In 1960 werden ca. duizend mannen in de IJmond aan werk geholpen Zij kwamen uit andere gemeenten IJmond-heren in Prins Bernhardhal overspeeld door Attila Droevig einde voor toko van Cor van der Meer Havenberichten dakenr ZAALHANDBALCOMPETITIE IJmondverenigingen vandaag en morgen de een Typist (e)/ Kantoorbediende DINSDAG 10 JANUARI 1961 IJsvretende ijsbreker Jubileum „de Snelvlieger" receptie en feestavond Italiaans operaconcert Wasmachines - Centrifuges Badmintonclub Velsen verloor van De Kortenaer Vierde katholieke lagere school in Castricum geopend Nieuwe aanwinsten van gemeentebibliotheek „Ueber Tal und Wolken" voor de NIVON „Het Rozenprinsesje" Vismeel met karnemelk: een nieuw idee Twee ongelukken bij Hoogovens GEBR DE RUYTER Jongen -weggelopen „Merak-N" naar Ferrol gesleept Concert door „St. Caecilia" m umm mum In het afgelopen jaar zijn dank zij de bemiddeling van het Gewestelijk Arbeids bureau IJmond dat sedert 1 oktober 1959 bestaat ruim duizend mannen uit plaatsen buiten de IJmond liggend, in de IJmond aan werk geholpen. Dit blijkt uit de jaarcijfers van bet arbeidsbureau, dat een bijzonder actief jaar achter de rug heeft. Een jaar, waarin de ambtenaren veel aanvragen om personeel hebben be handeld. Het was ook een jaar waarin de situatie op de arbeidsmarkt (vraag en aanbod van personeel) maar weinig is veranderd. Nog steeds is er immers een tekort aan personeel en stellen de bedrijven alles in het werk om mensen aan te trekken teneinde de produktie op gang te houden. Bij het arbeidsbureau IJmond zijn in het afgelopen jaar ongeveer tweeduizend mannen en vierhonderdvijftig vrouwen als werkzoekenden ingeschreven. De werk gevers vroegen drieduizend mannen en vierhonderd vijf tig vrouwen. Gedurende het jaar 1960 werden er twaalfhonderd mannen en tweehonderd vijftig vrouwen door bemiddeling van het arbeidsbureau IJmond geplaatst bij een werkgever. Vanuit andere gemeenten werd een groot aantal aanvragen om personeel gedaan. Uit de cijfers blijkt namelijk, dat er 1200 mannen werden geplaatst en aan 2100 aan vragen werd voldaan. Hieruit volgt dus, dat van de 1200 man nen er een aantal is geplaatst in gemeenten buiten de IJmond gelegen. Ongeveer dui zend mannen uit gemeenten buiten de IJ mond zijn in industrieën in de IJmond aan werk geholpen. Het aantal aanvragen voor een ontslag vergunning bedroeg in het vorige jaar 227. Hiervan werden er 44 door de werkgevers ingediend. Deze verzoeken hadden betrek king op negenenzestig mannen en drie vrouwen. Dertig percent van de aanvragen is afgewezen. De werknemers dienden 183 aanvragen om ontslag in. Daarbij waren vijfenvijftig vrouwen. Hiervan werden 25 aanvragen van mannen en zes van vrouwen afge wezen, wat neerkomt op 12 V2 percent voor de mannen en 10 percent voor de vrouwen. Vrijstelling Het gewestelijk arbeidsbureau voor de IJmond heeft zich ook bezig gehouden met het verstrekken van adviezen aan de bur gemeesters over de economische onmis baarheid van dienstplichtigen. In totaal werd in 83 gevallen advies uit gebracht. Drieënzestig maal werd geadvi seerd te voldoen aan het verzoek van de aanvrager en twintig maal werd aange raden geen medewerking te verlenen. Het Ministerie van Defensie beschikte op 51 verzoeken (wegens de economische onmisbaarheid in het bedrijf) overeenkom stig de adviezen en zeventien maal werd afwijzend beschikt. In de laatste maand van het vorige jaar is de werkloosheid niet toegenomen, de werkgelegenheid was dan ook nog steeds groot. Daartegenover stond slechts een ge ring aanbod van arbeidskrachten. Het aanbod van arbeidskrachten steeg vergeleken met de maand november slechts met twee. Percentueel maakt dit weinig of niets uit. De geringe stijging is echter toch verklaarbaar, daar er in de afgelopen maand tamelijk veel arbeiders werden ontslagen wegens het aflopen van werkzaamheden in de open lucht. Nog steeds In de IJmond liep het aantal aanvragen naar mannelijke werkkrachten iets terug, namelijk van 739 (per ultimo november) tot 664 per 31 december van vorig jaar. De aanvragen om vrouwelijk personeel bleef vrijwel constant, namelijk bijna 140. De laatste maand van vorig jaar heeft dus weinig verandering gebracht in de si tuatie op de arbeidsmarkt tijdens het ge hele jaar 1960. De vraag naar werkkrach ten is nog steeds groot en het ziet er niet naar uit dat die spoedig kleiner zal worden, gezien onder meer de grote uitbreidingen die bij Hoogovens in IJmuiden in de ko mende jaren verwezenlijkt zullen worden. Deze revolutionaire ijsbreker bestaat nog maar op papier, doch op het idee is al patent verleend. Voor het schip is een batterij cirkelzagen gemonteerd. Deze zagen snijden het ijs in stroken, welke achter de zagen worden ver snipperd. De brokken stromen het schip binnen waar zij eerst verpulverd en dan onder hoge druk opzij weg gespoten worden. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de postduivenvereniging „De Snel vlieger" zal zaterdag 14 januari in Hotel ..Kennemerhof" aan de Kennemerlaan te IJmuiden een receptie worden gehouden. De receptie is van 1516.30 uur. Daarna begint om 20 uur, in „Zomerlust", aan de Hoofdstraat (124) te Santpoort, een feest avond waarbij het Haarlems Radio-Caba ret, onder leiding van Harry Meijer, een programma onder de titel „Van kunst tot kolder" zal uitvoeren. Vele andere klein kunstenaars zullen zich op die avond laten zien en horen. Na afloop van de voorstel ling is het bal. Voor de Velser Kunstkring „Voor Allen" zal op maandag 16 januari een bel canto- programma worden uitgevoerd in het ge meentelijk Concertgebouw te Haarlem. Aan dit Italiaans operaconcert zullen medewerken het Noordhollands Philhar- monisch Orkest; Nelly Burbach. sopraan; Annie Delorie, alt; Johan van der Zalm, tenor en Paolo Goring, bas. Het geheel zal onder leiding staan van de dirigent Mari- nus Adam. De aanvang is gesteld op 20 uur. KINDEROPERETTE IN BEVERWIJK Woensdagavond 11 januari om half acht begint in het K.S.A.-gebouw aan de Pe perstraat te Beverwijk, de opvoering van de kinderoperette „Het geheim van de hof maarschalk". De uitvoering heeft plaats onder auspiciën van „Kindergeluk", de kinderclub van de Bond van geheelonthou ders in Beverwijk. „RASSENDISCRIMINATIE" Het Politiek Jongeren Contact te Velsen zal vrijdag 13 januari in het raadhuis te Velsen het onderwerp „Rassendiscrimina tie" behandelen. De zitting begint om acht uur. POPPENBRUILOFT IN PATRONAATS GEBOUW Het „Kinderkoor Driehuis" zal zaterdag middag, aanvangende te drie uur, in het Patronaatsgebouw te IJmuiden, een uit voering geven van „De Poppenbruiloft". Advertentie VERKOOP - REPARATIE De grootste keuze en de beste service 'et aloude en bekende adres Velserduinweg 173 - Telefoon 4402 KOOPT BIJ DE VAKMAN De zeer belangrijke badminton-wedstrijd van „Velsen" tegen De Kortenaer is door de Velsenaren verloren. Deze, met zoveel spanning tegemoetgeziene, wedstrijd moest practiscb beslissen over het kampioen schap. Bij een overwinning zou Velsen een zeer reële kans hebben gehad op promotie naar de hoofdklasse. De Hage naars hebben de overwinning beslist niet cadeau gehad want de verloren partijen werden alle beslist in 3 sets. Uiteindelijk zegevierde De Kortenaer, evenals destijds in Velsen, met 5-3. Velsen II-Duinwijck V 7-1. Het tweede team heeft eveneens een goede plaats weten te bemachtigen in de landelijke competitie. Er was een tamelijk groot krachtsverschil tussen beide teams het geen al blijkt uit de uitslag. Vooral H. Birie viel op door een prachtig gespeelde single-partij. Velsen III- Haarlem II 7-0. Het derde team van Velsen zorgde voor een grote verrassing in deze competitie. Het begon met het voornemen zich te handhaven maar eindigde nu als kampioen van haar afdeling. Er bestaat dus een goede kans op promotie waardoor B.C. Velsen dan 3 teams in de landelijke competitie zou krijgen. Verantwoordelijk voor dit mooie succes waren de heer en mevrouw Ver hoef. Mej. Dalmeijer en de heren Rhoder en Wijker. Een minder prettig geluid moeten we laten horen over het 4e team. De laatste wedstrijd eindigde in een 7-0 nederlaag. Aangezien het zoet der overwinning nog niet door het vierde geproefd werd in deze competitie zal dit zeer waarschijnlijk degradatie betekenen. "'Wva,,, Onder zeer grote belangstelling is de vierde katholieke lagere school te Castri cum, welke onder leiding staat van de heer H. Wegdam, officieel in gebruik ge nomen. Dit gebeurde door pastoor W. G. Minne- bo als voorzitter van het schoolbestuur. Het is geen nieuwe school maar de oude St. Augustinusschool, die echter een totale metamorfose heeft ondergaan wat betreft het interieur. Burgemeester C. F. Smeets sprak zijn verheugenis over de totstandkoming uit. Pastoor Minnebp maakte plannen be kend met betrekking tot de bouw van een tweede V.G.L.O.-school en een tweede katholieke kleuterschool en hij deelde te vens mee dat er plannen bestaan om te komen tot de bouw van een vijfde katho lieke lagere school. De inspecteur van het onderwijs, de heer Knippen, merkte op dat men er in Castri cum wat schoolruimte betreft niet slecht voorstaat. Hij zeide dat de verwezenlijking van een 5e school waarschijnlijk nog wel even op zich zal laten wachten, maar dat medewerking voor V.G.L.O. en Kleuter school zeker verwacht mag worden. Romans: Blaman, De verliezers: Hofdorp, Do- demansbroodjes; Kaden, Een liefde in Florence: Meyer, Roofriddersporen; de Moor-Ringnalda, Moeder Ditta; idem, En het leven gaat verder; Ooms-Vickers, De vlam die niet verteert; Ro- mijn, Avondrust; de Vries, De man in de jacht hut; Bedford. Een erfenis; Curtiss, De vlek in het marmer; Frank, Gevecht met de nacht; Wib- berley, De muis die brulde. Buitenlandse romans: Geissler, Anfrage; Her- bach, Gestern war der jüngste Tag; Rinser, Mitte des Lebens; Walter, Der Stumme; Gallico, Mrs. Harris goes to New-York; Lee, Cider with Rosie; Mackenzie, Sinister street; Shute, Trustee from the toolroom. Ontwikkelingsboeken: Bijbel, vertaling van het Nederlandsch Bijbelgenootschap, teken. Mart Kempers; van der Ven, Het arbeidsconflict; Hulsbos, Het wondere leven in onze duinen; La- rette, De goochelkunst en haar geheimen; Boone- Stolp, Merklappen; Onck, Wij hengelaars; Lö- wenthal en Hausen, Atomen voor de vrede; Kruis, Elektriciteitsleer meettechniek, dl. 7; Vriend, Ar chitectuur van deze eeuw; Freytag .Unbeschwert fotografieren mit automatischen Kameras; Trost. Wochenend- und Ferienhaser; Knapp, Het orgel: Arnoldi, Wat, waarom en hoe?, toneelsspelen: Jirku, De wereld van de Bijbel; Paul en St. John. 1 Een chirurg valt uit de lucht; Wilson, Vijf oor- logsdagen en hun twintigjarige voorgeschiedenis; j Hess, Strijd voor de vrijheid; Paloczi-Horvath, Chroestsjev, de weg naar de macht; Aistrup, Danmark; Brandis, Land voor onze zonen; Dolin- ger, Het oerwoud is een vrouw: Schulte-Nord- holt, Een tuin in het water; Piazzini. Expeditie Apokajan. Novellen: Armstrong, De albatros: Böll. Unbe- rechenbare Gaste; Dinesen. Seven Gothic tales: Lessing, The habit of loving: Schnurre. Eine Rechnung die nicht aufgeht; Wells, De tijdma chine, en andere verhalen. Het Nederlands Instituut voor Volksont wikkeling en Natuurvriendenwerk (voor heen IVAO) blinkt ook dit jaar weer uit door voortreffelijke programma's. Na en kele goede avonden, verzorgd in samen werking met de Volksuniversiteit, gaat men nu morgenavond een filmavond ver zorgen. „Ueber Tal und Wolken" heet de film, die wordt vertoond, en voor de lief hebbers voor prachtige natuur met weidse panorama's zal er ongetwijfeld veel zijn te genieten. De avond, die ook voor niet- leden toegankelijk is, begint om 8 uur in het Cultureel Centrum te IJmuiden. „PALVU" opent toneelconcours De arbeiderstoneelvereniging „PALVU uit IJmuiden, geeft zaterdag 4 februari in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rem- brandtlaan de eerste toneelavond voor het concours, georganiseerd door de sectie toneel van de Velser Gemeenschap. Opge voerd wordt „Als 't kindje binnenkomt", blijspel in vijf taferelen door Roger Mac- dougall; in de vertaling van Alfred Plei ter. De regie is van Chris Sluyters. Deze voorstelling wordt maandag 6 februari in dezelfde zaal herhaald. WERELDWIJDDAG IN CASTRICUM Naast vele Castricumse Kaj'ers en VKAJ'ers heeft ook een groep jongeren uit geheel Kennemerland deelgenomen aan de zogenaamde Wereldwijddag die in het jeugdhuis aan de Overtoom te Castricum was belegd. De dag begon met een mis door aalmoezenier Hoogervorst opge dragen. Na een gezamenlijk ontbijt hield Thijs Schipperijn, die enige jaren als leek werkzaam was in de missie van Afrika, een causerie. Deze wereldwijddag werd besloten met een toneelavond. Onder de verschillende zangsepelen en operettes, die wij van tijd tot tijd door kinderen zien opgevoerd, mag Stien de Bruins zangspel „Het Rozenprinsesje" met ere worden vermeld. Het beschikt over een alleraardigste intrige, waarin alle figuren zijn opgenomen, die een jeugdig publiek door vertelling en sprookjesboek reeds lang vertrouwd zijn geworden. Daarbij laat het verhaal alle gelegenheid open voor enige dansjes en kleine balletten, terwijl voor koor en solisten diverse even aardi ge als eenvoudige muziekjes werden aan gegeven. Dit alleraardigste zangspel werd zater dag en maandag in het Patronaatsgebouw aan de Willemsbeekweg opgevoerd door de kinderoperette-vereniging „VIDES"; voor stellingen, waardoor heus niet alleen het jeugdige deel van het publiek werd be koord. Want het zijn charmante vertonin gen geworden, welke alleen haar aantrek kelijkheid reeds zouden kunnen ontlenen aan de kinderlijke spontaniteit, waarmee dit sprookje op de planken werd gebracht. Doch er is meer. Mevrouw T. van der Vis-Raggers heeft zich bij „VIDES" ont wikkeld als een enthousiast leidster, die successievelijk de kostuums, het ballet, de zang en tenslotte de algehele regie voor haar rekening nam. Gelet op de recente voorstellingen kan worden vastgesteld, dat zij een verheugende proeve van bekwaam heid heeft afgelegd, omdat zij de jeugdi ge spelersschare tot zulk een vlot verlo pende opvoeringen wist te stimuleren. Wij behoeven slechts te wijzen op de ontwape- nend-grappige hofnar Cokie, om aan te to nen dat de regisseuse bewust naar een zekere typering heeft gestreefd. Waarvan trouwens ook bij de verschillende andere rollen sprake is geweest. Gevoegd bij de verzorgde kostuums en décors, hetgeen ook bij „VIDES" zo langzamerhand een prij zenswaardige traditie is geworden, kan hier dus opnieuw op geslaagde voorstel lingen worden gewezen. Voorstellingen, door Rie de Groot met de vereiste vaar digheid aan de piano begeleid. Men kan karnemelk nuttig gebruiken om de bijsmaak van vismeel te maskeren. Dat wordt althans beweerd door het blad „Daily Engineering". Dit zegt dat men de vis moet malen en daarna lpercent karnemelk moet toevoegen. Hierna wordt dit mengsel bebroed op 35 graden geperst en gedroogd. Gebleken is dat het op deze manier bereide vismeel niet meer de bekende ty pische bijsmaak bezit, zelfs niet na een bewaring van negen a tien maanden. De redactie Daily Engineering tekent bij dit bericht aan, dat de ontwikkeling van vismeel een belangrijke stap in de richting van een rijker eiwitdieet kan be tekenen. Dit is van belang omdat ongeveer tweederde van de wereldbevolking een te kort aan eiwit vertoont. De heer Gorter, directeur van de che mische fabriek „De Toekomst" te IJmui den, ziet vooralsnog niet zoveel in dit procédé. Het is misschien wel mooi, maar het is vast niet economisch. „Hij voegde er nog aan toe, dat het bovengenoemde procédé nog niet bekend is bij de vismeel- fabrikanten. Een 62-jarige monteur van een firma uit Amsterdam is tijdens werkzaamheden in de tekenzaal van het hoofdkantoor van Hoogovens in IJmuiden maandagmiddag van een vier meter hoge stelling gevallen Hij heeft het rechter schouderblad gebro ken. De man is in het Rode Kruis zieken huis in Beverwijk opgenomen. Vanmorgen is met een gebroken rechter enkel in het Rode Kruis ziekenhuis opge nomen een 25-jarige leerling-kraandrijver. De man is in het kleedlokaal van de Mar tin staalfabriek op het terrein van Hoog ovens in IJmuiden uitgegleden. GROENTEPRIJZEN BEVERWIJK, 9 januari. Andijvie 78 89 cent; spruiten 3481; boerenkool 17 29; prei 1128; knollen 9—22; waspeen 18 35; groene kool 816; uien 816. De handbalvereniging „IJmond" heeft met haar eerste herenteam, dat zondag in de Utrechtse Prins Bernhardhal op bezoek was bij koploper Attila voor de zaalhand bal-competitie, niet veel plezier beleefd. De IJmonders beleefden een ware déba- cle, maar een uitslag van 39-13 was ech ter nog geenszins in de eerste speelheift te voorzien. Wel opende Attila spoedig de score (1-0) maar G. Noomen zorgde al gauw voor het IJmond-antwoord (1-1). Reeds toen werd het al duidelijk, dat de Utrechtenaren aanzienlijk beter speelden dan de gasten. Met fraaie combinaties, die een even fraaie techniek demonstreerden, bouwden de gastheren hun aanvallen op en mocht het al gebeuren, dat de Velsenaren tot een tegenaanval kwamen dan vonden zij de Utrechtse defensie vrijwel potdicht. Door dat aan IJmond-zijde de verdediging nog al eens werd verwaarloosd had de thuis club weinig moeite om tot doelpunten te komen. Wel wist IJmond bij de stand 3-1 nog tot een tegentreffer te komen (3-2), maar daarna was het Attila-overwicht vol ledig. Met nog tien minuten spelen in de eerste helft was Attila al tot 13-3 uitgelo pen. Toen troffen de Velsenaren K. Kles- ser en Noomen nog tweemaal het Attila- doel waardoor de ruststand een voor IJmond nog dragelijke 13-7 achterstand werd. Na de hervatting speelde IJmond de Attilanen volledig in de kaart omdat het de verdediging nog zwakker maakte, waarvan de thuisclub dankbaar profiteer de. Ondanks de toenemende voorsprong van Attila verflauwde de aanval geen ogenblik. Aangezien IJmond ook nog een paar keer gelegenheid vond om te doel punten konden de Velsenaren toch nog 25 percent van het totaal-aantal doelpunten van de monsteruitslag (39-13) bereiken! Meer spanning was er in de veilinghal te Alkmaar in de wedstrijd tussen de bei de eerste damesteams van IJmond en IEV, eveneens uit Velsen-Noord. De IJmond-dames gingen hier weliswaar op de ingeslagen goede weg voort, maar wis ten toch niet de vorm te vinden van de voorafgegane wedstrijden in deze zaal. IEV nam zelfs na vijf minuten de leiding (0-1), waarna mevr. De Vries voor de ge- Advertentie MARKTPLEIN- L- - -A A'-- ■- ■-.< De Velsense politie heeft maandagavond om half elf in de Kennemerlaan te IJmui den een vijftienjarige jongen staande ge houden en naar het hoofdbureau overge bracht. De jongen bleek van zijn ouderlijk huis in Utrecht te zijn weggelopen. Van daag hebben de ouders de jongen gehaald SPREEKUREN WETHOUDER A. J. HERMES De wethouder voor onderwijs-, culturele- en jeugdzaken te Beverwijk, de heer A. J Hermes. stelt zich voor met ingang van 11 januari 1961 twee spreekuren in te stel len, t.w. één voor onderwijsaangelegen heden en één voor de overige zaken. Het eerste spreekuur, dus voor het on derwijs. zal gehouden worden op elke woensdagmiddag van 1415 uur; het twee de, dus voor culturele en jeugdzaken, op elke zaterdagmorgen van 1011 uur. Deze spreekuren zullen worden gehou den ten kantore van de 2de afdeling der gemeentesecretarie, Meidoomstraat 1, tel 5141. lijkmaker zorgde (1-1). De IJmond-dames pakten de strijd nu even beter aan waar door W. v.d. Kuil uit een mooie aanval de stand op 2-1 kon brengen. De ÏEV-doel- verdedigster werkte vervolgens de bal op de verkeerde manier weg en hiervan pro fiteerde D. Marckelbach (3-1). Nog gaf IEV zich niet gewonnen, maar beet even fel terug (3-2). Opnieuw kon W. v. d. Kuil IJmonds voorsprong vergroten (4-2), waarop IEV evenmin het antwoord schul dig bleef (4-3). Nog voor de rust bracht IJmond door D. Marckelbach de stand op 5-3. Ook na de hervatting bleef het score verloop spannend, waarvoor IEV al spoe dig zorgde (5-4). Het was aan het voor treffelijke werk van de IJmond-doelvrou- we L. Blom te danken, dat IEV de gelijk maker werd onthouden en de rollen zou den worden omgedraaid. IJmond herstel de zich met doelpunten van mevr. De Vries en W. Schoorl (7-4). maar IEV gaf de moed niet op. De buren van IJmond kwamen zelfs tot 7-6 terug, wat de span ning opnieuw verhoogde. Dank zij een treffer vlak voor het einde van mevr. De Vries trok IJmond toch aan het langste eind. De Nederlandse kustvaarder „Merak-N" die met machineschade in de Golf van Biscaye dreef, 60 mijl ten noorden van Ferrol, is door de Duitse sleepboot „Atlan tic" op sleeptouw genomen en naar Ferrol gesleept. De Velsen-Noordse r.k. harmonie „St. Caecilia" heeft maandagavond in het Ken- nemer Theater te Beverwijk een concert gegeven. Uit de kwaliteit van de uitge voerde werken, bleek dat de harmonie leden behoorlijk hadden gestudeerd, onder leiding van de enthousiaste dirigent Th. A. Bruistens. De avond was tamelijk gevarieerd. Be halve het concert bestaande uit acht nummers werd de vele aanwezigen uit Velsen-Noord een klucht aangeboden, ge titeld „Een raar stelletje mensen". Na af loop was er bal met muziek van het Bah- rend Kuhfus Kwintet. De harmonie begon met een pittige mars van C. Teijke „Steadfast and True". Deze mars werd zeer verdienstelijk ge speeld. Minder zuiver was de vertolking van „De Kalief van Bagdad", waarin ove rigens een fraaie melodie viel te beluis teren. Beslist te moeilijk voor het orkest was „Finlandia" van Jean Sibelius. Men kan zich afvragen of dit werk eigenlijk wel geschikt is voor een harmonie-orkest. Beter uit de verf kwam „Andalucia" van de Spanjaard Ernesto Lecuona. Hier hoor de men werkelijk de sfeer van Spanje doorklinken. Na afloop volgde een enthou siast applaus. „St. Caecilia" had trouwens nog meer succes met Spaanse nummers. Het concert werd besloten met de „Ame rican Swingmarch" van Hugo de Groot, Onder regie van Th. Koek werd na de pauze de klucht „Een raar stelletje men sen" van Jack Bess opgevoerd. De ama teurs zorgden voor een amusante verto ning, waarvan het publiek genoot. Advertentie Er is geen toko meer op de parkeer plaats aan het einde van de Strandweg. Cor van der Meer, die tien jaar geleden zijn bedrijf heeft gesticht, is gisteren begon nen met de afbraak van het houten ge bouw. Hij moet verhuizen naar de toko galerij op het strand. Erg blij is hij er niet mee. „Het is na tuurlijk wel zo. dat je daar wat beter zit, maar mijn ruimte is daar veel kleiner dan hier. Ik heb hier een breedte van 18 meter en daar mag het maar 10 meter zijn". De heer Van der Meer werkte aanvan kelijk voor een baas, in wiens dienst hij leverde aan de kampeerders. Toen hij in de krant las, dat er een kampeervereni ging was opgericht, zag hij daar wel brood in. „Laten we ook een lepel in de pap krijgen" zei hij tegen zijn vrouw, en zo begon hij voor zichzelf. Hij kreeg toestemming een houten toko op te richten, en verkocht aan de kampeerders en strand- bezoekers kruidenierswaren, brood, kort om alles, waar een kampeerder maar be hoefte aan heeft. Later kwam er ook een groentewinkel bij. Veel diploma's moesten er gehaald wor den, veel vergunningen gevraagd. Gaan deweg kwamen er steeds meer, die met een winkeltje begonnen. De heer Van der Meer bleef, waar hij zat, maar nu moet hij wel naar het strand. „Veel te weinig ruimte", zegt hij nog eens. „Er moet nog een brandgang af ook, waarom is dat nu nodig?" Die brand gangen heb je in IJmuiden toch ook niet?" Dat daar de huizen niet van hout zijn, zegt hij er niet bij. Maar het is inderdaad niet prettig, als je winkel bijna gehalveerd wordt Voor spoedige indiensttreding vragen wij Zij die goed kunnen typen en tevens enige administratieve ervaring hebben verzoeken wij schriftelijk te sollici teren POSTBUS 5 DINSDAG 10 JANUARI Cultureel Centrum, IJmuiden. filmavond met toelichting voor Aquariumvereniging Velsen. WOENSDAG 11 JANUARI Cultureel Centrum, IJmuiden, filmavond NIVON, „Ueber Tal und Wolken". Josefhuis, Velsen-Noord. 14 u.: Viering tweede lustrum afd. V.N. Alg. Bond Ouden van Dagen. K.S.A.-gebouw, Beverwijk. Kinder operette „Het geheim van de Hofmaar schalk". 19.30 uur. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Hugo Ni- lesen van Landen Kindat, Londen: Vliestroom, Liverpool; Frits Hugo Stinnes, Dublin, laden Bin nenhaven IJmuiden; Clangula, Liverpool: Wilpo, Mantyluoto, hout lossen Zaandam; Helmut Parch- mann, Gothenburg, cellulose lossen Velsen; La botas, Kopenhagen; Angeja. Delfzijl, laden Bin nenhaven IJmuiden; Folke Bernadotte. Gefle, hout lossen Zaandam; Ruhr, Rotterdam, bijleg ger IJmuiden; Nore, Rotterdam: Manto. Rotter dam; Rona, Aruba; Theano, Dublin; Assel. Rot terdam. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Ludo van Ipswich, laden Binnenhaven IJmuiden; Uranus. Rotterdam; Brooktor, Rotterdam; Madame But terfly, Norfolk. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Haladal naar Dover; Dievertje, Londen; Menje, Grave- lines; Sleipnir 2, Helsingborg: Jurgen Stahmer, Frederiksverk; Alstern, Rotterdam; Veendam. Rotterdam; Torstein, Bremen; Tuk, Malmö; Al- debaran. Helsingfors. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Neth. Coast naar Rotterdam: Hermann, Kopenhagen; Martina, Dordt; Europa, Hamstad; Marivia, Bremen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan).

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5