Oostenrijkse meisjes kunnen opmars Sjoukje Dijkstra niet verhinderen Europese titel al binnen het bereik van de Amstelveense Europese titel bij de heren voor vijfde keer voor Alain Giletti Na drie verlengingen won Fupe verdiend van Nederlands team Nieuwe lauweren voor Martha Wieringa en Jantje Tienkamp De opstellingen Van de Pol maakt zijn rentree Van der Linden is nog zonder winst Geen veldhandbal Puistjes-Pukkels DERNASEPT-ZEEP Cracks proberen elkaar te ontlopen SPOR T TIJDENS HET Toestand velden zeer slecht Ereprijzen in rally Protesten tegen klassementsproef Taffe: formule geen succes Slechts 7 nummers in Hilversum ZATERDAG 28 JANUARI 1961 19 Schutting Gemakzucht De Hollanders VOETBAL ZAALHANDBAL TAFELTENNIS JUDO VOLLEYBAL Voetbal Van Dalen trekt zijn kandidatuur in Brunt en Van Dalen naar Wenen (Van een speciale verslaggever) West-Berli/n (Sportpalast) vrijdag Het achteloze gebaar waarmee Sjoukje Dijkstra gistermiddag omstreeks vijf uur in het Berlijnse Sportpalast haar schaat sen in een tas stopte, was een afspiege ling van het gemak, waarmee de Euro pese titelhoudster haar mededingers ver achter zich liet. De tengere Oostenrijkse kampioene Regine Heitzer reed na haar tweede verplichte figuur een slangen- boog tegendrie hoofdschuddend naar de kant, terwijl de jury zich boog over de grillige lijnen, die haar schaatsen in het ijs hadden gesneden. „Dat is de be slissing mompelde de Italiaanse ex- wereldkampioen Carlo Vassi, die ner veus langs de balustrade van het Sport palast heen en weer drentelde. Vassi kreeg gelijk. De cijfers die de jury aan de verschrikt kijkende Regine Heitzer toekende, waren vernietigend: een totaal van niet meer dan 116,9 punten: 10,8 minder dan Sjoukje Dijkstra. De figuur lag scheef en twee maal wa ren de sporen van beide kanten van de schaats zichtbaar De geringe voorsprong, die Sjoukje Dijkstra in de eerste figuren Schaatsenrijden een tegenkering had genomen, groei de in de luttele minuten, die de Oosten rijkse op het ijs stond, uit als een ont luikende bloem. En ook Karin Frohner. vorig jaar bij de Europese kampioenschappen in Garmisch- Partenkirchen vierde Oostenrijks twee de troef voor de titel van dit jaar kon Sjoukje Dijkstra niet benaderen. Zij bracht het tot 117,3 punten. Toen reeds was er een duidelijke scheiding tussen de beste Euro pese kunstrijdsters. Sjoukje Dijkstra eerste met daarachter Regine Heitzer en als derde Karin Frohner. En bij iedere figuur vergrootte onze landgenote haar voorsprong: 1,9 punten meer dan Heitzer bij de paragraaf drie en ruim 10 punten meer dan Karin Frohner. De resterende figuren een binnenwaart se kering en een achterwaartse paragraaf dubbeldrie konden Sjoukje niet ver ontrusten. Trefzeker trok zij de figuren in het ijs en met iedere afzet besefte zij weer Biljarten De veelvoudige Nederlandse biljartkam pioen, die tevens meermalen Europees- en wereldkampioen was, de nu 53-jarige Rot terdammer Piet van de Pol, is op zijn be sluit om zich uit de wedstrijdsport terug te trekken teruggekomen. Hij zal zijn ren tree maken in een driekamp, die op 17, 18 en 19 maart in Stuttgart wordt ge houden. De driekamp bestaat uit anker kader 71/2, driebanden en bandstoten. Behalve Van de Pol zullen aan deze driekamp deel nemen de Belg Vervest, de Duitser Lütge- nemen de Belg Vervoest, de Duitser Lütge- Reeds staat ook op zijn programma het Nederlands kampioenschap ereklasse 47/2, dat van 1 tot en met 4 juli in Leeuwarden wordt gehouden. De jonge Moret heeft zich vrijdag, op de tweede dag van de strijd om het Neder lands kampioenschap hoofdklasse drie banden, als een serieus kandidaat voor de titel aangemeld. De Heemstedenaar Van der Linden verloor wederom twee partijen. Na de tweede dag luidt de stand: 1. Lou- wers 5, 9, 0.611; 2. Van Essay 7, 7, 0.598; 3. Moret 6, 7, 0.673; 4. Metz 4, 5, 0.586; 5. Soeterboek 4, 4, 0.470; 6. Baay 3, 6, 0.571; 7. v. d. Linden 0, 6, 0.494; 8. v. d. Gils 0, 4, 0.483. belangrijk dichter gekomen te zijn bij de prolongatie van haar Europese titel. Het vergevorderde uur noodzaakte de jury de laatste figuur uit te stellen tot vanochtend. Het is een paragraaf lus achterwaarts, de belangrijkste en moeilijkste van allemaal, die dan ook een hoge vermenigvuldigings factor heeft, namelijk vijf. De officieuze stand na vijf figuren (de jury wenste de plaatscijfers niet bekend te maken, waardoor mogelijk nog kleine wij zigingen moeten worden aangebracht! is: 1. Sjoukje Dijkstra (Nederland): 727,8 punten; 2. Regine Heitzer (Oostenrijk): 691,4 punten; 3. Karin Frohner (Oosten rijk): 664,1 punten; 4. Dany Rigoulot (Frankrijk): 660,6 punten; 5. Jana Mraz- kova (Tsjechoslowakije): 656,3 punten; 6. Diana Clifton-Peach (Groot-Brittannië): 656,0 punten; 7. Nicole Hassler (Frankrijk) 651,8 punten. De tweede Nederlandse vertegenwoor digster, de 19-jarige Willy ten Hoopen, kon het niet verder brengen dan de 24ste en laatste plaats, ondanks het ffeit dat haar houding bij het rijden van de figuren bij zonder goed was. De jury kende haar het is een nieuw gezicht voor de juryleden echter over het algemeen bijzonder lage cijfers toe. Alain Giletti, die zijn Europees pioenschap prolongeerde. kam- In het Sportpalast werd het stil, toen een kleine figuur in een lichtblauw kos tuum het ijs opgleed. „Nu zal rijden Alain Giletti, Frankrijk". De toeschouwers gin gen rechtop zitten. Giletti, vier maal Euro pees kampioen, eenmaal in 1960 in Van couver wereldkampioen; in augustus teruggekomen uit Algerije waar hij in militaire dienst geelzucht opliep en slechts langzaam herstelde. De speelse, wat hooghartige glimlach die rond Giletti's lippen speelde toen hij zijn eerste sprong een dubbele axel uit voerde, moét voor zijnconcurrenten een aanwijzing zijn geweest. Nee, de conditie van de 21-jarige Alain had onder zijn iekte niet al te veel geleden. Iedere sprong was een aanduiding voor de jury, dat de Europese titel 1961 alleen bij hem thuis hoorde. Schijnbaar achteloos gleed de Parijze- naar over het ijs: geraffineerde danspas jes, gevolgd door dubbele Rittbergers en dubbele Salchows. Hoog opkomend van het ijs scheen het alsof de ingewikkeldste sprongen hem geen ogenblik konden ver ontrusten, en de zekerheid waarmee hij iedere keer neerkwam op de, door het vele rijden wat broos geworden ijsvloer, geleek op die van een pijl, die trillend de roos treft. Er waren slechts twee rijders die Giletti in dit kampioenschap enigszins konden be naderen: zijn landgenoot Alain Calmat en de West-Duitser Manfred Schnelldorfer. Calmat, een 20-jarige Parijse student in de medicijnen, die na de verplichte figuren de tweede plaats innam, reed een opmer kelijke ktir. Meer dan zijn concurrenten vormde zijn kür een waarlijk grandioze compositie met de muziek: Le Cid van Jules Massenet. Maar Alain Calmat, de nerveuze Fransman (drie weken geleden in de bossen van Fontainebleau gebeten door een slang) faalde tweemaal. Een drievou dige Salchow en een dubbele Rittberger mislukten gedeeltelijk. Maar toch waar deerde de jury zijn kür zo goed, dat hij zijn kleine voorsprong op de forsgebouwde Manfred Schnelldorfer kon behouden. Het Nederlands basketbalteam heeft vrijdagavond ter voorbereiding van de in terlandontmoeting met België een wed strijd gespeeld tegen het Braziliaanse stu dententeam Fupe. Hoewel het spel van de Nederlandse selectie danig tegenviel, zul len de toeschouwers toch niet teleurgesteld naar huis zyn gegaan. De verdiende 9492 overwinning van Fupe kwam n.l. pas na drie(!) verlengingen tot stand. Na de re glementaire 40 minuten hadden beide ploe gen 67 punten, de eerste verlenging (76 76) en de tweede (8484) gaven ook geen beslissing, maar de derde extra vijf minu ten gaven eindelijk uitkomst: 9894 voor Fupe, dat in Schall Jatib haar grote uit blinker had. Zij, die vrijdagavond na een hachelijke tocht door een spiegelglad Amsterdam op tijd in de Apollohal meenden te zijn voor de wedstrijd van het Nederlands team tegen het Braziliaanse Fupe, die om kwart over negen zou beginnen, wachtte een teleur stellende mededeling van de man aan het loket. „Zij zijn bijna klaar, hoor", zei de goede man, „u hoeft niet te betalen". De wedstrijd was vervroegd, omdat een aan tal Brazilianen met het vliegtuig kort na middernacht naar Sao Paolo terug moes ten. Daarmee werd een toernee van twee maanden afgebroken. Toch werden de halsbrekende toeren van de laatkomers nog beloond. De wedstrijd eindigde n.l. gelijk, nadat de Nederlanders een flinke achterstand hadden weggewerkt. Fupe speelde goed, maar Schall Jatib, spe ler van de Braziliaanse Olympische ploeg, was een klasse apart. Vooral door zijn grandioze jump-shot had Fupe die voor sprong kunnen nemen. Het Nederlandse tèam bereikte niet die hoogte, die nodig zal zijn om België volgende week in Gent voldoende tegenstand te kunnen bieden. Daar Fupe tegen het einde iets afzakte, kwam Nederland vlak voor tijd door Ton Boot gelijk (67—67). De eerste verlenging was het spannendst. Vooral door Maarten Sleeswijk kwam Ne- Basketbal derland met 7572 voor, maar Fupe kwam door Jatib weer gelijk. Tien seconden voor tijd kwam Fupe zelfs via een straf worp voor, maar drie seconden voor tijd kreeg Driehuis een strafworp toegewezen, waar uit hij doelpuntte (76—76). Ook in de tweede verlenging kwam Ne derland ruim voor, maar weer was het Jatib, die Fupe op gelijke hoogte bracht. In de derde verlenging was het snel ge beurd. Fupe nam een 9489 voorsprong, die nog wel slonk, maar de zege veilig stelde (9492). De Brazilianen bedankten hun tegenstanders haastig en vertrokken in allerijl naar Schiphol. Het scoreverloop was: Ned. teamFupe 16—11, 24—24, 28—27 (rust), 42-^0, 50—55, 52—61, 58—63, 67—67 (tijd), 76—76 (tijd), 8484 (tijd), 8994, 9294 (tijd). Top scorers: NederlandDriehuis 617, Sleeswijk 829, Braun 2130, Boot 2157. Fupe: Jatib: 81311, Abrav: 994, Eduarda 1113. Wouter Toledo, de Nederlandse kam pioen, sloeg een goed figuur tussen deze Europese toprijders. Op muziek uit „De vrolijke vrouwtjes van Windsor" van Nico- lai, liet hij een kür zien die geheel afweek van die van vorig jaar. Een Axel en een dubbele Salchow gaven hem de nodige rust en zelfvertrouwen. De jury waardeerde zijn kür goed: van 4,4 tot 4,9 voor de al gemene indruk en van 4,3 tot 5,1 voor de sportieve waarde. De uitslag bij de heren luidde: 1. Alain Giletti (Frankrijk), plaatscijfer 9; punten 1707,6; 2. Alain Calmat (Frankrijk), plaats- cijfer 22, punten 1630,5; 3. Manfred Schnell dorfer (West-Duitsland), plaatscijfer 23, punten 1630,0; 4. Peter Jonas (Oostenrijk), plaatscijfer 37, punten 1557,6; 5. Emmerich Danzer (Oostenrijk), plaatscijfer 51,5, pun ten 1498,3. Onze landgenoot Wouter Toledo eindigde van de 15 deelnemers op de 12de plaats. Hij kreeg als plaatscijfer 111 en vergaarde 1325,5 punten. Het ijsdansen is een aangelegenheid ge worden tussen de Engelsen en de Fransen. Na de vier verplichte dansen staan Doreen Denny en Courtney Jones op de eerste plaats, gevolgd door het charmante Franse echtpaar Christiane en Jean-Paul Guhel. Derde zijn Mary Parry en Roy Mason uit Engeland. De Europese titel, die de Britten Denny- Jones gaan behalen, is misschien de laat ste. Doreen Denny gaat in juni trouwen Het Nederlandsch Handbalverbond heeft alle veldhandbalwedstrijden, die voor zon dag 29 januari waren vastgesteld, in ver band met de gesteldheid van de terreinen afgelast. Advertentie De beoefenaars van de noordelijke kor tebaansport zijn vrijdag enigszins teleur gesteld. O, het leek aanvankelijk zo prach tig. De temperatuur steeg, de wind nam af en het verblijf in de open lucht werd daardoor bepaald prettig. Helaas, hoe spoedig veranderde dit alles. De naar het zuiden draaiende wind nam steeds in kracht toe en begon naar sneeuw en smeerboel te „ruiken", waardoor heus niet alleen de bestuurderen van de ijsclubs met een mistroostig gezicht naar de lucht zijn gaan kijken. Voor zover de toeschou wers dat deden, werd het resultaat blijk baar dermate ontmoedigend, dat op tal van banen velen reeds voor de afloop der wedstrijden een verblijf in de warme ruimten prefereerden boven de snijdende zuidwester. En of ze gelijk hadden Rijdsters en rijders hebben natuurlijk weer anders gereageerd. Die voelen de weersomslag onmiddellijk in de porte- monnaie en dat is heel vaak een zeer ge voelige plek. Vooral voor huismoeders Over huismoeders gesproken, die heb ben donderdag weer bijzonder hun best gedaan. Het is eigenaardig, maar men ziet ze zelden samen. Meestal raken ze, hoe dan ook, aardig over de verschillende rij- derijen verdeeld. Zo had Martha Wierin ga zich naar Espel in de Noord Oost-pol der begeven, waar de Landdrost, ir. A. P. Minderhout de nieuwe baan heeft ge opend. De wijze waarop daar in Espel de prij zen zijn uitgereikt deed aan vroeger tij den denken. Toen kwam het herhaaldelijk voor, dat deelneemsters of deelnemers met de muziek voorop naar de baan trok ken, waarbij dan de geldprijzen in zakjes aan een draagstok werden meegevoerd. Zo ver is men in de polder niet gegaan, maar het was toch leuk toen de prijswin- naressen hun bedragen in zilveren rijks daalders verpakt in plastic zakjes uitbetaald kregen. Martha was opper machtig en incasseerde naast haar tachtig gulden nog een „gewone" beker en een wisselbeker. Haar grootste rivale was Femmie Groen uit Giethoorn, die met 60,- ook niet slecht wegkwam. Gooiske de Jong uit Jub- bega, ook een Friese crack, werd derde 40,-). Ook de andere geplaatste rijd sters kregen geldprijzen, lauwertakken en medailles. Andere cracks waren over andere banen uitgezwermd. Deels hebben ze daarbij ech ter geen geluk gehad, want de befaamde Jantje Venema-Tienkamp uit Assen, die naar Vries was gegaan, vond daar zo wei nig mederijdsters, dat de wedstrijd niet doorging. Dat was jammer, want in Vrf'éH had men voor hef starten iéts nieuws bedacht. Het valt niet mee de ge routineerde rijdsters en rijders goed van start te krijgen omdat ze steeds op elkaar letten. Goed, zei men toen in Vries, dan zullen we daar iets op vinden en het be stuur liet een verplaatsbare schutting ver vaardigen, welke tussen de beide deel neemsters (nemers) in geplaatst zou wor den, opdat die elkaar niet in het oog kon den houden. Maar, zoals gezegd, de wed strijd ging niet door en daarom trokken Jantje en haar tegenstandsters maar naar Engelbert, waar eveneens een te kort aan deelneemsters was, dat nu echter door de te hulp gesnelde troepen uit Vries kon worden opgeheven. Plaatselijke favoriete was hier Riekje Tuinema-Ruben, die evenals Jantje ver boven de rest uitkwam, zodat de cracks elkaar toch in de eindstrijd ontmoetten. Dat betekende de vierde zege (totaal 390) van het Asser mevrouwtje, Riekje ontving zestig gulden en de jeugdkam pioene van Drenthe, het zestienjarige meisje Boelm uit De Maten kon 40,- ont vangen. Zij is een van de weinige opko mende kortebaan ijssterretjes. Voor de rest is de aanwas niet groot. „Ik begrijp niet, waar ze blijven", zei ook Jantje Venema-Tienkamp. Maar mis schien is de training te veeleisend. Jantje zelf oordeelt, dat het niet zonder voorbe reiding kan. „Het gaat niet zonder trai ning". In september is ze reeds begonnen en de revenuen zijn heel aardig, want woensdagavond is ze ook nog naar het Drentse dorp Klijndijk gegaan, waar ze de tweede overwinning van die dag boek te. In Engelbert had ze gisteren alleen maar en dan felle tegenstand van Riekje en de strijd tussen dit tweetal is het hoogtepunt van de middag geworden Toen trok Jantje haar trainingspak er wel voor uit. In de voorgaande ritten had ze dit niet nodig geoordeeld. Zo zeer trachten de cracks elkaar te ontlopen, dat b.v. een bekend Fries rijd stertje als Atje Deelstra uit Irnsum, ter wijl enkele honderd-gulden-rijderijen dus geen doorgang konden vinden, liever naar een kleinere wedstrijd is gegaan. Zij won in Woudsend nu gemakkelijk 50,-, terwijl de eens zo bekende Hennie Wiegersma- v.d.Brug uit Heerenveen als tweede aan komende f 25,- ontving en Annie v.d. Steeg-v.d.Meer eens „het" rijdstertje van Friesland uit Leeuwarden als der de 10,-. Nog niet zo heel lang geleden zouden deze rijdsters er niet aan gedacht hebben om, als er meer te verdienen viel genoegen te nemen met een wedstrijd van geringere allure. Hoe zeer de noordelijke kortebaansport op de oudere krachten drijft blijkt ook wel uit het feit, dat het in het Drentse Koekange ook al een gehuwde was, die daar won. Dat was Arina Zomer-Struik uit Borger, die na een „millimeter-ge vecht" met Dina Kuilder-v.d. Veen uit Dwingelo vijf en zeventig guldén als eer £te prijs mee naar huis kon nemen. Tot grote vreugde ook van haar vader, die naar elke rijderij als soigneur mee gaat. Het is trouwens toch gewoonte, dat de rijdsters een helper meenemen, het zij man, broer, hetzij een kennis. Zodra de kleedpartij (in de open lucht) afgelopen is kan men de mannelijke gezellen naar de finish zien gaan, beladen met trainings pakken, sjaals, jassen etc. Waarmee de vrouwen en meisjes zich direct weer als zij op topsnelheid de eindstreep gepas seerd zijn gaan camoufleren. Het is volkomen in oevereenstemming met bovenstaande, dat ook in Uithuizen een „oudje" won. Grietje Dieterman- Schyur enLucie Boot-Koops (evenals Grietje eens' kampioene van Groningen) voerden in Uithuizen.de boventoon.-Lucie is eigenlijk reeds met de wedstrijdsport gestopt, maar in haar geboorteplaats heeft ze het nog wel eens willen proberen en zie, Grietje Dieterman-Schuur kreeg de eerste prijs 100,- maar Lucie de tweede 60,-). En zowaar was ook de derde plaats voor een rijdster, die reeds jaren een levensgezel heeft, Ieke Hoekstra-Sein stra uit Groningen 40,-). De Hollanders Westzaner J. van Drunen pikte veertig gulden mee uit het Friese plaatsje Ferwerd en Anton den Braöer uit Zoetermeer won eenzelfde bedrag in Bles dijke. Beiden wonnen daar uit een veld van deelnemers, dat overigens uit Friezen bestond. Voorts heeft Piet Wijnhout uit Haarlemmermeer deelgenomen aan een langebaan-afvalwedstrijd in Makkum waar hij als vijfde eindigde. In de competitie betaald voetbal wordt het aanvankelijk voor verleden week vast gestelde programma gespeeld. Wij her halen vandaag de prognoses van een week geleden. EDO (eerste divisie A) krijgt het zondag weer zwaar te verantwoorden. De Haar lemmers hebben weliswaar het hele elftal door elkaar gegooid dit in verband met een nieuw systeem maar wij geloven toch niet dat er een overwinning uit het vuur wordt gesleept. Een gelijkspel is evenwel lang niet onwaarschijnlijk tegen KFC, dat weliswaar hoog geklasseerd staat, maar toch zeer wisselvallig speelt. Stormvogels heeft eveneens een thuis wedstrijd, tegen Volendam, en lijkt ook niet favoriet voor de zege. Twee weken geleden werd de Vogels een halt toege roepen door Enschedese Boys, maar dat wil niet zeggen dat ook morgen verloren wordt. In de oude vorm spelend hebben de IJmuidenaren eveneens kans op een puntenverdeling. De stand is hier: D F C 17 25 Veendam 17 15 Volewijckers 17 24 Leeuwarden 17 15 Vitesse 17 24 FortunaCVl.) 17 14 Volendam 16 23 B V V 15 13 Ensch. Boys 17 22 R B C 17 12 H D V S 17 22 A G O V V 17 11 KFC 16 21 H V C 17 10 Limburgia 17 18 EDO 17 9 Stormvogels 17 16 Helmondia 17 8 In de eerste divisie B is VSV in de uit- wedstrijd tegen Wageningen van vrijwel gelijke kracht, maar de gastheren hebben op eigen terrein spelend altijd een streepje voor. En dus zijn wij niet zo optimistisch gestemd voor wat betreft een Velser over winning. Ook RCH krijgt het in de uitmatch tegen ZFC zwaar. En de Racing moet wel heel goed voor de dag komen om een van de twee punten in de wacht te slepen De stand is hier Blauw Wit 17 31 Heerenveen 17 16 Heracles 17 27 Eindhoven 17 15 D H C 17 23 Go Ahead 17 13 Be Quick 17 20 VSV 17 13 't Gooi 17 20 Wageningen 17 12 Excelsior 16 18 S H S 17 12 Sittardia 17 18 Helmond 17 11 3 V V 17 18 RCH 17 10 ZFC 16 17 E B O H 17 10 De K.N.V.B. stelt de beslissing over het al of niet doorgaan van de wedstrijden van het betaald voetbal uit tot vroeg in de middag. Bjj het sluiten van deze pagina evenwel half twaalf waren de voor uitzichten verre van gunstig, een totale afgelasting leek toen zeer waarschijnlijk. In de tweede divisie lijkt Haarlem in de uitwedstrijd tegen Velox een vrij gemak kelijke zege tegemoet te gaan. Maar dat kon nog wel eens tegenvallen in Utrecht Niettemin, een nederlaag behoeft het niet te worden. De stand is: Haarlem 17 24 Velox 17 17 NEC 16 23 U V S 15 15 Hilversum 17 22 Zwartemeer 16 15 Roda Sport 17 21 Rigtersbleek 16 15 Baronie 17 19 Graafschap 17 14 Wilhelmina 17 19 P E C 17 12 L O N G A 15 17 Zeist 17 12 Tubantia 16 17 Zwolse Boys 17 11 Oldenzaal 16 17 De Valk 16 6 Het zaalhandbalprogramma voor zondag beperkt zich tot enkele wedstrijden in de Expo-hal in Hilversum. De damesploeg van De Blinkert duelleert met HHC, kan op stevige tegenstand rekenen, maar zal niettemin beide punten veroveren. Voorts speelt Laren tegen Athleta en bij de heren UD tegen Sport Vereent. In de veilinghal in Alkmaar speelt AVA tegen Spirit. Voor de overgangsklasse G van de tafel- tenniscompetitie krijgt TYBB ditmaal het zwakke Treffers uit Bovenkarspel op be zoek. De wedstrijd, die ongetwijfeld in forse winst voor de gastheren zal eindigen, wordt om 7 uur gespeeld in de KJeine Theresiaschool aan de Zomervaart. VTC krijgt het heel wat moeilijker en zal in de uitwedstrijd tegen Nedlloyd 3 met flinke cijfers klop krijgen. In de avondcompetitie van groep F beeft Togido een bescheiden kans tegen het de laatste tijd snel opgekomen Nuf a in Am- De clubs uit Haarlem en omgsving zijn voor de competitiewedstrijden van het betaalde voetbal voor zondag als volgt samengesteld: EDO (thuis tegen KFC): Amama; Van der Oord en Vervoort; Belfroid, Koster en Klein; Petterson, Koek, Plaizier, Peters en Leonhard. RCH (uit tegen ZFC): Tukker; Nanai en Romviel; De Vries, Rooders en Liefhebber; Peper, Brouwer, Honout, Kruyer en Van Egmond. Stormovgels (thuis tegen Volendam): De Graaf; De Vries en Freriks; Van Wooning, Janssen en Doomeveld; De Boer, v. d. Lugt, Snoeks, v. d. Waal en De Graaf. VSV (uit tegen Wageningen): Geerlofs; Schoon en Minks; Versluys, Kort en Brom; Van Dolder, Zoeteman, Faren- horst, Hendriks en De Jager. Haarlem (uit tegen Velox): Van 't Kruys; Maas en Sybrandi; Boom, Berendregt en Duyster; Vreeken, Goedhart, Doornbos, Veen en Jonker. sterdam. GTTC daarentegen is volmaakt kansloos tegen Nedlloyd 4. Winstkausen zijn er voor Hotac en Rapidity. Zondag houdt de N.J.J.B. in Amsterdam (Krasnapolsky) de Nederlandse judokam pioenschappen voor gewichtsklassen. Hier aan zullen de finalisten van de districts kampioenschappen deelnemen. Tevens worden demonstraties gegeven van jiu jitsu en kata. De wedstrijden beginnen om half twee. In het Krelagehuis worden vanavond de finales gespeeld van het acht-districten volleybaltoernooi. Naar onze schatting zullen deze finales tegen acht uur begin nen. A utomobilisme De Nederlandse rally-rijder Maus Gat- sonides heeft in de 30ste Rallye van Monte Carlo een van de ereprijzen gewonnen, na melijk de Royal Automobile Clubwissel- beker, die was uitgeloofd voor die deel nemer. die de verdienstelijkste prestatie heeft geleverd op het stuk van veiligheid op de weg en comfort, wat betreft de kwa liteiten van de wagen (Facel Vega) en de uitrusting voor de Rally, daarbij rekening houdend met zijn plaats in zijn klasse en in het eindklassement. De Brit Laurence Handley, die een Ford Zodiac reed. won de prijs voor de veilig heid op de weg, terwijl de Deen Robert Nellemann die eveneens met een Ford Zodiac de tocht volbracht, de prijs kreeg toegekend voor het meeste comfort. De Zweedse rijders in de 30ste Rallye Monte Carlo zullen, evenals de Noren, Finnen en Denen, bij de Internationale Automobielsport Federatie protesteren tegen het besluit van de rally-organisato ren betreffende het aantal strafpunten dat werd toegekend in de laatste klassements proef van deze sterrit, de stratenrace in Monte Carlo. In plaats van één strafpunt per seconde, zoals oorspronkelijk was vast gesteld, besloten de organisatoren even voordat de stratenrace zou beginnen, dit te wijzigen in tien strafpunten per seconde. „De handicap-formule is dit jaar inder daad geen groot succes geworden", ver klaarde Jacques Taffe, commissaire géné- ral van de Rallye Monte Carlo vrijdagmid dag in Monte Carlo, „Maar," zo vervolgde de grijze horloger, „gezien de nieuwe Franse verkeersregels werd ik eigenlijk wel gedwongen de reglementen te wijzi gen. Alles bij elkaar heeft deze wijziging, die eigenlijk als een experiment moet wor den beschouwd, echter niet het resultaat gehad dat er van werd verwacht. De voor naamste oorzaak hiervan is het mooie weer, dat de tocht dit keer veel gemak kelijker heeft gemaakt". Jacques Taffe maakte bekend dat er volgend jaar volgens een andere formule gereden zal worden. Ook het succes van deze nieuwe formule zal echter in belang rijke mate afhankelijk zijn van het weer. Naar wij vernemen heeft de heer H. J. van Dalen, oud-voorzitter van Enschede,, de KNVB meegedeeld, zich niet beschik baar te stellen voor de functie van voorzit ter der sectie betaald voetbal. De bond heeft dit de clubs meegedeeld en meldt dat de-heer Van Dalen om particuliere redenen zijn kandidatuur intrekt. Woensdag zal de belangenvereniging van de semi-profclubs vergaderingen houden in Eindhoven, Groningen, Deventer en Den Haag om nader te beraadslagen over de opvolging van de heer A. H. Martens als voorzitter van de sectie betaald voetbal. De heren Brunt en Van Dalen zullen de KNVB vertegenwoordigen op een bijeen komst van voetballeiders van tien Euro pese landen, die vandaag in Wenen wordt gehouden. Koersen in Hilversum De invloed van de Prix d'Amérique doet zich ook gelden op de bezetting van de koersen in het Hilversumse Sportpark. Vele trainers bezoeken dan de Parijse baan Vincennes en dit heeft tot gevolg gehad dat voor zondag slechts zeven nummers op het programma staan. Het ziet er naar uit dat vooral de kleinere entrainementen deze kans zullen aangrijpen om de prijzen te bemachtigen. De trouwe Why Not, die zich iedere week de zege net ziet ontgaan, heeft nu in de Jaminprijs de beste kans, vooral ook om dat de tweede favoriet, X Signal, ver scheidene weken op rust is geweest. Yvonne Hollandia kan de derde plaats be zetten. Outsider is de sterke Xenocraat. De zesjarige Wilna Hlustra boekte veer tien dagen geleden haar eerste overwin ning in haar carrière. Morgen ligt opnieuw een krappe zege binnen haar bereik, dit ten koste van Ynno Con Dios en Yannette Parisienne K. In de Gélinotteprijs voor de opkomende klasse kan Xuthus Hollandia zich revan cheren. De sterke Velduil S zal juist iets achterblijven. Upper Ten wordt op de der de plaats verwacht. Een mogelijk outsider is de succesvolle Upupa S. Het lopen van Winston Hanover was zondag weer een openbaring, want zonder zijn storende fouten behoort hij ongetwij feld tot de veelbelovende paarden. Hoewel zijn taak nu iets moeilijker is, mag toch wel aangenomen worden, dat hij met zijn gevreesde eindspeed Xissy Norton en Vita Donum zal verslaan. Outsider is de gunstig geplaatste Xerophyt. Zeer regelmatig loopt Weerlicht B, die vermoedelijk op de eerste plaats komt in de Permitprijs, omdat zijn concurrenten Urchin Hollandia en William Axkit nu niet bepaald een toonbeeld van constant heid zijn. Outsider is Unaniem. Hoewel Olga Pluto in haar goede jaren tot de Europese topklasse behoorde, zijn haar produkten tot nu toe enorme tegen vallers. Met haar nu al zesjarige zoon Wish you were here gaat het nu wat beter en indien opnieuw enige vorderingen zijn ge maakt kan hij zondag eindelijk eens win nen, vóór de sterk verbeterde Westland's Glorie en William Erebus, die elkaar wei nig ontlopen. In het openingsnummer is Xylander V de favoriet, vóór IJsbrandine en Young Momenal.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 19