Sjoukje op eenzame hoogte in het Europese titeltoernooi Regitie Heitzer kon haar tweede plaats behouden Internationale jury lette teveel op bekende namen „Diamanten tijdperk" door revenuen uit voetbaltoto Vierdeklasser Crewe was weer geen partij voor Tottenham Het geheim van Doreen en Courtney Helli Sengstschmid een openbaring Johannesen weer Noors kampioen Pesman winnaar in Holwierde Maarmen ligt op de loer Acht landen komen uit in Europese na-competitie V oetbalprogramma weer verschoven Peterborough Un. dwong Aston V. 1-1 score af Kennemer clubs willen Coler (Van een speciale verslaggever) WEST BERLIJN (Sportpalast), zon dagavond. In het Sportpalast stokte één seconde de ademhaling van de 6500 toeschouwers. Sjoukje Dijkstra was ge vallen. Was het een scheurtje in het wat broze ijs? Een verkeerde beweging of een moment van onachtzaamheid? In een poging een dubbele flip te springen trof haar rechterschaats het ijs alsof de bliksem in een eik sloeg. Maar op het zelfde moment gleed haar been weg en sloeg zij neer op het ijs. Twee, drie meter schoof zij weg, gevaarlijk dicht naar de houten ballustradc. Maar Sjoukje herstel de zich snel. In enkele seconden krabbel de zij overeind om haar kiir te voltooien. Toch scheen zij geschokt, het ritme in haar rijden werd minder, de sprongen minder gewaagd. Twee dubbele rittber- gers en een dubbele salchoiv vlak achter elkaar deden haar zelfvertrouwen weer groeien. Het slot van de kiir in afwij king van de meeste niet in het midden maar in een hoek van de ijsvloer was zeer sterk, een wervelende pirouette, waarbij haar blonde haren als vuurstra len rondom haar hoofd schoten. Het ap plaus sloeg krakend terug van de wan den van het Sportpalast, toen de jury de cijfers toonde: tweemaal 5,6, zes maal 5,7 en eenmaal 5,8 punten voor de alge mene indruk en vijf maal 5,7 en vier maal 5,8 voor de sportieve waarde. Het was duidelijk: de cijfers waren zo hoog dat geen van de concurrenten die nog na haar moesten rijden, haar zelfs ook maar zouden kunnen benaderen. Sjoukje Dijkstra was Europees kam pioene kunstrijden 1961! Willy's debacle Pert Laurence opvolgster van Carol Heiss Maar minder overtuigend Nilsson Zweeds kampioen Voetbal Dubbel verlies Dickinson is afgedankt MAANDAG 30 JANUARI 1961 Een openbaring was het rijden van de 16-jarige Oostenrijkse Helli Sengstschmid, die na de verplichte figuren de elfde plaats innam. De Weense schoot als een raket over de baan, dubbele salchows en axels springend alsof er voor haar geen moei lijkheden bestonden. Gratie en charme schitterden in deze kiir evenzeer als de twinkelende steentjes in haar lichtgroen toilet. Het applaus groeide tegen het ein de van haar kiir aan tot een orkaan van toejuichingen. Twee juryleden gaven haar zelfs hogere cijfers dan Sjoukje Dijkstra, één waardeeede haar gelijk met de Ne derlandse, de overigen onder wie het Zwitserse jurylid met een 5,0 voor de al gemene inhoud volkomen uit de toon viel stemden voor Sjoukje Dijkstra. Overgelukkig reed de Weense naar de tribune, waar haar trainer Karl Wenni- ger wat verlegen zat te kijken tussen al deze groten van het kunstrijden. Want Wenniger een sterke waterpolospeler weet maar zeer weinig van ku'nstrijden en zelf heeft hij deze sport nooit beoefend. Hij heeft alles geleerd van de ex-wereld- kampioen Karl Schafer, die hem Helli Sengstschmidt toeschoof. De Britse Ann Reynolds, in een vuur rood kostuum, en de 17-jarige Oostenrijk se Karin Frohner waren kennelijk beduusd van Helli's prestaties. Beiderr bleven on der hun normale kunnen en dat kostte de 17-jarige Weense, die na de verplichte fi guren derde was, zelfs de plaats op het erepodium. Regine Heitzer behield haar tweede Willy ten Hoopen Sjoukje Dijkstra (links) met haar naaste concurrente Regine Heitzer. plaats in een, wat vlakke, doch charmante kür. Neen, de derde plaats was niet voor Karin Frohner, maar voor de Tsjechische Jana Marzkova. In volmaakte rust, bijna-een deel gewor den van het ijs, gleed zij over de vloêr als een ballerina.*'Haar pirouettes" waren de schoonste die het publiek deze avond te zien kreeg. Eén jurylid plaatste haar zelfs voor alle deelneemsters aan de top van de ranglijst. Behalve de triomf van Sjoukje Dijkstra we's er voor Nederland ook een debacle. Daar zorgde het Haagse meisje Willy ten Hoopen voor. In haar vrije oefeningen sloeg zij een armzalig figuur. Haar ge brek aan kunnen en talent wekte zelfs de lachlust van het publiek op. Haar pro gramma bevatte geen enkele dubbele sprong. Traag draaide zij de baan rond. Het was een zielige vertoning. De cijfers van de jury waren er dan ook naar. Gemiddeld 3,5 werd het Haag se meisje toegekend voor de sportieve waarde en verscheidene juryleden gaven slechts 2,9 om te tonen dat zij de pres taties van Willy ten Hoopen onaanvaard baar achtten. Het Nederlandse jurylid dr Engelfriet, stadgenoot van Willy, gaf haar voor algemene indruk 4,2 maar onmiddel lijk riep de voorzitter hem tot de orde. Willy ten Hoopen eindigde ten slotte op de 24ste en laatste plaats. De bloemen waren dus evenals vorig jaar voor Sjoukje Dijkstra, een stralend Nederlands meisje dat deze dagen een dui delijke afscheiding vormde tussen haar en de rest van Europa's beste kunstrijdsters. Opvolgster van Carol Heiss die in 1960 zowel de Olympische titel als de we reldtitel kunstrijden dames won als Amerikaans kampioene is in Colorado Springs geworden Pert Laurence met plaatscijfer 6. Zij zal ongetwijfeld een van de grootste concurrenten van onze land genote Sjoukje Dijkstra zijn bij de we reldkampioenschappen, die de volgende maand in Praag worden gehouden. Op de tweede plaats eindigde Stephanie West- feld met plaatscijfer 9. Bradley Lord is zaterdag Amerikaans kampioen kunstrijden heren geworden. Door een zeer sterk gereden kür nam hij de eerste plaats over van Greg Kelley, die na de verplichte figuren de leiding had. Knut Johannesen heeft voor de zesde keer en voor de vztffde achtereenvolgen de maai (Roals Aas onderbrak in 1956 de reeks) het kampioenschap van Noorwe gen hatrdrijden op de schaats gewonnen oveéigems zonder tot imponerende prestaties te komen, waaraan de omstandigheden het dooide zaterdag drie graden en de tweede dag was het eerder slechter dan beter met zowel het weer als het ijs niet vreemd zijn. Zijn totaal van 202.00 punten was op een na het slechtste, waarmee in de laatste tien jaar de titel werd behaald. Het wordt slechts overtroffen door het totaal, waar' mee Johannesen in 1955 kampioen werd namelijk 207.442, en steekt wel zeer schriel af bij het totaal van Johannesen in het kampioenschap van vorig jaar: 191.220. Dp rol van Johannesen in het kampioen schap was ditmaal ook meer bescheiden dan het vorige jaar. Zegevierde hij toen op ctrie van de vier afstanden, thans be zette) hij alleen op de 5000 meter de eerste plaats, werd zowel op de 1500 als de 10.000 meter tweede en werd als zevende geklas seerd op de 500 meter. Aaness, winnaar van de 1500 meter en tweede op de 500 en 5000 meter, eindigde als tweede, terwijl de winnaar van de 10.000 meter, Fred Maier, zich als derde klasseerde. Door op de tweede dag van de wedstrij den om tiet Zweedse schaatskampioenschap in Stersund zowel de 1500 als de 10.000 meter t/e winnen, is Ivar Nilsson zondag Zweeds kampioen hardrijden geworden. De nieuwe Zweedse ontdekking, Goran Slott, die zowel op de 5 als op de 10 km tweede werd, bezette achter Bo Karenus de derde plaats in het eindklassement. Ondanks de ingevallen dooi en een voort durende regenval zijn er zaterdag toch nog enkele schaatswedstrijden doorgegaan. In Holwierde zegevierde Jan Pesman in een lange-baanwedstrijd over 500 en 3000 meter. De uitslagen luiden: 500 meter: 1. Jan Pesman (Holwierde) 50.- sec.; 2. Jeen van der Berg (Heeren veen) 50.9; 3. G. Timmerman (Gramsoer- gen) 53.9; 4. H. Hulst (Elburg) 54.-; 5. G. Bloemberg (Ruinen) 54.1. 3000 meter: 1. Jan Pesman 5.52.3; 2. Van der Berg 5.54.9; 3. H. Hulst 6.21.2; 4. Koops (Borger) 6.26.3;. 5. Bloemberg 6.31.1. Eindklassement: 1. Jan Pesman 108.717; 2. Van der Berg 110.050; 3. Hulst 117.533; 4. Bloemberg 119.283; 5. Timerman 119.983. (Van een speciale verslaggever) De meeste deelnemers aan de Euro pese kampioenschappen kunstrijden zijn wat ontevreden over de waardering van de internationale jury voor hun rijden En speciaal bij de verplichte figuren van de dames, zagen wij vele mistroostige gezichten. Bij degenen die voor de eer ste of tweede maal aan deze jaarlijkse titelstrijd deelnamen, waren zeer veel somber gestemde dames. Niemand kan zich onttrekken aan de gedachte dat de gerjen met grote, bekende namen, hoge re cijfers kregen dan de nieuwelingen, zelfs indien een figuur bepaald slechter was gereden. Schaatsenrijden Een zeer zwak gereden slangenboog te- gendriey van de Oostenrijkse kampioene Regine Heitzer, die volkomen scheef lag werd toch nog beloond met een gemid delde van 4,3 punten. Indien een dergelij ke slechte figuur door een nieuweling was gereden, was er ongetwijfeld niet meer dan een gemiddelde van 3,8 of 3,9 uit de bus gekomen. Meer en meer gaan er dan ook stemmen op om de jury van de baan te houden als de deelnemers hun verplichte figuren rij den. Daarna zonder dat de jury weet van wie de figuur is zouden de cijfers moe ten worden gegeven. En de houding bij het rijden van een figuur zou dan op het cijfer niet meer van invloed moeten zijn Velen zijn er van overtuigd dat de rang lijst na een dergelijke beoordeling er ge heel anders zou uitzien dan nu. Sjoukje Dijkstra is met vlag en wimpel kampioene geworden, maar er zijn toch aanwijzingen dat binnen twee, drie jaren, jeugdiger krachten zeer zware concurren ten voor haar zuilen worden. Zo zal men de naam van de weense Helli Sengst schmid zonder twijfel in de nabije toe komst op de lijst van Europese kampioe nen kunnen terugvinden. Nu echter was Sjoukje nog veruit de sterkste. Willy Ten Hoopen eindigde bij de dames als 24ste en laatste. Haar verplichte fi guren waren niet slecht, maar bij het vrijrijden was zij zo zwak, dat zij ook hierbij niet alleen laatste werd, maar zelfs in dit gezelschap geheel uit de toon viel. Op geen enkele manier heeft zij haar uitzending kunnen rechtvaardigen. Wouter Toledo deed dat wel. In dit zeer sterke gezelschap eindigde hij van de 15 deelnemers als 12de na bij de verplichte figuren de 13de plaats te hebben ingeno men. Zijn rijden vertoont een duidelijke vooruitgang en zijn prestatie bij deze kampioenschappen rechtvaardigt een uit zending naar de wereldkampioenschappen, eind februari in Praag. Over de voetbaltoto en vooral het aandeel van de afdelingen van de KNVB daarin is zaterdag het langdurigst ge sproken op de in Amsterdam gehouden al gemene vergadering van de sectie afde lingen. De voorzitter van de KNVB, de heer A. Schroder, die speciaal was geko men in verband met dit agendapunt, noemde de tijd sinds het ontstaan van de toto een „diamanten tijdperk". Tot nu toe kregen de afdelingen uit de opbrengst van de toto in totaal 1.095.000. en hoewel de omstandigheden thans gewijzigd zijn door Tijdens een zaterdag in Wenen gehouden vergadering van het bestuur van het toer nooi om de Mitropa cup is besloten met ingang van dit jaar een internationale na competitie te houden, waarvoor reeds acht landen hun deelneming hebben toe gezegd. Deze landen, Oostenrijk, Joegoslavië, Oost-Duitsland, Zweden, West-Duitsland, Tsjechoslowakije, Zwitserland en Neder land zullen met vier clubs (de hoogst ge ëindigden in de nationale competities) aan het toernooi deelnemen, de wedstrijden zullen worden gespeeld op 18 en 25 juni,* 2 en 9 juli en op 6 en 13 augustus. Ook Italië en Hongarije verklaarden gaarne aan het toernooi te zullen deelnemen, maar om technische redenen hiertoe niet in staat te zijn. Het toernooi zal in twee groepen ver speeld worden In groep A worden inge deeld de clubs uit Joegoslavië, Tsjecho slowakije, Oostenrijk en Oost-Duitsland, in groep B. de clubs uit Zweden, Zwit serland, West-Duitsland en Nederland. Deze beide poules worden onderverdeeld in vier subgroepen, waarin van elk land een club uitkomt. Iedere club moet dus zes wedstrijden spelen. De reiskosten wor den vergoed door de stichting inter-toto. Van Italiaanse zijde werd bovendien voorgesteld nog een tweede toernooi in het leven te roepen, waaraan de vier hoogst- geplaatste clubs uit Oostenrijk, Tsjecho slowakije, Joegoslavië en Italië zouden deelnemen. Dit voorstel zal op de eerst volgende vergadering van de Europese Voetbalunie op 21 februari in Amsterdam, worden behandeld. Het bestuur van het toernooi om de Mitropa-cup, dat zoals bekend ook de eerste competitie voor Europese beker winnaars organiseert, hield zich vervol gens bezig met de problemen, die de or ganisatie van dit toernooi met zich brengt. De F.I.V.A. heeft n.l. de aangesloten bon den ervan verwittigd in de toekomst de organisatie van de competitie voor beker winnaars op zich te zullen nemen. De in Wenen aanwezige vertegenwoor digers zijn echter van mening dat de overname van deze organisatie slechts kan geschieden op een algemene verga dering van de F.I.F.A., zodat tot nadere aankondiging het bestuur van het toer nooi om de Mitropacup met de organisa tie belast blijft. Hoe de winnaar van het toernooi zal worden aangewezen, is nog niet definitief geregeld. Waarschijnlijk zullen de win naars van de acht groepen volgens cup systeem tegen elkaar spelen op drie week dagen tussen eind augustus en eind no vember. Ook dit voorstel zal op de ver gadering van de Europese Voetbalunie in Amsterdam ter tafel komen. de oprichting van de Stichting Nationale Sporttoto, waardoor de KNVB niet meer alleen over de opbrengst kan beschikken, zal naar schatting van de heer Schroder toch ook voor dit lopende totoseizoen een totaalbedrag van 280.000 voor de 20 af delingen vrijkomen. Toch waarschuwde de heer Schroder voor een te groot optimisme. „Elk jaar kan de bestaande regeling, waarbij geld vrij komt voor de verenigingen en de af delingen van de KNVB, gewijzigd worden. Men ligt op de loer". Ongerustheid werd uitgesproken door de heer J. Jaspers (Amsterdam) nu de greep van de verenigingen oo het ooolwerk ver zwakt is door het laten vervallen van het derde blad van het poolformulier. „Dit systeem kan de eerste stap zijn tot de uit schakeling van onze verenigingen", aldus de heer Jaspers, die voorts voorstelde het aandeel van de afdelingen in de opbrengst van de toto van 1 percent op 2 percent te brengen. Dit zou betekenen, dat de KNVB niet 1 maar 2 percent van zijn toto-inko men aan de afdelingen zou moeten af staan. Maar daarvoor zei bondsvoorzitter Schöder niet veel te voelen. De sectie afdelingen besloot het medisch keuren van de afdelingsscheidsrechters verplicht te gaan stellen. De scheidsrech ter zal bij zijn intrede in het voetbal ge keurd moeten worden, vervolgens om de drie jaar een herkeuring moeten onder gaan en na zijn 35ste verjaardag zelfs elk jaar een bewijs van de medische sportkeu ring moeten- overleggen. Op verzoek van de Nederlandse Padvindersbond werd be sloten niet meer te spreken over de aller jongste voetballertjes van „welpen" maar bijvoorbeeld van „pupillen". De KNVB, die reeds eerder voor het weekeinde het gehele amateurvoetbal had afgelast, heeft zaterdagmiddag eveneens het programma van het betaalde voetbal afgelast. Het programma wordt wederom in zijn geheel verschoven, nu naar zondag februari. Gewapende bandieten hebben in Pa rijs een overval gepleegd op de wagen, die de recette van de wedstrijd Racing Club de ParisRouen naar een bank vervoerde. De dieven, die in een snelle wagen ontsnapten, maakten het gehele bedrag van 10.000 nieuwe francs (ruim 75.000) buit. Een trieste dag voor Racing Club de Paris. Te meer daar de Parijse club met 1-0 van Rouen ver loor Het ziet er naar uit dat Jim Dickinson, die 48 maal linkshalf in het Engels elftal is geweest, aan het eind van zijn weg als actief voetballer is gekomen. Dickin son, oud-aanvoerder van Portsmouth, heeft van de leiding van die club vernomen dat hij niet meer in het eerste elftal zal worden opgesteld. Men kan hem nog wel gebruiken als trainer van de jeugdploeg. „Wij hebben de gehele wedstrijd gestre den, maar wij streden vergeefs". Deze variant op een bijbelse uitdrukking kwam uit de mond van een der spelers van de vierde divisieclub Crewe Alexandra, dat er zaterdag in de vierde ronde van het toernooi om de F. A. Cup niet in slaagde revanche te nemen op Tottenham Hotspur voor de vorig jaar tegen deze club gele den 13-2 nederlaag. Inderdaad, Crewe heeft gevochten voor wat het waard was, maar de techniek ze gevierde ditmaal duidelijk over 't enthou siasme, hoe luidruchtig de supporters van Crewe hun favorieten ook aanmoedigen. Opnieuw werd de vierde divisie club overklast en slechts eenmaal kon de Crewe- aanhang juichen. Dat was toen Terry Tighe de voorsprong van de Spurs redu ceerde tot 2-1. Daarna was het afgelopen en slechts door het formidabele werk van doelman Brian Williamson kwamen de leiders van de eerste divisie niet verder dan vijf doelpunten (5-1). het einde nog met 3-2 achter. Toen stelde Jimmy Robson de „replay" veilig (3-3). Een andere verrassing was de 2-1 over winning van Swansea Town op Preston North End. Preston, dat het in de compe titie ook al niet 'best doet, kon geen mo ment imponeren. De grote slag tussen Sheffield Wednes day en Manchester United eindigde in een Voetbal in Engeland gelijkspel (1-1). Ruim 58.000 toeschouwers zagen de thuisclub in de veertiende mi nuut een voorsprong nemen door rechts buiten Derek Wilkinson, maar kort voor de rust zorgde Noel Cantwell uit een strafschop voor de gelijkmaker. In de eerste divisie van de league kwam Wolverhampton Wanderers tot een 4-2 overwinning tegen West Bromwich Albion. De Wolves staan nu acht punten achter op leider Tottenham Hotspur. De uitslagen van de wedstrijden voor de vier de ronde van het toernooi om de F.A.-Cup luiden: EDO, RCH, Haarlem, VSV en Storm vogels de betalende clubs uit Kennemer- land dus hebben vergaderd over de kandidaatstelling voor de functie van voorzitter van de sectie betaald voetbal. Deze verenigingen werden het erover eens de heer Jos Coler van Sparta kandidaat te stellen. Ook in andere delen van Neder land schijnt men de heer Coler als voor zitter te willen hebben voor de functie waarvoor de heer Van Dalen van Enschede nog kortgeleden zijn kandida tuur introk. Birmingham City—Rotherham United 4—0; Bol ton Wanderers—Blackburn Rovers 3—3: Brighton and Hove Albion—Burnley 3—3: Liverpool—Sun derland 0—2: Peterborough United—Aston Villa 1—1; Scunthorpe United—Norwich Citv 1—4; Sheffield United—Lincoln City 3—1; Sheffield Wednesday—Manchester United 1—1; Southamp ton-Leyton Orient 0—1: Stoke City—Aldershot 00: Swansea TownPreston North End 2—1: Tottenham Hotspur—Crewe Alexandra 5—1. De overige wedstrijden werden of afgelast of gestaakt voor de officiële speeltijd was verstreken. Mike Smith (9), midvoor van het Engelse elftal en van Tottenham Hot spur, kopt de bal met een ferme kop stoot in het doel van Crewe Alexandra. (Van een speciale verslaggever) WEST-BERLIJN, zondagavond Doreen Denny en Courtney Jones hebben hun geheim als een kostbare schat bewaard. De linkerhand van de 20-jarige verkoopster in een Condense dames modezaak bleef verborgen in Courtney's rechtervuist. Geen van de concurrenten voor de Europese titel ijsdansen 1961 heeft het geweten: het was het geheim van Doreen en Courtney. De ont knoping kwam pas nadat de beide Engelsen wisten dat zij hun Europese titel hadden geprolongeerd. Twee seconden nadat miss Denny met een stralende glimlach van het ijs was gegleden, liet tij zich snikkend zakken op de tribune. Het duurde misschien maar twee minuten, maar in die korte tijd snikte zij alle ver driet uit dat zij 16 uur lang had opgespaard. Dikke tranen trok ken smalle strepen in het gezicht van de Engelse kampioene- Raar zelfbeheersing was tot het laatste onsje opgebruikt. In de kleedkamer liet zij mij zien, waarom zij had gehuild. De vingers van haar linkerhand waren blauw en geschaafd en tij had moeite ze te strekken. Zaterdagavond was haar hand blijven steken in de snel ronddraaiende deur van het hotel. Ruilend ging zij naar haar kamer. Courtney Jones knikte be grijpend. „Ik weet dat het pijn doet", zei hij, „maar Doreen je gaat binnenkort trouwen met Canepa. Doe me een plezier, laten we morgen samen rijden, zoals zoveel jaren tevoren en laten we weer kampioen van Europa worden". En Doreen Denny reed. Zij en Courtney Jones zweefden in een perfect ritme over het ijs, als een koppel ganzen op weg naar het warme zuiden. Niemand van de bijna 5000 toeschou wers in het Sportpalast twijfelde ook maar een ogenblik aan hun prolongatie van de Europese titel. De cijfers waren dan ook alleen maar voor kampioenen: zes maal 5,9 en een maal 5,7 voor de inhoud, een 6 bekroning voor een vlekkeloze dans vier maal 5,9 en twee maal 5,8 voor de uitvoering. Op de tweede plaats eindigde het Franse echtpaar Christiane en Jean-Paul Guhel. Hun reeds na de verplichte dansen be haalde tweede plaats kwam bij de vrije dans niet meer in ge vaar. Charmant en betoverend van uitvoering was de vrije dans van de Tsjechen Eva en Pavel Roman. Hun achterstand was echter te groot om alsnog de top te berreiken. Zij werden vijfde. Naast Doreen Denny en Courtney Jones en het echtpaar Guhel, kwam nu Engelands hope voor de toekomst op de laagste trede van het erepodium. De 15-jarige Linda Shearman en Michael Philipps (18 jaar) streefden hun landgenoten Mary Parry en Roy Mason voorbij. Peterborough United bezorgde Aston Vil la de grootste moeilijkheden en Villa was dan ook zeer verheugd met de 1-1 eindstand, die een „replay" noodzakelijk maakte. De vreugde valt te begrijpen, wanneer men weet dat spelers van Pe terborough, aansprakelijk waren voor bei de treffers: invaller spil Roy Banham schoot namelijk tot wanhoop van de 30,000 toeschouwers (een record voor Pe terborough) in eigen doel. nadat zijn clubgenoot Bill Hails voor een 1-0 voor sprong had gezorgd. Een andere club uit de vierde divisie, Aldershot, hield Stoke City op eigen ter rein van de winst af (0-0) en mag het in de loop van de volgende week nog eens proberen. De wedstrijd Luton-Manchester City werd twintig minuten voor tijd, bij de stand 6-2 in het voordeel van de bezoe kers, gestaakt. Sneu voor de City, maar nog meer voor Dennis Law, die in zijn eentje de man aan het scorebord zesmaal aan het werk had gezet. Burnley had het niet gemakkelijk tegen Brighton and Hove Albion. De kampioe nen hadden wel het beste van het spel, maar stonden niettemin 18 minuten voor

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 11