PANDA EN DE GROTBOKSER Nozems zonder vonnis in gevangenis opgesloten In Duitsland per dag 38 doden in het verkeer KONING BARBONIX I Het brandende dal N^dahpo ZWAARDEMAKER Abdis redde dwergrepubliek v$un de rode dictatuur Buspiraten Doodstraf voor wurger Veiligheids gordels de beste remedie GRAMMOFOONPLATEN Professor lacht het best Slag bij Thermopylae herleefde na 24 eeuwen 11 SCHANDAAL IN FRANKRIJK DONDERDAG 2 FEBRUARI 1961 Een luipaard in de opera Italiaan beweert, radar uitgevonden te hebben ROZEB©? NETTO 4 ZWAARDEM neemt vaker Bomaanslag in Zuid- i irol Miss Blanche herkent u aan de goudgele tabak Ei"Moeoerd"bare "■»l^.f2?tSgi%rSeSe^ K m liZS, MA Majesteit daart.'.e sietti r.SXtnï^SblTTSopS B M - I KSS.ÏÏ tjta Sfl.euw ,2 spSlP. ro»^^ kmSddeenVargLda? ÏSdïï Xe-es - door Radu Tudoran Vertaling Margot Bakker kJ^giC verkouden 25. Panda beulde zich het brein af om een manier te bedenken, waarmee hij uit zijn netelige situatie kon geraken. Hij had het gezelschap van de holbewoner niet ge zocht en was dus geheel onschuldig dat stond vast maar hoe kon hij het ge recht hiervan overtuigen? De rechter had gezegd, dat er een sociaal en psycholo gisch onderzoek ingesteld zou worden en hoewel Panda deze geleerde woorden niet begreep, zag hij in dat hij daar al zijn hoop op moest vestigenDe steentijder deelde intussen zijn zorgen in het geheel niet. Hij voelde zich in deze omgeving op perbest geluimd, en bediende zich van een fragmentje van het metalen etensbord om het vertrekje wat op te fleuren met een eenvoudige tekening. Hij keek nauwelijks op, toen er een bezoeker binnentrad. „O, meneer," riep Panda blij. „Ik weet niet wie u bent, maar u moet me uit deze ge vangenis halen „Ik moet niets," 2 de heer kortaf. „Alles wat ik doe is geheel vrijwillig en belangeloos. Mijn naam is Arthur Anthropus, onthoud dat. Ik ben sociaal werker. Geheel vrijwillig offer ik mijn tijd aan het opheffen van misdadige elementen. Ik zal vragen stellen om de diepte van je verval te peilen. Antwoord eerlijk, en gebruik geen lelijke of vieze woorden." denregisters nauwkeurig kunnen worden nagekeken. Het schandaal van hun verblijf temidden van gerenommeerde moordenaars, dieven en andere booswichten wordt door het mi nisterie van Justitie toegeschreven aan een (Van onze correspondent) PARIJS Bij een officieel bezoek van de Franse minister van Justitie, Michelet, aan de strafgevangenis te Fresnes bij Pa rijs is gisteren aan het licht gekomen dat hier meer dan honderd „nozems van 13 tot leemte in de wetgeving en de reglemen- 18 jaar achter de tralies en tussen de ten. Voor onvolwassenen boven de 18 jaar- zwaarste gevallen waren opgeborgen zon- gelden speciale voorzieningen wat betreft der ooit voor de strafrechter te zijn ver- preventieve hechtenis en dergelijke. Over schenen. De minister heeft onmiddellijk misdadigers of overtreders die de 18 ja- bevel gegeven, deze jeugdige sociaal ont- ren nog niet hebben bereikt, blijken de wortelden, die in Frankrijk „zwarthem- reglementen echter te zwijgen, zodait op- den" worden genoemd, naar een jeugdge- gepakte nozems zonder enige juridische vangenis over te brengen in afwachting bijstand geruisloos en voor onbepaalde tijd van het moment dat hun eventuele zon- in de strafgevangenissen konden verdwij nen. De minist.er van justitie heeft al be kendgemaakt dit ernstige verzuim in de Franse wetgeving onmiddellijk te zullen herstellen. Het schandaal heeft in de Fran se bladen veel aandacht en bittere com mentaren gekregen. Kennelijk geïnspireerd door het voor beeld van de „Santa Maria", heeft een groep buspassagiers uit de Parijse voor stad Villejuif zich woensdag meester ge maakt van een Parijse stadsbus, de pas sagiers eruit gegooid en de verbaasde chauffeur gedwongen te keren en hen naar de stad te rijden. Het verhaal begon toen bij een halte in Villejuif de rij wachtende passagiers tot een lengte van 200 meter was aangegroeid en reeds tien volle bus sen zonder stoppen waren voorbijgereden. De „rebellen" onder de wachtenden hiel den de elfde bus, die de retourroute reed aan, zetten de passagiers er uit en lieten zichzelf naar de stad rijden. Een jury van zeven mannen en vijf vrouwen van een gerechtshof in Los An geles heeft Henry Adolph Busch na 10 uur delibereren schuldig bevonden aan de wur ging van drie vrouwen, van wie een zijn I tante was. Hij zal in de gaskamer van de gevangenis San Quentin moeten sterven. De rechter zal maandag pas officieel het vonnis uitspreken om de verdediger van Busch de gelegenheid te geven, een nieuw proces aan te vragen. Busch heeft bekend, zijn 53-jarige tan te, en twee andere vrouwen respectieve lijk 60 en 72 oud, gedood te hebben daar hij na het zien van de Hitchcockfilm „Psycho" een onbedwingbare lust tot do- den had gekregen. Een Italiaan die beweert de uitvinder van radar te zijn, heeft een eis tegen de Italiaanse regering ingesteld. Hij wil een „gepaste" vergoeding voor zijn uitvin ding hebben. De eiser is de voormalige officier van de artillerie Giuseppe Boffa, die zegt dat hij in 1942 de radar uitvond maar dat de fascistische regering er toen geen raad mee wist. Een gerechtshof in Rome heeft zich deze week met Boffa's eis beziggehouden en zal binnen afzien bare tijd uitspraak doen.. In 1942 vroeg Boffa aan de toenmalige Italiaanse regering om patent op zijn „electromagnetische echometer", een ap paraat dat volgens hetzelfde principe werkte als de radar. In hetzelfde jaar had de uitvinder de electronische industrie van Salmoiraghi warm weten te maken voor massaproduk- tie van het apparaat, maar de fascistische minister van defensie verbood de produk tie. Na de oorlog sprak Boffa de democra tische regering in Rome aan. Deze was bereid, hem honderdduizend lire te beta len voor de kosten die hij bij de ontwik keling van de electromagnetische echome ter had gemaakt. Boffa weigerde dit en Advertentie l m iinrj" MAARS Indien alles goed gaat zal voor de eer ste keer in de geschiedenis van het Sad ler's Wells Theater in Londen een luipaard op het toneel verschijnen om een actief aandeel te nemen in een opera-uitvoering Dit zal gebeuren bij de opvoering van Ariadne auf Naxos" van Richard Strauss. Het vijf jaar oude dier, dat uit Bengalen komt, en naar de naam „Shapur" luistert, wordt door het circus van Bertram Mills aan het operagezelschap uitgeleend en zal de tenor Charles Craig op het toneel be geleiden. De heer Craig vervult de rol van Bacchus en in de mythologie wordt Bach- hus meestal afgebeeld met een luipaard als metgezel hoewel gewoonlijk niet aan een riem. Weinige luipaarden hebben nekken die zo gevormd zijn dat een hals band er niet af glijdt, maar men hoopt dat „Shapur" zijn tijdelijke meester zal toe staan om hem over het toneel met zich mee te voeren. Dit zal de eerste keer zijn dat deze opera van Strauss in het Sadler's Wells Theater wordt opgevoerd. BOLZANO (UPI) —Te Egna (Neu- markt) in Alto Adige is vanochtend een tijdbom ontploft. Er werd materiële scha de aangericht doch persoonlijke ongeval len deden zich niet voor. Drie dagen ge leden was te Ponte Gardena (Waidbruck) een bom ontploft welke een monument vernielde. Beide bomaanslagen worden door de po litie beschouwd als het werk van de ex- tremistische elementen onder de Duits sprekende bevolking van het Italiaanse ge biedsdeel, waarvoor Oostenrijk volledige autonomie opeist. De Italiaanse premier Fanfani heeft in antwoord op een telegram van de Volks partij voor Zuid-Tirol, waarin geprotes teerd werd tegen huiszoekingen van de Italiaanse politie bij enkele vooraanstaan de leden en medewerkers, geantwoord (Van onze correspondent) BONN In de Westduitse Bondsrepu bliek zijn in 1960 bij 950.000 verkeerson gelukken ruim 14.000 mensen om het le ven gekomen. Dat betekent dat iedere dag in West-Duitsland ongeveer 38 mensen ten gevolge van een verkeersongeval omko men. Het aantal ongelukken nam, verge leken met 1959, met 17 percent toe, het aantal doden met 3 percent en het aantal gewonden met 8 percent. De „auto-dicht heid" is van 1959 op 1960 toegenomen van 1 auto op 15 Duitsers tot 1 op 12. Men tracht in de Bondsrepubliek nu al jarenlang allerlei methoden te vinden om het aantal dodelijke verkeersongevallen te verminderen. Minister van verkeer See- bohm heeft onlangs gepleit voor uitgebreid verkeersonderwijs op alle scholen. Zij de partement is voorts een groot voorstander van veiligheidsgordels Bondskanselier Adenauer en minister Seebohm zelf hebben ze reeds in hun auto's laten aanbrengen. In maart zullen de wettelijke bepalingen toegepast worden betreffende de eisen waaraan de veiligheidsgordels tenminste moeten voldoen. Men propageert hier in het algemeen de schoudergordels, die ech ter twee nadelen hebben: zij zijn vrij duur (52 mark per stuk) en ze kunnen niet verhinderen dat bij een frontale botsing de bestuurder en de passagier naast hem met de knieën tegen de onderkant van het in strumentenpaneel botsen. De gemiddelde Westduitse automobilist staat niet afwijzend tegenover de veilig heidsgordels. Toch komt hij er slechts heel langzaam toe om tot aanschaffing over te gaan. veiligheidsgordels in al deze gevallen een mens van de dood zouden hebben gered. Niet driester Men gelooft in Duitsland niet dat het ogenblik van veiligheidsgordels „branie achtig" rijden zal stimuleren. Hij die zo zegt men hier een veiligheidsgordel koopt, kan geacht worden een man te zijn die erop uit is de factor onveiligheid zo klein mogelijk te maken. Branierijders zal men altijd en onder alle omstandig heden blijven ontmoeten. Hun aantal zal niet worden vergroot door het gebruik van veiligheidsgordels, hun drieste rijderij zal er niet nog driester door worden. Dat West-Duitsland langzaam maar ze ker zeer „autodicht" wordt, blijkt niet al leen uit de toeneming van het aantal ver keersongevallen, maar ook uit de officiële opgave dat er in 1960 meer dan 2 miljoen auto's werden verkocht (tegen 1,7 miljoen in 1959). Daarvan zijn 1,8 miljoen perso nenwagens, waarvan 787.000 Volkswagens 350.000 Opeis, 192.000 Fords en 125.000 D.K.W.'s. Men verwacht echter dat dit jaar niet een dusdanig grote produktie- stijging (19,6) pet.) te zien zal geven. Het motief „kan mij niet gebeuren" en een zekere valse schaamte spelen bij de ze aarzeling een grote rol. Dat de veilig heidsgordels overigens algemeen een goe de bescherming geven, blijkt zonneklaar uit statistieken, en voorts ook uit proefne mingen die bij de Mereedes-fabrieken in Stuttgart met proefauto's en de levensgro te pop „Oskar" zijn genomen. Daarbij heeft men Oskar in een Mercedes 220 op een katapultbaan alle mogelijk botsingen laten maken, die er maar te maken wa ren. Vast is toen komen te staan dat de Advertentie Het oudste en kleinste republiekje op. Zuster Veronica nnrrie ka-n Marino bij de stad Rimini in de rode regering de godsdienst met eens Italië' betreurt de dood van een klooster- bespreken. Zij hield haar deuren open om- zuser die een rol heeft gespeeld in de dat zij haar school beter vond dan alle val van de na-oorlogse communistische re- 35 staatsscholen bij elkaar, e afring van San Marino. Zuster Veronica bij sterke troeven m handen. Nagenoeg de bliek. Zuster Veronica hield een maand stand De"ïmmSS'hldSïe verkiezingen keerd ^dden. volgd»^ v»rt«elA De mSeïvSend» was. f» augu.tus 19Ó7 Italië op de h.nd ven de het was werkelijk waar; hij niet te geloven. Juichend sprong de koning uit z'n bed. Wij hebben 'n baard! Een echte baard'.! En de ministers, die toegesneld waren, konden zich vol vreugde overtuigen proces vergoeding te krijgen. Advertentie KRUISWEG 47-49 HAARLEM s> 32) „Goede manbegon zij te stotteren, stak de ge bald vuisten in de hoogte en kon geen woord meer uitbrengen. Haar borst ging heftig op en neer... „Ik ben verdwaald. Wijs me de weg!" wist zij over haar pci uau seinoevn. - --- I ïjnnpn tP kriieen Daarna viel-zij krachteloos op de ;>n™êX™« om ™n XepaS" g?ond ES werden tot ond.ï de kinopgetrokken aangespannen, om een „gepaste h£mden bleyen tot vuisten gebald. t Haar viel in het stof uiteen. Krachteloos maar bereidwillig, ten prooi aan angst en opluchting, lag zij aan zijn voeten aan het begin van een nieuwe weg en vlak voor een grote ervaring. 's Zaterdags reed Lipanescu goedgeschoren tegen het middaguur Capina binnen. Zijn kleding was niet geheel vrij van oliesporen, hoewel hij zijn uiterste best had gedaan ze schoon te maken. Drie maanden tevo ren had hij het boorterrein overgenomen en nu ging hij voor het eerst naar huis. Hij zette een hand in de zij en keek trots om zich heen, alsof hij uit een gewonnen veldslag terugkeerde. De verkeersagent het van verbazing zijn mond openvallen, want in de stad reden de mensen niet te paard. „Ach, bent u het, meneer Lipanescu?" riep hij toen. De ruiter tikte met tegenzin aan zijn pet, omdat de politieman nu eenmaal vriendelijk tegen hem deed. „Waar komt u eigenlijk vandaan?" „Van het boorterrein?" natuurlijk." „Van het boorterrein?" tjja van het boorterrein. Of wist u soms met dat ik" een paar boortorens gekocht heb? Dan weet u het nu en kunt het ook tegen anderen zeggen!" Hij ontmoette onderweg nog meer bekenden. In hoofdzaak winkeliers, met wie hij nu niets meer te maken had. ,Waar komt u vandaan, meneer Enachitza. ,Van het boorterrein! En „meneer Enachitza wil ik niet meer horen. Ik heet Lipanescu!" Uit een zijstraat kwamen de leerlingen van het gym nasium. Zij bleven op het trottoir verbluft naar hem staan kijken. Kijk eens, daar heb je Alexander de Grote. Voor het raadhuis stapte de burgemeester juist in zijn wagen. Lipanescu nam met sierlijke zwaai zijn pet af, want de burgemeester kon hij als zijns gelijke beschouwen. Die antwoordde dan ook met een welwil lende glimlach. „Goede morgen, meneer Lipanescu. Ik heb u helaas een hele tijd niet gezien." Dat was een opmerking die hem uit het hart was Professor Michael Evenari van de Hebreeuwse Universiteit van Jeruzalem heeft in het zuidelijke woestijngebied van Israel een plantage bevloeid vol gens het systeem dat 26 eeuwen geleden bij primitieve landbouwers in sub tropische heuvelgebieden in zwang was. Toen hij enkele maanden geleden zijn plan hiertoe bekend maakte, werd hij door de moderne landbouwexperts uit gelachen. Nu echter lacht de professor zelf in zijn vuistje, want terwijl de andere nederzettingen in deze barre woestijnstreek klagen over misoogsten tengevolge van de aanhoudende droogte, kan hij een uitstekende graan- en fruit oogst melden, alsmede een nog steeds toereikende watervoorraad. Professor Evenari reconstrueerde voor zijn expe riment het aloude ontwaterings- en waterbewaringssysteem met open grep pels, waarin het regenwater van de om gevende heuvels wordt geleid, op een plantage van vier hectare bouwland gegrepen. „Ik kom van mijn boorterrein!" nep hij luid. De burgemeester glimlachte mild. „En hoe staat het daar?" „Reusachtig! Ik ben een goede haven binnengelopen. Hij reed door en overlegde, zodra hij links zijn zaak met het oude naambord in zicht kreeg, dat hij ook hier de nodige vernieuwingen moest aanbrengen. Dat bord moest in de eerste plaats weg. Er waren op dat ogenblik niet veel klanten meer in de winkel, omdat het tegen de middag liep. Anghelia zat aan de kassa en volgde door de sigarettenrook elke beweging van de bedienden. Lazar draafde van de een naar de ander en liet zich uitleggen wat de klanten wensten. Een leerling-verkoper riep van de drempel de winkel binnen: „Meneer komt thuis!" Lazar liet klanten en bedienden aan hun lot over en rende de straat op. „Welkom thuis, meneer Enachitza!" Lpanescu stapte af en smeet Lazar de teugel toe. „Waar is mijn vrouw?" „In de winkel". „Zeg haar dan, dat ik thuis ben Lazar keek hem onzeker na. Meneer kwam na drie maanden voor het eerste weer thuis en liep recht streeks door naar de woning boven, in plaats van zoals anders door de winkel te gaan. Lipanescu vond, terwijl hij de treden beklom, dat een dergelijke trap eigenlijk niet meer bij zijn huidige stand paste. Andere tijden andere trappen dacht hij. En ook de woning was oud en miste alle modem gerief. Het dienstmeisje deed hem open. Zij kwam van het platteland, droeg een hoofddoek en liep op blote voeten. Zij begroette hem hartelijk maar hij had geen zin haar te antwoorden. Hij ging de grote kamer bin nen, die geen eet- en geen slaapvertrek, geen woon- en geen ontvangvertrek was, maar van dit alles iets. Hij bleef voor de grote spiegel staan. Sedert hij pe- troleumhandelaar was had hij zich nóg niet eenmaal in een behoorlijke spiegel kunnen bekijken. Hij zei bij zichzelf dat hij een spiegel moest kopen, zoals hij er te Wenen een in het paleis van Franz Josef had gezien. Een spiegel die een hele wand besloeg. Op de gang hoorde hij Anghelina haar aansteker gebruiken. Die had Lazar voor haar gemaakt. Het apparaat functioneerde goed maar er was enige kracht voor nodig. Omdat Anghelina dagelijks talloze malen het raadje in beweging bracht had er zich in haar rechterduim een diepe groef gevormd. Gehuld in een wolk rook, met de sigaret in een mondhoek en de tabaksdoos onder de arm kwam Anghelina binnen. Lipanescu was blij haar te zien, maar dat liet hij niet merken. Met een hand in de zij bleef hij midden in de kamer staan, zodat zij hem van enige afstand zou kunnen bewonderen. Zij leek evenwel niets bijzon ders aan hem te zien. „Kom je ook weer eens kijken?" zei zij langzaam en enigszins verwijtend. Opeens zag zij hoe vuil zijn schoe nen waren. „En je neemt al die smeerboel mee m huis! Waarom heb je Anica je schoenen niet- laten schoonmaken.?" „Mevrouw, dat is geen smeerboel en die schoenen illegale actie werdep gegijzeld. Zuster Ve ronica Serri verloor zelfs tijdens de cri sis geen ogenblik haar kalmte en ging re soluut voort met het besturen van haar kloosterschool. Een actief aandeel in de politieke crisis nam zij niet. Maar in San Marino geeft men haar de eer van de overwinning van de democratie op de dic- I tatuur van het communisme. Moderne Griekse legereenheden en ac teurs uit Hollywood hebben de slag bij Thermopylae kort geleden opnieuw uitge vochten en daarmee een der boeiendste bladzijden uit de klassieke geschiedenis weer tot leven gebracht. Het strijdtoneel was echter niet hetzelfde als dat van de beroemde slag. die 2.440 jaar geleden werd geleverd tussen een handvol Spartanen en een leger van duizenden Perzen en Bar- 7» 7q Hió ÓP knnina die met arote verwonderde ogen in zijn met diamanten I baren. De Spartanen, onder Leomdas, za- - Alle gebraden piepkuikens! riep hij uit. Wat hebben wij nu aan onze km hangen?! te houden m P^erd Hij keek nog eens goed en streek met zijn vingers langs zijn wangen en km. En jaDe „tweede slagtuj ihermopyiae wero Voor de slag werd het 523ste bataljon van het 27ste regiment infanterie van het Griek se leger gebruikt. Men kan op een kaart van het moderne Griekenland Thermopylae nog steeds vin den, maar daar kon de film toch niet op genomen worden. De bergpas, waar Leoni- das en de zijnen zich tegen het leger van Xerxes weerden, lag tussen een steile berg wand en de zee. Aardbevingen en de erosie van 24 eeuwen hebben er echter voor ge zorgd, dat van de bergwand die bezaaid was met scherpe rotsblokken", niet veel moeten niet schoongemaakt worden. Dat is zoiets als meer over is. De piek is thans een onderscheiding'" £en en de zee ls er ook met me?r' ei I ,Wat is er in vredesnaam met je kleren gebeurd?" vroeg zij. „Die zijn voorgoed bedorven. Waarom moes ten wij een olieveld hebben? Kon je met je goede oude I zaak niet tevreden zijn? Je slooft je uit als een be- delaar". Lipanescu werd kwaad en het kostte hem moeite zich I te beheersen. Zij gingen het aangrenzend vertrek bin- nen, dat als eetkamer werd gebruikt. „Ja hoor eens, vrouw, ik heb me nu eenmaal voor genomen een dame van goede stand van je te maken" „Alsof ik nu geen dame ben". „Een echte dame ben je pas, als je niet meer in de winkel de eerste de beste hoeft te bedienen. „En wie moet ik dan aan de kassa zetten?" „Geen mens. Wacht jij maar eens. Zo lang houd I leger "een voliedig kampement op. De de zaak met meer aan I soldaten zetten daar hun normale militai- „Denk je misschien dat we in het geld zwemmen? Lipanescu gef geen antwoord, maar haalde de cou pons uit zijn zak. Na de vijf wagons van de eerste maand had zijn olieveld de tweede maand zes wagons afgeleverd en de derde maand zelfs acht. Gisteren had hij weer afgerekend. „Wat is dat?" vroeg Anghelina. „Geld". „Wat voor geld?" wordt gespeeld door Richard Dankzij de Griekse cartografische dienst werd er echter een oplossing gevonden. Deze dienst vond een pendant van het oorspronkelijke strijdtoneel aan de oever van het meer van Vouliagmeni, ongeveer tachtig kilometer van Athene en 40 kilome ter van het oude Korinthe. Aan de oever van het meer vindt men een smalle weg die geflankeerd wordt door een rij grijze rotsblokken. Even verderop bevindt zich een opening, vrijwel precies de situatie waarin Leonidas de niets vermoedende Perzen opving toen zij door de nauwe bergpas stroomden. Vlak bij het strijdtoneel zette het Griek- re oefeningen voort, wanneer zij niet voor de film nodig waren. Zo wisselden zij dus machinegeweren en handgranaten af met pijl en boog, zwaarden en schilden. Als assistent-regisseur en adviseur trad op majoor Kleanthis Damianos van het Griek se leger en wanneer er gefilmd werd. stond hij achter een luidsprekerinstallatie „G.14 mevrouw. Vermogen rijkdom. MMMd Det gJSTJXt «c is het Hij de coupons met ingewisseld, hoewel de L, Andere rollen worden bezet door prijs van de met verhandelde olie met de dag daalde Dfane Baker Barry Coe sir Raiph Ri_ Maar hij wilde zijn coupons bewaren als documenten. chardgon en oavid Farrar, terwijl ook de als adelbrief. Zij vertegenwoordigden een bedrag van Griekge actriCes Anna Synodinou en Mi- misschien met meer dan een kwart miljoen lei terwijl chge] Nikoiinakos hoofdrollen vertolken, hij tot dusver viermaal zoveel in de boorputten had I gestoken. Maar hij had het geld immers niet werkelijk nodig en hij telde zijn afrekeningen dan ook nauwe lijks na. Zelfs Anghelina kon geen afdoende controle uitoefenen op de waarde van de materialen die hij uit I de zaak had betrokken. Zij zag er scherp op toe dat elke cent, waarop de eigenaar recht had, ook werkelijk in de kas terecht kwam en dat niemand van het perso neel ook maar een kleinigheid stal. Moeizaam schraapte zij in de kleinhandel de centen bijeen maar daarna was zij alles plotseling weer kwijt. Zodra zij namelijk afgerekend had kreeg Lipanescu het geld in handen Tweede Shakespearedruk. Een Noorse en hij alleen beheerde het. Pas sedert hij op zijn olie- verzamelaar heeft een exemplaar van veld was mocht zij uit de dagelijkse inkomsten ook Shakespeare's beroemde tweede druk van de lopende rekeningen betalen. Nieuwe bestellingen het jaar 1632 aangekocht voor een prijs van werden er evenwel niet gedaan en het magazijn begon ongeveer vijftienduizend gulden. Volgens 1 pee te raken „Morgenbladet" is dit het hoogste bedrag dat in Noorwegen ooit voor een boekwerk (Wordt vervolgd) werd betaald. Advertentie

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 11