PANDA EN DE GROTBOKSER. W - - ïïlc Tfliiian KONING BARBONIX I 4 BOHAN DEBUTEERT VOOR HUIS-BIOR MET EEN NIEUWE „SLANKE LIJN Groen Co ïïtil öf brrlfbm fijh RYNBENDE'S Kasteel te koop voor vijfhonderd gulden eervliet Rokken blijven kortlage taille enmatrozenmutsen VRIJDAG 27 JANUARI 1961 11 3' radio televisie i Geen fond Mevrouw Van Leeuwen VA RA -omroepster De radio geeft zaterdag T elevisieprogramma Rem-Saus Jaarlijks 30.000 geboorten door k.i. in Amerika het kleine wonder! DE FRANSE VOORJAARSMODE 99 Centrale Verwarming Oliestook-installaties door Radu Tudoran Vertaling Margot Bakker een eerlijke 'jonge' - jonge Churchill met gejuich in liet Lagerhuis ontvangen 200 jaar geleden K ft 20. Tot Panda's grote geruststelling was het nu, in de duisternis, tamelijk stil op straat; dat gaf dus minder kans dat zij herkend zouden worden, en bovendien kwam Blabla nu niet zo sterk in de ver leiding om een auto op te eten. „Zul je het nu goed onthouden, Bla?" vroeg hij. Die glimmende dingen zijn geen dino saurussen en je kunt ze niet eten, en er wordt altijd iemand kwaad op je als je ze stuk maakt." „Jammer-bah," zei de holbewoner getroffen. „Niet goed dinosau rus, wat eet? Ikkie Blabla trekhonger rammel-boem-boem." „Wat we dan wèl gaan eten zal ik je laten zien," sprak Panda met een fijn glimlachje, terwijl hij op een croquetten-automaat toestapte. „Kijk hier doen we geld in, voor het eerlijke, en dan krijgen we te eten. Lek ker, hoor!" „Ahhhh mooi-makkelijk!" riep de grage eter verheugd, terwijl hij smakelijk de tanden zette in de automaat, die hij met m,edenemen van een stukje pui in de handen had genomen. Reeds de eerste hap stelde hem teleur. „Ook glim- ding," zei hij ontgoocheld. IUII Wil fclVII Het moet ons van het hart, dat de tele visiebewerking van Jan de Hartog's toneelstuk „Schipper naast God" niet dat resultaat heeft opgeleverd, dat wij er van verwachtten. Zoals het spel in de V.P.R.O.- uitzending van donderdagavond tot ons kwam hield het heel nauwgezet thema en these aan van de auteur, maar ,'iet miste het dramatisch fond, dat de toneelopvoe ring kenmerkte. Een tekort aan diepte dus. Men versta ons niet verkeerd. De Hartog is een bijzonder handig dramaturg. Hij geeft zijn effecten het aanzien van reacties uit het zielsconflict. Hij verstaat zo goed de kunst ze te plaatsen, dat men ze gretig absorbeert en dat is een faculteit, welke men vaak bij toneelschrijvers ontbeert. Op het beeldscherm echter doorziet men dat sneller, zeker als de plaats van handeling een kleine benauwde ruimte !s, waarin effecten worden teruggekaatst. Daarom konden wij wel aandachtig luisteren, maar te kijken viel er nauwelijks 'ets Er groeide niets van binnen, er ontwikkelde zich niets. De diepte van het toneel kan innerlijke diepte suggereren. Op het beeld scherm en in de huiskamer suggereert men dat niet. Het moet er al zijn: in het stuk. Vandaar onze onbevredigdheid, die door de nogal onhandige enscenering met de steeds op en afgaande personen in de hand werd gewerkt. De persoonlijke vertolkingen lagen in die lijn, al probeerden Robert de Vries en Hans Tiemeier ervan te maken wat te maken viel. Ons voldeed Lo van Hensber- gen nog het meest. Regisseur Jack Dixon kon ook al geen ijzer met handen breken Hij zat aan de beperkingen van zijn medium vast. Hij kon er geen toneel of film van maken, waarin die beperKingen niet gelden. „Het gesprek aan de schrijftafel" vooraf, hoe goed van bedoeling, bleef steken ;n een heel verward relaas en betogen. De iNT T.S.- reportage uit Berlijn van het kunstrijif>n voor paren legde de feitelijke kracht van de t.v. bloot: ons zonder omwegen t'j de dingen te betrekken. Beeldschermer In verband met het vertrek van de om roepster Karin Kraaykamp bij de VARA is na een selectie uit meer dan driehon derd sollicitanten de keuze gevallen op mevrouw Jetta van Leeuwen uit Huizen (N.H.) Zondagavond in de programma show van Bruce Low zal mevrouw Van Leeuwen een proefuitzending verzorgen. HILversum I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor u en uw gezin, praatje. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Gram. (9.359.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Samen thuis, leting. 10.05 Morgenwijding. VARA: Gevarieerd progr. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouw- meded. 12.33 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA- Varia. 13.20 Sportnieuws. 13.45 Gram. 14.05 Voor de jeugd. 14.40 Lichte muz. 14.55 Het rassenvraag stuk in Zuid-Afrika, forum. 15.40 Fanfarekorps. 16.00 Boekbespr. 16.20 Sluiting jongerenconferen- tie Dr. Wiardi Beekman Stichting Aansl. Jazz- muz. 17.00 Niet apart maar samen, rep. Dr. Wiar di Beekman Stichting. 17.10 Jazzmuz. 17.35 Week- journ. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 De zinneloos heid der ruimtevaart, lezing. 18.35 Lichte muziek 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passe partout Dij gaslicht, lezing. 19.40 Evangelisten vertellen, lezing. 19.55 Deze week, lezing. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Soc. comm. 21.30 Lichte muz. 22.00 De Romance van Lasca, het Eskimomeisje, hoorspel. 22.30 Nieuws. 22.40 Gevar. progr. 23.10 Gram. m. comm. 23.40 Gram 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en over weging. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middag klok - noodklok. 12.04 Metropole-ork., klein koor en soliste. (12.30—12.33 Land- en tuinb.meded.). 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.50 Voor de jeugd. 14.00 Mannen koor. 14.20 Jazzmuz. 14.50 Lichte muz. 15.10 Fran se les. 15.30 Pianorecital. 16.00 Gregoriaanse zang 16.30 Instr. octet. 16.50 Sportperiscoop. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Kunstkron. 18.30 Gram. 18.50 Toe spraak. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.25 Memojan- dum 19.30 Lichte muz. 19.50 Lichtbaken, lezing 20.00 Concertgebouw-ork. 21.00 U bent toch ook van de partij?, lezing. 21.10 Gevar. prop:. 22.25 Eur. kampioensch. kunstrijden te Berlijn. 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.00 Religieuze muziek 23.55—24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.02 Gevar. muz. 12.30 Weerber 12.35 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nws, 13.15 Muzik. kaleidoscoop. 14.30 Lichte muz. 15.00 Accordeonmuz. 15.15 Volksliederen. 15.45 Accor- deonmuz. (voortz.). 16.00 Lichte muz. 16.30 Gram. 17.00 Nieuws. 17.15 Dagklapper en lit. kal. 17.20 Liturgische gezangen. 17.30 Gevar. muz. 17.45 En gelse les. 18.00 Koorzang. 18.30 Voor de soldaten. VOOR VRIJDAG NTS 20.00 Weekjoum. AVRO: 20.30 De toestand m de wereld, lezing. 20.45 TV-kron. 21.15 Gevar progr. 22.00 Met het oog op.., praatje. NTS: plm 22.05—23.00 Eurovisie: Europese kampioenschap pen kunstrijden te Berlijn. VOOR ZATERDAG NCRV: 17.00—17.30 Voor de kinderen. NTS: 20.00 Joum. en weeroverz. NCRV: 20.20 Act 20.30 Cabaretprogr 20.55 Israëlische volksdansen 21.05 Gevar progr 21.50 Dagsluiting. NTS 22.05 23 00 Eurovisie: Eur. kamp. kunstrijden te Berlijn. Voor de tegenwaarde van 120 Ameri kaanse dollars plus de kosten van de loodgieter kunnen dromers over lucht kastelen, eigenaar worden van een echt kasteel in Zuidelijk-Centraal Frankrijk. De laatste kasteelheer was een Ameri kaan met romantische neigingen. Maar hij is al zeventien jaar dood en het zoeken naar iemand die voor zijn erfenis in aan merking kon komen, heeft geen succes op geleverd. En daarom is het slot thans te koop voor ongeveer 500. Het kasteel was eigendom van het ge slacht van de hertogen van Durfort de Du- ras. In 1929 liet een Amerikaan aanspra ken op het kasteel gelden. Hij noemde Advertentie ■t v is lichter en in vele gevallen nóg fijner dan mayonaise. Slechts f 1.20 per grote pot. t Verse, fijne Remouladesaus? zich Victor Hugo Duras, afstammeling van een Duras die in gezelschap van Lafayette naar de nieuwe wereld was gegaan. De Amerikaan kocht het kasteel voor 50.000 franks, wat toen ongeveer 2000 dollar was, en begon er het leven te leiden van een grand seigneur uit de tijd dat Frankrijk nog een monarchie was. De dorpsbewo ners herinneren zich Duras nog als een lange, sigaren rokende figuur in ruitjes- pak en idem pet. Zij weten ook te ver tellen dat „Duras" 's nachts vaak opstond, de toren van het kasteel beklom, en de volle maan bewonderde. Maar in 1940, toen Frankrijk aan de Duitse troepen ten prooi gevallen was, werd Duras als ongewenste vreemdeling door de politie van de Vichy-regering over de grens gezet. Hij vestigde zich in Por tugal en stierf in 1943 „in ballingschap in de Verenigde Staten. Sinds dat jaar is men in Frankrijk op zoek geweest naar de wettige erfgenamen van de laatste heer van Durfort de Duras. In 1952 beschikte een gerechtshof dat de Franse staat het kasteel zou beheren. Wat dat betekende, toont de vervallen staat waarin het kasteel momenteel verkeert. Deskundigen schatten dat de nieuwe eigenaar, indien deze ooit komt opdagen, voor 40.000 dollar herstellingen zal moe ten laten verrichten. 6869. Geen wonder, dat Mafala schrokZware stappen klonken achter hem, en barse stemmen riepen hem aan. Dat is hij.' Mafala, de gevluchte alchimist! Ze renden naar hem toe en grepen hem vast. Eindelijk hebben we je gevonden! zeiden ze triomfantelijk. Je bent gevangen, op bevel des konings. Kom mee! Mafala's knieën knikten van de schrik. Nu was hij verloren! Wat een pech, dat er nu juist soldaten in de buurt waren Toch probeerde hij nog te ontkomen. Met een ruk ontdook hij de vuisten der solde niers en met grote sprongen rende hij weg Een Amerikaanse doktersvrouw heeft in de „Christian Herald" een artikel geschre ven waarin zij verklaart dat in Amerika ongeveer 30.000 geboorten per jaar voor komen als gevolg van kunstmatige inse minatie. Gehuwde medische studenten, artsen en co-assistenten, aldus het artikel zijn in de meeste gevallen de donors. Doorgaans ge schiedt de donatie zonder medeweten of voorkennis van de echtgenote der donors en ontvangt de donor een beloning van 25 tot 30 dollar per donatie, aldus de schrijf ster. Hoewel niet door de wet erkend, wordt de praktijk van de kunstmatige insemina tie voortdurend uitgebreider en is het niet uitgesloten dat er „spermabanken" zul len ontstaan, zoals er thans „bloedbanken" zijn. Rooms-katholieken kunnen aan de Kunst matige inseminatie geen medewerking verlenen, orthodoxe Joden alleen met toe stemming van het rabbinaat. De meeste protestanten, aldus de schrijfster, vragen geen toestemming. De „Christian Herald" is een maand blad voor alle protestantse gezindten. Advertentie l KONINGSTRAAT U HAARLEM KL. V6V7* horend Een volkomen nieuw boortoestel van ADITONE, dat geheel on zichtbaar achter het oor gedragen kan worden, is zojuist op de markt gekomen. Vraagt een brochure van deze nieuwe ADITONE type 615 Gratis twee weken op proef! Ook de oorhangers van Audium, linke, Philips, Siemens, en Willco voorradig. De grootste keuze en de beste service vindt U bij horen zien Mare Bohan, de nieuwe ontwerper van het modehuis Christian Dior, heeft donder dag in de Franse hoofdstad zijn „slanke lijn" getoond en daarbij de vrouwen de raad gegeven, „in de spiegel te kijken en zelf haar roklengte te bepalen". Bohan formu leerde dit als volgt: „Als een meisje benen heeft, die niet precies aan de ideale maten van de mode-ontwerper beantwoorden, moet zij voor de spiegel gaan staan en te werk gaan naar eigen inzicht en goede smaak. Zij moet dan zelf de lengte van haar rokken bepalen". Bohan stelde dat „Parijs grijs" en het „Dior marineblauw" de basiskleuren voor de garderobe voor overdag van de moder ne vrouw zouden zijn. Hij zei voorts, dat zijn nieuwe zonnige tinten konden dienstdoen als stimulantia voor vrouwen die zelfvertrouwen missen Hij voegde eraan toe, dat hem bij het ontwerpen van zijn nieuwe collectie ook de wensen van de niet meer zo jonge, en niet meer zo slanke vrouwen voor ogen had den gestaan. Desondanks werden zijn mo dellen getoond op bijzonder jeugdige en uiterst slanke mannequins. Bohan zei er van overtuigd te zijn dat de „slanke lijn" het zowel zou doen voor jonge meisjes als wel voor vrouwen van veertig en ouder. Grand décolleté De collectie bestaande uit 180 japonnen, complets en mantels. De nieuwe „slanke lijn" is een ver lengd silhouet, een soms verlaagde tail le, zeer afkledende rokken, en zelfs een paar diepe décolleté's die de aanwezigen de wenkbrauwen deden optrekken: „Kan dat nu wel? Zo laag?" hoorde men fluis teren. De bustelijn bleef in vele andere model len verborgen in lange bovenstukken waarin geen plaats was voor de natuur- Advertentie BLOEMENDAAL TELEFOON 54855 lijke rondingen, of in bloezende lijfjes die verdwenen in de verlaagde taille. Volgens de traditie-Dior werden er twee zwarte avondjaponnen getoond, welke aan de voorzijde tot op het middel waren open gelaten, en de indruk wekten, dat de man nequin er niets onder droeg. Een japon van korenbloemblauwe sjan- toeng met een grote boothals, vertoonde een diepe uitsnijding middenvoor, welke eveneens weinig verhulde. Exit: „vamp"-lijn Na de show zei de hertogin van Wind sor, die zich onder de ongeveer 350 mode deskundigen en beroemdheden bevond: „Dit was schitterend, in een woord mag nifiek." In de nieuwe lijn van Dior was niets te bespeuren van „vamp"-lijn of „beatnik stijl". Volgens Bohan zou het de kunst voor de vrouw in 1961 zijn, de man te be koren door haar jeugdige verschijning. Voor overdag toonde Bohan een mouwlo ze japon: een weinig bloezend over een ceintuur welke ter hoogte van de heupen was bevestigd. Daaronder was de rok ruim tot aan de zoom. Dit model werd gedragen met getail leerde jasjes, eveneens dichtgemaakt in de verlaagde taillelijn. Om de indruk van de „slanke lijn" nog te versterken, waren er lange rechte ja ponnen, die pas op de heupen nauw het lichaam omsloten Een zwart met witte japon had als inzet een brede zwartleren band om de heupen. Bij beide modellen werden matrozenmutsen gedragen, naar Frans en Amerikaans model. De lengte van de verschillende japon nen uit de collectie varieerde van tot juist onder de knie tot een half bedekte knie. Het brandende dal 27) „Goede dag. goede dag!" riep Dumitrica. Hij keek het gezelschap nieuwsgierig aan. „Ach, zijn jullie het. Bujoran?" Gaan jullie verhuizen? De jonge man schoof zijn pelsmuts in de nek. „Ja, dat moeten we immers wel," zei hij opgeruimd, „ik hoop dat er ons nooit iets ergers overkomt." „Hebben jullie je land goed verpacht?" „Goed of slecht hoe zal ik het noemen? We heb ben de armoedige tijd in elk geval wel achter de rug." „Goed zo!" riep Dumitrica. Hij deed zijn best blijd schap over hun voorspoed te tonen. „En wanneer wor den op jullie grond de putten aangelegd?" „Ze zijn al bezig de boortorens te bouwen. U moest eens zien hoe het daar beneden toegaat. Iedereen trekt weg." „Waarheen?" „De heuvel op. We zullen nieuwe huizen bouwen. Geld is meer waard dan een ouderlijk huis met armoede. „We worden nu allemaal deftige lui," voegde de oude man er met lage schorre stem aan toe, terwijl de jonge vrouw zonder veel overtuiging voor zich uitkeek. „Het allerbeste dan!" riep hij, terwijl hij zijn paard aanzette. Toen hij voor zijn huis uit het zadel steeg hoorde hij langs de weg naar Ploesjti een auto nade ren. Het was een dure limousine, waarvan de glanzende zwarte lak dwars door stof en vuil heen glom. De wa gen stopte vlak naast de droge sloot. Een paar boeren op hun zondags stapten uit en lachten trots, omdat zij in zo'n prachtige wagen thuisgekomen waren. „Goede avond, meneer Dumitrica", zeiden zij. „Schenkt u ons een glas wijn in." „Goede avond," zei Dumitrica niet al te vriende lijk. Het waren boeren die in zijn winkel tevoren ge reedschappen, emmers en de allergoedkoopste katoen hadden gekocht. Voor hun borrel waren zij tot dusver naar de kleine kroegjes gegaan. Het salon-restaurant hadden zij nog nooit durven betreden. Nu evenwel schoof de een de ander voor zich uit en weifelend en nog wat bangelijk beklommen zij de treden naar het terras. In de grote zaal zat Gogoi vlak onder de lamp met een soort hofhouding om zich heen. «Een paar klaplopers lachten bereidwillig om zijn grappen. „Goede avond," zeiden de boeren. „Waar komen jullie wel vandaan?" riep Gogoi. „Van Ploesjti, broedertje Gogoi." „Hebben jullie getekend?" „Wij hebben getekend," antwoordden zij in koor. „Daar moet op geklonken worden. Kom binnen! Me neer Dumitrica, brengt u ons iets te drinken!" Dumitrica had zijn witte jasje aangetrokken en zich achter de tapkast verschanst. Narrig mopperde hij, „Breng die kinkels wat te zuipen." De kelner knikte en vroeg wat de heren wilden drinken. Uit het aangrenzend pand kwam de vrouw van Du mitrica door de binnendeur Zij droeg een witte sjaal om de schouders. Het was een bleke magere vrouw, die altijd hoestte, of het nu warm of koud was. Zij fluisterde hem in het oor: „Vlad is hiernaast. Hij zegt dat hij jou moest spre ken". Dumitrica trok zijn wenkbrauwen samen. Terwijl hij het restaurant verliet riep Gogoi hem na, „Waar gaat dat heen, meneer Dumitrica? U moet met ons meedrinken!" Een de anderen schreeuwden dooreen. „Haal ons wat te drinken, We hebben geld! We kun nen uw hele winkel wel opkopen." De vrouw klemde de smalle lippen opeen en Dumi trica ging zonder te antwoorden naar het aangrenzende huis. In de levensmiddelenwinkel verdrongen de klanten zich. De bedienden konden de stroom nauwelijks ver werken. In de tweede winkel trof hij minder mensen aan. Op een stoel zonder leuning zat tussen rollen draad, emmers, schoppen en ander gereedschap een magere oude man, die met zijn borst op zijn stok leunde. „Wat is er aan de hand, Vlad?" vroeg de caféhouder nors. Hij keek schichtig om zich heen of niemand hem kon beluisteren. „Iets ergs, meneer Dumitrica," antwoordde de oude man onderdrukt. „Wat is er zo erg?" „Is het niet erg, dat het contract zo slecht is?" Dumitrica dacht vliegensvlug na, daarna nam hij de oude man bij de arm en bracht hem met zacht dwang in het vertrek achter de winkel: „Kom maar mee, vadertje Vlad. Hier kunnen wij rustig praten." De oude man verplaatste zich maar moeilijk en zodra hij was gaan zitten liet hij de borst weer op de stok leunen. „U bent zeker erg moe?" vroeg de caféhouder. „Ja, moe." „Hebt u vandaag ver gelopen?" De grijsaard schudde moedeloos het hoofd. Hij keek verdrietig voor zich uit. „De moeheid is niet van vandaag of gisteren. Ik heb vandaag niets bijzonders gedaan. Ik ben moe van al die jaren: drieëentachtig, meneer Dumitrica. Daar wordt een mens moe van." „Ik zal u iets te drinken halen.." Dumitrica ging naar de deur en zei iets tegen een van de winkel bedienden. „Meneer Dumtirica," begon de oude man weer te klagen, „ik heb een domme handtekening gezet." Heb ik u daartoe soms gedwongen?" „U hebt mij overrompeld. Als ik langer nagedacht had.." „Maar het geld hebt u toch graag in de zak gestoken." „Goed, maar nu hebben ze daar beneden olie ge vonden." „Ja, wat wilt u nu eigenlijk?" vroeg de caféhouder, nijdig wordend. „Ze zeggen, dat ik u voor het gerecht moet dagen." Het bloed steeg Dumitrica naar het hoofd, maar hij beheerste zich, omdat de jongen met de brandewijn juist op de drempel verscheen. „Drinkt u eerst eens, vadertje Vlad." „Gaat dat op mijn kosten?" vroeg de oude man, die de geur van de pruimebrandewijn lang niet onaange naam vond. Een groot deel van de koopsom had hij bij Dumi trica weer in alcohol omgezet. „Nee, vadertje Vlad, drinkt u maar rustig. Ik ben werkelijk niet zo'n schurk als u blijkbaar denkt." „Maar als ik nu een domme handtekening heb ge zet." De oude man dronk schielijk. Nadat de laatste druppel in zijn keel was verdwenen werd het verdriet hem weer te machtig: „En wat moeten we nu doen9 Gaan we naar de rechtbank, meneer Dumitrica?" Dumitrica stuurde de jongen nog eens naar de tapkast. „Vader Vlad," zei hij welwillend, „u wint er niets bij als u een proces tegen mij begint. Hier, drinkt u er nog een. Ik help u immers wel als u zich niet kunt redden. U hebt tot dusver immers alles bij mij kunnen krijgen wat u nodig had: een bijl, een vat, een kilo suiker en wat niet al. U weet dat mijn winkel goed gevuld is. Ik ben toch niet gierig?" De oude man sloeg ook het tweede glas in een teug achterover. Zijn stoppelig gezicht kreeg enigszins kleur. „Maar als ik nu toch een domme handtekening heb gezet! Zullen we naar de rechter gaan?" „Rust u liever wat uit en drinkt u nog wat." Buiten was het al volkomen donker, de luiken werden voor de etalageramen gezet en de klanten verlieten de zaak. Uit het restaurant drong het luide schreeuwen van Gogoi tot hen door. Dumitrica ging vlug naar het res taurant en loste zijn vrouw achter de tapkast af. „Ga jij nu maar naar Vlad", zei hij. „En laat fiem nog een en ander drinken. Ik kom straks wel." De employés van de oliemaatschappij zaten al San de tafels op hun eten te wachten. De kelners brach ten de dampende soep binnen. Aan de tafel in het mid den verdrongen de boeren zich om Gogoi, sloegen met hun stokken op het tafelblad, gooiden hun pelsmutsen op de vloer en riepen om drank. De employés lachten met volle mond. Zodra zij gegeten hadden verlieten zij het restaurant. Gogoi keek hen minachtend na. Er liep een kelner langs zijn tafel met een fles in een servet gewikkeld. „Wat is dat?" vroeg Gogoi. „Champagne, meneer Gogoi". „Wat vertel je me nu? Champagne? Voor wie?" „Voor die heren daar. „Die champagne laat je dadelijk maar hier. Ik ben meer heer dan al die kerels met elkaar". (Wordt vervolgd) Bij de collectie die het Parijse mode huis Dior donderdag heeft laten zien, behoorden ook de schoenen die speciaal voor Dior werden ontworpen door Roger Vivier. Deze heeft gebroken met de puntschoenDe mannequins schreden op schoeisel met trapeze- vormige neuzen, ietwat spits toelopend maar van voren afgeplat. Behalve de „afgesneden neus" hadden de schoenen een „komma-hak". Deze hak blijft spits en dun, maar heeft de vorm van een komma. Alle zomerstoffen, door Bohan verwerkt, waren bedrukt met bloemmotieven. In hoofdzaak had hij voor de zomerjurken chiffon gebruikt. De volle wijde rokken stonden wijduit. Ook hier waren de rok ken bevestigd aan een verlaagde taille. Voor de avondmodellen waren chiffon en zijden organdie de meest gebezigde stof fen, sjantoeng en linnen voor de dag. Een marine-blauwe sjantoeng japon „blue jeans" geheten was bestikt met glinsteren de stenen, op dezelfde wijze waarop de spijkerbroeken vaak van versiering wor den voorzien. Als een meisje zich wil kleden zoals het Huis-Dior dat voor het komende sei zoen voorschrijft, zal zij: 1. Haar benen moeten tonen, 2. een rechte japon dragen, 3. een verlaagde taille, nog versterkt door een ceintuur om de heupen, moeten suggereren en 4. een matrozenmuts moeten opzetten. Advertentie White Label dubbele klare f 8.55 per literfles exclusief glas (Van onze correspondent LONDEN Sir Winston Churchill, die de afgelopen weken ter verdere genezing van de bij een val opgelopen rugblessure op zijn landgoed Chartwell in Kent heeft doorgebracht, en woensdag naar zijn Lon- dense woning is teruggekeerd, verscheen donderdag weer als van ouds in het La gerhuis. Hij kwam binnen toen Macmil- lan bezig was vragen te beantwoorden. Er ging een gejuich op toen Churchills forse, gebogen, gestalte zichtbaar werd. Toen hij zijn woning verliet, wandelde hij zonder hulp van de voordeur naar zijn auto. Opregte Saturdagsche Haerlemsche Courant den 24 January 1761. ROMEN, den 7 January 1761. Van Napels heeft men, de droevige Tyding, dat de Berg Vesuvius, eene nieuwe Uytbraking gekre gen hebbende, reeds den Omtrek van 12 Italiaanse Mylen verwoest en met Asch en Puyn over dekt had, en dat alles bin nen en buyten die Hoofd stad in de uyterste Con sternatie gedompeld was. Zedert vyf dagen continu eert zyne yslyke Vuurbra- king onophoudelyk en geeft een geluyd van zig, als of er eene menigte zwaar Caanon na den anderen geloscht word; de Vlammen vliegen uyt zeven Kolken te gelyk, doormengd met groote Steenen, Boomen en Wortelen. Deezen avond zou de de nieuwe Operaa Zinopia op het Ko- ninglyk Theater vertoond worden, doch het Hof heeft gevonden wegens dat on verwacht Voorval alle Divertissementen te Staaken. Men heeft daarentegen eene Vasten van negen dagen en de publyke Gebeden aan de H. Januaris geordon neerd.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 11