Voetbal in Kennemerland Havenberichtert Vele problemen voor Zeeuwse vissers op garnalen f ^$ri( Mm J Christelijke Besturenbond gaat jubileum vieren KERKDIENSTEN 1 Montuur 2 glazen nog geen bril Fancyprijzen voor bloemen Tielrooy maakt kans op clubtitei-DCIJ IJmondverenigingen vandaag en morgen Vrij grote aanvoer op groenteveiling KOOT PIANO'S 'n Haarscherp beeld me! televisie van van RADIO BEGKER ZATERDAG 7 JANUARI 1961 ZIJLWEC 57 - HAARLEM Velsense politiemannen bewezen laatste eer aan B. A. Siebers VOORWEDSTRIJD OP SCHOONENBERG Kerkelijk nieuws Want daarvoor is nodig de kunde van de opticien. Alleen gedegen vakmanschap is in staat van deze beide onderdelen een goed geheel te maken 'N GRIT BRIL ZIET GOED - STAAT GOED en ZIT GOED Geen jeugdtitel voor Van Duivebode RADIO BECKER Uitgevaren visserij vaartuigen PROTESTANTSE BEGRAFENIS VERENIGING Zondag ontbrandt ook voor de ama teurs de strijd om de punten weer in volle hevigheid. Vitesse en VVB spelen beide thuis resp. tegen West-Frisia en VVA en zullen o.i hun puntenaantal wel vermeerderen, waarvan we nog niet zo zeker zijn ten opzichte van de derde klassers Beverwijk, DEM en ADO en van de vierdeklassers Kinheim en Terras vogels, die beide in het hoekje zitten, waar de slagen vallen. Vitesse zet het nieuwe jaar in met de thuiswedstrijd tegen West-Frisia. De Enk- huizers zetten zulks in tegenstelling met Vitesse de competitie goed in. Hun eerste drie wedstrijden leverden zes pun ten op, maar daarna kwam de klad er in, want in de daarop volgende zes ont moetingen noteerden de Enkhuizenaren slechts drie punten. Ook dit was in scher pe tegenstelling met wat Vitesse na haar zwakke begin presteerde en daarom ver wachten we zondag een Castricumse over winning. VVB (9-7) speelt thuis tegen VVA (9-8) Uit de tot dusver bereikte resultaten valt op te maken, dat beide clubs ongeveer van gelijke kracht zijn. De VVA'ers heb ben een korte periode gekend, waarin ze nogal fel van zich afbeten (5 punt uit 3 achtereenvolgende wedstrijden), maar de laatste tijd waren de resultaten der Am sterdammers, evenals die van VVB, maar matigjes. We houden het op een gelijk spel. De derdeklassers Het de leiding hebbende Velsen gaat zondag tegen Beverwijk een minder ge makkelijke uitwedstrijd tegemoet dan de stand op de ranglijst zou doen vermoe den. Toch menen wij, dat de Santpoorters tenslotte wel aan het langste eind zullen trekken. CSV geven we in de uitwedstrijd tegen Egmondia een goede kans op de zege, want de badplaatsmensen bereikten op eigen terrein tot nu toe niet zulke den derende resultaten, terwijl CSV zich ge tuige de 8 punten uit 5 uitwedstrijden op vreemde terreinen blijkbaar goed thuis gevoelt. DEM krijgt in de uitwedstrijd tegen DTS ongetwijfeld een zware pijp te roken. We durven bijna niet eens op een gelijk spel te hopen. Wijk aan Zee is met SEW ook nog niet klaar. Wel boekten de voetballers uit Nib- bixwoud in hun laatste wedstrijden slechts bescheiden resultaten, maar op eigen ter rein zijn zij zeker niet te versmaden te genstanders. Het zou ons niet verwonde ren. als de badmensen met een gelijk spel genoegen zouden moeten nemen. Dat ADO in de thuiswedstrijd tegen Meervogels op haar tellen moet passen, zouden de Beverwijkse derde klassers ze ker ten volle beamen, want alle drie moes ten zij de punten aan de Vogels laten. We houden het op de Akersloters. Zwakke Velser vierdeklassers Als er niet spoedig een verandering ten goede in de prestaties der twee Velser vierdeklassers komt, dan vrezen we, dat Kinheim en Terrasvogels tenslotte onder ling zullen moeten uitmaken, wie van bei de naar de afdeling Haarlem degradeert. Kinheim staat er relatief nog het slechtst voor, maar het ene verliespunt, dat de Velsenaren met één wedstrijd meer ge speeld hebben, zegt nog niet zo veel. De Terrasvogels (7-3) krijgen zondag Bloemendaal (7-10) op bezoek. We zien er geen overwinning voor de Santpoorters in, ten hoogste een gelijkspel. De Kinheimers trekken naar benjamin Renova, dat zon dag jl. verraste door van St Pancratius te winnen. Ook voor de Velsenaren is in het gunstigste geval „slechts" een gelijkspel weggelegd. Advertentie HUUR-PIANO'S In ruime keuze Ook leden van het Velsense politiekorps, onder wie commissaris W. Sepp, hebben vrijdagmiddag op Westerveld de laatste eer bewezen aan hoofdagent B. A. Siebers van de Haagse politie, die maandagnacht na de jaarwisseling aan een hartverlamming overleed. De hoofdcommissaris van de Haagse politie, de heer J. H. A. K. Gual- therie van Weezei, prees in de aula van het crematorium de overledene als een correct en hulpvaardig mens. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Be- ninkust uit Freetown; Agamemnon, Lon den; Tim, Rotterdam, bijlegger IJmuiden; Rhesus, Bremerhaven; Nestor, Rotterdam; Gisela, Vlaardingen; Partner, Londen; Mi chel Swenden, Par; Atlas, Lissabon; Jackonia, Boston, laden buitenhaven Hoog ovens IJmuiden; Oranje Nassau, Hamburg; Star of Luxor, Alexandrië; Neptun, Rot terdam; Lifana, Hamburg. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Iz uit Tuapse; Adler, Batumi. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden; Mar tha Ahrens naar Hamburg; Gisela, Vlaar dingen; Blankenstein, Cristobal; Rhenania, Monrovia, ledig buitenhaven IJmuiden; Hektos, Rotterdam; Torvanger, Hamburg; Baarn, Curacao; Diana, Londen; Conquis tador, Bilbao, walsmateriaal geladen IJmuiden; Tellus, Hamburg, ledig van Velsen; Amstelborg, Rotterdam; Bierum, Aalborg; Carasso, Vlissingen; Cristiana, Bremen; Alexandra Sartori, Paramaribo; Lista, Antwerpen. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Be linda, Cornerbrook; Cabinda, Duinkerken; Agamemnon, Bremen; Daje Böhmer, Rot terdam; Camerounkust, Bordeaux. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan) DCIJ 2 SPEELT GELIJK Als laatste wedstrijd voor de Kennemer- land-clubcompetitie heeft DCIJ 2 tegen Zandvoort 1 gelijk gespeeld (10-10) DCIJ bezet in het eindklassement de derde plaats. Zandvoort eindigde onderaan en moet volgend seizoen in de 2e klasse uit komen. I VELSEN (uit tegen Beverwijk) Van Duin; I Van den Pieterman en Geuzenbroek; I Spanjaard, Hijnen en Schoorl; Witte- I brood, NN, Graman, Hoogzaad en Van Schagen. BEVERWIJK (thuis tegen Velsen) Mey er; Lindhout en Loyee, Van der Wateren, K. Minneboo en Opzeeland; Van der Meij, Kick Minneboo, Waanders, Gerrits en Ket ting. TERRASVOGELS (thuis tegen Bloemen daal) Boeser; Disselköter jr en Bouwer; Nieuweweg, Disselköter en Van Eden; Kramer, Zwanenburg, Timmer, Thoolen en Rijke. DEM (uit tegen DTS) Aardenburg; A. Niesten en Beentjes; Stuifbergen, Star mans en J. Niesten; Stelder, Pijnen, Van Lieshout, Aardenburg en Kleef. DEM 2 (thuis tegen Zandvoortmeeuwen 2) Alkemade; F. v. Buggenum en A. v. Buggenum; Goderie, Lodewijks en Van Lieshout; Half, Zongee, Jansen, Noorder- meer en De Boer. Teneinde de bezoekers van de wedstrijd StormvogelsDFC de wachttijd wat te veraangenamen heeft het bestuur van Stormvogels besloten de ontmoeting tus sen het derde elftal der vereniging en TYBB 2 op het hoofdveld van „Schoonen- berg" te laten spelen. Niemand heeft het ooit medegemaakt dat men in de eerste week van januari op de Beverwijkse bloemenveiling dergelijke fancyprijzen maakte als nu het geval is. De toch al niet grote aanvoer gaat nog voor een groot deel weg voor export. Zo werden vrijdagmiddag een aantal partijen tulpen op verzoek geveild. Deze wagens bloemen van eerste klas kwaliteit werden voorgereden en gingen voor het grootste deel direct weg naar West-Duitsland. De prijzen voor deze tulpen lagen rond twee gulden per bos, dit waren dan Rose Cop land, Prominence 2.30!), Lustige Witwe en Krelage Triumph. Ook de andere soorten, voor de binnen landse afnemers, kwamen zo rond twee gulden per bos te liggen. De narcissen gingen ook met deze prijzen mede, zo bracht Carlton 1,35 op, Helios 1.10 en Flower record 1,04. Hyacinten varieerden van 15 tot 45 cent per stuk, gele en blauwe crocussen brach ten het tot 80 cent per 10 stuks. Freesia varieerde van 75 tot 150 cent per bosje. Ook de overige bloemen zoals anjers en rozen zijn duur. De aanvoer van potplan ten is klein. Tijdens de behandeling van de ontwerp-gemeentebegroting 1961 van Vlissingen heeft de wethouder van sociale zaken en vismijnbedrijven, de heer Ch. Gillesen- Verschage, opgemerkt dat na de afsluiting van de Zandkreek de vissers van Arne- muiden en Veere zeer waarschijnlijk de haven Vlissingen als thuishaven zullen kiezen, in plaats van de nieuwe haven in Colijnsplaat. De heer Gillesen-Verschage deelde toen eveneens mede, dat het gemeentebestuur met enige van deze vissers onderhandelingen heeft gevoerd over het garant stellen voor rente en aflossingen bij de bouw van nieuwe schepen. Deze onderhandelingen hebben, aldus zeide hij, tot dusver geen resultaat gehad. De voorzitter van de vissersvereniging, de heer M. Siereveld uit Arnemuiden, heeft nu desgevraagd verklaard, dat de werk zaamheden bjj het afsluiten van het Veer- se Gat over enkele weken het passeren van vissersschepen niet meer toelaten. Uiterlijk maart zullen de garnalenvissers de havens van Veere en Arnemuiden dus definitief moeten verlaten. Ter vervanging van deze havens wordt thans bij Colijns plaat op Noord-Beveland een nieuwe vis sershaven met een moderne vismijn ge bouwd. Zoals bekend, zal met het afsluiten van het Veerse Gat het drie-eilandenplan zijn uitgevoerd. Wanneer men Vlissingen als thuishaven zou kiezen, zouden er grotere en betere schepen moeten komen, terwijl de visgron den in de Oosterschelde dan vrijwel onbe reikbaar worden, aldus de heer Siereveld. „Wat er moet gebeuren, wanneer de af damming van de Oosterschelde over vijf tien jaar een feit is, weet niemand. De vis sers worden dan opnieuw verdreven uit de haven van Colijnsplaat. Ongerustheid onder de vissers wordt daardoor in de hand gewerkt. Niemand durft nog te in vesteren 'in' een niehw 'schip of bfetère uit rusting, omdat men niet weet, wat de re gering gaat doen". Over het probleem „Veerse garnalen- vissers en de deltawerken" heeft „de com missie ex artikel 8" vorig jaar een geheim rapport doen verschijnen. Aangenomen wordt in Veere, dat de compensatie voor de vissers volgens de conclusie van dit rapport alleen dient te bestaan uit een nieuwe haven en een mijngebouw. De heer Siereveld is van mening, dat de schade, die de vissers door de verplaatsing lijden, met de bouw van de nieuwe vissershaven en vismijn niet gecompenseerd is. „Een nauw keurige berekening heeft ons geleerd, dat we door deze verplaatsing een verlies lij den van 270 gulden per week per schip. De vloot telt thans ongeveer dertig schepen". Dit verlies wordt volgens de heer M. Siereveld veroorzaakt door het feit, dat Met een keurig offer en enkele dwang- zetten is Tielrooy in zijn partij tegen Dukel tot winst gekomen. Deze uitslag zal wel beslissend zijn voor het clubkampioen schap van DCIJ. De voorsprong welke Tielrooy op Dukel en zijn overige concur renten,heeft is zo groot dat de titel deze 26-jarige timmerman niet meer zal kun nen ontgaan. Alleen H. Laros heeft nog kansen maar de vorm van Theo is die van ene kampioenspeler. De uitslagen van deze week luiden: Du kel verliest van Tielrooy en wint van K. v. d. Steen, Leo Binkhorst, remise met v. d. Stee, H Laros wint van ir. M. Krijgs man en Steen, Leo Binkhorst remise met Gerrevink, Leen Vooys remise met v. d. Steen. Tommy Postma afgebroken met A. W. Beukema. De stand van de hoofdklasse: gesp. punten 1. T. Tielrooy 12 20 2. B. Dukel 13 17 3. H. Laros 10 14 4. J. Gerrevink 10 11 5. L. Vooys 9 10 6. ir. M. Krijgsman 9 7 7. H. Swier 8 7 8. P. v. d. Berg 6 6 9. J. v. Straten 9 6 10. L. Binkhorst 9 6 11. W Beukema 6 5 12. K.' v. d. Steen 9 5 13. T. Postma 8 4 In de eerste klasse staat de 16-jarige Cees van Duivebode aan de kóp. De stand in deze groep: I C v. Duivebode 12 21 2$' D. Ott 11 15 3. J. de Boer 8 14 4. H. J. Winter 13 13 5. M. Bosma 11 12 6. C. Kaan 10 11 7. P. Kok 11 11 8. J. Koppelman 9 10 9. J. C. Apeldoorn 5 8 10 R. Kramer 7 6 11. W. Gomes 9 6 12. A. Moleman 9 6 13. G. Moleman 9 6 ZATERDAG 7 JANUARI Kerstboomverbranding: Beverwijk, Kue- nenplein 17 30. RKLTS 17, Rijnstraat 17.30 en Dorpsweide 17 u. Colijnsplaat verder van de visgronden af ligt dan Veere, waardoor per week on geveer negen vaaruren meer gemaakt moe ten worden. De visgronden liggen hoofd zakelijk in het „Westgat" en voor een klein deel in de Oosterschelde, waar alleen in de zomermaanden wordt gevist. Wanneer Veere thuishaven is maakt men gemiddeld per jaar 250 visdagen. Per dag wordt vier uur gevaren naar de visgronden en terug en acht uur aan het vissen besteed. De jaarbesomming per schip bedraagt gemiddeld 60.000, wat neerkomt op 240 per visdag of op 30 per visuur. Het ver lies bij 9 vaaruren per week meer bedraagt dus 270. De heer Siereveld acht een tegemoet koming in het verlies van 270 gulden per week per schip billijk terwijl hij eveneens concrete voorstellen voor verbetering en vernieuwing van de vloot verwacht. Com pensatie in de vorm van ontheffing van mijnrechten acht hij onvoldoende. De mijn rechten bedragen drie percent van de be somming, wat op 35 gulden per week per schip zou komen. 4- Geref. Kerken Beroepen te Kootwijkerbroek: T. Lopers te Nieuw-Amsterdam. Aangenomen naar Twijzel: J. ter Horst kand. te 'sGraven- hage. die bedankte voor Fiinaart, Midwol- da (Old.). Tienhoven, Westerlee (Gron.) en voor Wissenkerke. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Aangenomen naar Tiel-Zaltbommel: T. J. Keegstra te Waardhuizen. Geref. Gemeenten Tweetal te Lethbridge (Alberta, Canada) A. Vergunst te Rotterdam-Centrum en G. Zwerus te Norwich (Ontario. Canada) (voorheen te Middelharnis) van wie laatst genoemde is beroepen. Advertentie V ZWIJHDRECHTGOUD4IJMUIDEM IN IJMUIDEN GEVESTIGD Kennemerlaan 92 - Telefoon 5072 Het was in oktober veertig jaar ge leden dat het in IJmuiden kwam tot een samenbundeling van het werk der Chris telijke Vakbeweging door de oprichting van de Christelijke Besturenbond „IJ muiden". Begonnen werd met de aan sluiting van vier afdelingen van lande lijke organisaties, die in 1940 waren uit gegroeid tot een twaalftal. Veel is er over die vooroorlogse jaren niet bekend, doordat tijdens de bezetting bijna het gehele archief verloren is gegaan. Slechts enkele jaarverslagen zijn bewaard gebleven en deze geven vooral van de periode 19301940 een weinig opgewekt beeld van de toenmalige situatie. Veel werk moest er toen worden verzet. Met het C.N.V. verdween in 1941 ook de besturen bond. Doch in 1945 werd 't werk onder leiding van de heer Schouten weer aangevat. Het zijn niet de minst vruchtbare jaren ge weest, deze periode van 1945 tot 1960. Wel iswaar is het aantal aangesloten afdelin gen met één verminderd, veroorzaakt door fusies van de organisaties, maar het leden tal is thans ruim tweemaal zo groot. Door toedoen van de besturenbond werd in 1947 de christelijke woningbouwver eniging „Eigen Haard" opgericht, die voor goede woningblokken zorgde, onder andere in Duinwijk. In 1958 legde de heer Schouten het voor zitterschap neer. Hij werd opgevolgd door de heer G. Veltman. Afgevaardigden van de besturenbond hebben zitting in diverse gemeentelijke instanties, zoals de „Woningstichting Vel sen", Verdelingscommissie Woonruimte- wet, gemeentelijke sociale werkvoorziening en in de ledenraden van de Algemene Zie kenfondsen „Kennemerland" en „IJmond". Gewerkt wordt aan de vestiging van een correspondentschap van de Spaarbank voor Protestants Nederland. Als loot van de Christelijke Vakbeweging werkt in onze gemeente ook het Algemeen Sociaal Fonds „Draagt Elkanders Lasten", dat hulp verstrekt aan in nood verkerende leden. 9Ii3 IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat: 10 uur: ds. G. van Doorn; 17 uur: ds. J. H. W. Dickhout; 10 uur: jongerendienSt in „De Rank". Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk: 10 uur: ds. J. van den Berg; 18.45 uur: ds. D. Tersteege (jeugddienst). Geref. Kerk, Ichthuskerk, 10 uur: ds. Diepersloot; 17 uur: ds. S. Oegema; Petrakerk, 10 uur: ds. J. A. Tiemens; 17 uur: ds. P. G. Kunst. Geref. Kerk (vrijgemaakt), Rambonnet- laan: 9.30 en 17 uur: ds. O. 'j. Douma. Chr. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. M. Vlietstra. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur: bijeenkomst Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cultureel Centrum, 17 uur: dienst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10 uur: ds. P. J. van Schayck. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroegmis; 10 uur: hoogmis; 19 uur: vespers; woensdag 9 uur: heilige mis. I.eger des Heils, Edisonstraat 14, 10 uur: Heiligingsdienst; 19.15 uur: openlucht- samenkomst Kennemerland; 20 uur: openbare samenkomst. R.-K. Kerk, Gregoriuskerk, zondag 8 en 10 uur. In de week: 8 uur. R.-K. Kerk. Petruskerk, Dolfijnstraat, zondag: 7, 8, 9.15 (Hoogmis), 11 en 18 uur. In de week 7 en 8 uur. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 uur: J. Schouten; 11.15 uur: zondag school. Volle Evang. Gem., Cultureel Gebouw, 19.30 uur: ds. J. W. Starrenburg. IJMUIDEN-OOST: Ned Herv. Kerk. Goede Herderkerk. 10 uur: ds. J. H. W. Dickhout; 19 uur: ds. S. de Roest. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 uur: ds. P. G. Kunst; 17 uur: ds. Diepersloot. Lectorium Rosicricianum. Stations weg 95, 10.30 uur: A. v. d. Knip. Ver. v Vry2. Herv., Abelenstraat, 10.30 uur: W. Leerink. R.-K Kerk. H. Laurentius van Brindisie. Willemsbeekweg 100, H. H. Missen te 6. 7, 8, 9.15 (Hoogmis), 10.45 en 12 uur; 18 uur Avondmis; in de week 6.30, 7 en 7.45 uur. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare- niusstraat, 10 en 19.30 uur: Jb. Kléin Haneveld. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 uur: dienst. VELSEN: Ned Herv. Kerk. Engelmunduskerk, 10 en 19 uur: ds. L. Brink. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. T. B. v. Houten. VELSEN NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. P. Huis man; 19 uur: ds. H. Cnossen (jeugd dienst). Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal Van Diepenstraat, 10 uur: voor ganger de heer Perra. R.-K Kerk St. Joseph, Wijkerstraatweg 55, 6.45, 8, 9 15 en 11 uur: 18 uur: avond mis; in de week 6.45, 7.20 en 8 uur. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester veld, 9.35 uur: dienst. R.-K. Kerk, Engelmunduskerk, 7, 8.15, 11.30 uur; om 9.30 uur hoogmis. In de week 7 en 8 uur. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk. 10 uur: ds. J. Remyn; 19 uur: ds. G. J. Waardèn- burg; Santpoort-Zuid, 10 uur: ds. G. H. Willemswaard. Chr. Geref. Kerk, Pniëlkerk, 10 uur: ds. J. C. Maris; 16 uur: ds. J. J. Rebel. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. T. B. van Houten. Rem. Doopsgez. Gem., geb. „Spaame- berg", Wüstelaan 75, 10.30 uur: ds. J. Wehry. R.-K Kerk, 7, 8 15. 9.30 (Hoogmis) èn 11.30 uur. In de week 7 en 8 uur. HAARLEM: Church of England. Kinderhuissingel. Evening Service 3 p.m. BEVERWIJK: Maranatha, 10 uur: voorganger Th. Bijls- ma. Chr. Geref. Kerk, 15 uur: ds. M. Vliet stra. Vrije Evang. Gem„ 9 uur: dienst. Evang. Luth. Gem., 10.45 uur: dienst. R.-K. Kerken: St. Agatha, H.H Missen te 6.15, 7, 8 (Kindermis), 9, 10.15 (Hoog mis) en 11.45 uur; 19 uur: Avondmis; in de week: 7, 7.45, 8.30 en 9 uur; O.L Vrouw van Goede Raad, 6.30, 7.45, 9.00. 10.30 en 11.45 uur 19 uur: Avondmis in de week 7.00, 7.45 en 8.30 uur; Regina Caeli: 7, 8.15, 9.30 (Hoogmis) en 11.15 uur; 19.30 uur: Avondmis; in de week 7, 7.45, 8.30 en 9 uur; St. Jozef 8.30. 10 uur (Hoogmis); in de week 7.30 uur Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. G. W. IJzerman; Irenekapel, 10 uur: ds. G. van Schuppen, Bediening Heilige Doop; De Opgang, 10 uur: ds. W. Oorthuys; Oosterwij k-Meeresteyn, 10 uur: vie. L. A. Nagtegaal; Jeugdkapel „De Opgang", 10 uur: mr. J. v. d. Pol. Vrjjz. Herv. Kerk, Prinsesselaan, 10 uur: ds. A. G. van Wijk uit Alkmaar. Geref. Kerk, Moensplein, 9, 10.30 en 17 uur: ds. C. Meyer. Chr. Geref. Gemeente, Prinsesselaan- kerk, 15 uur: ds. Vlietstra. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst. 20 uur Verlossingsamenkomst. Prinsesselaankerk, 19.15 uur: oecumeni- nische dienst. Liturgie ds. W. Leering, vrijz. herv. predikant; voorganger kapi tein J. J. Bosma van het Leger des Heils. WIJK AAN ZEE: Ned Herv Kerk Julianaplein, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. HEEMSKERK: Ned. Herv, Kerk, Kerkplein. 10 uur: ds. M. Wendte; 11.30 uur: kinderkerk; 19 uur: zangdienst; 19.15 uur: Open- Deurdienst, ds. G. Lans uit Amsterdam. Geref Mnrgensterkerk. Constantljn Huv- genstraat, 9.30 en 17 uur: ds. Joh. Knol. Voorbereiding Heilig Avondmaal. R.-k. St. Laurentiuskerk, H.H. Missen 6.30 en 7.15 uur; 9.15 uur: hoogmis; 11 uur: kindermis; 12 en 17.15 uur: avondmis. CASTRICUM: R.K Kerk: 6 45, 8. 9 15, 11 en 18 uur. Ned Herv Gem.. 10.30 uur: ds P Salm Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. Y. van der Zee. BAKKUM: R.K. Kerk: 6.45, 8.30 èn 10.30 uur. De viering van het 40-jarig bestaan vindt plaats met een receptie voor genodigden op zaterdag 14 januari a.s. in het Hotel- Restaurant „Royal" aan de Kennemerlaan en een feestavond voor de leden op dins dag 17 januari a.s. in 't Patronaatsgebouw. Op de Beverwijkse groentenveiling was de aanvoer in de eerste week van 1961 vrij groot. De handel verliep vlot. Al zou het voor de meeste produkten geen kwaad kunnen als het eens ging vriezen, niet al leen voor het aantrekken van de prijzen, maar ook voor de houdbaarheid van de produkten. Glas-andijvie varieerde van 65 tot 110 cent per kilo, witlof kwam tot 72 cent per kilo. Er bestond veel belangstelling voor de waspeen die tot goed 40 cent per kilo verkocht werd. Prei was er wel iets te veel, maar men ruimt dit produkt maar omdat door de vele regen de kwaliteit zienderogen ach teruit gaat. Er werd tot 30 cent per kilo betaald. Het aanbod van boerenkool was vrij groot, zodoende kon men de hoge prijzen van het begin van de week niet handhaven, er werd nu rond de 25 cent per kilo betaald. Spruiten varieerden van 34 tot bijna 80 cent per kilo. De verschil lende soorten kool werden van 6 tot 12 cent per kilo verkocht. In de uienhandel viel een kleine opleving te bespeuren, er werd van 8 tot 16 cent per kilo betaald. Twee leden van de Haarlemse Damclub, K. de Groot en H. Groot, hebben zich na voorwedstrijden geplaatst in de jeugdfinale Kennemerland. Voor de IJmond plaatste zich hierin Cees van Duiveboden (DCIJ). De 16-jarige Cees van Duivebode heeft echter de kracht van de eveneens 16-jarige Haarlemse dammer H. Groot moeten er kennen. Deze won tweemaal. Duivebode is nu uitgeschakeld. De strijd gaat nog tus sen de twee HDC-ers, waarvan H. Groot een uitstekende kans bezit jeugdkampioen van Kennemerland te worden. Advertentie uitgebreide service door staf van eigen T.V.-technici; enorme ervaring op het gebied van antennebouw: ruime sortering tentoongesteld in een moderne showroom; 4 topmerken, nl. PHILIPS - ARISTONA - ERRES BLAUPUNKT Ook toonaangevend In de NIEUWSTE RADIOTOESTELLEN TRAWLERKADE 64 - TELEF. 6490 Mijn man is bij de F.B.I. (City Theater IJmuiden), Het ope ningsprogramma van de nieuwe IJmuiden- se bioscoop is er een, dat klinkt als een klok. Dat zit niet alleen in de hoofdfilm „Mijn biah fs bij' Hc' F.B.I.".' eëif uiter mate gezellig f limp je, waarin een leugen tje om een huwelijk te redden tot aller lei consequenties leidt, en waarin Tony Curtis, Dean Martin en Janet Leigh als een vrolijk drietal, en James Whitmor als FBI-agent het publiek doorlopend zullen laten schateren. Het zit vooral ook in de voorfilm Woensdag 21 december: m.I. Onderneming IV SCH 153. Dinsdag 27 december: m.t. Toronto IJM 97, Egmont IJM 99, Nicölaas Senior KW 42. Sóli Deo Gloria KW 152, Cornelis Vrolijk Fzn SCH 171, Voorloper VL 16, Jan Senior VL 84, Petro- nella VL 131. Onderneming II SCH 27. Woensdag 28 december: m.t. Maria Theresia KW 99, Onderneming I SCH 261. Donderdag 29 dec.: m.t. Jacoba Gesina IJM 36. Vrijdag 30 december: m.t. Post Boy IJM 35, Sakina Martlne KW 32, Dirk Maria KW 80. Al batros KW 87. Zaterdag 31 dec.: m.t. Prinses Marijke SCH 9 Maandag 2 Januari: m.t. Golfstroom KW 4, Deining KW 8. Antje KW 49, Stadt EnckhuySen KW 82. Brittenburg KW 121, Arie Ouwehand KW 122. Smma Wilheimina KW 135. Cornelis den Duik KW 144. Jan Maria KW 171. Ada VL 7. Claesje RO 46; m.I. Grietje KW 20, Everard Christina KW 40, Aafke Jacoba KW 41, De Vrouw Anna KW 52. Maria Jacoba KW 73, Hette Mar- garetha KW 74, Huiberdina Gijsbertha KW 85, Toenadering KW 95. Nestor KW 101, Willy KW 141. Vertrouwen KW 166, Gezina Geertrui KW 176, Onderneming III SCH 117, Drie Gebroeders HD 79; m.k. Wiron VI IJM 207 (5 jan. binnen). Ermine KW 30, Limanda KW 33. Tiny KW 34. Jeannette KW 93, Mare Liberum KW 117. Gijs bertha KW 143. Alie WR 59. Dinsdag 3 januari: m.t. Emma IJM 15, Jöhan- nes Polderman IJM 20, Allan Water IJM 34, Pro- tinus IJM 154, Wiron IV IJM 209. Wiron II IJM 211, Willem VL 121, Prinses Margriet SCH 248; m.I. Verwachting IJM 204. Willem Cornelis KW 16. Orion KW 22, Volharding KW 23, Cornelis KW 24, Concordia KW 26, Neptunus KW 45. Flo- ris KW 59, Avontuur KW 114, Sursum Corda KW 124. Petronella KW 125. Bali KW 129. Jacoba Ca- tharina KW 132. Voorwaarts KW 140. De Vier Gezusters KW 162, Dolfijn RO 2; m.k Jannie IJM 38 (6 jan. binnen). De Hoop III IJM 73 (5 jan binnen), Wiron VII IJM 206, Wilheimina KW 46, Prinses Margriet KW 51, Dinemarie KW 57, Margriet Jozien KW 63, Alnilam KW 90. Wim KW 103, Karla Ellen KW 106. Agatha Arie KW 126, Dirk Taat KW 134, Maartje Jacoba KW 137. Helena KW 164. Sagitta WR 37, Sijt.ie WR 58 Woensdag 4 januari: m.t. Amsterdam IJM 28, Job Gouda IJM 79. Dirkje RO 53: m.I. Jan IJM 81. Wirori III IJM 221, Adrianus KW 10. De Ver wachting KW 28. Cornelis Marinus KW 48 (later terug uit zee). Saturnus KW 69, Nellv Maria KW 70, Doggersbank KW 75. Willempje KW 89. Mol- va KW 91. Astra KW 115, Arie Jacob KW 116 Gijbert Bastiaan KW 161: m.k Swift IJM 54 (5 jan binnen). Frank IJM 65 (5 jan. binnen). Paul IJM 66 (5 jan. binnen), Hans IJM 67 (5 jan. bin nen). Wiron I IJM 210 (5 jan. binnen), Ermine KW 30. Nico KW 96. Esperanza KW 102. Jacoba KW 105, Adriana KW 31. Urania KW 136, Agatha KW 157. Alida Jacoba KW 165. Pieter Jacob KW 176, Petra WR 32. Stella Maris WR 51. Donderdag 5 januari: m.t. Maria van Hattem IJM 10, Ariadne IJM 18. Elie Chenevière IJM 32, Delft IJM 37, Francina KW 153: m.I. Arie Nico KW 17, Adriana KW 19, Bertha KW 38, Cornelis Marinus KW 48. Elizabeth KW 64, Henk KW 66 Jacoba KW 107, Willy KW 154, Aleids KW 169, Onderneming KW 175. Willem Robert RO 27: m.k. Dageraad IJM 4 (6 jan. binnen), Zuiderkruis IJM 7, Maartje IJM 8, Poolster IJM 11 (6 jan. bin nen), Maria Lovisa IJM 16. Arend Willem IJM 40. Margrita IJM 42 (6 jan. binnen). De Hoop 1 IJM 45, Frederika Maria IJM 52. De Hoop II IJM 59 (6 jan. binnen), Klaas Junior IJM 60, K. P IJM 61 (6 jan. binnen). Jaap IJM 62. Michiel IJM 63 (6 jan. binnen). Ronny IJM 64 (6 jan. binnen i De Hoop III IJM 73. Corrie IJM 78 16 tan. bin nen), Wiron VII IJM 207. Wiron V IJM 208, Neel- tie IJM 240 6 jan. binnen). Magda IJM 272, Deo Volente II KW 11. Anne Marie KW 27, Stern KW 36, Arend Cornelis KW 68, Nico KW 72, Wilma KW 113. Cornelis KW 118. Flamingo KW 120 Koningin Juliana KW 133. De Vroutv Alida KW 160, Samenwerking HD 125, Arie Geertje KW 51 „Histoire d'un poisson rouge". Deze in Cannes bekroonde kleurenfilm over een klein jongetje, een goudvis, een kanarie en een kat is een goed voorbeeld van wat film kan zijn. Het geduld van de maker moet' eindeloos geweest zijn, want in dit; filmpje ziet men niet meer of minder dan een dansje van een goudvis en een kana rie. Vooraf gaan nog het jaaroverzicht en een grappig tekenfilmpje over een buik sprekende kat. Zondagmiddag „Een hel op zee", don derdag „Ik beken". Echt iets voor Conny (Rex-theater, IJmuiden). Conny is nog steeds in de mode en dat is ook be grijpelijk. Het zal dan ook beslist wel in goede aarde vallen, dat Rex weer met een film van het Duitse sterretje op de proppen komt. Ook bij verschillende vori ge gelegenheden heeft men het IJmuiden- se jeugdige publiek al aan zich verplicht We nemen trouwens aan, dat ook heel wat ouderen belangstelling zullen hebben voor „Echt iets voor Conny". Woensdag en donderdag „Europa bij nacht", eèn film met tal van nachtclubattracties, die men achter elkaar aan zich voorbij laat wervelen. De leeuw van Babyion (W. B. - theater, Beverwijk). Wordt èr weer gevochten in W. B.? Wat dacht u dan? De leeuw van Babyion brult vanavond en zondag en maandag komt de duivel 's nachts. Een verhaal, waar in een commissaris van politie en een SS-Gruppenführer een rol spelen. Makkers staakt uw wild geraas (Luxor-theater, Beverwijk). „Mak kers staakt uw wild geraas" behoeft geen beschrijving meer. Deze Nederlandse film, waarin Fons Rademakers en Jan Blok ker drie histories uit de Sint Nicolaas- tijd dooreenvlechten, is al verschillende malen door ons beschreven enaanbevo len. Natuurlijk, want het is een uitsteken de film. Donderdag „Ongewenst huwelijk", zondagmiddag „The happy road". De zoon van de maharadjah (Kennemer Theater, Beverwijk). „De zoon van de maharadjah" geeft een beeld van een fanatieke strijd tussen Mos lims en Hindoes. De Engelsen trachten de vrede te bewaren en dat is beslist geen kleinigheid zoals de film dan ook laat zien. „'t Zit in de lucht", de beste film van de goede oude George Formby, komt zon dag op het witte doek. En woensdag en donderdag kan men ballet zien van de hoogste klasse: Margot Fonteyn danst ..Ondine". „De vuurvogel" en „Het Zwa- nenmeer". Misdadige meisjes (Marquette - theater. Heems kerk). Het is nu niet bepaald een gezelli ge film, deze „Misdadige meisjes". Maar men zal door de spanning wel worden meegesleurd. En dat zal voor velen toch ongetwijfeld een reden zijn om deze film te gaan zien. Advertentie AANSPREKER J. MEIJER Eazantenlaan_3 - tel. 4576 - IJmuiden-O Begrafenissen en Transporten door het gehele land

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5