Biesheuvel en waar ze vorig Simmons begonnen jaar waren gestopt Voetbal in Kennemerland T oernooibabbels V: Minister „kraakt" Rapport Vissershaven IJmuiden IJmond I-heren gaan naar Utrecht ONBEWOONBARE WONING WORDT AL JAREN BEWOOND pancho's AARTSEN'S In en om de stad Juiste proporties V, Regen, sneeuw en hagel deren u niet! Medische verzorging tijdens het weekeinde erartJ van Praag OPRUIMING In Kraaijer's populaire opruiming Winterjacks en Goats halve prijzen In Kraaijer's populaire opruiming Jassen en Mantels van 10 tot 80% korting VRIJDAG 13 JANUARI 1961 9 ITALIAANSE IMPORT moderne fantasiejacks voor jongens en meisjes. Een reisje naar Beverwijk is onze meer dan waard I Breestraat 17 REFORM VNR-artikelen COR v. d. MIER De elftallen van „Noord" Brood- en Banketbakkerij „Ze willen er niet uit zegt college van Heemskerk Het was één gonzende bijenkorf in het Kennemer Theater. Ieder ging ieder eên hand geven, en nog veel sterker dan gisteren was het uitwisselen van de laatste nieuwtjes. Er klonken verraste uitroepen van „Hé, hij is er ook weer eens", maar ook kwam het voor, dat men opeens ontdekte, dat die of die er dit jaar niet bij was. Bij zo'n eerste dag van een Hoogovenschaaktoernooi ziet men in één opslag de vertrouwde dingen. Het theater, het afgezette podium, de boompjes, en de heren Biesheuvel en Tempel aan de bar. De heer Biesheuvel doet nu voor de twintigste keer mee, en het zou dan ook alleen maar opvallen, als hij er eens niet zou zijn. Advertentie 't Spaarbank boek je Het appeltje veer de dorst I STICHTING NUTSSPAARBANK In de gemeente Velsen Vorig jaar speelde hij zijn laatste partij tegen de Britse stamgast mr. Simmons. Ze speelden remise en deelden de eerste plaats. Nu moesten ze hun eerste partij tegen elkaar spelen. Ze deelden weer het punt, maar of ze straks ook weer de eer ste plaats zullen delen, weet niemand nog. Italiaanse kou De Spaanse meester Francesco Perez, die er helemaal niet als een Spanjaard uit ziet, vindt het altijd even gezellig in Beverwijk. Daarom komt hij ook elk jaar, als hij maar even kan. Niet, dat hij nu juist in Beverwijk zulke triomfen kan vie ren, want hij is in Nederland meestal niet op zijn best. Perez heeft gauw last van de soms wat rumoerige sfeer, en het kli maat maakt hem snel verkouden. Dat laatste kan nu niet, want hij is het al. Waar hij die verkoudheid heeft opgelopen? In Italië! Voor de opening klonk muziek door de zaal. En dezelfde Perez, die het tijdens het schaken liefst zo stil mogelijk heeft, zei: „Ze moesten eigenlijk zachte opera muziek spelen en dan alle schakers maar meezingen." Och, natuurlijk, Perez komt naar Beverwijk, om.dat het er gezellig is, en zo is het toch met iedereen? Schaakstukken zijn maar schaakstukken en ze zijn overal gelijk. Maar heb je over al een Fransje Hart achter de bar en een zo aardige secretaresse als Ineke Stam? Burgemeester Bührmann van Velsen zal ook wel veel van het Hoogoventoernooi gehoord hebben. Hij kwam tenminste de opening meemaken en dat was nog niet eerder met een burgemeester van Velsen gebeurd. Mr. Bührmann zat er rustig bij op het podium, maar hij schrok ineens op. Want toen vertelde men dat hij de eerste zet mocht doen. Professor Ten Doesscha- te hielp mee, en Olafsson verleende ook assistentie en zo kwam de eerste zet piek fijn voor elkaar. Het duurde daarna nog meer dan een half uur voor het toernooi echt begon. Lar sen kon dus een half uur over zijn tegen zet peinzen zonder dat zijn klok begon te lopen. Zoiets is altijd meegenomen, al geloven we dat Larsen f5 toch wel meteen zou hebben gespeeld. Hij kan nu eenmaal niet anders. De opmerkingen van de minister van Verkeer en Waterstaat naar aanleiding van het verslag der Tweede Kamer over de begroting 1961 voor het Staatsvissers- havenbedrijf (die men elders in dit blad kan lezen) houden, voor wat betreft het befaamde Rapport Situatie Vissershaven IJmuiden, geen verrassing in. Althans niet voor degenen die deze affaire in de IJmuider Courant hebben gevolgd. In te genstelling met de „vakpers" heeft ons blad niet slechts het volledige rapport ge publiceerd, maar eveneens de reacties der betrokkenen die in het geheel niet of slechts ln hoogst onvoldoende mate waren gehoord door de samenstellers van het rapport. Ofschoon deze reacties bijna onmiddel lijk op de publikaties van het rapport in deze courant waren gevolgd, gaven de daarin vervatte weerleggingen en tegen argumenten, opgeworpen door bedoelde betrokkenen, een juister beeld van de fei ten dan de voorstelling van zaken in het rapport, dat eerst na vele maanden tot stand was gekomen. Mede hierdoor moet het de minister be paald niet al te moeilijk gevallen zijn de kwestie tot de juiste proporties terug te brengen, om te komen tot de conclusie dat de klagers een einde zouden kunnen ma ken aan de 'voornaamste oorzaken van wat in het bewuste rapport met „wantoestand" wordt betiteld, door orde op eigen zaken stellen. Over de juridische kant van de kwestie, over het fiscale aspect, laat deze minister zich uiteraard niet uit. Advertentie Wij bieden u aan een partij Iets bijzonders - pracht kwaliteit NU KUNT U PROFITEREN 4—8 jr 10—14 jr 16—20 jr 16.75 18.75 22.50 Dit is weer één van die geweldige speciale aanbiedingen ennemerlaan 100-1Ö6 Tel. 5501 GROOTSTE SPECIAALZAAK VOOR VELSEN Soms kunnen er in namen diepe beteke nissen zitten. Heette vlak na de bevrijding de Amerikaanse schaakkampioen niet Den ker? Denkt men bij Donner niet aan don derende aanvallen en bij Grünfeld aan een groen weitje, dat rustig in de zon ligt? En als die Grünfeld dan nog een man is van bijna zeventig, die met een vredige trek op zijn gelaat, zijn stok tussen zijn knieën geklemd, vriendelijk met de stuk ken schuift, dan denkt men „arme man", als hij tegenover Donner zit. Maar we hebben hem gisteren in actie gezien. Er kwamen geen donderende aan vallen, integendeel. Heel kalmpjes rafel de Grünfeld de stelling van de Nederlandse kampioen uit elkaar. Hij lachte om het vijandelijke loperpaar en at tenslotte een pion op. Maar is Grünfeld ook niet de eni ge deelnemer aan de grootmeestergroep, die zijn naam aan een opening heeft ge geven? Gordijn Namen! Een van de IJmuidenaren heet Gordijn. Deze sympathieke speler heeft gisteren zijn naam ook eer aan willen doen. Hij creeërde met de acht pionnen, er zijn er jammer genoeg niet meer, een prach tig gordijn, waarmee hij zijn stelling en die van zijn tegenstander, de ook al uit IJmuiden komende Tijssen, van elkaar scheidde. Zo nu en dan keek de een even over de heg naar de troepen van de ander, maar verder gebeurde er niets. Maar dacht u pu heus, dat twee IJmui denaren het er dan maar bij laten en remise geven? Misschien wel bij twee Kijk Uiters, maar Gordijn is van Kijk Uit en Tijssen van Pat Mat, en dus werd het gordijn op een gegeven moment in flarden getrokken. De slag ontbrandde en nu zitten de heren nog na te peinzen, want ze hebben hun partij afgebroken. Namen! Eén deelnemer mocht gisteren een uur later komen. Als mosterd na de maaltijd dus. Zijn naam? Mostert! Als het weer nu maar wil meewerken, dan kan zondag een Interessant program ma worden afgewerkt. In 2 A krijgen zo wel de topclubs als de gegadigden voor de onderste plaats het resp. in hun wedstrij den verre van gemakkelijk. In 3 A zijn we nieuwsgierig, of Velsen de opmars van de Meervogels zal stuiten en of CSV zich zal herstellen. Voor de drie Be ver wij kers derde klassers vrezen we alleen voor Beverwijk puntenverlies. In 4 C lijkt ons de kans groot, dat Terrasvogels door Lynden nog wat vaster op de onderste plaats wordt gedrukt. De Kennemers zitten de laatste tijd wel in het hoekje, waar de slagen vallen. Leek het er na een zwakke start (1 punt uit 4 wedstrijden) op, dat er een keerpunt was gekomen (drie achtereenvolgende gelijke spelen), de laatste drie wedstrijden was Advertentie Burgemeester Bührmann verrichtte de I (links) en Olafsson (rechts). Burge- eerste zet aan het bord van Larsen meester Bruinsma (links) en prof. Ten Doesschate (midden) kijken toe. Klaas Steyn, de IJmuidense schaakkam pioen, had pech. Hij speelde goed, maar kwam toch heel langzaam in de verdruk king. Toen hij verloren had, praatte hij eens met zijn tegenstander, de Duitser Ro din. Het bleek een man te zijn, die de laatste jaren regelmatig kampioen van Hamburg is. Dan is het geen schande te verliezen. „Ik ga van het jaar niet zo veel wagen" zei Steyn van te voren. „Maar het beroerde is, dat ik het gewoon niet kan laten het moeilijk te maken. Je hebt zo machtig veel bedenktijd". Opening En dan moeten we het nog even over de opening hebben. De heer Veldheer vertelde weer het laatste nieuws over Uhlmann. Dit Hoogoventoernooi spant wel de kroon wat spanning voor de aan- van betreft. Hij bood ook een geschenk aan van de beambtenvereniging, een fraaie zuil voor de winnares van de damesgroep. Dat burgemeester Bruinsma blij was, dat het Hoogovertoernooi evolueert naar een toernooi van wereldbetekenis valt te begrijpen. En KNSB-voorzitter ir. Van Steenis meende, dat de komst van burgemeester Bührmann een voorloper was op het IJmondplan. Hij vond het werk, dat in de kwestie-Uhlmann is verzet, prachtig. Hoe het ook afloopt, men kan nu zien, dat er bij Nederland nooit iets „achter heeft ge zeten". Naar aanleiding van het verslag van de Tweede Kamer over de begroting 1961 van het Staatsvissershavenbedrijf te IJmuiden heeft de minister van Verkeer en Water staat medegedeeld, dat hij kennis heeft genomen van het rapport „Situatie Vissers haven IJmuiden" en de daarbij gevoegde nota's. In dit rapport wordt, naar de mening van de minister, in de eerste plaats aan-, dacht besteed aan de hoeveelheden vis, die door de visaanvoerders niet ter vei ling worden aangeboden. Een belangrijk deel hiervan blijkt te bestaan uit betaling van loon in natura overeenkomstig een al dan niet bij c.a.o. getroffen regeling tus sen de betrokken werkgevers en werkne mers. Daarnaast rijst de vraag in hoeverre vis onrechtmatig aan de veilplicht wordt onttrokken. Deze aangelegenheid, aldus de minister, is geregeld in de Visaanvoer- en afzetver- ordèning van het Produktschap voor Vis en Visprodukten. Met controle op de nale ving van deze verordening is de Algemene Inspectiedienst, ressorterende onder het Ministerie van Landbouw en Visserij, be last. Het Staatsvissershavenbedrijf heeft daarmede geen bemoeienis. Wanneer men van oordeel is, dat betaling van loon in natura op te vrijgevige wijze plaatsvindt, zal hierin door de daarbij betrokkenen wijziging moeten worden gebracht. De in hetrapport genoemde en in de bijgevoegde nota's besproken punten ten aanzien van de verbetering van de aan- voerregeling, lossing, sortering en weging van de aangevoerde vis, alsmede van het interne transport en de bundeling van werkkrachten zijn aangelegenheden, die uitsluitend tot de taak van de visaanvoer ders of de groothandel in vis behoren en waarvan de gewenste reorganisatie door de desbetreffende sectoren van het be drijfsleven zelf ter hand moet worden ge nomen. De punten, die op het Staatsvissersha venbedrijf betrekking hebben, betreffen in hoofdzaak de methode van afslag, het ont breken van voldoende kantineruimte, de afwezigheid van een telefonische oproep- installatie en de reiniging van de veiling- kisten. Ten aanzien van deze punten merkt de minister op, dat, bij de verdere uitbrei ding van de halruimte, waarmede in de loop van 1961 een aanvang zal worden ge maakt, met de bouw van een lokaal met elektrisch mijntoestel en van een tweede kantine rekening is gehouden. Op korte termijn zal een telefonische op roepinstallatie in de vishallen worden aan gebracht. Het heeft de minister getroffen, dat de wenselijkheid van deze voorzieningen in het rapport en de bijbehorende nota's naar voren wordt gebracht, aangezien ge ruime tijd vóór de indiening van deze stukken met de vertegenwoordigers van het bedrijfsleven over deze punten reeds overleg was gepleegd, terwijl het aan het bedrijfsleven bekend was, dat hiervoor gelden op de begroting zouden worden aangevraagd. Met betrekking tot de reiniging van de veilingkisten deelt de minister mede, dat de methode van reiniging in nauw overleg met de Keuringsdienst van Waren wordt uitgevoerd. Ondanks de uiteraard aan het gebruik van houten kisten verbonden be zwaren is, ook naar het oordeel van de Keuringsdienst, een aanvaardbaar resul taat verkregen. De proeven, die tot nu toe zijn genomen met kisten van ander mate riaal, hebben nog geen bevredigend resul taat opgeleverd. Het onderzoek hiernaar wordt voortgezet. Op grond van het bovenstaande is de minister van oordeel, dat van misstanden bij het Staatsvissershavenbedrijf niet ge sproken kan worden. Ten aanzien van de aanbevelingen om het Staatsvissershavenbedrijf te splitsen in een havenbedrijf, dat onder het departe ment blijft ressorteren, en een veilingbe drijf in de vorm van een aparte rechts persoon (N.V.) merkt de minister op, dat hiervoor in hoofdzaak drie argumenten worden aangevoerd: a. Het wordt onjuist geacht, dat de aan voerders van vis voornamelijk door het betalen van de veilingretributie de haven- onkosten moeten betalen. De minister is van mening, dat, aange zien de havenoutillage van het Staatsvis sershavenbedrijf uitsluitend ten behoeve van het visserijbedrijf is aangelegd en wordt onderhouden, het terecht is, dat de hierop betrekking hebbende onkosten door het visserijbedrijf worden opgebracht. b. Gemeend wordt, dat het bedrijfsleven onvoldoende medezeggenschap bij de be steding van de veilinggelden heeft. Hierover merkt de minister op, dat van de zijde van het Staatsvissershavenbedrijf regelmatig overleg gepleegd wordt met het bedrijfsleven, terwijl jaarlijks bij de behandeling van de ontwerpbegroting in de commissie van advies van het bedrijf de vertegenwoordigers van het bedrijfsleven, die van deze commissie deel uitmaken, alle gelegenheid hebben de bij 't bedrijfs leven op dit punt levende wensen kenbaar te maken. Sinds vele jaren heeft de com missie zich echter eenstemmig met de voorgestelde bestedingen kunnen vereni gen. c. Men is van oordeel, dat een verbete ring van de salariëring van het veiling personeel alleen door oprichting van een afzonderlijk veilingbedrijf in de vorm van een naamloze vennootschap verkregen kan worden, waardoor gemakkelijker tot uit breiding en tot betere selectie van nieuw aan te stellen personeel zou kunnen wor den overgegaan. De minister merkt hierover op, dat tot nu toe, wanneer tot het aanstellen van per soneel door het ontstaan van vacatures of ten behoeve van uitbreiding moest worden overgegaan, geen andere moeilijkheden dan in verband met de huidige situatie op de arbeidsmarkt overal bestaan, zijn on dervonden. Overigens is de minister bereid een her nieuwd onderzoek naar de salariëring te doen instellen, waarbij kan worden nage gaan of de thans toegekende salarissen in overeenstemming zijn met de taak, die aan dit personeel is opgedragen. De minister is derhalve van oordeel, dat de argumenten, die zijn aangevoerd, hem niet kunnen doen besluiten tot splitsing van het Staatsvissershavenbedrijf in een haven- en een veilingbedrijf over te gaan. Integendeel meent de minister dat de ha ven en de visafslag ter wille van een efficiënt beheer in één hand moeten blij ven. De minister wijst er ten slotte op, dat op de begroting van het Staatsvissers havenbedrijf geen bedrijfsoverschot is ge raamd, omdat de lasten als gevolg van rente, afschrijving en exploitatie op een zelfde bedrag zijn geraamd als de baten uit de exploitatie. Advertentie Zoutarme en suikervrije dieet-artikelen Kennemerlaan 1 Tl - Telefoon 5386 Het bekende adres, ook voor Helderse Taai Het lijkt met het zaalhandbalcompetitieprogramma in de Alkmaarse veilinghal niet volkomen naar wens te gaan want, blijkens de „IJmond-mededelingen zijn de wedstrijden die in het oorspronkelijke programma voor deze competitie na 18 uur gespeeld moesten worden, vervallen. Door dit besluit worden van IJmond het eerste en het tweede damesteam getroffen, zodat de voor deze ploegen vast gestelde wedstrijden geen doorgang zullen vinden. De heren staan weer twee lastige wed strijden te wachten. De IJmond 1-heren, die zondag in Utrecht door Attila 1 werden verslagen, trekken opnieuw naar Utrecht voor een ontmoeting met Achilles 1 in de Prins Bernhardhal. De IJmond l-heren hebben het er tot nu toe maar zeer slecnt afgebracht in vergelijking tot vorig |aur. Zij krijgen nu wel de kans om van Acnilles te winnen, want de Utrechtse ploeg bezit uit zes wedstrijden slechts twee punten IJmond, met vijf wedstrijden, is nelemaal zonder een enkel winstpunt. Indien de IJmonders in de zaal geen veldhandbai- allures gaan aannemen, maar met de juiste techniek en vooral ook taktiek spelsn, dan kunnen zij de eerste winstpunten behalen. Voor de heren van IJmond 2 wordt de wedstrijd in de veilinghal te Alkmaar ook niet gemakkelijk tegen het Helderse A.H.V. Desondanks maken de IJmonders een kans het tot winst te brengen. De opstellingen zijn: IJmond 1-heren: R. van der Pol (doel); B. Beentjes, H. Boom, K. Klesser, G. Noe men, E. Sauer, A. Visser, C. de Vries en J. Wolters. VVBHRC sportpark „Watervliet 14 30 uur): VVB: A. van den Boogaard; J. van der Velde en H. Altena; P. van Vauren, A Both en W. Effern; A. Luitjes, J. Kersber gen. F. Kooimans, H. Luitjes en C. Koppen. Kinheim ZMCLisser Boys izaterdag- middag 15 uur op sportpark „Tussenwijk"): Kinheim ZMC; E. de Boer; J. de Reus *n W. Luntz; A. Bax, J. Sparreboum en J. Folkerts; J. van Eijken, R. Visschc- W. Nieuwenhuis, L. Nieuwenhuis en J. Boen der. IEVWaterloo (sportpark „Rooswijk", 14.30 uur): IEV; J. Jansen; H. Vendel en W. Ca=t-i- cum; J. Fi.ien, P. Persiin en P Bakker; J. Duin, W. Buur, G. Bos, J. de Reus en J. Korver. Kennemers 2 (thuis tegen WB): Groot; Beentjes en Aardenburg; L. Fenger. Hof land en Horeman; De Vries, Sluiter, Schut ter. J. Fenger en De Wit. Advertentie Eet NU ons KK-tarwebrood of TARVO-brood, het brood voor de winter. Ons gesneden WITBROOD wordt steeds meer gevraagd Stephensonstraat 72-74 - Tel. 4713 IJmond 2-heren: L. Tjepkema 'doel). J Boom, H. Bos, S. Grootendorst, W. Harris, D. Meuldijk, G. Munter, B. Mijnsbergen, E. Spierenburg en L. Wassenaar. Aan de zaalhandbalcompetitie (bessen- bal) te Haarlem nemen verschillende meis jes- en jongensaspirantenteams van IJmond deel. In het Alkmaarse jeugdprogramma zijn er wedstrijden voor: Meisjesaspiranten: DOSCOIJmond 2; DTSIJmond 2; Meisjesjunioren: Full Speed 1".Tmond 1 en IJmond 1DIO 1. Er zal zaterdag voorts in Alkmaar een( zaalhandbaltoernooi voor meisiesaspiran- ten worden gehouden, georganiseerd docr de plaatselijke club AVA. Van IJmond zullen aan dit toernooi vijf teams deelnemen. Advertentie BEVERWIJK BREESTRAAT 6 het weer hopeloos mis (geen enkel winst punt). Zondag krijgen de roodzwarten het tegen Purmersteyn wederom niet gemak kelijk. We hebben ons dan ook al bij voor baat met een nederlaag verzoend, al laat het feit, dat de Purmerenders het tot dus ver in hoofdzaak van hun thuiswedstrijden niesten hebben, de mogelijkheid van een gelijk spel nog open. VVB ontvangt HRC. De kans, dat de Breesapers aan deze ontmoeting een of misschien zelfs twéé puntjes overhouden, lijkt ons niet alleen maar denkbeeldig, want de 4 uitwedstrijden van de HRC-ers leverden hun slechts één winstpunt op. Vitesse gaat op bezoek bij WFC. Daar in Wormerveer haalt men de laatste tijd even ruimer adem, maar geweken is het gevaar voor de Zaankanters nog lang niet. Vitesse kan dan ook op een warme ont vangst rekenen, maar desondanks keren de Castricummers zeker één punt rijker huiswaarts. CSV-ADV De nederlaag van CSV tegen Egmondia was zondag jl. zeker een teleurstelling voor de Castricummers. Willen de CSVers dan ook blijven meetellen, dan moet zon dag beslist van ADO gewonnen worden. En we geloven, dat daarop de kans wel groot is. Al hebben de Akersloters slechts 8 pun ten uit 9 wedstrijden, toch geloven we, dat Velsen, wanneer het zondag de Meervo gels op bezoek krijgt, op zijn tellen moet passen, want zes van deze acht punten werden in de laatste 3 wedstrijden be haald. Voor DEM moet het niet veel moeilijk heden opleveren tegen ZAP öp beide pun ten beslag te leggen, temeer daar het hier een uitwedstrijd voor de ZAP-ers geldt en ze al hun uitwedstrijden (5) tot dusver verloren-. De andere Beverwijkse derde klasser krijgt het heel wat moeilijker, want Beverwijk speelt uit tegen DTS, en in deze club zien we nog steeds we zeiden het reeds eerder een kandidaat voor de bovenste plaats. We houden het dan ook op een DTS-zege! Wijk aan Zee, dat door het falen van CSV tegen Egmondia, thans de tweede plaats bezet, speelt thuis tegen de Alkm. Boys. We vermoeden, dat de badmensen zich via een overwinning op deze Alkmaar- ders op deze tweede zullen handhaven. Terrasvogels voor een zware opgave Het heeft er alle schijn van dat het in de strijd om de onderste plaats van 4 C in hoofdzaak zal gaan tussen de twee Velser vierdeklassers. Van deze heeft Kinheim een vrije dag, maar Terrasvogels moet het op eigen terrein opnemen t-egen Lijnden. Het enige lichtpuntje, dat we in deze ont moeting voor de Vogels zien, is het feit, dat Lijnden de laatste tijd wat van slag is (3 punten uit 5 wedstrijden). Maar of een en ander van genoeg betekenis is om de Santpoorters één punt rijker te maken, daarvan zijn we nog niet zeker. Stormvogels 2 (uit tegen Fortuna 2); Vrijhof; Van den Oever en Smits; Plug, Kloosterman en Kistemaker; Bakker, Wal raven, Vessies. Tol en Peters. Terrasvogels (thuis tegen Lijnden): Boe- ser; Disselköter jr. en Kramer; Nieuweweg, Disselköter sr en Noortman; Rijke, Timmer, Zwanenburg, Van Eden en Thoolen. Velsen (thuis tegen Meervogels): Van Duin; Van den Pieterman en Geuzebroek", Spanjaard, Hijnen en Schoorl; Wittebrood. Weber. Graman, Hoogzaad en Van Scha- gén. Beverwijk (uit tegen DTS): Meyer; Lindhout en Lor jee; Van der Wateren, K. Minneboo en Opzeeland; Van der Mey, Kick Minneboo, Waanders, Gerrits en Ket ting. DEM (thuis tegen ZAP): Aardenburg; A. Niesten en Beentjes; Stuifbergen, Star mans en J. Niesten; Stelder. N.N., Van Lieshout, Aardenburg en Kleef. DEM 2 (thuis tegen Hollandia): Alke made; Fr. van Buggenum en C. van Bug- genum; Goderie, Lodewijks en Van Lies hout; Half, N.N., Jansen, Noordermeer en De Boer. Een kleine zaak, waarover naar de mening van de burgemeester van Heems kerk, de heer H. Nielen tè lang ge praat is. Het betrof de behandeling, tij dens de donderdagavond gehouden raads vergadering, een voorstel tot onbewoon baarverklaring van een woning. En een voorstel tot verlenging van de termijn van ontruiming van een reeds onbewoonbaar- verklaarde woning. Hierbij bleek, dat de bewoners hun zevende jaar in deze woning tegemoet gaan Een woning aan de Oudendijk te Heems kerk is jaren geleden al onbewoonbaar verklaard. De bewoners willen er niet uit. Het gemeentebestuur heeft al van alles geprobeerd. Een raadslid kwam met de mededeling, dat er verbouwingen plaats vinden, hetgeen de voorzitter deed opmer ken; „dan wordt daar'bouwnijverheid be dreven, waarvoor geen vergunning is". De voorzitter was. verbaasd over de ont hulling door het raadslid. Ook de wethou der De Ruyter (K.V.P.) bleek „van het IJMUIDEN Artsen; P. C. de Weerdt sr., Stationsweg K 5, Velsen-Zuid, tel. 4614; J. de Vries, Wilhelminakade 78, tel. 4954; A. J. G. Wermenbol, Maasstraat 15, tel. 6388. Apotheken: Apotheek Pleyler, Planeten- weg 52. Verloskundigen: mej. J. Winter, Evert- senstraat 3, tel. 5259; mevr. M. Bakker, Snelliusstraat 53. tel. 5053; mej. A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 7945; mej. E. W. Engelhart, Moerbergplantsoen 143, telef. no. 7949. SANTPOORT Artsen; J. Stoffel, Hoofdstr. 165, Sant poort-Dorp, telefoon 8310. Apotheken; Santpoortse Apotheek: Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort-Z., telefoon 02560—8249. VELSEN Wijkverpleging: zuster Zw. Kuiper, J. P. Coenstraat 145, tel. 6504: IJmuiden en IJmuiden-O.; zuster C. Nap, Rembrandt- laan 5, tel. 6195: IJmuiden en IJmuiden- Oost; zuster A. de Ruiter, Hagelingerweg no. 175: Driehuis, Velsen-Zuid en Velsen- Noord; zuster K. Langejan. Brederood- scheweg 106. Santpoort, tel. K 25607477: Santpoort-Noord en Santpoort-Zuid. VELSEN-NOORD—BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: H. J. F. Peeters, Dommelsingel 2, tel. 5300. Van zondag morgen tot 's avonds 12 uur: Versélewel cfe Witt Hamer, Vondellaan 60. tel. 3969. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apotheek Huisman. Wijkerstraatweg 164, Velsen- Noord, telefoon 025103883. HEEMSKERK—UITGEEST Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: N. T. W. Karse- meyer, Middelweg 38, Uitgeest, telefoon 02513—215. Apotheken: De Heemskerkse apotheek, Maerelaan 46, telefoon 2490. Kraam- en wijkverpleging Het «Vitte Kruis Beverwijk en Heemskerk. Wijkverpleging: zuster Boersma. Witte Kruisgebouw, J. v. Scorelstraat, Heems kerk, tel. 02512—2247. Kraamverzorging: zuster Verstegeren, Laan v. Kanaan 107, Beverwijk, tel. 4409. CASTRICUM Arts: De Jongh, Kon. Julianastraat no. 1, telefoon 2354. Wijkverpleging: zuster Meihuizen, Bak- kummerstraat 41, telefoon 2530. Verloskundige: mevr. ScholtenKloes, Vinkenbaan 8. telefoon 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Burge meester Lommenstraat 6, telefoon 2500. getimmer niets af te weten." Voorzitter Nielen deed vervolgens de toezegging een onderzoek te doen instellen. Intussen was daarmee de zaak nog niet opgelost. Het bevreemdde enkele raadsle den, dat er na zeven jaar nu nog geen op lossing is gevonden. De bewoners dienen toch een andere woning te krijgen, zo oordeelden zij Hiermee was het college het wel eens, „maar de mensen gaan er niet vrijwillig uit," zo werd nog eens ge zegd. Om te voorkomen, dat dergelijke zeer ongewenste toestanden zich zullen herha len, stelde hetraadslid' S. W. van Tuinen (Prot. Chr.) de raad voor geen goedkeu ring te geven aan het voorstel tot ver lenging van de termijn van ontruiming. „Hiermee kan de raad het college dan pressen zo spoedig mogelijk met een op lossing te komen". Voorzitter Nielen bestreed deze mening, daar, indien de raad geen goedkeuring geeft, het college geen taak meer zou hebben. De bewoners zouden er dan dus kunnen blijven wonen en dat zou in hoge mate onverantwoordelijk zijn, met andere woorden: het gemeentebestuur zou dan zijn taak niet verstaan. De raad moest dit wel toegeven en be sloot daarom het voorstel te steunen. Het onderzoek zal nu moeten uitwijzen of er (zoals de heer De Graaf (P.v.d.A.) het uitdrukte), „geen middeltje is om de zaak te bespoedigen!'. Zonder discussie besloot de raad voorts tot de bouw van achttien ééngezinswonin gen en tot uitbreiding van het gebouw „Openbare Werken" met een vleugel. Advertentie SPECIAALZAKEN BEVERWIJK BREESTRAAT Aanvang zaterdag 14 januari 's morgens 9 uur

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 9