De opstellingen Inferieure kwaliteit van het materiaal degradeert de titelstrijd 71/2 NSF schat toto-opbrengst dit seizoen op 6.5 miljoen Larsen of Ivkov winnaar in het Hoogovenschaaktoernooi Jimmy Hill„de man van de Bond SPOR T TIJDENS HET WEEKEINDE Enschedese Boys steunt de heer Van Dalen niet Twee miljoen voor sportaccomodaties Beara naar Feijenoord? Nottelman is met Vanadis favoriet Rallye Monte Carlo van start gegaan De Beer niet meer in oranje-shirt ZATERDAG 21 JANUARI 1961 19 VOETBAL KORFBAL TAFELTENNIS ZAALHANDBAL WA TERPOLO ZWEMMEN f,4 Ton van der Linden is tijdelijk uitgeschakeld Vaste hand Geen rust In de competitie betaald voetbal (eerste divisie A) krijgt EDO het zondag weer zwaar te verantwoorden. De Haarlemmers hebben weliswaar het hele elftal door el kaar gegooid dit in verband met een nieuw systeem maar wij geloven toch niet dat er een overwinning uit het vuur wordt gesleept. Een gelijkspel is evenwel lang niet onwaarschijnlijk tegen KFC. dat weliswaar hoog geklasseerd staat, maar toch zeer wisselvallig speelt. Stormvogels heeft eveneens een thuis wedstrijd, tegen Volendam, en lijkt ook niet favoriet voor de zege. Verleden week werd de Vogels een halt toegeroepen door Enschedese Boys, maar dat wil voor ons niet zeggen dat ook morgen verloren wordt. In de oude vorm spelend hebben de IJmuidenaren eveneens kans op een puntenverdeling. De stand is hier: DFC 17 25 Volewijckers 17 24 Vitesse 17 24 Volendam 16 23 Ensch. Boys 17 22 HDVS 17 22 KFC 16 21 Limburgia 17 18 Stormvogels 17 16 Veendam 17 Leeuwarden 17 Fortuna (VI.) 17 BW RBC AGOVV HVC EDO Helmondia 15 17 17 1-7 17 17 In de eerste divisie B is VSV in de uit wedstrijd tegen Wageningen van vrijwel gelijke kracht, maar de gastheren hebben op eigen terrein spelend altijd een streep je voor. En dus zijn wij niet zo optimis tisch gestemd voor wat betreft een Velser overwinning. Ook RCH krijgt het in de uitmatch tegen ZFC zwaar. En de Racing moet wel heel goed voor de dag komen om een van de twee punten in de wacht te slepen. De stand is hier: Blauw Wit 17 31 Heerenveen 17 16 Heracles 17 27 Eindhoven 17 15 DHC 17 23 Go Ahead 17 13 Be Quick 17 20 VSV 17 13 't Gooi 17 20 Wageningen 17 12 Excelsior 16 18 SHS 17 12 Sittardia 17 18 Helmond 17 11 SVV 17 18 RCH 17 10 ZFC 16 17 EBOH 17 10 In de tweede divisie lijkt Haarlem in de uitwedstrijd tegen Velox een vrij gemak kelijke zege tegemoet te gaan. Maar dat kon nog wel eens tegenvallen in Utrecht. Niettemin, een nederlaag behoeft het nu ook weer niet te worden. De stand is: Haarlem 17 24 Velox 17 17 NEC 16 23 UVS 15 15 Hilversum 17 22 Zwartemeer 16 15 Roda Sport 17 21 Rigtersbleek 16 15 Baronie 17 19 Graafschap 17 14 Wilhelmina 17 19 PEC 17 12 LONGA 15 17 Zeist 17 12 Tubantia 16 17 Zwolse Boys 17 11 Oldenzaal 16 17 De Valk 16 6 Na het goede spel van afgelopen zondag wordt van Watervliet, dat BEP uit Pur- merend op bezoek krijgt, een zege verwacht Haarlem krijgt ook de kans op 2 winst punten. want staartploeg Fortuna komt naar de Kleverlaan in Haarlem. Ook Oos terkwartier speelt tegen een degradatie kandidaat, n.l. Hespa. Gezien de huidige vorm der Haarlemmers zullen de punten wel in Haarlem blijven. Aurora gnat op bezoek bij het zwakke A'dam-Zuid. De bézoekers zijn nog niet veilig, zodat zij er goed aan doen om de zege te behalen. Nieuw Flora wacht in de derde klasse een moeilijke wedstrijd; het gaat op. bezoek bij de naaste concurrent OKV. Het bestuur van Enschedese Boys heeft in een brief aan het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB, waarvan een af schrift is gestuurd aan alle verenigingen en bondsafgevaardigden uit het betaalde voetbal, gezegd van mening te zijn dat de functie van voorzitter van genoemd sectie- bestuur behoort te worden vervuld door een betaalde kracht. Op grond van deze overweging heeft Enschedese Boys beslo ten de kandidaatstelling van de heer H. J. van Dalen, lid van het sectie-bestuur en oud-voorzitter van de Sportclub Enschede, niet te steunen. De verkiezing van de nieuwe voorzitter van het sectiebestuur betaald voetbal is noodzakelijk geworden door de benoeming van de tegenwoordige voorzitter, de heer A. H. Martens, tot directeur van het sport centrum van de KNVB in Zeist. Enschedese Boys zegt in de brief onder meer dat de taak van voorzitter van de sectie betaald voetbal zo omvangrijk en van zo groot belang is, dat iemand die een normale dagtaak heeft en uit hoofde van zijn beroep ook veel in het buitenland vertoeft, hetgeen voor de meeste kandi daten geldt, deze niet zonder schade voor de eigen gezondheid zal kunnen vervullen. Het bestuur van Enschedese Boys, dat nadrukkelijk grote waardering uitspreekt voor de heer Van Dalen, geeft de KNVB in overweging in de bondsvergadering en door middel van reglementswijziging te beslissen of de betreffende functie in de toekomst een betaalde functie behoort te zijn. Daarna, aldus de Enschedese sugges tie, zou dan in overleg met de aangesloten verenigingen tot aanstelling van een voor zitter worden overgegaan. De heer Jos Coler, zoals men weet ook eens kandidaat voor de functie van voor zitter betaald voetbal, keek wel op toen hij van de brief van Enschedese Boys kennis nam. „We zijn juist bezig, zei de heer Coler, de heer Van Dalen ertoe te bewegen de iunctie te aanvaarden. Wat de betaling be treft van een voorzitter, dat kan niet. Men kan op z'n best een gesalarieerde kracht aantrekken om het werk te doen. Dirk Nijs: als een voorzitter van betaald voetbal betaald moet worden, waarom dan niet de voorzitter van het amateurvoetbal. Die heeft nog wel wat meer te doen. Maar we kunnen kort zijn: het is onmogelijk. Naar wij vernemen heeft een zestal ver enigingen inmiddels zijn steun toegezegd aan de kandidatuur van de heer H. J. van Dalen voor het voorzitterschap van de sectie betaald voetbal van de KNVB. Het zijn DOS, AGOVV, Heracles, Tuban- tia, Oldenzaal, en Sportclub Enschede. Een aantal van vijf stemmen is voldoende en naar wij vernemen is men bij Sportclub Enschede voornemens de kandidatuur van de heer Van Dalen door te zetten. De clubs uit Haarlem en omgeving zijn voor de competitiewedstrijden van het betaalde voetbal voor zondag als volgt samengesteld: EDO (thuis tegen KFC): Amama; Van der Oord en Vervoort; Belfroid, Koster en Klein; Petterson, Koek, Plaisier, Petersen en Leonhard. RCH (uit tegen ZFC): Tukker; Nanai en Romviel; De Vries, Rooders en Liefheber; Peper, Brouwer, Honout, Kruyer en Van Egmond. Stormvogels (thuis tegen Volendam): De Graaf; De Vries en Freriks; Van Wooning. Janssen en Doorneveld; N.N., v. d. Lugt, Snoeks, v. d. Waal en De Graaf. VSV (uit tegen Wageningen): Geerlofs; Schoon en Minks; Versluys, Kort en brom; Van Dolder, Zoeteman, Faren- horst, Hendriks en De Jager. Haarlem (uit tegen Velox): Van 't Kruys; Maas en Sybrandi; Boom, Berendregt en Duyster; Vreeken, Goedhart, Doornbos, Veen en Jonker De topwedstrijd in de derde klasse B is de ontmoeting tussen KCN en Animo Ready in Amsterdam. Wil Animo Ready nog een rol in de kampioensstrijd spelen, dan dient er gewonnen te worden. Voor de tafeltenniscopetitie trekt TYBB dit weekeinde naar Maccabi in Amster dam en moet daar met fikse cijfers kun nen winnen. Voor VTC staat een belang rijke wedstrijd op het programma in de ontmoeting tegen Disnie uit Hoorn. Dit team staat er nog slechter voor dan de Velsenaren, zodat het er, gezien de pun- tennood van de tegenstanders, wel geducht zal spannen. In de eerste helft won VTC met 73, zodat hoop op winst nu redelijk lijkt. De wedstrijd wordt vandaag ge speeld in de Rijks hbs aan het Brinioplein in Velsen om 7 uur. In de avondcompe titie krijgt Rapidity het te zwaar tegen Povac 2 en is HotacTogido een interes sante derby, die gezien de twijfelachtige vorm van de thuisploeg in winst voor de Haarlemmers moet eindigen. GTTC heeft vrijaf. In de Apollohal in Amsterdam vormen de wedstrijden tussen de heren-ploegen van Blauw Wit en Aalsmeer (1.50 uur) en de damesteams van Niloc en AVAC (1 uur) en Amstel en Zeeburg (11.20 uur) zon dag de trekpleisters van het zaalhandhal- programma. -De damesploeg van de Blin- kert zal in de returnmatch geen moeite hebben met het Stichtse Athleta, al beho ren de Utrechtse dames op papier tot de concurrenten van de groenwitten, aanvang 12.10 uur. In de veilinghal in Alkmaar wacht de herenploeg van de Blinkert tegen leider Aalsmeer 2 een zware strijd (aanvang 1.50 uur). IJmond duelleert met het hoofdste delijke AHC en is zeker niet bij voorbaat kansloos (aanvang 3 uur). Vanavond om acht uur komen de dames van DAW uit Alkmaar in het Sportfond- senbad in Haarlem uit voor de bekercom petitie tegen Haarlem. GZC uit Gouda is vervolgens de tegenpartij van de DWT- dames. DAW (reserves) uit Alkmaar komt naar Haarlem voor de wedstrijd tegen NVA. Vervolgens is DAW de gast van HPC. De wedstrijd NjordHaarlem 2 is het sluitstuk van de avond. In Stoop's bad in Overveen worden zon dagmiddag (aanvang 2 uur) zwemwed strijden gehouden. De Vliegende Vissen uit Alkmaar en DOK uit Amsterdam komen dan uit met NVA in een zwemdriekamp, waarvan de laatste in de eerste ontmoe ting, die in Alkmaar gehouden werd, de leiding heeft genomen. Het is onbegrijpelijk, dat de Europese Biljartfederatie, in Thionville vertegen woordigd door president George Troffaes, niet dadelijk heeft ingegrepen toen don derdag bleek, dat de organisatie niet bij machte was geweest de gunstigste om standigheden voor de titelstrijd in het ka der 71/2 tescheppen. Door de inferieure kwaliteit van het ma teriaal is het Europese kampioenschap 71/2 in Thionville gedegradeerd tot een volslagen onbelangrijke vertoning, waar mee de internationale biljartsport aller minst is gediend. Alle moeite, die de bil jartcracks zich hebben gegeven om het subtiele spelletje langs de kaderlijnen on der de knie te krijgen, is voor dit kam pioenschap nutteloos geweest. In Thionville is de haarzuivere rappel een belachelijk lijkende poging tot een on mogelijke goocheltruc. En daaronder lijden pure rappelleurs als Lutgehetmann, Bou- langer, Henk Scholte en in mindere mate ook de jonge Belg Schrauwen, die zich van zijn internationale debuut zoveel had voorgesteld. Van dit viertal kon Scholte zich het slechts aanpassen aan de gewijzigde om standigheden. Het resultaat waren drie Op grond van de gegevens, die tot dus verre bekend zijn, schat de Nederlandse Sportfederatie, dat de toto-opbrengst van het voetbalseizoen 1960-61 ongeveer 6,5 miljoen gulden zal zijn. Hiervan zal circa twee miljoen worden besteed voor de sub sidiëring van sportaccomodaties, waarvan de realisering uit een oogpunt van natio naal sportbelang zeer urgent is. Zo zal binnenkort de mogelijkheid worden over wogen om een financiële bijdrage te leve ren om de totstandkoming van een kunst ijsbaan te kunnen verwezenlijken. Voor de activiteiten van de sportorgani saties zal in het komende jaar in totaal ongeveer 2,5 miljoen gulden worden uitge keerd, waardoor op de geschatte totaalop brengst dus een reserve zal worden ver kregen, die een tweeledig doel heeft. Ten eerste wil de N.S.F. in dit stadium niet riskeren de aangesloten organisaties toe zeggingen te doen, die niet kunnen worden nagekomen, omdat de sporttoto in ons land nog niet wettelijk is geregeld. Boven dien wacht nog steeds het nationale sport centrum op realisering, een project dat voor de Nederlandse sport van het grootse belang is, nu na een zorgvuldige afwe ging der algemene sportbelangen, waartoe de K.N.V.B. en N.S.F. nauw samenwerk ten is komen vast te staan, dat het centrum van de K.N.V.B. in Zeist voor de voetbalsport zal worden bestemd. De staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft de wens uitgesproken, dat de subsidies, die de overheid zal blijven verstrekken, gecoör dineerd zullen worden met de uitkeringen uit de toto. In verband hiermee zullen in maart besprekingen worden gehouden tus sen de betrokken afdeling van het minis terie en de Nederlandse Sport Federatie. De definitieve toto-uitkeringen zullen waarschijnlijk in de tweede helft van april plaats hebben. Feijenoord staat in contact met de doel man van het Joegoslavische' elftal, Beara, die in ons land een contract zoekt. Het bestuur heeft evenwel nog geen beslissing genomen. DOS-midvoor Van der Linden zal waar schijnlijk een knieoperatie moeten onder gaan, waardoor hij voorlopig niet meer kan spelen. verliespartijen achtereen voor de Neder landse kampioen, die vrijdagmiddag ook kansloos van Lutgehetmann verloor. Fut loos was Scholte naar de biljartarena ge gaan. Hij was het geloof in zichzelf vol komen kwijt door de nederlagen tegen Do mingo en Grivaud. Voor de geroutineerde Lutgehetmann vormde deze Scholte, die ondanks de slechte banden en de slechte Biljarten ballen steeds maar weer probeerde op se rie te spelen en daardoor de fraaiste po sities liet liggen, geen hinderpaal van be tekenis. In 15 beurten had de Duitser het vonnis over de Eindhovenaar voltrok ken, die toen slechts 107 punten had ge scoord. De uitslagen waren: Grivaud 260 24 68 10.83 Schrauwen 300 24 74 12.50 Scholte 107 15 24 7.13 Liitgehetmann 300 15 72 20.— Boulanger 300 31 46 9.67 Galmiche 258 31 34 8.32 Rosselet 294 34 62 3.64 Domingo 300 34 38 8.82 Domingo 284 21 102 13.52 Schrauwen 300 21 75 14.28 Rosselet 300 25 62 12.— Grivaud 208 25 55 8.32 Galmiche 73 10 19 7.30 Lütgehetmann 300 10 83 30.— Boulanger 300 16 82 18.75 Scholte 288 16 91 18.— De stand na twee dagen (vier ronden) luidt: matchp. h. serie alg. gem. 1. Lütgehetmann (Did) 8 83 17.64 2. Boulanger (Belg.) 8 129 15.18 3. Domingo (Sp.) 6 102 12.46 4. Schrauwen (Belg.) 4 75 11.58 5. Grivaud (Fr.) 4 68 11.12 6. Rosselet (Zwits.) 2 62 8.47 7. Scholte (Ned.) 0 91 12.73 8. Galmiche (Fr.) 0 84 8.18 Koersen in Hilversum De draverijen brengen zondagmiddag in het Hilversumse Sportpark op één uitzon dering na weer goed bezette velden. Zelfs de zwakke stee in de wintermaanden de „internationalen" komt uitstekend voor de dag. Hierin start Nottelman met Vanadis als groot favoriet, hoewel hij het allerminst gemakkelijk zal krijgen. In de eerste plaats moet hij een sterke kopgroep overmeesteren en in de tweede plaats komt uit de achterhoede de dreiging van Typhoon en Jour de Java. Zijn tactische bekwaamheden zullen dit probleem wel oplossen, zodat Typhoon en Sjakie Scott resp. met de tweede en derde plaats ge noegen zullen moeten nemen. Outsider is de sterke Jour de Java. Nottelman kan zich voor zijn taak reeds moreel sterken door met de goede Victor Emanuël de Brunhilde-prijs te winnen. De jonge hengst staat zeer gunstig. Vainqueur en Winston Hanover zullen vergeefs stormlopen op zijn positie. Walter Hollan- dia, die bij vlagen zijn onmiskenbare gro te klasse demonstreert, is een mogelijk outsider. Het derde nummer van allure is de Bril- lianteprijs, waarin 14 paarden van goede klasse zich over 2400 meter naar de finish zullen reppen. Het is een volkomen open koers, waarin de voorkeur gaat naar Xissy Norton, die ondanks haar zeer moei lijke taak William Z en de zeer gevaarlijke Victor Maire kan weerstaan. Outsider is Wilma Zora. In de eerste autostartkoers mag nu een zege worden verwacht van Xavier, die daartoe William Erebus en Wish you were here moet kloppen. Outsider is X Bond. In het tweede nummer achter de auto zal de eindstrijd gaan tussen Xaverius II, Why Not en Winston Spencer, met op zware baan als vierde mogelijkheid Witty Hanover. Van dit 4-tal heeft Xaverius de beste positie aan de start en deze factor doet de balans naar hem doorslaan. In het nummer voor 4-jarigen gaat de aanbeveling naar Yellowbird, die onder deze voorwaarden Yucatan en Y Saint Parisien kan verslaan. Het openingsnummer wordt bij een re petitie van haar laatste verrichting een zege voor Y Sunshine Hollandia, gevolgd door X Double Six en de sterk verbeter de Ysbrandine. Het monté-nummer brengt dezelfde fa vorieten als altijd. Als winnaar wordt ge zien Sador B, gevolgd door Quick Jimmy en Victress H. Zoals reeds min of meer was voorzien, is het de Joegoslavische grootmeester Iv kov gelukt de afgebroken partij met Uhl- mann in winst om te zetten in het Hoog ovenschaaktoernooi. Beide spelers hebben vrijdagavond nog een leerzaam eindspel uitgevochten waarbij het Uhlmann even wel niet mocht gelukken uit de wurgende greep van zijn - tegenstander te komen, maar met grote accuratesse, zoals men dat in dit toernooi van Ivkov is gewend, voer de de Joegoslaaf het eindspel onberispelijk naar een gewonnen positie. Op de 65ste zet gaf de Oostduitser zich gewonnen. Door dit resultaat zijn Larsen en Ivkov naast elkaar op de eerste plaats gekomen. Eén van deze beide spelers zal de winnaar worden van het 23ste Hoogovenschaaktoer nooi. Op papier heeft Larsen het misschien iets eenvoudiger met achtereenvolgens Ba- Na wekenlang bakkeleien is dan op het laatste nippertje de staking afgelast die de Engelse voetballers vandaag ouden zijn begonnen. Een staking voor betere betaling en vooral humanere contractcondities, die de Football Lea gue (de clubs) niet wilden geven. De honderdduizenden voetbalfans die 's zaterdags naar de velden van de profclubs trekken, konden dus weer opgelucht naar wedstrijdprogramma's, standen en voetbalnieuwtjes kijken evenals trouwens de exploitanten van pools, die hun wekelijkse (ruime) in komsten bijna tot nihil zagen terug gebracht. Geen staking dus, omdat de organi saties van clubs en beroepsspelers het na bemiddeling van de minister van Arbeid uiteindelijk tóch eens werden, waarbij de spelersorganisatie (P.F.A., Professional Footballers' Association duidelijk winnaar was winnaar voornamelijk dank zij hun voorzitter Jimmy Hill, de man die acht maanden haast dag en nacht in touw was voor de Bond, maar die bereikte wat hij hereiken wilde. Wie is eigenlijk die Jimmy Hill, de man-van-de-Bond? Vraagt men het de spelers, dan ant woorden ze: Een geniaal leider. Vraagt men het de toeschouwers van Fulham, de club waarvoor hij speelt, dan krijgt men te horen: „Een schietschijf, een heerlijke man om wekelijks uit te jouwen". Hill was eens een keer niet opgesteld voor het eerste elftal van Fulham. Op de dag vóór de wedstrijd kwam hij een supporter tegen die hem allervriende lijkst toevoegde: „Jammer Jimmy dat je morgen niet meedoet, nu hebben we nie mand om te jennen". Waarom jouwen ze Jimmy Hill uit tijdens wedstrijden? Jimmy zelf denkt dat het komt omdat hij in zijn spel geen doorzetter is geen man die af en toe met spectaculaire rushes door een vijan delijke achterhoede dendert en dan een fraaie goal maakt. Want hij is de man met de „voetbalhersenen". Hij opereert graag achter zijn voorhoede, waar hij zijn mede-voorwaartsen „voedt" met passes. Kortom, hij houdt van intelligent voetbal. En de supporters zelf? De agressiefste beweren dat Jimmy Hill de enige be- Bond. En vraagt men het oordeel van zijn collega's, de voetballers, dan zal men de ene lofuiting horen na de andere. „We hadden geen betere voorzitter kunnen hebben", zeggen de leden van de P.F.A. „IJdelheid? Flauwe kul. En die baard? Moet hij toch weten roepsvoetballer met een baard zijn baard liet groeien om de aandacht van zijn spel af te leiden. Ze vinden hem ijdel en zijn van mening dat die overtollige haaraanwas van zijn kin afmoet. Maar hoe meer men hem tijdens de match na- schreeuwt „Rabbi, Rabbi" of „Ali Babba", des te vaster is Jimmy ervan over tuigd dat zijn baard moet blijven staan. Een moedig besluit van de man, die aan iedereen die het maar horen wil vertelt dat hij thuiswedstrijden haat tot in de grond van zijn hart. Die standvastigheid van Jimmy Hill legt ook op ander terrein zijn gewicht in de schaal. Men zal het begrijpen: in de Jimmy Hill leidt de Bond met vaste hand. Hij schuwt relletjes en conflicten, treedt niet dictatoriaal op en houdt er ook niet van met de vuist op tafel te slaan. En dat hoeft Jimmy ook niet. Hij de zoon van een kantoorbediende heeft niet alleen een prima schooloplei ding, maar ook goede hersens, een sterk ontwikkeld rechtvaardigheidsgevoel, tact en uitgesproken leiderscapaciteiten. Bij iedere thuiswedstrijd jouwen duizenden hem uit, maar op de vergaderingen die hij presideert is het doodstil. Want als Hill spreekt wordt er wat gezegd waar iedereen wat van op kan steken. Jimmy Hill, die 32 jaar is, speelt elf jaar beroeps voetbal (hij was een ontdek king van de befaamde Ted Drake) bij Brentford en Fulham, maar verwierf in de drie jaar dat hij voorzitter is van de P.F.A. heel wat meer faam dan in elf jaar op het veld. In de kleedkamer van Fulham lijkt het af en toe wel een kan toor van Hill. Rond zijn kleren liggen mappen, dossiers en stapels brieven en zijn fanmail is beslist uitgebreider dan die van Engelands beroemdste voetbal lers. „Je moet wat voor het goede doel over hebben", zegt hij. „Op vergaderingen zeg ik altijd: Principes zijn meer waard dan geld. Profvoetballer moet een beroep zijn om trots op te zijn en wij moeten onze bazen bij zien te brengen, dat wij een eerlijk beroep hebben en dat wij geen mensen zijn om een spelletje mee te spe len. De bazen moeten ook gaan begrijpen dat betere betaling beter voetbal brengt en dat het niet aangaat een speler tegen zijn wil aan een club te binden". Jimmy Hill heeft in grote trekken be reikt wat hij bereiken wilde. Jimmy Hill wil nu rust. Het liefst zou hij verhuizen naar een heel klein plaatsje ergens in „the country" en zich alleen bemoeien met zijn vrouw en (drie) kinderen en een partijtje voetbal spelen In een klein ama teurclubje-zonder-zorgen. Maar daar zal niets van komen. Jimmy-Hill-de-man- van-de-Bond staat onder contract bij Fulham. Straks staat hij weer rechtsbin nen en kunnen de supporters hem weer uitjouwen. Want bij Fulham moeten ze zo iemand hebben rendregt (vandaag) en Gereben (zondag) als tegenstanders, waartegenover Ivkov vandaag Donner als tegenstander stelt en zondag Van Scheltinga. In elk geval staat Schaken nu vast dat de definitieve beslissing pas in de laatste ronde kan vallen hetgeen op zichzelf voor de organisatoren al bijzonder prettig is. De partij IvkovUhlmann werd donder dag in de volgende positie afgebroken: Wit: koning h3, toren al en bl, paarden aE en b5, pionnen c4, d5, e4, f3, g5 en h4. Zwart: koning fl, torens a6 en b6, paarden c8 en d7, pionnen c5, d6, e5, f4, g6 en h5. Bij her vatting werden nog de volgende zetten ge speeld: 43. Pc6-Pb8, 44. Pxb8-Txal, 45. Txal-Txb8, 46. Ta6-Ke7, 47. Tc6-Ta8 48. Tc7 -Kf8, 49. Th7-Pb6, 50. Pxd6-Ta3, 51. Kg2-Ta2+, 52. Kfl-Tal 53. Kf2- Ta2 54. Kei-Tal55. Kd2-Ta2+, 56. Kcl-Tal 57. Kb2-Tfl, 58. Tf7 -Kg8, 59. Tb7-Tf2+, 60. Kcl-Pa4, 61. Pf7-Pc3, 62. d6-Te2, 63. Ph6 -Kf8, 64. Tb8+-Kg7, 65. Tb3 en zwart geeft het op. A utomobilisme In helder, koud winterweer zijn vanmor gen uit Stockholm 86 automobilisten ver trokken voor de 3.919 km lange race naar Monte Carlo. Oorspronkelijk zouden van Stockholm uit 98 equipes vertrekken, maar 12 ver schenen niet aan de start. Onder de weg blijvers was het Nederlandse team Louis Jurgens en Jan Butter. Van de niet-star- ters is mevrouw Greta Molander (Noorwe gen) enkele malen winnares van de dames trofee de bekendste. Er werd geen reden opgegeven voor haar afwezigheid. Er waren duizenden naar de startplaats van de Stockholmse Koninklijke Automo bielclub, op een steenworp afstands van het koninklijk paleis, gekomen, om getui ge te zijn van de start. Om 7.20 uur startten als eersten de Ne derlanders Ru Dee en Rob Gorris in hun Saab. Alle dertien equipes die zaterdagmorgen uit Athene zouden vertrekken zijn gestart Het contingent bestaat uit 12 Franse en 1 Griekse ploeg. Hockey Wim de Beer, de midvoor van het Ne derlands hockey-elftal zal zich niet meer voor verkiezing in het nationale elftal be schikbaar stellen. Hij heeft 28 maal het oranje-shirt gedragen en in die wedstrij den 27 doelpunten voor Nederland ge maakt. „Door mijn drukke werkkring" zo zegt hij, „ben ik niet meer in staat geregeld de traning te volgen. Ik moet vaak op reis en vooral de buitenlandse reizen vragen veel tijd. Bovendien acht ik de tijd gekomen om plaats te maken voor jongeren. De Olym pische Spelen in Rome zijn mijn laatste wedstrijden geweest", aldus de robuste Tilburger. De Beer zal wel competitiewedstrijden voor zijn club, Tilburg, spelen.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 19