Ha venberich ten RUSSISCHE JEUGD DROOMT VAN VEEL GELD EN MOOIE VROUWEN Britse medici waarschuwen tegen valse filmromantiek Belangrijke ontwikkeling in de Italiaanse vakorganisatie Werkgevers, werknemers en regering openen overleg ■Bi Arend Reym TELEVISIE FILM EN FILMWERELD „Oorzaak van talloze mislukte huwelijken" KOOT PIANO'S Russische trawler bij de Shetlands vergaan Commerciële verwerking van donorbloed V ZA1LRDAG 28 JANUARI 1961 6 n r auto- en E motorrijschool SANTPOORT Telefoon 02560-8930 KERKWEG 67 Gediplomeerd door ANWB - KNAC - FNOP - KNMV Bij 35 graden onder nul Driehoeksgesprek Nenni's kans ZIJL WEG 5 7 - HAARLEM Bemanning omgekomen in de kokende zee Minister geeft nadere toelichting Bijstandskorps voor rijksambtenaren op N.-Guinea Britse ertsboot in nood voor Noorse kust Protest tegen vreemd vee IJmuiden Jerry, hou je roer recht (City Theater) Dit weekeinde valt er in City wat te lachen. Tot en met zon dagavond draait er „Jerry, hou je roer recht", waarin de komiek Jerry Lewis een torpedobootjager kwijtraakt. Voor lief hebbers van de stereotype Lewis gezich- tentrekkerij een film om van te watertan den. Zondagmiddag „Gezworen kamera den" met het roemruchte tweetal Stan Laurel en Oliver Hardy. Een gooi-en-smijt- film van de oude en goede soort. Maan dag tot en met woensdag „Rozen voor Moeder", een Duitse rolprent, met alle kenmerken vandien. In een speciale cy clusvoorstelling is donderdagavond in City te zien de verfilming van Mascagni's opera „Cavaleria Rusticana", met onder ande ren Anthony Quinn en May Britt. Tien vrouwen verdwenen Tien vrouwen verdwenen (Rex Theater) Tot en met maan dagavond verdwijnen op het witte doek van Rex tien knappe bruiden als slacht offer van een moordenaar in „Tien vrou wen in Parijs" met George Sanders en Corinne Calvet. Spanning en griezeleffec ten te over in deze met veel routine ge maakte film. Zondagmiddag een avontu renfilm: „Bengazi". Woensdag- en don derdagavond „Het teken van Don Mar cos", eveneens een kleurrijk avontuur, Beverwijk (Kennemer Theater) Gina Lollo- brigida speelt de koningin van Scheba en Yul Brynner vervult de rol van Salomo in de film „Salomo en de koningin van Scheba", de kleurenfilm met vele spec taculaire massascènes die men tot maan dagavond in het Kennemer Theater kan zien. Dinsdag- en woensdagavond „Mou lin Rouge" over het leven van de schilder De Toulouse-Lautrec. Zondagmiddag een wildwest-film, „Man van Del Rio" An thony Quinn hanteert de schietijzers met verve. (Luxor) Een jongeman speurt in Ita lië naar een verdwenen meisje. Zij blijkt te zijn vermoord. Er blijkt een spiona ge-affaire achter te zitten. „De wraak van de gedachte" is tot en met maandagavond in Luxor te zien. Dinsdag en woensdag „IJsparade", een verhaal dat zich in de Advertentie Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Luc- tor, van Londen, ledig door naar Zaandam; Rubato, Uddevalla, hout, Zaandam; Zephyr Swansea; Joseph Frering, Monrovia, erts Hoogovens; Bilma, Le Havre; Truus, Lon den. ledig Hoogovens; Liberiakust, Free town; Castor. Hamburg Armin, Hamburg; Descubridor. Avilez, slabs Hoogovens; Tannstein, Antwerpen; Nysa, Le Treport, ledig Hoogovens; Esso, Emden, Hamburg; Janny Gothenburg, cellulose Papierfabriek; Clothilda M, Plymouth; Fokke de Jong, Erith, ledig Hoogovens; Helena, Rotter dam; Kare, Rotterdam; Janega, Rotterdam; Walenburgh. Rotterdam. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Pla to, van Gdynia; Froste. Husum; Taras, Hamburg; Land Hadeln, Stocka; Stella Prima, Antwerpen; York, Goole; Eilert Rinde, Hamburg; Dievertje, Londen; Cou- listan, Marmagoa. met erts voor Hoog ovens Batavier, Poole, ledig Hoogovens. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: An- nenkerk naar Las Palmas; Amstellaan, Keywest; Vaxholm, Paramaribo; Hedja, Bayonne; Auromar, New York; Maluca, Kolding Vesta, Stockholm, bijlegger; In- dore West, Hartlepool; Cuxhaven, Bremen; Cayarre, Bilbao, met coils van Hoogovens; Marshall, Newcastle; Schieborg, Boston, kunstmest Hoogovens; Baltic. Turku; Saint Jean, Dunkerque; Alstern, Uddevalla, walsmateriaal Hoogovens; Wieboald Boeh- mer, Bari; Amelie Thyssen, Kirkeness, ledig Hoogovens; Notos. Halmstad. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Frits thyssen naar Narvik; Elbstrom, Esbjerg; Ipaamestroom, Dunkerque; Amigo. New- laven, met kunstmest van Hoogovens. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is ge gaan.) wereld van de ijsrevue afspeelt. Donderdagavond „Les Tricheurs" (Zon daars in spijkerbroek), de aangrijpende Franse film over Parijse nozems. Zondag middag „Pünktchen und Anton". (W. B. T h e a t e r) Vanavond de „Ali as Jess James" met Bob Hope, zondag en maandagavond „De Stille Amerikaan", met als achtergrond de oorlog in Indo China. De film is ontleend aan het gelijk namige boek van Graham Greene. Zon dagmiddag „Een vijand uit het heelal". Bewoners van Saturnus willen de aarde aan zich onderwerpen. Advertentie Het meest vakkundige adres VELSERDUINWEG 173 PHILIPS - ERRES - GRAETZ Betaling in overleg. Onze service-wagen staat iedere werk dag voor u klaar De Russische meisjes zijn alleen gein teresseerd in geld en rijke echtgenoten. Deze conclusie trok men uit een groot scheepse enquête, die door het blad „Kom- somolskaja Pravda", het orgaan van de „communistische jeugdliga," op touw is gezet. Wat de jongens aangaat, een gedeelte van hen droomt alleen maar van mooie vrouwen. Een meisje van zeventien, dat tot de groep behoort die knappe en rijke echtge noten wenst, heeft haar levensopvatting per brief meegedeeld. Zij schreef „Het hoofddoel in mijn leven is geld. Geld is alles. Het betekent luxe, liefde en geluk. U veroordeelt jonge mensen die niet wer ken, maar dezen zouden eigenlijk benijd moeten worden, omdat zij hun leven we ten te leven. Wij leven immers slechts eenmaal. Ik durf met u te wedden, aldus de briefschrijfster, „dat u deze brief niet wilt afdrukken. Een 23-jarige timmerman uit Stalingrad meende: „sommige jonge mannen be wonderen de buitenlandse costuums, de nietszeggende westerse muziek en het dansen. Zij kleden zich op opvallende wij ze, laten hun baard staan en hun haren groeien. Maar gelukkig zijn deze jonge mannen in de minderheid." Een meisje uit Leningrad wenst zich volgens het Russische jeugdblad „beter te kleden, bezoekt herhaaldelijk restaurants, gebruikt schoonheidsmiddelen, is wereld wijs en wil zich aan de eisen van de tijd aanpassen. Eenvoud en bescheidenheid worden door haar naar de achtergrond ge drongen. Zij moet daarom gerangschikt worden onder die jonge mensen, die een „negatieve instelling hebben". Een 27-jarige politieagent uit Moskou beklaagde zich over de houding die som mige jongens tegenover meisjes aanne men. „De jongens hebben een hinderlijke manier om hun armen om een meisje heen te slaan", schreef hij. Zij hangen als het ware op het meisje, alsof zij nauwe lijks op hun eigen voeten kunnen staan. Het is verbazingwekkend, dat de meisjes zoiets accepteren. Bovendien wordt er te veel gedronken om kunstmatig een vrolij ke stemming te kweken". En als dan de knappe, sympathieke held in de laatste meters celluloid de lief tallige schone teder in zijn armen sluit. is menig jong stel in de donkere bioscoop zaal bedwelmd in de gelukzaligheid van de „liefde". Tenminste, dat denken ze. Onder de betovering van romantische verhaaltjes, de oren tuitend van temerige liefdesliedjes in „sweet" of „rock" trou wen vele jonge mensen, om dan na korte tijd tot de ontdekking te komen, dat alles „een afschuwelijke vergissing" is geweest. Duizenden jonge mensen trouwen met geen andere opvatting over de liefde, dan die welke hun in een niet aflatende stroom wordt geboden door de lichte muze, die kassucces na kassucces boekt. De Britse Medische Raad is daartegen in het geweer gekomen en heeft de we reld van het vermaak gewaarschuwd, dat De thermometer wijst 35 graden onder nul. Desondanks neemt een groepje Russen in Irkoetsk een bad in de Angararivier. Men kan misschien wel spreken van „diepvries-Russen", die hier lopen te ijsberen. v J '.I "L s'\:y' '<yV';ï V v' JÉËk ':'v V y X v - (Van onze correspondent) ROME. Het is in Italië gebruikelijk, dat aan het begin van ieder jaar de secretarissen der grote vakverenigingen de Italiaanse en de buitenlandse pers uitvoerig verslag uitbrengen van wat er in de loop van het verstreken jaar op het gebied van de vakorganisatie is gebeurd en wat men verwacht voor het nieuwe jaar. Van de talloze persconferenties, die het lot voor iedere journalist in Rome heeft weggelegd, zijn dit misschien wel de belangrijkste omdat zij ons in onmiddellijk contact brengen met het leven van de grote massa der burgerij. Dit jaar was de uiteenzetting van het Christendemocratische Kamerlid Storti, secretaris-generaal van de C.I.S.L. (vrije arbeidersbeweging) van buitengewoon belang, ook al omdat Storti onmiddellijk na de afloop van de lunch met de journalisten „een droom" verwezenlijkt zou zien, die hij bij de samenkomst van het vorige jaar had uitgestippeld. Storti had toen gezegd, dat naar zijn mening regering, vertegenwoordigers der vakbonden en vertegenwoordigers der werk gevers op gezette tijden in een „driehoeksconferentie" tezamen dienden te komen, om na te gaan welke gedragslijn het meest in het belang was van alle burgers. sociale richtlijnen het best geschikt zijn om de politiek van algemene welvaarts toeneming, waartoe de regering besloten heeft, te bevorderen". Dat die driehoeksconferentie nu meteen alle, of zelfs maar enkele, moeilijkheden uit de weg ruimt, is niet waarschijnlijk Het is in het gunstigste geval een goed begin. Het ongeluk bij dergelijke onderne mingen is namelijk, dat zij al gauw de or ganisatoren uit de hand lopen. Dat is ook in dit geval gebeurd. Waar het eerst al leen de georganiseerde arbeiders in de in dustrie en hun werkgevers betrof, besloot men al gauw ook de landbouw bij dit drie hoeksoverleg te betrekken en ook de hand werkers (in Italië zeer talrijk, maar na tuurlijk niet georganiseerd) en ook de kleine boeren, die eigen land bewerken. Dat klinkt heel aardig, maar het gevaar is groot, dat men op die manier een veel te bont geheel krijgt, dat op geen enkele wijze logisch in categorieën kan worden ingedeeld. In ieder geval: als er zowel van de zijde der werkgevers als der werk nemers goede wil bestaat, dan zal men op den duur tot resultaten komen. Aan Storti, die dit balletje eigenlijk aan het rollen heeft gebracht, staat als uiteindelijk doel voor ogen dat de regering, in casu dus de ministerraad, gestadig bij haar wetge vende arbeid op economisch, financieel en sociaal gebied, overleg zou plegen met een vertegenwoordiger van de vakbonden, an ders gezegd, dat er een soort minister van de vakorganisatie zou ontstaan. Natuur lijk niet een minister, die aan de vak bonden voorschrijft wat zij wel of niet moeten doen, maar een „minister", geko zen uit en door de vakbonden, die aan de regering kan uiteenzetten hoe enig wets ontwerp kan worden aangepast aan de verlangens der vakorganisaties. De vak bonden, althans de „vrije" bonden (die na de „algemene" verreweg de belangrijkste zijn en wat ledental betreft niet zo ver bij de communistisch-geleide bonden ten achter blijven) zijn geneigd tot innige sa menwerking met de regering, mits er van geen enkel „paternalisme" sprake zij. Die droom is nu verwezenlijkt. Sedert een paar dagen zitten een aantal minis ters (minister-president, minister van Ar beid, van Financiën, van de Schatkist, van Buitenlandse Handel, van Nijverheid, van Landbouw, van Transport, van Koop vaardij, alsmede van Zuid-Italië en ont wikkelingsgebieden), tezamen met de ver tegenwoordigers van alle erkende vakbon den en van de patroonsorganisaties om een groene tafel en trachten op vredelie vende wijze de vraagstukken, die werkge ver en werknemer maar al te vaak te genover elkaar doen staan als onverzoen lijke tegenstanders, tot een voor allen gunstige oplossing te brengen. Let wel, dit is heel wat anders dan de ook in Italië gebruikelijke arbitrage der regering bij arbeidsgeschillen. Het gaat er nu eens niet om bestaande geschillen tot een bevredigende oplossing te bren gen, maar na te gaan op welke wijze de geschillen, die aan de ganse gemeenschap schade berokkenen, kunnen worden voor komen. Het is duidelijk, dat de vakbon den allerminst van zins zijn ook maar iets van hun met zoveel strijd en geduld ver worven rechten voor de arbeiders te la ten wegkapen. Maar de arbeidersorganisaties, alle ar beidersorganisaties, dus ook het zoge naamd Algemene Vakverbond, dat in Ita lië onder communistische leiding staat, zijn het met Sorti eens, dat de huidige re gering, die „een nieuwe koers" heeft aan gekondigd, verdient op de proef te wor den gesteld. Is de regering bij machte de scherpe kanten weg te slijpen van de kwesties, die wergevers en werknemers van elkaar gescheiden houden, dan zal dit de spanning verminderen, het aantal sta kingen beperken, de produktie, en daar mede tenslotte zowel werkgevers als werk nemers ten goede komen. Minister Pella heeft in een brief, uit naam van de eerste minister Fanfani tot alle deelnemers aan de conferentie ge richt, het doel als volgt geformuleerd: Werkgevers en werknemers, vertegen woordigd door hun respectievelijke orga nisaties, zullen tezamen met de vertegen woordigers van de betrokken ministeries, nagaan welke economische, financiële en Het viel op, dat de secretaris-generaal der vrije bonden dit jaar veel minder fel was in zijn polemiek met de „algemene" bonden. En tegen het einde van zijn toe spraak kregen we de verklaring van die nieuwe en ook door linkse bonden gewaar deerde houding. Storti merkte op, dat het uit den boze is, wanneer vakbonden zich in plaats van met economie en arbeids vraagstukken gaan bezighouden met poli tiek. „De ideale vakbond", zo zei hij, „is a-politiek en behartigt de belangen van zijn leden, onverschillig tot welke politieke partij die eventueel behoren of op welke kandidaat zij hun stemmen uitbrengen. Het is te betreuren, dat er in een land meer dan een vakorganisatie is. Het doel van de vakbonden is de werknemer, die zolang bij een eenling blijft, uiterst zwak staat in het economisch bestel, steun te bieden. Hoe sterker de bond is, hoe doel treffender die steun zal zijn en de ideale toestand, van ons standpunt uit bezien, wordt bereikt, wanneer alle werknemers zij aan zij staan. Nu dient men te bedenken, dat Storti sprak uit naam van een organisatie, die pas tien jaar oud is. Tot 1950 kende het na-oorlogse Italië (over de toestand voor de oorlog, met de parodie op alle vakor ganisatie, die het fascisme met zijn „cor poratieve staat" kenmerkte, praten we hier niet) een, algemene vakbond. He laas is die op een zeker ogenblik in het kielzog van de communistische partij be land en toen hebben zich, om begrijpelijke redenen, eerst de rooms-katholieken afge scheiden en daarna de niet godsdienstig geïnteresseerden, die niet achter de com munistische partij wilden aanlopen. Se dert enkele jaren is ook de „algemene" bond, al berust de leiding in communis tische handen, voorzichtig geworden met het uitschrijven van politieke stakingen, die onder de arbeiders verre van populair bleken. Er is geen sprake van, dat men op 't ogenblik voor Laos, voor Cuba, voor Algerije, of dergelijke zaken in staking zou gaan, zoals men indertijd wel deed voor Korea, tegen het Atlantisch pact, te gen de kernbom en dergelijke. De mogelijkheid, dat men dus te eniger tijd terugkeert tot een werkelijk algemeen vakverbond, dat alle werknemers zou om vatten, bestaat. Dit zou ook een einde ma ken aan een van de grootste moeilijkhe den op de weg, die de Italiaanse socialis ten (de Nenni-socialisten) moeten afleggen om opgenomen te worden in het demo cratisch bestel. Voorlopig zijn de miljoe nen arbeiders, die achter Nenni staan, ge organiseerd in de „algemene" bond, ook al is daar de communistische invloed overheersend. Nenni is beslist afkerig van alles wat scheiding brengt in de gelede ren van de arbeiders. Maar hij is ook tegen politiek in de vakorganisatie. Daar om was het alsof Storti, toen hij de jour nalisten toesprak, zich over hun hoofden heen tot Nenni richtte. Dat zijn woorden in de socialistische pers gunstig werden ontvangen behoeft geen betoog. Dit alles kan tot een interessante ont wikkeling leiden en op den duur zal, wan neer het driehoeksoverleg tussen regering, werkgevers en werknemers een gewoonte gaat worden, het wel heel grote aantal stakingen vanzelf afnemen. „de exploitatie van de romantiek duizen den mensen misleidt." De Raad heeft daartoe onder meer een boekje uitgegeven, geschreven door Ken neth Barnes, waarin het „als handels waar gebruiken van de romantiek" ge vaarlijk wordt genoemd. Vele jonge men sen gaan de liefde zien door een rose ne vel die de wederzijdse tekortkomingen verhult. Als zij dan later ontdekken, dat zij niet voldoen aan de werkelijke eisen van het huwelijk is het meestal te laat en zijn zij meestal al getrouwd. Dan is er meestal nog maar een oplossing: echtscheiding. Barnes zegt voorts, dat het feit, dat meisjes eerder rijp zijn dan jongens en daarom eerder behoefte hebben aan sexuele ervaring, eenvoudig veroorzaakt is doordat de exploitatie van de romantiek in de laatste 25 jaar verveelvoudigd is. Het sexuele bewustzijn van „tiener" meisjes wordt voortdurend aangevuurd, alsof dit haar enige kwaliteit en bezit is, aldus de schrijver. „Moeten wij toestaan, dat dit maar ongeremd voortgang vindt?" Barnes betoogt vervolgens, dat in het verleden jongens en meisjes min of meer beschermd werden door het feit, dat er toen geen romantiek-exploitatie op de hui dige schaal bestond, zodat de fantasie van het meisje niet overprikkeld werd en die toestand was veel gezonder dan de hui dige. Volgens de schrijver moet tussen jon gens en meisjes de intimiteit van luchtige aard blijven en kort van duur, zodat er geen „aanmoediging" kan zijn. Het bete kent ook, dat „jonge paren, die verliefd zijn, in staat blijven zich te concentreren op naar buiten gerichte activiteiten, die zij samen kunnen volbrengen, in plaats van voortdurend naar elkaar te kijken als een medespeler in het minnekozen." Advertentie v HUUR-PIANO'S in ruime keuze ABERDEEN (Schotland) (UPI) In het zeegebied van de Shetland-eilanden, ter hoogte van het eiland Yell, is vrij dagochtend, in een zware storm, de Rus sische trawler Oknevod no9005 op het Out- ness-rif geslagen en gezonken. Volgens de kustwacht kan geen der opvarenden het gebeuren overleefd hebben. Om zeven uur vrijdagochtend zond een van de twee moederschepen van de Rus sische haringvloot een S.O.S. uit, dat ech ter twee uur later werd ingetrokken. De reddingsboot van Lerwick, die op het eer ste noodsein was uitgevaren, keerde toen terug. Om tien uur meldde de trawler „Sea ward Quest" uit Aberdeen dat drie mijl noord-noordoost van Yell een reddingsvlot in zee was aangetroffen. Verder werden een tweede reddingvlot en een gezonken reddingboot waargenomen. Er bevonden zich twee Russische schepen in de nabij heid, de „Apopov" en de „Kazalinsk". Het laatste schip had de S.O.S.-seinen uit gezonden en later ingetrokken. Op Yell rapporteerden kustwachters dat zij toen de dag aanbrak, de masten van een vaartuig zagen dat op het Outness- rif was gezonken. Er liep een zware zee en er spoelden wrakstukken aan. Het zicht was slecht, maar zo nu en dan zagen de kustwachters iets van de zes trawlers en twee grote Russische schepen die de vissersvloot begeleiden, op ongeveer een mijl uit de kust. De bevolking van het eiland Yell zoekt langs de vloedlijn naar lijken. „De zee was zo wild dat haringvaten, die op het strand lagen, over de rotsen heen gesme ten werden", zei de bevelvoerder van de kustwacht te Cullivoe vrijdagavond. „Het Russische schip had deze zee niet kunnen weerstaan. Niemand aan boord van het schip zou het hebben kunnen over leven. De zee was ongekend wild", zei de kustwachter. Minister Van Rooy heeft thans in een memorie van antwoord inzake het ont werp van wet op het menselijk bloed de vraag besproken of het in het algemeen niet verwerpelijk is, dat derden winst ma ken door verwerkingen van bloed en an dere zelfstandigheden van menselijke her komst, die voor een humanitair doel om niet zijn afgestaan. De bewindsman zegt dat het denkbaar is, dat tussen het ogenblik van het afne men van het bloed van donors en dat van het geneeskundig gebruik van het produkt, medewerking van commerciële instellin gen nodig zal blijken te zijn. In dat ge val zal niet kunnen worden geëist, dat die medewerking wordt gegeven zonder dat een redelijke winst wordt gemaakt. Maar om zulke medewerking zal alleen kunnen worden verzocht door erkende niet-com- merciële instellingen, omdat deze slechts de beschikking hebben over het afgeno men bloed. De minister heeft ook een nota van wij zigingen op het wetsontwerp ingediend, waaruit blijkt dat hij artikel dertien van het wetsontwerp wil laten vervallen. Ten gevolge van de intrekking van dit artikel zal de wet niet van toepassing zijn op menselijk sperma en mensenhaar. K.i.-rapport in studie Over het vraagstuk der kunstmatige in seminatie bij de mens zegt de minister in zijn Memorie, dat een commissie uit de Gezondheidsraad hierover in september 1960 rapport heeft uitgebracht. Pas na be studering van dit rapport zal over de vraag, of hier een wettelijke regeling ge wenst is, kunnen worden beslist. Over de wijze waarop deze studie zal moeten wor den verricht, pleegt minister Van Rooy thans overleg met zijn ambtgenoot van justitie. De besprekingen die in Hollandia zijn gevoerd over het instellen van een bij standkorps van burgerlijke rijksambtena ren voor dienst op Nieuw-Guinea, zijn be vredigend verlopen. De zaak is besproken tussen vertegen woordigers van de ambtenaren op Nieuw- Guinea en mr. G. H. van Herwaarden, raadadviseur in algemene dienst bij het ministerie van Binnenlandse Zaken en mr. Ch. F. H. Weiter, hoofdinspecteur van het ministerie van Financiën. Beide functio narissen brachten daartoe een bezoek aan Nieuw-Guinea. In Den Haag wordt verwacht dat het betreffende wetsontwerp nog vóór juli van dit jaar bij de Tweede Kamer kan worden ingediend. De bedoeling van de regeling is de op Nieuw-Guinea in openbare dienst wer kende Nederlanders deel te doen uitmaken van het bijstandkorps. Hierdoor worden voor hen zekerheden geschapen, zowel ge durende hun werkzaamheid op Nieuw- Guinea, als daarna wanneer hun bestem ming in dat land zal zijn geëindigd. De Nederlandse regering hoopt hiermee de onder de ambtenaren op Nieuw-Guinea levende gevoelens van onbehagen over hun rechtspositie weg te nemen. DEN HAAG (ANP) De Britse ertsboot „Orecrest" (6.900 ton) heeft verzocht om onmiddellijke hulp van een sleepboot om dat zij bij de Noorse kust in moeilijkheden is geraakt. De besturingsinstallatie is defect. De Noorse sleepboot „Achilles" is op weg gegaan naar de plaats waar de „Ore crest" zich bevindt. Boeren uit de omgeving van Milaan hebben scherp geprotesteerd tegen de invoer van boter en slachtvee uit het buitenland, onder andere uit Neder land. In Milaan zijn verscheidene keren demonstraties gehouden, waar bij het tot botsingen kwam tussen politie en boeren.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 6