Een jaar geëist tegen uitgever die knoeide met advertenties ik zie meer in 'n aristona Nederlanders betrokken bij internationale koffiezwendel Uitgaan in Haarlem Prof. W. J. M. van Eysinga overleden Drie doden in het verkeer Drie Vlamingen benoemd bij Belgische Radio en Televisie Braziliaanse afvalkoffie zou via Suriname en Amsterdam naar Frankrijk zijn vervoerd Vijf jaar geëist voor overval op oude boer Brabant schrapt subsidie voor verpleging van zwakzinnigen Parijse prostituée-chef door de politie gepakt 4 V f; ÏJ- DAG 27 JANUARI 1961 HAARLEMSCHE RECHTBANK TONEEL MUZIEK VOLKSUNIVERSITEIT DIVERSEN TENTOONSTELLINGEN LEZEN EN LATEN LEZEN „Er zijn talrijke mensen die wel adver tenties opgeven en niet betalen, dus waar om zit er bezwaar in als men de adver tenties niet opgeeft en wel betaalt". Deze gedachtegang lag volgens de Haarlemse officier van Justitie, mr. E. Schilder, ten grondslag aan de handelingen van een 36-jarige uitgever die donderdagmiddag voor de Haarlemse rechtbank terecht stond, wegens het onder valse voorwend seis verkrijgen van geldbedragen. Mr. Schilder eiste tegen verdachte, die in de laatste maanden van het jaar 1959 en in augustus 1960 verschillende firma's in Be verwijk en Velsen de kosten had laten betalen van advertenties in „charitatieve' hladen die zij nooit hadden opgegeven, twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan vier voorwaardelijk en een proeftijd van drie jaar. De uitgever had in de bovengenoemde maanden verschillende firma's in Bever wijk en Velsen bezocht. Hij toonde een Rode Kruisblad of het blad „Charitas Vi zier" en tevens een kwitantie, waarop de onkosten vermeld stonden voor de advertenties die in deze bladen voor de betreffende firma's waren afge drukt. Deze advertenties waren echter nooit door de firma's opgegeven. Maar wanneer men bij het zien van de kwitan tie verwonderd de wenkbrauwen ophaalde dan merkte de verdachte op, dat zeker een andere firmant de advertenties had opge geven of dat men reeds enige maanden geleden telefonisch hiertoe was overge gaan. Voor de advertenties in het Rode Kruisblad ging dit spelletje wel eens op, vooral ook omdat enige van de bezochte firmanten nauwe betrekkingen onderhiel den met de plaatselijke Rode Kruisafde- ling en dachten zoals zij thans als ge tuigen tegenover de president mr. N. Ree- ling-Brouwer verklaarden „Het zit wel goed". Het zat echter niet goed. Toen niet voor de benadeelden en thans niet voor de ver dachte. Nadat de twee getuigen, een 59- jarige loodgieter uit Beverwijk en een 71- jarige directeur van een meubelmagazijn uit dezelfde plaats, verklaarden dat zij geen advertenties voor de beide hierboven genoemde bladen hadden opgegeven, nam een verontwaardigde president de ver- Advertentie Dinsdag is in de ouderdom van bijna 83 jaar overleden prof. jhr. mr. W. J. M. van Eysinga, oud hoogleraar aan de rijks universiteiten in Groningen en Leiden en oud-rechter in het Permanente Hof van Internationale Justitie. De crematie heeft in stilte plaats gehad in Driehuis Westerveld. Prof. Van Eysinga werd op 31 januari 1878 in Noordwijkerhout geboren. Hij stu deerde aan de rijksuniversiteit in Leiden rechtswetenschappen en promoveerde in 1900 tot doctor in de rechtswetenschappen en in 1906 tot doctor in de staatsweten schappen. In 1902 trad hij in dienst bij het minis terie van Buitenlandse Zaken. Hij bleef daar werkzaam tot 1908. Toen werd hij benoemd tot hoogleraar in het volkenrecht aan de rijksuniversiteit te Groningen. In 1912 werd hij hoogleraar in 't volkenrecht aan de rijksuniversiteit in Leiden. In 1931 werd hij rechter in het Per manente Hof van Internationale Justitie. Hij vervulde deze functie tot 1946. In 1907 was prof. Van Eysinga gedelegeerde bij de tweede vredesconferentie. Van 1910 tot 1930 had hij zitting in de internationale Rijnvaartcommissie. In de jaren 1920 tot 1930 was hij meermalen lid van de Ne derlandse delegaties bij de Volkenbond. Prinses Juliana heeft, toen zij in Leiden studeerde, van prof. Van Eysinga les ge had in staats- en volkenrecht. In 1950 was prof. Van Eysinga voorzitter van de commissie inzake de samenwerking tus sen de regering en de Staten-generaal wat het buitenlands beleid betreft. Prof. Van Eysinga was commandeur in de orde van de Nederlandse Leeuw, com mandeur in de Huisorde van Oranje, com mandeur in de orde van de Eikenkroon van Luxemburg, drager van het groot kruis tweede klasse in de orde van de Rode Adelaar van Pruisen, commandeur in de orde van St. Alexander van Bulga rije en ridder in de orde van St. Anna van Rusland. Op de Heemstraweg onder Brakel is de 23-jarige mejuffrouw R. C. M. Simons uit Almkerk met haar auto verongelukt. De bestuurster werd op enige afstand van de wagen dood gevonden. De 70-jarige P. J. H. uit Harderwijk is op de oprit van de IJselbrug bij Zwolle aangereden door een de brug opkomende personenauto. Hij werd dodelijk gewond. De 66-jarige J. B. van Ulden uit Utrecht is bij een auto-ongeluk in de buurt van Wesel (West-Duitsland) om het leven ge komen. De auto waarin hij zat en die door zijn 46-jarige, in Essen wonende neef werd bestuurd, botste tegen de aanhang wagen van een in dezelfde richting rij dende vrachtauto. Hij liep een schedel breuk op en overleed ter plaatse. Zijn neef werd met hoofd- en beenkwetsuren in een ziekenhuis in Reinberg opgenomen. De auto werd geheel vernield. dachte nog eens onderhanden. Hij wees erop, dat nog geen drie jaar geleden ver dachte in Utrecht voor hetzelfde geknoei met advertenties zes maanden gevange nisstraf had gekregen. Bovendien had de uitgever die thans nog in de proeftijd van deze straf loopt toen verklaard zich niet meer met dergelijke knoeierijen te zullen ophouden. „Liegen en bedriegen om geld in handen te krijgen" aldus de president. „Ik ben bang dat u hierna weer zo begint, mis schien met een kleine variatie". De raadsman van verdachte, mr. C. F. M. v. Koppen, wees er in zijn pleidooi echter op, dat zijn cliënt na het uitzitten van een eventuele strafperiode een goede baan kan krijgen. Zijns inziens had de re classering een fout gemaakt door de zwa ger van verdachte als toeziend voogd aan te stellen. Hij bepleitte een onvoorwaardelijke ge vangenisstraf, gelijk aan de vijf maanden die verdachte in voorarrest heeft doorge bracht. De uitspraak heeft plaats op 9 februari, des middags om twee uur. De heer Paul van den Bussche is bij Koninklijk Besluit benoemd tot directeur- generaal van de Nederlandse uitzendingen van de B.R.T. (Belgische Radio en Tele visie). Hij volgt de heer Jan Boon op, die deze maand is overleden. De heer Van den Busche, die op 9 au gustus 1921 werd geboren, heeft bij de ra dio een snelle carrière gemaakt. Hij be haalde het doctoraat in de rechten aan de Katholieke Universiteit van Leuven en kwam in 1945 als reporter bij de Neder landse uitzendingen van de Belgische Na tionale Radio-omroep. Vier jaar later werd hij redactie-secretaris van de nieuwsbe- richtendienst, terwijl hij in 1958 benoemd werd tot hoofd van de nieuws- en reporta gediensten. Hetzelfde jaar werd hij ook bestendig afgevaardigde van de minister van Ver keer, die toen de radio onder zijn bevoegd heid had, bij de raad van beheer van de Nederlandse uitzendingen. In 1959 kwam het Belgisch radio-instituut onder de be voegdheid van de minister van Culturele Zaken, die de heer Van den Busche in zijn functie bevestigde. Sedert 1 januari 1960 was hij directeur van de Vlaamse tele visie. In die functie wordt hij thans opge volgd door de heer Bert Janssens, terwijl de heer Corneel Mertens directeur wordt van het radioprogramma van de Vlaam se uitzendingen van de B.R.T. Advertentie een toestel zonder kwaaltjes! z' 5: O O 'n Goede diagnose, dokter! Technisch is zo'n ARISTONA kerngezond vandaar dat scherpe beeld en dat zuivere geluid. Iedereen zouden wij zo'n perfect toestel willen voor schrijven, want iedereen -ziet meer in 'n ARISTONA. mtotia M ÉÉN WOORD: FANTASTISCH! HBIHI radio - televisie - grammofoons - Dodelijke val. Op het terrein van de Shell in Pemis is de 39-jarige constructie- werker C. A. van Dommele uit Rotterdam van een tien meter hoge stelling gevallen. Hij was op slag dood. Het Joegoslavische schip „Vrmac" is donderdag ten zuiden van Venetië in een hevige storm gekapseisd en gezon ken. Twee opvarenden kwamen om het leven en twee worden vermist. Het staat thans vast dat de Nederlanders een belangrijke rol hebben gespeeld in de zwendelaffaire met ongebrande Braziliaan se koffie van slechte kwaliteit, waarvan grote hoeveelheden via Amsterdam naar Frankrijk zijn getransporteerd. Het be treft koffie die in Brazilië is afgekeurd voor consumptie. Dit is gebleken uit een onderzoek dat de Amsterdamse politie in Frankrijk heeft in gesteld. Daarbij is geconstateerd, dat er geknoeid is met de douaneverklaringen. De Fransen menen, dat ook is geknoeid met de bij de koffie behorende kwaliteits verklaringen. Vast staat tevens dat een employé van een van de Amsterdamse vemen douane verklaringen heeft vervalst. Hij moest voor de douane verklaringen in tweevoud opmaken. Het voor de Nederlandse doua ne bestemde exemplaar was steeds over eenkomstig de waarheid ingevuld, maar op het exemplaar voor de Franse douane bracht hij zodanige veranderingen aan, dat het leek alsof de koffie via de normale route uit Brazilië als transitogoed naar Amsterdam was gekomen. In feite bereik te de koffie Amsterdam via een illegale weg, waarschijnlijk via Suriname. In Frankrijk heeft deze affaire enkele maanden geleden veel stof doen opwaai en. Zij kwam aan het licht nadat in augus tus in Duinkerken twee partijen onge brande koffie, tezamen ongeveer 15.000 kg., was opgehouden. De Franse autoritei ten bemoeiden zich met de zaak en con stateerden o.m., dat deze partij van een dermate slechte kwaliteit was, dat Frank rijk deze koffie, wanneer de kwaliteitsver klaringen naar waarheid zouden zijn in gevuld, zeker zou hebben geweigerd. De Nederlandse Justitie zal nu nagaan in hoeverre de bij deze zwendelaffaire be trokken Nederlanders zich volgens de Ne derlandse wet schuldig hebben gemaakt aan een misdrijf. De vervalsing van de douaneformulieren staat vast. De betrok ken veememployé heeft reeds bekend. Na gegaan wordt nog of bij het opmaken van de kwaliteitsverklaringen, waarin een val se voorstelling van zaken wordt gegeven, ook van valsheid in geschrifte kan wor den gesproken. Reeds geruime tijd geleden werd in het jaarverslag van de „Vereeniging voor den koffiehandel" de aandacht gevestigd op verschepingen van Braziliaanse koffies van Braziliaanse havens via ongebruike lijke routes naar Frans Guyana en Suri name. In Frankrijk ontstond verontwaar diging over de invoer uit Nederland van Braziliaanse „afvalkoffie", die wegens Vrijdag 27 januari. 'Stadsschouwburg, 20 uur. Toneelgroep Theater speelt „Het Hemelbed" van Jan de Hartog. Mede werkenden zijn Lily Bouwmeester en Kees Brusse Zaterdag 28 januari. Stadsschouwburg, 20 uur. Hoofdstad Operette met „Wiener Blut", onder regie van Otto Aurich. Mu ziek Johann Strauss. Medewerkenden zijn onder anderen Otto Aurich, Herman Valsner, Lizzi Schöffmann, Jan Hander- son en Rudolf Vogler. Het orkest staat onder leiding van Ger Terwiel. Zondag 29 januari. Stadsschouwburg, 20 uur. De Hoofdstad Operette speelt nog maals „Wiener Blut", onder regie van Otto Aurich. Vrijdag 27 januari. Concertgebouw, 20 uur. Het N.Ph.O. geeft onder leiding van Henri Arends een concert voor de P.E.N. De violist Jean-Louis Stuurop verleent solistische medewerking aan het programma, waarop werken staan van Cherubini, Mozart, Enesco en Stra- winsky. Zondag 29 januari. Tuinzaal Concertge bouw, 14.30 uur. Mozart-herdenking door de „Vrienden van het N.Ph.O." Mu ziekuitvoering door de jeugd van Haar lem. Maandag 30 januari. Concertgebouw, 19.30 uur. Muziekuitvoering in het kader van het Interscholair jeugdtoernooi. Dinsdag 31 januari. Concertgebouw, 20.15 uur. Concert door het Radio Philharmo- nisch Orkest onder leiding van Bernard Haitink. De violiste Johanna Martzy verleent haar medewerking aan dit con cert, waarop werken worden uitgevoerd van Dvorak en Bruckner. Woensdag 1 februari. Concertgebouw, 19.30 uur. Muziekuitvoering in het kader van het Interscholair jeugdtoernooi. Woensdag 1 februari. Minerva theater, 20.15 uur. Piano-recital door Annerose Schmidt. Op het programma, dat geheel aan Chopin is gewijd, staan de 24 pré ludes, een wals, de Nocturne in e. kl. t. de sonate opus 58, en het Scherzo in cis. Donderdag 2 februari. Concertgebouw, 20 uur. Orgelconcert door Albert de Klerk. Op het programma staan werken van Mendelssohn, Boëllmann, Alain, Mes- siaen, Franck, Bach, Pachelbel, Cléram- bault en Andriessen. Vrijdag 27 januari. Minerva theater, 20 uur. De heer H. P. Baard, directeur van het Frans Halsmuseum, houdt een causerie, getiteld: „Van van Eyck tot Picasso." Maandag 30 januari. Frans Halsmuseum, 20 uur. Ds. B. van Gelder spreekt over de bijbel. Woensdag 1 februari. Frans Halsmuseum. 20 uur. Mevrouw dr. M. Révész-Alex- ander spreekt over Italiaanse schilder kunst. Donderdag 2 februari. Frans Halsmu seum, 20 uur. Paul Chr. van Westering houdt een causerie, getiteld „Eens mo dern nu klassiek." Vrijdag 27 januari. Gebouw Irene Over- veen, 20 uur. Ds. S. J. Dokter spreekt over de moderne behandeling van gees teszieken (Christelijke Vrouwenbond). Vrijdag 27 januari. Verlosserkerk, Gene raal Spoorlaan, 20 uur. Ds. H. v.d. Loos spreekt over „Dromen". (Christelijke Vrouwenbond). Vrijdag 27 januari. Café restaurant Brink- mann, 20 uur. De heer A. E. Bayer spreekt over „Lou en zijn weten uit het Al" (Studievereniging voor Psychial Research). Zaterdag 28 januari. Bethelkerk, Flores- straat, 20 uur: De priester-arbeider G. E. Verloot spreekt over zijn werk bij de Brusselse tram en busmaatschap pijen. Zaterdag 28 januari. Café restaurant Die Raeckse, 20 uur. Feestavond van een personeelsvereniging. Zaterdag 28 januari. Concertgebouw, 20 uur. Soirée dansante (Martin). Zondag 29 januari. Concertgebouw, 20 uur. Leerlingenuitvoering van een accordeon- school. Maandag 30 januari. Stadsschouwburg, 20.15 uur. De Kennemer Kunstkring speelt „De Trouwgelofte". Maandag 30 januari. Café restaurant Boe kenrode, Heemstede. 20 uur. Jan P. Strijbos houdt een causerie, getiteld: „Van Canada tot Mexico". (Buurtbelang Aerdenhout-Bentveld). Dinsdag 31 januari. Stadsschouwburg, 20 uur. De personeelsvereniging van het stadhuis speelt „Zij kregen wat zij wil den". Dinsdag 31 januari Café restaurant Brink- mann, 20.30 uur. De heer R. Sanders houdt een causerie, getiteld „Een Berg wandeling". (Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging). Dinsdag 31 januari. Café restaurant Brink- mann. 20 uur. De heer Dingeman Korf spreekt over „Nederlandse tegels" (Ar cheologische werkgemeenschap voor wes telijk Nederland). Woensdag 1 februari. Stadsschouwburg. 20 uur. De personeelsvereniging van het stadhuis speelt nogmaals „Zij kre gen wat zij wilden". Donderdag 2 februari. Stadsschouwburg. 20 uur. De toneelgroep „Thalia" speelt „Zomaar een veearts". Donderdag 2 februari. Tuinzaal concerge- bouw. 20 uur. De toneelvereniging „Ro- kato speelt „Sloep zonder visser". Donderdag 2 februari. Aula van de voor malige h.b.s. A aan de Raaks, 20 uur. De eerwaarde heer Ingram Hill spreekt over „A tour of Canterbury cathedral". (Genootschap Engeland-Nedérlaii.b Donderdag 2 februari. Hotel Lion d'Or. 20 uur. Bijeenkomst van de afdélïng Haar lem van de Nederlandse Vrijgezellen Bond. Donderdag 2 februari. Café restaurant Brinkmann. 20 uur. Filmavond van de Christelijke Reisstichting. Iedere zaterdag in het sportgebouw aan de Kleverlaan: Jongerensociëteit Haarlem. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat. Oude religieuze kunst, schilderijen, middel- eeuwse beeldhouwwerken Dagelijks ge opend van 1017 uur: zondagen 1316 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de eeuw tot op heden Dagelijks geopend var 10—15 uur, des zondags van 13—15 uur. Voormalig woonhuis Jacobus van Looy Kleine Houtweg 103: Op donderdagen geopend van 10—12.30 en van 13.30—17 uur op zondagen van 14-—17 uur. Museum „Het Huis van Looy". Van 28 ja nuari tot 20 februari tentoonstelling van werken van leden van het genootschap „Kunst zij ons doel". Dagelijks geopend van 10 tot 17 uur; des zondags van 14 tot 17 uur. Kunstzaal 't Goede Uur. Nieuwe Kcrks- plein. Gedurende de maand januari ten toonstelling van werk van Frans Nols. Dagelijks geopend van 10 tot 22 uur. Dagelijks van 21 tot 22 uur klassiek grammofoonplatenconcert Kunstzaal 't Goede Uur. Nieuwe Kerks- plein. Gedurende de maand februari ex positie van tekeningen van de cartoon isten en courantentekenaars uit Am sterdam. Dagelijks geopend van 10 tot 22 uur. Dagelijks van 21 tot 22 uur klas siek grammofoonplatenconcert. Vishal, Grote Markt: Tot 30 januari expo sitie van beeldende werken, onder de titel: „Keuze uit de aankopen 1960 Openbaar Kunstbezit". Dagelijks ge opend van 10-17 uur. Des zondags van 13-17 uur. Gebouw Bloemenheuvel, Overveen. Van 5 tot 27 februari tentoonstelling van wer ken van Anton Pieck. Dagelijks geopend van 1017 uur; des zondags van 1417 uur. Avondopenstelling op 15, 17, 22 en 24 februari, van 19.3021.30 uur. Kunstcentrum „De Ark". Nieuw Heiligland Tot 29 januari tentoonstelling van wer ken van J. van der Gaag. Dagelijks ge opend van 917 uur. Tijdens de concer ten op maandag, woensdag en vrijdag van 1820 uur. Ilja Ehrenburg. De Russische schrij ver Ilja Ehrenburg is ter gelegenheid van zijn zeventigste verjaardag en wegens zijn verdiensten voor de bloei van de Russische letterkunde onderscheiden met de orde van Lenin, aldus meldt het Russische pers bureau Tass. "'v De 24-jarige pianiste Annerose Schmidt uit Leipzig geeft op woensdag 1 februari in het Minerva Theater te Heemstede een Chopinrecital, waarbij zij onder andere de 24 Préludes zal spelen. In 1955, toen zij 19 jaar was, won zij het Chopinconcours in Warschau. In het zelfde jaar behaalde zij de eerste prijs in het grote pianistenconcours voor geheel Duitsland. In 1956 verwierf zij de Schumannprijs van Berlijn. Zij maakt thans haar eerste Nederlandse tournee. In Heemstede zal zij behalve de Préludes een wals spelen, de Noc turne in e kl. t., het Scherzo in cis en Chopin's laatste Sonate, opus 58. Lijst van door de Stadsbibliotheek in Haarlem aangeschafte boeken. Romans: Andreus, Valentijn; Baum, Rendez vous in Parijs; Bernlef, Stenen spoelen; Carmig- gelt, Duiven melken; Cave, Eiland in de wind; Eska, Het vijfde jaargetijde; Morante, Het eiland van Arturo; Somerwil, Meesters der Chinese vertelkust; Mungenast, Der Pedant; Dogde, The lights of Skaro; Malm, To the castle. Ontwikkelingsboeken Snijders, Jeugd, school en beroep; Lekkerkerker Doe aan mij een teken ten goede; van Zwijndrecht, Hoofdstukken der economie, dl. 2, 7e dr.; Huff, Gebruik en mis bruik der statistiek; Nota, Adoptie, hoe kunnen wij een kind aannemen?; Knoop, omgang met kinderen;Edelman, Inleiding tot de bodemkunde van Nederland; Neveda breiboek; Ritterhaus, Constructie en berekening van verbrandingsmo toren; Dekker, Leerboek der Nederlandse han delscorrespondentie, 9e dr;; Huygens, Dichten op dc knie; Shakespeare, Coriolanus, vert. door Voeten; Ionesco, De rinoceros; Kunst der Welt, Hinteindien; Zandstra, Kastelen en huizen op de Veluwe; Formaggio, Botticelli; Höweler, Inleiding tot de muziekgeschiedenis, 6e dr.; Gullers en Trenter, Italië; Roodnat en van Alphen, 12 x Am sterdam; de Jong-Keesing, Van Amstel tot Jang- tse, Heinemeyer, Marokko; Koning, De koude oorlog; Prinses Marie Louise, My memoires of six reigns; Aafjes, Dag van Gramschap in Pom- peji; Wilson, Vijf oorlogsdagen en hun twintig jarige voorgeschiedenis; Geyl, Noord en Zuid, eenheid en tweeheid in de lage landen; Barfucci, Giornate Fiorentine. haar slechte kwaliteit niet uit Brazilië ge ëxporteerd had mogen worden. Het is ech ter nog niet zeker of de slechte koffie uit Brazilië inderdaad via Suriname naar ons land is verscheept. DE Fransen verlangen bij de transito handel een certificaat, waaruit moet blij ken dat de koffie zonder overpakken of bijmengen rechtstreeks uit Brazilië via Amsterdam is doorgezonden. Gebleken is dat de in Duinkerken opgehouden partij was overgepakt in andere balen, zodat de Nederlandse koffie-experts zich zouden hebben schuldig gemaakt aan een bedrie- gelijke voorstelling van zaken, omdat in het begeleidende certificaat was ver klaard dat in deze partijen geen verande ringen waren aangebracht. Volgens Franse mededelingen zou vorig jaar over een periode van 10 maanden on geveer drie miljoen kilogram minderwaar dige Braziliaanse koffie op de Franse markt zijn gekomen. Uit het nadere on derzoek zal ook nog moeten blijken of er Nederlanders en Surinamers zijn die aan deze zwendelaffaire extra hebben ver diend. Vijf jaar gevangenisstraf bevestiging van het vonnis van de Arnhemse recht bank heeft de procureur-generaal bij het gerechtshof in Arnhem geëist, tegen de 27-jarige Arnhemse koopman L. F. de W. wegens het plegen van een aantal in braken in Arnhem, waaronder een met ge weldpleging op een 78-jarige boer in diens boerderij op het terrein van het Open luchtmuseum in Arnhem op 17 december 1958. De W. en zijn maat, de 24-jarige per ser G.G., ontnamen de oude boer zijn spaarduitjes 3.000) en takelden hem verschrikkelijk toe. In het kantoor van een aannemingsbedrijf in Arnhem kraakte het tweetal een brandkast en stal daaruit 19.000. G. werd veroordeeld tot drie jaar. Hij is niet in hoger beroep gegaan. De procureur-generaal noemde de roof overval een laffe streek, waarvoor in fat soenlijk Nederlands geen woorden zijn te vinden. In het holst van de nacht overvielen de twee mannen de oude boer. Tal van men sen zouden zich doodgeschrokken zijn on der dergelijke omstandigheden. Het is een wonder dat de oude man nog leeft. De raadsman voerde als verzachtende omstandigheid aan het mislukte huwelijk van De VI. Zijn veeleisende vrouw, van wie hij thans gescheiden is, zou hem tot misdrijven als deze hebben aangespoord. De Provinciale Staten van Noord-Bra bant hebben de provinciale begroting voor 1961 zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Ook hechtten zij hun goedkeuring aan een voorstel tot afschaffing van de provinciale subsidie voor de verpleging van behoeftige zwakzinningen. Hiermee is alleen voor 1961 2.044.000,gemoeid. Men was van mening, dat dit besluit een risico voor de gemeenten meebrengt, om dat het regeringsbeleid aangaande dit onderwerp nog niet vaststaat. Men meende echter dit risico te moeten nemen om het grote provinciale belang dat hiermee ge moeid is. Een der Statenleden merkte op, dat men met deze beschikbaar komende gelden een lening zou kunnen sluiten, groot genoeg om het halve Kreekplan uit te voeren. Wel werd door sommige leden ge adviseerd om, gezien de onzekerheid met betrekking tot de gemeentelijke financiën, aan deze gelden nog geen definitieve be stemming te geven. (Van onze correspondent) PARIJS Serge Chambon, die zich tooien mag met de titel van opperhoofd der Parijse prostituées, is gisteren voor de officier van instructie voor mondaine za ken geleid. Chambon, die zoiets als president van de vakvereniging dezer dames moet wezen, wordt ten laste gelegd dat hij op 12 december een manifestatie van zijn leden voor het parlementsgebouw organiseerde om te protesteren tegen de wetsvoorstellen van de regering ter bestrijding der pros titutie. Voor dat doel had hij, door zijn protégées 'n manifest te laten verspreiden, waarin op pathetische toon aandacht weid gevraagd voor het dramatische lot waar mee de regering zijn nachtvlinders be dreigde. Duizenden vrouwen worden bro deloos gemaakt en tienduizenden kinderen zullen van honger sterven, zo jammerde monsieur Chambon in dat vlugschrift. De 84 dames, die aan zijn oproep gehoor hadden gegeven, werden voor het Palais Bourbon fluks, ofschoon niet steeds ge heel geruisloos, door de politie ingerekend, om die nacht, werkeloos, de commissaria ten te passeren. Geen hunner heeft bij de verhoren de naam van de „president" ech ter willen verraden. Tengevolge van een ongelukkig zedenschandaaltje «wam Saige Chambon pas een maand later met de politie in aanraking. Bij een huiszoeking werden toen een paar honderd vlug schriften ontdekt, waarvan hij terstond, graag en zelfs niet zonder trots, erkennen wilde dat hij dat proza had geschreven. Advertentie

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 4