Vele slippartijen in IJ mond In Libanon 's hoofdstad staan duizenden flatwoningen leeg In de vishal en op zee Luxe verhuur twee naaisters flinke slagersbediende mannelijk personeel bekwame bankwerker IJmondverenigingen vandaag en morgen De veroordeling van Pasternak's vriendin Harmoniekapel ontving bedrag van 7500,- Servatius eist gesprek met Eichmann alleen AUTOFINANCIERING Opel Rekord met roldak en Travel Sleeper ZATERDAG 28 JANUARI 1961 8 De week der veilingen Feest bi] van Gelder Zonen Jeugd organiseert avond ten bate van Kongo BEIROET, EEN MODERN BABYLON H. Reehorst begraven SPREEKUUR WETHOUDER H. DE BOER Verdediger zegt nog geen geld te hebben gekregen C. C. RASPOORT LUIDSPREKERS de ideale vakantie-combinatie Tussenbeeksweg 21 prachtige flatwoningen KUDT'S SCHEEPSBENODIGDHEDEN KEURSLAGER TERVOORT N.V. Ilzer- en Metaalgieterij M. B. VAN ESSEN Haringkade 32 - IDmuiden, vraagt Sollicitaties zowel mondeling als schrif telijk aan bovengenoemd adres. N.V. DE PLAATWELLERIJ - VELSEN APPARATENBOUW N.V. DE PLAATWELLERI] Tientallen slippartijen hebben zich in de IJmond-gemeenten voorgedaan als gevolg van de gladheid, die vrijdagavond om on geveer kwart voor zes al het eerste slachtoffer maakte. Vele automobilisten kwamen in benarde posities te verkeren, doordat zjj de macht over het stuur ver loren. Een zandauto van de Velsense reinigingsdienst zag geen kans de Juliana- brug in IJmuiden op te komen, zodat de arbeiders het zand maar met de hand gingen strooien. In Beverwijk op het Sta tionsplein kwam een vrouw te vallen Zij brak het linkeronderbeen. Om kwart voor zes vrijdagavond bleef een truck met oplegger voor de Juliana- brug in IJmuiden staan. Politieagenten hebben toen zand voor de wielen gestrooid, zodat de wagen weer kon vertrekken. Op datzelfde punt deden zich wat later nog grotere moeilijkheden voor. Een kolenauto ramde een verkeerszuil en de gemeente lijke zandstrooier kon ook al niet tegen de kluft opkomen. De politie heeft het ver keer omgeleid. Drie chauffeurs van autobussen van de Noord Zuidhollandse Vervoermaatschappij hebben vrijdagavond hun bus langs de kant van de weg geparkeerd en gewei gerd verder te rijden. Zij wilden geen risico's meer nemen. Een bus was al te gen de brugleuning gereden. In de Ka naalstraat te IJmuiden slipte een zware vrachtauto en reed een lantaarnpaal om ver. De aan- en afvoerwegen bij de Vel- sertunnel waren spiegelglad en menig automobilist is hier geslipt. Een auto kwam tegen de tunnelmuur tot stilstand. De gemeentelijke reinigingsdienst heeft deze wegen extra dik bestrooid. In Beverwijk is een vrouw omstreeks kwart voor zeven bij het station geval len. Zij brak het linkeronderbeen en is ter verpleging in het Rode Kruis ziekenhuis opgenomen. Op de Alkmaarseweg zijn twee auto's met elkaar in botsing geko men, doordat een van de wagens slipte. Om zes uur waren alle zandstrooiers op de wegen. Ook in Velsen was men vrijdagavond omstreeks kwart voor zes met al het be schikbare materieel de straat opgegaan. De strijd tegen de gladheid werd inge zet met vijf nieuwe zandstrooiers, een vrachtauto en twee zogenaamde „hond jes'' -kleine zandstrooiers voor de fiets en wandelpaden. De zandauto's moesten zeer voorzichtig rijden. Om ongeveer half drie vannacht waren de mannen klaar met hun werk. Het gehele Velsense wegennet was toen bestrooid met zand en pekel. In to- Ofschoon het in de afgelopen week echt winterweer was, werden aan de Bever- wijkse bloemenveiling „Het Centrum" toch nog veel bloemen aangevoerd.... en ver kocht. De verkoop verliep zelfs vrij vlot. De grootste vraag ging uit naar de nar cissen, waarvoor vrij hoge prijzen werdert betaald. Van de tulpen is het nog steeds de Copland die de boventoon voert en waarvoor tot 1,30 per bos werd betaald. Soorten als Paul Richter, White Sail, Pax en Olf gingen voor prijzen tot 1,85 van de hand. De duurste tulp was de Apel doorn, die 2,50 noteerde. Blauwe druifjes gingen vlot weg voor 0,46 per bosje. Voor de hyacinten werd tot 0,34 per stuk be taald. De aanvoer van groenten aan de Bever wij kse veiling Kennemerland was deze week, de tijd van het jaar in aanmerking genomen, uitzonderlijk groot. De prijzen waren matig, met uitzondering van die van de spruiten, die opliepen tot 1,35 per kilo. Prei en boerenkool liepen in prijs te rug, namelijk van 0,45 tot 0,25 per kilo. Veel vraag was er naar witlof, doch de aanvoer was matig, zodat de prijzen ta melijk opliepen. In deze week werd voor het eerst spinazie aangevoerd, waarvoor 1,20 per kilo werd betaald. De gladheid heeft vele jubilarissen en gepensioneerden van de papierfabriek in Velsen-Noord vrijdagavond niet kunnen weerhouden van een gang naar Concordia, waar de directie van het bedrijf hun de jaarlijkse feestavond aanbood. Wel had die gladheid tot gevolg dat bedrijfsdirecteur J. H. Smidt van Gelder eerst tegen half negen kon beginnen met zijn toespraak. Hij memoreerde dat in 1960 21 perso neelsleden zijn gepensioneerd, dat er drie gouden jubilarissen waren, dat 26 perso nen, waaronder 1 vrouw, veertig jaar bij de papierfabriek hebben gewerkt en 15 personen, onder wie twee dames, hun zil veren jublieum bij het bedrijf vierden. De heer Smidt van Gelder stelde dat niet al leen het feest de band tussen bedrijf en ex-personeelsleden onderhoudt, maar meer nog het hernieuwde contact met gemaak te vrienden. Hij was blij zoveel trouwe medewer kers te kunnen begroeten en stelde hun trouw aan de jongeren ten voorbeeld. Ve le jubilarissen droegen hun onderscheidin gen. Het feestprogramma, dat het peil van vorige jaren niet haalde, werd verzorgd door Dick Gabel, conference, Sonja van Weerdenburg, zang, Swen Smeele als mu zikale zonderling, en Gina en Gino Ma- nelli als jongleurs. Het meeste succes oogstten de Three Jacksons met hun ac cordeons. Dit had vele toegiften tot ge volg. Hansje Kerkhoff verzorgde aan de vleugel de begeleiding en speelde een pot pourri van Gershwin-melodieën. taal zijn achttien vrachten zand op de we gen gestrooid, neerkomend op een hoeveel heid van negentig kubieke meter. Ook vanmorgen waren op sommige plaatsen de wegen nog glad. Op de rijksweg in Santpoort ontstond ten gevol ge hiervan om ongeveer kwart over acht een botsing tussen twee zware vrachtauto's. Een truck met oplegger slipte en kantelde, vervolgens reed een vrachtauto beladen met stro erop in. Als gevolg van de gladde wegen zijn vrijdagavond verschillende bus diensten gestaakt. In Beverwijk was het verkeer zeer onregelmatig. Arbeiders van Hoogovens, die om kwart voor tien op hun werk moesten zijn, kwamen een uur te laat. De taxibedrijven in de IJmond heb ben het uitermate druk gehad. Een aantal IJmuidense jongeren heeft voor maandagavond in het Oud-Katho lieke Verenigingsgebouw te IJmuiden een amusementsavond georganiseerd, waarvan de opbrengst ten bate komt van honger lijdende Kongolezen. De zeventienjarige Coos de Goede, Orion- weg 63 te IJmuiden, heeft het plan opge vat. samen met zijn zuster. Zij heeft zelf de raambiljetten gemaakt waarop de feestavond wordt aangekondigd. Medewer king verlenen Peter Huis (die voor de con ferences zorgt), een „rock and roll band" en een dansorkest, een zekere René en de accordeonist Wim Wijker. Bovendien heeft een beroepsgpochelaar zijn medewerking toegezegd. Kaarten voor deze amusements avond zijn verkrijgbaar op 't adres Orion- weg 63 en bij „De Brulboei" aan de Kanaalstraat te IJmuiden. (door David Dugas, U.P.I.) Als men als vreemdeling in de Libane se hoofdstad Beiroet komt en men wil eens echt Libanees eten dan komt men voor verrassingen te staan. Onlangs kwam er een toerist die deze wens te kennen gaf. Hij wilde een typisch- Libanees gerecht eten, zei hij. De gids bracht hem naar een etablisse ment met een Franse naam waar men op Libanese wijze en, in Amerikaanse stijl opgemaakte Italiaanse pizza pannekoek jes) serveerde. Het was niet wat de toe rist had bedoeld maar een pizza-restau rant is even Libanees als wat ook in dit zich uitbreidende Babylon van de twin- stigste eeuw. Enkele duizenden jaren later zullen de archeologen van de toekomst met verbij stering kijken naar de meest uiteenlopen de voorwerpen die de grond van Beiroet hun oplevert. Zij zullen stukken oud Ro meins glas vinden met stukken plastic- voorwerpen of Phoenicisch aardewerk naast emblemen van sportwagens anno 1960. ,De nationale leuze van Libanon dient te zijn: Vraag erom. Als we het niet heb ben kunnen wij het kopen, bouwen of op graven", zei een gids mij. Lege flats Met een half miljoen inwoners een derde van de bevolking van dit kleine Ara bische land is Beiroet waarschijnlijk de enige snelgroeiende stad ter wereld waar duizenden flatwoningen leeg staan bij ge brek aan huurders. Een feit is dat deze prachtige nieuwe gebouwen sneller ver rijzen dan welgestelde Libanezen en dui zenden immigranten ze kunnen huren. Het gedreun van pneumatische hamers die de grond bewerken voor het optrekken van nog meer gebouwen, heeft het „inheemse" lawaai in de nauwe, kronkelende straat jes overstemd. Nog een facet: om de een of andere re den kraaien hanen hier de gehele nacht. Op de begraafplaats „Duinrust" vond vrijdagmiddag de teraardebestelling plaats van de heer H. Reehorst, een bekende Be- verwijker die ondanks zijn hoge leeftijd nog steeds actief was op het veilingter rein aan de Meer. Aan het graf werd ge sproken door de heer Jac. de Weijer, di recteur van de veiling „Kennemerland" De heer De Weijer was ervan overtuigd te spreken namens alle agrariërs in Be verwijk, die de heer Reehorst hebben leren kennen als een oprecht mens. Spreker wees op de grote activiteit van de heer Reehorst in de handel van groenten. Ds. G. W. IJzerman, hervormd predikant las een deel uit Psalm 23 „De Heer is mijn herder" en bad het „Ónze Vader". JONGETJE DOOR IJS GEZAKT In Beverwijk, in Park cheybeeck. is vrij dagmiddag een zesjarig jongetje uit Vel sen-Noord door het ijs gezakt. De knaap ging kopje onder. De heer P. Engerink uit Beverwijk zag het ongeluk gebeuren en heeft de knaap uit het wak gehaald BEDRIJFSLEIDER HOTEL AUGUSTA De heer R. Th. van Heyst, die wij in ons blad van gisteren eigenaar van hotel Augusta in IJmuiden noemden, is niet de eigenaar maar de bedrijfsleider van dit hotel. De wethouder van onderwijs c.a. te Vel sen de heer H. de Boer, zal met ingang van woensdag 1 februari a.s. zijn spreek uur van 14 tot 16 uur hervatten. ZATERDAG 28 JANUARI K.A.B.-gebouw, Groeneweg, IJmuiden- Oost, 17.30 u.: Vergadering Transportarbei dersbond St. Bonifacius. Kennemer Theater, Beverwijk, voor Kunst na Arbeid: „Het parkietje". ZONDAG 29 JANUARI Expositiezaal Heidestraat 45, 1417 uur: Tentoonstelling Haagse aquarellisten. MAANDAG 30 JANUARI Smalfilmclub „IJmond dubbel 8", Schans 12, Beverwijk, speciaal filmprogramma. De 25-jarige Franse student George Ni- vat heeft in Parijs gezegd, dat hij alles zal doen wat in zijn vermogen ligt om de 22-jarige „aangenomen dochter" van Boris Pasternak uit de gevangenis te krijgen. Irina Ivinskaya werd onlangs tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld toen zij met haar moeder Olga Ivinskaya terecht stond wegens het onwettig aanvaarden van be talingen die door de Italiaanse uitgever van Pasternaks „dr. Zhivago" zouden zijn gedaan. Volgens Radio Moskou zou Olga Ivinskaya meer dan 200.000 dollar aan vaard hebben. George Nivat, die in Moskou gestudeerd heeft, zou op 20 augustus in Moskou met Irina in het huwelijk treden. Nivat stu deert litteratuur en was bezig aan een thesis over Russische letterkunde. Nivat zei dat Pasternak veel van zijn aangeno men dochter hield en een tweede vader voor haar is geweest. Volgens Nivat is het eenvoudig ondenkbaar, dat Olga Ivins kaya geld uit het westen zou hebben aan genomen voor Pasternaks werken, zondat dat de Russische schrijver het zou hebben geweten. De samenwerking tussen Pasternak en Olga Ivinskaya was volgens Nivat volledig Olga Ivinskaya werd veroordeeld tot achl jaar dwangarbeid. Lang voordat moeder en dochter wer den gearresteerd had Irina een telegram gezonden aan premier Kroesjtsjev, waarin zij toestemming verzocht te mogen trou wen met George Nivat. Het antwoord bleef lang uit, en toen Kroesjtsjev eenmaal toe stemming had gegeven, waren moeder en dochter reeds gevangen genomen. De Italiaanse uitgever van „Dr. Zhiva go", Giangiacomo Feltrinelli, is „in het buitenland", maar hij zal volgende week wel weer thuis zijn. Deze mededeling heeft speculaties doen ontstaan, dat Feltrinelli bang is verklaringen af te leggen, die de zaak van moeder en dochter in Ruslanc geen goed zal doen. Toen ik op een dag bij mijn hospes klaag de over een bijzonder luidruchtige haan, huisdier van een familie die in een eeuwen oud huis naast mijn slaapkamer woonde, antwoordde hij: „Malish geeft niet) het zal spoedig verdwenen zijn". Hij had natuurlijk gelijk. Toen ik eni ge tijd later van een reis terugkeerde was de haan er niet meer. Evenmin als trou wens de familie en het huis waarin zij woonde en de winkels ernaast en het oude gebouw daarnaast. Op de lege plek was een kuil in de grond en was men bezig een flatgebouw van zeven verdiepingen op te trekken, niet verder dantwe'e meter van het acht verdiepingen hoge flatgebouw dat iemand verleden jaar had laten bou wen. Gebeden per grammofoon De omgeving waar ik woonde was een Islamitische wijk langs de Middellandse Zee. Er staat een oude moskee die naar men zegt, gebouwd is op de plaats waar vroeger een kerk stond van de eerste chris tenen en waar St. George de draak zou hebben verslagen. De dagelijkse gebeden die van de mina ret schallen worden voortgebracht door een grammofoon met luidsprekers-instal latie. De verklaring is eenvoudig. Een le vende Mohammedaanse muezzin (gebeden zanger) zou zich nimmer verstaanbaar hebben kunnen maken boven het lawaai van radio's, auto's, hamers en drilboren. Naast de moskee staat een Libanese „Quickie-Chickie" (snelbuffet voor het ver orberen van gebraden kippetjes), met de deftige naam „Hilton's chicken". De naam is ontleend aan de bioscoop die iemand eens onder mijn huiskamer bouwde. Behalve de bouwkoorts wordt Beiroet nog gekenmerkt door een ongelooflijke hoeveelheid bars en restaurants. In de on- iddellijke omgeving van mijn flat zijn minstens vier Italiaanse restaurants, een Duits, een Spaans, een Hongaars-Roe meens restaurant, enkele Franse établis sementen en een Chinees restaurant waar men ook Frans kan eten. Er is voorts nog een Zwitserse eetgelegenheid met een schitterend interieur dat befaamd is om zijn „Hamburgers". Een van mijn vrienden beweert bij hoog en laag dat hij eens in het enige echt-Li- banese restaurant van de buurt kwam bin nen vallen en het volgende gesprek met de eigenaar voerde: Vriend: „Hoe staan de zaken?" Eigenaar: „Malish. Ik ga een Chinees nees? Jullie Amerikaanse, Britse, Fran se, Spaanse, Italiaanse, Zwitserse en Duit se imperialisten ruïneren de stad". Vriend: „Bent u geruïneerd?" Eigenaar: „Malis. Ik ga een Chinees restaurant openen. Vriend: Maar er zijn al twee Chinese restaurants in Beiroet". Eigenaar: Ha, communistisch-Chinese hè? De leden van de Beverwijkse Harmo- niekapel hebben vrijdagavond op enthou siaste wijze gespeeld, en dit betrof alle uitgevoerde werken tijdens het jaarlijkse concert. Er was dan ook reden om blij te zijn, omdat kort voor het concert de verenigingskas was versterkt met het lie ve sommetje van zeven en een half dui zend gulden. Dit geld was de opbrengst van een tijdens de decembermaand te Be verwijk gehouden loterij, uitgaande van de plaatselijke middenstand. De cheque werd namens het Sint-Nico- laas-comité van de Beverwijkse midden standers overhandigd door de heer Van Baar, die een stralende directeur van de Beverwijkse Harmoniekapel toesprak. Er werd hartelijk geklapt door de vele aan wezigen in het Kennemer Theater. De heer Van Baar was ervan overtuigd, dat de Harmoniekapel het geld best kan gebrui ken en goed zou besteden. In totaal waren tijdens de maand december een miljoen loten afgegeven. Een tweede applaus klonk, na de mededeling van de heer Van Baar, dat ook de r.k. fanfare „Arion" te Wijk aan Zee niet was vergeten en op een bedrag van 1500 mag rekenen. Het geld was in de zaal aanwezig: zeshonderd nieu we glimmende rijksdaalders! De BHK voerde nadat deze geldzaken waren afgedaan, een zeer goed concert uit bestaande uit werken van Van Leeuwen („Broadway March"), Bauman („Mignon- nette"), Boedijn („The Harp of Wales"), Boekei („New Orleans"). Dirigent, de heer H. H. van Ossenbruggen demon streerde zijn bezielende leiding. Na de pauze trad het cabaretgezelschap van Frans Vrolijk met medewerking van Jan Pruis, Annemarie van Tol, Cor dam mers en pianist Joop de Leur op. On danks de gladheid waren de artiesten keu rig op tijd. Zij zorgden voor een plezierig programma. Tot besluit van deze avond was er een baL dat tot diep in de nacht heeft geduurd. KEULEN (Reuter) De Westduitse ad vocaat dr. Servatius die Adolf Eichmann bij diens proces in Israel ter zijde zal staan heeft bij zijn terugkeer uit Israel in Keulen verklaard, dat hij de verdediging zal neer leggen, als hij geen toestemming krijgt om onder vier ogen met zijn cliënt te spre ken. Van Israëlische zijde was hem daarop meegedeeld, dat wellicht over enkele da gen op zijn verzoek zou worden geant woord. De advocaat verklaarde dat hij tot dus ver geen honorarium van de Israëlische autoriteiten had gekregen. Ook vergoeden zij hem niet zijn onkosten, die hij tot dus ver geheel voor eigen rekening heeft ge nomen. Wel hebben de Israëlische autori teiten aangeboden hem voor zijn werk in totaal 7.000 pond (ruim 70.000 gulden) uit te betalen in termijnen. Hij zei hiertegen bezwaar te hebben, omdat hij op deze wij ze niet zeker is van volledige betaling. TEL AVIV (Reuter-AFP) De Israëli sche procureur-generaal Hausner heeft ge zegd dat Israel geen wet kent die gevan genisautoriteiten gebiedt gesprekken tus sen een verdediger en £ijn cliënt toe te staan zonder dat er iemand van het ge vangenispersoneel bij aanwezig is. Haus ner heeft Servatius ook gewezen op de noodzaak van veiligheidsmaatregelen in dit geval. Aanvoer van vrijdag De aanvoer van vis in IJmuiden bedroeg vrijdag 4720 kisten, waarvan 295 tong en tarbot, 3 heilbot, 830 schol, 30 schar, 20 bot, 1580 haring, 720 makreel, 355 schelvis, 345 wijting, 210 kabeljauw en gul, 25 leng, 5 haai, 2 ham, 5 poon, 275 koolvis en 20 di versen. Prjjzen van vrijdag In guldens. Per kilogram: heilbot 3,90 tot 2,80, grote tong 3,60 tot 3,30, grootmiddel tong 3,40 tot 3,20, kleinmiddel tong 2,90 tot 2,70, kleine tong I 3,70 tot 3,20, kleine tong II 2,80 tot 2,70, tarbot I 3,40 tot 3,10, zalm 5,20. Per 50 kilogram: tarbot IV 102 tot 39, grote schol 30 tot 27, grootmiddel schol 36 tot 31, kleinmiddel schol 50 tot 40, kleine schol I 48 tot 40, kleine schol II 30 tot 15, schar 34 tot 21, bot 10 tot 8, verse haring 20 tot 11, makreel 34 tot 7,20, grote schel vis 63 tot 48, grootmiddel schelvis 67 tot 46, kleinmiddel schelvis 71 tot 57, kleine schelvis 1 70 tot 55, kleine schelvis II 36 tot 18, wijting 22 tot 8, grote gul 45 tot 34, middel gul 36 tot 30, kleine gul 30 tot 25, poontjes 27 tot 26, kleine koolvis zwart 26 tot 24. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 200 tot 80, grote koolvis zwart 94 tot 65, grote leng 100 tot 70. Besommingen van vrijdag IJM 35 Postboy f 13.600, KW 8 Deining 11.600, KW 87 14.400, KW 70 10.260, KW 91 9.850, KW 116 f 8.720, KW 156 9.840, KW 124 8.830, WR 58 8.770. Aanvoer van zaterdag De aanvoer van vis in IJmuiden bedroeg vanmorgen in het totaal 2450 kisten, aan gevoerd door twee trawlers, zes loggers en 25 kotters. Van deze kisten waren 150 schelvis, 30 radio, 80 wijting, 40 gul en kabeljauw, 120 koolvis, 120 haring, 150 makreel, 1000 kilogram schol, 80 tarbot, 60 varia, 300 stuks kabeljauw en 20.000 kilogram tong. De RO 46 Claesje (14 januari) loste 25 schelvis, 90 haring, 115 makreel, 30 wij ting, 25 gul en kabeljauw, 120 koolvis en 5 varia. De KW 80 (13 januari) kwam aan de markt met 125 schelvis, 30 radio, 50 wijting, 15 koolvis, 20 zwarte koolvis, 30 haring, 30 makreel en 200 stuks kabeljauw. Prqzen van zaterdag In guldens. Export: grote regels kabel jauw 90 tot 104, kleine rijen kabeljauw 50 tot 56, kisten grote kabeljauw 120 tot 130, grote zwarte koolvis 94 tot 96, zwarte koolvis maat kleine kabeljauw 70 tot 71, grote schelvis 51 tot 62, grootmiddel schel vis 47 tot 58, noordschol: grote schol 26 tot 30, grootmiddel schol 35 tot 40, zetschol 54 tot 68, schol I 48 tot 60, schol II 30 tot 34, kustschol: grote schol 25 tot 26, groot middel schol 32 tot 34, zetschol 40 tot 44, schol I 40 tot 44, grote tong 3,70 tot 3,90, grootmiddel tong 3,60 tot 3,70, kleinmiddel tong 3,20 tot 3,60, slips 3,50 tot 3,70, grote tarbot 3,40 tot 3,50. Binnenland: kisten kleine kabeljauw 88 tot 90, grote gul 32 tot 35, middel gul 26 tot 30, torren 17 tot 20, koolvis I 27 tot 30, koolvis II 26, witte koolvis 90, leng 35, kleinmiddel schelvis 45 tot 62, pennen 55 tot 60, braad 32 tot 37, wijting 27 tot 31, kustschol II 24 tot 26, kustschol III 18 tot 24, haring 19 tot 22, makreel 16 tot 19, paapjes 15, bonken 35. Voor maandag Voor de maandagmarkt is blijven liggen de SCH 117 met 40 schelvis, 165 haring, 90 makreel, 40 wijting, 20 gul en kabel jauw, 160 koolvis, 35 radio en 55 stuks ka beljauw. Dit schip heeft door de storm veel vertraging ondervonden. Het werd vrijdagavond omstreeks zeven uur ver wacht, maar liep eerst vanmorgen om drie uur IJmuiden binnen. De trawler liep in het zware weer schade op aan de brug en verspeelde twee ankers. Voor de maandagmarkt wordt tevens verwacht de KW 6 met 120 kisten. Scheveningen In Scheveningen bedroeg de aanvoer van vis vanmorgen 100 kisten wijting, 150 schol, 100 stijve kabeljauwen en 4000 kilogram tong. Besommingen van zaterdag Claesje 12.700, KW 80 f 10.800, HD 79 f 15.000, SCH 121 10.600, KW 123 f 12.500, KW 148 f 12.300, KW 146 f 14.300, KW 68 2.070, KW 27 2.520, KW 96 2.400. KW 84 1.680, KW 136 f 3.580. KW 113 2.290, UM 59 630, IJM 7 2.100, IJM 60 950, IJM 38 3.120, IJM 52 1.450, IJM 16 1.740. IJM 66 2.670, IJM 31 3.070, MO 1 f 6.100, WR 37 3.850, WR 7 2.740, WR 32 4.190, WR 50 4.350, TX 18 3.600. Op zee Het was slecht weer om de Noord met windkracht tien. De trawlers hebben dan ook niet gevist. De loggers en kotters voor de kust heb ben ondanks het slechte weer met wind kracht zeven in de afgelopen nacht nog kunnen vissen. De vangsten bedroegen 60 tot 150 kilogram tong en 5 tot 12 manden schol in enkele trekken. De loggers en kotters bij de Wittebank vingen 200 tot 300 kilogram tong en 15 tot 25 manden schol in vijf trekken. Ook daar was het slecht weer met windkracht zeven. De Toronto is vrijdag weer naar zee vertrokken. VERZORGEN Wil VLOT EN DISCREET Assurantie- en Financieringsbedrljt Ged. Oude Gracht 84 Haarlem Tel. 21232 18399 (na 6 u. K 2507 3973) ALLE VERZEKERINGEN ACCORDEON-, GITAAR- en PIANOLESSEN. Lesinstru- menten in bruikleen. Mu ziekhandel Uniken, Wijk a. Zeeërweg 45, IJmuiden-0„ Telef. 7127. Mevr. v. d. Vlugt, Wijk aan Zeeërweg 74, wil graag een MEISJE of JONGE VROUW voor halve dagen, tot na het eten. Loon bespreken we samen. Telef. 7361. N.V. K.C.I., Baanstraat 34, Beverwijk, vraagt MACH- STIKSTERS. Stuk loon, hoog loon. Te - een NET MEISJE voor de morgenuren, bij A. de Jong, Eenhoornstraat 91, IJmuiden. WERKSTER gevr. voor 6 halve iagen p. week. Hof dijklaan 93, Driehuis. Telef. 5749. Kantoor te Haarlem vraagt GEROUT. TYPISTE voor het uittypen van orders en facturen. Brieven L 2261. Kantoor te Haarlem-C. vr. een ASSISTENT (E) voor haar afdeling administratie. Brieven T 2301. NET MEISJE 15 jaar zoekt voor de vrijdagmorgen van 8 tot 11 uur in gezin met kinderen lichte werkzaam heden. Brieven L 2309. Wie ruilt GROOT VRIJ HUIS voor een mooie flat. Brieven L 2315. A.s. echtpaar vraagt WOON RUIMTE, ook event, inwo ning. Brieven L 2310. Gezocht KAMER (S) met pension, liefst omgev. Drie- huis-S'poort. Schoolvakan ties afwezig. Brieven aan D. Jansz, P. C. Hooftlaan 6, Driehuis. PRETTIG TEHUIS aangeb voor nette jongedame, als alleen-inworend, eigen ka mer met radio, T.V. aanwe zig. Bill, prijs. Br. L 2306. NIEUWE FLATWONING in Oosterwijk te Beverwijk ruilen voor eengezinswoning te IJmuiden of omg. Voor keur H.O. personeel. Inl. R. Tooms, Rijksweg 312, Sant poort. ZOEKT U WAT? U slaagt bij ons. Tweedehandszaak. Bloemstraat 51. IJmuiden. AUTORIJSCHOOL „DRIE HUIS", erk. F.N.O.P. rij school. Voll. cursus 150.—. F. Eikelhof, Da Costalaan 53. Telef. 4318. AUTORIJSCHOOL H. Ane- pool, voor luxe en vracht auto. -Irk. Bovag instr. met de nieuwste Opeis. Rijn straat 91. Telef. 4565-6285. GELUIDSINSTALLATIE G.I.D. Verhuur van geluids installatie en geluidswagen met bedienend personeel. C. Stet, Planciusstraat 62, IJmuiden. VOLKSWAGEN VERH. Ailr. verzek. K. A. v. Doesburg, Planetenweg 20. Telef. 7320. TELEVISIE. - Direct van groothandel. Ie klas merken. Antenne en tafel gratis. Ie bet. eind maart. Vraagt inl. H.A.J.O., Da Costalaan 36. Drrhuis. Telef. 7116. Voor al het LOODGIETERS- WERK P. C. de Smit, lood gieter. gas- en waterfitter P. Potterstraat 17, Tel. 8282. IJ muiden-Oost. SOLEX - RAP - PUCH Ver'-oop, Service, Reparatie. Van Bugnum, Planetenweg 40-44. Telef. 5290. SLOOPHOUT. Grote partij baddings 3x8. Schaal- en vloerdelen, ramen, glas in lood en vele andere deuren, 20.000 stenen, tegels, ijze ren balken U 14 en 16, lang 8 meter en N.P. 14, lang 5 meter. 200 meter nieuw gaas enz. Afbraakhandel Baan straat 61-6? B, Telef. 4893. Beverwijk. EXTRA KOOPJE in onze balansopruiming. Meisjes on derjurken. Charmeuse 1.98 C. Lodder, Driehuis. Wij maken alle SLEUTELS. Fa. N. P. Zwager, Kennemer- laan 77. Telef. 5607. LEDEREN KLEDING vanaf 2.- p. w. Lederen Kleding bedrijf Veldhuis, Breestraat no. 12, Beverwijk. Telef. 5629 EXTRA KOOPJES in onze balansopruiming. Herensok ken 1.48. C. Lodder, Drie huis. Steeds verkrijgbaar: IJS TAARTEN v.a. ƒ3.50, 8 a 10 personen. Patisserie Dekkers, Centrum Galerij, Telefoon 4302. Wijnands en Van Rensen: WEDSTRIJDPRIJZEN, me dailles, bekers, vaantjes. Vij zelstraat 125, A'dam. Zaken- adres vor~ Velsen: P. J. van Rensen, Kerkerinklaan 70, Santpoort. Telef. 02560-7463. GELUIDSBANDEN voor alle soort» n bandrecorders. Uni ken, Wijk aan Zeeërweg 45. Telef. 7127. SLIJTERIJ „FLORA", Zee weg 115. Telef. 5307. 1 fles Chiffon d'Amore 2.55. NOORSE TRUIEN, kousen en so.'ken. Zeeman. Bloem- s raat 70, IJmuiden. Tel. 4235 WOLLEN VESTEN, truien en jumpers voor dames, he ren en kinderen. Zeeman. Bloemstraat 70. IJmuiden. Telef. 4235. TE HUUR voor bewoners van en aan deze gemeente economisch gebondenen aan de Steenbokstraat te IJmuiden (einde Pla netenweg) 3 en 4 kamerflats. Huurprijzen respectievelijk circa 110 en 120 per maand. Inl. Makelaars- en Assurantiekantoor firma P. J. Bakker en Co., Van Tuyllweg 13 te Velsen, telefoon 0 2550 - 4765. GEVRAAGD voor 4 of 5 dagen per week liefst met enige ervaring op het gebied van nylon of rubber regenkleding. Trawlerkade 100 - 102, IJmuiden GEVRAAGD (geen uitbreng) bij DUINWIJKLAAN 47 BEVERWIJK vraagt voor spoedige indiensttreding een Loon volgens CAO-B Metaal; 5-daagse werk week. Goede sociale voorzieningen. Aanmelden Wiikermeerweg 1 - Velsen-N. Postadres Postbus 55, Beverwijk, N1LONS MET EN ZON DER NAAD 1.98. Zeeman, Bloemstraat 70, IJmuicjen Telef. 4235. MANCHESTER BROEKEN vesten en jassen. Zeeman. Bloemstraat 70, IJmuiden Telef. 4235. kTRA KOOPJF in onze balansopiuiming. Wol 1.98. C. Lodder, Driehuis. WAALEBOER geeft naar t waarde heeft. Hij koopt alle soorten oi'd papier, grote en kl. part tevens lompen en metalen. Bel 4395. Waale- boer komt het halen. RIJSCHOOL VELSERBEEK 6.per uur. Theorie gra tis. Driehuizerkerkweg 54. Telef. 8358. Te koop gevr. MIL. REGEN JAS en kinderfietsje. Brie ven m. prijsopg. L 2312. Zo goed als nieuwe DAMES SPORTFIETS te koop. Zeer luxe 'tvoering. Gekost 245 voor f 125. Brieven L 2304. Een prachtige zwarte lange BONTJAS m. 46, splinter nieuw, door omstandigheden te koop. Prijs 165.Brie ven L 2305. SCHAATSEN. 2 p. dames kunstschaatsen met schoenen (bruin m. 39) 15.p. p. 2 p. Friese schaatsen met montuur (leer) 5.p. p. Driehuizerkerkweg 20. Telef 4427. Te koop grvr. WOONHUIS m. garage. Brieven m. prijs opgave aan Assurantie- en Bemiddelingskantoor R. v. d Horst, Herculesstraat 55. Te koop gevr. ANTIEKE KLOKKEN, tafels, stoelen, kasten, schilderijen, porse lein, krista1 etc. Maasstraat 7. Telef 7425. Te koop blank eiken AMEU BLEMENT (ged. massief) in prima staat. Dressoir, boe kenkast, 2 grote en 4 gew. stoelen en tafel. Gjertsen- raat 8, IJmuiden-O. lë koop PICK-UP m. kast en 29 platen, 50.Wandel wagen, als nieuw, met kap. Ook te gebruiken als kin derwagen. 70.Ooster duinweg 23. FORD VERSAILLES '55-'56, radio, kachel enz. Zeer goed. 1475. V.W. de Luxe, schuif- dak, nieuwe banden enz. 675.Zeeweg 269. Te koo, HETELUCHT KA CHEL „Vroling". Pr. billijk. IJmuiderstraatweg 71. Agb. VRIJ BOVENHUIS, 6 kamers m. balkon, huur 11.70 p. w., omg. Zijlweg, Haarlem. Gesch. voor dubb. bewoning. Gevr. vrij huis in IJmuiden-Velsen. Br. L 2317. Te koop aangeb. FRANSE STUDIEPIANO 50. Bloem. straat 93. Aangeb OPEL CARAVAN 1960, in staat van nieuw, Telet. 8358. Te koop agb. van 1ste eig. VOLVO P 544 '60, km-stand 50.000. Kachel, ruitensproei ers etc. Desk. onderz. toege staan. 3 mnd. schr. garantie. Financ. mogelijk, 6500.—. Telef. 02500-36508-36715. Te koop aangeb. V.W. DE LUXE '52/'53, in pr. cond. Prijs 1150.-. Inruil mogel. Bonairestraat 4, Santpoort. Telef. 02560-7030. Te koop aangeb. 2 PRIMA WASMACH. met wringer, uiterlijk niet mooi. 50.— per stuk. 2 elektro motor tjes 15.— p. stuk. Bonaire straat 4, ^ntpoort. Telef. 02560-7030

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 8