalf was de wedstrijd pas geneutraliseerd en bek-af zaten de renners nog na te hijgen van de in spannende jachtpartijen, die geduren de twee uur alles van de renners ge vergd hadden. Ze hadden geen oor meer voor komiek Kiippers Karldie onverstaanbaar brallend door de luid sprekers zijn grollen en grappen de imposante Keulse sporthal inslingerde, ze zagen de ruim zevenduizend toe schouwers niet, die op de tribunes en op het kleine middenterrein samen vele hectoliters bier en kilometers worst verorberden. Ze zagen alleen el kaar. Zoals ze elkaar op dat moment al twee dagen en drie nachten gezien hadden. Op de fiets. Ze spraken hun heilwensen uit in die vreemde ratjetoe van talen, die alleen voor wielrenners te begrijpen is en ze dachten misschien even aan thuis. Miljonair Rik van Steenbergen aan zijn kostelijke villa in het Vlaamse land, wereldkampioen Rudi Altig aan zijn nieuwe flat in Mannheim en Peter Post aan zijn riant huis in Amstelveen, waar anders om die tijd de oliebollen en ap pelflappen naast de wijn gereed ston den. En zij alleen verfoeiden eventjes hun vak, dat hen dwong om voor 7000 uit zinnig schreeuwende Duitsers over een 166 meter lang hout baantje rond te razen. Vooral de 22-jarige Duitse wereld kampioen cyclocross Rolf Wolfshohl zal op dat moment bijzonder veel spijt ge had hebben van zijn besluit, dat hij ooit nam om beroepsrenner te worden. In veldritten was hij altijd onbetwist de sterkste geweest. Met zijn karretje op de rug had hij over slootjes gesprongen en door de bossen gedraafd en altijd was hij als eerste aan de finish gekomen. Om dat hij ijzersterke longen had en omdat hij was opgewassen tegen de ontberingen om midden in de winter modder, sneeuw en regen het hoofd te bieden. Ook voor de Keulse zesdaagse had bij de finishstreep flitsten dan zouden dat andere renners zijn en dat betekent on middellijk een verlaging van de overi gens toch niet zo lage inkomsten. Donderdagavond om precies tien uur waren ze aan deze zesdaagse de zo veelste in een lange rij van dit winter seizoen begonnen. Zangeres Angèle Durand had het startschot gelost en kort daarna was de koppelstrijd in alle hevig heid ontbrand. Als schichten flitsten de renners van boven naar beneden over het steile wielerbaantje met snelheden, die om en nabij de vijftig kilometer per uur lagen. De premiejachten waren be gonnen. Er waren flessen drank, sloffen sigaretten en elektrische dekens te ver dienen en de kleintjes uit het veld rep ten zich om deze buitenkansjes binnen te halen. Pas toen het om auto's, 3000, 4500 en 5000 Duitse marken begon te gaan zetten de „azen", de koningen van de winterbanen, zich schrap. Het publiek joelde, dronk, at en joelde opnieuw. Het eeuwig aanwezig orkest speelde bij elk sprintje een stukje can can-muziek, dat abrupt werd afgebroken wanneer de winnaar van de premie be kend was. Vroeg in de morgen mochten de ren ners het pas weer wat kalmer aan gaan doen. Het publiek verdween en de deel nemers die „dienst" hadden peddelden in trainingspakken verveeld verder, ter wijl hun ploegmakkers lagen te slapen en de werksters de sporthal schoonschrob- den. Vrijdag fietsten zij nog, vrijdagnacht kwamen er weer duizenden Duitsers kij ken, eten, drinken en juichen. Zaterdag reden de renners nog steeds. Het midden op het terrein gebouwde waterorgel werd in de ochtenduren schoongemaakt. Er werden nieuwe vaten bier binnengerold. De Russische grootmeester Keres heeft bericht gezonden niet uit te zullen komen in het 23ste Hoogovenschaaktoernooi, dat op 12 januari in Beverwijk begint. Het or- Cj66fl geld ganisatie-comité heeft nu een uitnodiging gericht aan de Hongaarse grootmeester Szabo. De Argentijnen Bolhochan en Schweber met respectievelijk 13'/: en 13 punten heb ben zich uit het Zuidamerikaanse zone- toernooi, dat in Sao Paolo is gehouden, geplaatst voor het interzonale toernooi. Voor de derde plaats in het interzonetoer- nooi zijn drie kandidaten: Flores (Chili), German (Braz.) en Wexler (Arg), die met elk 11 */a punt de derde plaats in het kandi datentoernooi deelden. Zij zullen in een herkamp uitmaken, wie van hen overgaat. Zaterdagnacht, Sint Silvester, kwamen de bezoekers weer in drommen opzetten Ze kochten hun toegangsbewijs voor prijzen van vier tot twintig mark, ze staken vuurwerk af in de gangen en trapportalen en ze schreeuwden zich de kelen schor tijdens de jachten. Maar om kwart voor twaalf, op oude jaarsavond, was het even afgelopen. Op het middenterrein knalden de kurken van de champagneflessen. Het publiek Van Looy en Post en Van Steenbergen en Severijns verkochten hun nummer best. Tot drie keer toe opende het eerste koppel de aanval. Tot drie keer toe sloe gen Van Steenbergen en zijn maat die aanval af. Het publiek vergat even favo riet Rudi Altig. lachte om Küppers Karl en men zag niet dat Peter Post als eerste zijn hand uit stak naar Rik van Steenbergen en dat Emile Severeijns snel Rik van Looy op> zocht om hem over de kort geknipte haren te strijken. Een half uurtje later begonnen de pre miespurten weer. Peter Post keek kwaad naar Rik van Steenbergen. Emile Seve reijns vloekte op Rik van Looy. Het pu bliek dronk en at. Rolf Wolfhohl zat in zijn cabine en huide. Omdat hij weer gevallen was Een klein onderdeel van het middenter rein tijdens een zesdaagse. Een soigneur maakt temidden van sturen, wieltjes en banden een drankje klaar voor zijn ren ner. Want terwijl het orkest of het water orgel speelt, een clown grappen verkoopt, een zangeres een lied kweelt en het pu bliek zich vol eet en drinkt krijgen de zesdaagse-deelnemers eventjes de tijd om haastig een koud kippetje te verorberen en een slok hete koffie te nemen. Peter Post een contract gekregen en wat angstig was hij aan de start verschenen. In het voorprogramma al moest hij zijn drie rivalen, Rudi Altig, Rik van Steenbergen en Rik van Looy, alle drie steeds weer voor laten gaan en de eigenlijke zesdaag se was nog maar net begonnen of Roif Wolfshohl viel midden in een jacht lang uit op de baan. Geschaafd en bloedend werd hij naar zijn piepklein verblijfje gedragen, waar zijn verzorger hem even tjes op adem liet komen en hem zijn tranen uit de ogen wreef. Een paar uur later zat Rolf weer klein tjes op de fiets. Zijn krullen staken door zijn valhelm heen, maar moedig trapte hij met de sterksten van de sterken mee. Vrijdag viel hij weer en zaterdag, even voor het einde van 1960 weer. Neen, Rolf Wolfshohl had het beslist niet eenvoudig. Maar Rolf Wolfshohl, noch Peter Post, Rik van Loon of Klaus Bugdahl hadden veel tijd om zich te verdiepen in de ups en downs van hun beroep. Ze moesten of ze wilden of niet, doorfietsen. Omdat ze als gewone werknemers onder con tract stonden bij baandirecteur Peter Kanters en omdat de eenvoudige strijd om het bestaan dat eiste. Want als Rolf, Peter, Rik of Klaus niet als eersten over „Ja, zegt Moulijn, wat nu.... Waarom laat Feijnoord me niet met het tweede meespelen en daar bewijzen dat ik het als linksbinnen wel kan. Moet er nu ook nog een disciplinaire straf op volgen en wat dan....? Verwacht Feijenoord, dat ik na drie maanden of langere schorsing met hangende pootjes op de linksbuiten plaats zal terugkeren? Dan kennen ze me nog niet. Wat ik me ook afvraag is: waarom moest het zo hoog oplopen? Ik kan me wel begrijpen dat Feijenoord me nu op de linksbuitenplaats nodig heeft. Als ze me nu eens zwart op wit hadden gegeven: Dit seizoen nog uit en dan nooit meer. Schaken Koersen in Hilversum De uitslagen van de zondag in Hilversum ge houden draverijen luiden: B Silver Lee-prijs (2020 m): i. Yucatan 1.34.3: 2, Yoke: 3. X Worthy. W. 3.50, pi. 1.90. 6.—. 2.60. gek. 12.—, cov. 21.60. Buziau-Norton-prijs (2400 m.) 1. Y Y Hanover 1.31.9; 2. X Tello; 3. Xavier. W. 4.20; pi 2.60, 2.80. 4 90; gek. 12.—; cov. 6. Britonmartis-prijs (2000 m.). 1. Varité D 1.28.3; 2. X Lady Hollandia; 3. Ypermoron. W 5.—; pl. 1.70. 1.60, 2.80: gek. 12.90: cov. 5.90. B B Hanover-prijs (2000 m.): 1. Yvonne Hol landia 1.27.8; 2. Wento Con Dios: 3. Weerlicht B W. 3.10; pi. 1.60, 2.50, 1.70: gek. 6.90; cov. 10.30 Bravour S-prijs (2000 m.) Ie afdeling: 1. Win ston Spencer 1.28.3; 2. Why Not; 3. Wilma Zora. W. 7.10: pl. 2.20, 2.—, 1.70: gek. 7.60; cov. 5.30. Bonaco-prijs (2400 m.j: 1. Jour de Java. 1.25.2; 2. Thyphoon: 3. Urma Norton. W. 2.70; pl. 1.50. 1.40. 1.30: gek. 6.60: cov. 3.60. Barbara O-prijs (2040 m.): 1. Sador B 1.27.7: 2. Victress H.: 3. U Daniel. W. 2.60; pl. 1.80. 2.20. 4.40: gek. 6.10; cov. 5.30. Belle Zombre-prijs (2000 m.): 1. Vainqueur I.26.6: 2. Uranium H.: 3. Vrolijke Frans. W. 7.70; pl. 2.20. 3.90, 2.—; gek. 7.70; cov. 12.30. Bravour S-prtjs 2000 m.), 2 afdeling: 1. Victor Maire 1.27.2; 2. Xelinotte: 3. Wilma Dear W. II.10: pl. 2.30, 1.60, 1.60; gek. 4.20: cov 3.—. Totalisatoromzet f 139.827.50. Skiën De Rus Koba Zakadse zegevierde nieuw jaarsdag op de Olympische schans van Garmisch Partenkirchen in de tweede wedstrijd van het vierschansentoernooi. Ruim 40 000 toeschouwers zagen de Rus sprongen maken van respectievelijk 84 en 74 meter. Hij kreeg van de jury waar deringscijfer 214 toegewezen. Óp de twee de plaats eindigde de Oostduitse Olvmpi- sche kampioen Helmut Ricknagel met tweemaal een sprong van 77.5 meer en waarderingscijfer 211. Na twee wedstrijden van het toernooi in respectievelijk Oberstdorf en Garmisch Partenkirchen heeft de Fin Juhani Kaer- kinen de leiding in het algemeen klasse ment. De stand is nu: 1. Juhani Kaerkinen (Finl.) 439; 2. Koba Zakadse (Rusl.) 438.5; 3. en 4. Kjell Sjoeberg (Zweden) en Otto Leodolter (Oostenr.) 436.5; 5. Helmut Recknagei (O- Did.) 435.—. Maandagmorgen vroeg was de stand in de zesdaagse van Keulen als volgt: 1. Van SteenbergenSevereyns (Belg 378 pnt. 2. Altig—Junkerman (Did.) 374 pnt, 3. Van Looy—Post (Belg.-Ned.) 251 pnt. 4. Bugdahl—Roggendrof (Did.) 143 pnt. Op één ronde: 5. ZieglerJaroszewics (Did.) 200 pnt

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 13