rsena i r Van dag tot dag NAAIMACHINES UNO onderhandelt met aanhang van Loemoemba in N.-Katanga Ex-SS-ers ageren tegen film over Lebensbornkampen r WERELDNIEUWS Het was geen dansles, maar BEZETENHEID! Oplichterspaar hield „liefdadigheidsacties" Goede coureurs breken records Zweedse soldaten in gevecht met opstandige Baloeba-krijgers Poolse diplomaat vraagt asiel in Australië VOORZITTER DEUTSCHE PARTEI NEEMT ONTSLAG Elektrische narcose Oostduitse politicus koos hazenpad ^^Praatótoel Nog wel net tegenover het Amsterdamse k Paleis van Justitie Hebt u dit ware nAMApAMll gebeürén gemist? Jammer! Het stond in l"' "H J ENGEL Op de MAANDAG 16 JANUARI 1961 Duizenden Fransen werden de dupe Von Brentano is ziek en moet afzien van reis In drie Westduitse steden werden bioscoopruiten ingegooid en foto's gestolen Hellwege wil derde macht in Westduitse politiek A merikaanse vinding Kennedy's kabinet thans voltallig WEEKABONNEMENTEN Fhris Flaneur Cuba's mobilisatie zal opgeheven worden Onlangs verscheen in het officiële ver ordeningenblad van de Europese Econo mische Gemeenschap de tekst van een voor het bedrijfsleven belangrijk besluit, dat reeds in februari van het vorige jaar door de Raad van Ministers van de Zes was genomen. De landbouwcommissie van het Europe se parlement heeft haar verslag over de op 19 en 20 december door de Raad van Ministers aanvaarde voorstellen voor een gemeenschappelijk landbouwbeleid moeten schrijven aan de hand van een niet offi ciële samenvatting. De notulen van die Brusselse bijeenkomst moeten nog steeds verschijnen. Dit zijn slechts twee voorbeelden van een veelvuldig verschijnsel dat men Euro- cratie zou kunnen noemen: de regering van een betrekkelijk gering aantal specialisten, doorkneed in het jargon van de Europese samenwerking. Dat het Europese parle ment dikwijls geen weet heeft van, en meestal nog minder zeggenschap over, al lerhande beleidskwesties welke de econo mische belangen van de burgers in zes Europese landen raken is niet eens zo'n bezwaar. Men kan het zelfs een voordeel vinden dat dit gezelschap van beroepspoli tici, die de behartiging van de Europese aangelegenheden combineren met tal van andere functies, de mogelijkheid mist om wat er dan nog aan vruchtbare samenwer king bestaat op losse schroeven te zetten. Belangrijker is dat er voortdurend be slissingen op Europees niveau worden ge nomen, waarvan de soms vérstrekkende betekenis pas langzamerhand tot de inwo ners van de zes landen van de E.E.G. doordringt. Met name het bedrijfsleven wordt op die manier telkens voor voldon gen feiten geplaatst. Aan de voorlichting van de bevolking over allerlei Gemeenschapszaken ontbreekt ongeveer alles. De populaire publikaties van de Europese organen behelzen uitslui tend rooskleurige relazen over de voorde len van de Europese samenwerking, ter wijl het publiek slechts wordt geconfron teerd met de lang niet altijd voordelige resultaten. Zodra men het naadje van de kous wil weten verschansen de Europese functionarissen zich achter hun vaktaaltje, dat overwegend uit de opsomming van ar tikelen uit de Europese verdragen bestaat, er blijkbaar van uitgaande dat iedereen geacht wordt de Europese wet te kennen. Het wordt langzamerhand tijd dat er aan dit over het hoofd van miljoenen burgers héén regeren een eind komt. Laat men die burgers eens duidelijk laten uitspreken of ze die Europese samenwerking in deze vorm werkelijk wel wensen. Op het ogen blik gaat dat adagium schuil in partijpro gramma's waarvan andere punten de kie zers - terecht - rechtstreekser aanspreken. Blijkt er inderdaad een gekwalificeerde meerderheid voor de huidige Europese sa menwerking te bestaan dan zal het om deze met instemming van de betrokken bevolking te laten functioneren noodza kelijk zijn, tot een doeltreffender voorlich ting en raadpleging van de kiezers over te nemen economische en sociale maatre gelen te geraken. Thans zijn wij onder worpen aan de voor gewone stervelingen onbereikbare half-godenschemering van Brussel en Luxemburg. Advertentie VERKOOP VAN ALLE MERKEN DUS RUIME KEUZE GROTE HOUTSTRAAT 181 TEL 14444 (Van onze correspondent) PARIJS In Cannes zijn dezer dagen een vroegere naaktdanseres Simone Ber- theau, en haar vriend en secretaris Ro bert Sangarné door de politie gearres teerd. De inspecteur, die op dit paar de hand heeft kunnen leggen, verdient een forse promotie, want de artieste en haar minnaar hebben, naar de politie verklaard heeft, een 20.000 landgenoten ettelijke mil joenen francs lichter gemaakt. Hun operaties voltrokken zich onder de dekmantel der liefdadigheid. Nadat het paar in het grootste en aanzienlijkste ho tel van een provinciestad zijn intrek had genomen, werden contacten gelegd met liefdadigheidsverenigingen en particulieren met dikke portefeuilles en weke harten om een plaatselijke campagne voor de kan kerbestrijding te organiseren. Een adver tentie in het stedelijke dagblad leverde al tijd wel een hele staf collectanten op, die 20 percent der verzamelde gelden in eigen zak mochten steken. De rest verdween in het handtasje van de voormalige „strip- teaseuse", zoals de beoefenaressen van dit soort ontblotingskunst in Frankrijk ge noemd worden Onnodig te zeggen dat nooit een kankerpatiënt van deze liefda digheidsactie ook maar een franc beter is geworden. De oplichters zijn door de mand gevallen nadat zij zich door hun grote successen tot een onvoorzichtigheid hadden laten verleiden. In Straatsburg was een vroegere tuchthuisboef, naar wiens verleden zij hadden verzuimd te in formeren, als hun vertegenwoordiger aan gesteld. Zijn kwalijke antecedenten waren de politie natuurlijk wel bekend en toen de man aan de tand werd gevoeld, kwam al gauw de aap uit de mouw en konden de beide voornaamste booswichten achter de tralies worden gezet. BONN (DPA) De Westduitse minister van Buitenlandse Zaken, Von Brentano, lijdt aan longontsteking en heeft zijn voor genomen reis naar het oosten moeten afzeg gen. In zijn plaats vertrekt thans de minis ter voor Bondsraads- en Vluchtelingen zaken, Von Merkatz, op 22 januari voor een reis van veertien dagen naar Indonesië, Thailand, Birma, de federatie van Malaya, Singapore en Ceylon. Von Brentano is opgenomen in een zie kenhuis te Darmstadt. Advertentie Wie Arsenal rookt, blijft overwinnaar. Die heeft het sterkste merk gekozen! Geniet van het koninklijke formaat en de kostelijke melange. Overal, bovenal, Arsenal LEOPOLDSTAD (UPH De UNO hoop te vandaag de lont uit een van Katanga's kruitvaten te verwijderen door onderhan delingen te beginnen over een terugtrek ken van de Loemoemba-gezinde soldaten uit Manono in Noord-Katanga. De invasie van deze stad door zeshonderd militairen van generaal Loendoela, een van de aan hangers van de ex-premier, bezorgde de UNO-machthebbers vorige week veel hoofdbrekens. Deze wilden namelijk tot el ke prijs een burgeroorlog in het door on lusten verscheurde Kongo vermijden. De toestand om de stad Manono werd nog in gewikkelder toen premier Moisje Tsjombe vorige week gewapende verkenningsvluch ten liet uitvoeren boven dit gebied. De hoop op een vreedzame oplossing van de moeilijkheden steeg gisteravond echter weer toen generaal Loendoela er in had toegestemd onderhandelingen te beginnen over een terugtrekken van zijn manschappen. De toezegging werd ge daan aan de Ethiopische generaal Man- gas.ja Ijassoe, de staf-chef van de UNO- troepenmacht in Kongo. Inmiddels had de Volkenorganisatie op andere punten in Katanga de handen vol aan Baloeba-opstandelingen, die tot de aanval overgingen. Zo kwamen krijgers in actie bij Loeena op ruim 350 kilometer ten noorden van de Katangese hoofdstad Elisabethstad en bij Boekama op onge- (Van ónze correspondent) BONN In de Westduitse steden Ha gen, Kiel en Hameln is het gedurende het afgelopen weekeinde tot acties tegen de Westduitse film Lebensborn gekomen, die zeer waarschijnlijk door voormalige S.S.- ers waren georganiseerd. Er werden rui ten van bioscopen ingegooid, plakkaten af gerukt en foto's gestolen. De film Lebensborn van regisseur Wer ner Klinkler met in de hoofdrollen Maria Persche en Joachim Hansen behandelt de elite-kampen van de nazi's, Lebensborn ge naamd, waarin blonde S.S.-ers en mooie meisjes van de meisjesbond van Hitier werden verenigd. Op deze wijze wilden de nazi's een nieuw „elite-ras" kweken, waarbij morele en juridische bezwaren rustig over boord werden geworpen en normale huwelijksverhoudingen niet wer den gecreëerd. In de film vluchten een S.S.-jongen en een meisje uit een der kampen, hetgeen leidt tot een tragische verwikkeling. De film zal, volgens de regisseur, een enorm succes worden, hetgeen de critici willen betwijfelen. Er zijn in West-Duitsland veertig copieën van de film in omloop, waarmee in twee weken tijd honderd bios copen zullen worden bediend. In Kiel kwam het zaterdag bij de première van de film tot de eerste schandalen. Onbe kenden wierpen de ruiten van de bioscoop in en stalen foto's en aanplakbiljetten. In Hameln gebeurde hetzelfde. In Hagen kon digde de H.I.A.G. (de „Hulpgemeenschap van voormalige S.S.-ers") een protestbe- zoek aan de bioscoop aan waarin de film gedraaid wordt. Daarop vroeg de bio scoopeigenaar om politiehulp. Hoewel de politie te Kiel en Hameln reeds uitgebrei de onderzoekingen heeft ingesteld zijn nog geen arrestaties gemeld. CANBERRA (Reuter) De Poolse han delsvertegenwoordiger in Sydney, dr. Sta- nislaw Zielinski, is op zijn verzoek poli tiek asiel verleend, aldus heeft het bureau van de Australische premier Menzies, meegedeeld. Ook zijn vrouw en twee kin deren hebben asiel gekregen. Van Australische zijde betracht men de grootste discretie in deze zaak. Het was de eerste maal sinds 1954 het jaar van de affaire Petrov die tot verbreking van de diplomatieke betrekkingen tussen Australië en de Sovjet-Unie leidde dat een buitenlandse diplomaat politiek asiel heeft gevraagd. veer dertig- kilometer ten noorden van Loe ena. Drie Zweedse UNO-soldaten liepen hierbij verwondingen op. Als gevolg van een aanval van de Balöëba op 'het zie kenhuis te Loeena uitte de regering van Katanga boze klachten over een schietpar tij van Marokkaanse UNO-soldaten op Ka tangese rijkswachters. President Kasavoeboe heeft zaterdag de terugtrekking geëist van Rajeshwar Dayal de speciale UNO-vertegenwoordiger in Kongo. Kasavoeboe verklaarde dat Dayal's passiviteit en zijn samenspannen met de Loemoembisten Kongo aan de rand van een burgeroorlog hebben gebracht. NEW YORK (UPI) De Veiligheids raad van de UNO heeft zaterdag de Rus sische beschuldiging, dat België agressie heeft gepleegd tegen Kongo vanuit het be- heerschapsgebied Roeanda-Oeroendi, afge wezen. Een desbetreffende resolutie, inge diend door de Verenigde Arabische Repu bliek, Ceylon en Liberië, werd met zeven tegen vier stemmen verworpen. De drie landen hadden geëist dat België, welk land het omstreden gebied namens de Volken organisatie beheert, onmiddellijk zal op houden met alle agitatie tegen de repu bliek Kongo. BONN Heinrich Hellwege, de voorzit ter van de kleine Deutsche Partei, heeft gisteren tot ieders verrassing ontslag uit deze en andere partijfuncties genomen. Daarmee verdwijnt althans voorlopig, een heel bijzondere figuur van het Westduitse politieke toneel. Hellwege was sedert 1946 onafgebroken voorzitter van de Deutsche Partei. Deze groepering onderging sedert de afgelopen zomer echter enige ernstige amputaties: enkele ministers en bonds- Een chirurgisch team van de universi teit van de Amerikaanse staat Mississippi heeft zaterdag in Jackson een 65-jarige vrouw onder elektrische narcose geope reerd. De narcose werd toegediend via twee op de slapen van de patiënte beves tigde elektroden. De patiënte was tijdens de operatie bij kennis doch voelde geen pijn. Ook de post-operatieve bijverschijn selen van de gewone narcose als misse lijkheid deden zich niet voor. De vrouw moest een grote buikoperatie ondergaan. Reeds vier jaar heeft men ge werkt aan de vervolmaking van de „elek trische narcose", waarvoor een groot ap paraat is gebouwd dat een hoogfrequente stroom opwekt. In tegenstelling tot een stroom van lage frequentie kan deze geen beschadigingen aan weefsels of organen in het menselijk lichaam veroorzaken. Enkele seconden voor het begin van de operatie werd de stroom ingeschakeld door de narcotiseur, die in het geheel geen andere verdoving toepast. Vrijwel onmiddellijk na het sluiten van de operatiewonde werd de spanning uitge schakeld. De vrouw reageerde toen volko men normaal op de vragen die de narcoti seur haar stelde. De nieuwe narcosetechniek is ontwikkeld met steun van het Amerikaanse leger, dat voor zijn geneeskundige diensten een groot nut verwacht van de nieuwe techniek. Dit nut is in hoofdzaak gelegen in het feit dat een patiënt zonder uitgebreide voorberei dingen en zonder narcose-effecten behan deld kan worden. dagleden liepen namelijk over naar de C.D.U. Men besloot voorts enige dagen ge leden tot een fusie met een andere kleine Westduitse groep, de Vluchtelingenpartij B.H.E. Dat deed bij Hellwege de deur dicht: hij verklaarde gisteren voor een fu sie van de D.P. met de B.H.E. te zijn als men er ook de F.D.P., de liberale partij, bij zou halen voor de vorming van een derde macht naast de C.D.U. en de socialisten. Zijn vertrouwen in de Deut sche Partei zou thans verdwenen zijn. Desondanks zal hij wel lid van zijn par tijtje blijven. Men vraagt zich te Bonn af of Hellwege thans iets anders voor heeft of hij nu misschien met bepaalde trouwe aanhangers eveneens zou willen overlopen naar de C.D.U... Hellwege was in de eerste kabinetten van Adenauer, van 1949 tot 1955, de West duitse minister voor Bondsraadszaken. Daarna werd hij minister-president van Neder-Saksen. In de Deutsche Partei moest hij het vorige jaar een hard ge vecht leveren om het presidentsschap met de later tot vice-voorzitter gekozen bonds dagafgevaardigde Schneider, die nog altijd een vooraanstaande rol in de Deutsche Partei speelt. BONN De president van het Oostduit se schijnparlement, Dieckmann, koos za terdag het hazenpad, uit angst voor "nieu we demonstraties tegen zijn verschijnen in een Westduitse stad. Hij verliet Marburg met achterlating van een zeer merkwaar dig briefje voor de voorzitter van de libe rale studentenvereniging Klaus Horn, die zijn bezoek had georganiseerd. Dieckmann beweert in dit briefje, dat ook 's nachts het gejoel van protesterende studenten, die hem vrijdagavond „feestelijk" hadden ontvangen en zelfs stenen naar zijn auto hadden gegooid, was voortgezet. Dit werd door de studenten echter ontkend. Vergezeld van zes begeleiders reed Dieckmann's auto zaterdagmorgen heel vroeg zonder licht van de parkeerplaats achter zijn hotel naar de weg welke naar de Oost-Westduitse grens voert. PALM BEACH, Florida (AFP) Kennedy heeft zaterdag de 44-jarige Elvin Stahr benoemd tot minister voor het leger. Hij is sinds 1959 president van de univer siteit van West-Virginië. In de oorlog was Stahr verbindingsofficier in Noord-Afrika, India en China met de rang van luitenant kolonel. Hij is afgestudeerd in de rechts wetenschap en in de Chinese talen. Het was de laatste post in het nieuwe kabinet die nog vakant was. dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Moeilijk bij te houden Het is allemaal nogal moeilijk bij te houden wat de wereldgeschiedenis tegen woordig betreft. Ik durf er een dubbeltje onder verwedden dat u nóg niet alle nieu we staten van Afrika mét hun staatshoof den en hoofdsteden kunt opzeggen. Kongo alléén reeds is al zo moeilijk met z'n Kasa- voeboe's en Loemoemba's en die jongen van Gizenga. En nu komt Laos er weer bij. Mede aan de hand van wat mijn be kwame collega Peter Simple van de Con dense Daily Telegraph daarover enige dagen geleden heeft ten beste gegeven zal ik u dat nu even haarfijn uiteenzetten. U hebt bij voorbaat mijn toestemming dit verhelderende essay uit te knippen, op een stevig kartonnetje te plakken en bij de hand te houden als u de krant leest en in varwarring dreigt te geraken. Hier volgen de Laotische hoofdpersonen mét hun politieke bindingen en bedoe lingen. Prins Mahjong B l o n g rus tige welgemanierde zoon van wijlen King Kong Blong, 41, 1,64 m, 68 kilo. Sedert 1955 tegelijkertijd opperbevelhebber van de Formfit Ngong (neutralistische) strijd macht, gelegerd in de zuidelijke hoofdstad Zhang Dong, en van de pro-Chinese artil lerieregimenten; de zogenaamde Xengh Gong, „de guerilla's van Phoem Boeng" (Thengs) uit de provincie Loenghfah Ktoeng, gelegerd aan de rivier Phtah Nosadrang bij de stad Kingzs. Ontvangt jaarlijks vier miljoen dollar van de Ver enigde Staten. Hobby: het leven der mie ren en lucifersdoosjes (zijn verzameling wordt beschouwd als de grootste van die aard in Noord-Zuid-Azië). Prins Cryptogram Oen: pro- westers communistisch guerilla-aanvoer- der, balletomaa.n, kook-expert (vooral Souppé Rothschildt en soep van de dag); heeft zijn opleiding genoten aan de uni versiteiten van Greenwood Village (U.S.A.), Montpellier en Trombosia (It.); spreekt vloeiend Iers. Vele Laotiërs zijn de mening toegedaan dat hij een en dezelfde persoon is als prins Mahjong Blong (zie hierboven). Generaal M y h D e h M a h, zoon van eenvoudige Friese ouders (de Miedema's van Dronrijp); bezocht het gymnasium te Sneek, doch vluchtte reeds in de derde klas voor Homerus. Dook, na zes jaar, op als sergeant onder sergeant Batista van Cuba, was respectievelijk hypotheekbewaarder te Havana, commis saris van politie te Agua Caliente. voor zanger te Agua Fria, opperbevelhebber van de Haitiaanse legermacht te Port Salut. Verbond zich later met de reizende armee van Gorgon (broer van Emile) Zola en speelt nu een belangrijke rol in Laos als veldmaarschalk Myh Deh Mah, opper bevelhebber van de Partij van de Arbeid te Moeh Phoeh Blong neutralist met VVD-inslag. Aartsvijand van prins Boem di Jeeh, de kroonprins. Hobby: siervissen en kaatsen. Prins B o e m h Oblong." pro- communistisch public relations officer van de pro-Amerikaanse legermacht aan de grens van Thai-Thai-land, rustig, oud kampioen Weense wals, voormalig vice- consul van Annam te Petten (N.-H.), be zitter van de op één na grootste verzame ling gouden Cadillacs in Laos. Voorstan der van Amerikaanse (financiële) hulp (zie prins Mahjong Blong en prins Cryptogram Oen). Prins Mahjong Oen Mie Deh Mah P o e n g (zie boven). Wie nog iets te vragen meent te hebben is een sufferd. Ik heb het duidelijk genoeg uiteengezet. Ambassadeur veroordeeld. Een rechtbank in Tel Aviv heeft zondag de Israëlische ambassadeur in Oostenrijk, Sahar, voor waardelijk veroordeeld tot een gevan genisstraf van negen maanden en een boete van 3.000 pond sterling. Hij wordt ervan beschuldigd als inspecteur-gene raal van politie meineed gepleegd te hebben. Geen kernbom. Premier Nehroe van India heeft zaterdagavond tijdens een verga dering van de Nationale Raad voor ont wikkeling in Nieuw-Delhi verklaard, dat de buitenwereld geen vrees behoeft te koesteren voor een Indische produktie van kernwapens. India zal ze fabrice ren noch gebruiken, zei Nehroe. Kanker. Twee Japanse artsen, leden van de commissie die de gevolgen van de kernexplosies boven Hirosjima en Na gasaki bestudeert, zijn tot de conclusie gekomen dat in Hirosjima ruim vier maal zo veel gevallen van kanker voor komen als elders. Kettingbotsing. Als gevolg van mist en op vriezing van de weg zijn op de Auto bahn tussen Keulen en Hannover zater dag 36 auto's op elkaar ingereden. Hier bij verloren vier mensen het leven. Ve len werden ernstig gewond. Marihuana. De politie van New York heeft beslag weten te leggen op de grootste partij marihuana die ooit Amerika werd binnengesmokkeld, meer dan 200 pond met een waarde van 200.000 dollar. De lading was eigendom van de Cubaan Gustavo Betancourt. HAVANA (Reuter) Premier Fidel Castro van Cuba heeft in een ver gadering van. vakbondsleden meege deeld dat de mobilisatie van de Cubaan se strijdkrachten na 20 januari de dag waarop Kennedy als president van de Ver enigde Staten wordt beëdigd zal wor den opgeheven. Cuba's president Dorticos verklaarde dat de mobilisatie niet nutteloos is geweest hoewel de invasie niet is gekomen. „Wij hebben een bloedloze strijd gewonnen," zo zei hij. Advertentie Cyprus. Gisteren is het tot gevechten ge komen in Nicosia de hoofdstad van de zes maanden oude republiek Cyprus. Drieduizend betogers die luide aanslui ting bij Griekenland eisten, kwamen in botsing met jongelieden die schreeuw den „Lang leve Makarios". Tijdens kor te felle straatgevechten sloegen de laat- sten de protestmars uiteen. Sneeuwverschuiving. Zaterdagavond wer den als gevolg van een sneeuwverschui ving op de hellingen van Moervikshum- meln bij Aare in Zweden een Oosten rijkse en een Zweedse ski-instructeur bedolven. De Oostenrijker kon uitgegra ven worden, de Zweed kwam om het leven. Synagoge. In een der kantoren van een synagoge in Johannesburg, (Zuid Afri ka) heeft zich zondag een explosie voor gedaan. Een Joodse woordvoerder zei dat de explosie waarschijnlijk het werk was van godsdienstvijandige vandalen. Nazileider. De Amerikaanse nazi-leider George Lincoln Rockwell, een inwoner van Chicago, is zondag door een me nigte met stenen en eieren bekogeld, toen hij in de Saxon-bioscoop te Boston de eerste vertoning van de film „Exo dus" trachtte te verstoren. Export stimulans. De Britse regering is van plan de toenemende handelscrisis te bestrijden door de export te stimule ren. In politieke kring wordt vernomen, dat de regering overweegt bepaalde be lastingen te verlagen en exportraden op te richten om de ondernemingen te hel pen die willen exporteren. Hugh Gaits- kell, de Labourleider, heeft zaterdag op een vergadering een radicale hervor ming van het belastingstelsel geëist. Franse kernonderzeeër. Het Franse minis terie voor de Strijdkrachten heeft be kendgemaakt, dat de eerste Franse kernonderzeeër tegen 1967 in dienst ge steld kan worden. De bouw van de on derzeeër zal waarschijnlijk in de naas te toekomst kunnen beginnen. Diplomatie. Groot Brittannië en de Vere nigde Arabische Republiek hebben gis teren de namen van ambassadeurs uit gewisseld, aldus zeer betrouwbare di plomatieke zegslieden. De uitwisseling betekent de volledige hervatting van de diplomatieke betrekkingen die bij de in vasie van Suez in oktober 1956 werden verbroken. Men verwacht over enkele dagen een officiële bekendmaking hier over. Doodvonnis. Een krijgsraad te Parijs heeft zaterdag de voormale Duitse staatsbur ger Reimeringer, die thans de Guinese nationaliteit bezit, ter dood veroordeeld wegens vervolging van Joden en Franse verzetsstrijders tijdens de Tweede We reldoorlog. Als lid van de Gestapo is hij verantwoordelijk voor de dood van ruim veertig verzetsstrijders en Joden.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 3