G.S. hoorden bezwaren tegen bouw villa's in Bentveld Voetbal in Kennemerland SILO KERKDIENSTEN m LOENDERSLOOT Mr. Van F enema noemt reactie van omwonenden weinig menselijk Uitspraken rechtbank Medische verzorging tijdens het weekeinde 'n Haarscherp beeld met televisie van van RADIO BECKER compressor-koelkast .P. i KOOT PIANO'S ZATERDAG 21 JANUARI 1961 RADIO BECKER Voorwaardelijke straf voor messesteker „Ons Buiten" besproken door Prov. Staten IJmond-heren spelen in Alkmaar tegen AHG Opvarende van VL. 84 verdronken I Portret van mevrKennedy MEVROUW! Hier heeft u Jaren op gewacht Toneelavond voor bejaarden in „Noord" Jongen brak been op speelplaats Schweitzer onderscheiden Uitgevaren visserijvaartuigen ZIJL WEG 57 - HAARLEM Een commissie uit de Gedeputeerde Staten van Noordholland, bestaande uit mr. H. Westermann en ir. W. Merkx heeft vanmorgen in het gebouw van de griffie gelegenheid gegeven de bezwaren tegen een uitbreidingspian-in-onderdelen voor de buurtschap Bentveld in Zandvoort nader toe te lichten. Dit uitbreidingsplan regelt de bebouwing van de gronden, be grensd door de Bodaanstichting, de water leidingduinen, het verlengde van de Zuid laan en de Duinrooslaan in Bentveld. De gemeenteraad van Zandvoort heeft bij raadsbesluit van vorig jaar januari de bouw van negen villa's op dit terrein toe gestaan. Voorts zouden hier enkele recre atieve voorzieningen kunnen worden ge troffen. Enige belanghebbenden zijn tegen dit raadsbesluit bij Gedeputeerde Staten in beroep gegaan. Het gaat hier om een plan met een voorgeschiedenis van zo'n vier jaar. De burgemeester van Zandvoort, mr. H. M van Fenema, heeft deze voorgeschiedenis tijdens de bezwarenzitting gememoreerd. Aanvankelijk was voor dit terrein geen bebouwing geprojecteerd. Het streekplan voor Zuid-Kennemerland schiep echter mo gelijkheden voor een verspreide bebouwing. Bij de gemeente werd een bouwplan voor 27 woningen ingediend. De commissie '"wi de gemeentelijke plannen maakte h gen bezwaren en liet de gemeente in maart 1958 weten dat „enige bebouwing in de omgeving van de Duinrooslaan aan vaardbaar werd geacht". Nadat het aanvankelijke bouwplan tot 23 woningen was teruggebracht, heeft de architect daarna een plan voor negentien woningen ingediend. Omdat het gemeente bestuur van Zandvoort was gebleken dat ook tegen dit plan vele bezwaren beston den, heeft het college dit niet in de raad gebracht. In een volgend stadium kwam een plan voor twaalf villa's aan de orde. De gemeenteraad heeft dit echter afge wezen. Tot slot werd een plan voor de bouw van negen huizen ingediend. Dit plan had betrekking op een groter stuk grond. Op het resterende terrein zouden tennisbanen en een manege kunnen ko men. In dit plan zou de beplanting zo wei nig mogelijk worden aangetast. De ge meenteraad heeft uiteindelijk dit plan aan vaard. Mr. Van Fenema wees erop dat hier geen sprake is van een ernstige aantas ting van bosgebied. Enigszins vreemd vond hij het dat de Provinciale Planoio gische Dienst onder „Enige bebouwing' twee huizen verstaat, met de bouw waar van deze dienst zich akkoord kan ver klaren. „De gang van zaken in deze zaak is hoogst onbevredigend. Er is hier een wan kel en onberekenbaar beleid gevoerd. Eerst heeft de secretaris van de provin ciale commissie voor de gemeentelijke plannen met het bouwplan adhesie betuigd en zich zelfs voorstander van een groter plan verklaard, later zegt de P.P.D. dat op het desbetreffende terrein maar twee villa's zouden moeten worden neergezet" Over de bezwaren van omwonenden te gen de bebouwing van het particuliere duinterrein, zei de burgemeester: „Men wil in particulier terrein van anderen wan delen, zonder er één cent voor te geven. De reactie van de omwonenden is weinig mensèlijk. Als de omwonenden elke bebou wing op dat terrein willen verhinderen, ligt hun houding op de grens van het a-sociale. De bezwaarmakende omwonen- Advertentie uitgebreide service door staf van eigen T.V.-technici; enorme ervaring op het gebied van antennebouw: ruime sortering tentoongesteld in een moderne showroom: 4 topmerken, nl. PHILIPS - ARISTONA - ERRES BLADPUNKT Ook toonaangevend in de NIEUWSTE RADIOTOESTELLEN TRAWLERKADE 64 - TELEF. 6490 De Haarlemse rechtbank heeft donder dagmiddag een 51-jarige olieslager uit Be verwijk, die op 28 juli van het vorig jaar een dorpsgenoot met een mes had gesto ken, veroordeeld tot twee maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Bovendien werd de civiele vordering ten bedrage van 200, die de gestokene had ingediend, toegewezen. De olieslager had zich kwaad gemaakt omdat zijn vrouw, van wie hij thans ge scheiden is, met een andere man naar de kermis was geweest. Toen de vrouw van verdachte met die man thuis kwam was verdachte in woede ontstoken en had hij zijn rivaal met een mes een steek in de borst toegebracht. Veertien dagen geleden eiste de officier van Justitie tegen de olie slager acht maanden gevangenisstraf we gens het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel. Poging tot doodslag achtte hij niet bewezen. Een dertigjarige Haarlemse chauffeur incasseerder van een wijnhandel, die in 1959 en 1960 geld, dat hij voor zijn werk gever moest innen tot een totaal van on geveer f 1900 niet afdroeg, werd veroor deeld tot zes maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, waarvan twee voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. De eis van de officier van Justitie luidde acht maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest waarvan drie voorwaardelijk. Tot zes maanden gevangenisstraf werd een 20-jarige elektricien uit Amsterdam veroordeeld. Hij had in Badhoevedorp een leren vest gestolen en dit verkocht om zijn schulden te betalen. Tegen hem was veertien dagen geleden acht maanden ge vangenisstraf geëist den denken: „Wij wonen hier goed en we dulden geen anderen," aldus mr. Van Fe nema, die het bouwplan zeer aanvaard baar vond. Als belanghebbenden waren aanwezig: de heer J. A. Sturm namens de stichting „Buurtschap Bentveld" en de heren P. Meeth en G. Krabbe. Natuurschoon gaat verloren De heer Meeth zei dat bij realisering van het plan voor negen villa's mooi na tuurschoon verloren gaat. Hij achtte het geen sociale noodzaak dit mooie gebied voor de villabouw op te offeren. „Toen wü in Bentveld kwamen wonen, zei de ge meente: dat gebied zal onbebouwd blijven. Nu dat wel gebeurt, achten we dit on juist. Van de gemeenteraad van Zand voort mogen we een rechtlijnig beleid ver wachten." De heren Sturm en Krabbe slo ten zich hierbij aan. Gesproken werd nog over het feit dat 't desbetreffende gebied aan de omwonen den voor recreatie te koop zou zijn aan geboden. De heer Sturm zei dat zijn stich ting dit terrein tegen de gangbare prijs voor duinterrein mogelijk zou willen ko pen, maar van de grondeigenaar is uiter aard niet te verwachten dat hij hier toe overgaat. Gedeputeerde Merkx wilde de bezwaren van appellanten nader toegelicht zien. Met name ging het hem om de vraag of zij als natuurbeschermers kwamen dan wel als mensen die het jammer vinden dat zij vlak voor hun deur een stuk wandel terrein zien verdwijnen. „Wij komen als natuurbeschermers", zei de heer Meeth. Toen was voor ir. Merkx de zaak hele maal duidelijk. In de vergadering van de Provinciale Staten van Noordholland heeft de heer Lankhorst (PSP) gevraagd of Gede puteerde Staten de Amsterdamse kam- peerdersvereniging „Ons Buiten" ter wille kan zijn. Het zal niet meer mogelijk zijn op de vroegere plaats op het strand in IJmuiden huisjes te plaatsen. Namens Gedeputeerde Staten heeft mr. H. Westermann meegedeeld, dat het col lege contact zal opnemen met het gemeen tebestuur van Velsen. Na het mooie resultaat dat de handbal vereniging „IJmond zondag in de compe titie heeft geboekt, staan er voor de ko mende zondag in de Alkmaarse veilinghal opnieuw enige interessante wedstrijden op het programma. Bij de IJmond-dames is er slechts één wedstrijd voor het tweede team, dat gaat proberen het vrij sterke ADO 3 uit Heems kerk een nederlaag te bezorgen. Belangrijker wordt de wedstrijd van de IJmond 1-heren tegen AHC 1, dat, na het succes tegen Achilles in Utrecht, de IJmonders een kans geeft om zich weer hoger op de ranglijst van de tweede klasse District West A te plaatsen. Dit kan ge lukken, indien met hetzelfde élan wordt gespeeld als vorige zondag tegen Achilles, toen de overwinning in de laatste minuten een feit werd. Het tweede IJmond-heren- team zal- evenzeer moeite moeten doen om zich te handhaven nu Tonegido 1 uit Oude Haukes (Wieringen) de tegenstander is. Toch kan IJmond 2 winnen. Moeilijker wordt het voor de heren van IJmond 3, die twee wedstrijden te spelen krijgen en wel tegen HOM 1 en Tonegido 3. Wellicht lopen beide op gelijke spelen uit. Bij de IJmond-jeugd is wederom een aantal teams ingeschakeld in de bussen- bal-competitie te Haarlem. Voor de zaalhandbalcompetitie te Alk maar spelen: Meisjes-junioren: HVS 1-IJmond 1; IJmond 1-Vrone 1; Con Zelo 2-IJmond 3; IJmond 2-IJmond 3; Con Zelo 2-IJmond 2. De opstellingen zijn: Dames IJmond 2: R. Wagenaar (Doel); P. van Acker, C. Glas, C. Kos, W. Ras, T. van Tunen, L. Visman, C. de Vries en L. Wijers. Heren IJmond 1; R. van der Pol (doel); B. Beentjes, H. Boom, E. Jonker, K. Kles- ser, E. Sauer, A. Visser, C. de Vries en J. Wolters. Bij de rederij is bericht ontvangen, dat een opvarende van de motorlogger VL 84, van de rederij A. Verboon in Vlaardin- gen, de 42-jarige J. Rog uit Scheveningen, overboord is geslagen en verdronken. Het stoffelijk overschot is geborgen. De heer Rog was gehuwd en had twee kinderen. - In zijn atelier in een aardig hutje bij het dorp Bouilladisse in de buurt van Marseille heeft de Zwitserse kunst schilder R. Thur een groot portret ge schilderd van mevrouw Jacqueline Kennedy, vrouw van de nieuwe Ame rikaanse president. De artiest zal op 27 januari uit Frankrijk naar Washing ton vertrekken om zijn werk op het Witte Huis aan te bieden. In de tweede klasse A krijgt De Kenne- mers, dat de punten toch zo hard nodig heeft, het tegen Vitesse ongetwijfeld zwaar te verantwoorden. Een andere belangrijke wedstrijd is de ontmoeting tussen QSC en Alcmaria Victrix. Van de clubs uit de kop groep van 3 A geven we Velsen en CSV een goede kans op de overwinning, respec tievelijk op Egmondia en SEW, maar ver wachten we, dat Wijk aan Zee tegen DTS een punt zal verspelen. De beide Velsense vierdeklassers gaan ongetwijfeld zware wedstrijden tegemoet. Veel belangstelling zal ongetwijfeld de ontmoeting tussen De Kennemers en Vi tesse trekken. De Beverwijkers beleven weer moeilijke tijden, terwijl het de Cas- tricummers de laatste tijd juist bepaald naar den vleze gaat (11 punten uit 6 ach tereenvolgende wedstrijden), zo zelfs, dat ze momenteel aardig dicht de bovenste plaats genaderd zijn. Zal De Kennemers zich dus de komende zondag volledig in zetten uit lijfsbehoud, de Castricummers zullen zulks doen ter wille van hun goede kansen op de bovenste plaats. We houden het op de Vitessenaren! VVB brengt er de laatste weken niet zo veel van terecht als we verwacht hadden. Ditzelfde kan echter ook gezegd worden ten opzichte van Watergraafsmeer, de tegenstander der Breesapers voor zondag, zodat de kansen vrijwel gelijk staan en waarschijnlijk een gelijk spel kan verwacht worden. Velsen, dat inderdaad plannen schijnt te Advertentie Binnenkort hebben wij de Duitse topmerk (115 liter) voor 3S9,™ Dit scheelt, u tientallen guldens door onze rechtstreekse inkoop bij de fabriek Voor nadere inlichtingen Sinds 1903 1 E Jl"' 1 5 A l IE B. Tl ZX Lange Nieuwstraat 433 - 435, IJmuiden Telefoon 4654 In verband met het tweede lustrum van de afdeling Velsen-Noord van de Algemene Bond van Ouden van Dagen zal de per soneelsvereniging van de n.v. De Plaat wellerij de leden van de .jubilerende af deling een toneelavond aanbieden. Deze geste, die door de directie van de Plaat- wellerij hartelijk wordt gesteund, is dank baar aanvaard. De Koninklijke Papier fabrieken Van Gelder Zonen n.v. te Velsen stelt haar prachtige zaal in gebouw „Con cordia" voor deze avond beschikbaar. De toneeluitvoering wordt gegeven door de toneelclub van De Paatwellerij. Opgevoerd wordt het blijspel (in drie bedrijven, van Dick van Maasland) „Met hartelijke ge lukwensen", onder regie van mevrouw Clausen. Zaterdagavond 21 januari worden de gasten voor hun jubileumfeest in gebouw Concordia" verwacht. Een 13-jarige jongen uit Beverwijk heeft tijdens het spelen op de speelplaats van de Papiervakschool in Velsen-Noord zijn linkerbeen gebroken. Hij werd naar het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk over gebracht. IJMUIDEN Artsen: J. Noorda, M. K. Hofstedestr. 48, tel. 5652; H. Paleari, Pegasusstraat 50, tel. 8085; D. J. Boosm n, Stationsweg 7, Velsen-Z., telefoon 4340. Apotheken: Apotheek Ledeboer, K-:nne- merlaan 80. Verloskundigen: mej. J. Winter, Evert- senstraat 3, tel. 5259; mevr. M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mej. A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 7945; mej. E. W. Engelhart, Moerbergplantsoen 143, telef. no. 7949. SANTPOORT Artsen: R. Mansholt, Vinkenbaan no. 23, Santpoort-Station, telefoon 8320. Apotheek: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-N., tel 02560 8284. VELSEN Wijkverpleging: zuster M. v. Gelder, Lange Nieuwstraat 34, tel. 4378: Oud- IJmuiden en IJmuiden-Oost; zuster C. E. Th. Man, IJsselstraat 23, tel. 8028: IJ nui- den en IJmuiden-Oost; zuster D. Spiers, Gelvinkstraat 27, Velsen-Noord, telef. K 25103936: Driehuis, Velsen-ZuicT en Velsen-Noord; zuster G. Lammerts, Cu- ragaostraat 18, Santpoort, telefoon 3756: Santpoort-Zuid en Santpoort-Noord. VELSEN-NOORD—BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: A. Verburg, ten huize van dr. Rooyaards, dr. Schuitstr. 12, tel. 3636, b.g.g. 5551. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: G. K. Fierstra, WJj- kerstraatweg 194, Velsen-Noord, telefoon 02510—4987. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apotheek Donker, Breestraat 61, telefoon 3180. HEEMSKERK—UITGEEST Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: H. Kloppert, G. van Assendelftstraat 25 B, Heemskerk, telef. 02512—2476. Apotheken: De Heemskerkse apotheek, Maerelaan 46, telefoon 2476. Kraam- en wijkverpleging Witte Kruis Beverwijk en Heemskerk. Wijkverpleging: zuster De Ruyter, Laan van Kanaan 107, Beverwijk, tel. 4409. Kraamverzorging: zuster Majoor, v. Ol- denborghweg 33 Wijk aan Zee, telefoon 02517—343. CASTRICUM Arts: H. Wieringa, Schelgeest 31, tel. 2289 Wijkverpleging: zuster Boots, Koningin Julianastraat 14, telefoon 2544. Verloskundige: mevr. ScholtenKloes, Vinkenbaan 8, telefoon 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk. Zondag 22 januari IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 en 19 u.: ds. G. van Doorn; De Rank, 10 u.: P Verschoor, jongerendienst. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 u.: ds. Sj. de Roest; 19 u.: ds. J. Dickhout; jeugdkapel, 10 u.: Th. Mooy. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 10 u.: ds. J. A, Tiemens; 17 u.: dr. R. J. van der Meu- len; Petrakerk, 10 u.: dr. R. J. van der Meulen; 17 u.: ds. W. Diepersloot. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Rambonnet- laan, 9.30 en 17 u.: ds. W. L. Kurpers- hoek. Chr. Geref. Kerk, 10 en 17 u.: ds. M. Vlietstra. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 en 20 u.: bijeenkomst, spreker J. Jenin- ga. R.K.- Kerk, Gregoriuskerk, zondag 8 en 10 u. In de week: 8 u. R.-K. Kerk, Petruslcerk, Dolfijnstraat, zondag: 7, 8, 9.15 (Hoogmis), 11 en 18 u. 4n de week 7 en 8 u. Oud-Katholieke Kerk, 8 u.: vroegmis, 10 u.: hoogmis; 19 u.: vespers; woensdag 9 u.: heilige mis. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 10 u.: Heiligingsdienst; 19.15 u.: openlucht samenkomst Kennemerlaan; 20 u.: open bare samenkomst'o.i.v. kapt. C. NïëÜW- land. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 u spreker N. Schouten; 11.15 u.: zon dagsschool. Volle Evang. Gem., Cult Geb., 19.30 u.: J. de Graaf. Geref. Gem., Cult. Geb., 10 en 17 u.: leesdienst. Kerk v. Jezus Christus v. d. Heiligen der laatste dagen, Cult. Geb., 17 u.: dienst. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 u.: ds. J. H. Dickhout; 19 u.: ds. Sj. de Roest. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 u.: ds. W. Diepersloot; 17 u.: ds. J. A. Tiemens. Ver. v. Vrjjz. Herv., Abelenstraat, 10.30 u.: ds. G. Nijenhuis. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare- niusstraat, 10 en 19.30 u.: ds. Postma. R.-K. Kerk, H. Laurentius van Brindisie, Willemsbeekweg 100, H. H. Missen te 6, 7, 8, 9.15 (Hoogmis), 10.45 en 12 u.: 18 u.: Avondmis; in de week 6.30, 7 en 7.45 u Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 u.: Verkondiging van de dood des Heren. Lectorium Rosicrucianum. Stationsweg 95, 10.30 u.: H. Neisingh. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, T0 u.: ds. L. Brink; 19 u.: ds. Van Egmond, jeugddienst. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 en 19 u.: ds. H, P, Huisman. Geref. Kerk, 10 u.: ds. A. C. van Nood; 17 u.: ds. J. Knol. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal Van Diepenstraat, N. Klein Ha- neveld. R.-K. Kerk St. Joseph, Wijkerstraatweg 55, 6.45, 8, 9.15 en 11 u.; 18 u.: avondmis; in de week 6.45, 7.20 en 8 uur. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, 9.35 u.: ds. Ris. R.-K. Kerk, St. Engelmundus, 7, 8.15, 9.45 en 11.30 uur. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 en 17 u.: ds. J. C. Remijn. R.-K. Kerk, 7, 8.15, 9.30 (Hoogmis) en 11.30 u. In de week 7 en 8 u. Doopsgez. Gem., Wiistelaan 75, 10.30 u.: ds. P. J. van Schayck. Adventskerk, 10 u.: ds. G. H. van Wil- lenswaard; jeugdkerk, Jeugdhuis, 10 u.: J. Korting. Chr. Geref. Kerk, Pniëlkapel, 10 en 16 u.: ds. J. C. Maris. HAARLEM: Church of England. Kinderhuissingel, 3 p.m.: Bishop of Fulham. BEVERWIJK: Maranatha, 10 u.: F. Niemeyer. R.-K. Kerken: St. Agatha, H.H. Missen te 6.15, 7, 8 (Kindermis), 9, 10.15 (Hoog mis) en 11.45 u.; 19 u.: Avondmis; in de week: 7, 7.45, 8.30 en 9 u.; O.L. Vrouw van Goede Raad, 6.30, 7.45, 9.00, 10.30 en 11.45 u.; 19 u.: Avondmis; in de week 7.00, 7.45 en 8.30 u.; Regina Caeli: 7, 8.15, 9.30 (Hoogmis) en 11.15 u.; 19.30 u.: Avondmis; in de week 7, 7.45, 8.30 en 9 u.; St. Jozef 8.30, 10 u. (Hoogmis); in de week 7.30 u. Evang. Luth. Gem., 10.45 u.: ds. Ris. Vrjje Evang. Gem., Koningstraat 117, Br. J. van der Steen. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 u.: ds. G. W. IJzerman, Heilig Avond maal; Irenekapel, 10 u.: ds. G. van Schuppen; De Opgang, 10 u.: ds. W. Oorthuys; 19.15 u.: ds. A. Johannes van Delft, Open-Deur dienst. Oosterwijk-Meeresteyn, 10 u.: vie. L. A. Nagtegaal; Jeugdkapel „De Opgang",- 10 u.: de heer H. Olivierse. Vrjjz. Herv. Kerk, Prinsesselaan, 10 u.: ds. J. W. Wery van Haarlem. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 u.: ds. Joh. Knol van Heemskerk; 17 u.: ds. A. C. van Nood van Velsen. Chr. Geref. Gemeente, Prinsesselaan- kerk, 15 u.: ds. Vlietstra. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 u.: Heiligingsamenkomst; 12 u.: zondags school; 16.30 u.: Kindersamenkomst; 20 u.: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 u.: ds. J. A. Eekhof. HEEMSKERK: Vrijz. Chr. Commissie, gebouw „Bloem- lust". 10 u.: ds. Breukink, Rem. pred. te Alkmaar. Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 u.: ds. M. Wendte; 19 u.: Zangdienst; 19.15 u.: Open-Deur dienst; ds. Klamer van Hil versum. Geref. Morgensterkerk, Constantijn Huygensstraat, 9.30 en 17 u.: ds. C. Ho- mans. R.-K. St. Laurentiuskerk, 6.30 en 7.45 u.: H. Missen; 9.15 u.: Hoogmis; 12 en 17.15 u.: Avondmissen. O.L. Vrouw van Lourdeskapel, 8.15 u,: H. Mis; 10 u.: Hoogmis. CASTRICUM: R.-K. Kerk, 6.45, 8, 9.15, 11 en 18 u. Ned. Herv. Gem., 10.30 u.: ds. P. Salm. Geref. Kerk, 10 en 17 u.: ds. Y. van der 2g0 BAKKUM: R.-K. Kerk, 6.45, 8.30 en 10.30 u. Dr. Albert Schweitzer heeft op 14 ja nuari in Lambarene zijn 86ste verjaar dag gevierd. Op deze foto, welke ons thans pas bereikte, zien we hoe de president van de nieuwe republiek Gabon, Leon M'Ba, dr. Schweitzer een onderscheiding opspeldt. (Telefoto) hebben om dit jaar kampioen te worden, krijgt Egmondia op bezoek. De Egmonders komen de laatste tijd aardig uit de hoek (acht punten uit de laatste vier wedstrij den), zodat de Velsenaren deze wedstrijd zeker niet cadeau zullen krijgen. Toch ge loven we wel, dat de punten in Santpoort zullen blijven! Beverwijk, dat zich zondag j.l. tegen DTS zo dapper weerde, geven we wederom een goede kans om zijn puntenaantal te vermeerderen, nu het in de komende wed strijd tegen hekkesluiter ZAP gaat. ADO versus DEM Spanning zal er ongetwijfeld heersen bij de semi-plaatselijke ontmoeting ADO— DEM. De Heemskerkers zijn er de laatste tijd lelijk uit één punt uit de laatste vijf wedstrijden maar toch achten we ze wel in staat een gelijk spel te bewerkstel ligen. Grote belangen staan er op het spel bij Wijk aan ZeeDTS. Beide ploegen hebben nog hun kans op de bovenste plaats, maar tenslotte is de situatie ten opzichte van koploper Velsen zo, dat ze voorlopig al thans geen puntenverlies kunnen heb ben. De kans op een gelijk spel lijkt ons groot. Wie de laatste weken ook „van de kook" zijn, dat zijn de SEW'ers (in vijf wedstrij den geen enkel winstpunt). Zondag a.s. zijn ze de gasten van CSV en tegen deze Cas tricummers gaan ze de zesde achtereen volgende nederlaag tegemoet. KinheimETO Na een lange rust komt zondag Kinheim weer eens in actie. De Velsenaren ont vangen dan ETO en hoewel deze Haarlem- mermeerders de laatste weken wat tegen vallen, geloven we toch, dat Kinheim met een gelijk spel meer dan tevreden mag zijn. De andere Velsense vierdeklasser, Ter rasvogels, die er nóg slechter voorstaat dan Kinheim, brengt een bezoek aan de Hoofd dorp Boys, die de laatste tijd blijkbaar willen tonen, dat ze hun promotie naar de vierde klasse waard zijn. We geven niet veel voor de kansen der Santpoorters. DE KENNEMERS 2 (uit tegen Haarlem 4): Vos; Beentjes en Aardenburg; De Graaf, Hofland en Horeman; Vos, Telkamp, Schutten, Tervoort en Schaap. BEVERWIJK (uit tegen ZAP): Meyer; Lindhout en Lorjee; Van der Wateren, K. Minneboo en Opzeeland; Van der Mey, Kick Minneboo, Waanders, Gerrits en Ket ting. STORMVOGELS 2 (thuis tegen Excel sior 2): Egner; Van den Oever en Smits; Plug, Minneboo en Kloosterman; Bakker, De Boer, Vessies, Ketting en Ramakers. DEM (uit tegen ADO): Aardenburg; J. Niesten en Beentjes; Stuifbergen, Star mans en J. Niesten; Pijnen, Zonjee, C. v. Lieshout, Aardenburg en Kleef. DEM 2 (uit tegen HFC 2): Alkemade; F. v. Buggenum en A. v. Buggenum; Goderie, Lodewijks en Niesten; Half, Willems, Jan sen, Van Lieshout en De Boer. DE KENNEMERS (thuis tegen Vitesse): Groot; Lejeune en Huisman; Peggeman, De Bre en Van den Outenaar; Sluiter, Kops, Fenger, Verhagen en Mosk. VELSEN (thuis tegen Egmondia): Van Duyn; Van den Pieterman en Geuzen- broek; Spanjaard, Hijnen en N.N.; Witte brood, Weber, Graman, Boogzaad en Van Schagen. TERRASVOGELS (uit tegen Hoofddorp Boys): Douma; Disselköter jr. en Kramer; Disselköter sr., Van Gelder en Nieuweweg; Rijke, Timmer, Zwanenburg, Van Eden en Thoolen. Vrijdag 6 januari: m.l. Onderneming IV SCH 53. Zaterdag 7 januari: m.t. Ariadne IJM 18, Me- dan IJM 57, Cornelia Maria SCH 135. Maandag 9 januari: m.l. De Vrouw Anna KW 52 (20 jan. binnen); m.k. Tiny KW 84 (20 jan. binnen), Alnilam KW 90 20 jan. binnen), Gijs- bertha KW 143. Dinsdag 10 januari: m.t. Jacoba Gesina IJM 36, Cornelis Vrolijk Fzn. SCH 171, Voorloper VL 16, Jar. Senior VL 84; m.l. Grietje KW 20, Nederland VI KW 37, Aafke Jacoba KW 41, Maria Jacoba KW 73, Hette Margaretha KW 74, Huiberdina Gijsbertha KW 85, Toenadering KW 95, Nestor KW 101. Bali KW 129, Willy KW 141; m.k. Wim KW 103. Woensdag 11 januari; m.t. Toronto IJM 97, Ni- colaas Senior KW 42, Albatros KW 87, Maria Theresia KW 99, Onderneming I SCH 261, Mi- Rutger VL 153; m.l. Everard Christina KW 40, chiel Jan VL 110, Petronella VL 131, Lies je en Onderneming KW 175. Donderdag 12 januari: m.l. Gezina Geertrui KW 176. Dolfijn RO 2. Vrijdag 13 januari: m.t. Sakina Martine KW 32, Dirk Maria KW 80: m.k. Swift IJM 54, Pietertje HD 87. Zaterdag 14 januari: m.t. Post Boy IJM 35, Deining KW 8, Cornelis den Duik KW 144, Claes- je RO 46; m.l. Onderneming III SCH 117, Voor lichter VL 114, Koningin Wilhelmina VL 190, Willem Robert RO 27. Maandag 16 januari: m.t. Egmont IJM 99, Golf stroom KW 4, Antje KW 49, Brittenburg KW 121, Ada VL 7, Michiel HD 108; m.l. Jan IJM 81, Ver wachting IJM 204, Wiron III IJM 221, Adrianus KW 10, Willem Cornelis KW 16, Arie Nico KW 17, Adriana KW 19, Concordia KW 26, De Ver wachting KW 28, Neptunus WD 45 (20 jan. bin nen), Floris KW 59, Elizabeth KW 64, Henk KW 66, Saturnus KW 69, Nelly Maria KW 70, Dog- gersbank KW 75, Willempje KW 89, Molva KW 91, De Vrouw Dirkje KW 104, Jacoba KW 107, Geertje KW 108, Avontuur KW 114, Astra, KW 115, Arie Jacob KW 116, Robert William KW 123, Sursum Corda KW 124, Petronella KW 125 Jacoba Catharina KW 132, Gijsbert Bastiaan KW 161, De Vier Gezusters KW 162, Vertrouwen KW 166, Pie- ter Anne KW 169, Drie Gebroeders HD 79, Prin ses Juliana VL 97; m.k. Dageraad IJM 4, Zuider kruis IJM 7 (19 jan. binnen), Maartje IJM 8. Poolster IJM 11, Maria Lovisa IJM 16, Emisel IJM 31, Jannie IJM 38, Arend Willem IJM 40, Margri- ta IJM 42, De Hoop I IJM 45, Frederika Maria IJM 52, De Hoop II IJM 59, Klaas Junior IJM 60, K. P. IJM 61, Jaap IJM 62. Michiel IJM IJM 63, Ronny IJM 64, Frank IJM 65, Paul IJM 66, Hans IJM 67, De Hoop III IJM 73, Wiron VII IJM 206, Wiron VI IJM 207, Wiron V IJM 208, Wirfon I JM 210, Neeltje IJM 240 (18 jan. binnen), Magda IJM 272. Deo Volente II KW 11, Anne Marie KW 27. Ermine KW 30, Petronella KW 31, Limanda Advertentie HUUR-PIANO'S in ruime keuze KW 33, Stern KW 36, Wilhelmina KW 46, Prin ses Margriet KW 51, Dinemarie KW 57, Cornelia Adriana KW 58. Ludy KW 61 (17 jan. binnen), Margriet Jozien KW 63, Arend Cornelis KW 68, Nico KW 72, Willem KW 94, (19 jan. binnen), Nico KW 96. Arendje KW 98, Esperanza KW 102, Jacoba KW 105 Karla Ellen KW 106, Gijsbert Dirk KW 109 (17 jan. binnen), Wilma KW 113, Mare Liberum KW 117, Cornelis KW 118, IJs brand KW 119 (17 jan. binnen), Flamingo KW 120. Agatha Arie KW 126, Adriana KW 131, Ko ningin Juliana KW 133, Dirk Taat KW 134, Urania KW 136, Dirk van Beelen KW 148, Gijsbert Ma rian KW 150 (19 jan. binnen), Willy Alida KW 155, Peter Leonard KW 156. Agatha KW 157, De Vrouw Alida KW 160. Alida Jacoba KW 165, Cor nelis Schaap KW 172, Pieter Jacob KW 178, Ma- ryanne WR 7, Okko Bosker WR 25, Petra WR 32, Jan Willem WR 34, Sagitta WR 37, Internos WS 49, Stella Maris WR 51, Spes Nostra WR 56, Sijt- je WR 58, Alie WR 59, Arie Geertje KW 51. Dinsdag 17 januari: mt. Johannes Polderman IJM 20, Allan Water IJM 34, Protinus IJM 154,, Wiron IV IJM 209 Wiron II IJM 211, Jan Maria KW 171, Willem VL 121, Johanna SCH 3; m.l Adeodatus IJM 30 (18 jan. binnen), Vertrouwen KW 6, Orion K W22, Volharding KW 23, Bertha KW 38,. Cornelis Marinus KW 48, Voorwaarts KW 140. Onderneming II SCH 27, Oceaan VI SCH 121, Martha Maria VL 199; m.k Corrie IJM 78 Arend je Jacoba KW 21, Ludy KW 61 (18 jan. binnen), Maartje KW 71, Adriana Catharina KW 92 (18 jan. binnen), Gijsbert Dirk KW 109 (18 jan. bin nen), IJsbrand KW 119 (18 jan. binnen). Woensdag 18 januari: m.t. Emma IJM 15, Am sterdam IJM 28, Stadt Enckhuysen KW 82, Em ma Wilhelmina KW 135; m.k. Neeltje IJM 240 (19 jan. binnen), Ludy KW 61 (20 jan. binnen). Gijsbert Dirk KW 109, IJsbrand KW 119 (20 jan binnen). 19 januari: mt. Emma IJM 15, Delft IJM 37, lob Gouda IJM 79, Albertha Hendrika KW 81, Ane Ouwehand KW 122: m.l Adeodatus IJM 30: m.k. Zuiderkruis IJM 7 120 jan. binnen), Neeltpe IJM 240, Willem KW 94. Gijsbert Marian KW 150, Albert MO 1. Vrijdag 20 jan.: m.t. Elie Chenevière IJM 32.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 6