In ons land is de groei van het automobilisme onderschat De beurs él r Per Saldo e Thomson handhaaft zijn bod op Odhams Press Scholten Foxho! hoger dividend en twee emissies Guinea nationaliseert nutsbedrijven Hogere winst Union Rijwielfabriek fcdë/W./J Z A SCHEEPVAARTBERICHTEN Bremen helpt Borgward met 50 miljoen DONDERDAG 2 FEBRUARI 1961 Dortmund-Hörder 9 (6 Groot spaarsaldo Nutsspaarbank Haarlem W.A.-verzekering op kerngebied Grote opdrachten voor „De Kondor" Jaarverslag RAI: 1960 een recordjaar Argentijnse thee is grotendeels verkocht AVONDVERKEER VAN GISTEREN. Zal de alleen-bezitter eindelijk toehappen? Slot 534 145.30 1135 885 872 Ui De raad van commissarissen van de Dortmund-Hörder Hüttenunion A.G. heeft gisteren een dividend van 9 percent over het op 30 september 1960 geëindigde jaar voorgesteld. In het voorafgaande jaar keerde de maatschappij een dividend van 6 percent uit. In het verslagjaar werd het Datgene waarvoor velen destijds gewaar- I gewone aandelenkapitaal van de maat- sohuwd hebben lijkt thans bewaarheid schappij met 92 miljoen DM verhoogd tot te worden. Uit het jaarverslag van de Amsterdamsche Bank blijkt immers, dat deze commerciële bank zorgen heeft over de hoge interest die zij de houders van renteboekjes uitkeert. Deze rente is hoger dan die van de spaarbanken, die een be langrijke sociale functie vervullen en er 276 miljoen DM. De inleggingen bij de Nutsspaarbank Haarlem overschreden in de afgelopen maand voor het eerst een bedrag van 5 miljoen en bedroegen 5.593.719,De van uitgaan dat de interest niet aan I terugbetalingen beliepen 4.378.183.zo- schommelingen onderhevig mag zijn, om- dat het spaaroverschot 1.215.536,— be- dat de kleine spaarder het meest gebaat is met de zekerheid dat zijn inkomen uit in terest niet aangetast zal worden. Bekend is dat de spaarbanken beleggen in vaste- rentedragende fondsen, om de grootst mo gelijke garantie voor de veiligheid van de hun toevertrouwde middelen te kunnen verkrijgen. De commerciële banken zijn tot het ver strekken van spaarboekjes overgegaan I gisteren het onderwerp van gesprek ge weest in de Ministerraad van Euratoom m droeg (v.j. 696.447,—). Het inleggerstegoed bereikte hiermede een totaal bedrag van 74.006.994,In de maand januari wer den voorts niet minder dan 1271 nieuwe spaarders ingeschreven, waardoor het totaal aantal inleggers steeg tot 98.962. Een W.A.-verzekering op atoomgebied is Brussel. In het kader van de OEES is reeds een conventie tot stand gekomen die eigenaars van kernreactors en andere kernmaterialen en -installaties zal ver toen de geldmarkt krap en de rente hoog waren. Zij hebben ten koste van de spaar banken middelen aangetrokken. Thans staat men voor de minder prettige con- u plichten zich tegen schade-aanspraken te sequenties. De geldmarkt is ruim men verzekeren tot een bedrag van vijftien kan zelfs zeggen te ruim en de rente mjijoen dollar. De zes Euratoom-landen daalt hier en in het buitenland. De Am- willen echter een veel grotere financiële sterdamsche Bank zegt nu beleidsbeslis- zekerheid op dit gebied scheppen. Men is van plan te bepalen dat de zes singen te moeten nemen. Het is te p natjonale regeringen garant staan voor dat deze zodanig zijn, dat zij haar activi- scbade, door ongelukken met kernmate- teiten op het terrein, dat nog niet zo lang riaal op hun grondgebied, tot een bedrag van 70 miljoen dollar. Daarboven, tot 120 I miljoen, zou de garantie door de Eura- hoorde, op den duur zal staken, tenzij zij toom_gerneenschap ais geheel moeten wor- geleden typisch tot de spaarbanken be spaarbanken. de zelfde verplichtingen aanvaarden als de den gedragen. De vraag is nu echter, hoe in geval van nood deze gemeenschapsaan vulling over de zes landen moeten worden omgeslagen. Het overleg over deze kwestie wordt in maart voortgezet. De Aanneming-maatschappij „De Kondor' n.v. te Amsterdam heeft, naar de directie plete bouw van een fabrieks- en kantoorge- bouw voor de n.v. „Herda" in het industrie gebied Amstel, alle te Amsterdam. Eind no vember deelde de directie tussentijds mede dat, onvoorziene omstandigheden voorbehou den, de verwachting was dat het dividend over 1960 niet minder zal zijn dan over 1959; vijftien percent. LONDEN (AFP) De Canadese miljo- nair Thomson heeft woensdag laten tegen- mededeelt, in de afgelopen maand drie grote spreken, dat hij zou afzien van zijn poging opdrachten ontvangen. Zij betreffen de com- Upz. orlham<; Prf*ss Concern over te I plete bouw van het Europahuis tegenovei om het °™a™so^S,s Hoor rie Scotsman I het Amstelstation, de betonwerken voor de nemen. Dit s g Thomson bp7if De uitbreiding van het gebouw van de n.v. Buit een van de bladen die Thomson bezit, D Nederland aan de Pilotenstraat en de com- naaste medewerker van de miljonair ver- - klaarde, dat het artikel in de Scotsman gebaseerd was op speculaties. Directie en commissarissen van W. A. Scholten, Foxhol n.v. hebben besloten aan de in begin maart te houden vergadering van aandeelhouders voor te stellen uit de resultaten van het boekjaar 1959-1960 een dividend van tien percent in contanten en een aandelenbonus uit de agioreserve van eveneens tien percent uit te keren. (Over 1958-1959 werd zestien percent dividend uitgekeerd plus een vier percent belasting vrij stockdividend in verband met het vijftigjarig bestaan). Ten behoeve van de realisering van di verse investeringsplannen zullen zeer bin nenkort 2.060.000 nominaal gewone aan delen worden geëmitteerd a 400 percent voor de helft delend in de winst 1960-1961. Bovendien zal onder voorbehoud van goedkeuring door de algemene vergadering van aandeelhouders een obligatielening van 2.000.000 a 4% percent tegen 100 per cent worden uitgegeven. Zowel voor de emissie als voor de obligatielening zal een voorkeursrecht voor aandeelhouders gel- Het jaar 1960 was een recordjaar voor de Nederlandse autohandel. Ruim 100.000 nieuwe personen- en combinatieauto's ver schenen op onze wegen tegen 76.800 in het voorafgaande jaar. Met dit feit begint het thans verschenen jaarverslag van de RAI (Nederlandse Vereniging „De Rijwiel- en Automobiel-industrie") over het vereni gingsjaar dat loopt tot oktober 1960. In het verslag wordt hieraan een beschou wing verbonden over de groei en de voor uitzichten van het motorwegverkeer in de komende tien jaar. Geciteerd worden enkele nieuwe voor spellingen voor 1970; zo heeft de commis sie „Het verkeer in Nederland" van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijver heid en Handel als haar verwachting uit gesproken dat het voertuigenbestand in 1970 zal bestaan uit ruim 1 miljoen auto mobielen (waaronder 785.000 personenau to's) alsmede 300.000 motorrijwielen en scooters en 1,9 miljoen bromfietsen. Drs. L. Becker heeft in „Economische Stati sche Berichten" voor 1964 een personen autopark van 800.000 a 900.000 stuks voor speld. Voor 1970 luidt zijn voorspelling 1,4 a 1,8 miljoen. Deze prognose betekent een verdrievoudiging van het autopark in tien jaren tijds. Het accepteren van de auto De Guinese regering heeft besloten de maatschappijen die de water- en elektrici teitsvoorziening van Guinea verzorgen te nationaliseren, aldus heeft president Sékoe Toeré dinsdag verklaard. Hij zei dat juist die bedrijven de basis vormen voor econo mische ontwikkeling en hij voegde eraan toe dat genoemde bedrijven overal In han den van de staat waren. Een maand geleden had president Sékoe Toeré aangekondigd, „dat het niet ver wonderlijk zou zijn" indien de regering een dergelijke maatregel zou nemen, we gens stagnaties die „zich al te vaak op be paalde momenten voordoen". Een storing in de elektriciteitsvoorziening had zich juist voorgedaan op het moment waarop de president een Chinese tentoonstelling opende. Ghana koopt Iljoesjins Ghana heeft gisteren twee Iljoesjin IL-18 straalverkeersvliegtuigen van de Sovjet- Unie gekocht. De toestellen zijn bestemd voor de Ghanese luchtvaartmaatschappij. Zij zullen een dienst onderhouden op Europa en het Nabije Oosten. Het waren de laatste twee toestellen van een serie van zes. als „iets dat er bij hoort", als iets waar men eigenlijk niet langer buiten kan, heeft een groei van het autopark ten gevolge, los van factoren als welvaarts- en bevol kingstoeneming. Dit is, aldus het verslag, een zeer belangrijke conclusie. Uit tal van recente publikaties blijkt, aldus het verslag, dat men in ons land de groei van het automobilisme en met name de aantrekkingskracht van een eigen vervoermiddel voortdurend heeft on derschat. Daardoor zijn ook de prognoses over de omvang van het verkeer en het voertuigenpark bij de feitelijke ontwikke ling ten achter gebleven. De laatste tijd komt hierin echter verandering. Het ge volg daarvan is dat ook de plannen voor de toekomstige wegenaanleg moeten wor den herzien. Het verkoopcijfer van 1959 (76.847 per sonen- en combinatie-auto's) lag reeds bo ven dat van het naoorlogse topjaar 1956 (68.896), doch 1960 steekt hier met een omzet van 100.154 stuks ver boven uit. Ook de verkoop van tweêwielers is sterk gestegen. Men name die van de bromfiet sen die een toeneming toonde met niet minder dan 30 pet, waarmee 1960 het vo rige recordjaar 1955 in de schaduw stelt. Voor de rijwielbranche was 1960 eveneens een bevredigend jaar. De motorrijwiel- en scooterverkoop boekte een geringe achter uitgang. De oorzaak daarvan zoekt men in de zware fiscale heffingen en in het op de markt komen van de zwaardere uitvoeringen van bromfietsen. De gisteren in Amsterdam uit Argentinië aangekomen 324 kisten (21 ton) thee, af komstig van de Nederlands-Argentijnse theefabriek „Te Monte Carlo S.A." in de Argentijnse provincie Misiones, zijn door de firma H. G. Th. Crone te Amsterdam, naar deze het A.N.P. desgevraagd mede deelt, reeds grotendeels stomend doorver kocht aan voornamelijk Nederlandse, doch ook buitenlandse, theepakkers. De kwali teit wordt door de laatsten als zeer be hoorlijk bestempeld en beter geacht dan die van de Argentijnse thee, die tot nu op de markt kwam. De Nederlands-Argentijnse onderneming werd, zoals bekend, enkele jaren geleden op instigatie van genoemde Amsterdamse firma opgericht. De theefabriek van deze onderneming werkt tfians op volle capaci teit. Gestreefd wordt naar een jaarpro duktie van 500.000 kg, die nagenoeg geheel naar Amsterdam zal worden verscheept waar zij door de firma Crone in binnen- en buitenland afgezet zal worden. De verkoop zal onderhands geschieden. Dank zjj de hogere omzetten en opvoe ring van de produktiviteit door arbeids besparende maatregelen, is het saldo ex ploitatierekening van le n.v. Union Rij wielfabriek Den Hulst a/d Dedemsvaart, over 1959-1960, blijkens het jaarverslag toe genomen tot 647.461 (v.j. 597.525). De gunstige ontwikkeling vaij het bedrijf heeft zich gehandhaafd. Na afs< hrljvingen ad 123.091 101.867), vennootschapsbelas ting ad 151.042 196.220) en emissiekos- ten ad 34.027 (nihil), bedraagt het saldo winst 339.300 299.439). Voorgesteld wordt, zoals bekend, een dividend van 14 percent (onveranderd) op de gewone oude aandelen en van 7 percent op de in 1960 uitgegeven nieuwe aandelen. Aangaande de vooruitzichten zegt het ver slag, dat tot dusver de omzetten in het bin nenland hoger geweest zijn dan in de overeenkomstige periode van 1959/1960. Wat de export van rijwielen betreft, is de ontwikkeling, vooral ten aanzien van de verkopen naar Amerika, minder gunstig. De export van bromfietsen zal daarentegen vermoedelijk een toeneming tonen. De kapitaalsverhoudingen en de liquidi teitspositie van de vennootschap zijn be langrijk verbeterd. Op een stijging van de exploitatiekosten over 1960/1961 dient te worden gerekend. De directie ziet de toe komst van het bedrijf met vertrouwen tegemoet. Zij vraagt zich af, in verband met de ontwikkeling van de Euromarkt, of de huidige versnippering in de binnen landse rijwiel- en bromfietsenindustrie nog lange tijd kan worden gehandhaafd. Verslag Verzekeringskamer De verzekeringskamer kan in haar ver slag over 1959 wat betreft het bedrijf van de binnenlandse levensverzekeringsmaat schappijen wederom wijzen op een toege nonlfcn produktie. Deze bedroeg 5,1 mil jard (1958: 4,6 miljard) en de netto-voor uitgang 3,1 miljard (ƒ2,8 miljard), waar door het verzekerde bedrag van 32,2 mil jard toenam tot ƒ35,3 miljard per einde 1959. Het verval nam wederom toe. De premieresevre eigen rekening bedroeg eind 1959 in totaal 7,4 miljard 6,8 miljard. In het geheel genomen laten de reserve ringsgrondslagen een ruime marge. Alleen de sterftegrondslagen voor de verzekerin gen bij leven vragen hier en daar. mede met het oog op de nog steeds voortschrij dende verlenging van de gemiddelde levensduur, enige verbetering. De in 1959 extra aan de premiereserve toegevoegde bedragen, in totaal 20,4 miljoen 20,2 miljoen), houden hoofdzakelijk verband met omrekening van de premiereserve voor verzekeringen bij leven naar een betere sterftegrondslag. De gezamenlijke beleggingsportefeuille had eind 1959 een boekwaarde van 8,1 miljard 7,4 miljard). In 1959 was 1,4 miljard 1,3 miljard) aan nieuwe en vrij komende middelen te beleggen. AKU vast. Philips en Unilever lager In de AKU-hoek was het gisteren vooral gedurende het eerste beurshalfuur. zeer druk. Het waren niet alleen nieuwsgierigen in deze hoek, maar bijna iedere belangstel lende deed zaken. Het was de arbitrage die de stukken afgaf voor Westduitse rekening. Daarnaast vonden winstnemingen plaats. Ook het publiek nam de stukken uit de markt. De beroepshandel kocht eveneens. Al met al had de vraag flink de overhand. AKU opende op 512 (510%). Door de aan houdende vraag liep de koers snel op tot 521. De aandelen sloten op vrijwel het hoogste punt van de dag. De rayonaandelen werden gekocht op bonusgeruchten. Bij de overige internationals viel weinig te be- even. Ingevolge de zwakke stemming in Wall Street noteerden Philips en Unilever het D_mrak ben het vorig slot. Hoewel Philips opliep van 1112 tot 1117. bedroef het Vner—"+r-h n'tiid nog circa 10 punten. Unilever onderging een gezonde koersreactie van circa 12 punten on 878 K«n. Olie tegen het slot on f 143,40 (f 142,50). De Hoogovens verbeterde 3 punten tot 872. In de scheepvaarthoek was het een stuk rustiger. Merendeels moesten de aandelen geringe koersverliezen incas seren. In de cultuursector brokkelde Am sterdam Rubber verder af tot 128%(131%). HVA en certificaten Deli werden iets lager geadviseerd. De nieuv/ste 414 pet. Staats lening 1961 was. evenals de overige staats fondsen. iets gemakkelijker. De geregi streerde omzet van de vorige dag heeft nominaal 2.535.000 bedragen. In de lokale afdelingen werden aandelen Fokker op 510 (520) geadviseerd. (ANP). Boom Ruygrok van 1811 op 179. Figée van 237 op 237'/2. Spaarnestad van 630 b op 640. VERHANDELDE FONDSEN. 31 januari 1 februari Totaal 474 4"4 Hoger 284 (59,9%) 177 (38%) Lager 93 (19,6%) 195 (42.2%) Gelijk 97 (20,5%) 92(19.8%) Advertentie BUNlfl I MSTSWAltHD WIT... CNSMMT UW UNNCM^ Aagtedijk 1 te Antwerpen. Aagtedijk 1 170 m. n. Chagos eil. n. Adelaide. pAardijk 2 v. Hamburg n. Antwerpen. Abida 4 te Las Palmas verwacht. Achilles 1 55 m. z. Fayal n. Amsterdam. .1, i I Acila 1 270 m. w. Kp. Finisterre n. Curasao, den. Voor de emissie betekent dit, dat op i Acmaea 2 te Puerto La cruz verwacht. vier preferente of gewone aandelen een Aegis 1 v. Carupano n. Guanta nieuw aandeel van 500 nominaal zal kun- 1 0 T nen worden verkregen tegen betaling van Adrastus 1 te Aden verwacht. 2 000. Op de aandelen, verkregen uit de Alamak l 85 m. n.o. w.p. Cyprus n. Iskenderun. uit te keren tien percent agio-bonus zal Aibireo ijlden n. Karachi, geen voorkeursrecht kunnen worden uit geoefend. Alcor 1 800 m. z.o. Guardafui n. Aden. Algol 2 te Marseille. Algorab 2 te Antwerpen. Alhena 1 232 m. z.z.w. Santos n. Buenos Aires. Alkaid 1 110 m. n. Lissabon n. Port Said. Alnitak 2 te Rio de Janeiro verwacht. Alphard 3 te Las Palmas verwacht. Alphacca 1 565 m. z.o. Socotra n. Aden. Ameland 1 v. Lagos, 2 te Port Harcourt verw. Amerskerk 3 te Rotterdam verwacht. Amstellaan 1 dwars Hebriden n. Las Palmas. Amstelsluis 1 330 m. z. Kp. Guardafui n. Durban. Ammon 2 te Puerto Cabelo. Amstelkroon 1 210 m. n.w. Jamaica n. Nugata. Amstelveld 2 te Kaapstad. Angolakust 1 te Le Havre. 1 Annenkerk 1 v. Las Palmas n. Kaapstad. BONN Parlement en regering van de Arca 3 te Singapore verwacht. Westduitse deelstaat Bremen besloten gis- Archimedes 2 te Chimbote verwacht, teren tot de oprichting van een maatschap- Arendskerkg teBremen^ Antw?rpen pij met een kapitaal van oO miljoen mark, Argos 2 te Malta. die de drie Borgward-automobielfabrieken Arkeldijk 1 50 m. n. Ouessant n. Pt. Everglades. Borgward, Goliath en Lloyd zal moeten Arnedijk l v. Antwerpen n. Rotterdam, saneren en zal moeten voorkomen dat er Artemto» te La Ou^ vsmcht^ Amsterdam. verdere schade zal optreden. De oude heer Asterope 3 te Rotterdam verwacht. Borgward voelt er echter niets voor om Attis 2 v. Amsterdam n. Nassau, bet heft uit handen te fven en in zijn verw onderneming die hij in 35 jaar tijas uu Balong x 10 m z Sicilië n. Halifax het niets heeft geschapen anderen te laten Banda i ten anker Khorramshar. meepraten. Te Bremen meent men dan- Bengkalis 1 82 m. n Midwaï eil. n. Los Angeles ook dat Borgward moet aftreden. Het is Bpna" kom 1 904 m. O. Royal Sovereign n. A'dam. bekend, dat hij zijn onderneming nu juist Bj]]lton j 215 m. w.n.w. Bombay n. Bombay, niet als een moderne ondernemer leidt. Hij Bussum 1 te Rio de Janeiro verwacht, bezoekt bij voorbeeld iedere week elk van Caiama^z^Baibo^ Kopenhagen zijn drie fabrieken, bespreekt de situatie Caltex Arnhem 1 te Singapore, met de afdelingsleiders en voert daarmee caltex Delft 1 te Bahrein verwacht, in negen van de tien gevallen een mono- CaUex Eindhoven 1 600 m. z.o. Ras Al Hadd naar loog., wat hij heden beveelt kan hij mor- I CaifexreG0rinchem te Rotterdam, gen weer intrekken, zo schetst men het caltex Rotterdam 1 60 mijl w.n.w. Oporto naar bewind van deze self-made-man, die meer ^whitegate. verwacht knutselaar en technicus is dan zakenman. I Carrili0 pass 1 ouessant n. Bremerhaven. Voor Bremen doemen thans enorme Cartago l 280 m. o.n.o. Rotterdam n. Sta. Marta. moeiliikheden op, vooral daar Bonn om Casamance 1 30 m. z. Ouessant n. Le Havre, principiële redenen weigert te helpen.. De gelees ^b™^. Bremer regering, door de socialist Kaisen (sharis t te Maracaibo verwacht v. Port of Spain, al vele jaren geleid, voelt zich verant- 1 Cinulia 31 te Rotterdam verwacht, woordelijk voor de 20.000 Borgward-arbei- Cities Service Valley Forge 1 190 m. z.w. Okina ders dat betekent dat 64.000 Bremer L^0nkauasrt ^Antwerpen. burgers afhankelijk zijn van Borgwards la- ch-a^e of Lib. 1 120 m. n.w. Alexandr. n. Gata. hrieken' De 50 miljoen mark, die de nieu- Crania 1 230 m. n.o. Azor enn Curasao orieKen. uc j I Cumulus (weerschip) 3 te Rotterdam verwacht. Dsphnis 2 te Barbados. we zogenaamde opvangmaatschappij in apullja baar geld nodig heeft om de autofabriek D°m 1 te Bremen n. Hamburg, no de been te helpen, moet voor de helft Diemersdijk 1 500 m z.z.o. Bermuda n. Londen worden Dat Drente 2 te Bremen verwacht. Diogenes 2 te Valparaiso verwacht. Dongedijk 1 320 m. z.z.w. Bermuda n. Cristobal door de stad Bremen gedekt worden. Dat Drente betekent weer dat de toch al wankele ste- Dongec.,.. deliike begroting in grote moeilijkheden I Dordrecht 7 te Houston verwacht zl komm, waardoor het dat het grote project tot uitbreiding van Eenhoorn 1 te Rotterdam, de Bremerhaven in het spoor van het Rot- Elizabeth Broere 1 v. Antw. n. Kopenhagen tèrdamse Europoort-project niet op tijd b. n 0. Algiers Port Said zal kunnen worden gerealiseerd. Esso NederIand j te Port Said verwacht w ,m£. Esso Rotterdam 1 te Southampton verwacht. ADVIESKOERSEN BUITENLANDS Forest Lake 1 120 m. w. Ouessant n. Kopenhagen BANKPAPIER. Forest Town 1 93 m. z.w. R. Fartak n. Landsend V,,,;t„v,lr,ndc Hank- Friesland KRL 1 te Genua verwacht. De advieskoersen voor buitenlands bank Gaasterdijk 1 te Rotterdam, papier vandaag geldend in Amsterdam. Gaasterland 1 50 m. w. Ouessant. n. Tenerife. zijn ongewijzigd gebleven. I Gabonkust 2 te Hamburg verwacht. Geestland 2 te St. Lucia. Giessenkerk 1 350 m. o.z.o. Socotra n. Penang. Graveland 2 rede Vitoria. Haarlem 1 30 m. n. Ouessant n. St. Thomas. Hector pass. 1 Finisterre n. Malta. Hecuba 1 te Antwerpen. Heemskerk 1 60 m. w. Gibraltar n. Antwerpen. Helena 1 te Bremen v. Hamburg. Helicon 1 te Paramariba verw. v. Georgetown. Hersilia 1 te Santander v. Amsterdam. Hestia 1 te Grenada verwacht v. Sint Vincent. Hilversum 2 v. Antwerpen n. Mobile. Hclendrecht 2 te New Orleans verwacht. Hydra 31 v. Pensacola n. Noorwegen. Isis 2 te Baltimore verwacht v. Philadelphia. Ittersum 31 v. New Orleans n. Mobile. Ivoorkust 1 330 m. n. Kp. Verde n. Antwerpen. Jagersfontein 1 v. Durban n. Lorenzo Marques. Japara 2 v. Port Said n. Antwerpen. Jason 2 te Paramaribo. Johan van Oldenbamevelt 1 690 m .o. Kp. Howe naar Wellington. Kaap Hoorn 1 150 m. n.w. Alexandrië n. Triëst. Kabylia 4 te Curagao verwacht. Kaloekoe 1 v. Seroei n Hollandia. Kalydon 2 te Miri verwacht. Kara 1 te Curasao. Karachi 1 ten anker Singapore. Karimata 1 250 m. n.w. Lissabon n. Willemstad. Katelysia 1 85 m. n.o. Santa Maria n. Curacao. Kelletia 2 te Abadan verwacht. Kenia verm. 1 v. Curagao n. Trinidad. Kerkedijk 1 te Norfolk verwacht v. Baltimore. Kermia 1 v. Singapore n. Wellington. Kertosono pass. 1 Masira n. Aden. Khasiella 11 te Buenos Aires verwacht. Kieidrecht 2 te Calcutta verwacht tot c.a. 18/2. Kopionella 6 te Kaapstad verwacht. Koratia 1 700 m. z.w. Azoren n. Curagao. Korenia 2 bij Hoek van Holland verw. n. R'dam. Korovina 1 v. Nordenhamn n. Curagao. Kosicia 1 v. Shellhaven n. Thameshaven. Kreeft 2 v. Rotterdam n. Narvik. Kreon 1 te Amsterdam n. West-Indië. Kryptos 1 v. Punta Miranda te Curagao verwacht. Laarderkerk 1 v. Antwerpen n. Londen. Laertes 1 v. Tawau n. Miri. Laga 1 8 m. n.o. Brindisi n. Venetië. Leersum 1 320 m. n.w. Flores n. Avonmouth. Lekhaven 1 te Immingham v. Casablanca. Lemsterkerk 1 te Bremen. Liberty Bell 3 te Philadelphia verwacht. Limburg 1 v. Karachi n. Damman. Lissekerk 1 v. Port Said n. Rotterdam. Loosdrecht 2 v. Massawa n. Port Sudan. Lcppersum 1 200 m. w.n.w. Bermuda n. Le Havre. Maas 2 te Iraklion. Maasdam 1 v. New York n. Port Au Prince. Marathon 1 130 m. z. Azoren n. Amsterdam Marnelloyd 2 te Londen. Maron pass. 1 Guadeloupe n. La Guaira. Maureen 1 250 m. w. Finisterre n. Panamacity. Meerdrecht 1 540 m. o.n.o. Belem n. Newport N. Memnon 2 te Amsterdam. Mentor 1 te Rotterdam n. Amsterdam. Merak N 1 40 m. w. Oporto n. Las Palmas. Mersevlloyd 1 te N. York verw. v. Philadelphia Merwèlloyd 2 te Syracuse verwacht. Mississippilloyd pass. 1 Djeddah n. Bombay. Mitra 1 v. Eastham n. Old Kilpatrick. Montferland pass. 1 Kp. Verd. eil. n. Las Palmas. Moordrecht 3 te Anglebay verwacht. Muiderkerk 2 te Hoek van Holland v.erwacht Mijdrecht 9 te Gibraltar verwacht. Mvladv 1 op Elbe n. Hamburg. Na ess Lion 2 v. Napels n. Piraeus. Naess Tiger 1 v. Tripoli n. Napels. Nanusa 1 75 m. z. Kreta n. Napels. Navieella 4 in Panamakanaal verw. n. Curagao Neder-Waal 1 te Amsterdam. Neder-Weser 2 te Bombay verwacht. Nestor 1 v. Iskenderun n. Piraeus. Neverita 3 te Curagao verwacht. Nieuw Amsterdam 2 v. New York n. St. Thomas Nieuwe Tonge 1 140 m. z.w. Flores n. Batonrouge Noordwijk 1 600 m. z.o. Kp. Race n. Norfolk. Oberon 1 te Cucuto v. La Libertad. Oldekerk 2 v. Rotterdam n. Amsterdam. Oranje 2 te Balboa verwacht Oranjefontein 1 v. Las Palmas n. Southampton Oranie Nassau 2 te Kingston. Oranjestad 1 v. Plymouth n. Amsterdam. Ossendrecht 5 te Norfolk verwacht. Ouwerkerk pass. Straat Messina n. Genua. Parthenon 2 v. Curagao n. Aruba. Papendrecht 1 240 m. w.n.w. B'deaux n. Wismar. Pendrecht 4 te Banias verwahet. Peperkust 31 180 m. z.o. Freetown n. Freetown. Pericles 1 te Amsterdam. P. G. Thulin 1 v. La Salina n. Cristobal. Philine 3 in Suezkan. verw. n. Mena Al Ahmadi. Philippia 7 te Mena Al Ahmadi verwacht. Pieter S 1 v. Rotterdam n. Swansea. Poseidon 2 te Ponce. Prins Alexander 1 65 m. o.z.o. Kp. Sint Vincent naar Tel Aviv. Prins der Nederlanden 1 v. A'dam n. Hamburg. Prinses Irene 1 v. Coatza Coalcos n. N. Orleans. Prins Willem George Frederik 1 110 m. n. Scillys naar Sevilla. Prins Willem II 1 te Gandia. Prins Willem V 1 v. Rotterdam n. Antwerpen. Prcven.singel 1 60 m. w.n.w. Djeddah n. Miayazu Purmerend 1 83 m. n.o. San Miguel n. R'dam. Pygmalion 1 v. Amsterdam n. Tanger. Reza Shah The Great 1 60 m. n.n.w. Perim n. Suez. Riouw 1 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Rondo 2 v. Antwerp enn .Rotterdam. Rossum 1 900 m. z.z.w. Dakar n. Holland. Rotte 1 40 m. z. Kp. Hatteras n. Coatzacoalcos. Rotterdam 1 250 m. z.w. Azoren n. Palma (Maj.). Rijndam pass. 1 Landsend n. Southampton. Rijnkerk 1 15 m. n.n.w. Berlenga n. Marseille. Sarangan 2 te Cristobal. Schelpwijk 1 te Stanlow. Scherpendrecht pass. 1 Zante n. Novorossisk. Schiedijk 1 60 m. z. Bishoprock n. New York. Schouten 1 600 m. z.w. Colombo n. Durban. Seven Seas 2 te Sydiey verwacht. Siberoet 1 120 m. z.o. Hainan n. Hongkong. Silindoeng 2 te Hollandia. Sigli 1 v. Port Swettenham n. Brisbane. Slamat 1 te Khorramshar. Sloterdijk 1 230 m. w. Scillys n. Terneuzen. Socretas pass. 1 Ouessant n. St. Kitts. Soestdijk 1 v. Boston n. Philadelphia. Sommelsdijk 1 te Bremen. Stad Delft 1 470 m. o.n.o. Cayenne n. Rio de Jan. Stad Gouda 1 v. St. Vincent n. Nederland. Stad Haarlem 1 68 m. n.n.w. Kp. St. Vincent n. Newport Mon. Stad Maassluis 1 150 m. z.w. Ouessant n. Vlaard. Stad Maastricht 5 te R'dam of Vlaardingen verw. Stad Schiedam 1 120 m. w.z.w. Stavang. n. Narvik Stad Utrecht 1 200 m. w. Monrovia n. Kaapstad Stanvac Adventure 1 v. Bangkok n. S'geigerong Stanvac Lirik 1 100 m. n. Bahrein n. Malacca. Stanvac Malacca 1 te Buatan. Stonvac Riau 2 te Tandjong Uban. Stanvac Sunda 1 200 m. n. Djakarta n. Surabaja Statendam 2 te Kingston. Statue of Lib. 1 v. Mena A lAhmadi n. Ph.delph. Steenwijk 1 900 m. w.n.w. Gibraltar n. Algiers. Stentor 1 te Rotterdam. Straat Balil te Santos verwacht. Straat Banka 1 v. Sydney n. Brisbane. Str. Clarence 1 600 m. n.w. Kp. York n. Brisbane Straat Cumberland 1 te Tanga. Straat van Diemen 1 120 m. w.z.w. Diego Garcia naar Port Louis. Straat Johore 1 te Melbourne verwacht. Straat Soenda 2 te Port Elisabeth. Sunetta verm. 2 v. Teesport n. Rotterdam. Tahama 1 te Isle of Grain. Talisse 1 150 m. n.n.o. Mozambique n. Mombasa Tamara 1 20 m. n.w. Algiers n. Hamburg. Tara 1 te Buenos Aires verwacht. Taria 1 65 m. n. Muscat n. Singapore. Themis 2 te Amsterdam. Tegelberg 1 v. Rio de Janeiro n. Kaapstad. Tero 1 v. Rio de Janeiro n. Santos. Tjitarum 1 210 m, n. Menado n. Manilla. Tjiwangi 1 300 m. z.o. Brisbane. Togokust 2 v. Douala n. Abidjan. Triton 2 te St. John. Tweelingen 1 v. Kirkenes n. Rotterdam. Utrecht 1 te Djeddah verwacht v. Suez. Van Cloon 1 400 m. o. Timor n. Lautoka. Van Noort 30 te Port Swettenham. Van Waerwijck 1 v. Melbourne n. Sydney. Vasum 1 140 m. n.w. Alexandrië n. Hamburg. Videna 3 te Mena Al Ahmadi verwacht. Viana 6 te Anacortes verwacht. Vivipara 1 65 m. o. St. Maarten n. Rotterdam. Voco 1 te Napels verwacht. W. Alton Jones 1 v. Bremerhaven n. Port Said Waikelo 1 te Bahrein. Waingapoe 1 v. Mukalla n. Muscat. Waterland 1 v. Montevideo te Buenos Aires verw Willem Ruys 1 te Sydney. Willemstad 1 te Georgetown. Witmarsum 2 te Amsterdam Woensdrecht 1 te Amuayr verwacht. Wonogiri 1 te Port Swettenham. Wonosari 1 v. Lorenzo Marques n. Beira. Zafra 1 60 m. n.n.o. Kp. Bougaroni n. Thameshav. /laria 1 80 m. n.n.w. Perim n. Tranmere. Zeeland verm. 3 v. Colombo n. Aden. Zonnekerk pass. 1 St. Vincent n. Port Said. Zuiderkruis 1 v. Singapore n. Aden. Zwijndrecht 2 te Baltimore. KLEINE VAART Aardenburgh 1 dwars Vlieland n. Rotterdam. Ador 1 te Inner Downsing n. Guernsey. Aeneas 1 v. Izmir n. Antwerpen. Amyntas 1 10 m. n. Burlings n. Lissabon. Ank T 1 op Thames n. Londen. Appingedam 1 Zeebrugge gepass. n. Antwerpen Areas 1 80 m. n.o. Sfax n. Cartagena. Ardeas 31 v. Cadiz n. Faro. Ardito 1 20 m. n.o. Noordhinder n. Hamburg. Argonaut 1 20 m n.w. Algiers n. Tunis. Atlas 1 v. Antwerpen n. Amsterdam. Audacia 1 te Thboron n. Rotterdam. Beta 1 dwars Thames n. Rouaanr Biscaya 1 v. Newhaven te Cherbourg. Bonafide 1 120 m. o. Firth of Forth n. Malmö. Canada 1 v. Bordeaux te Bremen verwacht. Carnissesingel 1 v. Letreport te Belfast verwacht. Casablanca 1 80 m. z.w. Ouessant n. Takoradi. Casana 1 20 m. n.w. Letreport n. Ipswich. Con Brio 1 100 m. w.n.w. Gibraltar n. Malta. Con Zelo 1 v. Stettin te Antwerpen verwacht, Dinkelstroom 1 ten anker Wight n. Liverpool. Dita Smits 1 240 m. w. Benghazi n. Benghazi. Draco 1 te Amsterdam n. Gdynia. Duiveland 1 dwars Whitby n. Rotterdam. Eemsborg 1 v. Sarpsborg teAntwerpen verwacht. Eljo 1 dw Plymouth n. Cork. Fambo 1 25 m. z.o. Wight n. Antwerpen. Fiaucia-2 1 te Southend n. Maassluis Flevoland 1 dwars Dover n. Terneuzen. Francina 1 140 m. o. Grangemouth n. Borgestad Frans van Seumeren 1 80 m. o. Humber n. Hull. Gaasterland 2 op Thames n. Rochester. Geestdam 1 50 m. n.w. Hk. v. Holl. n. Maassluis Heemraadsingel 5 v. Gdansk te Kilrush verwacht Insp. Mellema 1 dw. Folkestone n. Granville, Jan Herman 4 v. Londonderry te Lissabon verw John M 1 25 m. w. Hoek v. Holland n. Felixtowe Joost 1 rede Tyne n. Newcastle. Jozef Swenden 1 op Wielingen n. Antwerpen, Julia Mary 29 v. Rotterdam te Gloucester. Kaap Falga 30 Brunsbüttel gepass. n. Zaandam Kastanjesingel 2 v. Bordeaux te Ipswicht verw Keyser 2 v. Barcelona te Birkenhea dverwacht, Leendert Broere 1 dwars Vlieland n. Klaipeda Leonidas 1 20 m. z.w. Ouessant n. Rotterdam. Leuvehaven verm. 3 v. Gothenburg n. R'dam Lucas Bols-2 1 60 m w.z.w. Texel n. Kopenhagen Mare Liberum 1 20 m .n.o. Villano n. Dakar. Mare Novum 3 v. Stanlow te Londen verwacht. Margriet Anja 1 60 m. w.z.w. Aalesund n. Halden, Marva 1 te Dungeness n. Bremen. Merwehaven 1 v. Casablanca te Safi verwacht. Meidoornsingel 16 m. w.n.w. Innerdownsing n Sunderland. Midas 31 v. Odense n. Kopenhagen. Midsland 1 50 m. n.w. Hk. v. Holl. n. Kingslynn Mithras 1 20 m. w.z.w. Noordhinder n. Sevilla. Nassauhaven verm. 3 v. R'dam n. Kopenhagen Pallas 1 dwars Noordhinder n. Rotterdam. Philetas 1 dwars Trafalgar n. Amsterdam. Pieter Brueghel 1 v. Duinkerken n. Rouaan. Pieter Geertruida 5 te Port de Bouc verwacht, Pieter Winsemius 1 te Jersey verwacht. Ponza 31 v. Malmö n. Karlshamn. Rembrandt 1 40 m. w.n.w. Oporto n. Middlesbro Senior 2 v. Rotterdam te Kopenhag enverwacht. Sonja D verm. 1 v. Colchester n. Brussel. Spoorsingel verm. 1 v. Limerick n. Bordeaux. Steenbergen 1 40 m. n.w. Scheven, n. Le Havre Stephanie 1 v. Sligo te Par. Strabo 31 te Amsterdam n. Rotterdam. Thaletas 31 v... Barcelona n. Tarragona. Twee Gebroeders 1 100 m. z.z.w. Venetië (best. Urkersingel 1 ten anker Humber n. Rotterdam Vlieland 1 geankerd Downs n. Rouen. Vijgendam 1 dwars Borkum n. Svendsborg. Willy 1 5 m. w. Noordhinder n. Brighton. Wille Böhmer 1 830 m. o.z.o. Berm. n. C. Trujillo Wilpo 1 80 m. n.o. Ouessant n. Baonne. Scheldeborg 1 v. Duinkerken te Kopenhagen Zeehond 1 op Thames n. Londen. Zevenbergen verm. 1 v. Nantes n. Bordeaux. Zus 1 te Ouessant n. Fleetwood. SLEEPVAART Cycloop 31 800 m. z.w. Fayal n. La Spezia. Noordholland 31 1000 m. z. San Diego n. Japan Zeeland 31 600 m. o. Bermuda n. Baltimore. A.K.U526—534 Kon Olie144—145.50 Philips 1125—1137 Unilever 882886 gl Hoogovens 870873 gl VOORBEURS VAN HEDEN. Slot A.K.U532—536 533 Kon Olie145—145.30 145.30 Philips 1134—1135 gl 1133 Unilever 884 gb—887 884 Hoogovens 878 gb890 gl 891 Vorige slotkoers Amsterd. Bank 400 Ned. Handel Mij 329K Rotterd. Bank 345>/s Twentsche Bank. 360 A'dam Rubber 129 H.V.A 140 H A.K.U 525Vs Van Berkel's Pat. 371 176.— 500 Nederl. Ford 570 Van Gelder Pap. 355 Hoogovens 870 Müller Nat. Bezit 493 Ned. Kabelfabr. 685 Philips Gem. Bez 1117% Philips Pref 315 y3 Unilever 879 Wilton Fyenoord 261 Billiton Mij. II 453 K Dordtsche Olie 658% 143.80 H.A.L 156Vz K.L.M 103.40 K.N.S.M 224% Stoomv. Mij. Ned. 187 Ommeren, Phs. v. 342 N. Scheepv. Unie 167% 229.— 247.50 Unitas 499.50 Ver. Bezit v. 1894 139.50 Albert Heijn 435 540 1 621 Bührmann Papier 560 Ned. Gist- en Sp. 430 Van der Heem 418% Heineken's 626 Hoogenbosch Sch. 295 Indola 572 560 Kon. Ned. Zout 1195 Sikkens Groep 880 Stokvis R.S 290'/a Thomassen Dr. 733 Ver. Machinefabr. 268 Wessanen 368 Zwanenburg-Org. 924% Aluminium Ltd... 347% American Motors 18% Anaconda 49% Bethlehem Steel.. 46 Cities Service 53 General Motors.. 43% Kennecott Copper 83% Republic Steel 60% Shell Oil 85 U.S. Steel 82% Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank). NEW YORK Na een wat minder actieve handel sloten de aandelen op de Newyorkse beurs giste ren vast. Staal, nutsbedrijven, chemicaliën, handelshuizen, metaal, defensie en een aantal soedkone sneciale fondsen stegen iets. De auto-industrie verloor enkele fracties en geneesmiddelen en olies waren gemengd. Bij de staalwaarden steeg Lukens meer dan 3 dollar, terwijl Youngstown en U.S. Steel een dollar of meer verdienden. IBM en Beekman stegen meer dan 2 dol lar i,n de elektronische sector, maar Texas Instruments zakten meer dan een dollar. Winsten van meer dan 3 dollar werden geboekt door Heinz. Coca-Cola en Cincin- natti Milling. Meer dan 2 dollar stegen American Home Products. Vendo. Minne sota Mining. De omzet was gisteren 4.380.000 aandelen Van 1289 verhandelde aandelen waren er 643 hoger en 420 lager. Het industriege- middelde kwam van 648,20 op 649.39. dai van spoorwegen van 141,71 op 142,75 en dat van openbare nutsbedrijven van 106,50 op 107.19 (UPI) Nieuwe president Export-Importbank President Kennedy heeft de zakenman en fi lantroop Harold F.Linder benoemd tot president- commissaris van de Export-Importbank.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 13