Weinig verandering in België Geruchten houden aan over onderhandelingen 8! Amerikaans sergeant verdacht van moord op Brits meisje 1 Jaarcijfers Wereldnieuws ENGEL Britse lening aan Belgische stakers Britse conferentie over Nieuw-Guinea ASPRO 5^ ..U&tfKfeebfit.' <~Praatótoel DONDERDAG 5 JANUARI 1961 3 STA KINGSBREKERS IN LUIK Bescherm U tegen neem onprettig voelt: ARRESTATIE OP LUCHTBASIS OP VERZOEK VAN DUIZENDEN: NU OPNIEUW DE F 1.25 20 MERKJES 1 KUSSENSLOOP OF 2 FLEURIGE THEEDOEKEN 0p de M Mok (Van onze correspondent) Er is weinig verandering gekomen in de toestand in België. In de Kamer gaat het debat over de Eenheidswet voort en zorgen de socialisten voor de dagelijkse scheld partijen die dan door baron Kronacker, de voorzitter, met een liniaal worden af gehamerd. Ook de socialistische wandeling over de Brusselse boulevards heeft gis teren weer plaats gehad. Om een uur of vier 's middags trok de stoet van ongeveer vierduizend mannen en vrouwen door de stad. Opnieuw werden van het dagblad La Lanterne op het De Brouckèreplein de zo juist ingezette vensters met stenen stuk geworpen. Ook die van een bank moesten er aan geloven, en daar de stoet een nieuw parcours had ingeslagen, namelijk over de Jacquemainboulevard naar het Noorder station vond zij nieuwe ruiten om in te gooien, namelijk die van de twee belangrijke en anti-socialistische Vlaamse dagbladen De Standaard en Het Laatste Nieuws. Enige senatoren die voorop liepen trachtten hun volgelingen nog in de hand te houden, maar ze werden vierkant uit gejouwd. Nadat de stoet op het Rogier- plein was ontbonden trokken een paar honderd, meest jonge betogers, waarvan velen wel onder de kwalificatie nozem val len, naar het Sabena gebouw. Het was trouwens toch opvallend hoe veel jonge betogers er waren en dat schijnt ook in andere Belgische steden zo te zijn. In Antwerpen bijvoorbeeld is gis teren gebleken dat vijftien van de twintig wegens vernielingen aangehoudenen min derjarig waren. Bij het Sabena gebouw gingen er weer ruiten aan en van een bus en een tram werden de vensters eveneens aan diggels geslagen. Met moeite konden enige oudere betogers er voor zorgen dat de passagiers, die op de vloer van de voertuigen waren gaan zitten en liggen, konden uitstappen. Politie was er niet te zien en de op honderd meter afstand de wacht houdende rijkswacht kon niets doen, omdat zij de wegen naar het parlemnt moest bewaken. De stakingsactie in de warenhuizen te Brussel en Antwerpen heeft weinig succes gehad. De staking van onderwijskrachten had meer aanhang, al hebben vele scholen doorgewerkt. In het Waalse land blijft de toestand ernstiger, al komen uit vele plaatsen berichten over hervatten van het werk. Op de weg tussen Charleroi en Ber gen is een automobilist, vader van twee kinderen tegen een door de stakers omge hakte en dwars over de weg liggende boom gereden en op slag gedood. Overleg Inmiddels blijft men hopen op een einde van het conflict. Collard, de voorzitter van de socialistische partij is gisteravond voor de tweede keer door koning Boudewijn in audiëntie ontvangen op het pajeis te Lae- ken. Wat er besproken werd is niet bekend gemaakt. De geruchten als zouden onder handelingen tussen de rooms-katholieke vakbonden en de socialistische gaande zijn, nemen steeds meer gestalte aan. Men heeft ook gedacht aan Paul-Henri Spaak, de secretaris-generaal van de Noordatlan- tische Verdragsorganisatie. Hij is socialist en hij is jarenlang minister van Buiten landse Zaken of premier van België ge weest. Men ziet hem als een eventuele be middelaar tussen de partijen. Inderdaad geniet hij in Belgische politieke kringen veel aanzien, al vergeven de Vlamingen hem zeker zijn houding in de konings kwestie niet. Volmachten Natuurlijk laat de Belgische grondwet .nog allerlei mogelijkheden open. De rege- ring-Eyskens kan aan de Kamers speciale volmachten vragen voor de tijd van drie of van zes maanden. Die kunnen echter alleen maar worden toegestaan bij een wet en het ontwerp daartoe eist discussies in de commissies en in Kamer en Senaat, hetgeen tijd pleegt te vergen. Op grond van die volmachten zouden dan door de regering een aantal financiële en economi sche maatregelen van dringende aard kunnen worden genomen en de Kamers zouden kunnen worden ontbonden. Daarna zouden nieuwe verkiezingen kunnen vol gen, die echter zeker weinig of geen winst voor de sicialisten zouden opleveren. Deze laatsten weten dat ook wel en vandaar waarschijnlijk, dat zich de laatste dagen in de Kamer iets rustiger gedragen. (ANP) De socialistische vakbond van Brabants trampersoneel heeft verklaard Advertentie Grote Houtstraat 181 Haarlem - Tel 14444 (Van onze correspondent) LONDEN Het Britse verbond van vak verenigingen, het T.U.C., heeft de Belgi sche stakers een rentevrije lening van 50.000 pond sterling aangeboden. Het Bel gische Algemeen Verbond van Vakvere nigingen kan over dit geld beschikken, hoe wel dit, volgens het T.U.C., niet een open lijke goedkeuring van de Belgische sta king betekent. Het T.U.C. zegt dat het Belgische Verbond niet gevraagd heeft om een sympathiestaking of enig oordeel over de gebeurtenissen. De secretaris-generaal van het T.U.C. verklaarde dat een derge lijke lening uniek is. Waarschijnlijk zal 't geld niet kunnen worden overgemaakt zonder toestemming van het Britse depar tement van Financiën. (UPI) De secretaris-generaal van het T.U.C., George Woodcock, heeft gezegd, dat de stakers nog meer leningen zullen kun nen krijgen. „Zelfs als ons gevraagd zou worden schenkingen te doen aldus Woodcock zal dat overwogen worden. Woodcock, die voor de B.B.C. sprak, zei dat het T.U.C. de aard van de staking in België in het geheel niet in aanmerking had genomen en de lening uitsluitend had verstrekt op grond van het feit, dat het Belgische vakverbond en de Britse ..oude vrienden" zijn. Woodcock vertelde ook. dat de Belgische vakbonden hem telegrafisch om een lening hadden verzocht en dat hij daa-op zo snel als mogelijk was geweest een vergadering bijeen had geroepen om de lening toe te wijzen. dat van hedenochtend af alle trams in Brussel weer zullen rijden. De staking van het personeel was voor 48 uur afgekon digd, welke tijd thans is verstreken. Ook het autobusverkeer in het gebied van Diksmuide en Veurne is na een alge mene staking van verscheidene dagen her vat, evenals het tramverkeer in het kust gebied. De stakers, aangesloten bij het so cialistische vakverbond, namen dit besluit woensdagavond. Ondanks het feit dat de gouverneur van de provincie en de burgemeester van de stad Antwerpen de reinigingsdienst gelast hebben 't werk te hervatten, zijn de werk zaamheden niet hervat, waardoor er thans meer dan vijfduizend ton huisvuil in de straten van Antwerpen ligt. Koning Boudewijn heeft woensdagavond laat eerste minister Eyskens op het kas teel te Laeken ontvangen. Eerder op de avond was de leider van de socialistische partij, Collard, bij de koning geweest. Hoge Britse functionarissen uit achttien landen in Azië en het gebied van de Stille Zuidzee zullen op een conferentie die gis teren in Singapore begon, spreken over 't geschil tussen Nederland en Indonesië over Nieuw-Guinea. Op deze jaarlijkse confe rentie van Britse ambassadeurs, hoge com missarissen, gouverneurs en diensthoofden, die vier dagen zal duren, zou ook de kwes- tie-Laos worden besproken. De Britse plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken, R. Edward Heath, neemt aan de conferentie deel. Niet alleen voor werkwilligen is het in de Belgische stad Luik oppassen ge blazen. Ook wie in opdracht van de stakingsleiders in het openbaar werk verricht laat duidelijk weten dat hij dit niet vrijwillig doet. De man links draagt een bord op zijn rug: tegen de eenheidswet, terwijl de man in het midden laat weten dat hij „onder dwang gerequireerd" is. Advertentie Op een Amerikaanse luchtbasis in Engeland is gisteren de 29-jarige Ameri kaanse sergeant Willis Eugene Boshears gearresteerd onder verdenking van rgeant Willis Lugene moord op de 20-jarige Jean Constable, het meisje wier lijk dinsdag in een greppel op tien kilometer afstand van deze luchtbasis Wethersfield in het graafschap Essex gevonden is. De jacht op de moordenaar van de zestienjarige Sandra Pickering, die maandag om het leven gebracht is. wordt met grote energie voort gezet, maar heeft nog geen aanwijzingen omtrent de identiteit van de dader aan het licht gebracht. Inmiddels is bekendgeworden dat ook in Leicestershire in Midden-Engeland de laatste dagen twee meisjes als vermist zijn opgegeven. Het zijn de zeventienjarige Jacqueline Edna Scott die al enige dagen spoorloos blijkt te zijn, ep de eveneens ze ventien jaar oude Joyce Reed uit Earl Shilton die dinsdagmorgen niet op haar werk verschenen is en van wie sindsdien niets meer is vernomen. Men vreest dat de laatste ook het slachtoffer geworden is van een maniak, temeer omdat Joyce maandagavond haar ouders vertelde, op weg naar huis te zijn aangehouden door een man in een auto, die haar een lift aanbood. Politie en burgers zoeken de bossen af langs de route die Joyce op weg naar haar betrekking placht te volgen. De Ameri kaanse luchtmachtsergeant Boshears werd gisteren aan de bar in de cantine van de basis Wethersfield gearresteerd, nadat re chercheurs hadden ontdekt, dat hij geen waterdicht alibi voor de avond van de moord op Jean Constable had. Het onder zoek had al uitgewezen, dat Jean nogal eens met Amerikaanse militairen naar fuifjes geweest was. Een van haar metge zellen daarbij zou sergeant Boshears ge weest zijn. Boshears, die sinds twee jaar in Engeland gestationeerd is, is gehuwd en heeft drie kinderen. Zijn arrestatie ge schiedde door Engelse detectives in sa menwerking met de Amerikaanse militaire politie. Boshears' gezin vertoeft in verband met de kerstvakantie bij familie in Schot land. De sergeant zal vandaag door de justitie in de Engelse stad Braintree ver hoord worden. Voor de aanhouding van Boshears had de politie de moord op Jean Constable steeds in verband gebracht met het ombrengen van het Nederlandse meisje Mary Kriek, nu drie jaar gelden in dezelfde buurt. Daar Boshears echter pas sedert midden 1958 in Engeland is, heeft poen deze theorie moeten loslaten Jean Constable is volgens de politiedokter door verstikking om het leven gekomen. Haar lichaam vertoonde echter ook vele sporen van ernstige mishandeling. Het onderzoek naar de moord op Sandra Pickering wordt nog krachtiger voortge zet na ontvangst van een klacht van een vrouw, die in de nacht van dinsdag op woensdag op ongeveer acht kilometer van de plaats van de moord door een«man op een rijwiel werd aangehouden, die haar toeriep „Wil je gedood worden?" De vrouw rende daarop gillend weg. Advertentie h. badhanddoek OF NAAR KEUZE Het blijft altijd een kwestie van toevallige omstandig heden, of men betreffende een bepaalde mens meer, minder of niets te weten komt buiten datgene wat men van alle mensen weet. Sommigen onzer springen op een of andere ma nier te voorschijn uit het mas sieve blok der kaartsystemen: de één met een artistieke creatie, de ander met een mis daad, de derde met een uit vinding. En van hen komt men dan iets méér te weten dan gebruikelijk is. Doch in 't algemeen verneemt men van zijn miljoenen medemensen niets anders dan dat zij ge boren en gestorven zijn. En vaak zelfs dat niet. De toevallige omstandig heden echter spelen hun eigen spel. Zij lijken er plezier in te hebben, nu en dan de gedach ten en beroeringen van een enkel, willikeurig mens aan de openbaarheid prijs te geven en dienen op die wijze waar schijnlijk toch een vastgesteld doel. Het doel namelijk, een volgbare lijn te brengen in de ontwikkeling van culturen en uit een myriadental kleinig heden het patro'on van een periodieke mensheid te weven, waarin het groteske beeld van haar betekenis te onderschei den valt. Soms wordt ergens, in een duistere hoek van een onbe woond huis temidden van af val en stof, een dagboek ge vonden van een gestorven mensje, waarin niet een nieuw evangelie of een schokkende bekentenis is neergeschreven, doch enkel de korte, onder broken gesprekken van de schrijver met zichzelf staan opgetekend. Dat dagboek vindt zijn weg naar een redactie tafel, een uitgeverskantoor, een drukkerij en naar de uit mondingen op de grote we reld, ofschoon het voor een bijzonder kleine wereld ge schreven werd Het komt op de machtige persen van Het Boek en in de studio's van de film alsof het een moderne Koran is, waarin de mensheid haar eeuwig heil kan vinden. De kleine, vaak weinig be tekenende woorden worden boodschappen voor miljoenen en de povere bladzijden wor den bouwstenen van de cul tuur. De gedachten van één nietig persoontje worden toe gevoegd aan de levenshouding van velen. Zoals het ging met het geschriftje van Anne Frank, die slechts een drome rig, spelend klein meisje was, en stierf toen de wereld nooit van haar gehoord had. Soms echter goochelen die toevallige omstandigheden an ders met de mensen. Het ge beurt ongetwijfeld wel eens dat een groot denker, wereld hervormer van aanleg, geniaal auteur en volgeladen wijsgeer zich met veel vijven en zessen voor zijn schrijftafel zet en met zwierige hand de regels schrijft van een lijvig ma nuscript, waarin de rijkdom van zijn geest zich paart met de kunst van zijn stijl. Hij werkt er maanden aan, schrapt en schaaft, peutert en plakt, kuist en vult aan en stapt dan naar de uitgever, die naar zijn gevoelen al jaren in spanning op hem wacht. Doch het dikke boek blijft onge drukt, de bladzijden raken be duimeld doch niet van de handen der zetters. Niemand wil het, niemand koopt het, niemand vermenigvuldigt het. De bladen raken vergeeld, de stapel valt uiteen, de blad zijden verschiften, en tenslotte is het weg. Vervallen tot be schreven vodjes zonder ver band en zin, nu eens hier dan eens daar zich verder ontbin dend. verdwijnt het boek zon- der dat iemand zich ook maar een moment dorstig heeft ge voeld. En de auteur verdwijnt eveneens, wellicht geëerd als volijverig voorzitter van een vereniging doch niet gekend als de brenger van een heils boodschap. En de boodschap zelf verdwijnt, zonder ooit een werkelijke boodschap geweest te zijn. De cultuur ondervindt niets en wordt tóch cultuur, zonder te weten wat er ont breekt. En tussen het kleine, in mil joenen exemplaren verspreide dagboek en het grote, in de kiem gesmoorde meesterwerk liggen de bundeltjes en bun dels. de banden en bandjes, de brieven, de regels, de woorden van ontelbaren die iets te zeg gen hadden en op een of an dere wijze gehoor vonden: de ene over de ganse wereld, de andere in een kleine kring van enkele dierbaren, weer een an dere misschien in de kleinste kring van twee. Maar als men zou kunnen nagaan in welke mate en vorm de mens van vandaag mede een voort brengsel van al die verspreide gedachten der enkelingen is, zou men tot één overheersen de en verrassende conclusie komen: het zijn de spelende omstandigheden, die de mens heid stuwen. De spelende omstandig heden. die de zaadkorrel doen vallen op de rotsgrond of in de vruchtdragende grond die het woord doen weer klinken over de aarde of het smoren in een zakdoek. Bij dergelijke overwegingen komt men altijd uit in een duizelingwekkende stroom van wisselwerkingen, die aanstor men van alle kanten en ocea nen vormen zonder uitzicht. Wat zou er gebeurd zijn in dien dit of dat niet gebeurd was hoe zou de wereld en* de mens eruit zien wanneer het indertijd niet zus maar zo was toegegaan? En daarbij be hoeft men dan niet uitsluitend de grote evenementen in ge dachten te nemen. Want het zijn juist vaker de kleine din gen. die in hun consequenties onoverzichtelijk zijn en enorm. De vraag wat goed en wat slecht is, doemt in deze ge- dachtengang dan onmiddellijk op als een ontstellend gecom pliceerd probleem, dat ner gens uitweg biedt. Wat men persoonlijk goed of als kwaad ervaart, verweeft zich in het cultuurpatroon tot een onvolg- baar en ondefinieerbaar ele ment je, waaraan het goede zich verbindt en het kwade zich toevoegt tot een niet te ontwarren samenstel. Soms is de neiging tot ana lyseren, uiteenrafelen en defi niëren, een soort hartstocht waaraan men zich vergooien kan. Doch men moet proberen, nuchter te blijven. Want de werkelijkheid der gebeurtenis sen en feiten is zo onvoorstel baar, zo volstrekt gigantisch en onbereikbaar, dat men zelfs aan een klein onderdeel van het duizelingwekkende mecha nisme der omstandigheden ge noeg heeft om dolzinnig te worden. Zo zou het wellicht tot zins verbijstering kunnen leiden, wanneer men serieus zou wil len ingaan op cijfers die ons jaarlijks met grote eenvoud worden verstrekt. Hier zijn er enkele: Het afgelopen jaar zijn in ons land ongeveer anderhalf miljard telefoongesprekken gevoerd. In dat jaar werden bijna twee miljard brieven ge schreven. Er werden neem Niet verder lezen. Dit is ge noeg. Alle andere jaarversla gen en balansen kunnen ons nu reeds gestolen worden, want wij hebben een eeuwig heid genoeg stof om te denken. Want die anderhalf miljard gesprekken via de draad en die twee miljard brieven be stonden stuk voor stuk en on derdeeltje voor onderdeeltje uit een menselijke gedachte, die bestemd was voor een an der. En ieder van die gedachte heeft op een of andere wijze iets bijgedragen of iets afge daan aan de innerlijke wereld van de ontvanger iets dat in zijn consequenties zich op onbegrijpelijk veelvuldige wijze heeft vermeerderd in de gedachten van weer anderen. En weer anderen.... En zo zijn wij dan de mens geworden die wij zijn. Als de zandkorrels van een woestijn zijn de bouwstenen aangedra gen om ons te bouwen als de druppels van oceanen zijn de onderdelen ons toegevoegd om van ons te maken wat wij geworden zijn. En terwijl wij spreken van eenvoud en be grip, raast en zoemt om ons heen die nimmer vertragende menigte van omstandigheden, die als ontelbare mieren ko men aandragen met de vezels van ons wezen, dat iets wor den moet. Wat? Wat is nodig? Wat is goed? Wat is wijs? Laat de cijfers van jaarsta tistieken het u vertellen, als zij kunnen. Maar laat de cij fers niet met u gaan sollen en wegslepen naar hun kolkende stroomversnelling, waarin elke druppel een stukje van uw zo eenvou dige, eentonige leven is. Een goed begin Wanneer deze ontboezeming in druk verschijnt, is 1961 reeds enige dagen op weg naar zijn overigens nog verre eind streep. Maar op het moment waarop de ze regelen het eerste levenslicht zien, is het jaar nog zo pril als een pasgeboren kind. Ik heb de vermoeidheid, teweeg gebracht door een toch niet onmatig ge rekte Oudejaarsavond, intussen eindelijk weggeslagen en zojuist mijn nieuwe agen da in de borstzak van mijn colbert ge schoven. Dat is een kleine, maar niette min belangrijke handeling, omdat ik daar mee, althans naar mijn gevoel, mezelf of ficieel bij het nieuwe jaar inlijf. Eerst nu ben ik gerechtigd mee te lopen in de 365 dagen lang draaiende tredmolen die men met het cijfer 1961 aanduidt. De agen da biedt mij weliswaar gelegenheid, een vluchtige blik achterom en vooruit te wer pen, maar het boekje draagt op de omslag in vooralsnog blinkend goud zijn jaartal, dat mij leert dat er geen ontkomen aan is: ik ben onderworpen aan de jaartelling, de maanden, weken en dagen, de tijden van zonsop- en ondergang, de maan standen en verdere natuurverschijnselen, al dan niet in mijn agenda geboekstaafd. Aan al deze exacte gegevens heb ik eigenhandig een supplement toegevoegd, dat veel, zij het niet alles, omtrent mijn persoonlijke status en afhankelijkheid be helst. Ik heb mij gebogen over de rubriek „Persoonlijk memorandum" en een aantal gegevens vermeld, van gironummer tot boordnummer toe. De mij onbekende agen daredacteur heeft geen enkele factor bui ten spel gelaten die tot 's mensen veilig heid en welzijn bijdraagt, waaronder be grepen gewicht, lengte, bloedgroep, merk van sleutels en rijwiel en nog zo het een en ander. Ik heb aan zijn uitnodiging mij volledig te legitimeren echter geen gevolg gegeven, maar mij, na enkele rubrieken te hebben afgewerkt, aan andere bezighe den gewijd. Niet evenwel omdat zijn con sciëntieuze opsomming niet op mij van toe passing was. Integendeel, ik heb moeten constateren dat ik aan al zijn eisen, com pleet met nummers van polissen, rijbe wijs en brilleglazen, voldoe. Er ontbreekt niets aan mijn maatschappelijke geïnte greerdheid en het is wellicht deze erken ning geweest, die mij tot verzet tegen de dictatuur der agenda heeft gedreven. Een dom verzet natuurlijk, maar dat mij al thans de voldoening schonk, mij een klei ne vrijheid te hebben veroorloofd, tegen de draad van de planeconomie der agenda in. Hetgeen ik als een goed begin van het nieuwe jaar heb beschouwd, ondanks het element van rebellie tegen het wettig ge zag, dat ik er duidelijk in kan onderschei den. Tyfoon. Volgens vertraagde berichten die Djakarta thans bereikt hebben zijn half december drie ménsen omgekomen bij een tyfoon op de Tanimbar-eilanden. Er zijn duizenden- daklozen en de scha de wordt geschat op acht miljoen gul den. De Indonesische marine heeft een oorlogsschip met hulpmiddelen en voorts twee amfibievliegtuigen naar het getroffen gebied gezonden. Sneeuwstormen. Tengevolge van sneeuw stormen zijn de afgelopen dagen in het noorden en westen van Japan zestien mensen om het leven gekomen. Drie mensen worden nog vermist en elf heb ben verwondingen opgelopen. In gebreke. De secretaris voor arbeids zaken van de Amerikaanse Organisatie voor de bevordering van de belangen van Negers, N.A.A.C.P., Berbert Hill, heeft gisteren tijdens een bijeenkomst gezegd, dat de Amerikaanse vakbonden A.F.L.-C.I.O. niets doen om de belan gen van de negers in het arbeidspro ces te bevorderen. Schat. Het zoeken naar de schat, die uit Hongarije vluchtende nazi's in 1945 in de Donau zouden hebben geworpen is opgegeven. Gedurende twee seizoenen, in 1959 en 1960, heeft men gedregd en gedoken op de plek waar volgens een voormalige Duitse soldaat S.S.-lieden de kisten in het water zouden hebben gesmeten. Stralingsdosis. Technici en medici van de Schotse ziekenhuisraad hebben een me thode ontwikkeld om met behulp van een electronische rekenmachine de juis te dosis straling te berekenen voor de behandeling van kanker. Thans kan binnen enkele minuten de dosis worden vastgesteld met een accuratesse die vroeger onmogelijk was. Vliegongeval. Een B-47 straalbommenwer- per van de Amerikaanse luchtmacht is woensdagavond bij het vertrek van de luchtbasis Pease, New Hampshire, ver ongelukt. De vier leden van de beman ning kwamen om het leven. Spionnage. De Tjsechoslowaakse grens wacht heeft een Zwitser en een 22-jarig Tsjechisch meisje gearresteerd op ver denking van spionage voor de Ameri kaanse inlichtingendienst, aldus een be richt van het Tsjechoslowaakse persbu reau Ceteka. Kongolese kinderen. De Zweedse organisa tie „Redt de kinderen", heeft een extra fonds ter beschikking gesteld voor de hulp aan de kinderen in het hongers- noodgebied in de Kongolese provincie Kasai. Het fonds omvat een bedrag van 15.000 kronen. Communisten gearresteerd. De politie in Lima heeft de leiders van de commu nistische partij in Peru en een aantal plaatselijke chefs gearresteerd op be schuldiging van misdaden tegen de staat. Linkse studentenorganisaties heb ben aangekondigd openbare protestbij eenkomsten te houden omdat de gear resteerden mishandeld zouden zijn. Romeinse luchthaven. De nieuwe lucht haven van Rome, Fiumicino, zal op 16 januari voor al het luchtverkeer ge opend worden en alle luchtvaartmaat schappijen zullen voor het einde van de maand hun vluchten naar dit vlieg veld leiden, aldus is gisteravond door het Italiaanse ministerie van Defensie bekendgemaakt. Dit besluit volgt na maandenlange verhitte debatten over dit vliegveld, dat, gelegen aan de mon ding van de Tiber, reeds een half mil jard dollar heeft gekost. Het vliegveld is volgens de critici op een moeras gebouwd.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 3