NeVoBo-wisselbekers gingen naar de westelijke districten In dames-finale speelde de tv een belangrijke rol lis ai mm Gouweleeuw judokampioen zwaargewicht van Nederland Louwers nationaal kampioen in hoofdklasse driebanden Volleybalbond is nog niet uit impasse li! Weer eerste plaats voor Perillat Belgische ploeg versloeg Nederland Oud-Europees kampioen Bonte door groenebander Boelens geklopt H MAANDAG 30 JANUARI 1961 13 I X Skiën Talrijke ongelukken bij strijd om Grote Prijs van Saint Gervais Amsterdam derde in steden-skiwedstrijd Nederlandse ploeg in de Ronde van Tunesië Ploeg van vier in het Belgische kampioenschap Connie Freundorfer weer Duits kampioen De tafeltennisuitslagen Brundage: namen noemen! Het waterpoloprogramma Nederlandse amazone won dressuur in Hannover Vier supporters van Sunderland verongelukt Peter Post won samen met Gillen in Zürich Weer is de ontmoeting West IIIZuid I het hoogtepunt geweest van de volley bal-districtskampioenschappen, die zater dag in het Krelagehuis in Haarlem wer den gehouden. En weer hebben de „ster ren" uit het district Den Haag-Rotterdam het niet tegen de Limburgers kunnen bol werken. Ditmaal vond dit treffen echter niet plaats in de finale, maar in de hal ve eindstrijden, waarmede de climax van het toernooi dus wat te vroeg werd be reikt. De NeVoBo-wisselbekers gingen naar de Westelijke districten; bij de he ren kregen de wat vermoeide Limburgers klop van West II (Amsterdam-Utrecht) en in de weinig imponerende dames finale ze gevierde West III over West II. Volleybal Uiteraard hebben wij van vele staaltjes van uitstekend volleybal kunnen genieten, maar het meest zijn wij onder de indruk gekomen van het spel van de heren uit Limburg. Van vloeiende, systematische combinaties is bij hen maar weinig spra ke; integendeel, hun spel maakt een op portunistische indruk, het is een voortdu rend verbeten zwoegen om tot een goed resultaat te komen, een afwisseling van reddingen op het nippertje en verrassen de aanvallen, die voor de toeschouwer uiterst aantrekkelijk zijn. De grote man in dit team is de Mavoc- speler Dassen en velen zullen zich met ons afvragen, waarom deze Maastrichte naar geen deel meer uitmaakt van de na tionale ploeg, die door zijn verkiezing ook een wat nationaler aanzien zou krijgen. Deze speler paart een behoorlijke baltech niek aan een uitstekende lichaamsbeheer- sing, hetgeen vooral aan het net zo belang rijk is, en hij heeft de mentaliteit, die de hele Limburgse ploeg kenmerkt. Wij hebben zeker genoten van de tech nische beheersing, die wij van spelers als Tinkhof, Zimmerman, Goedhals, Van Lith en Van der Stoep hebben gezien, maar de acties van al deze spelers doen wat me chanisch aan; ook als het nodig is gaan zij niet of nauwelijks over op een hogere versnelling. Voor de vertegenwoordigers van West III was deze extra inspanning aanvanke lijk overbodig. De Zuidhollanders wonnen in hun poule met groot verschil van ach tereenvolgens Zuid I, Noord II en Oost II. Noord II (Groningen) legde in deze afde ling beslag op de tweede plaats. Roeiend West II had het heel wat moeilijker. In de eerste wedstrijd reeds trof men Limburg. De eerste set werd gedecideerd door de Westelijken gewonnen (15-6), maar in de tweede set mobiliseerden Das sen en zijn mannen alles, wat zij aan weerstand konden opbrengen. Het werd een langdurig en boeiend gevecht, waarbij de Amsterdammers met 19-17 aan het langste eind trokken. Ook de vertegenwoordigers van het Noordhollandse district boden West II in de tweede set fel partij. Met het kleinst mogelijke verschil (16-14) moest West I, waarin de Haarlemmers Clay, Van Bee- kum en Oud een goede partij speelden, de overwinning echter aan de hoofdstedelin gen laten. Met de nogal teleurstellende Friezen (Noord I) had West II weinig moeite (15-11 en 15-3). Limburg verzekerde zich door overwinningen op Friesland en Noord holland in deze poule van de tweede plaats. Verbeten Zoals te verwachten was won West II de eerste halve finale van de Groningers (15-12 en 15-8), maar de andere halve fi nale bracht het reeds vermelde hoogte punt van het toernooi. West III, met Tinkhof en Zimmerman als uitblinkers, speelde uitstekend, maar onder aanvu ring van het talrijke publiek kwamen de Limburgers tot zulk een verbeten tegen spel, dat de Westelijken er wat moede loos onder werden. Prachtige smashes werden even fraai geretourneerd en Das- De moeilijkheden in de Nederlandse Vol- leybalbond zijn nog niet opgelost. De bui tengewone Bondsraadvergadering van de NEVOBO die zaterdag in Haarlem bij een kwam, nam na drie uur vergaderen uiteindelijk een motie aan, waarin men besloot de Bondsraad een commissie ad hoe te doen benoemen welke belast wordt met het onderzoek en de voorgeschiede nis rond de kwestie betreffende de trai ning voor de interlandwedstrijd Neder- landBelgië. De bevindingen van deze commissie zul len besproken worden in'een nieuwe bui tengewone vergadering van de Bondsraad op 25 februari aanstaande in Utrecht. De heer F. van den Heuvel Rijnders, voorzitter van de NEVOBO, die de ver gadering met strakke hand leidde, sprak in zijn openingstoespraak over de toe komst van de Bond en kon met vreugde mededelen dat de bond een voorschot van 15.000 zou worden verstrekt uit de toto- gelden. Vervolgens kregen de heren Van Zweeden, de coach rond wie zich het con flict afspeelt, Goedhals, namens de spe lers van REVA en Herrngreen, namens de gewestelijke hoofdklassecommissie de gelegenheid hun standpunten en de daar uit ontstane situaties uiteen te zetten. Na schorsing van de vergadering zeide daarop de heer Vogelvang dat hij de ach tergronden en de bestaande tegenstellin gen nog niet voldoende belicht achtte, waarna hij namens de districten voorstel de een commissie ad hoe te benoemen. Na vrij langdurige discussies besloot men die commissie zo spoedig mogelijk in het le ven te roepen en op 25 februari het door die commissie uitgebrachte rapport in de Bondsvergadering te bespreken. sen, de gebroeders Ferrier en Vievermans toonden ook een aanval met een felle smash te kunnen afronden. Met 15-13 en 16-14 verzekerde Limburg zich van een plaats in de finale. Voor de Haags-Rotterdamse ploeg woog deze teleurstelling blijkbaar dermate zwaar, dat zij in de strijd om de derde en vierde plaats ook tegen Groningen ten onder ging (2 x 15-10). In de finale kon Limburg het West II, dat met Van Lith. Maas, Jansen, Van der Ploeg, Van der Stoep en Goedhals aan trad (zes internationals dus) wel moeilijk maken, maar tot de hoogte van de vorige wedstrijd kon de zuidelijke ploeg niet meer komen (15-9 en 15-10). De dames Bij de dames toonden de westelijke dis tricten II en III zich oppermachtig. De Haags-Rotterdamse combinatie versloeg achtereenvolgens Haarlem (15-5 en 15-4), Noordholland (15-4 en 15-11) en Oost II (15-5, 13-15 en 15-3) en de Amsterdamsen toonden zich de meerderen van Groningen (15-10 en 15-4), Limburg (15-8 en 15-11) en Friesland (15-9 en 15-3). In de halve finales had ook West III geen moeite met Groningen (15-6 en 15-3) en gaf West II de Noordhollandse meisjes geen kans (15-4 en 15-7). De hoge ver wachtingen, die wij van de finale hadden, zijn niet in vervulling gegaan. Het heeft er trouwens een poosje naar uitgezien, dat wij helemaal geen eindstrijd zouden krij gen. De dames toonden zich namelijk hoogst verbolgen over het feit, dat deze finale niet in de lengterichting van de zaal kon worden gespeeld (voor de heren finale was door de organisatoren een spe ciaal veld in de lengte uitgezet, ten gerie ve van de vele belangstellenden voor de ze wedstrijd). De dames dreigden niet te zullen spe len, als zij niet ook op dit veld mochten en zij vonden bij hun leiders steun voor deze weinig bevredigende houding. Wij hoorden zelfs spreken van „discriminatie van het dames-volleybal". Wél goed Wij kunnen ons evenwel niet aan de indruk onttrekken, dat de ontstemming van de dames werd veroorzaakt door het feit dat de in de zaal aanwezige televisie mensen op het veld waar de dames-finale zich zou afspelen geen opnamen konden maken. Toen de televisie-ploeg zich bereid verklaarde de benodigde lampen dan maar naar het aangewezen dames-veld te ver plaatsen, wilden de dames wel spelen! Het gehalte van het spel viel ons tegen, maar dat kon onder deze hinderlijke lam pen ook nauwelijks anders. De Haags-Rot terdamse ploeg won met 15-13 en 15-7. Om de derde en vierde plaats speelden de meisjes uit Groningen en Noordholland zonder morren op hetzelfde veld, zonder de extra lampen. De ploeg van Corrie van der Haar won met 15-8, 15-17 en 15-7. Waardering hebben wij ook voor de Haarlemse damesploeg, die Zuid II ver ving. De dames Jansen, Smit, Clay-An- drea, Verbeek, Joke van Putten, Thea van Putten, Camminga en Baay hebben geen wedstrijd kunnen winnen, maar zij hebben hun tegenstandsters onder leiding van coach Uyl goed partij gegeven. Goedhals van West II smasht de bal naar de spelers van Zuid I. Guy Perillat heeft nu wel definitief ge toond, dat hij als opvolger van de Oos tenrijkse ski-kampioen Toni Sailer moet worden beschouwd. Na zijn overwinningen in Wengen (Lauberhorn-rennen) en Kitz- bühel (Hahnenkamm-rennen) eindigde hij zondag als eerste in het eindklassement alpine-combinatie van de „Coupe Emile Allais", een internationale wedstrijd (sla lom en afdaling) die in het Franse win tersportplaatsje Megève werd gehouden. Perillat, die zaterdag de afdaling won, klasseerde zich zondag tweede in de sla lom achter de Oostenrijkse slalom-specia list Pepi Stiegler. In het eindklassement van de alpine-combinatie bezet Perillat de eerste plaats met 0.60 pnt. Tweede werd zijn landgenoot André Duvillard met 2.70 pnt. en derde de Oostenrijker Egon Zim merman met 3.93 pnt. De Oostenrijkse Traudl Hecher heeft de afdaling van de 38ste Grote Prijs van Saint Gervais (Frankrijk) gewonnen. Zij maakte een tijd van 2 min. 7.8 sec. Twee de werd de Francaise Madeleine Bochatay in 2 min. 8.1 sec. en derde Heidi Biebl (Duitsl) in 2 min 8.2 sec. Bij de afdaling, die op zeer moeilijk terrein was uitgezet, deden zich verschil lende ongelukken voor. Het Noorse meisje Heraldssen, dat als eerste startte, vloog tegen een paal op, die de route van de afdaling aangaf. Ze liep geen ernstige ver wondingen op, maar van de wedstrijd voortzetten was geen sprake. Traudl Hecher kwam bij de finish, waar de ruimte om af te remmen veel te klein was, ten val en bleef enige tijd bewuste loos liggen. Gelukkig mankeerde haar niets, iets wat Heidi Biebl helaas niet kon zeggen. De Duitse maakte eveneens, nadat ze door de finish was gegaan, een val van enkele meters, waarbij ze in volle vaart een boom raakte, ze moest naar een zie kenhuis worden vervoerd. Traudl Hecher (Oostenr), die zowel de slalom als de afdaling won, werd eerste in het klassement van de alpine-combina tie met 0 punten. De tweede plaats was voor Heidi Biebl (Duitsl) met 0.58 punten en de derde voor Marguerite Gertsch (Zwitserland) met 2.65 pnt. Pieter Kerdel, F. van der Schaar, F. Deiters en O. Schreuder hebben zich tij dens internationale ski wedstrijden in de omgeving van Grenoble goed gehandhaafd. De zeer snelle afdaling met een lengte van 3300 meter en een hoogteverschil van 1100 meter, die het sluitstuk vormde van deze tweedaagse wedstrijden, elimineerde een groot aantal deelnemers. Kerdel, Van der Schaar en Deiters slaagden er echter in zich in het veld van 60 deelnemers onder de eerste 12 te klas seren, waardoor Amsterdam in het steden- klassement de derde plaats veroverde achter Grenoble en Bem, maar voor ste den als Lyon, Milaan en Parijs. Wielrennen Een Belgische wielerploeg heeft zater dagavond in het Antwerpse sportpaleis met ruime voorsprong gewonnen van een Ne derlands team. In alle drie de onderdelen, namelijk een stayerwedstrijd voor ama teurs, een omnium voor profs en een stayerwedstrijd voor profs, zegevierden de Belgen. Stayerwedstrijd voor amateurs over 25 km: 1. Vanden Bergh (B.) 22.46.6, 2. Ro- mijn (N.) op 65 meter. 3. Coopmans (B.),( 4. Hermans (B.), 5. Van Campen (N.). 6. Hoogwoud (N.). België 8, Nederland 13 pnt. Omnium voor profs: puntenrace: over 20 ronden: 1. Captein (N.) 8 pnt., 2. Derk- sen (N.) en Debakker (B.) 7 pnt. 4 Joosen (B.) 6 pnt., 5. Maes (B.) 5 pnt., 6. Verach- tert (B.) 4 pnt.. 7. Rentmeester (N.) 2 pnt.. 8 De Groot (N.) 1 pnt. Afvalwedstrijd: 1. Derksen, 2. Joosen, 3. Verachtert, 4. Debakker, 5. Capten, 6. De Groot. 7. Maes, 8. Rentmeester. 1 km tegen het horloge vliegende start: 1. België 59, 2. Nederland 1 min. 02 sec. Achtervolging over 4 km.: Nederland liep de Belgische ploeg in na 2355 meter in 2 min. 44 sec.; België 5 pnt., Nederland 7 pnt. Stayerwedstrijd profs: 1ste manche over 25 km.: 1. Verschueren (B.) 22.19.6; 2. De- paope (B.) op 6 meter; 3. Wiersma (N.) op 25 m.; 4. Wagtmans, 5. Proost (B.), 6. Van Houwelingen (N.); 2de manche over 50 km. 1. Wagtmans (N.) in 44.36.6, 2. Depaepe (B.) op 5 m. 3. Proost (B.), 4. Verschueren (B.), 5. Van Houwelingen, 6. Wierstra. Persoonlijk klassement: 1. Depaepe (B.) 4 pnt., 2. Verschueren (B.) en Wagtmans (N.) ieder 5 pnt.; 4. Proost 8 pnt.; 5. Wiers ma 9 pnt.; 6. Van Houwelingen 11 pnt. België 17, Nederland 25 pnt. De sportcommissie van de KNWU heeft de Nederlandse ploeg bekend gemaakt, die zal deelnemen aan de ronde van Tu iasië voor amateurs, van 22 maart tot 2 april. De volgende renners zijn aangewezen: Wim Dieperink (Barchem), Henk Hoesstra (Oereterp), Frits Knoops (Koningsbosch), Jan Rol (Alkmaar), Emil Verstraete (Eede, Zeeland1) en Gerard Wesseling (Halfweg). Ploegleider is Evert Lammers (Amster dam). Als soigneur-mecanicien zal fun geren Jan Buis (Badhoevedorp). WIELRENNEN. Het Spaanse wielersei- zoen zal deze maand worden geopend met de Ronde van Andalusië. Deze wed strijd, die van 12 tot en met 19 februari zal duren, bestaat uit acht etappen met in totaal 1400 kilometer. Hieraan zullen 70 meest jeugdige wielrenners uit Spanje, Portugal, Frankrijk en Italië deelnemen. Tafeltennis Nederland zal op de open Belgische ta feltenniskampioenschappen, die op 18 en 19 februari in Brussel worden gehouden, zijn vertegenwoordigd door twee dames en twee heren. Het zijn Tineke de Jong, Cyn thia Werkhoven, Frans Schoofs en Bert Onnes (allen uit Amsterdam). Reserve bij de heren is Jan Hogendoorn uit Den Haag en bij de dames de Rotterdamse speelster Nelli Visscher. Bert Onnes is verder aangewezen om uit te komen op de open Duitse kampioen schappen op 24 en 25 februari in Berlijn. De Nederlandse Tafeltennisbond bezit nog de mogelijkheden om ook Frans Schoofs naar Berlijn af te vaardigen. Bij de Duitse tafeltenniskampioenschap pen in Wolfsburg behaalde Connie Freun dorfer zondag voor de negende maal achtereen de nationale titel in het heren enkelspel. Freundorfer, die pas 23 jaar is, zegevierde, in de eindstrijd met 21-13, 21-17, 23-21 over de Augsburger Martin Ness. Kampioene bij de dames werd Inge Muser. Zij versloeg in de finale van het dames enkelspel haar clubgenote Jutta Kruse met 21-14, 12-21, 21-19 en 21-12. Tafeltennis-uitslagenOvergangsklasse F: NufaVVGA 2—8, Victory '55—Shell 73, Povac 2Rapidity 64, KLMNed- lloyd 4 37, HotacTogido 37, Nedlloyd 4—Nufa 7—3 Shell—KLM 10—0; G. Ned lloyd 3—VTC 8—2, Maccabi—Scylla 2 4—6, TYBB—Treffers 10—0, Disnie—Smash 3 3—7. Avery Brundage, de president van het Internationaal Olympisch Comit-, heeft naar aanleiding van de door Mike Agostini gesignaleerde inbreuken op het amateu risme in de atletiek het volgende ver klaard: „Wij zijn geen politieagenten. Elk formu lier voor de Olympische Spelen, waarin de amateurstatus van de deelnemer wordt ge garandeerd, moet mede ondertekend wor den door drie personen. Als de beschuldi gingen van Agostini juist zijn, dan hebben drie personen gelogen, toen zijn formulier werd ingevuld. Als hij de namen noemt van de officials, met wie hij contact heeft gehad, dan zullen wij een onderzoek in stellen". Agostini heeft in zijn artikel geen namen genoemd, noch van atleten, noch van or ganisatoren of officials. Waterpolo Het waterpoloprogramma voor de ko mende week luidt: dinsdagavond kwart over negen in Sportfondsenbad in Haar lem, afvalbekercompetitie heren KNZB: Haarlem-DVZ. Competitie district Noordholland, heren zesde klasse: NVA 2-HPC 4. Vrijdag 3 februari in Stoopsbad in Over- veen (21 uur): afdeling veteranen; HVGB- DWR. Zaterdag 4 februari in Sportfondsenbad Haarlem: dames derde klasse: HVGB- DWR. Afvalbekercompetitie dames KNZB Haarlem-NZC. Competitie district Noordholland, heren vijfde klasse: DWR 3-HVGB 3. Heren vierde klasse: Haarlem 2-HPC 2, heren eerste klasse: DWT-HVGB. De Brabander Louwers heeft zondag in het Haragse „Odeon" zijn titel Nederlands kampioen hoofdklasse driebanden gepro longeerd. Zonder ook maar een partij te verliezen alleen de Heemstedenaar Van der Linden dwong hem zaterdagavond een remise af greep hij de titel en de pro motie naar de ereklasse. Ook Moret, die op de tweede plaats ein digde, promoveerde. Deze jonge student in de elektrotechniek zorgde zaterdagavond dat de strijd om de titel open bleef door Van Essen in 88 beurten kansloos te ver slaan. Biljarten De partijen van zondag moesten dus de beslissing brengen. Moret startte in zijn partij tegen de geroutineerde Hagenaar Metz als gewoonlijk zeer sterk: met series van tweemaal vier en drie had hij na 29 beurten een voorsprong van acht punten (2416). Metz kreeg echter gaandeweg meer vat op het gave spel van zijn tegen stander. die hij met regelmatige reeksen van twee en drie in de 54ste beurt wist in te lopen (3434). De Hagenaar liep zelfs uit, maar door verbeten vechten, zonder dat zijn spel er ook maar enigszins onder leed, kwam de Eindhovenaar naast Metz en besliste tenslotte de partij in de 71ste beurt met een gave serie van 6 caramboles. Op de andere tafel had de Brabander Louwers tegen Van Essen na 24 beurten reeds een veilige 238 voorsprong opge bouwd. Toch wist de Utrechtenaar lang zaam maar zeker iets van zijn hopeloos lijkende achterstand in te lopen (na 45 beurten 2333). Louwers raakte iets van zijn vastheid kwijt, doch herstelde zich direct. Met prachtige stoten liep hij van zijn tegenstander weg totdat zijn voor sprong in de 67ste beurt weer 17 punten bedroeg (3047). Met een reeks van drie maakte hij in de 72ste beurt de partij uit en kon zich toen voor een jaar opnieuw kampioen noemen. 1. Louwers 13 350 8 0.656 2. Moret 12 348 7 0.671 3. Van Essen9 322 7 0.559 4. Baay 7 326 6 0.571 5. Soeterboek 6 308 8 0.508 6. Metz 4 321 5 0.581 7. Van der Linden 3 306 6 0.550 8. Van Gils2 254 5 0.483 Toernooigemiddelde: 0.571. Louwers en Moret promoveren naar de ereklasse. Voor Soeterboek en Van Gils betekent dit toernooi een halve degradatie omdat zij beneden het vereiste gemiddelde van 0.550 bleven. Mevrouw Benedictus-Liefting zegevierde zaterdag tijdens internationale wedstrijden in Hannover met Lorbas in de strijd om een internationale dressuurproef met 8.3 punten voor de Duitser Harry Boldt, die met Remus op de tweede plaats beslag legde. Het internationale springen werd een zege voor de Duitser Herman Schridde Vier supporters van de Engelse tweede divisie-club Sunderland zijn zondagmorgen verongelukt, toen zij per auto terugreden naar Liverpool. Op een van de autowegen in Yorkshire slipte de wagen, vloog over de kop en kwam dwars op de weg te staan. Enkele seconden later ontstond er een botsing met een uit de tegenovergestelde richting komende auto, die recht op de geslipte wagen inreed. De vier Sunder- land-supporters kwamen om het leven; de inzittenden van de andere wagen liepen slechts lichte verwondingen op. In Krasnapolsky in Amsterdam zijn voor ruim 800 toeschouwers de Nederlandse Judokampiocnschappen gewichtsklassen gehouden, die werden bijgewoond door enige leden van de Japanse ambassade. In deze wedstrijden, georganiseerd door de N.J.J.B., kwamen de finalisten van de vijf districten tegenover elkaar uit. J udo Als eersten kwamen de junioren op de mat. Bij de lichtgewichten toonde F. Kne- meyer (school Wagenaar) uit Amsterdam zich de sterkste en hij veroverde dan ook de eerste titel van deze middag. Bij het middengewicht junioren was het R. Paanen die met een mooie worp zijn tegenstander P. Snijders uitschakelde en daarmee de titel in zijn klasse in bezit nam. Om de titel bij het zwaargewicht is zeer fel gestreden en het werd uiteindelijk een finalepartij tussen O. Paanen en A. Smits. Paanen. eigenlijk een middengewicht, deed in zijn eigen klasse niet mee, daar de twee broers elkaar niet wilden uitschakelen. De Zwitser Plattner heeft zaterdag in Zürich de „blauwe band van Zürich" ge wonnen. In de puntenrace over een half uur die hij met 22 punten won verbeterde hij het baanrecord met een gemiddelde snelheid van 48.290 km. per uur en bracht op 24.145 km. per uur. Tweede en derde werden zijn landgenoten Bucher en Frischknecht. Een internationale omnium dat eveneens op de winterbaan van Zürich werd gereden werd gewonnen door de Australiër Pat terson, die acht punten verzamelde. Hij liet Pfenninger (Zwitserland), Peter Post (Nederland), Van Steenbergen (België) en Gillen (Luxemburg) achter zich. Onze landgenoot Peter Post toonde zich vervolgens met de Luxemburger Gillen als partner, de snelste in een americaine over 50 kilometer. De uitslag was: 1 Gillen- Post (Luxemburg-Nederland) 50 km. in 58 min. 15,2 sec. (gemiddelde snelheid 51.499 km. per uur). 2 Van Steenbergen- Severeyns (België) op 1 ronde: 3 Roth- Plattner (Zwitserland). 4 Bucher- Pfen ninger (Zwitserland). Gouweleeuw beslist zijn partij in het zwaargewicht tegen Zappey. De finalepartij was zeer spannend, maar verliep enigszins rommelig. Toen de tijd voorbij was, was er nog geen beslissing. In de verlenging won Paanen op beslissing van de scheidsrechter. Na afloop van de wedstrijden werd ech ter bekendgemaakt dat tegen deze beslis sing protest is aangetekend. De beker werd Paanen nog niet toegekend. De grote verrassing bij de senioren was dat de oud-Europese kampioen Bonte in de voorronden werd verslagen door de groe ne band J. Boelens. De laatste moest het afleggen tegen J. Wolfs. P. Zenden van de Judoclub „Haarlem" verloor in deze voorronden van J. v.d. Mortel die later ook de kampioenstitel be haalde bij de lichtgewichten senioren. In de finale lichtgewicht kwamen uit Mortel en J. Wolfs. In het begin ging deze strijd gelijk op, maar daarna wist Mortel Wolfs verscheidene malen naar de grond te brengen en hij won daarmee door be slissing van de scheidsrechter. H. Essink was de grote favoriet bij het middengewicht. In de finale ontmoette hij Schippers, liet daarbij mooi verdedigend judo zien, en won door een prachtige, flit send uitgevoerde 10de heupworp de titel. De strijd om de zwaargewichttitel was geheel open door de afwezigheid van An ton Geesink die een studiereis door Japan maakt. Er was dan ook geen bepaalde kanshebber. In de demifinale wist Gouwe leeuw met een fraaie worp J. Bos uit te schakelen en hij kwam in de eindstrijd tegenover C. Zappey te staan. Deze strijd ging gelijk op, maar opeens kwam de bruine bander Gouweleeuw met een pracht van een worp en dit betekende voor hem de titel. De uitslagen zijn: Junioren. Lichtgewicht 1. Knemeijer (school Wagenaar). 2. Derks. Micdenge- wicht: 1. R. Paanen (school Koning), 2. P. Snijders. Zwaargewicht 1. O. Paanen (school Koning). 2. A. Smits. Senioren .Lichtgewicht 1. J. v.d. Mortel (Eindhoven) 2. H. Wolfs. Middengewicht 1. H. Essink (Eindhoven) 2. H. Schippers. Zwaargewicht 1. J. Gouweleeuw 2. C. Zap- peij. Sport in het kort VOETBAL. Michael Keeping, de Engelse trainer van de Almelose eerste divisieclub Heracles, is wegens familie-omstandig heden naar Groot-Brittannië teruggekeerd. Er is nog geen beslissing genomen over de aanstelling van een nieuwe oefenmeester. VOETBAL. De Tsjechische voetbalclub Spartak Praag heeft in Djakarta met 1-0 gewonnen van een Indonesische legerploeg. Het doelpunt werd in de tweede helft ge scoord. VOETBAL Tijdens een vergadering van de spelregel- en protestcommissie van de KNVB in Utrecht is een protest van Zwolse Boys afgewezen, dat was ingediend na de op 26 december 1960 voor de tweede divisie gespeelde wedstrijd Zwolse Boys UVS. De uitslag van de ontmoeting blijft dus 11. SPORTMAN Arnold Palmer, golfkam- pioen van de Verenigde Staten, is maandag in New york door de Amerikaanse sport journalisten uitgeroepen tot de „profsport man van het jaar". De wereldkampioen zwaargewicht, Floyd Patterson, legde be slag op de tweede plaats. RUGBY. De interland-rugbywedstrijd tussen Gr.-Brittannië en Frankrijk (profs), die zaterdag in St. Helens werd gespeeld, is geiëndigd in een 27-8 overwinning voor Gr.-Brittannië. Bij de rust hadden de Engelsen met 20-8 de leiding. KUNSTRIJDEN. De 14-jarige Neder landse Petra Burka, die school gaat in To ronto, heeft het Canadese kampioenschap kunstrijden bij de meisjes gewonnen.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 13