Stuurloze ramden rijnaak stuw bij en sleepboot Borgharen Geen onteigening voor recreatie AGENDA Een ton buitgemaakt op buitenlandse schepen Kort en bondig* V Noordenwind en kouder Nederlandse straaljager bij Bremen neergestort KAB en CNV keuren stakingen in België als „politiek" af Waterdoorlaten zijn grotendeels versperd Hevige explosie in fabriek in Suameer Verklaring van Haagse burgemeester in gemeenteraad Drie doden in het verkeer Amsterdam schept ruimte voor kampeerders voor verkoudheid 4 DiNSDAG 10 JANUARI 1961 1 Piloot licht gewond Stakers bij KHL ontslagen CNV constateert communistische tendenzen" Haarlem V elsen-I J muiden Beverwijk DAT LEUKE VLOTTE KAPSEL MOLENDIJK U1 Rotterdamse onderwereld figuur aangehouden Een dode en vier gewonden De noodlottige sabelsteek Spaargeld lag weer eens in de kachel Haagse politierechter hekelt sociale maatregel Roofoverval in Volendam berust op fantasie (Q> WEERRAPPORTEN c i i a Een F 84 F-Thunderstreak van de Neder landse luchtmacht, die was opgestegen van de vliegbasis Volkel, is maandagmiddag neergestort in de omgeving van Bremen in Duitsland. De piloot de eerste luitenant Th. Groothof uit Eindhoven, heeft zich kunnen redden met zijn valscherm. Hij is licht gewond opgenomen in een ziekenhuis in Geestemünde. Naar het wrak van het vliegtuig wordt nog geaocht. Het is waarschijnlijk in het gebied van de Wezermonding in het water gekomen. De dertien vorkheftruckrijders van de dagploeg bij de Koninklijke Hollandse Lloyd te Amsterdam, waar vorige week alle vorkheftruckrijders (18) een wilde sta king begonnen, zijn vanochtend, nadat zij geweigerd hadden het werk te hervatten, door de directie ontslagen. Gistermiddag hadden twee stakers een onderhoud met de directie van de Lloyd, waarbij de arbeiders persisteerden bij hun eis van een onmiddellijk ingaande loons verhoging. De directie deelde hun echter mede, dat zij daaraan, gezien de lopende onderhandelingen tussen de partijen van de C.A.O. niet kon voldoen. De directie stelde hun in de gelegenheid het werk vanochtend om 8 uur te hervatten en deel de de stakers mede dat indien daaraan geen gevolg zou worden gegeven ontslag zou volgen. De avondploeg van vijf vork heftruckrijders moet vanavond om half zes opkomen. Het bestuur van de Nederlandse rooms katholieke arbeidersbeweging (K.A.B.) heeft verklaard, dat de door het Belgisch Socialistisch Vakverbond (A.B.V.V.) uitge roepen en door de Belgische Socialistische Partij ondersteunde algemene werkstaking niets of weinig te maken heeft met een werkstaking in de normale zin van het woord. Het K.A.B.-bestuur is van oordeel dat hier sprake is van een zuiver politieke staking. Bovendien gaat deze staking in zodanige mate met zinloze gewelddaden gepaard, dat van een behoorlijke actie in geen en kei opzicht kan worden gesproken. Het Algemeen Christelijk Vakverbond van België heeft zich, terecht, van deze actie gedistantieerd. Het bestuur adviseert de leden van de K.A.B. zich van iedere steun aan deze actie te onthouden. Het Christelijk Nationaal Vakverbond heeft in zijn officiële orgaan „De Gids" de stakingsactie in België ongeoorloofd ge Een op drift geraakte Rijnaak en een meegesleurde sleepboot versperren se dert maandagmorgen de stuw in de Maas bij Borgharen. Het water is daar door 80 cm boven stuwpeil ge stegen, hoewel voor zover mogelijk alle sluizen onmiddellijk werden gesloten. Het Maaswater stort zich met don derend geweld over de gezonken Rijn aak en de tegen de stuw vastgeklemde sleepboot tussen de stuwpijlers door en in de enige nog vrije stuwdoorlaat, die thans een hoeveelheid van 900 m3 water per seconde verwerkt. Er wordt uit Bel gië gelukkig geen was van de Maas ge meld en de Rijkswaterstaat is van oor deel dat als men er spoedig in slaagt de-wrakken van de als verloren be schouwde sleep op te ruimen Maas tricht geen wateroverlast zal krijgen en de open stuw het water kan verwerken. Maandagmorgen werd de bijna 1800 ton metende rijnaak „Persephone" van een Franse maatschappij in Straatsburg, die een kantoor in Rotterdam heeft door vier sleepboten uit het Julianakanaal in de Maas gebracht. De aak was geladen met 1700 ton kalizout. Van een van de twee vooropgaande sleepboten zag men dat de „Persephone" aan bakboordzijde even een ducdalf van de afremmingsdam in de Maas raakte. Hierdoor is mogelijk het roer van de aak onklaar geraakt. In ieder geval draaide het schip dwars op de stroom en kwam naar de tegenovergestelde Maasoever op drift. Het schip, dat met zijn lengte van 86 meter een nogal ongewone verschijning in de Zuidlimburgse scheepvaart is, dreef naar de 250 meter stroomafwaarts liggen de stuw van Borgharen. Schipper A. Struik uit Rotterdam probeerde nog het anker te werpen, maar de ankerketting brak. Te gelijkertijd scheurde van de sleepboot „Bertha" een kabel en deze raakte in de schroef verward. De sleepboot werd door de afdrijvende „Persephone" meegesleurd en raakte bij de stuw tussen het schip en een van de stuwpijlers bekneld. De „Persephone" was namelijk op de stroom onbestuurbaar schuin naar achter gedraaid en ramde met de achtersteven de westelijke afvoeropening van de stuw. Door deze botsing kwam het lange schip dwars voor de stuw te liggen, waarmee het drie waterdoorlaten voor een groot deel afsluit. De rijnaak kreeg zware lek ken en zonk binnen een half uur na de botsing in het zes meter diepe water. Van de aak steken slechts een puntje van de boeg en de bovenkant van de ach- terkajuit boven de wild-golvende water massa uit. De sleepboot ligt in het water enigszins naar boven gedrukt, beklemd te gen het stuwlichaam. De drie opvarenden van de rijnaak, schipper Struik en twee jonge Duitse scheepsknechten, nl. K. Gritzke uit Lud- wigshafen en R. Franzen uit Bernkars- tel, konden zich van het schip op de stuw in veiligheid stellen. De opvaren den zijn al hun bezittingen kwijt. De schipper-eigenaar van de sleepboot „Bertha", de heer J. Bongertman uit Maasbracht wist eveneens op de stuw te komen. Zijn vrouw was al eerder, toen de sleepboot werd meegesleurd, op een langszij komende sleepboot overgespron- gert. De beide boten moeten volgens deskun digen als verloren worden beschouwd. De „Persephone" zal waarschijnlijk wel bre ken. De lading kalizout, die voor Maas tricht bestemd was, stroomt met het kol kende maaswater weg. De „Bertha" heeft zware lekkages. Eerst wilde men het schip met springstoffen opruimen, maar later dacht men erover het wrak in stuk ken te branden. Hierover moeten de be trokken instanties nog een beslissing ne men. De beide schepen waren geheel ver zekerd. De schade aan de stuw is om vangrijk. Tenminste twee stuwpijlers heb ben ernstig te lijden gehad. Een van de sluisdeuren is zwaar beschadigd en zal vervangen moeten worden. Uit het stuw- lichaam heeft de sleepboot een groot stuk beton weggeslagen. Er zijn geen bijzondere bepalingen be treffende onteigening in het belang van de recreatie in voorbereiding. Van de nood zaak tot het treffen van een bijzondere voorziening naast de bestaande wettelijke mogelijkheden is tot dusverre niets ge bleken. Dit zeggen de ministers Beerman en Van Rooy in een nota aan de Tweede Kamer naar aanleiding van het verslag van de Tweede Kamer over het wetsont werp tot wijziging van de Onteigenings wet. De vraag, of eventueel voor onteigening ten behoeve van de natuurbescherming de korte procedure moet worden ingevoerd, maakt een punt van overweging uit bij de voorbereiding van het ontwerp-Natuurbe- schermingswet, aldus de nota. c 3 BIOSCOPEN Cinema Palace: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u.: „En zij schaamden zich niet", 18 j. Frans Halstheater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u., echter vandaag 20 u.: „Een stem in de mist", 18 j. Lido Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u: „Carthago in vlammen". Iedere och tend 10.30 en 11.30 u.: „Huwelijk Boude- wijn en Fabiola, a.l. Luxor Theater: Vandaag en woensdag 14, 19 en 21.15 u.: „De onzichtbare vijand valt aan", 14 j. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „Die Sünderin, 18 j. Minerva Theater: Vandaag 20.15 en woensdag 14.30 en 20.15 u.: „De zaak M.P.", a.l. Rembrandt Theater: Dagelijks 14. 19 en 21.15 u.: „Let's make love", 14 j. Roxy Theater: Dagelijks 14.30, 19 en 21.15 u.: „De zoon van Frankenstein", 18 j. Studio Theater: Dagelijks 14.15, 19 en 21.15 u.: „Doctor in love", 18 j. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 20 u.: „Eindstation liefde", 18 j. Woens dag en donderdag 20 u.: „Als een losge broken beest", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Museum Het Huis Van Looy (Kamper laan): Tot 16 jan. expositie van de Neder landse Kring van Tekenaars. Dagelijks 10-17 u., zondag 14-17 u. Bloemenheuvel (Overveen): Tot 29 jan. expositie van werken van Rudolf Bonnet. Dagelijks 10-17 u., zondags 14-17 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem van 6 jan.). DINSDAG 10 JANUARI City-Theater, 20 u.: „Mijn man is bij de FBI Pieter Vermeulenmuseum, 9.3012 en 1416.30 uur. WOENSDAG 11 JANUARI City-Theater, 20 u.: „Mijn man is bij de FBI Rex Theater, 20 u.: „Europa bij nacht". Pieter Vermeulenmuseum, 9.30—12 en 1416.30 uur. DINSDAG 10 JANUARI Kennemer Theater. 19 u.: Balletfilm: ,,'t Zwanenmeer", „De vuurvogel" en „Odine". Eén voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Makkers staakt uw wild geraas W.B. Theater, géén voorstelling. WOENSDAG 11 JANUARI Kennemer Theater, 19 u.: Balletfilm: ,,'t Zwanenmeer", „De vuurvogel" en „Odine". Eén voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Makkers staakt UW wild geraas...." W.B. Theater, géén voorstelling. Advertentie maakt Santpoorterplein 1 - Haarlem - Tel. 60643 Buslijn 2 - Indirect 3-4-8 In Rotterdam is gearresteerd een 36-ja rige Rotterdamse koopman, die in de on derwereld van de Maasstad bekend staat ,als „Cor de Kraker". Hij wordt verdacht van een reeks diefstallen aan boord van buitenlandse schepen in nagenoeg alle Ne derlandse havens. Hoewel men nog niet kan vaststellen om hoeveel diefstallen en hoeveel geld het gaat, meent de recher che van de rijkspolitie te water toch bij benadering te kunnen vaststellen dat bij deze diefstallen ongeveer een ton is ver dwenen. De Rotterdamse onderwereldfiguur, die aanvankelijk hardnekkig .ontkende, heeft tenslotte een bekentenis afgelegd. Bij een huiszoeking werd tussen de bladen van een boek een bedrag van 3800 gevonden. Dit is volgens de rijkspolitie het restant van een diefstal op een Grieks schip in de Amsterdamse haven op 19 december, waarbij "ruim 17.000 verdween. Een tip van een bediende bij een Rotterdams wis selkantoor, waar de koopman biljetten van van 50 en 100 dollar had gewisseld leidde tot zijn arrestatie. „Cor de Kra ker", een goede bekende van de politie, is ter beschikking van de justitie gesteld. De rijkspolitie zocht reeds jarenlang naar de dader van een grote reeks dief stallen op schepen. Steeds ging het om gelddiefstallen waarbij bedragen van 4000 tot 10.000 werden ontvreemd. Vin' gerafdrukken of andere sporen werden nooit aangetroffen. De diefstal op 19 december op het in de Amsterdamse haven liggende Griekse tankschip „Vassiliades", waarbij 17.000 In de n.v. Nederlandse thermo-chemische fabriek in Suameer (Fr.) heeft zich een hevige ontploffing voorgedaan, waarbij een arbeider zo érnstig werd gewond dat hij later overleed en vier anderen min of meer ernstige brandwonden opliepen. De ontploffing deed zich voor in de maal- afdeling, waarin op dat moment zes ar beiders waren. De 20-jarige J. Vos uit Bergum werd levensgevaarlijk gewond, de 21-jarige O. Tjepkema uit Suameer, de 45-jarige H. Zandstra uit Oostermeer en de 20-jarige S. Wagenaar uit Njjega liepen ernstige brandwonden op. De 37-jarige IJ. Hoekstra uit Bergum werd licht gewond. De zesde arbeider bleef zo goed als on gedeerd. De mannen waren aan het meel malen. Waarschijnlijk heeft iemand gerookt, waardoor de benzinedampen, die zich dik wijls vastzetten in het meel. tot explosie zijn gekomen. Er ontstond een steekvlam, gevolgd door twee harde knallen. Vos, wiens kleren door de vlammen in brand waren gezet, rende de fabriek uit en liep naar de overkant van de weg om in de bermsloot zijn kleren te doven. Ongelukkigerwijs stond er in de sloot geen water. Toen hij daarna terug gelopen was naar de spoelafdeling achter de fabriek, waar men de vlammen doofde, was hij reeds ernstig verbrand. De andere mannen die zware brandwon den opliepen aan gezicht en armen, ren den ook naar buiten en wisten zich in veiligheid te brengen. In de maalafdeling ontstond brand, maar de bedrijfsbrand weer was het vuur in tien minuten mees ter. De schade wordt op enkele duizenden guldens geschat. De vier ernstig gewonden werden naar het Diaconessenhuis in Leeuwarden vervoerd, nadat ze eerst door drie artsen waren behandeld. Vos is daar overleden. Eén arbeider, die werkzaam was op een heftruck, werd door de luchtdruk met truck en al tegen een muur gesmakt. Hij werd niet gewond. werd ontvreemd is de Rotterdammer waarschijnlijk noodlottig geworden. De ka pitein van het schip kon een nauwkeurig signalement verstrekken, hetgeen bleek te kloppen met dat van „Cor de Kraker' Hij had zich als altijd op het schip aange diend als opkoper. Hij droeg een pet, doch zodra hij het schip had verlaten zette hij een hoed op en stapte in een personen auto. Het signalement werd doorgegeven aan de politie in Rotterdam, Vlissingen Vlaardingen en andere havenplaatsen, waar de laatste jaren vele diefstallen op schepen zijn gepleegd. Overal bleek de dief dezelfde werkwijze te hebben toege past. Het wonderlijke was dat hij steeds de sleutel van de scheepskas wist te vin den. Kort na de diefstal op het Griekse schip ging „Cor de Kraker" bij een Rotterdams wisselkantoor Amerikaanse dollarbiljetten omwisselen. De 18-jarige loketbediende vertrouwde de zaak niet, betaalde het geld uit en waarschuwde de politie. Deze tip leidde tenslotte tot zijn arrestatie. Over het optreden van de politie bij de ongeregeldheden tijdens de verbranding van kerstbomen in Den Haag, heeft burge meester Kolfschoten in de vergadering van de gemeenteraad een verklaring afgelegd De burgemeester zei o.m. „Het is mij ge bleken dat wat niet te verwonderen was ook in uw kring ongerustheid is ontstaan over het droevig gebeuren op 2 januari, waarbij het optreden der politie tot een noodlottig incident heeft geleid, en dat u gaarne in staat zoudt worden gesteld daarover naar alle zijden rechtvaardig te oordelen. Vooraf wil ik mijn oprecht leed wezen betuigen over het onherstelbare feit, dat een jeugdig leven aan de actie der politie ten slachtoffer is gevallen. Zo zeer is dit feit van menselijke droefheid vervuld, dat ik van deze plaats de onge lukkige ouders niet in twijfel wil laten om trent mijn persoonlijk medeleven en medelijden". De burgemeester zei verder: „Het zal de raad duidelijk zijn, dat het stadium van onderzoek, waarin deze betreurens waardige zaak zich thans bevindt, zich niet leent tot het trekken van conclusies met betrekking tot het optreden der politie on der dergelijke uiterst moeilijke omstandig heden. In een verder stadium zal het feite lijk beeld van het voorgevallene tot vol doende klaarheid komen om de vraag te kunnen beantwoorden, of onder omstandig heden als deze de orde kan worden ge handhaafd met uitschakeling van het on evenredige risico dat wij thans betreuren. Uit de aard der zaak verklaar ik mij gaarne bereid te zijner tijd de raad om trent de uitkomst van dit beraad in te lichten, zo goed als ik mij verzekerd houd van het vertrouwen van de raad in mijn gewetensvol streven om dergelijke tragi sche consequenties van een politie-actie, waarvan op zich zelf geen uwer de nood zaak in twijfel zal trekken, tot het uiterste te voorkomen." Toen een echtpaar in Heerlen van een paar dagen vakantie terug kwam, vond het het maar koud in zijn woning. Daar om besloot het maar gauw het fornuis aan te steken. Terwijl het fornuis lekker snorde en het echtpaar zich stond te war men, schoot de man plotseling te binnen dat hij, voordat ze met vakantie gingen f 700 aan bankpapier in de asla had ge borgen. Ontsteld staarde het echtpaar in de as- la en vondt daar de resten van het geld, dat in een paar boekjes was verstopt, ver koold liggen. De resten zijn opgestuurd naar het ge rechtelijk laboratorium. Misschien kan de Nederlandse Bank daarna het bedrag van de eventuele schadevergoeding bepalen. Voorlopig is het voor het echtpaar, waar van de man gepensioneerd mijnbeambte is, nog een „brandende" kwestie. noemd. Dit is een politieke staking, aldus het C.N.V., omdat men politieke bezwaren had tegen het optreden der regering. Een vakbeweging, die dit propageert, toont geen vakbeweging te zijn, zo meent het C.N.V. „Een greep naar de strot van het volk" noemt het verbond onduldbaar. Een vakbeweging die daaraan meewerkt, toont, naar zijn mening, een vijand van het volk te zijn. Het feit dat de socialistische stakers ook met het wapen van terreur werken en zelfs Nederlandse spoormannen die hun plicht deden, molesteerden, toont, aldüs het C.N.V.hoezeer de Belgische socialis tische vakbeweging communistische ten- denzen heeft. LONDEN (UPI) Nog twee Britse vak bonden hebben aangekondigd de Belgische stakers een renteloze lening te zullen geven. De (communistische) voorzitter van de Schotse afdeling van de Nationale Bond van Mijnwerkers, Abe Moffat, heeft aan gekondigd, dat de Schotse mijnwerkers 1.000 pond sterling zullen zenden. De ar beiders in de textielindustrie van Lan cashire hebben 5.000 pond beschikbaar ge steld. Het verbond van Britse vakverenigingen (T.U.C.) had vorige week reeds aangekon digd een lening te zullen geven van 50.000 pond. Waarschijnlijk doordat hij verblind werd door de zon is de 66-jarige P. Keuning in Franeker met zijn fiets op de linkerhelft van de weg gekomen en daar geschept door een achterop rijdende personenauto. De man liep een schedelbasisfractuur op en overleed kort daarna. De 68-jarige heer Nitrauw uit Wapen veld (O.) is in het ziekenhuis in Zwolle overleden, nadat hij vrijdag in zijn woon plaats. toen hij met zijn bromfiets over stak, werd aangereden door een personen auto. o- Vannacht is in Foxhol (Gr.) de heer H. J. ten Borgh. eigenaar van een machinefa briek in Groningen, met zijn auto in het Winschoterdiep gereden. Toen de wagen met een takel was gelicht, was de man al overleden. Vermoedelijk is de automobilist door de gladheid van de weg geslipt. (Van onze Amsterdamse redacteur Het groeiend aantal kampeerders en wel in het bijzonder caravanbezitters dat Am sterdam in de zomermaanden bezoekt, heeft het gemeentebestuur van de hoofd stad genoopt opnieuw de kampeermoge- lijkheden uit te breiden. Het verleden jaar in gebruik genomen kampeerterrein in het Amsterdamse bos zal in de loop van dit jaar belangrijk worden vergroot en zal volgend jaar in oppervlakte verdubbeld zijn. Daarnaast zal een groot kampeerter rein voor autokampeerders worden inge richt aan de Nieuwe Meer op korte af stand van de rijksweg Amsterdam-Den Haag. Het terrein aan de Nieuwe Meer was aanvankelijk bestemd voor permanente baggerbergplaats. In de loop van dit jaar zal hier inderdaad bagger worden gestort, maar deze zal na inklinking bestemd zijn als ondergrond voor het kampeerterrein dat speciaal voor caravans wordt inge richt Dodelijke bedriifsongelukken. Twee bouwvakarbeiders die vorige week bij be- drijfsongelukken in Den Haag ernstig wer den gewond, zijn overleden. De 49-jarige timmerman K. J. van der Spek overleed tengevolge van een val van zeven meter hoogte in het nieuwe pand van de Staats drukkerij. De 59-jarige betonarbeider A Pronk overleed tengevolge van letsel dat hij opliep toen een volautomatische beton molen begon te draaien, terwijl hij de machine schoonmaakte. Gasvergiftiging. In zijn woning aan de Johan Idastraat in Rotterdam is de 74- jarige alleenwonende W. M. de Swart door gasvergiftiging overleden. Buren hadden een gaslucht geroken en de politie gewaar schuwd. De hoofdkraan van het gasstel iri de keuken stond open en de slang was ge scheurd. „Geleend". De politie te Alkmaar heeft een 54-jarige vrouw uit Alkmaar en haar 58-jarige zuster uit Amsterdam ge arresteerd, verdacht van oplichting van een 85-jarige bewoner van een bejaarden- inrichting in Alkmaar. De man heeft de vrouwen in vijf maanden tijds 11.000 gul den geleend, waarvan nooit een cent is terugbetaald. De vrouwen zijn opgesloten in het Huis van Bewaring en zullen ter beschikking van de Justitie worden ge steld. „Aan jongens die 's zomers op een log ger varen behoeven ze toch niet elke win ter werklozensteun te gaan uitkeren? Dat is volkomen belachelijk en krankzinnig. Het werkt de criminaliteit en de leeglo- perij in de hand. Het is verschrikkelijk". Dat zei de Haagse politierechter, prof. mr. W. F. C. van Hattum, toen hij hoorde dat een 18-jarige zeeman des winters niet werkte „omdat hij dan zijn werklozenuit- kering zou missen". De zeeman stond te recht wegens diefstal van een paar pakjes sigaretten uit een automaat. Hij werd veroordeeld tot 25 gulden boete en 14 da gen voorwaardelijke gevangenisstraf met drie jaar proeftijd. Het verhaal van de 61-jarige mevrouw Snoek-Prat uit Volendam over een zondag ochtend op haar gepleegde roofoverval is gefingeerd. Tot deze conclusie is de rijks politie Edam gekomen, na een in samen werking met de rijkspolitie Amsterdam ingesteld onderzoek. Mevrouw Snoek werd zondagochtend door haar man, toen deze thuis kwam uit de kerk, geheel overstuur aangetroffen. Zij vertelde hem dat een onbekende man de woning was binnengedrongen. Deze had uit een geldkistje met een inhoud van f 3.300 ongeveer f 2.200 meegenomen. De politie vermoedt dat de reeds tien jaren durende ziekte van de vrouw haar" fantasierijk heeft gemaakt. Advertentie neem tijdig ruuiw N.V. PHILIPS-DUPHAR Het K.N.M.I. deelt mede: Een oceaan depressie, welke gisteren Ierland naderde, is in de afgelopen 24 uur belangrijk lang zamer gaan bewegen terwijl de activitei ten ervan zich in hoofdzaak in de richting van de Golf van Biscaye en West-Frank rijk uitbreidden. Wel passeerde een front hetgeen tengevolge zal hebben dat dé ochtige lucht ons land zal binnenstromen. Hierin komen naast opklaringen ook enke le regen- of sneeuwbuien voor. Deze rug van hoge luchtdruk wordt gevolgd door verplaatst en verder in diepte toeneemt. Woensdag 11 januari Zon op 8.45 uur, onder 16.52- uur. Maan op 2.06 uur, onder 12.52 uur. Maanstanden 10 jan. 16 jan. 23 jan. 31 jan. 4.03 uur 22.30 uur 17.14 uur 19.47 uur laatste kwartier, nieuwe maan. eerste kwartier, volle maan. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 10 januari Hoog water 9.06 en 21.34 uur. Laag water 4.27 en 16.57 uur. Woensdag 11 januari Hoog water 10.06 en 22.42 uur. Laag water 5.24 en 17.57 uur. Maximum-temperaturen M d Sc binnen- en buitenland Neerslaglaatste 24 uur. SS B c3 Den Helder regen ZZO 5 Ypenburg regen Z 7 5 Vlissingen geheel bew z 6 4 Eelde regen ZZO 6 4 De Bilt regen z 7 5 Twente regen z 5 5 Eindhoven motregen z 7 6 Zd-Limburg regen zzw 5 2 Helsinki geheel beu n -3 0,2 Stockholm motregen ozo -5 0 Oslo motregen nnw -7 1 Kopenhagen regen zw 4 0,3 Aberdeen onbewolkt nnw 3 0,4 Londen zwaar bevv zzw 6 4 Amsterdam regen z 7 5 Brussel regen z 4 Luxemburg regen z 4 5 Parijs geheel bew zzw 7 2 Bordeaux regen zzw 11 3 Grenoble geheel bew windst. 7 3 Nice zwaar bew n 13 0 Berlijn licht bew. z 4 5 Frankfort regen zzw 4 München onbewolkt wzw 5 3 Zürich geheel bew O 0 Genève zwaar bew zw 0 Locarno onbewolkt windst 1 Wenen zwaar bew w 4 0 Innsbruck mist verand. 2 0,1 Belgrado regen w 4 0,2 Athene regen nw 0,1 Rome onbewolkt windst. 14 0,4 Ajacclo regen no 13 0,1 Madrid geheel bew zzw 4 0 Mallorea zwaar bew wzw 15 0 Lissabon zwaar bew w 11 0,6

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 2